PDA

View Full Version : Moto Guzzi Nevada 750?



prs7
19/05/2007, 17:05
ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤH MOTO GUZZI NEVADA 750?

sotomoto
19/05/2007, 20:23
Mου αρέσει παρα πολύ όπως και όλα τα moto Guzzi. Είναι πολύ στυλάτες και όμορφες...
Όμως δεν ξέρω τιποτα να σου πω ως αναφορά τεχνικά θέματα, αξιοπιστεία, οδηγική συμπεριφορά κτλ.
Στο δρόμο έχω πετυχει κανα δυο φορες το συγκεκριμενο μοντέλο-αυτό είναι καλό και κακό, ανάλογα πως το βλέπεις εσύ.....(Για μενα καλό....)
Γενικα τη θεωρώ μηχανή, που έχει διαχρονικότητα, δηλαδή είναι σαν να έχεις βέσπα--δε σε ενδιαφέρει αν είναι παλιά ή καινουργια, ούτε στεναχωριέσαι όταν βγει νέο μοντέλο.--
Τελικά ίσως η επόμενη μηχανή μου να είναι Guzzi.....
:beer: :beer:

ashton
20/05/2007, 01:25
Ωραία μηχανή - αν και προτιμώ τη Breva που έχω :)
Πάντως επειδή φοράει τον ίδιο κινητήρα με το δικό μου, να σου πως εδώ κι ένα χρόνο (και κάτι ψιλά) που το έχω δεν έχω κάποιο πρόβλημα (κι έχω πάει και 5-6 φορές Αθήνα-Λαμία για δουλειά, χωρίς κάτι περίεργο και με άνεση λόγω σέλας/θέσης οδήγησης κλπ)

Anritsu
20/05/2007, 05:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από prs7
ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤH MOTO GUZZI NEVADA 750?


Ωραίο μηχανάκι . Το καβάλησα στην έκθεση . Και λογική τιμή αν θυμάμαι καλά . Και ροπή από χαμηλά και ωραίο φινίρισμα . Και οικονομικό 21 κμ στο λίτρο στο ταξίδι και κάπου 12 στην πόλη .

Μια χαρά . Ενα πράγμα ωστόσο μου έκατσε άσχημα πολύ


48 αλόγατα λίγα δεν είναι για 750 κε μηχανάκι ????

prs7
20/05/2007, 08:55
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ.
ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.
ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ MOTO GUZZI. ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑΞΥ NEVADA & BREVA(ΠΙΟ ΣΥΓΧΡΟΝΟ) ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ.

ashton
20/05/2007, 10:26
Δεν ξέρω αν είναι λίγα ή πολλά τα 48 άλογα που έχει και η Breva μου.
Πάντως δεν με έχει ζορίσει πουθενά, ούτε έχει ζοριστεί.

smirnof
23/05/2007, 23:39
Άλλη εμφάνιση το ένα άλλη εμφάνιση το άλλο. Προσωπικά, θα προτιμούσα Breva. Κυκλοφορούν και πιο πολλά μοντέλα απ' ο,τι ξέρω.