PDA

View Full Version : Νέο Monster???



dessert
19/05/2007, 20:28
Ducati insiders have revealed that the firm will launch a new generation of Monster at the Milan show this November.

The bike, shown here as a computer-generated image, will feature evolutionary styling, but is the first completely new Monster since the bike was launched in 1992.
Powered by the air-cooled 1100cc engine from the Hypermotard, plus the 675cc motor of the smallest current Monster, it hopes to take the old bike’s place as the firm’s best-selling machine.

The styling is said to be instantly recognisable as a Monster, but with a more modern overall appearance. Twin high-mounted exhausts, one either side of the seat, and a sloping headlight similar to that on the Aprilia Shiver are said to be the main styling cues of the bike.

Ducati is concentrating on air-cooled versions of the Monster, so the current Testastretta-engined S4R is likely to be dropped, and eventually replaced by a sportier machine based on a stripped-naked version of the 1098.


:yuck: Πηγή MCN :yuck:
:a14: :a11: :a14:


89304

stradas
20/05/2007, 09:45
Ελπιζω να μην κανουν τετοια μ@λ@κι@ και χαλασουν το ωραιοτερο γυμνο που φτιαχτηκε ποτε...

nickmonstro
20/05/2007, 11:34
Ας περιμενουμε να δουμε...

Παντως αυτο που επισηναψε ο dessert ειναι μια μαλακια και μιση.Πηρανε τμηματα απο το Hypermotard και το τωρινο monster,τα ανακατεψανε στο photoshop και βαγαλανε αυτη την μαλακια.Νομιζω οτι εαν αποφασισουν στην ducati να αλλαξουν το monster θα το κανουν με εξυπνες κινησεις.Δεν τους εχω τοσο χαζους ωστε να βγαλουν κατι το οποιο δεν θα συνεχιζει την παραδοση του monster.

υ.γ.Εαν η ducati προχωρησει σε αλλαγη του monster υπαρχει καμια περιπτωση τα δικα μας καποια στιγμη να χαρακτηριστουν ''κλασικα'',ρωταω γιατι ειναι στν παραγωγη 15 χρονια σχεδον απαραλλαχτα.

Innersense
20/05/2007, 14:48
πργματικά ελπίζω να είναι photoshop

παρόλα αυτά όπως ειπώθηκε νομίζω ότι και η ίδια η ducati δεν θα ρισκάρει το image ενός αναγνωρισμένα κλασικού naked, έχοντας ήδη μάλιστα κάψει την ουρά της με το 999 και ας μη το παραδέχτηκε ποτέ...

skous
20/05/2007, 17:38
Άβυσσος η ψυχή του Ιταλού...

ποτέ δεν ξέρεις...

X_NR750
20/05/2007, 17:40
Εμενα μ'αρεσει:D

nickmonstro
20/05/2007, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
πργματικά ελπίζω να είναι photoshop

παρόλα αυτά όπως ειπώθηκε νομίζω ότι και η ίδια η ducati δεν θα ρισκάρει το image ενός αναγνωρισμένα κλασικού naked, έχοντας ήδη μάλιστα κάψει την ουρά της με το 999 και ας μη το παραδέχτηκε ποτέ... Δεν υπαρχει περιπτωση να μην ειναι photoshop και φυσικα οχι επισημο!

Εαν ειναι επισημο τι να πω???Το ''χασανε'' οι ανθρωποι της Ducati δυστυχως...:(

ntinlanden
22/05/2007, 07:33
ΤΡΕΛΟ PHOTOSHOP ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΩΡΑΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ... :mad:
ΛΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΣ ΝΕΟ MONSTER? ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΑΛΑΞΕΙ..

Xrider
22/05/2007, 09:54
Αν και εγω δεν εχω ακουσει για νεο Μοστρο λεω οτι ειναι πολυ πιθανον να ειναι ετσι το επομενο.
Προφανως δεν τα εχεται δει ακομα στην Ελλαδα αλλα εδω (Ιταλια) ετσι κυκλοφωρουν τα περισσοτερα.
Εξατμισεις ψηλα οπως στην φωτο και μονομπρατσο απο την σειρα S.
Το μονο που δεν αλλαζει ειναι το φαναρι που ειναι το σημα κατατεθεν.
Οι εξατμισεις ψηλα ειναι για να μην βρησκουν στις στροφες...ολοι τρελλενονται να το πλαγιαζουν.
Εδω εχουμε το κλαμπ των μονστερ www.ducatimonsterclub.it που εδω και μια 4ετια εχει κανει πολλες αλλαγες στο μηχανημα.Απο αυτο παιρνει ιδεες και η ιδια η Ducati.
Στο Μοστρο συνηθως αλλαζουν το πηρουνι με αυτο της 999,εξατμισεις οπως αυτες στην φωτο,κοψιμο της ουρας,ανοιγμα στα καπακια του συμπλεκτη-μονο για το 750 και ανω,το 6χχ δεν ειναι ξηρο-και διαφορες αλλες ιστοριες οπως το κοψιμο της πεταλουδας.

Xrider
22/05/2007, 10:14
1.


89683

Xrider
22/05/2007, 10:15
02


89684

Xrider
22/05/2007, 10:16
03


89685

Xrider
22/05/2007, 10:17
04


89687

Xrider
22/05/2007, 10:19
Αυτες ειναι απο το τοπικο κλαμπ Μονστερ σε μια εκδρομη...ειμαστε χιλιαδες...;)


89688

Xrider
22/05/2007, 10:20
Πολλοι περισσοτεροι....:p


89689

el_hymador
22/05/2007, 10:23
Αν το σχεδιασει ο Τerblance, θα το γ@μησει εντελως παντως...
:yuck:


ας το αφησουν ιδιο με πολυ μικρες σχεδιαστικες αλλαγες...το μηχανακι ειναι οντως το ομορφοτερο γυμνο ever.

ntinlanden
22/05/2007, 14:32
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΛΑΞΑΝΕ ΕΤΣΙ ΤΟ MONSTER Η DUCATI ΘΑ ΑΛΑΞΕΙ ΤΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΟΥ MONSTER?
ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η DUCATI ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΒΑΦΑΝ Η ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ DARK....
TΩΡΑ ΟΝΤΟΣ ΑΒΥΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΙΤΑΛΟΥ

nikos33ath
22/05/2007, 14:52
ειχα λόγο στο καινούργιο monster(λέμε τώρα)
θα το εφοδίαζα με ακτινικά φρένα,πεντάμπρατσες ζάντες,οι εξατμίσεις να βγαίνουν λίγο πιο ψηλά(αλλα πάντα εκατέρωθεν).
Αν προχωρούσα και άλλο ισως να άλλαζα την μορφή του ντεπόζιτου,κανοντάς το πιο χαμηλο και πλατυ(κατι σαν 916,1098,999)
Αααα και καμμια 15αρια κιλά ελαφρύτερο (ετσι για να ακολουθήσει την μόδα της δίατας)

nikos33ath
22/05/2007, 15:01
ειχα λόγο στο καινούργιο monster(λέμε τώρα)
θα το εφοδίαζα με ακτινικά φρένα,πεντάμπρατσες ζάντες,οι εξατμίσεις να βγαίνουν λίγο πιο ψηλά(αλλα πάντα εκατέρωθεν).
Αν προχωρούσα και άλλο ισως να άλλαζα την μορφή του ντεπόζιτου,κανοντάς το πιο χαμηλο και πλατυ(κατι σαν 916,1098,999)
Αααα και καμμια 15αρια κιλά ελαφρύτερο (ετσι για να ακολουθήσει την μόδα της δίατας)

Xrider
22/05/2007, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinlanden
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΛΑΞΑΝΕ ΕΤΣΙ ΤΟ MONSTER Η DUCATI ΘΑ ΑΛΑΞΕΙ ΤΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΟΥ MONSTER?
ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η DUCATI ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΒΑΦΑΝ Η ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ DARK....
TΩΡΑ ΟΝΤΟΣ ΑΒΥΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΙΤΑΛΟΥ

To Dark δεν ειναι γιατι καποιοι το εβαφαν μαυρο,ειναι ενα εντελως διαφορετικο χρωμα που κοστιζει λιγοτερο και ειναι λιγοτερο ανθεκτικο (το χρωμα)στον σκελετο.
Τα μοντελλα Dark κοστιζαν λιγο λιγοτερο γιατι δεν ειχαν 2πλο δισκο,στροφομετρο και την ιδια επεξεργασια στο χρωμα.
Τα 500 ευρια διαφορα καποτε ειχαν αξια.


