PDA

View Full Version : Χαμογελώ όταν βρέχει!



Respect
19/05/2007, 21:05
Μου αρέσει πάρα πολύ να οδηγώ τη μοτοσικλέτα μου όταν βρέχει!
Ακούγεται σα διαστροφή υποθέτω, αλλά η ιδέα της βόλτας στη βροχή πραγματικά με εξιτάρει. Κάτι τέτοιο με το αυτοκίνητο θα μου προκαλούσε εκνευρισμό και πονοκέφαλο αλλά με τη μηχανή όχι..
Με τη μηχανή το πράγμα είναι τελείως διαφορετικό! Απόλυτη ελευθερία! Εγώ, αυτή και η φύση σε μια περιπέτεια για λίγους! Μια περιπέτεια γεμάτη σκέρτσα!
Συνήθως τα βράδια στις εθνικές όταν βρέχει σπάνια θα δεις μοτοσικλέτες, μόνο κάμποσα μάτια γουρλωμένα, τρομαγμένα και κολλημένα μέσα από παμπρίζ να τα ζαλίζουν φτηνοί μονότονοι υαλοκαθαριστήρες.. και απέναντι τους, πίσω ή και δίπλα τους εγώ!..στη κόντρα!!
Άλλοτε πάλι εντελώς μόνος σε σκοτεινούς και έρημους δρόμους να απολαμβάνω κάθε σταγόνα
που χορεύει μπροστά στα φώτα μου.. στον ρυθμό που προστάζει ο ανακατεμένος ήχος των εξατμίσεών μου μαζί με το θόρυβο των ελαστικών που πατάν τα βρώμικα νερά.. για χλμ. ολόκληρα.. όπως χθες αργά το βράδυ..
Απλά απόλαυση!! :beer:

stavrogin
19/05/2007, 21:17
Λιγακι σε καταλαβαινω ,γυρισα απο καρπενησι το φθινοπωρο με ομιχλη πιχτη σα γαλα και οσο κατεβαινα στα πεδινα βροχη.
Καθολου δε προβληματιστικα παρολο που οι εξοπλισμοι μου δεν ειναι προσεγμενοι και γρηγορα βραχηκα.
Ισα ισα απολαυσα τοσο την ομιχλη που εγραφε στα φωτα των χωριων και τα κλαδια των δεντρων κι εκανε το τοπιο σα στοιχιωμενο, οσο και τη βροχη που εκανε τα παντα να λαμπουν. Σε ολο το δρομο πετυχα μοναχα ενα Gs :wave2:

Alcarinque
19/05/2007, 21:17
Χθες το απογευματακι προς το βραδυ καναμε βολτες με ενα φιλαρακι μας πιανει μια ξαφνικη μπορα που κρατησε για 15 λεπτα......ο φιλος καταπαγωσε,ειμασταν με τα κοντομανικα,και εγω εξτασιαζομουν περασα και μια γουβα με νερα και απο την φορα που ειχα τα νερα ηρθαν ολα πανω μου μο@@@νι εγινα αλλα πραγματικα νιωθεις ζωντανος,το απολαμβανω.


Βιτσια ειναι αυτα τι να πω.............αλλα εφοσον το απολαμβανω θα το συνεχισω.


Κι'ειμαστε ακομα ζωντανοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xampos
19/05/2007, 21:25
μολις πριν 2 ωρες αρχισε να βρεχει εδω

τα κλειδια το μπουφαν κρανος και βουρ εξω για βολτα στην βροχη.

τωρα γυρισα και ειμαι :a54: :a54: :a54: :a54: :a54:

δεν ξερω αλλα τρελενομαι να περνω τη μηχανη στην βροχη και ας ειναι δυο φορες ποιο επικυνδηνο

:wave2: :wave2:


89317

Meni0s
19/05/2007, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
μολις πριν 2 ωρες αρχισε να βρεχει εδω

τα κλειδια το μπουφαν κρανος και βουρ εξω για βολτα στην βροχη.

τωρα γυρισα και ειμαι :a54: :a54: :a54: :a54: :a54:

δεν ξερω αλλα τρελενομαι να περνω τη μηχανη στην βροχη και ας ειναι δυο φορες ποιο επικυνδηνο

:wave2: :wave2:


Aπο ταινια τρομου ειναι η εν λογω φωτο?:eyepop: :confused: :lol: :lol: :lol:

OzZzZzY
19/05/2007, 23:38
οχι..απλα καθε φορα που τον παταω ετσι τα βλεπε μετα ολα..μαυρα κ αραχνα..σκοτεινα κ εφιαλτικα :smokin: :smokin:

zireous
19/05/2007, 23:39
Καλοκαιρινές μπόρες... :ZZZ:


