PDA

View Full Version : Τον σκοτώνεις ή οχι ;;;;;



Gandalf dr685sm
15/05/2007, 15:50
Μόλις μίλαγα με τον ξάδερφο μου και μου είπε τι του συνέβη προ ολίγου.

Ανέβαινε την Γαλατσίου με το φορτηγάκι της δουλειάς και είχε ανοιχτό το παράθυρο λόγω κίνησης και χωρίς κλιματισμό. Πήζει λοιπόν στο σταμάτα - ξεκίνα....

Ακριβώς εκείνη την στιγμή , σταματάει παπάκι δίπλα και με μια κίνηση του βουτάει ενα σύνολο χαρτιών και χρημάτων που είχε στην μπροστινή τσέπη της φόρμας (μηχανικός Ι.Χ. γαρ).
Ώσπου να καταλάβει ο ξάδερφος , μόλις που προλαβαίνει και γραπώνει την μπλούζα του τσογλανιού που τον έβρισε στα Ιταλικά και την έκανε με σκισμένη μπλούζα.

Στο ίδιο σημείο προ 2-3 ωρών , μάλιστα Βενζινάς του είπε οτι είχαν σπάσει αυτοκίνητο που είχε σταματήσει στο συγκεκριμένο φανάρι και του πήραν με απειλή μαχαιριού οτι είχε μέσα.

Και ρωτώ τώρα εγω.... αν όπως είμαι σταματημένος , δώσω μια πρώτη με full γκάζι , τέρμα αριστερά και τον σκοτώσω τον καριόλη χτυπώντας τον με το όχημα ... θα φταίω;
Αν κατορθώσω και τον αρπάξω την στιγμή που την κάνει και με την πόρτα του δώσω μία και τον ξαπλώσω θα φταίω...

Αν στην τελική , με το lock-wheel που έχω στο αυτοκίνητο , του δώσω μια στο κούτελο και τον αφήσω στον τόπο θα φταίω;

Ειλικρινά μιλάω οτι σε ανάλογη περίπτωση , είμαι σίγουρος το πως θα αντιδρούσα... είμαι σίγουρος οτι αν μου δινόταν η ευκαιρία θα ήμουν ή εγώ ή αυτός...

Έχει παραγίνει το κακό μιλάμε...


Gandalf

xtapodias
15/05/2007, 16:22
όχι ρε συ!!! Αφού δεν τον άρπαξε το ξαδερφάκι σου να το ρημάξει το κωλόπαιδο, τυχερό ειναι. Αλλά βλέπεις εκμεταλλεύονται την χαλάρωση, τη ζέστη, την κίνηση.

Και να φανταστείς περνάω σχεδόν καθημερινά από εκεί. Σε πιο ύψος περίπου έγινε? Για να έχω το νου μου.

Ichigo
15/05/2007, 18:14
Τέτοια περιστατικά έχουν ακουστεί και άλλες φορές τώρα τελευταία στο Γαλάτσι.... Πάει γίναμε ζούγκλα κι εδώ.... Ειδικά από Βεϊκου και κάτω χέστα!!! Η κλεψιά πάει σύννεφο!!! Να του κοπούν τα χέρια του κολόπαιδου :mad: :mad: :mad:

DimChios
15/05/2007, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
...


Μα καλά, ρωτάς κιόλας?

ΤΟΥ ΓΑΜΑΣ ΤΟ Μ@ΥΝΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΕΤΑΓΕ ΚΙ ΑΣ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΝ ΚΑΡΓΙΟΛΗ!

:mad: :mad: :mad:

GIXXERAKIAS
15/05/2007, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μα καλά, ρωτάς κιόλας?

ΤΟΥ ΓΑΜΑΣ ΤΟ Μ@ΥΝΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΕΤΑΓΕ ΚΙ ΑΣ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΝ ΚΑΡΓΙΟΛΗ!

:mad: :mad: :mad: +100000000:mad: :mad:

Tι θα ερθει να σου πει ο πατερας του?Θα ζητησει και τα ρεστα?Βρε ξυλο και αλατι στις πληγες να τσουζει τα μουλικα που εχουν αποθρασυνθει τελειως!!!Γμτ τα σπιτια τους και τα μ@υνι@ ου τα πεταγαν!!

Α στα διαλα!!:mad: :mad:

DimChios
15/05/2007, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
+100000000:mad: :mad:

Tι θα ερθει να σου πει ο πατερας του?Θα ζητησει και τα ρεστα?Βρε ξυλο και αλατι στις πληγες να τσουζει τα μουλικα που εχουν αποθρασυνθει τελειως!!!Γμτ τα σπιτια τους και τα μ@υνι@ ου τα πεταγαν!!

Α στα διαλα!!:mad: :mad:



Καλά, ο πατέρας του λίγο χλωμό!
ή θα ήταν μιά ζωή απών ή δε ξέρω κι εγώ τί! Δεν πάιζει να ερθει εκείνος να σου πεί τίποτα!

Ο ΜΛΚΣΜΕΝΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΟΜΩΣ???

Γι αυτο είπα "κι ας τον πληρώνω"!

Εδώ νιώθεις τεράστια οργή όταν βλέπεις (που δεν μου έχει τύχει να τον πετύχω γμτ εκείνη την ώρα) σου γδέρνουν το αμάξι με κλείδι!
Πόσο μάλλον αυτό ή κάτι παρόμοιο...

:mad:

TROOPER
16/05/2007, 00:30
μαγε θες απαντηση τωρα στο αν θα φταις η οχι?????

:wave2:

DimChios
16/05/2007, 00:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μαγε θες απαντηση τωρα στο αν θα φταις η οχι?????

:wave2:


Ότι λέγαμε τις προάλλες!

Βάρδα να μή μας τύχει και να είμαστε παρέα!

Τη γ@μήσαμε! Θα μπλέξουμε! :rolleyes:

Αλλά από την άλλη, πάντα όταν είμαστε μόνοι να μας τυχαίνουν? :mad:

TROOPER
16/05/2007, 00:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ότι λέγαμε τις προάλλες!

Βάρδα να μή μας τύχει και να είμαστε παρέα!

Τη γ@μήσαμε! Θα μπλέξουμε! :rolleyes:

Αλλά από την άλλη, πάντα όταν είμαστε μόνοι να μας τυχαίνουν? :mad:

εσυ μπορει να μπλεξεις που εισαι σκατοφατσα και ανθρωπας της νυχτας !!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εχεις δικιο ρε μητσο...:look:

Gandalf dr685sm
16/05/2007, 08:18
Λοιπόν πήγε σήμερα στο ΙΣΤ' εκεί (Τοπικό περιοχής) και δήλωσε το περιστατικό και έδωσε την πινακίδα απο το παπί (ήταν κλεμμένο). Το σημείο που έγινε είναι στο φανάρι που δίνει αριστερά για Λαμπρινή , όπου στα δεξιά (άνοδος) έχει μια BP... όσοι είναι απο εκεί , θα το γνωρίζουν το σημείο.

Ο τύπος για μένα , (12 χρόνια κάτοικος Πατήσσια και ξέρω αρκετά απο την περιοχή) πρέπει να είναι κανά τσογλάνι απο αυτά που βρίσκονται είτε στο cafe κάτω απο τον Σχοίζα (για όσους γνωρίζουν) είτε λίγο μετά την Κυπριάδου στην Ιταλική σχολή (αν πράγματι μιλούσε Ιταλικά).

Ο αστυνομικός είπε οτι σε περίπτωση που τον έπιανε και τον τσουβάλιαζε με κανά γερμανικό κλειδί που είχε στο φορτηγό ο ξάδερφος μπορεί να είχε προβλήματα αν έκανε μύνηση το τσογλανάκι για επίθεση :eek: ¨..

Βέβαια απο την άλλη του είπε οτι σε κάθε περίπτωση , πολύ δύσκολα θα καταδικαζόταν , μιας και θα μπορούσε να επικαλεστεί αυτοάμυνα όπως και την παραβίαση ασύλου μιας και το χέρι του τσογλανιού πέρασε μέσα στο όχημα χωρίς άδεια.

Σίγουρα πάντως εν θερμώ... ούτε νόμους καταλαβαίνεις, ούτε τίποτα... του γαμάς τα πρέκια , τον αφήνεις κάτω και περιμένεις την ΕΛ.ΑΣ να έρθει. Δυστυχώς έτσι όπως έχουμε γίνει μόνο με τέτοιο τρόπο καταλαβαίνουν... Γιατί σίγουρα αν τον αφήσεις κάτω και με κανά σπασμένο κόκκαλο, πολύ θα το σκεφτεί να το ξανακάνει.


Gandalf

ktm640lc4
16/05/2007, 10:03
Kαι αν εβγαζε μαχαιρι; Οι στοχοι που επιλεγουν δεν ειναι τυχαιοι. Αν νομιζει οτι ο οδηγος θα κανει κινηση για να τον ριξει ή αν δει οτι το αμαξι εχει χωρο να κινηθει απειλητικα προς αυτον απλα δεν το κανει.

Το κανουν οταν εχει τρελλη κινηση και ουσιαστικα ο δρομος εχει γινει ενα μεγαλο παρκινγκ.

Προσωπικα δεν ξερω πως θα αντιδρουσα. Τωρα οπως ειμαι εδω θα τον σκοτωνα. Εκει ισως εκανα κατι αλλο. Ισως να τον χτυπουσα κιολας ισως και οχι. Ο αιφνιδιασμος ειναι το οπλο τους.

Θυμαμαι οταν μου ειχαν κλεψει το παπι και ειχα παει τμημα να δηλωσω ειχα ρωτησει αν τον επιανα τι μπορουσα να κανω; Και μου λεει ο cop εκει οτι μπορουσες να του σπασεις τα μουτρα, μονο νεκρο μην τον φερεις. Κατα τα αλλα οκ. Νομιμη αμυνα, αν και δυσκολο να αποδειχτει αν τον εχεις κανει ''honda goldwing'' απο το ξυλο.

Δεν καταλαβα που ακριβως ειναι γιατι δεν την ξερω την αθηνα αλλα θα ρωτησω και θα εχω τον νου μου σε' κεινα τα μερη.

DimChios
16/05/2007, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εσυ μπορει να μπλεξεις που εισαι σκατοφατσα και ανθρωπας της νυχτας !!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εχεις δικιο ρε μητσο...:look:


Ίσα ίσα που εγώ μπορεί να τη γλιτώσω...

Ξέρεις! :winka:

soundstorm
17/05/2007, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μα καλά, ρωτάς κιόλας?

ΤΟΥ ΓΑΜΑΣ ΤΟ Μ@ΥΝΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΕΤΑΓΕ ΚΙ ΑΣ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΟΝ ΚΑΡΓΙΟΛΗ!

:mad: :mad: :mad:
Οχι,Γ@μας εκεινον.
να δεις μετα,το ξανακανει?

afrotwin
17/05/2007, 15:47
:lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
sas klevoun san na isaste kiratses
ke meta ana8ematizete san na iste kiratses...
siga re foniades ton laon....
:rotflmao: :rotflmao:

zireous
17/05/2007, 17:55
Τη λύση να μη καρφώνεται ούτε το όχημα (πχ όπως οι γιάπηδες όξω τη samsonite τη βάζουνε στο πορτπαγκάζ εδώ και χρόνια για να μην έχουνε περίεργα), ούτε ο οδηγός πχ να έχει τίποτα περίεργο στη μπροστινή τσέπη την έχετε σκεφτεί.

Μια σκέψη είναι να οδηγάτε το κουτί με καλοκαιρινά γαντάκια σα τα δικά μου, το kevlar είναι πλουσιοπάροχα και ανέμελα τοποθετημένο σε σημεία που θα δώσει άλλο αέρα και μοναδικό στυλ στη μούρη του κλεφτρονιού...