αν
ειχα λόγο στο καινούργιο monster(λέμε τώρα)
θα το εφοδίαζα με ακτινικά φρένα,πεντάμπρατσες ζάντες,οι εξατμίσεις να βγαίνουν λίγο πιο ψηλά(αλλα πάντα εκατέρωθεν).
Αν προχωρούσα και άλλο ισως να άλλαζα την μορφή του ντεπόζιτου,κανοντάς το πιο χαμηλο και πλατυ(κατι σαν 916,1098,999)
Αααα και καμμια 15αρια κιλά ελαφρύτερο (ετσι για να ακολουθήσει την μόδα της δίατας)

Υπαρχουν ολα αυτα που λες και με την αλλαγη λαιμου στις εξατμησεις χανει κιλα το μηχανημα,ζαντες Marzoki,tank PVC,φρενα βαζεις ακομα και μαργαρητες...ομως η τιμη του θα ανεβει στ-αστερια...γιαυτο στο δινουν ετσι να το κανεις οπως γουσταρεις..ειναι το μοναδικο γυμνο που παιρνει τοσες μετατροπες οπως και μια Χαρλευ με την διαφορα οτι ειναι πολυ πιο γρηγορο και απιστευτα γεωμετρικα ζυγησμενο.


Τα 600 απο το "92 μεχρι "00 εχουν διαφορα και στις επιδοσεις + κατι αλλα ψιλα.

nikos33ath
22/05/2007, 18:53
φίλε οτι μπορείς να το ελαφρύνεις τόσο και περισσότερο με ότι aftermarket σου δίνει η μαμά εταιρία.Κάτι οι ζάντες μαγνήσιου,οι πλάκες απο πουτανιο-μαγνήσιο(γιατι πουτανα πρεπει να γινεις για να τ'αγορασεις οπως επιτυχημένα ειχε πει καποιος στο ΜΟΤΟ),ακόμα και ''κάσα μαγνησίου στο κιβώτιο κτλ κτλ.Ακόμα και όλο το μπροστινό Ohlins κτλ απο το S4Rs σου δίνει ακόμα και για το 620.
Θα προτιμούσα να τα εβαζε η ίδια η εταιρια(με σημαντικά μικρότερο κοστος,οχι τα μαγνήσια σε τέτοια έκταση).
Για μια καλή δίαιτα(οχι οτι ειναι βαρύ)στον εξαρχής σχεδιασμο μιλάω,οπως εκανε στο 1098(αν δεν κανω λαθος) σε σχεση με το 999(δεν θυμάμαι ποσα πραγματικά ελαφρυτερο ειναι η 1098 απο το 999 παρολα τα 100 κ.εκ παραπάνω)

dessert
22/05/2007, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
To Dark δεν ειναι γιατι καποιοι το εβαφαν μαυρο,ειναι ενα εντελως διαφορετικο χρωμα που κοστιζει λιγοτερο και ειναι λιγοτερο ανθεκτικο (το χρωμα)στον σκελετο.
Τα μοντελλα Dark κοστιζαν λιγο λιγοτερο γιατι δεν ειχαν 2πλο δισκο,στροφομετρο και την ιδια επεξεργασια στο χρωμα.
Τα 500 ευρια διαφορα καποτε ειχαν αξια......

