PDA

View Full Version : Τελικές του Honda CBR125



Alcarinque
16/05/2007, 22:46
Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζεται ποιά είναι η τελική ταχύτητα του CBR.

Και οποιαδίποτε άλλη εμπειρία έχετε απο αυτό το μοντέλο σας παρακαλώ πείτε την.

vassilis88
16/05/2007, 23:21
130 εχω πιασει σχετικα δυσκολα.......αλλοι εχουν δει κ παραπανω απο 140 μου χουν πει..

γενικα δν τραβαει το μηχανακι..

lampros_fazer
16/05/2007, 23:34
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ τελική ~113-115 είχα διαβάσει σε κάποιο site..

OzZzZzY
16/05/2007, 23:36
και το κιτ της μαλοσσι να βαλεις με εξατμιση κλπ πιστευω οτι θα δεις 150 κ αυτα οχι πολυ ευκολα :( :(

με λιγα λογια...μακρια :winka: :winka:

Alcarinque
16/05/2007, 23:39
Το καλοκαιρι θα αγορασω μηχανη και είμαι μεταξυ CBR125&RS125.Η Honda έχει πολύ καλή ποιότητα και αντοχή αλλα η Aprilia επιδόσεις και σχεδιασμό.Εσείς τί λετε,τί θα πέρνατε?????

Και οι τιμές μήν το ξεχνάμε 2800Honda-4700Aprilia στο περίπου.Αλλα άν αξίζει χαλάλι τα λεφτά.

Brolas
16/05/2007, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alcarinque
Το καλοκαιρι θα αγορασω μηχανη και είμαι μεταξυ CBR125&RS125.Η Honda έχει πολύ καλή ποιότητα και αντοχή αλλα η Aprilia επιδόσεις και σχεδιασμό.Εσείς τί λετε,τί θα πέρνατε?????

Και οι τιμές μήν το ξεχνάμε 2800Honda-4700Aprilia στο περίπου.Αλλα άν αξίζει χαλάλι τα λεφτά. Το Aprilia να πάρεις...Σε σχέση με το cbr πυροβολάει.Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.Πολλά παιδιά από εδώ μέσα γουστάρουν τρελλά το rs(π.χ. elias sgr)Και άλλα μάλιστα έχουν το cbr και θα πάνε να πάρουν το rs ή το γουστάρουν πιο πολύ από το honda(π.χ. vassilis88)Όπως και να έχει όμως η επιλογή είναι δική σου!Κατ'εμέ πάρε το aprilia και είσαι μάγκας...:wave2:

lampros_fazer
17/05/2007, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alcarinque
Το καλοκαιρι θα αγορασω μηχανη και είμαι μεταξυ CBR125&RS125.Η Honda έχει πολύ καλή ποιότητα και αντοχή αλλα η Aprilia επιδόσεις και σχεδιασμό.Εσείς τί λετε,τί θα πέρνατε?????
Kαταρχήν το δίπλωμα σου καλύπτει RS..;Μηχανάκι έχεις ή θα είναι το πρώτο σου..;

Δεν τίθεται συζήτηση..Αν έχεις τα λεφτά για RS (όντως είναι πολλά) πάρτο..Μιλάμε για υπεδιπλάσια δύναμη (33 έναντι 13) και διπλάσια ροπή (20 Nm έναντι 10),ανάποδο πηρούνι,ρυθμιζόμενο αμορτισέρ,τετραπίστονη δαγκάνα μπροστά..Και είναι και πανέμορφο..Από το να πάρεις CBR πάρε κανα παπί καλύτερα θα γλυτώσεις και κανά χιλιάρικο..:p

Αν είναι το πρώτο σου μηχανάκι θα σου έλεγα να κοιτάξεις κάτι άλλο (το παπί που λέγαμε..:cool: )..

Οτι και να πάρεις προσοχή και πάντα κράνος (τουλάχιστον)..

sniper
17/05/2007, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Kαταρχήν το δίπλωμα σου καλύπτει RS..;Μηχανάκι έχεις ή θα είναι το πρώτο σου..;

Δεν τίθεται συζήτηση..Αν έχεις τα λεφτά για RS (όντως είναι πολλά) πάρτο..Μιλάμε για υπεδιπλάσια δύναμη (33 έναντι 13) και διπλάσια ροπή (20 Nm έναντι 10),ανάποδο πηρούνι,ρυθμιζόμενο αμορτισέρ,τετραπίστονη δαγκάνα μπροστά..Και είναι και πανέμορφο..Από το να πάρεις CBR πάρε κανα παπί καλύτερα θα γλυτώσεις και κανά χιλιάρικο..:p

Αν είναι το πρώτο σου μηχανάκι θα σου έλεγα να κοιτάξεις κάτι άλλο (το παπί που λέγαμε..:cool: )..

