PDA

View Full Version : ΜΟΤΟΡΟΒΙΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ - ΧΑΙΡΕΤΟΥΡΕΣ



veagle
14/05/2007, 12:55
ΜΟΤΟΡΟΒΙΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ - ΧΑΙΡΕΤΟΥΡΕΣ


Μήπως πρέπει να δημιουργήσουμε έναν (και καλά) Επίσημο (όσο γίνεται) Κώδικα Χαιρετούρας και Αλληλεγγύης;;;

Αν και όταν βλέπεις πολλές μηχανές πέφτει χαιρετούρα, μήπως να βρίσκαμε κάποιο συγκεκριμένο τρόπο επικοινωνίας;;;

Περιμένω προτάσεις!


Υ.Γ.: Πείτε μου και αν υπάρχει κάποιο άλλο τόπικ συγκεκριμένο, διότι δεν το έχω ψάξει καλά.

Cpt. Haddock
14/05/2007, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από veagle
μήπως να βρίσκαμε κάποιο συγκεκριμένο τρόπο επικοινωνίας;;;

Προτεταμένο μεσαίο δάκτυλο αριστερού χεριού :evil: :D


λες και τη χαιρετούρα την ανταποδίδει κανείς στην Ελλάδα.. :sick: το πολύ πολύ να σου "παιξουν" τα φωτα (όσοι εχουν στριτ ουτε αυτα γιατι πάνε γΛηγορα και δεν προλαβαίνουν :rolleyes: )

Nostra
14/05/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από veagle
Υ.Γ.: Πείτε μου και αν υπάρχει κάποιο άλλο τόπικ συγκεκριμένο, διότι δεν το έχω ψάξει καλά.

μπα....

ούτε 45 δεν είναι καλά-καλά...


συνέχισε...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Julius
14/05/2007, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από veagle
ΜΟΤΟΡΟΒΙΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ - ΧΑΙΡΕΤΟΥΡΕΣ


Μήπως πρέπει να δημιουργήσουμε έναν (και καλά) Επίσημο (όσο γίνεται) Κώδικα Χαιρετούρας και Αλληλεγγύης;;;

Αν και όταν βλέπεις πολλές μηχανές πέφτει χαιρετούρα, μήπως να βρίσκαμε κάποιο συγκεκριμένο τρόπο επικοινωνίας;;;

Περιμένω προτάσεις!


Υ.Γ.: Πείτε μου και αν υπάρχει κάποιο άλλο τόπικ συγκεκριμένο, διότι δεν το έχω ψάξει καλά.



Ego otan eimai stis kales mou kleino to mati, otan den exo kefia gia xeretoyres apla leo apo mesa mou ... "geiaaaa"



:rotflmao:

OldMan
14/05/2007, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από veagle
μήπως να βρίσκαμε κάποιο συγκεκριμένο τρόπο επικοινωνίας;;;
Θου φυλακή τω στοματί μου Κύριε ...!!!:blush:

tifoefs
14/05/2007, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Θου φυλακή τω στοματί μου Κύριε ...!!!:blush:

Λεθ και θυ θτα up αυτα μου ;;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sonic22
14/05/2007, 18:25
kala ama dei o old ekei sta katsavraxa allon mixanovio mallon tha katalijoun sibetheroi apo tin xara tous... :p :p :p
to xwma mas fernei poio koda...

pados stis alles periptwseis analoga tin mixani tha borousame na exoume apo petaxta filakia mexri moutzes kai sixtirikia...

plaka tha eixe pados

makis206
14/05/2007, 21:49
Λοιπόν εγώ δεν είχα σκοπό να το πω για να μην ανάψω τα αίματα αλλά μιας και αναφέρθηκε..:D

Τι γίνεται μ'αυτούς τους Μπεμβεδάκηδες επιτέλους ;

Ειλικρινά, σ'αυτό που είπε ο Καπετάνιος οτι "τη χαιρετούρα δεν την ανταποδίδει κανείς εδώ στην Ελλάδα" εγώ θα διαφωνήσω εν μέρει γιατί οι περισσότεροι τουλάχιστον εδώ στο νησί και θα μου ανταποδώσουν αλλά και θα πρέπει ν'ανταποδώσω εγώ αφού με χαιρετάνε αυτοί πριν προλάβω εγώ. Κι όλα καλά μέχρι εδώ αν εξαιρέσω μερικούς που λες 'νταξ' μωρέ.. σίγουρα πάντως το ποσοστό έχει μειωθεί απ'όταν ήμουνα 18 κι έζησα τις μέρες που χαιρετούσαν όλοι.

Αλλά αυτό το πράγμα δεν μου είχε ξανατύχει ποτέ μέχρι την Κυριακή που εσείς εκδρομιζόσασταν :hypnotize :lol:

Σε μεγάλη ευθεία της εθνικής οδού λίγο πριν το Ρέθυμνο ήρθα αντιμέτωπος με ένα γκρουπ Μπεμβεδάκηδων, 7-8 μηχανάκια πρέπει να ήταν κι αφού τους είδα ντυμένους κι εξοπλισμένους κατάλληλα έκανα την κίνηση με το σινιάλο (στους ακράνωτους, παντοφλάτους και ΣΙΑ δεν την κάνω ποτέ) όμως δεν απάντησε κανείς ! Κανείς ! Ούτε ένας για το γαμώτο, λες και ο πρώτος περίμενε την κίνηση απ΄τον επόμενο κι ο τελευταίος σκέφτηκε "αφού χαιρέτησαν οι υπόλοιποι..":rotflmao:

Λέω δεν είναι δυνατόν, σε τι κόσμο ζούνε τούτοι ; Στον δικό τους ;:rotflmao:

Εννοείται πως δεν το αναφέρω ούτε στο στυλάκι που έχουμε πολλές φορές να κατηγοριοποιούμε τους "Βαρκαντερόβιους" αλλά ούτε για να στιγματίσω τη γενικότερη εικόνα των ανθρώπων που καβαλάνε μηχανάκια Ά-κλας.

Ο άνθρωπος κάνει το μηχανάκι κι όχι το μηχανάκι τον άνθρωπο (πσσσσ):lol:

Βασικά ξέφυγα λίγο απ'το θρεντ αλλά λυπάμαι να το σβήνω τώρα :lol:

:beer:

makis206
14/05/2007, 21:56
Πρέπει να κόψω τα πολλά εμότικονς..

Να, εδώ θα βάλω μισό







88485

Λεωνίδας
14/05/2007, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πρέπει να κόψω τα πολλά εμότικονς..

Να, εδώ θα βάλω μισό :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kalesin
14/05/2007, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πρέπει να κόψω τα πολλά εμότικονς..

Να, εδώ θα βάλω μισό



μα τι παιδι ειναι αυτο;

:alien: :alien:


:lol: :lol: :lol:

sober
14/05/2007, 22:34
Εγω παντως αμα με χαιρετησουνε χαιρεταω...ειμαι ευγενικη..:D

Giorgos19
14/05/2007, 22:42
Εγω χαιρεταω τους παντες....εκτος βεβαια αν με πετυχουν σε ωρα ξυσιματος...
(τωρα το τι θα ξυνω δεν ξερω) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sonic22
14/05/2007, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Εγω παντως αμα με χαιρετησουνε χαιρεταω...ειμαι ευγενικη..:D kai otan se vrizoun? vrizeis?

ara ise eugeniki or apla den ise agenis? :o :cool: :wacko:

sober
14/05/2007, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
kai otan se vrizoun? vrizeis?

ara ise eugeniki or apla den ise agenis? :o :cool: :wacko:






Αμα τολμησει να με βρισει κανεις τρωει το γ@μοσταυρι του αιωνα....:cool: :cool: :smokin:

Αμα φταιξω το βουλωνω κα ζηταω σορρυ...Αν επιμεινει και μετα τις συγγνωμες διαβασε παλι την πρωτη σειρα...:lol: :lol: :wave2:

Nikoskazer2000
14/05/2007, 23:02
Εγω τους παίζω κόρνα κι' αυτοί παίζουν το βιολί :mad:

...γιατί ενα παπί είναι πολύ "λίγο" για να κατεβάσουν τη μύτη τους κάτω και να χαιρετήσουν. :mad:

sober
14/05/2007, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Εγω τους παίζω κόρνα κι' αυτοί παίζουν το βιολί :mad:

...γιατί ενα παπί είναι πολύ "λίγο" για να κατεβάσουν τη μύτη τους κάτω και να
χαιρετήσουν. :mad:


Μη μασας...:beer: :beer:

OzZzZzY
14/05/2007, 23:10
τι αναγωγοι κυκλοφορουν γμτ :rolleyes: :( :sad:

fantacid
14/05/2007, 23:42
τους χαιρετεαω ολους εκτος τους ξεκρανωτους!