:nono: :nono: :nono:
To dark σαν χρώμα είναι κατα λάθος!!! Πολύ απλά σε κάποι στάδιο δοκιμών, είχαν κάποια μόστρο άβαφη... τους άρεσε και το έβγαλαν! Τα υπόλοιπα είναι θέμα marketing. Το dark αντέχει όσο και τα άλλα, θέλει να μην του βάζεις κεράκι, και δεν έχει πρόβλημα...
Dark σε χωροδικτύομα δεν παίζει... :wave2:

Xrider
23/05/2007, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert

Dark σε χωροδικτύομα δεν παίζει... :wave2:

Μαλλον δεν εχεις προσεξει τις φωτο που εχω βαλει απο την δικη μου Duc... ;)

Οταν σε αλλο ποστ ελεγα οτι "παθαινει πλακα" οποιος βλεπει την δικια μου μαλλον νομιζατε οτι υπερβαλω.
Προπερσυ που πηγα να αλλαξω λαστιχα διπλα ειχε μαγαζι με μοτο και οταν την ειδε ο μαγαζατορας ηρθε και με ρωτησε αν την πουλαω..απο περιεργεια τον ρωτησα ποσα δινει και ο τυπος μου εδινε ανταλλαγη το Ζ750 μολις 6 μηνων.
Υποψην εμενα ειναι του 99 και μου εδινε μοντελλο του 2005.
;)

Και το 749 εχει βγει σε Dark αλλα στην Ελλαδα απ-οτι καταλαβα απο αυτα που ελεγε ενα μελος δεν ειχε ερθει.Το ειχα δει σε περιοδικο και στο Ducati store που παω.

ntinlanden
23/05/2007, 13:50
ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΤΕ ΛΕΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΚΘΕΣΕΙΣ?
12 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΝSTER... ΤΙ ΤΙΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΙΣ ΑΛΑΓΕΣ..

skous
23/05/2007, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
:nono: :nono: :nono:
To dark σαν χρώμα είναι κατα λάθος!!! Πολύ απλά σε κάποι στάδιο δοκιμών, είχαν κάποια μόστρο άβαφη... τους άρεσε και το έβγαλαν! Τα υπόλοιπα είναι θέμα marketing. Το dark αντέχει όσο και τα άλλα, θέλει να μην του βάζεις κεράκι, και δεν έχει πρόβλημα...
Dark σε χωροδικτύομα δεν παίζει... :wave2:


Δεν αντέχει το ίδιο, με τριβή (π.χ. να τρίβεται κάποιο λουράκι απο tankbag κτλ) το χρώμα χαλάει. Ενώ στα άλλα υπάρχει το βερνίκι και δεν καταλαβαίνουν τίποτα.

Αλλα εμένα μου αρέσει το dark :smilea:

ntinlanden
23/05/2007, 14:05
ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΑΣΧΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ :)

dessert
24/05/2007, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
Δεν αντέχει το ίδιο, με τριβή (π.χ. να τρίβεται κάποιο λουράκι απο tankbag κτλ) το χρώμα χαλάει. Ενώ στα άλλα υπάρχει το βερνίκι και δεν καταλαβαίνουν τίποτα.

Αλλα εμένα μου αρέσει το dark :smilea:

Βρε skous και στο άλλο υπάρχει φθορά στο λούστρο αλλά δεν φαίνεται τόσο έντονα!:blush:

Τες πα...
Μην τολμήσουν και μας πασάρουν καμία τέτοια αηδία σε αυτό το εξ αρχής λητό, αρενωπό και ιστορικό εργαλείο για αντικαταστάτη, γιατί θα πάω στη Μπολόνια και θα τους υποβάλω ΟΛΟΥΣ σε αλλαγή φύλλου με δικό μου τρόπο...:D



Με μια σειρά εννοήτε... :a39:

675
24/05/2007, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από stradas
Ελπιζω να μην κανουν τετοια μ@λ@κι@ και χαλασουν το ωραιοτερο γυμνο που φτιαχτηκε ποτε...


γιατι ρε παιδια δε σας αρεσει???

:confused:


εγω το βρισκω ανανεομενο!:wacko:

Xrider
24/05/2007, 22:44
Ρε μελος παραπληροφορηση που ποσταρες το Νεο Μοστρο.....
Φωτοσοπια ειναι....παρε και τα αλλα δυο που υποτιθεται θα ειναι ο αντικαταστατης του υπαρχων...
Για οσους δεν το καταλαβαν ειναι "δαχτυλος" της Yamaha,το μπροστα φαναρι ειναι η υπογραφη της...






Ψαρια...:lol:


90102

Xrider
24/05/2007, 22:47
2,


90103

dessert
24/05/2007, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Ρε μελος παραπληροφορηση που ποσταρες το Νεο Μοστρο.....
Φωτοσοπια ειναι....παρε και τα αλλα δυο που υποτιθεται θα ειναι ο αντικαταστατης του υπαρχων...
Για οσους δεν το καταλαβαν ειναι "δαχτυλος" της Yamaha,το μπροστα φαναρι ειναι η υπογραφη της...






Ψαρια...:lol:

Φωτόσουπα μπορεί να είναι αλλά έχω παραθέσει και την πηγή του θέματος... Και δεν νομίζω να είναι αναξιόπιστη... :smokin:

Xrider
24/05/2007, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Φωτόσουπα μπορεί να είναι αλλά έχω παραθέσει και την πηγή του θέματος... Και δεν νομίζω να είναι αναξιόπιστη... :smokin:
Αναξιοπιστη ειναι....
Και τα δυο που σπυ εβαλα ειναι απο μοτο μπλογκ και ε-σελλιδες..το πρωτο ειναι Ισπανικο και το δευτερο η διορθωση τηε πρωτης φωτοσοπιας...
Το Μ δεν προκειται ποτε να αλλαξει φαναρι..ειναι το σημα κατατεθεν του.
Φιλικα
:wave2:

Να συμπληρωσω οτι δεν θα δεις ουτε 1098κκ κινητηρα στο Μοστρο.

dessert
24/05/2007, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider

Να συμπληρωσω οτι δεν θα δεις ουτε 1098κκ κινητηρα στο Μοστρο.

Εννοείς το επόμενο s4... Θα το δούμεεεεεεεεεεεεεεε.....!!!!! Για το συγκεκριμένο δεν ξέρω. Πάντως καλά θα ήταν να κρατήσουμε τις δικές μας... Ποτέ δεν ξέρεις:rolleyes:

Αν πάντως η duc αλλάξει γραμμή αγοράζω αυτοκίνητο (βλ.κουτί).:sad:

nickmonstro
25/05/2007, 00:00
Μαλακιες Φωτο!Αν ειναι ετσι το επομενο mostro....:mad:

ntinlanden
25/05/2007, 07:34
ΟΙ ΠΗΓΕΣ ΔΕ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΥΔΡΟΨΥΚΤΑ MONSTRO? ΜΕΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ 695 ΚΑΙ 1100...
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ S4R ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΤΩΡΙΝΑ (ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΗΜΕΣ ΕΤΣΙ..)
ΠΑΝΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΝΑ ΑΛΑΞΕΙ ΤΟ MANSTERAKI...

tsoukas77
27/05/2007, 17:30
Η Duc δεν μας εχει δωσει αφορμες μεχρι στιγμης για αρνητικα σχολια στην σχεδιαση της...Ακομη και η Multistrada εχει τρομακτικη σχεδιαστικη ταυτοτητα...

sotosfz6
29/05/2007, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Και το 749 εχει βγει σε Dark αλλα στην Ελλαδα απ-οτι καταλαβα απο αυτα που ελεγε ενα μελος δεν ειχε ερθει.Το ειχα δει σε περιοδικο και στο Ducati store που παω.



ερχοταν κανονικα.....

ntinlanden
01/06/2007, 07:31
την αλλη εβδομαδα θελω να παραγγελω το S4R - σκεφτικα καποια γιαπονεζικα αλλα κατέληξα σε αυτο- τωρα βρηκε να βγει και το νεο monstro-ισως ειναι σαχλαμαρα να παρει καποιος τωρα και αυτο το monster που κανει σχεδων 14,000 Ε. βεβαια μια ducati δεν χανει την αξια της αλλα θα εισαι μια δεκαπενταετια πισω-τοσο εκανε να αλαξει το μοντελο-αν και τα μοντελα S-R βγηκαν 2003-2004.
:( ή :)

Xrider
01/06/2007, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinlanden
την αλλη εβδομαδα θελω να παραγγελω το S4R - σκεφτικα καποια γιαπονεζικα αλλα κατέληξα σε αυτο- τωρα βρηκε να βγει και το νεο monstro-ισως ειναι σαχλαμαρα να παρει καποιος τωρα και αυτο το monster που κανει σχεδων 14,000 Ε. βεβαια μια ducati δεν χανει την αξια της αλλα θα εισαι μια δεκαπενταετια πισω-τοσο εκανε να αλαξει το μοντελο-αν και τα μοντελα S-R βγηκαν 2003-2004.
:( ή :)
Εμεις εδω λεμε>
Μια Ducati ειναι για παντα!
Χωρις να θελω να προκαλεσω τους υπολοιπους -εχω και εγω Japan k KTM- ειναι αλλο πραγμα μια Ducati!
Δυσκολα την αλλαζεις με κατι αλλο ακομα και αν ειναι το μοστρο με την ιδια μουρη εδω και 15 χρονια.;)

hornetakias
01/06/2007, 09:38
Ρε παιδια ξερει κανεις τι εξατμηση ειναι αυτη που φοραει αυτο το monster?


90960

ntinlanden
01/06/2007, 12:26
AN ΔΕΝ EINAI TERMIGNIONI..

ntinlanden
01/06/2007, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Εμεις εδω λεμε>
Μια Ducati ειναι για παντα!
Χωρις να θελω να προκαλεσω τους υπολοιπους -εχω και εγω Japan k KTM- ειναι αλλο πραγμα μια Ducati!
Δυσκολα την αλλαζεις με κατι αλλο ακομα και αν ειναι το μοστρο με την ιδια μουρη εδω και 15 χρονια.;)


ΛΕΣ? :winka:
ΨΙΛΟΣΚΑΩ ΟΜΩΣ...

nikos33ath
01/06/2007, 12:57
μηπως ειναι scorpion?(μετεπειτα acrapovic)?

Xrider
01/06/2007, 13:21
H exatmisi einai FRESCO.

makis206
01/06/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
H exatmisi einai FRESCO.

Στάνταρ ;

Μοιάζει να έχει το σήμα της Lazer.

Εδώ η δική μου.

:beer:


91002

ntinlanden
01/06/2007, 13:30
ΚΟΙΤΑ ΚΟΛΗΜΑ

Xrider
01/06/2007, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Στάνταρ ;

Μοιάζει να έχει το σήμα της Lazer.

Εδώ η δική μου.

:beer:
Etsi mou eipe aytos pou exei tin mixani.;)

http://team.100hp.com/index.htm

makis206
01/06/2007, 13:32
Lazer είναι βάζω χέρι στη φωτιά !

Δείτε το σήμα στην κορφή της ιστοσελίδας (http://www.laser-jama.nl/) !:lol:

makis206
01/06/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Etsi mou eipe aytos pou exei tin mixani.;)

Άκυρο δεν το βάζω στη φωτιά οτι είναι Lazer !:look:

:lol: :beer: :beer:

nickmonstro
01/06/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Στάνταρ ;

Μοιάζει να έχει το σήμα της Lazer.

Εδώ η δική μου.

:beer: Τωρα αυτη την αηδια τι μας την κοτσαρες στον ''χωρο'' για τα ντουκατι????

Παρτην απο εδω σε παρακαλω!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
02/06/2007, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
Τωρα αυτη την αηδια τι μας την κοτσαρες στον ''χωρο'' για τα ντουκατι????

Αυτουνού του δείχνουνε το δέντρο κι αυτός βλέπει το δάσος !:hypnotize :rotflmao:

Α και σε έχω κι εσένα :o :smokin:

:lol: :lol:

nickmonstro
02/06/2007, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αυτουνού του δείχνουνε το δέντρο κι αυτός βλέπει το δάσος !:hypnotize :rotflmao:

Α και σε έχω κι εσένα :o :smokin:

:lol: :lol: Ρε συ να πας να παιξεις με τους χοντακηδες!Εδω εχουμε μηχανακια με στυλ και μας βαζεις την μαυρουκα και μας χαλας την μοστρα!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

υ.γ.για να με εχεις πρεπει να παρεις ντουκατι! :p

ntinlanden
04/06/2007, 07:21
ευτηχως που συζηταμε για το νεο Monster ομως...

nickmonstro
04/06/2007, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinlanden
ευτηχως που συζηταμε για το νεο Monster ομως... Eλα ντε μαλακια μου!!!Σορρυ απο εμενα:(

ntinlanden
04/06/2007, 13:49
ΤΕΛΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ MONSTER? ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ S4R,ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΟΕΜΒΡΗ ΣΤΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΠΑΡΑΓΩΓΗ...

stradas
04/06/2007, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinlanden
ΤΕΛΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ MONSTER? ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ S4R,ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΟΕΜΒΡΗ ΣΤΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΠΑΡΑΓΩΓΗ...

Το εχω ξαναπει σε αλλο thread, το S4R ειναι απιστευτο μηχανακι, τρομερο μοτερ-φρενα, ειναι μακραν το γρηγοροτερο και fun to drive ducati (πλην superbikes)!

Να το παρεις!!!

ΥΓ Δεν ξερω απο τι μηχανακια προερχεσαι αλλα αν θελεις γυμνο, με οτι συνπαγεται αυτο, να το παρεις!

ntinlanden
05/06/2007, 07:39
Νομιζω εσυ μου ειχες ξαναπει!! :beer: Προερχομε απο japan superbike CBR 929 RR δηλ. κλιπον υστερια αλλα και καλη προστασια αερα. Απλα δεν θελω αυτη την υστερια, θελω την οδηγηση που εχεις με ενα V2 τιμονι κλπ, το μονο που λεω και ξαναλεω ειναι οτι θα μου λειψουν τα fairing γιατι θα με φαει ο αγερας!

stradas
05/06/2007, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinlanden
Νομιζω εσυ μου ειχες ξαναπει!! :beer: Προερχομε απο japan superbike CBR 929 RR δηλ. κλιπον υστερια αλλα και καλη προστασια αερα. Απλα δεν θελω αυτη την υστερια, θελω την οδηγηση που εχεις με ενα V2 τιμονι κλπ, το μονο που λεω και ξαναλεω ειναι οτι θα μου λειψουν τα fairing γιατι θα με φαει ο αγερας!

Θα τρομαξεις με την ροπη απο χαμηλα, δε νομιζω να σου λειψει τοσο πολυ η υστερια ψηλα, θα σου αρεσει ολο το στησιμο και ειδικα η ακαμψια του πλαισιου, και θα σε ταλαιπωρησει ο αερας μονο στα ταξιδια.

Με γεια!!! :beer: :beer: :beer:

dessert
05/06/2007, 22:27
Παίδες το S4 είναι αεροπλάνο. Οχι σαν τα ss των japan καμία σχεση. Τραβάς γκαζιά και λές πως βρέθηκα εδώ. Απο φρένα δεν το κουβεντιάζω, νομίζεις οτι θα ζαρώσει η άσφαλτος.Όπλο με τα όλα του... Αρενωπο, fun, λυτό, βατό, φιλικό, τι να πεί κανείς ... ... Μπράβο στην Duc και ας είναι υπερτιμημένο...



Μπορεί και να είναι η επόμενη μου αγορά!!!



:beer: :beer:

ntinlanden
06/06/2007, 07:20
εχω οδηγησει το προηγουμενο s4r και οντος ειχε πολυ καλο και ωραιο τραβηγμα αλλα και ενα ωραιοτατο πανισκληρο συμπλεκτη. Τωρα το καινουριο S4R testrattetra δεν ξερω πως θα ειναι αλλα φανταζομαι κατι σαν αυτο με πιο δυνατο αλλα και φιλικο κινητηρα. :beer: