PDA

View Full Version : Τέλος εποχής ? (η αλλιώς, θέλω αλλαγή μοτό ?)



Nik0s
14/05/2007, 14:32
Τον τελευταίο καιρό, έχω αρχίσει και αναζητώ-σκέφτομαι-προβληματίζομαι σχετικά με την ιδανική μοτοσυκλέτα που θα μου προσφέρει όλα αυτά που ζητάω....

Η εμπειρία μου σίγουρα μικρή... έχοντας όμως κάνει 2-3 πράγματα τα τελευταία χρόνια, έχω αρχίσει να καταλήγω όλο και περισσότερο στο τι ζητάω από μια μοτοσυκλέτα, που και πώς θέλω να με πάει.
Το 950 που έχω εδώ και ένα χρόνο, έχει επιδείξει άριστη συμπεριφορά σε σχέση με το τι έχει τραβήξει, και δεν έχω κανένα μα κανένα παράπονο - το μηχανάκι είναι αστέρι !

Ή μήπως έχω ?:rolleyes:

Μπαίνοντας όλο και περισσότερο στο χώμα, έχω αρχίσει να συνειδητοποιώ κι εγώ, τι θέλω από το χώμα. Ναι μου αρέσει, ναι διασκεδάζω με την οδήγηση στο χώμα. Ναι, μπορώ να φτάσω εκεί που κάποιο άλλο μηχανάκι δεν θα μπορούσε να φτάσει.. Αλλά χρειάζεται το 950 ? Σε γενικές γραμμές, δεν είμαι άνθρωπος που "υπηρετώ" την μοτοσυκλέτα...την έχω πάρει με σκοπό να κάνω το κέφι μου, και όχι για να μου είναι ένα μόνιμο άγχος - "μη βρωμίσει, μη χαλάσει, μη γρατσουνιστεί μη το ένα, μη το άλλο". Μου αρέσει το χώμα, η μηχανή κινείται στο χώμα οπότε και βρώμικη θα είναι, και θα κοπανιέται, και θα φεύγουν βίδες...

Έχω συνειδητοποιήσει επιπλέον, οτι το χώμα για πάρτυ του και μόνο δε μου λέει κάτι.... γρήγορες χωμάτινες βόλτες από το σημείο Α στο σημείο Β, με το 950, δεν με ευχαριστούν όσο παλαιότερα... Θα με ευχαριστούσαν περισσότερο όμως με ένα μικρό ελαφρύ εντουράκι... :rolleyes:

Με όλες αυτές τις παπαρολογίες, τι θέλω να πω εν ολίγοις...

Σκέφτομαι πολύ μα πολύ σοβαρά, να αλλάξω μηχανή... όχι για μία όμως..:winka:

Θέλω 2.

Ένα μικρό εντούρο 200-400 κυβικά, κι ένα μαστόδοντο για μεγάλες εκδρομές, πόλη, ακόμα και χωμάτινο εκδρομικό εντούρο.

Σφαλιάρες, σπαμ, γκρίνιες, συγχαρητήρια, αγγελίες γίνονται δεκτά :D

Cpt. Haddock
14/05/2007, 14:36
- DRZ-400

- R1200GS



:wave2: :wave2: :wave2:

Nik0s
14/05/2007, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
- DRZ-400

- R1200GS

:wave2: :wave2: :wave2:


Δεν πέφτεις και πολύ έξω Ηλία...

απλά νομίζω οτι ακόμα δεν θέλω να φύγω από τα περτικαλί μηχανάκια..

οπότε

where DRZ-400
replace with
ΚΤΜ EXC-250 (?)

Nostra
14/05/2007, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Σφαλιάρες, σπαμ, γκρίνιες, συγχαρητήρια, αγγελίες γίνονται δεκτά :D


άμα έρθω εγώ στο βιβλιοπωλείο και σου ζητάω τσιγάρα ή τουλούμπες θα φταίω εγώ μετά? :evil: :evil:


άμα έχεις τα γκα-φρά πάρε ένα 1200gs για μαστόδοντο και ένα εντουράκι μικρό ότι να'ναι...

έτσι κι αλλιώς ότι μάρκα και να πάρεις μετά από 5-6 εξορμήσεις ότι να 'ναι θα το κάνεις..

:wave2: :wave2: :wave2:


Α! και έφυγες για κατηγορία μοντέλα μεριά ... :p

gixxerpap
14/05/2007, 14:40
θελεις την αφρικανα, να μου ξαναδωσεις το κτμ???????????

αυτο πραγματικα, δε θα εχει ξαναγινει!!!!!


Υ.Γ. δεν κανω πλακα......

Cpt. Haddock
14/05/2007, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Δεν πέφτεις και πολύ έξω Ηλία...

απλά νομίζω οτι ακόμα δεν θέλω να φύγω από τα περτικαλί μηχανάκια..

οπότε

where DRZ-400
replace with
ΚΤΜ EXC-250 (?)


:beer: :beer: :beer: :beer:

Απλά η άποψή μου για το συγκεκριμένο θέμα ειναι οτι αν πας στη λογική των 2 μηχανών, με το ένα να είναι ενα εντουράκι 400 κυβικών που ταξίδια 10ημέρου τα βγάζει, το άλλο να είναι κατι πιο τουρινγκ

VFR
F800ST
κλπ κλπ

:wave2:

DUKASII
14/05/2007, 14:41
nike

μΕ 3200 ΝΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΓΑΜΑΤΟ ΕΝΤΟΥΡΑΚΙ ΚΤΜ EXC 200 !!!!

ετοιμο με τα εξτρα του,τσακμακι..δε σπαει δε χαλάει..

κτλ.

Cpt. Haddock
14/05/2007, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
θελεις την αφρικανα, να μου ξαναδωσεις το κτμ???????????

αυτο πραγματικα, δε θα εχει ξαναγινει!!!!!


Υ.Γ. δεν κανω πλακα......

:a21: :a24: :a018:

:a21: :a24: :a018:

:a21: :a24: :a018:

:a21: :a24: :a018:

:a21: :a24: :a018:

Nik0s
14/05/2007, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
θελεις την αφρικανα, να μου ξαναδωσεις το κτμ???????????

αυτο πραγματικα, δε θα εχει ξαναγινει!!!!!


Υ.Γ. δεν κανω πλακα......


