PDA

View Full Version : yamaha F1!!!!!!!!!!!



Alexz@nder
18/05/2007, 10:31
μαζευτητε οσοι εχετε F1 γιατι ενα φιλαρακι μου μολις το πηρε κ ΓΚ****ΣΕ ασχημα.....
μεχρι ποσα κυβικα μπορει να το κανει και τι θα χρειαστει???

vangelis 64
18/05/2007, 10:40
Φόρμουλα 1,δεν νομίζω να έχει κανένας.Εκτός αν εννοείς R1 ή εκτός και μιλάς για κάτι που είμαι...εκτός!
:lol: :lol:
Τι ακριβώς έπαθε ο φίλος σου και τι θέλει να κάνει;:eek: :eek:

Να το μεγαλώσει σε κυβικά;!!!!!!

Alexz@nder
18/05/2007, 10:42
το μηχανακι το f1 ρε παιδια, που σταματησε να βγαινει....

ναι, θελει να το κανει τουμπανο.....!!!

melsaltas
18/05/2007, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexz@nder
μαζευτητε οσοι εχετε F1 γιατι ενα φιλαρακι μου μολις το πηρε κ ΓΚ****ΣΕ ασχημα.....
μεχρι ποσα κυβικα μπορει να το κανει και τι θα χρειαστει???

Ωριμαστεεεεεε............

Sabre
18/05/2007, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexz@nder
το μηχανακι το f1 ρε παιδια, που σταματησε να βγαινει....

ναι, θελει να το κανει τουμπανο.....!!!

Παπάκι....


:confused:

sniper
18/05/2007, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexz@nder
μαζευτητε οσοι εχετε F1 γιατι ενα φιλαρακι μου μολις το πηρε κ ΓΚ****ΣΕ ασχημα.....
μεχρι ποσα κυβικα μπορει να το κανει και τι θα χρειαστει???


Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexz@nder
το μηχανακι το f1 ρε παιδια, που σταματησε να βγαινει....

ναι, θελει να το κανει τουμπανο.....!!!


Το F1 είναι παπί, εκτός αν εννοείς το RD350F1.

Αν εννοείς το RD μπορει να το κάνει 3-4 κυβικά μπετό και να το κλείσει εκεί μέσα!

Αν εννοείς το παπί... δεν ξέρω... εγώ ένα χρέπι παπί καβαλάω

makis206
18/05/2007, 10:50
Υamaha F1z :winka:

:beer:


89048

vangelis 64
18/05/2007, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexz@nder
το μηχανακι το f1 ρε παιδια, που σταματησε να βγαινει....

ναι, θελει να το κανει τουμπανο.....!!!

Συγγνώμη για το πρώτο μου σχόλιο...δεν ήξερα πως επρόκειτο για παπί.

Το μόνο που ξέρω είναι ότι,κάνοντας ένα παπάκι τούμπανο,ρισκάρεις στο να το κάνεις μπουρδέλο και άκρως επικίνδυνο.

Τώρα...αν υπάρχει χρήμα,αν υπάρχει έμπιστος μάστορας...τι να πω.

Είμαι πάντως,ΚΑΤΑ τέτοιων επεμβάσεων.:wave2:

Sabre
18/05/2007, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Συγγνώμη για το πρώτο μου σχόλιο...δεν ήξερα πως επρόκειτο για παπί.

Το μόνο που ξέρω είναι ότι,κάνοντας ένα παπάκι τούμπανο,ρισκάρεις στο να το κάνεις μπουρδέλο και άκρως επικίνδυνο.

Τώρα...αν υπάρχει χρήμα,αν υπάρχει έμπιστος μάστορας...τι να πω.

Είμαι πάντως,ΚΑΤΑ τέτοιων επεμβάσεων.:wave2:

μα τι λέτε τώρα.....

:lol:


89054

maintenance
18/05/2007, 10:53
απο dt 125, ίσως και απο 200 είχε βάλει ένας πιτσιρικομάγκας στην παλιά μου γειτονιά.....

Εβαλε βέβαια και αλεξίπτωτο για να μπορεί να σταματά!

flip
18/05/2007, 11:34
Το μηχανακι ειναι πολυ γ@@ματο φιλε απο τι θυμαμαι ειναι 9 ή 11 αλογα και μπορει να φτασει οσα θες αναλογα τα ποσα $$$ διαθετεις.

Δεν ξερω και πολλα αλλα επειδη το εχει ενας φιλος μου ακου μερικες συμβουλες:

μην του βαλει φιλτροχοανη το μονο που θα αλλαξει θα ειναι ο θορυβος του, ο φιλος μου εχει αλλαξει ηδη 3εις και καμια δεν δινει τιποτα, ασε που το ριχνει το μηχανακι (τωρα το εχει χωρις)

εξατμιση μην πας να σκασεις για να παρεις καινουρια το καλυτερο και πιο οικονομικο ειναι να πασ να παρει απο μεταχεισμενο nsr250 το τελικο του και το μαματο καζανακι απο το Φ1 και να τα κολησεις σε εναν σιδερα, πολυ μεγαλη διαφορα δινει παρα πολυ (ο φιλος μου ειχε μια blade την ειχε πληρωσει καπου 150 αν θυμαμαι καλα αλλα δεν μπορουσε να συγκριθει με την χειροποιητη)(βαλε μεσα καινουριο και μπολικο υαλοβαμβακα για καλυτερο θορυβο, και αντε νικελωσε την για να μην φενονται οι ηλεκτροκολησεις(αν το κανεις αυτο να προσεξεις στην συγκοληση μην υπαρχει καμια τρυπα και χανει))

Κατι σφυριλατα πιστονια να βαλεις και με κατι αλλες τετοιες μ@λκιες το κανεις 57 χιλιοστα και θα μπορεις να βγεις και διπλα απο Ζ

Αν θες περισσοτερα θα ρωτησω να σου πω, αν και λογο πανεληνιων θα καθηστερισει η απαντιση

Υ.Γ. αντε και καλοριζικο!:beer:

675
18/05/2007, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
Παπάκι....


:confused:

ναι παπακι ειναι τελικα παιδες....:sad:

lampros_fazer
18/05/2007, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexz@nder
μαζευτητε οσοι εχετε F1 γιατι ενα φιλαρακι μου μολις το πηρε κ ΓΚ****ΣΕ ασχημα.....

Nα μαζευτούμε να του κάνουμε ΤΙ..; :D :evil:

Τόσο άσχημα Γκάβλωσε ε..;

mats8282
18/05/2007, 13:05
Λοιπον...Εχουμε και λεμε....


Μοτερ---->NSR250(το ανοιχτο ε με τα 70 αλογα)
Φρενα---->Δεν πειραζει εχει απο την μανα του
Αναρτησεις--->Κοψε τα ελατηρια βαλε και πιο παχυ λαδι και εισαι οκ
Λαστιχα--->Εχει δεν εχει?Οκ




Για περισσοτερες πληροφοριες κοιτα εδω---> www.KAT.gr

lemmys
18/05/2007, 13:08
επιτελους ειναι ακομα παιδια που εχουν ακομα την αγαπη για την παπια!!

Alexz@nder
18/05/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από flip
Το μηχανακι ειναι πολυ γ@@ματο φιλε απο τι θυμαμαι ειναι 9 ή 11 αλογα και μπορει να φτασει οσα θες αναλογα τα ποσα $$$ διαθετεις.

Δεν ξερω και πολλα αλλα επειδη το εχει ενας φιλος μου ακου μερικες συμβουλες:

μην του βαλει φιλτροχοανη το μονο που θα αλλαξει θα ειναι ο θορυβος του, ο φιλος μου εχει αλλαξει ηδη 3εις και καμια δεν δινει τιποτα, ασε που το ριχνει το μηχανακι (τωρα το εχει χωρις)

εξατμιση μην πας να σκασεις για να παρεις καινουρια το καλυτερο και πιο οικονομικο ειναι να πασ να παρει απο μεταχεισμενο nsr250 το τελικο του και το μαματο καζανακι απο το Φ1 και να τα κολησεις σε εναν σιδερα, πολυ μεγαλη διαφορα δινει παρα πολυ (ο φιλος μου ειχε μια blade την ειχε πληρωσει καπου 150 αν θυμαμαι καλα αλλα δεν μπορουσε να συγκριθει με την χειροποιητη)(βαλε μεσα καινουριο και μπολικο υαλοβαμβακα για καλυτερο θορυβο, και αντε νικελωσε την για να μην φενονται οι ηλεκτροκολησεις(αν το κανεις αυτο να προσεξεις στην συγκοληση μην υπαρχει καμια τρυπα και χανει))

Κατι σφυριλατα πιστονια να βαλεις και με κατι αλλες τετοιες μ@λκιες το κανεις 57 χιλιοστα και θα μπορεις να βγεις και διπλα απο Ζ

Αν θες περισσοτερα θα ρωτησω να σου πω, αν και λογο πανεληνιων θα καθηστερισει η απαντιση

Υ.Γ. αντε και καλοριζικο!:beer:



ευχαριστω για τις συμβουλες...

με αυτα που μου ειπες γινεται οπως το θελει κ ακομα καλυτερα...

mats8282
18/05/2007, 14:05
Πες του να του βαλει μια εξατμιση να κανει θορυβο και τα υπολοιπα να τα βαλει στην ακρη....Ετσι σε μερικα χρονακια(2-3) να μπορεσει να παρει μοτοσυκλετα και να παρατησει τα παπια....Καλα για καθημερινη μετακινηση,ακαταλληλα για παραπανω αλογα.....Και ακριβα θα του παει και τιποτα δεν θα καταφερει.....

Alexz@nder
18/05/2007, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Πες του να του βαλει μια εξατμιση να κανει θορυβο και τα υπολοιπα να τα βαλει στην ακρη....Ετσι σε μερικα χρονακια(2-3) να μπορεσει να παρει μοτοσυκλετα και να παρατησει τα παπια....Καλα για καθημερινη μετακινηση,ακαταλληλα για παραπανω αλογα.....Και ακριβα θα του παει και τιποτα δεν θα καταφερει.....


θα του το ελεγα, αλλα δεν εχει τρελα με τις μηχανες οπως εγω.. εξαλλου εχει αμαξι!! απλα ηθελε να το παρει κ να το σκυλοφτιαξει... (να το κρατησει τουλαχιστον το καλοκαιρι γιατι παραπανω δεν θα αντεξει)...

kalesin
18/05/2007, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexz@nder
θα του το ελεγα, αλλα δεν εχει τρελα με τις μηχανες οπως εγω.. εξαλλου εχει αμαξι!! απλα ηθελε να το παρει κ να το σκυλοφτιαξει... (να το κρατησει τουλαχιστον το καλοκαιρι γιατι παραπανω δεν θα αντεξει)...


να τα ξαναπω για να ειμαι σιγουρος οτι τα καταλαβα καλα;

λοιπον
- εχεις ενα φιλο που δεν εχει σχεση με μηχανες παρα περιστασιακη. οδηγει που κ που κανενα παπακι
- επειδη καλοκαιριαζει ειπε να το παιξει παπακιας
- με το που θα γυρισει απο τις διακοπες θα το πεταξει
- θα το οδηγει στην αθηνα [;]
- θελει να το κανει τουμπανο

τα καταλαβα σωστα;



κ εσυ εισαι φιλος του κ αντι να του γυρισεις 2 αναποδες στα μουτρα, του δινεις κ συμβουλες;

mats8282
18/05/2007, 14:25
Χρυσουπολη Καβαλας λεει οτι ειναι....16 χρονων και ο φιλος σου???Και εχει αμαξι????



:alien: :a21:

Alexz@nder
18/05/2007, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
να τα ξαναπω για να ειμαι σιγουρος οτι τα καταλαβα καλα;

λοιπον
- εχεις ενα φιλο που δεν εχει σχεση με μηχανες παρα περιστασιακη. οδηγει που κ που κανενα παπακι
- επειδη καλοκαιριαζει ειπε να το παιξει παπακιας
- με το που θα γυρισει απο τις διακοπες θα το πεταξει
- θα το οδηγει στην αθηνα [;]
- θελει να το κανει τουμπανο

τα καταλαβα σωστα;



κ εσυ εισαι φιλος του κ αντι να του γυρισεις 2 αναποδες στα μουτρα, του δινεις κ συμβουλες;

οχι αθηνα, καβαλα!!!!! ακου, οπως σου ειπα εγω εχω κολλημα με τις μηχανες, αλλα εγω θα παρω σε δυο μηνες μηχανακι... κ αφου με ειπε οτι θελει να παρει, εμενα δεν με χαλαει.. 400 ευρω θα το παρει. δεν ειναι ακριβω... οχι τιποτα αλλο, θα το βαρεθει κ θα το εχω ολη μερα εγω...

mats8282
18/05/2007, 14:38
Απαντα λιγο στην δικια μου ερωτηση plx.....16 ειναι ο φιλος σου σαν και εσενα??

Alexz@nder
18/05/2007, 14:50
οχι βεβαια.. 16 κ θα ειχε κ αμαξι.. σε 4 μηνες κλεινει τα 19 αλλα γιατι αυτες οι αποριες??? εγω απλα ρωτησα για το μηχανακι....

mats8282
18/05/2007, 15:04
Το μηχανακι δεν παει μονο του...πρεπει να ξερουμε εαν σκοπευει κανενας να σε συμβουλεψει και αλλες πληροφοριες...ΠΧ ηλικια,τοπο,εμπειρια κτλ κτλ



Ας κανει οτι νομιζει...Αμα γουσταρει υπαρχουν πολλες μοντες οπως γραψανε και οι απο πανω...Παντως εκτος απο επικινδυνο ειναι και τσαμπα λεφτα(ειδικα στα 19 του)...Γνωμη μου..

Alexz@nder
18/05/2007, 15:56
εχεις δικιο ρε φιλε αλλα ενταξει, δεν θα παει χαμενο το μηχανακι..θα το παρει ο αδερφος του που ειναι 16 κ θα το ευχαριστηθει...!!!!

flip
19/05/2007, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexz@nder
εχεις δικιο ρε φιλε αλλα ενταξει, δεν θα παει χαμενο το μηχανακι..θα το παρει ο αδερφος του που ειναι 16 κ θα το ευχαριστηθει...!!!!

μπα.. δεν νομιζω με 400ε το μηχανακι ζητημα αν θα βγαλει και το καλοκαιρι...
Δεν ξερω ομως και τις τιμες πανω κατω που τα πουλανε εκει.
Παντως εδω με 400 παιρνεις τελειως μαμημενο Φ1, με 700ε θα σου φαει κανα 200ε σε επισκευες και με 800 παιρνεις ενα καλο, το πιο ακριβο αντε να βρεθει στα 1000

Οποτε καλυτερα να δωσει κατι παραπανω για να μην χαλασει τα 4πλασια για να το φτιαξει
Παντως θα του προτεινα το ατομο απ το οποιο θα το παρει να μην ειναι πιτσιρικας γιατι καταλαβαινεις

ο φιλος μου πειρε στην αρχη ενα με 600 οταν το πηγε στον μαστορα μετα απο κανα μηνα που το ειχε του ειπε πουλα το να σωθεις !
το πουλησε μετα 700 σε ενα κοροιδο ;) (μην σχολιασετε δεν το πουλησα εγω) και πειρε του θειου του σε αριστη κατασταση

Τωρα προσφατα εμαθε πως το παλιο του Φ1 πριν πουληθει εβγαινε εξω μονο για κοντρες:eyepop:

Υ.Γ. για τις τιμες που πειρε τα Φ1 δεν ειμαι ακριβως σιγουρος αν και καπου τοσο θυμαμαι