PDA

View Full Version : Τέτοια ζέστη ούτε η ασφαλτος δεν την αντέχει.



Nrgman
14/05/2007, 19:19
Καθόμουν μπροστα στον υπολογιστή και διάβαζα το forum και ξαφνικά ακούω ένα μπαμ και συναργεμό.
Το stand είχε βουλιάξει στην άσφαλτο και η μηχανή έπεσε ... πάνω σε ένα GOLF .
Απολογισμός :
Γρατζουνισμένα και σπασμένα καβούκια των οράνων μου .:(
Σπασμένος συμπλέκτης :(
Σπάσμένο πίσω πλαστικό.
Ελπίζω να μην ακούμπησε στο τιμόνι και βούλιαξε το ρεζερβουαρ. (Θα βγάλω αυριο το bagster για να δώ .Δεν μπορώ άλλες πίκρες σήμερα.)

Ευτήχω το Golf το πέτυχα ίσα ίσα και έχει σπάσει το φρύδι που έχει κάτω απο τον προφυλακτήρα...μόνο.

Και έλεγα τι να κάνω με τόσα λεφτά που έχω.:sad:

xtapodias
14/05/2007, 20:47
ε όχι ρε γαμώτο!! Πάμε για κανά τρισάγιο.....

sergiosm
14/05/2007, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nrgman
Το stand είχε βουλιάξει στην άσφαλτο και η μηχανή έπεσε ... πάνω σε ένα GOLF .


Όπως το περιγράφεις αιτία του ατυχήματος είναι η κακή ποιότητα της ασφάλτου, την οποία δεν φρόντισε να συντηρήσει ο δήμος, ή η νομαρχία ή το υπεχωδε (δηλαδή βασικά όποιος απο αυτούς είναι υπεύθυνος), οπότε κανονικά αυτοί πρέπει να αποζημιώσουν τόσο εσένα όσο και το golf.
Όμως για να γίνει αυτό πρέπει να έχεις αποδείξεις.
Συνεπώς, κατά την άποψή μου, αν ακόμα μπορείς, θα πρέπει να καλέσεις την αστυνομία και να καταγράψει -επίσημα- το περιστατικό (δηλαδή τόσο ότι υποχώρησε η άσφαλτος, όσο και τις ζημιές που υπέστης). Και μια φωτογραφία (με τη μηχανή κάτω. Να φαίνεται όμως ότι το stand έχει βουλιάξει στην άσφαλτο) δεν θα έβλαπτε (για την ακρίβεια μάλλον επιβάλλεται)
Και μετά με αυτά θα πρέπει να στραφείς στον υπεύθυνο.

H.A.Balafoutre
14/05/2007, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Όπως το περιγράφεις αιτία του ατυχήματος είναι η κακή ποιότητα της ασφάλτου, την οποία δεν φρόντισε να συντηρήσει ο δήμος, ή η νομαρχία ή το υπεχωδε (δηλαδή βασικά όποιος απο αυτούς είναι υπεύθυνος), οπότε κανονικά αυτοί πρέπει να αποζημιώσουν τόσο εσένα όσο και το golf.
Όμως για να γίνει αυτό πρέπει να έχεις αποδείξεις.
Συνεπώς, κατά την άποψή μου, αν ακόμα μπορείς, θα πρέπει να καλέσεις την αστυνομία και να καταγράψει -επίσημα- το περιστατικό (δηλαδή τόσο ότι υποχώρησε η άσφαλτος, όσο και τις ζημιές που υπέστης). Και μια φωτογραφία (με τη μηχανή κάτω. Να φαίνεται όμως ότι το stand έχει βουλιάξει στην άσφαλτο) δεν θα έβλαπτε (για την ακρίβεια μάλλον επιβάλλεται)
Και μετά με αυτά θα πρέπει να στραφείς στον υπεύθυνο.


Πολύ καλά τα λέει ο φίλος.

Για ψάξτο.....;)

zireous
15/05/2007, 00:02
Εμένα δέ μου φαίνεται περίεργο το φαινόμενο, συνήθως βάζω ότι πλατύ βρώ στο στάντ.

Ά, δες και εδώ (http://z-moto.freehostia.com/gr_moto_brc.html#15).

TROOPER
15/05/2007, 07:54
αυτο μας ελειπε να αρχισουν να πεφτουν τα μηχανακια απο μονα τους απο το σταντ....:mad:

περαστικα ρε συ....

:wave2:

Λεωνίδας
15/05/2007, 09:41
:eyepop: :eyepop: :eyepop:
τι λες τώρα ρε
σε λίγο θ' ανοίγει η γη και θα μας τα καταπίνει :cry: :cry: :cry:

Cpt. Haddock
15/05/2007, 09:48
ρε σεις...

να βουλιάξει η ασφαλτος απο cbf250?

Λιγο υπερβολικο μΕ φαίνεται

(και δεν έχει κάνει ακόμα χοντρές ζέστες)

Nrgman
15/05/2007, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Όπως το περιγράφεις αιτία του ατυχήματος είναι η κακή ποιότητα της ασφάλτου, την οποία δεν φρόντισε να συντηρήσει ο δήμος, ή η νομαρχία ή το υπεχωδε (δηλαδή βασικά όποιος απο αυτούς είναι υπεύθυνος), οπότε κανονικά αυτοί πρέπει να αποζημιώσουν τόσο εσένα όσο και το golf.
Όμως για να γίνει αυτό πρέπει να έχεις αποδείξεις.
Συνεπώς, κατά την άποψή μου, αν ακόμα μπορείς, θα πρέπει να καλέσεις την αστυνομία και να καταγράψει -επίσημα- το περιστατικό (δηλαδή τόσο ότι υποχώρησε η άσφαλτος, όσο και τις ζημιές που υπέστης). Και μια φωτογραφία (με τη μηχανή κάτω. Να φαίνεται όμως ότι το stand έχει βουλιάξει στην άσφαλτο) δεν θα έβλαπτε (για την ακρίβεια μάλλον επιβάλλεται)
Και μετά με αυτά θα πρέπει να στραφείς στον υπεύθυνο.

Η ασφαλτός έιναι φρέσκια . Γι'αυτο και μαλάκωσε απο την ζέστη. Να σημειωθεί ότι είναι ανηφόρα και όλο το βάρος έπεφτε πάνω στο stand.

Επίσης σήμερα ανακάληψα οτι έχει κτυπήσει και το στεφάνι απο το φανάρι , μπροστά. :sad:

makis206
15/05/2007, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
:eyepop:
τι λες τώρα ρε
σε λίγο θ' ανοίγει η γη και θα μας τα καταπίνει :cry: :cry: :cry:

Όπως το λέει ο σύντεκνος..:mad:

Κι όλο αυτό για τα υπέροχα έργα που κάνουν οι εργολάβοι ακόμα και σήμερα και για τις συντηρήσεις που κάνουν οι δήμοι..:mad:

Αξίζει να το κυνηγήσεις όσο ψυχοφθόρο και νά'ναι.. έτσι θέλουν τα καθίκια αν και δεν νομίζω ν'αλλάξει τίποτα ακόμα κι άμα αναγκαστούν να σ'αποζημιώσουν..:yuck:

Τα άσχημα αυτής της όμορφης χώρας..:(

ktm640lc4
15/05/2007, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm

Και μετά με αυτά θα πρέπει να στραφείς στον υπεύθυνο.


Yπευθυνος δεν υπαρχει σαν ιδιοτητα σε αυτην την χωρα. Εμπλεξες.

:confused:

Frezas
15/05/2007, 12:04
Ελεος με τους κωλοδρομους μας.......:eyepop:

Φιλαρακι ψαχτο μπας και .........ποτε ξανα ! ! !