Δεν την πήρε ο Σπύρος ?? :confused: :confused: :confused:


:lol: :lol: :lol:

DUKASII
14/05/2007, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
θελεις την αφρικανα, να μου ξαναδωσεις το κτμ???????????

αυτο πραγματικα, δε θα εχει ξαναγινει!!!!!


Υ.Γ. δεν κανω πλακα...... παπ...
ο αλλος εχει φυγει για Σαντορίνη..
δε κανονίζουμε να παμε να παρεις το ρημαδι..μη το μαζεψειο ο δημος για σκουπιδια??αιντε αγόρι μου..

Trickster
14/05/2007, 14:45
Νίκο κάνε ότι κάνουν και άλλοι, κράτα το ktm για ταξίδια και μετακίνηση και πάρε ένα φτηνό εντουράκι.. :D :D
Μην αισθάνεσαι άσχημα αγόρι μου,
όλοι οι μεγάλοι άντρες φτάνουν σε αυτό το κρίσιμο σημείο
να διερωτούνται αν θα θέλαν ένα εντουράκι στην ζωή τους.. δες το σαν ωριμότητα πλέον:D :D :smokin:
εξάλλου και παλιά είχες αυτό το δίλημμα αν θυμάμαι καλά..

dirtbird
14/05/2007, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:beer: :beer: :beer: :beer:

Απλά η άποψή μου για το συγκεκριμένο θέμα ειναι οτι αν πας στη λογική των 2 μηχανών, με το ένα να είναι ενα εντουράκι 400 κυβικών που ταξίδια 10ημέρου τα βγάζει

Τι στα κομμάτια.......

όλοι οι σιδερόκωλοι σε αυτό το forum έχουν μαζευτεί? :rolleyes: :rolleyes:

Την κάνω για off-road.gr, είναι πιο soft εκεί τα πράματα :wacko:

gixxerpap
14/05/2007, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
παπ...
ο αλλος εχει φυγει για Σαντορίνη..
δε κανονίζουμε να παμε να παρεις το ρημαδι..μη το μαζεψειο ο δημος για σκουπιδια??αιντε αγόρι μου..

πηγα και το μαζεψα χθες το βραδυ με τρειλερ, ηταν και κλειδωμενο, το αρχισα στα κλωτσιδια για να σπασω την κλειδαρια, με κοιταζανε περιεργα απο το καφενειο......αστα αφου δεν κοιμηθηκαμε μεσα....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
14/05/2007, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Τι στα κομμάτια.......

όλοι οι σιδερόκωλοι σε αυτό το forum έχουν μαζευτεί? :rolleyes: :rolleyes:

τι να σΕ πω ρε μάστορα...

Ρώτα τους ίδιους (εγω φωτογραφίες βλέπω)


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

dirtbird
14/05/2007, 14:50
Nikos...

Lets talk business now :smokin: :smokin:

Do you have a budget?:a05:

OldMan
14/05/2007, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
να είναι ενα εντουράκι 400 κυβικών που ταξίδια 10ημέρου τα βγάζει
Το μηχανάκι βγάζει τα 10ήμερα ή ο αναβάτης ?? :confused:

Cpt. Haddock
14/05/2007, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Το μηχανάκι βγάζει τα 10ήμερα ή ο αναβάτης ?? :confused:

whoever

(couldn't care less...)

:wave2: :wave2:

OldMan
14/05/2007, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Do you have a budget?:a05:
Θα την πετάξει την λαλακία για το 950R Super Enduro ...:D

dirtbird
14/05/2007, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Θα την πετάξει την λαλακία για το 950R Super Enduro ...:D

ήρεμαααααα :nono: :nono:

(ρε συ ... αυτό το είχα ξεχάσει) :rolleyes: :rolleyes:

hector
14/05/2007, 15:47
Φιλε NiKo επειδη το θεμα αυτο το αντιμετωπισα και εγω πριν απο 3-4 χρονια πιστευω οτι πολυ σωστα σκεφτεσαι το θεμα της χρησης των μοτοσυκλετων! Πραγματικα και εγω πιστευω οτι καμια μοτοσυκλετα "πασπαρτου" δεν μπορει να αντικατασησει 2 ή γιατι οχι και 3, καθεμια για την χρηση της και μονο! Το αστειο με αυτο ειναι οτι στα χρηματα ενως 'φρεσκου' μαστοδοντου πχ ΚΤΜ 990- ΒΜW1200 gs ktl μπορεις να αποκτησεις 3 μοτοσυκλετες! Και μην μου πειτε για θεματα συντηρησης κτλ διοτι οσα θα εδινες για ενα μηχανακι που εχεις για ολες τις χρησεις( με οτι αυτο συνεπαγεται) δινεις και για τα 2 τα οποια τα εχεις για ξεχωριστες και συγκεκριμενες χρησεις....παντως εμενα αυτη η ιστορια με οδηγησε στο να εχω μια Africa twin και ενα Gas Gas ec 250!!! Ole!!!....

STOYBI
14/05/2007, 15:53
exc 250 διχρονο... :rolleyes:

Και προσπαθησε να κρατησεις και το 950 !! :rolleyes:


:beer: :beer:


:wave2:

OldMan
14/05/2007, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
exc 250 διχρονο... :rolleyes:
Και κατά προτίμηση, ΜΕΧΡΙ το '03 !!! :lol:

(θα έχουμε τον Νικολάκη στα Στραβά και Ανάποδα άπαξ της εβομάδος - κατ ελάχιστον !!!) :wave2:

STOYBI
14/05/2007, 16:04
Ο Νικος ψαχτηκε με το μαστοδοντο....:D

Οποτε μονο καλες εμπειριες και χαρες θα εχει να λαβαινει απο το ελαφρυ.....:D


:beer: :beer: :beer:

:wave2:

$py
14/05/2007, 16:06
Νίκο χρήμα και χρόνος να υπάρχει (η υγεία θεωρείτε στάνταρ) και αν μπορείς πάρε ένα από κάθε είδος :D

Nik0s
14/05/2007, 16:36
@ oldman και σχόλιο περί 990 Super enduro

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Σκέφτομαι να προτιμήσω το τετράχρονο από το δίχρονο... αν το βρίσκετε λάθος, πείστε με..

@ dirtbird

budget βλέποντας και κάνοντας... μεταχειρισμένο εννοείται

Πρώτη κίνηση να αποκτήσουμε το μικρό, δεύτερη να αποφασιστεί αν το 950 θα μείνει ή θα φύγει προς αντικατάσταση με πιο πολιτικό...