λιγοι ανταπωδηδουν....σημερα στην επιστροφη μονο ενα δτρομ ανταπεδωσε:eyepop:


τελικα δεν ειναι ΟΛΟΙ οι στρομαδες κωλοπαιδα:lol: :lol:

vangelis 64
14/05/2007, 23:54
Εγώ γουστάρω την έκπληξη αυτών που χαιρετάω,όταν είμαι στο αυτοκίνητο.Χααα χαχαχα!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

lampros_fazer
15/05/2007, 00:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Εγώ γουστάρω την έκπληξη αυτών που χαιρετάω,όταν είμαι στο αυτοκίνητο.Χααα χαχαχα!!!:lol: :lol: :lol: :lol:
Καταλαβαίνουν οτι τους χαιρετάς κι ανταποδίδουν..; Πολλές φορές δεν καταλαβαίνεις αν σε χαιρετούν ή αν κάνουν νόημα στο μπροστινό τους/σε σένα ή κάποιον άλλο..

ήμουνα μια μέρα στο αμάξι με τον πατέρα μου και βλέπουμε 5-6 μηχανάκια στο απέναντι..Χαιρέτα τους του λέω..Πως μου λέει,και πήγε να κατεβάσει το παράθυρο και να βγάλει το χέρι..:rotflmao:

Εγώ γουστάρω κι όταν με χαιρετούν νταλίκες κάτι βράδια σε άδεια εθνική κι ανταποδίδω πάντα..

sober
15/05/2007, 00:08
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
.Πως μου λέει,και πήγε να κατεβάσει το παράθυρο και να βγάλει το χέρι..


:lol: :lol: :lol: :lol: :bigcry: :lol: :lol:

vangelis 64
15/05/2007, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Καταλαβαίνουν οτι τους χαιρετάς κι ανταποδίδουν..;

Καμμιά φορά,ναι.Και πολύ το χαίρομαι!

Αλλά μού αρέσει η έκπληξή τους(όταν το καταλαβαίνω)γιατί δεν το περιμένουν.:lol: :lol:

EVI
15/05/2007, 00:38
τι να σας πω ρε παιδια παντως μια φορα που ημουν με το σουζουκι μου (freewind) και με κατι αλλους που ειχαν ολοι στριτ περασαν κατι ον οφαδες τους χαιρετησαν οι δικοι μου στα τετοια τους και εγω δε κανω νοημα και με χαιρετησαν ολοι

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


και οταν ειμαι στα φαναρια παντα με χαιρετανε και με τα αμαξια ααα δεν εχω προβληματα τετοια μια χαρα ειναι ο κοσμος :rotflmao: :rotflmao:

OzZzZzY
15/05/2007, 00:39
κακοπροαιρετος αλλα μηπως μετραει το φυλο σου λιγο? επειδη γυναικα σε μεγαλη μηχανη ειναι πιο σπανιο κ ωραιο φαινομενο? :rolleyes:

EVI
15/05/2007, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
κακοπροαιρετος αλλα μηπως μετραει το φυλο σου λιγο? επειδη γυναικα σε μεγαλη μηχανη ειναι πιο σπανιο κ ωραιο φαινομενο? :rolleyes:

ναι τρομαρα μου (μας ολων των γυναικων)

ειναι που φοραω το κρανος και δε με βλεπουν :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ειδικα με το rs h το ταιφουν οταν τρωνε στην μαπα το μοτουλ εκει να δεις ααχαχχΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧ ΚΑΙ ΓΑΜΩ :rotflmao:


γιατι με το Ζ η με το φρι ειναι νταξ....


:lol: :lol: :lol:

Nikoskazer2000
15/05/2007, 00:43
Πρέπει να μετράει κάπως αυτό αλλα το σωστό είναι να τους χαιρετάμε ολους.

sober
15/05/2007, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ναι τρομαρα μου (μας ολων των γυναικων)

ειναι που φοραω το κρανος και δε με βλεπουν :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ειδικα με το rs h το ταιφουν οταν τρωνε στην μαπα το μοτουλ εκει να δεις ααχαχχΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧ ΚΑΙ ΓΑΜΩ :rotflmao:


γιατι με το Ζ η με το φρι ειναι νταξ....


:lol: :lol: :lol:

Ασ'τα ρε Ευη...εγω ολο κατι ''ρε παλικαρι και ρε φιλε ακουω'' και μετα ''ωχ! συγγνωμη''!!:lol: :lol: :lol: :lol:

EVI
15/05/2007, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Ασ'τα ρε Ευη...εγω ολο κατι ''ρε παλικαρι και ρε φιλε ακουω'' και μετα ''ωχ! συγγνωμη''!!:lol: :lol: :lol: :lol:

οχι το κλασσικο που κοιτανε την μηχανη και ξαφνικα καταλαβαινουν οτι εισαι κοριτσι αχχχχχχαχααχχαχχα αυτη η στιγμη ειναι ολα τα λεφτα


και εκει πεφτουν και οι χαιρετουρες ειμαστε ον τοπικ λεμε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

veagle
15/05/2007, 00:59
ΚΑλά προχωράει το θέμα αλλά πραγματικά αυτό το συναίσθημα της Χαιρετούρας, δεν είναι ωραίο;;;

Δεν γουστάρετε να ξέρετε ότι δεν είστε μόνοι και ότι υπάρχουν και άλλοι εκεί έξω "και κυκλοφορούν";;;

Εγώ δεν το μπορώ να περιγράψω αυτό το συναίσθημα!
είναι πολύ ωραίο.

Εγώ π.χ. την κυριακή 14/5/2007 πήγα Θεσσαλονίκη με αμάξι και 4 άτομα μέσα, (δυστυχώς με αμάξι, γιατί ο ένας ο μοτορόβιος΄φίλος έκανε εγχείρηση κύστης και σε συμπαράσταση έπρεπε να πάμε με αμάξι), τέσπα και έρχονται απο πίσω μας και μας περνάνε 2 Vstrom.
Εγώ καθόμουνα πίσω και βγάλαμε όλοι τα χέρια και οι τεσσερις και χερετούσαμε!
Δεν ανταποκρίθηκε κανείς.

Άλλο:
Πάλι Καβάλα - Θεσσαλονίκη, αν και ξεκινήσαμε για Νάουσα, συναντάμε κατι Μπέμπες 1200, 1100 και τέτοιες, και πέξανε φωτάκια και λίγο παρακάτω κάτι τσοπεριές Χάρλευ και άλλες, εκεί να δείτε χαιρετούρα, φώτα και τέτοια.
(Χιούμορ: Οι τσοπεράδες Χαιρετάνε καλύτερα)


Σε σχέση με την μοτορόβια αλληλεγγύη, δεν είναι μόνο μεταξύ των μηχανόβιων!
Είναι και με τους φορτηγατζίδες που κάνουν στην άκρη να περάσεις, αλλά κυρίως απο αμάξια που κάνουν στην άκρη, οι οποίοι πιστεύω ότι σίγουρα είναι μηχανόβιοι.

EVI
15/05/2007, 01:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Εγω τους παίζω κόρνα κι' αυτοί παίζουν το βιολί :mad:

...γιατί ενα παπί είναι πολύ "λίγο" για να κατεβάσουν τη μύτη τους κάτω και να χαιρετήσουν. :mad:

τωρα το ειδα αυτο

καλα δε παιζοντε ρε φιλε εκει εξω ειλικρινα..............και ποσους τετοιους εχω συναντησει οταν ειμαι με παπι η με σκουτερ..........εδω ρε βγαλαν γλωσσα και οι γυναικες λεμε με κοιταγε μια ενα απογευμα σε κατι φαναρια στην αθηνα με ενα ΧΤ και εγω με το ταιφουν και με κοιταγε με ενα βλεμμα σαν να μου ελεγε <<σκουληκι εχω ΧΤ εγω>>:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: χωρις να το θελω σοβαρα ειπα απο μεσα μου ισα μωρη :rotflmao: επρεπε να εχω το Ζ να λουφαξεις εκει στη μιζερια σου με το μπρικι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ειμαι κακια το ξερω:rotflmao: αλλα με προκαλουνε:rotflmao:

μη μασας καλα στα λεει η sober !!!!!!

EVI
15/05/2007, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από veagle

Σε σχέση με την μοτορόβια αλληλεγγύη, δεν είναι μόνο μεταξύ των μηχανόβιων!
Είναι και με τους φορτηγατζίδες που κάνουν στην άκρη να περάσεις, αλλά κυρίως απο αμάξια που κάνουν στην άκρη, οι οποίοι πιστεύω ότι σίγουρα είναι μηχανόβιοι. [/B]


η ειναι ανθρωποι που εχουν μοτοσυκλετιστες στην οικογενεια.............χαρακτηριστικο παραδειγμα μητερα φιλου μου (καλη οικογενεια-καλος φιλος) που ειπε <<απο τοτε που πηρε μηχανη ο γιος μου παντα προσεχω τα μηχανακια παντα τα αφηνω να περνανε και κανω χωρο>>


:beer:

veagle
15/05/2007, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
η ειναι ανθρωποι που εχουν μοτοσυκλετιστες στην οικογενεια.............χαρακτηριστικο παραδειγμα μητερα φιλου μου (καλη οικογενεια-καλος φιλος) που ειπε <<απο τοτε που πηρε μηχανη ο γιος μου παντα προσεχω τα μηχανακια παντα τα αφηνω να περνανε και κανω χωρο>>


:beer:

Ναι. Σίγουρα!

lampros_fazer
15/05/2007, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από veagle
Είναι και με τους φορτηγατζίδες που κάνουν στην άκρη να περάσεις, αλλά κυρίως απο αμάξια που κάνουν στην άκρη, οι οποίοι πιστεύω ότι σίγουρα είναι μηχανόβιοι.
Εγώ πάλι πιστεύω οτι τρομάζουν από τις εξατμίσεις που ακούνε..:D :lol:

mob rules
15/05/2007, 01:13
εγω δεν εχω κανενα προβλημα,οποτε χαιρεταω με χαιρετανε και το αντιθετο..:wave2:

zireous
15/05/2007, 01:13
Εγώ έχω πει και αλλού ότι έχω όλη τη καλή διάθεση να χαιρετήσω, αλλά με αυτά που έχω δει, δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι μπορούν όλοι να το πάνε με το ένα χέρι το 'εργαλείο'... :lol:


Άσε που εδώ στην επαρχία κορνάρω όταν στο βάθος πάει κανένας να βγει από πουθενά χωρίς να τσεκάρει καν, και καπάκι όταν με ακούνε χαμογελάνε και κορνάρουν και αυτοί ανταποδίδοντας τη χαιρετούρα... :cry:


Άντε να κουνήσω κάνα κράνος που και που, οι αναφορές στα θεία είναι συχνότερες όμως καθότι έχουμε και ένα τίτλο να υπερασπιστούμε.

sober
15/05/2007, 01:19
Η δικη μου (μαμα) αν και σωφεραντζα τρελλη προσεχει γενικως παντα!!Απο τοτε που πηρα μοτο μονο που δεν προσκυναει κιολας .... Ασε που το'χει κρυφο καμαρι για την κορακλα της με το μοτο...(αν και τρεμει το φυλοκαρδι της..)

Οσο για το συναισ8ημα που βγαζει η χαιρετουρα ειναι οντως και γαμω... ειναι σα να μη χρειαζεται να πεις πολλα πολλα με τον αλλο ... καταλαβαινοσαστε..:winka: :wave2:

mob rules
15/05/2007, 01:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Εγώ έχω πει και αλλού ότι έχω όλη τη καλή διάθεση να χαιρετήσω, αλλά με αυτά που έχω δει, δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι μπορούν όλοι να το πάνε με το ένα χέρι το 'εργαλείο'... :lol:


Άσε που εδώ στην επαρχία κορνάρω όταν στο βάθος πάει κανένας να βγει από πουθενά χωρίς να τσεκάρει καν, και καπάκι όταν με ακούνε χαμογελάνε και κορνάρουν και αυτοί ανταποδίδοντας τη χαιρετούρα... :cry:


Άντε να κουνήσω κάνα κράνος που και που, οι αναφορές στα θεία είναι συχνότερες όμως καθότι έχουμε και ένα τίτλο να υπερασπιστούμε.

εγω κανω το θεϊκο χαιρετισμο με σινιαλο (φωτα)και οσοι δεν εχουν διπλωμα νομιζουν οτι εχουν αραξει μπατσοι και γραφουν...:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:

makis206
15/05/2007, 06:48
Tελικά είχα δεν είχα, τό'βγαλα τελείως offside το θρεντ

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: