PDA

View Full Version : ΖΗΤΑΩ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!



Alexz@nder
17/05/2007, 16:01
γεια σας παιδια!!

ειμαι καινουργιος σχετικα με αυτα τα θεματα κ θελω βοηθεια.....
λοιπον, σε ενα μηνα κλεινω τα 16 κ θα βγαλω διπλωμα, γινεται απο τωρα να κανω τα χαρτια η να δοσω για σηματα??? κ κατι αλλο, θα παρω το aprilia rs 50, μπορω να βαλω το μοτερ απο rs 125???

lampros_fazer
17/05/2007, 16:05
Βάλε από 250 καλύτερα,να μη στη λένε και στο φροντιστήριο..

:wave2:

KaTaNaS
17/05/2007, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexz@nder
γεια σας παιδια!!

ειμαι καινουργιος σχετικα με αυτα τα θεματα κ θελω βοηθεια.....
λοιπον, σε ενα μηνα κλεινω τα 16 κ θα βγαλω διπλωμα, γινεται απο τωρα να κανω τα χαρτια η να δοσω για σηματα??? κ κατι αλλο, θα παρω το aprilia rs 50, μπορω να βαλω το μοτερ απο rs 125???

μπορεις απλα να κατσεις και να διαβασεις τον ΚΟΚ οσο καλυτερα μπορεις!:wave2:

σε καταλαβαινω απολυτα, κι εγω στην ηλικια σου τρελαμμενος ανυπομονουσα να το παρω στα χερια μου... αλλα ενας και δυο και τρεις μηνες περνανε πολυ γρηγορα!


απο εκει και επειτα περνα απο την τροχαια της γειτονιας σου και ρωτα για τα απαραιτητα δικαιολογητικα, να ετοιμαζεσαι!

Alexz@nder
17/05/2007, 16:16
οσο για το rs? πιστευεις πως ειναι καλο? θελω να του βαλω μοτερ απο rs125. θα πηγαινει καλα η θα εχω κ προβληματα?? ευχαριστω κ για την βοηθεια..

KaTaNaS
17/05/2007, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexz@nder
οσο για το rs? πιστευεις πως ειναι καλο? θελω να του βαλω μοτερ απο rs125. θα πηγαινει καλα η θα εχω κ προβληματα?? ευχαριστω κ για την βοηθεια..

αφου το διπλωμα σου θα ειναι για 50... γιατι να βαλεις 125;

σιγα τη διαφορα!

ο ανθρωπος ειναι απληστος...

θα τελειωσεις γρηγορα και το 125 και θα ζητας παραπανω...

ο νομος σου επιτρεπει να κυκλοφορεις σε δημοσιο δρομο με 50 κυβικα...

αν δεν σε ενδιαφερει η επιδειξη αλλα η διασκεδαση, παρε ενα 50αρι να κανεις τις δουλειες σου...

και ενα διχρονο 125 βγια αρχη εντουρακι να ξεκινησεις εντουρο...

θα μεταμορφωθεις οδηγικα, θα ωριμασεις μοτοσυκλετιστικα και το κυριοτερο με ασφαλεια!

κρανος δερμα παντα ετσι;

Alexz@nder
17/05/2007, 17:03
κρανος παντα.. ηδη εχω ενα.. αντι να παρω πρωτα μηχανακι κ μετα κρανος πηρα πρωτα το κρανος για να τρελανω τους γονεις μου!!!

gcrook
17/05/2007, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexz@nder
οσο για το rs? πιστευεις πως ειναι καλο? θελω να του βαλω μοτερ απο rs125. θα πηγαινει καλα η θα εχω κ προβληματα?? ευχαριστω κ για την βοηθεια..

Που θα μπλεξεις ρε φιλε το γνωριζεις;
Τι νομιζεις οτι ειναι η αλλαγη κινητηρα σαν την αλλαγη ελαστικων;
Θα τριβουν οι μαστοροι τα χερια τους μολις περασεις το κατωφλι τους.

Εγω ειδα τις προαλλες εναν πιτσιρικα που ειχε κανει την καλυτερη δουλεια κατα την γνωμη μου.
Ειχε ενα modenas 115 το οποιο ειχε βαψει γκρι ματ και το παπι φαινοταν πολυ τσιλικο.
Ειχε βαλει ζαντες αλουμινιου με 2 μαργαριτες δισκοπλακες μπροστα με αλλη δαγκανα και σωληνακια υψηλης μπρος πισω.
Εξατμισουλα, μαλλον ειχε ρυθμισει και το καρμπ και πρεπει να ειχε βαλει μπροστα ενα ωραιο USD.
Αγορασε δηλ ανταλλακτικα μαλλον απο το Μοναστηρακι τα εβαλε και με σχετικα λιγα λεφτα εφτιαξε ενα γαματο και αξιοπιστο παπι να κανει την δουλεια του και το κεφι του.

Alexz@nder
17/05/2007, 17:10
οπως ειπα κ στην αρχη ειμαι καινουργιος σ'αυτα.. πιστευω πως το rs σε ομορφια Γ***ΕΙ κ ετσι, θελω να το φτιαξω μηχανικα.. εχεις να προτεινεις καμια ιδεα???

KaTaNaS
17/05/2007, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexz@nder
εχεις να προτεινεις καμια ιδεα???
υπομονη, ή διαλεξε κατι αλλο σε 50 απο τα ισπανικά DERBI που ειναι πανέμορφα!

δεν μου σχολιασες ομως για το εντουρο που σου ειπα

Alexz@nder
17/05/2007, 17:20
οχι ρε φιλε εχω μεγαλο κολλημα με τα πιστιαρικα.. με τιποτα δεν παιρνω εντουρο, παπι η τιποτα αλλο εκτος απο πιστας.. πρωτον γιατι ειναι πολυ πιο ομορφα κ οι επιδωσεις τους ειναι τρελα.. κ θελω μεγαλες τελικες!!!!!

κ οσο για το derbi πιστευω πως η aprilia ειναι πιο αξιοπιστη εταιρια..

gcrook
17/05/2007, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexz@nder
οπως ειπα κ στην αρχη ειμαι καινουργιος σ'αυτα.. πιστευω πως το rs σε ομορφια Γ***ΕΙ κ ετσι, θελω να το φτιαξω μηχανικα.. εχεις να προτεινεις καμια ιδεα???

Να μαζεψεις πολλα λεφτα και να προσευχεσαι πιο συχνα.
Εγω αυτο θα εκανα.

flip
17/05/2007, 17:23
Φιλε ασε τις αλαγεσ στο μοτερ ειναι τεραστια τα κοστη και θα βγαζει συνεχεια προβληματα καθως θα πρεπει να πεσουν πολλες πατεντες πανω

Αν θεσ να μαθεις περισσοτερα για το απριλια και τις μετατροπεσ που μπορεις να του κανεις για να του ανεβασεις τα αλογα αντε στο www.apriliabikers.gr και ρωτα εκει ξερουν συγουρα :beer:

Alexz@nder
17/05/2007, 17:24
δηλ το θεωρεις επικυνδινο να φτιαξω το rs???

KaTaNaS
17/05/2007, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexz@nder
δηλ το θεωρεις επικυνδινο να φτιαξω το rs???

σιγουρα!

παντως οτι και να κανεις... δεν θα εχεις παρα ενα μικρο μηχανακι... για αυτο υπομονη και τραγουδι αγιο... και εμεις που διακοσαριζουμε για πλακα τι καταλαβαμε;

η μαγκια ειναι στο στριψιμο...

και αυτο το κανεις και με 50αρι...

τωρα αν σε ενδιαφερει η επιδειξη στις παρεες σου οτι και να παρεις, οτι και να φτιαξεις δεν θα εχει αληθινες βασεις!

αν πραγματικα εχεις την τρελα μεσα σου... παρε ενα 50 και στηστου τα φρενα!

Alexz@nder
18/05/2007, 08:15
ok!!! Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.....