:D

Stergios69
14/05/2007, 16:55
Νικο, κράτα το ΚΤΜ και πάρε κανα DRZ... Θα με θυμηθείς... :winka:

DimChios
14/05/2007, 17:13
Νίκο...

Ακριβώς ότι σκέφτομαι κι εγώ εδώ και καιρό!

Την πρώτη κίνηση την έκανα και είμαι κομπλέ! (R1200 GS)

Το μικρό θέλω (κι εγώ σε DRZ σκέφτομαι) αλλά δεν έχω αξιωθεί ακομα να μαζέψω τα λεφτά! :sick: :(

TOMASKTM
14/05/2007, 17:16
περιμένει λέμε (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=36014)

Trickster
14/05/2007, 19:12
Αν πάρεις drz εν μέρει υπερκαλύπτεις έτσι και χρησιμότητα του 950.
Εκδρομικό εντούρο είναι το 950 και μάλιστα το καλύτερο.. 10μερο π.χ αν χρειαστεί να πας με αυτό θα το πάς..
Αποψή μου είναι να πάρεις κάτι ελαφρύ και μόνο χωμάτινο.. και πορτοκαλί βεβαίως βεβαίως..

ένα 200-250 exc θα κάνεις όλα τα γούστα και θα έχεις το 950 καμάρι σου..

dirtbird
14/05/2007, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
@ oldman και σχόλιο περί 990 Super enduro

@ dirtbird

budget βλέποντας και κάνοντας... μεταχειρισμένο εννοείται

:D

Νίκο...

whatever the budget, το 950 μένει (εκτός εάν πας για street μηχανάκι)

Τώρα, για το DRZ έχω εκφραστεί και στο παρελθόν, ίσως να το έπαιρνα ΕΑΝ μου το χαρίζανε (και πάλι δεν είμαι σίγουρος):a01: :a01:

Και οφείλω να συμφωνήσω με τον Trickman - there's no power like 2-stroke power (και εάν πάρεις κάτι καθαρό θα το συντηρείς μόνος σου)

Αν επιμένεις για 4Τ κοίτα και αυτό εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=39685) (αν και μάλλον ανεβαίνει το budget)...

Nik0s
14/05/2007, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Νίκο...

whatever the budget, το 950 μένει (εκτός εάν πας για street μηχανάκι)

Τώρα, για το DRZ έχω εκφραστεί και στο παρελθόν, ίσως να το έπαιρνα ΕΑΝ μου το χαρίζανε (και πάλι δεν είμαι σίγουρος):a01: :a01:

Και οφείλω να συμφωνήσω με τον Trickman - there's no power like 2-stroke power (και εάν πάρεις κάτι καθαρό θα το συντηρείς μόνος σου)

Αν επιμένεις για 4Τ κοίτα και αυτό εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=39685) (αν και μάλλον ανεβαίνει το budget)...


Κι εγώ έτσι το βλέπω... δεν θέλω NTOY-ΡΟΥ-ΖΟΥ...

περτικαλί το θέλω..

αλλά σοβαρά τώρα, γιατί δίχρονο ? καθαρό δε θέλω...


edit: Το CRF είναι απλά :a23: :a23: αλλά πολλά τα λεφτά για μεταχείρο...

Vstrommer71
14/05/2007, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Κι εγώ έτσι το βλέπω... δεν θέλω NTOY-ΡΟΥ-ΖΟΥ...

περτικαλί το θέλω..

αλλά σοβαρά τώρα, γιατί δίχρονο ? καθαρό δε θέλω...
Εμ βεβαια τι να το κανεις το DRZ?
1)Θελει βαλβιδες καθε 24000 χλμ(οπως τα ΚΤΜ),θελει λαδια καθε 6000χλμ και ΔΕΝ χρειαζεται να αλλαξεις 3 φιλτρα λαδιου και ΔΕΝ θα χαλασει αν αντι για service στα 6000 κανεις στα 6500 χλμ!
2)Εχει δυο χρονια εγγυηση(οπως τα ΚΤΜ),
3)Δεν καιει,δεν σπαει,δεν χαλαει(σιγουρα οπως τα ΚΤΜ!)
4)Βγαινει μονο σε μπλε και κιτρινο(οχι σαν ΚΤΜ),
5)Εχει μιζα ΠΟΥ παιρνει ΠΑΝΤΑ μπροστα(οπως τα ΚΤΜ),
6)Εχει καλης ποιοτητας ρυθμιζομενες αναρτησεις(αυτο δεν αντιλεγω,το εχουν και τα πορτοκαλί),
7)Εχει βεντιλατερ και γλυτωνει το βρασιμο στην καθημερινη μετακινηση(οπως κατι EXC κλπ)

ΔΕΝ ειναι βεβαια το τελειο μηχανακι,το πηρουνι μπροστα θελει ψαξιμο με τα λαδια του γιατι ειναι πολυ σκληρο και επισης αν το πας 130αρες στην εθνικη μπεκρουλιαζει ελαφρα!

Πιστευω ομως οτι ειναι το απολυτο value for money στην κατηγορια των on-off


:beer: :beer:

dirtbird
15/05/2007, 04:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Εμ βεβαια τι να το κανεις το DRZ?
1)Θελει βαλβιδες καθε 24000 χλμ(οπως τα ΚΤΜ),θελει λαδια καθε 6000χλμ και ΔΕΝ χρειαζεται να αλλαξεις 3 φιλτρα λαδιου και ΔΕΝ θα χαλασει αν αντι για service στα 6000 κανεις στα 6500 χλμ!
2)Εχει δυο χρονια εγγυηση(οπως τα ΚΤΜ),
3)Δεν καιει,δεν σπαει,δεν χαλαει(σιγουρα οπως τα ΚΤΜ!)
4)Βγαινει μονο σε μπλε και κιτρινο(οχι σαν ΚΤΜ),
5)Εχει μιζα ΠΟΥ παιρνει ΠΑΝΤΑ μπροστα(οπως τα ΚΤΜ),
6)Εχει καλης ποιοτητας ρυθμιζομενες αναρτησεις(αυτο δεν αντιλεγω,το εχουν και τα πορτοκαλί),
7)Εχει βεντιλατερ και γλυτωνει το βρασιμο στην καθημερινη μετακινηση(οπως κατι EXC κλπ)

ΔΕΝ ειναι βεβαια το τελειο μηχανακι,το πηρουνι μπροστα θελει ψαξιμο με τα λαδια του γιατι ειναι πολυ σκληρο και επισης αν το πας 130αρες στην εθνικη μπεκρουλιαζει ελαφρα!

Πιστευω ομως οτι ειναι το απολυτο value for money στην κατηγορια των on-off


:beer: :beer:

Kαλά....καλά.....:rolleyes: :cool:

Τώρα κατάλαβα ότι μιλάμε και για το ....... αργό ;)

Stergios69
15/05/2007, 07:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Kαλά....καλά.....:rolleyes: :cool:

Τώρα κατάλαβα ότι μιλάμε και για το ....... αργό ;)
Νίκο μην ακούς κανέναν...
HUSABERG να πάρεις... :lol: :wave2:

Nik0s
15/05/2007, 14:28
Σωτήρη, δεν μου έχεις απαντήσει στο core ερώτημα....

δίχρονο vs τετράχρονο, υπέρ και κατά.

:a1:

dirtbird
15/05/2007, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Σωτήρη, δεν μου έχεις απαντήσει στο core ερώτημα....

δίχρονο vs τετράχρονο, υπέρ και κατά.

:a1:

Τα έχουμε πει αρκετές φορές (και ο stou)....
ας τα ξαναπούμε (θα γράφω όπως μου έρχονται)
Δίχρονο
+
ΒΑΡΟΣ
Ευκολία συντήρησης
Αξιοπιστία (εφόσον δεν έχει κάνει τίποτα μαγικά στο καρμπ κανένας 'μάστουρας')
Κόστος συντήρησης
φυσικά Κόστος αγοράς (είτε καιν. είτε μτχ.)
-
μίξη λαδιού (για μένα δεν είναι μείον - το θεωρώ ως μέρος του dirt biking :rotflmao: )
αν και τα μοντέρνα δίχρονα εντούρο είναι 'ποδήλατα' σε σχέση με τα παλαιά, μπορούν ακόμα να φανούν σε κάποιους κάπως 'απαιτητικά' όσον αφορά την απόδοση τους
κατανάλωση (σίγουρα υψηλότερη των 4Τ)
λιγότερο κατάλληλα για εκδρομικό εντούρο (εδώ που τα λέμε αν θες κάτι τέτοιο, τότε πάρε ένα DRZ ή XR600)

Εσκεμμένα δεν αναφέρομαι στις διαφορές σχετικά με το handling γιατί υπάρχουν και άλλοι παράγοντες που το επηρεάζουν.

Αυτά για τώρα
:wave2:

hector
15/05/2007, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Σωτήρη, δεν μου έχεις απαντήσει στο core ερώτημα....

δίχρονο vs τετράχρονο, υπέρ και κατά.

:a1:

Βρε συ NiKo πρεπει πρωτα να αποφασισεις τι θες να κανεις με το εντουρο: θες κυριακατικες εντουροβολτες - προπονησεις στην Παρνηθα , θες να κανεις πολυημερες χωματινες εξορμισεις, θες να τρεξεις στο Πανελληνιο η στο Αττικα, θες να τρεξεις σε κανα Τριαλ ραιντ....θες μηπως να πηγαινεις και σε κανα νησακι το καλοκαιρι....; :eyepop:
τα συν και πλην μεταξυ 2τ και 4τ ειναι σχετικα και καταλυτικος παραγοντας η χρηση...

τα μονα σιγουρα θεματα ειναι στην τιμη αγορας και στο κοστος συντηρησης
οσον αφορα αποδωσεις κινητηρα, αξιοπιστιες, βαρη, στησιματα, αδρανειες, μιζες, ροπες και αλλα διαφορα τετοια, αξιολογουνται και ερμηνευονται διαφορετικα απο τον καθε αναβατη....
βρε τι θες να κανεις και θα οδηγηθεις και στο σωστο μηχανακι. :wave2:

Nik0s
15/05/2007, 15:08
Θέλω να πηγαίνω Σ-Κ Πάρνηθα, Βαρυμπόπη και λοιπούς τόπους και να του δίνω να καταλαβαίνει

Θέλω να μπορώ να μπω σε αγώνες τύπου Trail Ride και Rally Raid... όχι Scramble και Motocross

Θέλω να είναι απλό στην συντήρηση ΧΩΡΙΣ όμως αυτό να σημαίνει οτι έχω ιδιαίτερες γνώσεις και θα το ανοίξω μόνος μου στο βουνό

Θέλω να είναι αξιόπιστο και να πέρνει μπροστά

ΔΕΝ θέλω να πηγαίνω 10ήμερες εκδρομές (θα έχω το μεγάλο)

ΔΕΝ θέλω να πηγαίνω σε νησιά (θα έχω το μεγάλο)

ΔΕΝ θέλω να το βαρεθώ σε 6 μήνες


αυτιά για την ώρα....

hector
15/05/2007, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Θέλω να πηγαίνω Σ-Κ Πάρνηθα, Βαρυμπόπη και λοιπούς τόπους και να του δίνω να καταλαβαίνει

Θέλω να μπορώ να μπω σε αγώνες τύπου Trail Ride και Rally Raid... όχι Scramble και Motocross

Θέλω να είναι απλό στην συντήρηση ΧΩΡΙΣ όμως αυτό να σημαίνει οτι έχω ιδιαίτερες γνώσεις και θα το ανοίξω μόνος μου στο βουνό

Θέλω να είναι αξιόπιστο και να πέρνει μπροστά

ΔΕΝ θέλω να πηγαίνω 10ήμερες εκδρομές (θα έχω το μεγάλο)

ΔΕΝ θέλω να πηγαίνω σε νησιά (θα έχω το μεγάλο)

ΔΕΝ θέλω να το βαρεθώ σε 6 μήνες


αυτιά για την ώρα....


ωραια!!! καλη αρχη αυτη! λοιπον εχεις θεσει 7 ζητηματα...αν τωρα βαλουμε και την τιμη αγορας σαν καταλυτη(εκτος και αν τελικα δεν παιζει ρολο για σενα) εχουμε:

1) 2τ
2) 4τ
3) 2τ
4) 2τ
5) 2τ
6) 2τ
7) 2τ

2τ: 6points 4τ: 1 point
γιουχου!!!! το βρηκαμε παιδια ο NiKos θα παρει 2τ....:beer: :beer:

STOYBI
15/05/2007, 15:42
Τετραχρονα..
+

Μεταδοση της δυναμης στο εδαφος πιο καλα και γραμικα ( χωρις ξεσπασματα ) απο το διχρονο......

Μιζα.....:evil:

Στα μεγαλα μειον του σχετικα με το διχρονο η συχνη συντηρηση του και το κοστος της....

Το ρισκο που αναλαμβανεις στο μεταχειρω αν δεν πας για σχετικα καινουργιο μοντ τετραχρονο....

Το drζ θα ηταν μια καλη λυση για αρχη σε αυτο που ζητας αλλα πιστευω θα σου τελειωσει γρηγορα οπως στους περισσοτερους....

:wave2:

Nik0s
15/05/2007, 16:24
Ένα δίχρονο, πόσο άνετα (σχετικά μιλώντας πάντα) θα με πάει από το κέντρο της Αθήνας (πχ) μέχρι το βουνό ? (πάρνηθα και πέριξ μιλάμε)

Θα μου βγάλει την παναγία ? Θα κολλήσει ?

Γιατί κάπου στο βάθος του κολλημένου μου μυαλού, έχω συνδέσει τη διχρονίλα με την ταλαιπωρία ? Μήπως είμαι μερικά χρόνια πίσω ? (DT 200 και λοιπά που είχα οδηγήσει...)

hector
15/05/2007, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Ένα δίχρονο, πόσο άνετα (σχετικά μιλώντας πάντα) θα με πάει από το κέντρο της Αθήνας (πχ) μέχρι το βουνό ? (πάρνηθα και πέριξ μιλάμε)

Θα μου βγάλει την παναγία ? Θα κολλήσει ?

Γιατί κάπου στο βάθος του κολλημένου μου μυαλού, έχω συνδέσει τη διχρονίλα με την ταλαιπωρία ? Μήπως είμαι μερικά χρόνια πίσω ? (DT 200 και λοιπά που είχα οδηγήσει...)

με λιγη προσοχη στο γκαζι (βασικα στα ανοιχτα κομματια πχ εθνικη) δεν προκειται να παθει τιποτα!!....υπαρχουν παρα πολλοι εντουραδες που ξεκινανε απο κεντρο για Παρνηθα! στην παρεα μου ξεκινανε και απο πειραια και ανεβαινουν (δλδ πολλα χλμ εθνικης) μην σε ανησυχει αυτο!

STOYBI
15/05/2007, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Ένα δίχρονο, πόσο άνετα (σχετικά μιλώντας πάντα) θα με πάει από το κέντρο της Αθήνας (πχ) μέχρι το βουνό ? (πάρνηθα και πέριξ μιλάμε)

Θα μου βγάλει την παναγία ? Θα κολλήσει ?

Γιατί κάπου στο βάθος του κολλημένου μου μυαλού, έχω συνδέσει τη διχρονίλα με την ταλαιπωρία ? Μήπως είμαι μερικά χρόνια πίσω ? (DT 200 και λοιπά που είχα οδηγήσει...)

Δεν θα κολλησει + οτι εχεις μεινει πολυ πισω με τα διχρονα.......

Κανονικες στροφες αν το πηγαινεις (μεσαιες ) και με υπομονη ( τελικη 120 σπασμενο ) μια χαρα θα σε βγαζει.... Αν και για + αλλους λογους αργοτερα θα βαλεις αγγελια για τραιιλερ ....

:wave2:

taxydromos
15/05/2007, 17:22
Νικο παρε τετραχρονο να πηγαινεις και να γυριζεις με ανεση..
παρε διχρονο και θα θες χαλαρωτικο μασαζ επειτα..ξεκαπνισμα...ξεβουλωμα αυτιων....ααα ναχεις και μερικα μπουζι στην τσεπη και 1 λιτρο λαδι στην πλατη...






:rotflmao:

DimChios
15/05/2007, 17:34
Νίκο τα είπαμε λίγο κι εχτές!

Τα ίδια έχω ρωτήσει κι εγώ παλιότερα σε ένα πόστ και τελικά όλοι από την πλευρά τους δίκιο έχουν!

ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΛΕΜΕ! :cry: :cry: :cry:

Ίσως τελικά η καλύτερη να είναι 2Τ και τρέιλερ...

ΈΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΤΟ 4Τ!!!

:alien: :alien: :alien:

Nik0s
15/05/2007, 17:38
Μ'εχει πιάσει πονοκέφαλος λέμε.... :hypnotize :a018: :a017:

αν και όλα τα παιδιά προβάλουν σοβαρά επιχειρήματα, πείθομαι απλά μέχρι να γράψει ο επόμενος....
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Nik0s
15/05/2007, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
Νικο παρε τετραχρονο να πηγαινεις και να γυριζεις με ανεση..
παρε διχρονο και θα θες χαλαρωτικο μασαζ επειτα..ξεκαπνισμα...ξεβουλωμα αυτιων....ααα ναχεις και μερικα μπουζι στην τσεπη και 1 λιτρο λαδι στην πλατη...



το 250 EXC δεν έχεις Σωτήρη ? 4τ ή 2Τ είναι αυτό.. ? :confused:

ευχαριστημένος ?

OzZzZzY
15/05/2007, 17:50
αν θυμαμαι καλα απο φωτος το 4τ εχει

Zid
15/05/2007, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
το 250 EXC δεν έχεις Σωτήρη ? 4τ ή 2Τ είναι αυτό.. ? :confused:

ευχαριστημένος ? To 4t έχει :wave2:
Πάντως άμα πάρεις μεταχειρισμένο ότι και να είναι!! Κοίτα να βρείς κάποιο όπως είπε και νωρίτερα κάποιος ,που να έχει μαμίσια εξάτμιση να μην του έχουν πειράξει το carb βελόνες ζιγκλέρ και κτλ .... να δουλεύει στρωτά γενικά:)

dirtbird
15/05/2007, 19:10
Νίκο δεν κατάλαβα τι πρόβλημα είχες με το DT?
Εγώ πάντως ανεβοκατέβαινα Θεσ/νίκη και με τα 2 που είχα (87άρι και 89άρι που το έχω ακόμα).

@ taxydromos: δεν νομίζω ότι έχεις ολοκληρωμένη άποψη. Μάλλον σου διαφεύγει το γεγονός ότι το μηχανάκι σου έχει την ίδια ακριβώς σέλλα με τα δίχρονα EXC. Ποιά λες να έχουν περισσότερους κραδασμούς ?;)

Όπως είπε και ο stou (o oποίος έχει 4Τ), ότι και να πάρεις, καλό είναι να προγραμματίσεις μεσοπρόθεσμα και την αγορά τρέιλερ. Το γιατί θα το καταλάβεις μόνος σου.

Υπενθυμίζω το βασικότερο:
το τετράχρονο... if it goes bang, you'll pay big bucks

Και ... καθόρισε budget. :beer: :wave2:

Zid
15/05/2007, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Νίκο δεν κατάλαβα τι πρόβλημα είχες με το DT?
Εγώ πάντως ανεβοκατέβαινα Θεσ/νίκη και με τα 2 που είχα (87άρι και 89άρι που το έχω ακόμα).

@ taxydromos: δεν νομίζω ότι έχεις ολοκληρωμένη άποψη. Μάλλον σου διαφεύγει το γεγονός ότι το μηχανάκι σου έχει την ίδια ακριβώς σέλλα με τα δίχρονα EXC. Ποιά λες να έχουν περισσότερους κραδασμούς ?;)

Όπως είπε και ο stou (o oποίος έχει 4Τ), ότι και να πάρεις, καλό είναι να προγραμματίσεις μεσοπρόθεσμα και την αγορά τρέιλερ. Το γιατί θα το καταλάβεις μόνος σου.

Υπενθυμίζω το βασικότερο:
το τετράχρονο... if it goes bang, you'll pay big bucks

Και ... καθόρισε budget. :beer: :wave2: Bang Bang you shot me down???:rotflmao: :rotflmao: :p :p Σίγουρα το δίχρονο θέλει λιγότερα πράγματα σε σχέση με ένα 4 χρονο ... αλλά το 4τ είναι πιο φιλικό στο χρήστη:p

Nik0s
15/05/2007, 19:40
Budget αγοράς... λέω τώρα... 3-4.000 max.

Δεν θέλω όμως να μπω στην διαδικασία τρέιλερ, αν και κατανοώ απολύτως γιατί θα το χρειαστώ, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν έχω που να το βάλω...

Για κανέναν αγώνα κτλ, όλο και βρίσκεται ένας καλός σα-ρα-μαρείτης να βοηθήσει και να προσφέρει καμιά θεσούλα... έτσι δεν είναι ? :blush:

OldMan
15/05/2007, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
αλλά το 4τ είναι πιο φιλικό στο χρήστη:p
Άμα ο χρήστης έχει αφήσει το πλέξιμο και ανέβηκε σε μηχανάκι ....:D

Nik0s
15/05/2007, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Άμα ο χρήστης έχει αφήσει το πλέξιμο και ανέβηκε σε μηχανάκι ....:D


κουφαλίτσα μόνο εσύ δεν έχεις εκφραστεί ανοιχτά ! εκτός αν περιμένεις να μου τα πεις από κοντά για να με βγάλεις κατευθείαν από το τριπάκι .... :lol: :lol: :lol:

Πες - ποιο να πάρω (λέμε και καμιά μαλακία να περάσει η ώρα)

dirtbird
15/05/2007, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
κουφαλίτσα μόνο εσύ δεν έχεις εκφραστεί ανοιχτά ! εκτός αν περιμένεις να μου τα πεις από κοντά για να με βγάλεις κατευθείαν από το τριπάκι .... :lol: :lol: :lol:

Πες - ποιο να πάρω (λέμε και καμιά μαλακία να περάσει η ώρα)

τσ,τσ,τσ σεβασμός μηδέν :rolleyes: :rolleyes:

OldMan
15/05/2007, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
τσ,τσ,τσ σεβασμός μηδέν :rolleyes: :rolleyes:
Μην ανησυχείς και του έχω ένα Maico 490 του '78, να γλύφει τα δάχτυλά του !!!

(τα 2 που θα του έχουν μείνει από συμπλέκτη και γκαζιέρα...) :D

Nik0s
15/05/2007, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μην ανησυχείς και του έχω ένα Maico 490 του '78, να γλύφει τα δάχτυλά του !!!

(τα 2 που θα του έχουν μείνει από συμπλέκτη και γκαζιέρα...) :D


:hypnotize :uplate: :eyepop: :lol: :lol:

έλα αφού ξέρεις....




από αγάπη τα λέω :blush: :lol:

rsp
16/05/2007, 00:51
Βλεπω η μαλακια παει συννεφο...:rolleyes:

Ελα ρε λακαμα και παρε το CR για κανα μηνα να δεις αν σε αρεσει το διχρονο...Παρε καλυτερα το DT250 να την λες και στο Καρνταση...

Ειπαμε μια λυση υπαρχει...
ΚΤΜακι 4τ κανει ολες τις δουλειες...Νησια, πολη, βουνο, αγωνα, λαικη...
VFR για μεγαλες βολτες και λοιπα...Λες και κανεις και πολλα ταξιδια...

:smokin:

DUKASII
16/05/2007, 08:20
Eγω νίκο ξαναλεω..ελα μια μέρα να παμε σακετα (το σαββατο αυτο θες?) να παρεις στο πιστακι το 200 αρι μου...

να κανεις ΚΑΙ να εχεις αποψη.


καλα κατι 250 τετραχρονα τα φτηνω και σβυνουν


το διχρονο δε σπαει δε χαλαει..και τετραχρονα γαμαει λεμε.


:smokin: :evil:


και μη μπει κανεις κουβεντα και φωναξω το μπαμπα μου τον Τζουλιους με τον προκρουστη!!!!


ΝΙΚΕ ΑΝ ΘΕΣ ΜΕ ΛΕς ΓΙΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΝΑ 2 ΩΡΟ ΝΩΡΙΣ ΟΜΩς ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΘΕΡΜΟΠΛΗΞΙΑ..:lol:

Julius
16/05/2007, 09:27
Ήμαρτον λέμεεεεεεεεε

Νικόλα πρώτα απ’ολα αποφάσισε τι χρίση θέλεις να κάνεις στην μοτοσυκλέτα, εάν επιλέξεις καθαρόαιμο enduro η χρίση πρέπει να είναι αποκλειστικά χωμάτινη εκδρομική ή αγωνιστική ΤΙΠΟΤΑ άλλο. Είτε τετράχρονο είτε δίχρονο ΔΕΝ θα σε πάει πουθενά διακοπές….. το απλούστερο όλον, τα ανοιχτά αλουμινένια υποπλαίσια τον καθαρών enduro δεν αντέχουν δεύτερο άτομο και φόρτωμα. ΔΕΝ Θα σε πάει για καφέ (κάνουνε θόρυβο, έχουνε λάστιχα που στην άσφαλτο και κραδασμούς έχουν και παραδίδουν πνεύμα πολύ εύκολα, έχουν ώρες λειτουργίας για συντήρηση (λάδια –βαλβίδες κλπ) και δεν θέλεις να τις ξοδεύεις στον δρόμο για την καφετέρια.

Τα καθαρόαιμα enduro (2 ή 4Τ) με το μικρό βάρος και το «στήσιμο» τους θα σε μάθουν να οδηγείς και να χαρείς το χώμα σε κάθε του διάσταση.

Η επιλογή δίχρονο ή τετράχρονο είναι υποκειμενική, συζήτησε με ανθρώπους που έχουν ΕΜΠΕΙΡΙΑ από χώμα και έχουνε περάσει ΚΑΙ από τα δύο να σου πουν την άποψη τους και μετά αποφάσισε.

Ενα μέτριο ψευτο-εντουρο θα είναι απογοητευτικό εάν είναι να πας σε DRZ – XR – KLR – DT κλπ κλπ…… μείνε με το ADV

Julius
16/05/2007, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Βλεπω η μαλακια παει συννεφο...:rolleyes:

Ελα ρε λακαμα και παρε το CR για κανα μηνα να δεις αν σε αρεσει το διχρονο...Παρε καλυτερα το DT250 να την λες και στο Καρνταση...

Ειπαμε μια λυση υπαρχει...
ΚΤΜακι 4τ κανει ολες τις δουλειες...Νησια, πολη, βουνο, αγωνα, λαικη...
VFR για μεγαλες βολτες και λοιπα...Λες και κανεις και πολλα ταξιδια...

:smokin:


το CR είναι MOTOCROSS καμιά σχέση με τα enduro μηχανάκια, το DT από την άλλη είναι….. κουράδα :lol: :lol: :lol: :lol:

Και όπως είπαμε παραπάνω…. Το ΚΤΜακι ΕΑΝ είναι exc δεν κάνει παρά μόνο για χώμα (εκτός εάν θέλεις να το πηγαίνεις με το ένα χέρι στην τσέπη :lol: )

Εάν θέλεις να δοκιμάσεις 2Τ ή 4Τ enduro μια και έχεις επαφή με το χώμα (έστω με τον ελέφαντα) ελα μια Κυριακή βαρυμπόμπη να κάνεις κάνα γύρο με τα δικά μας

Zid
16/05/2007, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
το CR είναι MOTOCROSS καμιά σχέση με τα enduro μηχανάκια, το DT από την άλλη είναι….. κουράδα :lol: :lol: :lol: :lol:

Και όπως είπαμε παραπάνω…. Το ΚΤΜακι ΕΑΝ είναι exc δεν κάνει παρά μόνο για χώμα (εκτός εάν θέλεις να το πηγαίνεις με το ένα χέρι στην τσέπη :lol: )

Εάν θέλεις να δοκιμάσεις 2Τ ή 4Τ enduro μια και έχεις επαφή με το χώμα (έστω με τον ελέφαντα) ελα μια Κυριακή βαρυμπόμπη να κάνεις κάνα γύρο με τα δικά μας Να έρθω να κάνω και εγώ καμια βόλτα:p Rent a Bike:)

Nik0s
16/05/2007, 09:43
Μάγκες ευχαριστώ πολύ για προσφορές καταστροφής των μηχανών σας !:lol: , με την πρώτη ευκαιρία θα την εκμεταλλευτώ ! Φεύγω για Θεσσαλονίκη για 5-6 μέρες, οπότε μη νομίζετε οτι σας έχω γραμμένους, θα τα πούμε με την πρώτη ευκαιρία !!


έχουν δεν έχουν ιντερνετ εκεί ?? :smokin:

:lol: :rotflmao: :lol:

KaTaNaS
16/05/2007, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Εάν θέλεις να δοκιμάσεις 2Τ ή 4Τ enduro μια και έχεις επαφή με το χώμα (έστω με τον ελέφαντα) ελα μια Κυριακή βαρυμπόμπη να κάνεις κάνα γύρο με τα δικά μας

+1

Julius
16/05/2007, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Να έρθω να κάνω και εγώ καμια βόλτα:p Rent a Bike:)


xa xa xa xa ta 15' 20 euro, san ta luna park

KaTaNaS
16/05/2007, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
xa xa xa xa ta 15' 20 euro, san ta luna park

ή για μακροχρονια χρονομισθωση ενα 640 σουπερ ντουπερ:rolleyes:


:lol: :rotflmao:

Zid
16/05/2007, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
xa xa xa xa ta 15' 20 euro, san ta luna park Ακριβός είστε Κύριε Julie!!!θα πάω αλλού:p :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
16/05/2007, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
xa xa xa xa ta 15' 20 euro, san ta luna park

*edited*
liga me ta DT.....:smokin: :smokin:

rsp
16/05/2007, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
το CR είναι MOTOCROSS καμιά σχέση με τα enduro μηχανάκια, το DT από την άλλη είναι….. κουράδα :lol: :lol: :lol: :lol:

Και όπως είπαμε παραπάνω…. Το ΚΤΜακι ΕΑΝ είναι exc δεν κάνει παρά μόνο για χώμα (εκτός εάν θέλεις να το πηγαίνεις με το ένα χέρι στην τσέπη :lol: )

Εάν θέλεις να δοκιμάσεις 2Τ ή 4Τ enduro μια και έχεις επαφή με το χώμα (έστω με τον ελέφαντα) ελα μια Κυριακή βαρυμπόμπη να κάνεις κάνα γύρο με τα δικά μας

Η επαφη μου με το χωμα ηταν με cr και κχ και μετα με τον ελεφαντα...
Γνωριζοντας το Νικ0 λεω αυτα που λεω, το καθαρα χωματινο θα τον κουρασει...και δεν περισσευουν και τα λεφτα για πολλες αλλαγες!

Το DT που βγήκε το 72 τοτε ηταν οτι και η δικια σου τωρα σουπερ μηχαναρα και στο μελλον κουραδα....;)

Αν παμε βαρυμπομπη παιρνεις εσυ τον ελεφα κι εγω το δικο σου!!

Και σταματα να ανεβαζεις την αγγελια γιατι μου τρεχουν τα σαλια....

STOYBI
16/05/2007, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
xa xa xa xa ta 15' 20 euro, san ta luna park

Εχω σκεφθει καποια πειραματα.... :evil:

15 λεπτα .... Καλα ειναι !!!! :a01:

STOYBI
16/05/2007, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
*edited*
liga me ta DT.....:smokin: :smokin:

Τα στηνουμε με XR 350 του 87 .....:rolleyes:

Ρε συ να βγουμε καμμια μερα με την Oldσειρα...

Ωραια θα ειναι !!!

:D

Julius
16/05/2007, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp

Η επαφη μου με το χωμα ηταν με cr και κχ και μετα με τον ελεφαντα...
Γνωριζοντας το Νικ0 λεω αυτα που λεω, το καθαρα χωματινο θα τον κουρασει...και δεν περισσευουν και τα λεφτα για πολλες αλλαγες!

Το DT που βγήκε το 72 τοτε ηταν οτι και η δικια σου τωρα σουπερ μηχαναρα και στο μελλον κουραδα....;)

Αν παμε βαρυμπομπη παιρνεις εσυ τον ελεφα κι εγω το δικο σου!!

Και σταματα να ανεβαζεις την αγγελια γιατι μου τρεχουν τα σαλια....

1. nai man apla to cr den einai endiktiko "ela na dei spos doulevoun ta dixrona enduro" mixanaki

2. sevasto alla o Nik)s leei.... mono xoma -pista-agona-klp gia auto leo katharoaimo enduro mono

3. Stadar to 72 mporei na eskize alla oxi pleon, kai to diko mou safos mia apo ta idia den antilego.


4. poly eyxaristos man, na pareis to 300 volta

5. kai pou na to deis gialismeno me kenourgia plastika... tha valo foto soon


emena pantos h gnomh mou einai oti ean theleis motosykleta gia thn parapano xrisi poy leei o nikos, kai den exeis apeira lefta gia ksodema.... to dixrono einai h idaniki lysh

endiktika h moto mou meta mesa se 16 mines xrishs xriastike......2 mouzi kai alagma diskon (pou mallon allaxtikan proth fora apo emena) o xeiroteros pelaths toy katasthmatos leme

OldMan
16/05/2007, 15:59
:rolleyes: Μην λέτε πολλά ρε σεις...:rolleyes:

Παρασκευή απόγευμα σκάω μύτη στην Έκθεση με το Maico (να θυμηθώ να τρίψω τις πλατίνες...) και αλλάζει χέρια η άδεια επί τόπου !!!



Υ.Γ.
Πανουργιά, πόσο να του το δώσω ρε συ ??? :confused:

dirtbird
16/05/2007, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: Μην λέτε πολλά ρε σεις...:rolleyes:

Παρασκευή απόγευμα σκάω μύτη στην Έκθεση με το Maico (να θυμηθώ να τρίψω τις πλατίνες...) και αλλάζει χέρια η άδεια επί τόπου !!!



Υ.Γ.
Πανουργιά, πόσο να του το δώσω ρε συ ??? :confused:

Πάρε και κανά μπουζί μαζί σου... :rolleyes: :rolleyes: :lol: :lol:

rsp
16/05/2007, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: Μην λέτε πολλά ρε σεις...:rolleyes:

Παρασκευή απόγευμα σκάω μύτη στην Έκθεση με το Maico (να θυμηθώ να τρίψω τις πλατίνες...) και αλλάζει χέρια η άδεια επί τόπου !!!



Υ.Γ.
Πανουργιά, πόσο να του το δώσω ρε συ ??? :confused:


Κοιτα μου χρωσταει κατι λεφτουδακια οποτε μαλλον θα τα παρω απο εσενα Καρνταση κατευθειαν...:smokin:

rsp
16/05/2007, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
1. nai man apla to cr den einai endiktiko "ela na dei spos doulevoun ta dixrona enduro" mixanaki

2. sevasto alla o Nik)s leei.... mono xoma -pista-agona-klp gia auto leo katharoaimo enduro mono

3. Stadar to 72 mporei na eskize alla oxi pleon, kai to diko mou safos mia apo ta idia den antilego.
4. poly eyxaristos man, na pareis to 300 volta
5. kai pou na to deis gialismeno me kenourgia plastika... tha valo foto soon


Ο Νικ0ς μπορει να λεει οτι θελει αλλα εχει παει μονο μια φορα σε πιστα με το ελεφαντα, εκανε ενα αγωνα που ηταν ζορι με το ελεφαντα και ψηνετε να συνεχισει...Γι αυτο λεω 4τ για να μπει πο μαλακα σε ολα τα καινουργια, γιατι αμα αρπαξει το διχρονο αντε να το μαζεψεις...

Ασε και οδηγησα ενα Husaberg 610 πρεπει να ηταν και τρομαξα να το κανω καλα...


Βαλε εσυ φωτογραφιες και σε βλεπω μετα να μιλας με τη γυναικα μου να της εξηγεις....:eyepop:

Julius
17/05/2007, 07:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Ο Νικ0ς μπορει να λεει οτι θελει αλλα εχει παει μονο μια φορα σε πιστα με το ελεφαντα, εκανε ενα αγωνα που ηταν ζορι με το ελεφαντα και ψηνετε να συνεχισει...Γι αυτο λεω 4τ για να μπει πο μαλακα σε ολα τα καινουργια, γιατι αμα αρπαξει το διχρονο αντε να το μαζεψεις...

Ασε και οδηγησα ενα Husaberg 610 πρεπει να ηταν και τρομαξα να το κανω καλα...


Βαλε εσυ φωτογραφιες και σε βλεπω μετα να μιλας με τη γυναικα μου να της εξηγεις....:eyepop:


ooooox entaksi man troo kai apo thn dikia mou ksilo den xriazome kai deytero xeri lemeee


:uplate:


:lol: :rotflmao: