PDA

View Full Version : ποιοτητα ασφαλτου στα Μεγαρα



lygonis
16/05/2007, 14:05
Θέλω να θίξω ένα θέμα το οποιο μου έκανε εντύπωση.Πριν 2 κυριακες είχε test ride η Aprilia στην πιστα της πάχης.Όταν έφτασα είδα πάρα πολλά ατομα να στρίβουν οριακά, σημάδι ότι η άσφαλτος κρατάει. Όταν μπήκα μέσα η πρώτη εντύπωση ήταν ότι μπήκα σε οικόπεδο και όχι σε πίστα.Δεν ξέρω εγώ φοβήθηκα να το βάλω και είμουνα κότα.Το θέμα είναι ότι δεν είδα καμοια διαφορα απο δημόσιους δρόμους.(Δεν μιλάω για δρόμους γιαλι).Ηταν η πρώτη φορά που έμπαινα μέσα και ίσως να φταίει αυτό.Αλλά όταν είχα το R1 έστριβα στο μπράλο με πολλά χλμ και για τα δικά μου όρια αρκετά οριακα, οπότε μου φαίνετε αδιανόητο να χέζομαι να στριψω το Pegaso και το tuono στην πίστα.

KaTaNaS
16/05/2007, 14:11
ιδεα σου ηταν... κραταει η πιστα.. με γομες κολλαει κυριολεκτικα

gcrook
16/05/2007, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από lygonis
Θέλω να θίξω ένα θέμα το οποιο μου έκανε εντύπωση.Πριν 2 κυριακες είχε test ride η Aprilia στην πιστα της πάχης.Όταν έφτασα είδα πάρα πολλά ατομα να στρίβουν οριακά, σημάδι ότι η άσφαλτος κρατάει. Όταν μπήκα μέσα η πρώτη εντύπωση ήταν ότι μπήκα σε οικόπεδο και όχι σε πίστα.Δεν ξέρω εγώ φοβήθηκα να το βάλω και είμουνα κότα.Το θέμα είναι ότι δεν είδα καμοια διαφορα απο δημόσιους δρόμους.(Δεν μιλάω για δρόμους γιαλι).Ηταν η πρώτη φορά που έμπαινα μέσα και ίσως να φταίει αυτό.Αλλά όταν είχα το R1 έστριβα στο μπράλο με πολλά χλμ και για τα δικά μου όρια αρκετά οριακα, οπότε μου φαίνετε αδιανόητο να χέζομαι να στριψω το Pegaso και το tuono στην πίστα.

Ολοι αυτο νιωθουν στη αρχη, αλλα η ασφαλτος κραταει σε σημειο που δεν εχεις ξαναζησει.
Εγω απο την αλλη ειδικα τον τελευταιο χρονο οταν βλεπω την κωλοασφαλτο στο Μπραλλο μου παει Να!!
Τα εχω κοψει σχεδον αυτα τα ΜοτοΜπραλλεια και τα ΜοτοΕπιδαυρεια πλεον φοβαμαι πολυ οχι μονο την ασφαλτο αλλα την αισθηση του να στριβω χωρις να ξερω τι με περιμενει, γιατι ετσι ειναι.

Επιλεκτικα σε 2-3 καβατζωμενες επαρχιακες διαδρομες με τελεια ορατοτητα, χωρις γκρεμια και βραχια αριστερα δεξια, στις οποιες εχω προσβαση λιγες φορες τον χρονο και παλι με σχετικη φειδω.

Υ.Γ Μια απο αυτες ειναι στην Ευρυτανια και μια στην Φθιωτικα η αλλη μυστικο.
Αυτος που θα τις βρει κερδιζει tour απο μενα στις προαναφερθεισες διαδρομες.

karamoto
16/05/2007, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από lygonis
Θέλω να θίξω ένα θέμα το οποιο μου έκανε εντύπωση.Πριν 2 κυριακες είχε test ride η Aprilia στην πιστα της πάχης.Όταν έφτασα είδα πάρα πολλά ατομα να στρίβουν οριακά, σημάδι ότι η άσφαλτος κρατάει. Όταν μπήκα μέσα η πρώτη εντύπωση ήταν ότι μπήκα σε οικόπεδο και όχι σε πίστα.Δεν ξέρω εγώ φοβήθηκα να το βάλω και είμουνα κότα.Το θέμα είναι ότι δεν είδα καμοια διαφορα απο δημόσιους δρόμους.(Δεν μιλάω για δρόμους γιαλι).Ηταν η πρώτη φορά που έμπαινα μέσα και ίσως να φταίει αυτό.Αλλά όταν είχα το R1 έστριβα στο μπράλο με πολλά χλμ και για τα δικά μου όρια αρκετά οριακα, οπότε μου φαίνετε αδιανόητο να χέζομαι να στριψω το Pegaso και το tuono στην πίστα.

Εγώ πρώτη φορά μπήκα στο μάθημα του 0-300 το προηγούμενο Σάββατο. Και εμένα για πίστα δεν με εντυπωσίασε ως προς τον τάπητα (μικρές πίστες kart, η Αττική οδός έχουν καλύτερο). Συνολικά όμως την πίστα την ερωτεύτηκα. Ωραίες στροφές (απλές, διπλές, σταθερές, με τροχιά που ανοίγει εσάκια........) πυκνές και συνεχείς δράση. Ίσως αν είχα δυνατή μηχανή και έμπαινα πολλές φορές να μου φαινόταν μικρή με μικρές ευθείες αλλά τώρα την βρήκα απλά άψογη.

Καμία σχέση με τους περισσότερους δρόμους. Στην Κρήτη πάντως δεν έχει αντίστοιχο δρόμο σε τάπητα (ούτε την επόμενη που τον στρώνουν). Ίσως ήσουν σφιγμένος λόγω άγνωστου περιβάλλοντος και το κυριότερο ότι μπήκες με άγνωστη μηχανή και γιαυτό δεν ενθουσιάστηκες.

Ichigo
03/07/2011, 13:41
Ξεθάβω το θέμα για να θίξω με τη σειρά μου την απαράδεκτη ποιότητα αυτού του μορφώματος που θέλει να λέγεται πίστα. Το διαπίστωσα εχθές στο CSS. Όχι ότι δεν κρατούσε η άσφαλτος με τα χμ που απαιτούνταν για τις ασκήσεις μας αλλά όταν είσαι μέσα στην Κ6 και αισθάνεσαι το μπροστινό σου να χάνεται σε μπαλώματα της ασφάλτου ή τα σαμαράκια μεταξύ Κ7-Κ9 να σου θυμίζουν ΠΣΚ αρχίζεις να αναρώτιέσαι αν αξίζει τα λ7 το οποιοδήποτε trackday που κάνεις εκεί μέσα :mad: Η επόμενη φορά σκέφτομαι να είναι Σερρες αλλά τα έξοδα είναι υπερβολικά (καταραμένε ΟΣΕ που σε κατάντησαν με 0 εμπορευματικό έργο. :mad: ). Οι στροφές όμως είναι ωραίες αρκεί να προσέξεις ότι debris υπάρχει στα ακάθαρτα κομμάτια.

rantanplan
03/07/2011, 13:52
η άσφαλτος είναι μια χαρά η πίστα είναι ιδανική και μπορείς να σκίσεις άνετα τα 600αρια χωρίς περιορισμούς και τύψεις τώρα όλα τα άλλα που ακουω είναι...........



:a014: :a014: :a014:

sniper
03/07/2011, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
Ξεθάβω το θέμα για να θίξω με τη σειρά μου την απαράδεκτη ποιότητα αυτού του μορφώματος που θέλει να λέγεται πίστα. Το διαπίστωσα εχθές στο CSS. Όχι ότι δεν κρατούσε η άσφαλτος με τα χμ που απαιτούνταν για τις ασκήσεις μας αλλά όταν είσαι μέσα στην Κ6 και αισθάνεσαι το μπροστινό σου να χάνεται σε μπαλώματα της ασφάλτου ή τα σαμαράκια μεταξύ Κ7-Κ9 να σου θυμίζουν ΠΣΚ αρχίζεις να αναρώτιέσαι αν αξίζει τα λ7 το οποιοδήποτε trackday που κάνεις εκεί μέσα :mad: Η επόμενη φορά σκέφτομαι να είναι Σερρες αλλά τα έξοδα είναι υπερβολικά (καταραμένε ΟΣΕ που σε κατάντησαν με 0 εμπορευματικό έργο. :mad: ). Οι στροφές όμως είναι ωραίες αρκεί να προσέξεις ότι debris υπάρχει στα ακάθαρτα κομμάτια.

Bέβαια κάτι κουλοί σαν τον Μπούστα γυρίζουν εκεί μέσα γύρω στο 0.58-0.59..

p@nos
03/07/2011, 13:55
pedia otan NOMIZETE oti xanete to brostino epidi den exete ksanastripsi toso de simeni pos to xanete kiolas....

p@nos
03/07/2011, 13:56
oi agonizomenoi dld poy ksinoyn aftia eki mesa exoyn kani krifi simfonia me to neftona????



osi nomizete pos glistrane ta megara min ksanapate......

Ichigo
03/07/2011, 14:08
Τι να σας πω ρε παιδιά. Εγώ όταν ακούω πίστα περιμένω να μπω κάπου που θα υπάρχει καλύτερη ποιότητα πρόσφυσης σε σχέση με ένα συνηθισμένο δρόμο. Αυτό δεν το είδα εκεί μέσα. Σαν να οδηγώ σε ορεινή διαδρομή στην Πελοπόννησο με σχετικά καλή ποιότητα ασφάλτου ήταν. Έτσι το αισθάνθηκα εγώ. Θα ξαναπάω βέβαια για practice μην έχοντας άλλη επιλογή για κάτι άλλο καλύτερο στα περίχωρα :) . Αλλά από τη στιγμή που δίνεις κάποια χρήματα θες τουλάχιστον μια ποιότητα ασφάλτου ένα κλικ παραπάνω. Δε βλέπω λόγο να μην γκρινιάξω πάντως :D :p

p@nos
03/07/2011, 14:15
to oti ais8an8ikes oti odigoyses se eparxiako tis peloponisoy ine kati poy prepi na koitaksis ka8os i prosfisi sta megara ine oxi ena klik alla 100 pano apo opoiodipote dimosio dromo....

akoma ke me lastixa kipoy na mpis molis zesta8oyn ama den ise pagkosmios kratane....

menelaos46
03/07/2011, 14:24
Μια παρένθεση, ενδεχομένως ένας αγωνιζόμενος να γνωρίζει να διαβάζει καλύτερα την πίστα απ'ότι ένας ιδιώτης και αυτό στην περίπτωση του δεύτερου να σημαίνει πτώση...
Τα Μέγαρα και πολλές παγίδες έχουν και σε μερικά σημεία άθλια άσφαλτο αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δε μπορούν να βγουν χαμηλοί χρόνοι.Ειδικότερα σε κανονισμούς ασφαλείας μπορεί να μην τηρείται και κανένας....

DrIoannis
03/07/2011, 14:30
Η ποιότητα της ασφάλτου στα Μέγαρα δεν είναι η καλύτερη για μία πίστα (λακούβες,σαμαράκια κλπ) κρατάει όμως καλύτερα απότι υποψιάζεσαι.Έχω πάει 2-3 φορές και το γέρνεις αρκετά χωρίς όμως να συγκριθεί με τις Σέρρες ούτε κατά διάνοια.Θέλει αλλαγή ο τάπητας άμεσα αλλά ο ιδιοκτήτης στις υποσχέσεις έχει μείνει ακόμη.Συζητάτε ακόμη και να αλλαχθεί και ο τάπητας στις Σέρρες κάποια στιγμή σύντομα.

CPANTELO
03/07/2011, 19:42
Η ασφαλτος στα μεγαρα μια χαρα κραταει το προβλημα ειναι οι λακουβες και τα σαμαρακια....
Και παλι βεβαια με σωστα ρυθμισμενη μηχανη απο πλευρας αναρτησεων , με σωστα λαστιχα και με στρωτη οδηγηση δεν σε πολυενοχλουν.Φυσικα ομως ειναι καιρος πλεον να μπει ενας καινουριος ταπητας....

Zzz750
03/07/2011, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
to oti ais8an8ikes oti odigoyses se eparxiako tis peloponisoy ine kati poy prepi na koitaksis ka8os i prosfisi sta megara ine oxi ena klik alla 100 pano apo opoiodipote dimosio dromo....

akoma ke me lastixa kipoy na mpis molis zesta8oyn ama den ise pagkosmios kratane....


+600

PortisHead
04/07/2011, 10:02
Υπαρχει πίστα με λακουβες και σαμαρακια ???

Πλάκα κάνετε ή τρόπος του λέγειν ?

:eek:

Cpt. Haddock
04/07/2011, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
[...]akoma ke me lastixa kipoy [...].

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

chr1s_86
04/07/2011, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos

osi nomizete pos glistrane ta megara min ksanapate......

+1...

sniper
04/07/2011, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Υπαρχει πίστα με λακουβες και σαμαρακια ???

Πλάκα κάνετε ή τρόπος του λέγειν ?

:eek:

Πλήν κάποιες του παγκόσμιου, δεν υπάρχει πίστα χωρίς λακούβα ή σαμαράκια.

Πέρσυ το Muggelo δεν είχε σημείο χωρίς σαμαράκια - παραπονέθηκαν οι οδηγοί και φέτος άλλαξαν τον ασφαλτοτάπητα..

Allst@rf
04/07/2011, 11:46
μια χαρα ειναι τα μεγαρα...

μαθαινεις κιολας...:smokin:

Cpt. Haddock
04/07/2011, 11:48
Της στραβής ψ*λης της φταίνε οι τρίχες :smokin:

usabug
04/07/2011, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από CPANTELO
Η ασφαλτος στα μεγαρα μια χαρα κραταει το προβλημα ειναι οι λακουβες και τα σαμαρακια....
Και παλι βεβαια με σωστα ρυθμισμενη μηχανη απο πλευρας αναρτησεων , με σωστα λαστιχα και με στρωτη οδηγηση δεν σε πολυενοχλουν.Φυσικα ομως ειναι καιρος πλεον να μπει ενας καινουριος ταπητας....

Βασικα αν ακολουθησεις την " αγωνιστικη " γραμμη δεν νιωθεις ουτε σαμαρακια ουτε λακουβες .
Εγω με ρυθμισμενη την αναρτηση μπρος , πισω θεοσκληρη και με λαστιχα που δεν δουλευουν σαν τριτη αναρτηση (BT16) , δεν νιωθω καποια ιδιαιτερη ενοχληση .

Φυσικα ειναι καλο να εμπαινε καινουργιος ασφαλτοταπητας , αλλα απο την αλλη προτιμω το low side απο το high ... :beer: :beer:

PortisHead
04/07/2011, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Της στραβής ψ*λης της φταίνε οι τρίχες :smokin:

Της "κοντής" :p οχι της "στραβης"

Joyrider
04/07/2011, 12:05
Νομίζω πέσατε σε παγίδα. Τώρα θα πεταχτεί και θα πει:

"Οκ λάθος μου, εσείς τα ξέρετε καλύτερα :smokin: "


:lol: :bawl:

usabug
04/07/2011, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Νομίζω πέσατε σε παγίδα. Τώρα θα πεταχτεί και θα πει:

"Οκ λάθος μου, εσείς τα ξέρετε καλύτερα :smokin: "


:lol: :bawl:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

PortisHead
04/07/2011, 12:09
Παντως για να μην σπαμαρουμε..μιας και ειμαι εντελος ασχετος με πιστες , νομισα οτι σε ολες τις πίστες η ασφαλτος ειναι απο αλλο πλανητη :lol:

Παντα φρεσκια , συντηρημενη κλπ
:(

sniper
04/07/2011, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Παντως για να μην σπαμαρουμε..μιας και ειμαι εντελος ασχετος με πιστες , νομισα οτι σε ολες τις πίστες η ασφαλτος ειναι απο αλλο πλανητη :lol:

Παντα φρεσκια , συντηρημενη κλπ
:(

Ανάλογα την πίστα και την χρήση της.

Πίστα που μπαίνουν κι αυτοκίνητα μέσα, μετά από λίγο γίνεται γκοφρέ..

Αλλά και πάλι σαν ποιότητα δεν συγκρίνονται με κανένα δημόσιο δρόμο.

Τα Μέγαρα κρατούν μια χαρά αλλά σαν πίστα είναι πολύ πίσω σε θέματα ασφάλειας. Παραμένει όμως πολύ ασφελέστερο μέρος από τον δημόσιο δρόμο.

bros400pgm
04/07/2011, 13:56
Εγω πιστευω οτι υπαρχουν διαδρομες με ιδιας ποιοτητας ασφαλτου.......... Αλλα δεν υπαρχει καμια με την μιση εστω ασφαλεια απ'οτι των Μεγαρων:smokin:

Allst@rf
04/07/2011, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από usabug
Βασικα αν ακολουθησεις την " αγωνιστικη " γραμμη δεν νιωθεις ουτε σαμαρακια ουτε λακουβες .
Εγω με ρυθμισμενη την αναρτηση μπρος , πισω θεοσκληρη και με λαστιχα που δεν δουλευουν σαν τριτη αναρτηση (BT16) , δεν νιωθω καποια ιδιαιτερη ενοχληση .

Φυσικα ειναι καλο να εμπαινε καινουργιος ασφαλτοταπητας , αλλα απο την αλλη προτιμω το low side απο το high ... :beer: :beer:



η αγωνιστικη γραμμη στα μεγαρα θελει και χερια να την πας αλλιως...:bawl: :bawl:

Ichigo
04/07/2011, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Της στραβής ψ*λης της φταίνε οι τρίχες :smokin:

Και τι ξέρεις εσύ από στραβές και κοντές; :smokin: :p

Πάντως παιδιά το ότι οι αγωνιζόμενοι λόγω του ότι ΕΙΝΑΙ αγωνιζόμενοι και πάνε τον κ@λο τους δεν είναι δικαιολογία να αφήσεις την πίστα στο ελεοc του θεού. Ασφάλεια; Τι είναι αυτό; Το είδα στο CSS που το μισό γκρουπ νόμιζε πως ήρθε να δείξει ποιος είναι ο γρήγορος του χωριού και ενω έπρεπε οι μισοί να ναι έξω με μαύρη σημαία συνέχιζαν κανονικά και τα τυπάκια-κριτες(sic) :rolleyes: κατω από την ομπρέλα σαν να μη συμβαίνει τπτ . Προσπεράσματα στις εξόδους των στροφών και όχι στη μεγάλη ευθεία και τα τοιαύτα. Ένας με Hornet έφαγε και μια καλή σούπα. Αν εσάς σας αρέσει πάντως η πίστα πάσο τότε :sick: :wave2: . Και ο ιδιοκτήτης φυσικά στα @@ του αφού ξέρει πως δεν έχουμε άλλη επιλογή :mad:

PortisHead
04/07/2011, 14:18
Απορω...μια πιστα σαν και των Μεγαρων , τι αλλου είδους συντηρηση θα μπορουσε να εχει περαν απο τον ασφαλτοταπητα ?

Τις γαρδενιες ?
Τα πιτ-στοπ
Την ιατρική μοναδα ?
Το κυλικειο ?
Τις ντουζιερες - αλλαξιερες των αγωνιζομενων ?
Το press room των δημοσιογραφων ?
Τις κερκιδες ?
.....................
.....................
.....................

Δλδ. τι διαολο , ουτε ενα ευρω δεν σπαταλιεται απο τον ιδιοκτητη (ειναι καποιος ιδιωτης?) για την ασφαλτο ? Το Α και το Ω μιας πιστας ?

sniper
04/07/2011, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
Και τι ξέρεις εσύ από στραβές και κοντές; :smokin: :p

Πάντως παιδιά το ότι οι αγωνιζόμενοι λόγω του ότι ΕΙΝΑΙ αγωνιζόμενοι και πάνε τον κ@λο τους δεν είναι δικαιολογία να αφήσεις την πίστα στο ελεοc του θεού. Ασφάλεια; Τι είναι αυτό; Το είδα στο CSS που το μισό γκρουπ νόμιζε πως ήρθε να δείξει ποιος είναι ο γρήγορος του χωριού και ενω έπρεπε οι μισοί να ναι έξω με μαύρη σημαία συνέχιζαν κανονικά και τα τυπάκια-κριτες(sic) :rolleyes: κατω από την ομπρέλα σαν να μη συμβαίνει τπτ . Προσπεράσματα στις εξόδους των στροφών και όχι στη μεγάλη ευθεία και τα τοιαύτα. Ένας με Hornet έφαγε και μια καλή σούπα. Αν εσάς σας αρέσει πάντως η πίστα πάσο τότε :sick: :wave2: . Και ο ιδιοκτήτης φυσικά στα @@ του αφού ξέρει πως δεν έχουμε άλλη επιλογή :mad:

Tώρα να μην σε στεναχωρήσω αλλά όλα αυτά και περισσότερα έχουν ξαναγραφεί.

Επίσης, στο ότι κάποιοι πάνε όπως γουστάρουν και τους αφήνουν οι κριτές του TD ή του μαθήματος, δεν φταίει η πίστα.

Επίσης, το να πέφτει κάποιος στην πίστα, δεν είναι και σπάνιο φαίνόμενο. Συνήθως στα μέγαρα δεν φταίει η πίστα.

Πρόσεχε όμως γιατί βαδίζεις σε μονοπάτια περίεργα.. :winka:

:smokin:

sniper
04/07/2011, 14:20
Αφού δεν θα πάτε ποτέ εκεί μέσα.

Τι σας νοιάζει ποιος και τι κάνει στα Μέγαρα;

Ναι, ιδιώτης είναι.

PortisHead
04/07/2011, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αφού δεν θα πάτε ποτέ εκεί μέσα.

Τι σας νοιάζει ποιος και τι κάνει στα Μέγαρα;

Ναι, ιδιώτης είναι.

Τα αλλα θεματα εξαντληθηκαν , και ειπαμε να λυσουμε αυτο της πιστας των Μεγαρων

:lol:

Allst@rf
04/07/2011, 14:37
ρε κοιταξτε τι θα κανετε/κανουμε με αυτα που εχουμε...

ο νικος καλα τα λεει...

αφου η πιστα χρησιμοποιειται και απο κουτια και γινεται ετσι οπως γινεται...


μπαινετε/μπιαινουμε ολοι εκει μεσα και με το καλημερα θελετε/θελουμε να κατεβασουμε χρονο...

σιγα σιγα θα χτισεις αυτοπεποιθηση και θα μαθεις και στο τελος δε θα σε νοιαζει...

αν πας στις σερρες δλδ και δεις οτι κραταει και ξεχαστεις και πας τεζα θα μαζεψεις high που θα σε κλαινε...

τοσα χρονια πηγιαναμε βολτες σε επιδαυρους ,αγιους κτλ και το παιζαμε τιμονια,τωρα η πιστα σας εφταιξε?

Ichigo
04/07/2011, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αφού δεν θα πάτε ποτέ εκεί μέσα.

Τι σας νοιάζει ποιος και τι κάνει στα Μέγαρα;

Ναι, ιδιώτης είναι.

Βασικά μάλλον θα ξαναπάμε γιατί δεν έχουμε άλλη επιλογή. :(
Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι όχι οι χρόνοι αλλά η βελτίωση της τεχνικής και για κάποιον σχετικά άπειρο που δεν έχει την ίδια εμπειρία με εναν αγωνιζόμενο είναι ενα θέμα η κακή ποιότητα του τάπητα. :winka:

sniper
04/07/2011, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
...
...για κάποιον σχετικά άπειρο που δεν έχει την ίδια εμπειρία με εναν αγωνιζόμενο είναι ενα θέμα η κακή ποιότητα του τάπητα. :winka:

Λάθος..

Αν θα πέσεις στα Μέγαρα, θα είναι είτε απο μαλακία δική σου, είτε γιατί κάποιος θα πέσει πάνω σου.

Ειδικά στους αρχάριους, το μονο που ΔΕΝ πρέπει να τους απασχολεί είναι η άσφαλτος.

p@nos
04/07/2011, 15:12
de mas xezis re file poy de se afini i asfaltos sta megara na beltiosis tis 7.9 mires poy stribis ke soy glistrai kiolas


anti na parapone8is oti den exi mia eksodo toylaxiston stin 6 poy frenaris apo 200ares+, poy den exi mia eksedra na boris na katsis ke na min ise or8ios 6 ores, poy den exi mia kafeteria poy 8a soy dini ena nero ke ena fai giati xalas oli ti mera eki...po den exi ena box me kapoia basika ergalia poy 8a boroysan na xrisimeusoyn....ka8ese ke les gia tin asfalto..........



opos ipa opios nomizi pos glistane ta megara as mi ksanapai so simple