PDA

View Full Version : Γ@μημένα φάρμακα!



DimChios
18/05/2007, 04:16
...τουλάχιστον κάνετε δουλειά!

Κι εξηγώ...

Πρίν πολλά χρόνια είχα μόνιμη παρέα μιά κ@λο-ιγμορητιδα! Την αποχωρήστικα γιατι μου ζάλιζε τα @@δια μέχρι την προηγούμενη βδομαδα!

Ξαναγύρισε όμως η πουτ@ν@!!! :mad:

Τα τελευταία χρόνια κινούμαι μονιμως με τη μοτό!
Χειμώνα καλοκαίρι και δεν εχω κρυώσει ποτέ!

Τη Πέμπτη άρχισα να πονάω στην αριστερή πλευρά του κεφαλιού λές και κάποιος μου πίεζε με δύναμη την περιοχή γύρω από το μάτι!
"Μ@λ@κίες" λέω, από τη κουραση είναι και την πίεση που έχω τον τελευταίο καιρό!
Πήρα ένα Panadol και συνήλθα λίγο!
Την άλλη μέρα το πρωί τα ίδια! Δεν πήγα στο γιατρό μιάς και τρέχω (το ξανα είπα αυτό) σαν τον Βέγγο και λέω "κρυωματάκι" είναι!
Τσίμπησα ένα mesulid και βρήκα την υγεία μου!
Για λίγο βέβαια!
Κυκλόφωρώ μονίμως με μπουφάν και ιδρώνω, σταματάω, το βγάζω και ψάχνω να βρώ "ρεύμα" να καθήσω να δροσιστώ! :a31:
Τα ίδια και με το κράνος και την κλειστή ζελατίνα!
Μουσκεμα και μόλις τυχει να πηγαίνω σιγά :rolleyes: την ανοίγω να μου φυσήξει!

ΠΑΡ ΤΑ Μ@Λ@Κ@!!! :alien:

Πέρασαν λοιπόν οι μέρες μέχρι σήμερα όπου λέω δεν μπορεί, θα περάσει! Τί διάολο!
Τα mesulid πήγαιναν 1-2 τη μέρα για να μπορώ να τη παλέψω να δουλεύω ασταμάτητα!
Τους χέζομαι λίγο τους γιατρούς ομολωγώ και μιάς και δεν αρρωσταίνω και συχνά, την παλέυω και μου περνάει ένα κρυωματάκι κάποιες φορές!

Απόψε λοιπόν έπεσα κατά τις 23:00 για ύπνο μιά χαρά (αν εξαιρέσουμε το συναχι που είχα) αλλά στις 02:00 πετάχτηκα από απίστευτους πόνους στο κεφάλι λές και κάποιος μου το πάταγε! :eyepop:
Τρελάθηκα! Καβαλάω τη μοτο και βρουρ για το "ΑΓΙΑ ΟΛΓΑ" να δώ τί σκατά θα γίνω!
Γενική αίματος, ακτινογραφία εγκεφάλου και τα σχετικά!

Πέραν του "κάλου" που έχω :lol: το πόρισμα έβγαλε ότι επανήλθε η πουτ@ν@ όπου ήταν καλά κρυμένη εκει για χρόνια εξ αιτίας της μοτο και του εξοπλισμού!

Αφού ακουσα το κορυφαίο από έναν γιατρο -"μή το φοράς το κράνος άμα είναι να ιδρώνεις έτσι" :eyepop:
πήγα φαρμακείο, πήρα τα ΤΕΣΣΕΡΑ διαφορετικά φαρμακα που μου έδωσε ο ωρυλα, (θα τα παίρνω για 15 μέρες) :cry: και μόλις πήρα το πρώτο μαζί με ένα αποσυμφοριτικό για τη μύτη, ήρθα στα ίσα μου!

Να δώ πώς θα την παλέψω με τη μηχανη τώρα ρε γμτ!

Θα κάνουν δουλειά τα φάρμακα, πρέπει όμως κι εγώ να προσέξω γιατί... :sad:

Περαστικά μου! :sick:

sober
18/05/2007, 04:24
1.Μην κανεις μαλακιες..και κα8εσει στα κρυα ρευματα για να ''δροσιστεις''λιγακι...Ειναι ΟΤΙ χειροτερο...
2. Ειναι πολυ πι8ανο να μην υποχωρει επιεδη οπως λες τρεχεις τον τελευταιο καιρο ..οποτε μπορει να σου βγαινει η κουραση και γενικως με το να τρεχεις δε βοη8ασ τον εαυτο σου..

3.Καλα...αυτο με το κρανος που σου ειπε ο γιατρος ηταν κορυφαιο..:lol: :lol:

4. Χαλαρωσε και μη χαπακωνεσαι συνεχεια χωρις συνταγη γιατρου ..(ακοι 1..2. μεσουλιντ τη μερα...)!!!:rolleyes: :rolleyes:
5.Περαστικα....

dirtbird
18/05/2007, 04:33
Επιρίνιο... έχει το κράνος σου (ίσως να βοηθάει)?

DimChios
18/05/2007, 04:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Επιρίνιο... έχει το κράνος σου (ίσως να βοηθάει)?


Το καινούριο που ΘΑ :rolleyes: πάρω θα έχει οπωσδήποτε!

Είχα κάνει μ@λ@κία! :sad:

makis206
18/05/2007, 06:46
Να προσέχεις δύο φορές περισσότερο Δημήτρη.