Το χειμώνα που ανεβαίνωντας τις πλαγιές μπαίνω στο σύννεφο και βγαίνω από την άλλη έχει φάση, τώρα τα αδιάβροχα με ζεσταίνουν.

sober
19/05/2007, 23:59
Κι εγω εκανα σημερα το ''μπανακι'' μου..Απο Κυψελη στο Χολαργο, στη μεση της Αλεξανδρας ειχα γινει μουσκεμα...και χαιρομουνα μονη μου...:lol:
Ζητημα να ειδα αλλες 3,4 μηχανες... :wave2:

SUPERMARIO
20/05/2007, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Μου αρέσει πάρα πολύ να οδηγώ τη μοτοσικλέτα μου όταν βρέχει!
Ακούγεται σα διαστροφή υποθέτω, αλλά η ιδέα της βόλτας στη βροχή πραγματικά με εξιτάρει. Κάτι τέτοιο με το αυτοκίνητο θα μου προκαλούσε εκνευρισμό και πονοκέφαλο αλλά με τη μηχανή όχι..
Με τη μηχανή το πράγμα είναι τελείως διαφορετικό! Απόλυτη ελευθερία! Εγώ, αυτή και η φύση σε μια περιπέτεια για λίγους! Μια περιπέτεια γεμάτη σκέρτσα!
Συνήθως τα βράδια στις εθνικές όταν βρέχει σπάνια θα δεις μοτοσικλέτες, μόνο κάμποσα μάτια γουρλωμένα, τρομαγμένα και κολλημένα μέσα από παμπρίζ να τα ζαλίζουν φτηνοί μονότονοι υαλοκαθαριστήρες.. και απέναντι τους, πίσω ή και δίπλα τους εγώ!..στη κόντρα!!
Άλλοτε πάλι εντελώς μόνος σε σκοτεινούς και έρημους δρόμους να απολαμβάνω κάθε σταγόνα
που χορεύει μπροστά στα φώτα μου.. στον ρυθμό που προστάζει ο ανακατεμένος ήχος των εξατμίσεών μου μαζί με το θόρυβο των ελαστικών που πατάν τα βρώμικα νερά.. για χλμ. ολόκληρα.. όπως χθες αργά το βράδυ..
Απλά απόλαυση!! :beer:









:eyepop: :eyepop: :eyepop: "μαζοχοφερνεις" λιγο ετσι:)

road spirit
20/05/2007, 00:28
οταν εισαι συμφιλιωμενος μεσα σου με τη βροχη, και εχεις και ενα αδιαβροχο, τοτε η βολτα σε τετοιες συνθηκες ειναι ξεχωριστη και ομορφη εμπειρια.
Ποσες φορες δεν εφευγα απο Χανια, μολις τελειωνα εργαστηρια και μαθηματα στο Πολυτεχνειο
και να πηγαινω Ηρακλειο, 150 χλμ ολα υπο βροχη, γιατι ετσι, γιατι στην αλλη ακρη με περιμενε η καψουρα μου, γιατι μια βροχη δεν θα με σταματησει...
και τις θυμαμαι αυτες τις διαδρομες με καθε λεπτομερεια, χαραγμενες στο μυαλο μου, σε αντιθεση με αλλες φορες που με στεγνες συνθηκες ο δρομος δεν ειχε το ιδιο αρωμα

fantacid
20/05/2007, 00:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Μου αρέσει πάρα πολύ να οδηγώ τη μοτοσικλέτα μου όταν βρέχει!
Ακούγεται σα διαστροφή υποθέτω, αλλά η ιδέα της βόλτας στη βροχή πραγματικά με εξιτάρει. Κάτι τέτοιο με το αυτοκίνητο θα μου προκαλούσε εκνευρισμό και πονοκέφαλο αλλά με τη μηχανή όχι..
Με τη μηχανή το πράγμα είναι τελείως διαφορετικό! Απόλυτη ελευθερία! Εγώ, αυτή και η φύση σε μια περιπέτεια για λίγους! Μια περιπέτεια γεμάτη σκέρτσα!
Συνήθως τα βράδια στις εθνικές όταν βρέχει σπάνια θα δεις μοτοσικλέτες, μόνο κάμποσα μάτια γουρλωμένα, τρομαγμένα και κολλημένα μέσα από παμπρίζ να τα ζαλίζουν φτηνοί μονότονοι υαλοκαθαριστήρες.. και απέναντι τους, πίσω ή και δίπλα τους εγώ!..στη κόντρα!!
Άλλοτε πάλι εντελώς μόνος σε σκοτεινούς και έρημους δρόμους να απολαμβάνω κάθε σταγόνα
που χορεύει μπροστά στα φώτα μου.. στον ρυθμό που προστάζει ο ανακατεμένος ήχος των εξατμίσεών μου μαζί με το θόρυβο των ελαστικών που πατάν τα βρώμικα νερά.. για χλμ. ολόκληρα.. όπως χθες αργά το βράδυ..
Απλά απόλαυση!! :beer:



το ειχα καταλαβει οτι εισαι ΑΝΩΜΑΛΟΣ!!!


το εξαρακι μου παντως με τα τακουνια του ΦΡΙΚΑΡΕΙ στη νρεμενη ασφαλτο κ γω μαζι του ....κυριως στις στροφες!!!!

Vstrommer71
20/05/2007, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Μου αρέσει πάρα πολύ να οδηγώ τη μοτοσικλέτα μου όταν βρέχει!
Ακούγεται σα διαστροφή υποθέτω, αλλά η ιδέα της βόλτας στη βροχή πραγματικά με εξιτάρει. Κάτι τέτοιο με το αυτοκίνητο θα μου προκαλούσε εκνευρισμό και πονοκέφαλο αλλά με τη μηχανή όχι..
Με τη μηχανή το πράγμα είναι τελείως διαφορετικό! Απόλυτη ελευθερία! Εγώ, αυτή και η φύση σε μια περιπέτεια για λίγους! Μια περιπέτεια γεμάτη σκέρτσα!
Συνήθως τα βράδια στις εθνικές όταν βρέχει σπάνια θα δεις μοτοσικλέτες, μόνο κάμποσα μάτια γουρλωμένα, τρομαγμένα και κολλημένα μέσα από παμπρίζ να τα ζαλίζουν φτηνοί μονότονοι υαλοκαθαριστήρες.. και απέναντι τους, πίσω ή και δίπλα τους εγώ!..στη κόντρα!!
Άλλοτε πάλι εντελώς μόνος σε σκοτεινούς και έρημους δρόμους να απολαμβάνω κάθε σταγόνα
που χορεύει μπροστά στα φώτα μου.. στον ρυθμό που προστάζει ο ανακατεμένος ήχος των εξατμίσεών μου μαζί με το θόρυβο των ελαστικών που πατάν τα βρώμικα νερά.. για χλμ. ολόκληρα.. όπως χθες αργά το βράδυ..
Απλά απόλαυση!! :beer:
Συμφωνω(κι επαυξανω)
Ειναι απολαυστικο το ταξιδι με βροχη(αρκει να εισαι καλα ντυμενος ε!)
Η βροχη θελει δυο πραγματα:Χαλαρους ρυθμους και καλα φωτα!
Αν εχεις αυτα ολα ειναι μια χαρα,κι αφηστε τους μοτοσυκλετιστες του γλυκου νερου να κλεινουν την μοτο στο γκαραζ οταν βρεχει:sick:

Vstrommer71
20/05/2007, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
το ειχα καταλαβει οτι εισαι ΑΝΩΜΑΛΟΣ!!!


το εξαρακι μου παντως με τα τακουνια του ΦΡΙΚΑΡΕΙ στη νρεμενη ασφαλτο κ γω μαζι του ....κυριως στις στροφες!!!!
Εγω παντως(με τους χαλλλλλαρους ρυθμους που πηγαινω) δεν ειδα τιποτα φοβερα γλυστρηματα απο τα Τ63 μου στη βροχη,
Πολυ γλυστρανε τα καθαροαιμα χωματινα.Τετοια εχεις ρε φαινομενο?

fantacid
20/05/2007, 01:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Εγω παντως(με τους χαλλλλλαρους ρυθμους που πηγαινω) δεν ειδα τιποτα φοβερα γλυστρηματα απο τα Τ63 μου στη βροχη,
Πολυ γλυστρανε τα καθαροαιμα χωματινα.Τετοια εχεις ρε φαινομενο?


ναι ρε!

το δικο μου δεν ειναι αλλο αενα εξαρ!

ειναι φαινομενο!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:


ασε που τα ποδια μου μεχρι το γονατο γινονται μπανιερα!!!

natit
20/05/2007, 02:04
προχτες το μεσημερι λιγο πριν φυγω απο την δουλεια αρχιζει και ριχνει καρεκλες...με περνει ο αδερφος μου τηλ. να ερθει να με παρει με το αυτοκινητο....
Απαντηση....να κατσεις εκει που εισαι...
θα ερθω με την μηχανη...


ΔΕν υπηρχε περιπτωση να αφησω την μηχανη μονη της ..την εβλεπα να βρεχετε και μου ερχοταν καπως...
και στην τελικη γουσταρα να οδηγησω μεσα στην βροχη..........
απο την μεση και πανω στεγνη λογο μποθφαν και κρανους...
απο την μεση και κατω εγινα παπι...:wave2:

sober
20/05/2007, 02:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από natit
προχτες το μεσημερι λιγο πριν φυγω απο την δουλεια αρχιζει και ριχνει καρεκλες...με περνει ο αδερφος μου τηλ. να ερθει να με παρει με το αυτοκινητο....
Απαντηση....να κατσεις εκει που εισαι...
θα ερθω με την μηχανη...