Οτι και να πάρεις προσοχή και πάντα κράνος (τουλάχιστον)..

Θα πρέπει να συμφωνήσω!

+1

Alcarinque
17/05/2007, 10:26
Ευχαριστω ρε παιδια για τις γνώμες σας μου καθαρισαν λιγο το πεδιο.

Να'στε καλα.:lol:

flip
17/05/2007, 11:19
Φιλαρακι rs με 1000!!!:smokin:

Εχεις κοιταξει το cbr απο πισω?Αν το δεις θα νομισεις πως ειναι παπακι!:yuck:

Το μονο που προσφερει ειναι αξιοπιστια.Ενα παιδι εδω στο φορουμ εχει και τα 2 και ειχε πει πως δεν μπορουν να συγκριθουν, το rs ειναι κλασης ανωτερο.

Αν μπορεις να διαθεσεις τοσα χρηματα παρτο αλλα κοιτα και το hyosung gt που ειναι μια μεση λυση

Υ.Γ. δεν θελω να θειξω αυτους που εχουν το cbr οποιος το εχει θα εχει και καποιο λογο που το προτιμησε:wave2:

killbill
17/05/2007, 12:02
Loipon ego eixa to cbraki gia 2 xronia kai mia xara mou fanhke!!! Telikh exo piasei 140 mama sthn Ethniki phgainontas pros Xalkida.

Meta evala kai mia Micron alla den prolava na to telikiaso na do poso phge giati to edosa gia na paro to 600.

Pantos gia na piaseis telikes oi taxythtes theloun gemisma, alios me thn 6h pefteis.
Doulevei aprovlimatista kai gia apostash voltoula px Xalkida ktlp, kai as to kratas psila 9200-9500 strofes, kofti exei stis 10500 an thymamai kala.

To mhxanaki einai poly kalo apo axiopistia, voithaei poly me thn thesi odhghshs gia na pas se megalo argotera kai mathaineis pos na kykloforeis apo thesi supersport, prosopika theoro oti me voithise arketa me tin syberifora tou kai thn thesi odhghshs kai den eixa kanena problhma na pao sto CBR 600 F4i pou exo shmera. Prin odhgousa papia gia kana 5 xronia, edo kai ena xrono kai kati exo to CBR 600.

Strivei, frenarei einai oikonomiko kai to fxaristiese. Vevaia apo dynamh den leei kai polla alla vazontas ola ta + kai - tha to protimousa kai pali se sxesi me to Aprilia pou einai panakrivo.

Pistevo oti den prepei na xalaseis tosa lefta gia ena tetoio mhxanaki, giati outos h alios tha theleis na pas se megalytero meta.

H axia metapolisis kai h efkolia einai shmantiko thema, ego to poulisa se 1 evdomada to mhxanaki.

Kalytera na doseis ta lefta meta na pas se 600cc.

Kaly agora pantos se oti kai an dialexeis!!!

OzZzZzY
17/05/2007, 12:28
παρε κανα rs 125 παλιο..του 2000 ας πουμε..ε θα σου βγαλει προβληματα αλλα οκ..δε θα δωσεις παντως 5000..

να προτεινω παλι κανα rgv 250? :D :D (μπααααα)

Alcarinque
17/05/2007, 14:29
Τα γ@@@να ανταλλακτικά της Aprilia με κάνουν να αμφιβάλω,άσε που έχω ακούσει γιά πάρα πολλά προβλήματα που βγάζει και όταν το πάς στον μάστορα πρέπει να κάνεις την προσευχή σου για να σου κάνει σωστά τις ρυθμίσεις.


Μήπως να πάρω κανα πατίνι που είναι και οικολογικό:sun: :sun:

OzZzZzY
17/05/2007, 14:59
καλυτερα απο το να παρεις το rs..αρκει κ αν το "φυσας" το χρημα οποτε πηγαινε παρτο..εχουμε πει..τα κυβικα λιγα η ιπποδυναμη μεγαλη πρεπει να το λειτουργεις σε ψηλες στροφες που ειναι καταστρεπτικες, εχει τη φημη (που αληθευει) οτι χαλαει,δεν ειναι για περιβαλλον πολης και για καφετεριες, τα ανταλλακτικα ακριβα, ο κινητηρας κολλαει..πολλα δεν ειναι? δεν πα να ναι ομορφο..αφου χαλαει..αρκει κ αν το βαλεις στο σαλονι να το κοιτας (αποψεις του elias_gr ειναι αυτες :a31: )

Alcarinque
17/05/2007, 15:18
Γυρνώ στα Forums και στις ιστοσελίδες σάν την άδικη κατάρα ψάχνοντας για απαντήσεις και για λύσεις κολλήμένος ανάμεσα σε αυτό το ζήτημα αλλά αυτή σου η απάντηση πραγματικά με ταρακούνησε και με ξεπλόκαρε.Σε ευχαριστώ πραγματικά για την βοήθεια.



Υ.Γ Δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο απο το να μετανοιώνεις για μιά δική σου επιλογή.

flip
17/05/2007, 15:21
Μην νομιζεις και το ρσ πωλειται ευκολα (εκτος αν το χεισ μαμισει) και σε καλες τιμες το παιδι που τα χε και τα 2 εδω πρωτα πουλησε το ρσ και μετα το cbr

Ομπως και να το κανουμε το ρσ ειναι ρσ και σε τραβα η ομορφια και οι επιδοσεις του:eyepop:

Υ.Γ. Παντως αν παρεις cbr μην αναιβεις ποτε σε ρσ:nono: , θα σταναχωρηθεις....

Alcarinque
17/05/2007, 15:40
Θα το θυμάμαι:) :) :) :)

Εσύ τί μηχανή έχεις??

lampros_fazer
17/05/2007, 15:48
Το καινούργιο Cryptonακι κουτί σου'ρχεται..:D


@flip Στο πλήκτρο 'W' υπάρχει το τελικό ς..:rotflmao:

Alcarinque
17/05/2007, 15:57
Πές ότι καβαλάω και μου την δινει και αγοραζω την Aprilia και βγάινει καμια ζημια μετα θα βαραω το κεφαλι μου και θα αναρωτιεμαι γιατι το πηρα.Ολοι γκα@@@μαι με την ταχυτητα αλλα οταν μετα ακους τον κινητηρα να βγαζει αλλο ηχο και μετα βγαινουν οι ζημιες θελεις να το βαψεις μπλε και να το πεταξεις στην θαλασσα και επειδη με ξερω ποιότητα και παλι ποιτητα.Ασε που με τα λεφτα της Ιταλιδας παιρνω το CBF 250.

OzZzZzY
17/05/2007, 17:37
θες οπωσδηποτε μικρο super sport?γιατι υπαρχουν παρα πολυ ομορφα μηχανακια μεχρι 5000 ευρω..κατι εντουρο-μονταρντ πολυ αξιοπιστα οπως το honda xr 250..ενα παιδι απο το forum κανει ταξιδι Αθηνα-Ινδια (τελος παντων καπου νοτια Ασια) με αυτο :wave2:

flip
17/05/2007, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Το καινούργιο Cryptonακι κουτί σου'ρχεται..:D


@flip Στο πλήκτρο 'W' υπάρχει το τελικό ς..:rotflmao:

Ουπς καλα λες :rotflmao:

Εγω ενα aerox εχω αλλα θα παρω το ρς μετα τισ πανεληνιες εκτος αν μπορω να οδηγησω με το Α1 το ΚΤΜ 625 και παρω αυτο(αν και ειναι πολλα τα 8500) γιατι το θελω και για καμια μακρινη αποσταση που και που

:beer:

OzZzZzY
17/05/2007, 21:39
rs 125 sucks :a020:

η χαρα του μαστροχαλαστη ειναι :smokin:

675
17/05/2007, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alcarinque
Το καλοκαιρι θα αγορασω μηχανη και είμαι μεταξυ CBR125&RS125.


:a53: :a53: :a53: :a53: :a53: :a53:


πλακα με κανεις???????

και το σκεφτεσαι ακομα????:sick:

OzZzZzY
17/05/2007, 21:56
cbr εννοειται! βαζεις κ το κιτακι της malossi και εισαι αρχοντας..για οσο καιρο το κρατησεις :winka:

675
17/05/2007, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
rs 125 sucks :a020:

η χαρα του μαστροχαλαστη ειναι :smokin:


τι λες του παιδιου ρε γυφτο....:mad:


φυσικα αν το παρεις και του χωσεις χιλια δυο πραμματα εκτος απ αυτα που του βαλε το εργοστασιο μετα απο τεστ σε κομπιουτερ και ειδικα μηχανηματα ετσι ωστε να ταιριαζουν μεταξυ τους χωρις προβληματα , τοτε νταξ λογικο ειναι να το γ@μησεις το εργαλειο.....:rolleyes:


πρεπει να βρεις πολυ καλο μαστορι και παλι επικυνδινο να το πειραξεις....

εχεις ακουσει κανεναν να χει προβλημα με μαμα ρς????
που να τηρει οσα πρεπει να τηρει απο τη στιγμη που εχει διχρονο????



εεεεε????????????

675
17/05/2007, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
cbr εννοειται! βαζεις κ το κιτακι της malossi και εισαι αρχοντας..για οσο καιρο το κρατησεις :winka:


μπραβο καραγκι-οζυ!:a24:

OzZzZzY
17/05/2007, 21:58
επειδη εσυ θες να καταστραφεις μην παρασερνεις κ αλλους στον Καιαδα.....

675
17/05/2007, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
επειδη εσυ θες να καταστραφεις μην παρασερνεις κ αλλους στον Καιαδα.....

κι επειδη εσυ εισαι μλκς μην παρασυρεις κι αλλους στο safe sex------>:a31: :a24:

vassilis88
17/05/2007, 22:01
ρε παιδια το ρς ειναι ειδικο μηχανακι....θελει κυριως Μπιστα....η φημη θα του χει βγει επειδη η πλειοψηφεια των αγοραστων θα το χρησιμοποιουσε οπως πχ το cbr.

εγω το θελω το θελω το θελω, πιο πολυυυυ :D γιατι οντως μπροστα στο δικο μου ειναι αλλος κοσμος μα εντελως ομως......ειναι σαν να τα χεις με μια καιρο να την εχεις βαρεθει κ ξαφνικα να γνωριζεις τη σταρ ελλας(ενταξει τη μις γιανγκ):D κ να σου λεει ποτε θα ξαναβγειτε γιατι της ελλειψες!ετσι παω κ γω κ το βλεπω που κ που να μη μενει παραπονεμενο!:rolleyes:

OzZzZzY
17/05/2007, 22:02
ρε ηλια αφου δεν ξερεις το χριστο σου για το rs γιατι μιλας? :rolleyes:

675
17/05/2007, 22:03
οζυυ:rolleyes:


καλα να μη το γουσταρεις δικαιωμα σου...αλλα μη λες μ@λ@κιες γι αυτο αν δε ξερεις ....

675
17/05/2007, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
ρε ηλια αφου δεν ξερεις το χριστο σου για το rs γιατι μιλας? :rolleyes:

για το ρς ξερω πολυ περισσοτερα απ οσα ξερεις οτι ξερω....

και επισης ξερω βασικα πραγματα για τα διχρονα....

τα οποια ξερεις κι εσυ αλλα δυστυχως τα ξεχνας που κ που....

vassilis88
17/05/2007, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
για το ρς ξερω πολυ περισσοτερα απ οσα ξερεις οτι ξερω....

πολυ φιλοσοφικο αυτο!!:lol:

OzZzZzY
17/05/2007, 22:06
για πες μου γιατι τα rgv,nsr,tzr ΑΠΕΙΡΑΧΤΑ κολλουσαν? :rolleyes:

xampos
17/05/2007, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
για το ρς ξερω πολυ περισσοτερα απ οσα ξερεις οτι ξερω....
.

:look: :look: :look:




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

675
17/05/2007, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
για πες μου γιατι τα rgv,nsr,tzr ΑΠΕΙΡΑΧΤΑ κολλουσαν? :rolleyes:

γιατι εισαι μλκς....

τι συγκρινεις μωρε γκι-οζυ ... να μιλησουμε και για κανα σολεξακι μηπως που ειναι της ιδιας εποχης με το ρς...:rolleyes:

lampros_fazer
17/05/2007, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
επειδη εσυ θες να καταστραφεις μην παρασερνεις κ αλλους στον Καιαδα.....
Στον καιάδα τα cbr λέμε..

Alcarinque δεν ψάχνεις για κανά FX λεω γω..

Alcarinque
17/05/2007, 23:44
Παιδια μην αρπαζεστε,ο καθενας εχει την γνωμη του για κατι,ειναι αποδεκτο γι'αυτο εθεσα και την ερωτηση στο forum για να ακουσω πολλες αποψεις και εμπειριες.:) :) :) :)

OzZzZzY
18/05/2007, 00:48
παρε το cbr..εκτος αν εισαι "πλατεακειας-μ@υνακιας" οποτε σκασε 4500 και παρε το rs :winka:

675
18/05/2007, 09:51
εγω θα σου πω κατι απλο...


οποιο μηχανακι το βλεπεις και το γουσταρεις περισσοτερο αυτο να παρεις...
θα δεις που ετσι θα το προσεχεις και περισσοτερο και θα το φχαριστιεσε...


απλα να ξερεις οτι ενα διχρονο θα εχει παραπανω εξοδα και πως το ρς αν θες να το κρατησεις μακρια απο το συνεργειο θα πρεπει να το οδηγεις μεθοδικα και να το προσεχεις πολυ...

ειναι ενα ιδιαιτερο μηχανακι και εκει κρυβετε ολη η ομορφια του...
οσο για τα συνεργεια που ακουσες αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι οσοι παιρνουν διχρονο συνηθως το παιρνουν για να το σκισουν (και καλα κανουν οι ανθρωπες:rolleyes: ), και πανε και του βγαζουν κοφτες αλλαζουν εξατμισεις - φιλτρα - μπουζι ιστοριες....χιλια δυο , ακομα χειροτερα πειραζουν το καρμπυρατερ, ζιγκλερ που πρεπει να εχεις γνωσεις για να μην επηρεασεις μιγματα, ανλογια καυσιμου-αερα και τετοια,

και οπως καταλαβαινεις μετα ειναι πολυ πιθανο να γινει της καλομοιρας μεσα στο μηχανακι...

εγω επιμενω πως με μια συνετη χρηση και απειραχτο το ρς δεν παθαινει απολυτως τπτ,
αλλα θα μου πεις τι να το κανεις το διχρονο αν δε το σκισεις:rolleyes:
ε...αν θες να σκιζεις μηχανακια να αγορασεις πρωτα ενα μεγαλυτερο πορτοφολι και μετα σκιστα:winka:

εδω κολλαει ο λογος για τον οποιο το θελεις...που ειναι τελειως υποκειμενικος...:wave2:

OzZzZzY
18/05/2007, 10:17
αφου το θελετε για ομορφια παρτε το! αν δεν το σκιζετε και απλα το θελετε για να το κοιτατε οκ δεκτο ρε συ..

...city
18/05/2007, 10:52
.......ευκαιρια βρηκα....

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=39539

Alcarinque
18/05/2007, 11:32
Να ρωτησω κατι ολιγον ασχετο η Aprilia RSV1000 ειναι και αυτη λιγο περιεργη οπως το RS125.Δηλαδη αυτο που λεμε,το λιγο ευαισθητο μηχανημα,ισχυει για ολα τα μοντελα της Aprilia ή η αξιοπιστια της RSV1000(αλλα και τον αλλων μοντελων μεγαλυτερων κυβικων της Aprilia) ειναι αντιστοιχει με μια μηχανη της Honda ας πουμε αν και επιδοσεις πιστευω οτι θα ειναι μεγαλυτερες για μια Aprilia RSV1000 απο οτι μια Honda VTR1000 εεεε???

Alcarinque
18/05/2007, 11:40
Α!! και η Aprilia RS250 ειναι και αυτη λιγο περιεργη σαν την RS125.Αν και πιστευω οτι τα 125cc και οι 33hp ειναι η αιτια των προβληματων της RS125.

Κυβικα<Ιπποι.......Δεν αντεχει το καημμενο.






Υ.Γ Γ@@ω την μπουρδουκλομενη σκεψη μου:bigcry: :bigcry:

Alcarinque
18/05/2007, 11:43
Οταν παραλαμβανεις την RS125 νομιζω σου ερχεται με 16hp αλλα στην αντιπροσωποια στην πανε στα 33hp με ρυθμισεις σωστα?????:confused: και οχι πειραγμα....


Υ.Γ Παρακαλω διαφωτιστεμαι:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

flip
18/05/2007, 11:53
Οχι ρε μονο το ρς εχει τετοια ιδιοτροπια επειδη ειναι διχρονο αυτο ελειπε να βγαζε ετσι προβληματα και μια 1000αρα

Για το ρς εχουν γινει πολλες συζητησεις εδω
http://www.apriliabikers.gr/cms/index.php?option=com_smf&Itemid=33&board=66.0

αν το προσεξεις δεν θα σου βγαλει ιδιαιτερα προβληματα και πιστεψε με οποιος και αν το δει το ρς αν δεν εχει ιδιαιτερες γνωσεις δεν θα καταλαβει οτι ειναι 125 ενω το cbr... βγαζει ματι

Το ρς ειναι πολυ φανταχτερο και μουρατο μηχανακι η φημη περι προβληματων την εχει παρει οπως ειπωθηκε λογω οποιος το παιρνε προσπαθουσε να το κανει να πετα

Θα στο προτεινα μονο αν εχεις λεφτα, οπως και να το κανουμε τα 4500 ειναι πολλα για 125

Γιατι και το cbr για τα λεφτα του ειναι πολυ καλη επιλογη και προτιμοτερη απο ενα παπακι καθως σε βαζει στον κοσμο των ΣΣ χωρις ιδιαιτερες χρηματικες επιβαρυνσεις;)

Alcarinque
18/05/2007, 12:08
Το ξερω ειμαι μελος στο Apriliabikers και εκει εχω ακουσει και θετικα σχολια αλλα και σοβαρα προβληματα.Η επιλογη θα κρυθει την τελευταια στιγμη πιστευω οσο ψαξιμο,οσες ρωτησεις και αν κανω αν μου κανει το "κλικ"τελειωσε.Ρε συ το ασχημο ξερεις ποιο ειναι...πες οτι περνω τελικα το RS ωραια φυσικα δεν το πειραζω βαζοντας πανω οτι μ@@@κια μου κατεβει για να το κανω πυραυλο,ουτως η αλλως το μηχαναμη ειναι πυραυλος απο μονο του.Βαζω κανα κιτ μονο αλλα καποιο συγκεκριμενο λιωσιμο θα το φαει γι'αυτο το περνεις αλλωστε ή μαλλον και για αυτο αλλα εχω ακουσει απο καποια παιδια που το εχουν οτι τους κολλησε χωρις να το πειραξουν αλλα εχω ακουσει και απο αλλους οτι το εχουν τοσο καιρο χωρις παλι να το πειραξουν και ειναι μια χαρα "φυσαει".Το ασχημο λοιπον θα ειναι να το παρεις ωραια και καλα και 'τσουπ' να σου βγει η βλαβη και λες αντε μια φορα ετυχε αλλα αν σου γ@@@θει στα προβληματα ε.... τοτε αρχιζεις και παιρνεις στροφες.....θελει να εχεις και λιγο τυχη με το μερος σου.Αλλα οπως σου ειπα...το "κλικ"αμα γινει τελειωσε...........

675
18/05/2007, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από flip
η φημη περι προβληματων την εχει παρει οπως ειπωθηκε λογω οποιος το παιρνε προσπαθουσε να το κανει να πετα




αντε γεια μας:beer:

675
18/05/2007, 12:39
γενικοτερα κυκλοφορει μια αρνητικη φημη για την απριλια περισσοτερο λογω ακριβειας και δυσκολιας στην εξασφαλιση ανταλλακτικων και service....


εγω παλι ποτε δεν θα καταλαβα γιατι αργουν τα ανταλλκτικα ιταλικων και εγγλεζικων μηχανων απο τη στιγμη που ειναι στην Ε.Ο.Κ.... :sick:


πως γινεται τα γιαπωνεζικα να ερχονται αμεσως ντεν ξερω...

lampros_fazer
18/05/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από flip
Γιατι και το cbr για τα λεφτα του ειναι πολυ καλη επιλογη και προτιμοτερη απο ενα παπακι καθως σε βαζει στον κοσμο των ΣΣ χωρις ιδιαιτερες χρηματικες επιβαρυνσεις;)
Ρε σεις το cbr παπί με κλιπόν είναι..Πεταμένα λεφτά..

:yuck: :yuck:

675
18/05/2007, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Ρε σεις το cbr παπί με κλιπόν είναι..Πεταμένα λεφτά..

:yuck: :yuck:

+125:winka:

Alcarinque
18/05/2007, 14:53
Παιδες Ελληνων ο καθενας ψαχνει κατι σε μια μηχανη....με αυτο το κατι νιωθει καλλημενος και ικανοποιημενος ολες οι μηχανες ειναι μια χαρα,αλλες εχουν παραπανω ταχυτητα αλλες ομορφια αλλες ποιοτητα.Πρεπει να ψαξουμε μεσα μας και να αναρωτηθουμε τι πραγματικα θελουμε με τι πραγματικα οταν θα πεφτεις για υπνο το βραδυ και θα το σκεφτεσε θα νιωθεις ησυχος χωρις καμια αμφιβολια.Την τελικη ταχητυτα λιγο πολυ ολες μας την δινουν,ασχετα που ολοι νομιζουμε οτι εχουμε ενα Rossi μεσα μας που τρεχει μες τους σκατοδρομους της Ελλαδας και το χρημα να ρεει απο τα παντελονια μας.Εγω παντως μεσα απο τις συζητησεις εβγαλα την δικη μου γνωμη για το τι ζηταω.
Θελω πραγματικα να σας ευχαριστησω ολους,οι συμβουλες σας,με βοηθεισαν παρα μα παρα πολυ.Να προφυλαζετε τον εαυτο σας γιατι μονο ετσι θα μπορειτε να διχνετε την αγαπη σας για τις μηχανες.

Ελπιζω να τα ξαναπουμε συντομα..........Στέφανος απο Χαλκιδικη:wave2: :wave2: :wave2:

JOHN.K
18/05/2007, 15:21
Εγω ενα θα σου πω το rs μπορεις να το φτιαξεις μονο με ενα kit αυξησης υποδυναμης που βγαζει η ιδια η εταιρια για το συγκεκριμενο μηχανακι!!!!!!!!


89121

675
18/05/2007, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από JOHN.K
Εγω ενα θα σου πω το rs μπορεις να το φτιαξεις μονο με ενα kit αυξησης υποδυναμης που βγαζει η ιδια η εταιρια για το συγκεκριμενο μηχανακι!!!!!!!!


για το κιτ της εταιρειας συμφωνω κι εγω...:winka:

675
18/05/2007, 18:42
σου παει 4.860 και το παιρνεις κομπλε...:wave2:

flip
19/05/2007, 18:29
Αν μενεις Αθηνα θα το πηγαινεις στον Bill (μηχανικος της απριλια φανταζομαι τον ξερεις) και θα εισαι μια χαρα χωρις κανενα προβλημα τωρα αν δεν εισαι(οπως εγω) πρεπει να ψαξεις τους μαστορους:sad:

Εγω παντως αν το παρω δεν θα αντεξω να μην του βαλω τπτ (ενοειται ομως θα σιγουρευτω πρωτα για το τι θα του βαλω);)

mantras
19/05/2007, 20:05
mhn lete MALAKIES!!!! to aprilia rs to eixe o kolitos moy!!!!!! bgazei 14 aloga pragmatika, 120 teliki, to poli 130!!! me to kit tis aprili pou to plirose gia na to agorasei ebgaze teliki 170 teliki alla toy kolise mesa se 1 bdomada. pragmatika me to kit kapou sta 150 pianei nai. alla to fobasai min kolisi... kai na kserete!! tin alithia den tha sou tin pei kapios pou exei to rs oute aftos pou to goustarei na to agorasei.. tha sou to pei aftos pou to eixe kai to poulise h kati toy ebgale.. den lew to mixanaki gamaei alla oxi kai etsi opos to exete kanei re paidia!! o filos mou kati tetia diavase kai katastenaxorethike otan to pire!!!tora exei cbr600rr kai einai mia xara. to cbraki oreo mixanaki ki afto. basika den ta exw balei me kanena mixanaki ola mou aresoun apla lew afta pou kserw kai einai ALITHIA!

mantras
19/05/2007, 20:08
a kai kati allo. ama thelete briste kanete oti thelete sta @@ moy. egw ena lew. an thelete parte to kai meta tha deite tis alithines epidosis toy.. monoMONOmono tote..

OzZzZzY
19/05/2007, 21:21
mantra οτι και να λες δεν ακουνε..εχουν γινει "τσακωμοι" ολοκληροι..αλλωστε δεν προκειται να προβουνε σε εγκατασταση κιτ..το μηχανακι το θελουν για καφετεριακη χρηση :rolleyes:

675
20/05/2007, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από mantras
kai meta tha deite tis alithines epidosis toy.. monoMONOmono tote..

ξερεις που τις γραφω τις επιδοσεις του...:rolleyes:

(προσωπικα):wave2:

OzZzZzY
20/05/2007, 10:19
ναι ρε εμεις για την καφετερια το θελουμε :wave2:

flip
20/05/2007, 11:23
16 αλογα βγαινει και αν του βγαλεις ταπες παει στα 28(σχεδον τα 2 πλασια) τεραστια η διαφορα αν και παλι με τα 16 τα 150 τα πιανει απλα αργει να τα πιασει χωρις ταπες γυρω στα 165 και αν του αλλαξεις μερικα πιανει τα 175(για να το κρατησεις ομως ετσι πρεπει να το προσεχεις πολυ περισσοτερο), οχι και 120 το ρς ειπαμε ρε παιδια τοτε το cbr δεν πιανει τα 100;) που ειναι και τετραχρονο?

Φυσικα για να γινουν ολα αυτα πρεπει να προσεξεις πολλα πραγματα οπως το στρωσιμο,και οι τακτικοι ελεγχοι που θελει
πχ αν το στρωσεις μεσα σε πολη (δλδ σε μποτιλιαρισματα) το διαλυσες, μιας και δεν εχει βεντυλατερ και το μηχανακι γινεται καμινι

Το κιτ της απριλια δεν ξερω αν το ξερετε αλλα λεει πως δεν προτεινεται παρα μονο για χρηση μεσα σε πιστα και οχι μεσα σε πολη

Το πιο ασφαλες που μπορεις να κανεις σ αυτο το μηχανακι για να εχεις μεγαλες επιδοσεις χωρις ιδιαιτερα προβληματα ειναι να βγαλεις τις ταπες καθως τις εχουν βαλει μονο για να παιρναει τους ελεχγους

Υ.Γ. Καλη επιτυχια σε οσους δινουν πανεληνιες!!!
:wave2:

OzZzZzY
20/05/2007, 11:29
το πιο ασφαλες (για την τσεπη σου) ειναι να μην το αγορασεις καθολου;)

flip
20/05/2007, 11:30
ειναι κ αυτο μια λυση :beer:

OzZzZzY
20/05/2007, 11:32
η καλυτερη :D

675
20/05/2007, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
το πιο ασφαλες (για την τσεπη σου) ειναι να μην το αγορασεις καθολου;)

:rotflmao:

mantras
21/05/2007, 07:30
ti tapes kai tetia mou les re c?ego pou rotisa kai diavasa den exei oute tapes oute tpt. etsi bgenei kai an baleis to kit tote borei na ta pianei.oxi omos 175!!oute 165 mamisio! an eitan etsi na bazei kai kontres me 600rr!!!! eipame re paidia ELEOS!! apo omorfia to ksanaeipa einai oreo alla......mexri pou tha pas mafto? kai den kanw sigrisis me to cbr oute me kanena allo pou les oti to ena pianei 100 kai to allo tosa.. edw pou menw enas geitonas mou to eixe sou lew kai aftos mou ta eipe afta. fantsasou eixe to 2004 modelo pou itan lene kai pio grigoro apo to kainourio

flip
21/05/2007, 08:31
Κοιτα μια εδω αν θες

http://www.apriliabikers.gr/cms/index.php?option=com_smf&Itemid=33&board=66.0

δεν νομιζω να λενε κοτσανες και αυτοι

και οταν λεμε πιανει 175 δεν σημαινει οτι τα πιανει στον ιδιο χρονο οπως μια 600rr;)

vassilis88
21/05/2007, 09:02
ρε το ρς Δεν ειναι για τελικες.Δεν ειναι για ταξιδια ουτε καφετεριες ουτε σουπερμαρκετ, θελει Μπιστα κ μονο. ειναι 125 κ πουσαρισμενο οσο δν παει αλλο τι αξιοπιστια θελετε? ενα εντουρο η ΜΧ θα το παρει κανεις για οτιδηποτε αλλο εκτος απο χωμα? γιατι το ρς θα πρεπει να υποστει ολη την σκληρη κ κακη χρηση οταν το χρησιμοποιεις καθημερινα κ να μην παρουσιασει παρολαυτα προβληματα? ειναι ειδικο μηχανακι οσοι ξερουν γιατι θα το παρουν τα αξιζει τα λεφτα του οσοι εχουν διλημματα να μην το προτιμησουν.

mantras
21/05/2007, 10:08
file vasilli se paw. afto lew ki egw. :beer:

flip
21/05/2007, 10:39
ενοειται για να παρεις ρς πρεπει να τα χεις $$$ γιατι παντα υπαρχει ο κυνδινος σε ενα 2χρονο (ποσο μαλον στο ρς) να κολισει και μετα πιος σε παρηγορει.... :bawl:

αλλα και παλι ειναι πολυ γ@@το το σκασμενο:bawl:

Alcarinque
22/05/2007, 09:27
Γνωρίζω ότι τα λάστιχα του cbr125 τα μαμά είναι λίγο πατάτα.....ένα παιδί είχε ανεφέρει ότι αγόρασε κάποια λάστιχα της Bridgestone άν δεν κάνω λάθος αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς την μάρκα και έμεινε ικανοποιημένος.........

Λέτε η επιλογή της Bridgestone να είναι ιδανική για το cbr????

Τί προτέινεται:confused:

PetranGR
22/04/2011, 14:25
Έχω Repsol RS5, η τελική που έχω ποιάσει είναι 135 χλμ/ώρα με κανένα κιτ πάνω όλα όπως τα βγάζει η εταιρία πλην του γραναζιού του πίσω που είναι μεγαλύτερο.

Βάρος 78 κιλά ύψος 1.80.