Περαστικά σου και να μην ξεχνάς νά'χεις το νου σου μ'αυτά τα πράγματα :beer: :beer:

odt
18/05/2007, 07:07
Εγώ πάντως θα άκουγα τη συμβουλή του γιατρού που θα σε βγάλει και από περιττά έξοδα κιόλας....

Τι το φοράς το κράνος αφού σε χαλάει;:rotflmao: :rotflmao:

Vstrommer71
18/05/2007, 07:22
Αγαπητε DimTasmania τυγχανω ομοιοποαθης...
Σπαστικο πραγμα η ιγμοριτιδα(την οποια διαθετω κι εγω σε ελαφρυτερη μορφη) μιας και σου κανει την μυτη ενα μαυρο χαλι.Εχω παντως και τον θειο μου που,οποτε τον πιανει.θελει ενα πακετο χαρτομαντηλα στην καθησια του.Οποτε βλεποντας τον,λεω καλα ειμαι εγω...
Υπομονη:wacko:

TROOPER
18/05/2007, 07:31
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΗΤΣΕ !

:beer:

:wave2:

catmaster
18/05/2007, 07:43
Περαστικά λακαμά.... Σε βρίζω ξέρεις γιατί..

Λύσεις :

1. Παίρνεις κράνος (τα είπαμε)


2. Πουλάς το χρέπι σου (βασικά για να σε διευκολύνω, σου δίνω 1000 ευρώπουλα και το XR να πηγαίνεις και καμιά βόλτα εδώ γύρω.. :D :D )...
...
...







































Μάλλον τώρα που το ξανασκέφτομαι άκυρο για το Νο 2 ..... δεν με συμφέρει... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

TOMASKTM
18/05/2007, 07:53
είχα και'γω αρκετά χρόνια ιχμορίτιδα.πολλοί πόνοι στο κεφάλι και στανταρ 2 φορές το χρόνο ξάπλα με πυρετό.
Εδώ και 5 χρόνια που έφτιαξα το διάφραγμα δεν εχω ξαναρρωστήσει.
κοίταξέ το μήπως παίζει τίποτα τέτοιο.

sergiosm
18/05/2007, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Κυκλόφωρώ μονίμως με μπουφάν και ιδρώνω, σταματάω, το βγάζω και ψάχνω να βρώ "ρεύμα" να καθήσω να δροσιστώ! :a31:
Τα ίδια και με το κράνος και την κλειστή ζελατίνα!
Μουσκεμα και μόλις τυχει να πηγαίνω σιγά :rolleyes: την ανοίγω να μου φυσήξει!


Καλημέρα φίλε,

τί μπουφάν και τί κράνος φοράς;;
μήπως να αγοράσεις ένα καλό καλοκαιρινό, κάτι σαν το air flux της dainese ας πούμε (εγώ το πήρα πέρυσι 200 €).
Εγώ τουλάχιστον με αυτό ιδρώνω μόνο όταν κινούμαι μέσα στην αθήνα σε μποτιλιάρισμα, αλλά μόλις κινηθώ (έστω και με 20 χλμ/ώρα) για κάποια σχετική απόσταση ξεϊδρώνω

μήπως επίσης να αγοράσεις ένα καλύτερο κράνος ;;

angel-m
18/05/2007, 08:50
Περαστικά Μητσάκο :wave2:

Cpt. Haddock
18/05/2007, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
... ακτινογραφία εγκεφάλου ....

:nono:

ακτινογραφία κεφαλής...

:D


(γιατί απο εγκέφαλο*... :rolleyes: :evil: )

















*λογικό συμπέρασμα όταν μαλακιζόμαστε και παίρνουμε μόνοι μας τα μεζουλιτ σαν καραμέλες :sick:

LINA
18/05/2007, 09:00
κατ αρχην ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ αν και η ιγμορυτιδα αμα σε πιασει μια φορα η ευαισθησια πλεον ειναι μονιμο θεμα . Φετος το χειμωνα για πρωτη φορα στη ζωη μου την υιοθετησα και γω και η κορη μου, εμενα μετα απο αντιβιωση και πλυσεις με φυσιολογικο ορο με μια συριγγα μεσα στη μυτη μου περασε, η μικρη το παθε 3-4 φορες στο καπακι, με αποτελεσμα την επομενη Πεμπτη θα εγχειριστει για κρεατακια ωστε να ανοιξει περισσοτερο το σημειο και ευχομαι να βρει την υγεια της .

Αυτα στα γραφω διοτι οι πλυσεις με φυσιολογικο ορο ηταν μια πολυ καλη λυση και η ωρηλα που το συνιστησε τουλαχιστον εκανε δουλεια . Καντο διοτι ειναι ο μονος τροπος να καθαριζεις τα ιγμορεια χωρις φαρμακα και σε συνδυασμο με φαρμακα επισης . Ειναι κατι που μπορεις να κανεις συνεχεια και οταν δεις τι θα βγαινει δε θα πιστευεις στα ματια σου. Αν χρειαζεσαι οδηγιες για τον τροπο στειλε πμ :wave2:

airamhag
18/05/2007, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA

Αυτα στα γραφω διοτι οι πλυσεις με φυσιολογικο ορο ηταν μια πολυ καλη λυση και η ωρηλα που το συνιστησε τουλαχιστον εκανε δουλεια . Καντο διοτι ειναι ο μονος τροπος να καθαριζεις τα ιγμορεια χωρις φαρμακα και σε συνδυασμο με φαρμακα επισης . Ειναι κατι που μπορεις να κανεις συνεχεια και οταν δεις τι θα βγαινει δε θα πιστευεις στα ματια σου. Αν χρειαζεσαι οδηγιες για τον τροπο στειλε πμ :wave2:

+1000

τραβα κανε κ καμια βουτια στη θαλασσα ( αν ειναι στην αττικη καντο πολυ πρωι...)

@ΛΙΝΑ περαστικα στο λιονταρακι :D

Λεωνίδας
18/05/2007, 09:15
περαστικά μπάρμπα-Μήτσο :wave2:

rsp
18/05/2007, 09:21
Λινα και Μητσο και οποιος αλλος εχει τετοια προβληματα...Αν θελετε ακουστε με και θα με ευχαριστητε!!

Μαζεψε μολοχα (εχει παντα κοντα στις τσουκνηδες) και βραστην, μολις βρασει για λιγη ωρα, ασε το ζουμι να κρυωσει και ρουφα το απο τη μυτη...Θα ξεμπερδεψεις μια για παντα!
:wave2:

Respect
18/05/2007, 10:39
Το έχω και εγώ το πρόβλημα και σε βαριά μορφή από 6 χρόνων.
H ιγμορίτιδα είναι μια ασθένεια που δε φεύγει ποτέ και δυστυχώς ξέρει να κρύβεται καλά, τόσο καλά ώστε να νομίζεις ό,τι δεν υπάρχει πια.. μέχρι την ημέρα που οι πόνοι θα αρχίσουν ξανά.. :(

LINA
18/05/2007, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Λινα και Μητσο και οποιος αλλος εχει τετοια προβληματα...Αν θελετε ακουστε με και θα με ευχαριστητε!!

Μαζεψε μολοχα (εχει παντα κοντα στις τσουκνηδες) και βραστην, μολις βρασει για λιγη ωρα, ασε το ζουμι να κρυωσει και ρουφα το απο τη μυτη...Θα ξεμπερδεψεις μια για παντα!
:wave2:


:eek: γιατρε μου θα το δοκιμασω την επομενη φορα που θα αποφασισει να εμφανιστει η κολοιγμορυτιδα !!! για να το λες κατι θα ξερεις thanks :wave2:

DimChios
18/05/2007, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:nono:

ακτινογραφία κεφαλής...

:D


(γιατί απο εγκέφαλο*... :rolleyes: :evil: )

















*λογικό συμπέρασμα όταν μαλακιζόμαστε και παίρνουμε μόνοι μας τα μεζουλιτ σαν καραμέλες :sick:



Την ώρα που τα έγραφα είχα ήδη πάρει τα φάρμακα!

:hypnotize :uplate:

:lol: :lol: :lol: :lol:

DimChios
18/05/2007, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
κατ αρχην ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ αν και η ιγμορυτιδα αμα σε πιασει μια φορα η ευαισθησια πλεον ειναι μονιμο θεμα . Φετος το χειμωνα για πρωτη φορα στη ζωη μου την υιοθετησα και γω και η κορη μου, εμενα μετα απο αντιβιωση και πλυσεις με φυσιολογικο ορο με μια συριγγα μεσα στη μυτη μου περασε, η μικρη το παθε 3-4 φορες στο καπακι, με αποτελεσμα την επομενη Πεμπτη θα εγχειριστει για κρεατακια ωστε να ανοιξει περισσοτερο το σημειο και ευχομαι να βρει την υγεια της .

Αυτα στα γραφω διοτι οι πλυσεις με φυσιολογικο ορο ηταν μια πολυ καλη λυση και η ωρηλα που το συνιστησε τουλαχιστον εκανε δουλεια . Καντο διοτι ειναι ο μονος τροπος να καθαριζεις τα ιγμορεια χωρις φαρμακα και σε συνδυασμο με φαρμακα επισης . Ειναι κατι που μπορεις να κανεις συνεχεια και οταν δεις τι θα βγαινει δε θα πιστευεις στα ματια σου. Αν χρειαζεσαι οδηγιες για τον τροπο στειλε πμ :wave2:




Ενδιαφέρων...

Γιά πές! Πώς?

:beer: :wave2:

DimChios
18/05/2007, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
+1000

τραβα κανε κ καμια βουτια στη θαλασσα ( αν ειναι στην αττικη καντο πολυ πρωι...)

@ΛΙΝΑ περαστικα στο λιονταρακι :D



Ξέρω πόσο καλό κάνει η θάλασσα αλλά που χρόνος?

:sick: :sick:

DimChios
18/05/2007, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Λινα και Μητσο και οποιος αλλος εχει τετοια προβληματα...Αν θελετε ακουστε με και θα με ευχαριστητε!!

Μαζεψε μολοχα (εχει παντα κοντα στις τσουκνηδες) και βραστην, μολις βρασει για λιγη ωρα, ασε το ζουμι να κρυωσει και ρουφα το απο τη μυτη...Θα ξεμπερδεψεις μια για παντα!
:wave2:



:a013: :a23:

Η φύση ρε πάντα έχει τη λύση της!

Θένξ Πανουργιά!

:beer: :beer:




ΤΡΑΒΑ ΜΑΖΕΨΕ ΜΟΥ ΛΙΓΗ ΜΟΛΟΧΑ ΤΩΡΑ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
18/05/2007, 11:23
Μαζεψε φουντα και καπνισε την...μπορει να μην σε γιατρεψει , αλλα δεν θα σε νοιαζει και πολυ...:lol: :rotflmao: :lol:

sober
18/05/2007, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Μαζεψε φουντα και καπνισε την...μπορει να μην σε γιατρεψει , αλλα δεν θα σε νοιαζει και πολυ...:lol: :rotflmao: :lol:




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :lol: :lol:

ασε που δε 8α ξαναπαραπονε8ει οτι δεν εχει χρονο...ολα χαλαρααααα 8α του φαινονται...

chducos1
18/05/2007, 19:02
λοιπον
εχω πελατη ο οποιος τραβαει μεγαλο ζορι καθε χρονο με τα ιγμορια του.μεχρι που περσι δοκιμασε βοτανο που του ειπε καποιος και απο τοτε δεν ξαναπαρουσιαστηκε τπτ.βεβαια ο πονος που τραβηξε 2 μερες δεν περιγραφεται!!!!βγηκαν απο την μυτη του ρουκετες στο μεγεθος καστανου!!!
οποτε αμα θες τον ρωταω

zubitos
18/05/2007, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Λινα και Μητσο και οποιος αλλος εχει τετοια προβληματα...Αν θελετε ακουστε με και θα με ευχαριστητε!!

Μαζεψε μολοχα (εχει παντα κοντα στις τσουκνηδες) και βραστην, μολις βρασει για λιγη ωρα, ασε το ζουμι να κρυωσει και ρουφα το απο τη μυτη...Θα ξεμπερδεψεις μια για παντα!
:wave2:


Αυτό το έχω ακούσει και εγώ και λένε οτι είναι αποτελεσματικό.
Επίσης τώρα που καλοκαιριάζει,όταν πηγαίνεις για μπάνιο Μήτσο να εισπνέεις λιγο νεράκι απο την μύτη και μετά να κάθεσαι κάμποση ώρα με το μέτωπο στον ήλιο(και αυτο λένε οτι κάνει δουλειά) :wave2:

Respect
18/05/2007, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
Αυτό το έχω ακούσει και εγώ και λένε οτι είναι αποτελεσματικό.
Επίσης τώρα που καλοκαιριάζει,όταν πηγαίνεις για μπάνιο Μήτσο να εισπνέεις λιγο νεράκι απο την μύτη και μετά να κάθεσαι κάμποση ώρα με το μέτωπο στον ήλιο(και αυτο λένε οτι κάνει δουλειά) :wave2: Με την ασθένεια αυτή είναι σχεδόν αδύνατο να κοιτάξεις τον ήλιο από το πόνο που σου προκαλεί το φως, όταν είναι στα πάνω της. (στη δική μου περίπτωση τουλάχιστον). Το αλατόνερο όμως έχει πράγματι θετική επίδραση.

Nikoskazer2000
19/05/2007, 00:23
Σχετικά με τα φάρμακα: :lol:

Τώρα μου θυμίζετε το καλοκαίρι του 2004 που είχα σπάσει τον αστράγαλο μου και ημουν στο ιδιο δωμάτιο παρέα με εναν παππού που είχε ΚΑΙ αυτός παραβιάσει ενα στοπ με αποτέλεσμα και τα δυο του πόδια σπασμένα σε πολλαπλά σημεία. :sick:

Καλά πονούσα πολύ και πριν και μετά την ενχείρηση και ειδικά στα γόνατα που είχαν χτυπηθεί πολύ άσχημα αλλα οχι σπασμένα. Το ίδιο κι' ο παππούς που απο τον πόνο ομως, εκτός του οτι φώναζε επι 4 μέρες συνέχεια, έβηχε κι' έκλανε αβέρτα κουβέρτα ο φούστης (ακόμα και στον ύπνο του). :cry:

Μας είχαν σαν option λοιπόν, οι νοσοκόμες, ενα παυσίπονο που το λέγανε Launareed (λοναρίντ προφέρεται). Εγω δεν πήρα ποτέ. Ο παππούς απο την αλλη τα 'χε καραμελάκια στο ενα χέρι και τα τσιγάρα στο αλλο...:rotflmao:

Τον θυμάμαι (συνέχεια) σε φάση "αρντάν" (μα συνέχεια! ) να μου λέει:

Παππούς: "Πάρε μωρε Νικολάκι ενα λοναρίντ να μην πονείς γιαντα σε λυπούμε να σε βλέπω έτσι".
Εγω: "Μπααα... Δεν παίρνω εγω φάρμακα, να 'σαι καλά".
Παππούς: "Μα πάρε! Να: εχω πολλά!!!!!!!! :alien: :dizzy:

Τον φούστη κάθε φορά μετά απ' αυτήν την ατάκα με έστελνε τελείως! :lol: :rotflmao: :lol: (και πονούσα τόσο πολύ οταν γελούσα :cry: )

sober
19/05/2007, 00:34
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εγω νομιζα πως 8α'λεγες :

''Μετα απο αυτη την ατακα εκλανε..''


Αχ βρε Νικολακη ... τι τραβηξες....

Τουλαχιστο οι τοσο ισχυρες δοσεις με8ανιου σε αναισ8ητοποιησαν κα8ολου???

:lol: :lol: :lol: :lol:

vangelis 64
19/05/2007, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Σχετικά με τα φάρμακα: :lol:

Τώρα μου θυμίζετε το καλοκαίρι του 2004 που είχα σπάσει τον αστράγαλο μου και ημουν στο ιδιο δωμάτιο παρέα με εναν παππού που είχε ΚΑΙ αυτός παραβιάσει ενα στοπ με αποτέλεσμα και τα δυο του πόδια σπασμένα σε πολλαπλά σημεία. :sick:

Καλά πονούσα πολύ και πριν και μετά την ενχείρηση και ειδικά στα γόνατα που είχαν χτυπηθεί πολύ άσχημα αλλα οχι σπασμένα. Το ίδιο κι' ο παππούς που απο τον πόνο ομως, εκτός του οτι φώναζε επι 4 μέρες συνέχεια, έβηχε κι' έκλανε αβέρτα κουβέρτα ο φούστης (ακόμα και στον ύπνο του). :cry:

Μας είχαν σαν option λοιπόν, οι νοσοκόμες, ενα παυσίπονο που το λέγανε Launareed (λοναρίντ προφέρεται). Εγω δεν πήρα ποτέ. Ο παππούς απο την αλλη τα 'χε καραμελάκια στο ενα χέρι και τα τσιγάρα στο αλλο...:rotflmao:

Τον θυμάμαι (συνέχεια) σε φάση "αρντάν" (μα συνέχεια! ) να μου λέει:

Παππούς: "Πάρε μωρε Νικολάκι ενα λοναρίντ να μην πονείς γιαντα σε λυπούμε να σε βλέπω έτσι".
Εγω: "Μπααα... Δεν παίρνω εγω φάρμακα, να 'σαι καλά".
Παππούς: "Μα πάρε! Να: εχω πολλά!!!!!!!! :alien: :dizzy:


Ε, αφού δεν πήγε από πέσιμο.........

Τον φούστη κάθε φορά μετά απ' αυτήν την ατάκα με έστελνε τελείως! :lol: :rotflmao: :lol: (και πονούσα τόσο πολύ οταν γελούσα :cry: ) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vangelis 64
19/05/2007, 00:39
ΜήτσεChios,ένα είν' το φάρμακο για την ιγμορίτιδα....




Ένα νησί κοντά στην Αθήνα......







.....που έχει ωραία θάλασσα........







....μολόχες...........







Κατέβα να παίξουμε γαμώ το κέρατό μου!!


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

el_hymador
19/05/2007, 00:47
Μας είχαν σαν option λοιπόν, οι νοσοκόμες, ενα παυσίπονο που το λέγανε Launareed (λοναρίντ προφέρεται).

Η option ποτε δεν ειναι στα φαρμακα....αλλα στις νοσκομες


π.χ.

ΙΚΑ και λοιπα δημοσια ταμεια:


89225

el_hymador
19/05/2007, 00:47
Ιδιωτικη ασφαλιση:


89226

DimChios
19/05/2007, 00:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Ιδιωτικη ασφαλιση:


Ακόμα και τέτοια να μου φέρεις, με τέτοιους πόνους δεν μου σηκώνεται λεμε!

:cry: :cry: :cry: :cry:


Φέρ την όταν θα είμαι καλά!

:smokin:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
19/05/2007, 00:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
ΜήτσεChios,ένα είν' το φάρμακο για την ιγμορίτιδα....




Ένα νησί κοντά στην Αθήνα......







.....που έχει ωραία θάλασσα........







....μολόχες...........







Κατέβα να παίξουμε γαμώ το κέρατό μου!!


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:




Καλά, εσύ είσαι......


































ΑΡΡΩΣΤΟΣ!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer: :beer: :beer:

Nikoskazer2000
19/05/2007, 01:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εγω νομιζα πως 8α'λεγες :

''Μετα απο αυτη την ατακα εκλανε..''


Αχ βρε Νικολακη ... τι τραβηξες....

Τουλαχιστο οι τοσο ισχυρες δοσεις με8ανιου σε αναισ8ητοποιησαν κα8ολου???

:lol: :lol: :lol: :lol:

Παρολίγο να με "αναισθητοποιήσουν" μια και καλή...:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

el_hymador
19/05/2007, 01:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ακόμα και τέτοια να μου φέρεις, με τέτοιους πόνους δεν μου σηκώνεται λεμε!

:cry: :cry: :cry: :cry:


Φέρ την όταν θα είμαι καλά!

:smokin:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


απο δω το πηγε απο εκει το εφερες , τελικα το θες το
φαρμακο σου!!!:lol: :rotflmao: :lol:


89227

Nikoskazer2000
19/05/2007, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Η option ποτε δεν ειναι στα φαρμακα....αλλα στις νοσκομες


π.χ.

ΙΚΑ και λοιπα δημοσια ταμεια:

Εγω πάντως το 'χα OPTION. Αν μπορούσα να 'χα και τα βραδυνά επισκεπτήρια στα διάτρυτα (πλέον :cry: ) κωλομέρια μου στις 03:00 το πρωί καλά θα 'ταν!

DimChios
19/05/2007, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
απο δω το πηγε απο εκει το εφερες , τελικα το θες το
φαρμακο σου!!!:lol: :rotflmao: :lol:


Ρε δεν έχω ανάγκη από τέτοια λεμε!!!

:mad:

Όταν πονάω το πράμα μου θα σκέφτομαι?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
19/05/2007, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ρε δεν έχω ανάγκη από τέτοια λεμε!!!

:mad:

Όταν πονάω το πράμα μου θα σκέφτομαι?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εγω παντως μια φορα που μου σκασε μπαλα του μπασκετ στα @ρχιδι@, το πραγμα μου σκεφτομουν....και ας ποναγα...:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

DimChios
19/05/2007, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
εγω παντως μια φορα που μου σκασε μπαλα του μπασκετ στα @ρχιδι@, το πραγμα μου σκεφτομουν....και ας ποναγα...:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:




Κι εγώ όταν μου τα ζαλίζετε αυτά σκεύτομαι!

:mad:






:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nikoskazer2000
19/05/2007, 01:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
εγω παντως μια φορα που μου σκασε μπαλα του μπασκετ στα @ρχιδι@, το πραγμα μου σκεφτομουν....και ας ποναγα...:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

+10000000000

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sober
19/05/2007, 01:28
Εγω εχω φαει μπαλα του βολλευ στο δοξα πατρι...
Νομιζα πως ειχε χαραχτει το ''molten'' στο κουτελο για αρκετηηηηη ωρα μετα....

:rolleyes: :rolleyes:

Βεβαια δε συγκρινεται με τα δικα σας....


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

el_hymador
19/05/2007, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Εγω εχω φαει μπαλα του βολλευ στο δοξα πατρι...
Νομιζα πως ειχε χαραχτει το ''molten'' στο κουτελο για αρκετηηηηη ωρα μετα....

:rolleyes: :rolleyes:

Βεβαια δε συγκρινεται με τα δικα σας....


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

εμανα εγραφε ''spalding'' ....και χωραγε ολο!:lol: :rotflmao: :lol:

Nikoskazer2000
19/05/2007, 01:35
Εγω ξέρω πως είτε το ενα κεφάλι χαλάσει, είτε το αλλο "κεφάλι" χαλάσει, το ΙΔΙΟ πρόβλημα θα έχουμε!

:winka:

sober
19/05/2007, 02:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Εγω ξέρω πως είτε το ενα κεφάλι χαλάσει, είτε το αλλο "κεφάλι" χαλάσει, το ΙΔΙΟ πρόβλημα θα έχουμε!

:winka:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Μπορει...αν 8εωρησεις οτι σκεφτεστε με το ''κεφαλι''...

:winka:

Nikoskazer2000
19/05/2007, 02:21
Εγω ΟΧΙ, δεν σκέφτομαι με το αλλο κεφάλι...

...το αλλο "κεφάλι" απλά ΚΑΝΕΙ τα δικά του ώρες-ώρες και δεν αφήνει σε ησυχία το αλλο! :lol:



Χωρίς πλάκα τώρα: Τα αναπαραγωγικά μας όργανα είναι που μας κάνουν ΑΝΤΡΕΣ. Απλά σκέψου οτι οι όρχεις μας παράγουν το συντριπτικό ποσοστό τεστοστερόνης καθημερινά. Η τεστοστερόνη είναι ευλογία και κατάρα μαζί:

Χοντρικά (τα πλειονεκτήματα):
Μας κάνει δυνατότερους (βασικότατη αναβολική ορμόνη), επιταχύνει ολες τις μεταβολικές λειτουργίες, ενισχύει το ανοσοποιητκό σύστημα και αυξάνει τη μάζα των οστών.

Χοντρικά (τα μειονεκτήματα):
Μειωμένη αυτοσυγκέντρωση, αυξημένες κυτταρικές φθορές λόγω πολλαπλών μετουσιόσεων σε αλλες ορμόνες (διυδροτεστοστερόνη κ.α), παρενέργειες ανδρογώνων (φαλλάκρα, τριχοφυεία, καρκίνος προστάτη).

(αν πάθουν κάτι να δω πως θα πούμε "την πουτσίσαμε")

vangelis 64
19/05/2007, 02:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Εγω ξέρω πως είτε το ενα κεφάλι χαλάσει, είτε το αλλο "κεφάλι" χαλάσει, το ΙΔΙΟ πρόβλημα θα έχουμε!

:winka:

Σκιντόν...άμα χαλάσει το κάτω γίνεσαι γκέϊσα,κι άμα χαλάσει το απάνω....απλά ηλίθιος.


Το ίδιο πράγμα δηλαδή.


Απλά...στη δεύτερη περίπτωση,είσαι in :(

Nikoskazer2000
19/05/2007, 02:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Σκιντόν...άμα χαλάσει το κάτω γίνεσαι γκέϊσα,κι άμα χαλάσει το απάνω....απλά ηλίθιος.


Το ίδιο πράγμα δηλαδή.


Απλά...στη δεύτερη περίπτωση,είσαι in :(

Σε οποιαδήποτε περίπτωση Βαγγέλη...Γ@Μ@Τ@ ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ!!!

:beer:

sober
19/05/2007, 03:10
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000




Χοντρικά (τα μειονεκτήματα):
Μειωμένη αυτοσυγκέντρωση, αυξημένες κυτταρικές φθορές






Αμα εχετε μειωμενη αυτοσυγκεντρωση γιατι τα πιο γελοια ατυχηματα γινονται απο γυναικες???
Ειδατε..ειμαι αντικειμενικη....:D


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nikoskazer2000
19/05/2007, 03:20
:a10:

Όποιες παρατηρήσεις δεκτές!

Tropeas
19/05/2007, 08:07
Εμείς φταίμε ή αυτές που κυκλοφορούν έτσι ??? ...
να απαγορευτεί απο το κράτος η κυκλοφορία τους να μην πω να τους κόβουν και κλήση...
:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

airamhag
19/05/2007, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :lol: :lol:

ασε που δε 8α ξαναπαραπονε8ει οτι δεν εχει χρονο...ολα χαλαρααααα 8α του φαινονται...

που ειναι εκεινο το ανεκδοτο με το ζευγαρι "φουντακηδες":look:


:lol: :lol: :lol: :lol:

DimChios
19/05/2007, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Εγω εχω φαει μπαλα του βολλευ στο δοξα πατρι...
Νομιζα πως ειχε χαραχτει το ''molten'' στο κουτελο για αρκετηηηηη ωρα μετα....

:rolleyes: :rolleyes:

Βεβαια δε συγκρινεται με τα δικα σας....


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




Βλέπεις κρατιέμαι και δεν απαντώ, έτσι?

:D









:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

airamhag
19/05/2007, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Βλέπεις κρατιέμαι και δεν απαντώ, έτσι?

:D


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:look:
οτι τι δηλαδη ?

DimChios
19/05/2007, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
εμανα εγραφε ''spalding'' ....και χωραγε ολο!:lol: :rotflmao: :lol:



:eyepop: :eyepop: :eyepop:

ΟΥΑΟΥΥΥ!!!

:a23: :a23:


89248

DimChios
19/05/2007, 08:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
:look:
οτι τι δηλαδη ?



Εσύ που με γνωρίζεις καιρό θα έπρεπε να καταλάβεις τί εννοώ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

airamhag
19/05/2007, 08:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Εσύ που με γνωρίζεις καιρό θα έπρεπε να καταλάβεις τί εννοώ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

γι αυτο το ειπα....:D

el_hymador
19/05/2007, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

ΟΥΑΟΥΥΥ!!!

:a23: :a23:


ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ : Η ΜΠΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ!! ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΜΙΚΡΥΝΣΗ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ-ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΔΗΛΑΔΗΣ...:mad:
:lol: :rotflmao: :lol:


89257

sober
19/05/2007, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Βλέπεις κρατιέμαι και δεν απαντώ, έτσι?

:D









:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Μπραβο Ντιμ....:a9: :a9:



:D :lol: :lol: :lol:

DimChios
19/05/2007, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Μπραβο Ντιμ....:a9: :a9:



:D :lol: :lol: :lol:



Ναι αλλά θα μου βγεί το κακό όνομα του σεμνού στο τέλος και δεν λέει!

Τόσα χρόνια χτίζω χαρακτήρα και να αλλάξω για μιά γυναίκα ρε γμτ?

Τέτοια κατάντια?

:cry: :cry: :cry: :cry:

DimChios
19/05/2007, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ : Η ΜΠΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ!! ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΜΙΚΡΥΝΣΗ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ-ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΔΗΛΑΔΗΣ...:mad:
:lol: :rotflmao: :lol:


...Είπε ο έχων ελεφαντίαση και τράβηξε πρός την @@δάτη του πολυθρόνα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sober
20/05/2007, 00:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ναι αλλά θα μου βγεί το κακό όνομα του σεμνού στο τέλος και δεν λέει!

Τόσα χρόνια χτίζω χαρακτήρα και να αλλάξω για μιά γυναίκα ρε γμτ?

Τέτοια κατάντια?

:cry: :cry: :cry: :cry:


:lol: :lol: :lol:

''Αχ βρε παλιομισιφορια τι τραβαν για σας τ'αγορια..''

Αφιερωμενο...:smokin:

vagkan
25/08/2007, 20:41
μακριά από κλιματισμό.
μακριά από ρεύματα.

κάθε μέρα μπάνιο στην θάλασσα. ¨οχι στην ξαπλώστρα, κολύμπι κρόυλ, ύπτιο, πρόσθιο και πεταλούδα. Όχι με μάσκα, να βρέχεται το κεφάλι σου.

Κάνε κανένα τζόγκινγ να καθαρίσεις.


τα φάρμακα δεν δουλευουνε

HateNord
25/08/2007, 21:04
Και καλά εσένα DimChios ο γιατρός σου είπε να κόψεις το κράνος....εμενα που μου είπε ο μαλακας να κόψω τη μηχανή τι να του πω???

Akatanomastos
25/08/2007, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από HateNord
Και καλά εσένα DimChios ο γιατρός σου είπε να κόψεις το κράνος....εμενα που μου είπε ο μαλακας να κόψω τη μηχανή τι να του πω???

loipon tha pigainete panta dikavalo.
o dim tha odigaei xoris kranos kai esi apo piso me to kranos:eek:

azal
26/08/2007, 13:28
κατι που δοκιμασα και ηταν αποτελεσματικο μετα απο 3 εβδομαδες ταλαιπωριας ηταν ζουμι απο πικραγκουρο εισπνοη μια σταγονα στο καθε ρουθουνι και για τρεις μερες εβγαζα οτι ειχε μαζεψει τα προηγουμενα χρονια!βεβαια αυτα ειναι γιατροσοφια και δεν ξερουμε πως μπορει μπορει να αντιδρασει ο καθε οργανισμος για αυτο προσοχη !οι σταγονες να μην περιεχουν μεσα κουκουτσια!ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ(και φιλους) το συγκεκριμενο γιατροσοφι αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να το προτεινω και ιδιαιτερα σε καποιον αγνωστο!:beer: :sun:!τωρα θα μου πειτε τι ειναι το πικραγκουρο μοιαζει με ελια στο σχημα και το μεγεθος ειναι πρασινο η επιφανεια του ειναι καπως σαν εχει μικρα αγκαθακια και φυτρωνει συνηθως σε υψωματα σε θαμνωδη μορφη σαν καρπουζιά ειναι το φυτο.φυτρωνει και στην αττικη στα προαστια!ειναι πολυ καλυτερα απο ολα τα φαρμακα γιατι αυτο το κανει μια φορα και τελος ενω με αντιβιοση και τετοια ξεμπλεκεις μετα απο20 μερες περιπου!ελπιζω να φανουν χρησιμες οι πληροφοριες που εδωκα!:sun: :beer:

Mago Babidi
27/08/2007, 13:22
Ο αρχικός τίτλος είναι "γαμημένα φάρμακα".

Γιατί τα βρίζεις? Τώρα ξέρεις πού θα ήσουν χωρίς αυτά?

afrotwin
27/08/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
...τουλάχιστον κάνετε δουλειά!

Κι εξηγώ...

Πρίν πολλά χρόνια είχα μόνιμη παρέα μιά κ@λο-ιγμορητιδα! Την αποχωρήστικα γιατι μου ζάλιζε τα @@δια μέχρι την προηγούμενη βδομαδα!

Ξαναγύρισε όμως η πουτ@ν@!!! :mad:

Τα τελευταία χρόνια κινούμαι μονιμως με τη μοτό!
Χειμώνα καλοκαίρι και δεν εχω κρυώσει ποτέ!

Τη Πέμπτη άρχισα να πονάω στην αριστερή πλευρά του κεφαλιού λές και κάποιος μου πίεζε με δύναμη την περιοχή γύρω από το μάτι!
"Μ@λ@κίες" λέω, από τη κουραση είναι και την πίεση που έχω τον τελευταίο καιρό!
Πήρα ένα Panadol και συνήλθα λίγο!
Την άλλη μέρα το πρωί τα ίδια! Δεν πήγα στο γιατρό μιάς και τρέχω (το ξανα είπα αυτό) σαν τον Βέγγο και λέω "κρυωματάκι" είναι!
Τσίμπησα ένα mesulid και βρήκα την υγεία μου!
Για λίγο βέβαια!
Κυκλόφωρώ μονίμως με μπουφάν και ιδρώνω, σταματάω, το βγάζω και ψάχνω να βρώ "ρεύμα" να καθήσω να δροσιστώ! :a31:
Τα ίδια και με το κράνος και την κλειστή ζελατίνα!
Μουσκεμα και μόλις τυχει να πηγαίνω σιγά :rolleyes: την ανοίγω να μου φυσήξει!

ΠΑΡ ΤΑ Μ@Λ@Κ@!!! :alien:

Πέρασαν λοιπόν οι μέρες μέχρι σήμερα όπου λέω δεν μπορεί, θα περάσει! Τί διάολο!
Τα mesulid πήγαιναν 1-2 τη μέρα για να μπορώ να τη παλέψω να δουλεύω ασταμάτητα!
Τους χέζομαι λίγο τους γιατρούς ομολωγώ και μιάς και δεν αρρωσταίνω και συχνά, την παλέυω και μου περνάει ένα κρυωματάκι κάποιες φορές!

Απόψε λοιπόν έπεσα κατά τις 23:00 για ύπνο μιά χαρά (αν εξαιρέσουμε το συναχι που είχα) αλλά στις 02:00 πετάχτηκα από απίστευτους πόνους στο κεφάλι λές και κάποιος μου το πάταγε! :eyepop:
Τρελάθηκα! Καβαλάω τη μοτο και βρουρ για το "ΑΓΙΑ ΟΛΓΑ" να δώ τί σκατά θα γίνω!
Γενική αίματος, ακτινογραφία εγκεφάλου και τα σχετικά!

Πέραν του "κάλου" που έχω :lol: το πόρισμα έβγαλε ότι επανήλθε η πουτ@ν@ όπου ήταν καλά κρυμένη εκει για χρόνια εξ αιτίας της μοτο και του εξοπλισμού!

Αφού ακουσα το κορυφαίο από έναν γιατρο -"μή το φοράς το κράνος άμα είναι να ιδρώνεις έτσι" :eyepop:
πήγα φαρμακείο, πήρα τα ΤΕΣΣΕΡΑ διαφορετικά φαρμακα που μου έδωσε ο ωρυλα, (θα τα παίρνω για 15 μέρες) :cry: και μόλις πήρα το πρώτο μαζί με ένα αποσυμφοριτικό για τη μύτη, ήρθα στα ίσα μου!

Να δώ πώς θα την παλέψω με τη μηχανη τώρα ρε γμτ!

Θα κάνουν δουλειά τα φάρμακα, πρέπει όμως κι εγώ να προσέξω γιατί... :sad:

Περαστικά μου! :sick:

ELA ME TIN MIA GIATRO GIA ANTIVIOSI MIN TO SKEFTESE