ΔΕν υπηρχε περιπτωση να αφησω την μηχανη μονη της ..την εβλεπα να βρεχετε και μου ερχοταν καπως...
και στην τελικη γουσταρα να οδηγησω μεσα στην βροχη..........
απο την μεση και πανω στεγνη λογο μποθφαν και κρανους...
απο την μεση και κατω εγινα παπι...:wave2:


Εχει πλακα παντως που νιω8εις τα νερα στα παππουτσια κα8ως ανεβαζεις η κατεβαζεις..για να μη μιλησω για το παντελονι...που 8ες ΠΑΝΑ κανονικα...:lol: :lol: :lol:

Λεωνίδας
20/05/2007, 02:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
νιω8εις τα νερα στα παππουτσια :a018: :a018: :a018: μπότες ρε παιδιά :cry:

Nikoskazer2000
20/05/2007, 02:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
:a018: :a018: :a018: μπότες ρε παιδιά :cry:

...και πάνω απο το παντελόνι!!!

(οχι σαν κάτι μλκς που περνάνε μέσα απο ποταμάκια & γίνονται μούσκεμα)

:lol:

Λεωνίδας
20/05/2007, 03:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
...και πάνω απο το παντελόνι!!!

(οχι σαν κάτι μλκς που περνάνε μέσα απο ποταμάκια & γίνονται μούσκεμα)

:lol: :a029: :a029: :a029:
μου θες και εντουράδες

Nikoskazer2000
20/05/2007, 03:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
:a029: :a029: :a029:
μου θες και εντουράδες

Ρε συ...πρώτη μου φορά ητανε και...βράχηκα...:blush:

vangelis 64
20/05/2007, 03:57
Εμένα πάλι ρε παιδιά.....η μόνη στιγμή που μού αρέσει η βόλτα με το αυτοκίνητο,είναι βράδυ με βροχή.:blush:

Χωρίς παρέα.Μόνο μουσική.(Και ποτέ από το ραδιόφωνο):)

Nikoskazer2000
20/05/2007, 04:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Εμένα πάλι ρε παιδιά.....η μόνη στιγμή που μού αρέσει η βόλτα με το αυτοκίνητο,είναι βράδυ με βροχή.:blush:

Χωρίς παρέα.Μόνο μουσική.(Και ποτέ από το ραδιόφωνο):)

+1

(αν και το 'χω αποκληρώσει το οικογενειακό μας αυτοκίνητο - δεν εχω δικό μου)

zolotas
20/05/2007, 04:31
βρεξε ρε ,βρεξε να δω τι θα καταλαβεις .........γιατι ξερω οτι δεν θα ξαναβρεξεις για μηνες..........δεν θα μου σπασεις εσυ τα νευρα :nono: .........

καλη η βροχη να ταξιδευεις αλλα οχι για ελλαδα

zolotas
20/05/2007, 04:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meni0s
Aπο ταινια τρομου ειναι η εν λογω φωτο?:eyepop: :confused: :lol: :lol: :lol:

ρε Banditako σε ποιο μερος ειναι η φωτο?? γαματη λεμε .......να εχω το νου μου να μην περασω :p

xampos
20/05/2007, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
ρε Banditako σε ποιο μερος ειναι η φωτο?? γαματη λεμε .......να εχω το νου μου να μην περασω :p

απ τπ google ειναι :p :p :p :p

Ταξιδευτής
20/05/2007, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Συμφωνω(κι επαυξανω)
Ειναι απολαυστικο το ταξιδι με βροχη(αρκει να εισαι καλα ντυμενος ε!)
Η βροχη θελει δυο πραγματα:Χαλαρους ρυθμους και καλα φωτα!
Αν εχεις αυτα ολα ειναι μια χαρα,κι αφηστε τους μοτοσυκλετιστες του γλυκου νερου να κλεινουν την μοτο στο γκαραζ οταν βρεχει:sick:

Θυμαμαι περισυ την ανοιξη, ειχα κατεβει μονοημερη στην Καλαματα να βρω καποιους φιλους και αποφασισα να γυρισω βραδυ πισω... Η ΕΜΥ ειχε προβλεψει εκτακτα καιρικα φαινομενα σε ολη την Ελλαδα, αλλα φευγοντας απο Αθηνα το πρωι ειχε λιακαδα οποτε κ εγω δεν εδωκα σημασια...

Κακως... Διοτι κατα τις 9 το βραδυ και ενω ετοιμαζομουν να ξεκινησω για πισω, αρχισαν οι πρωτες σταλες να πεφτουν... Μεσα σε 15 λεπτα ειχε εξελιχθει σε καταρρακτωδη βροχη... Πηγαινα με 40 χλμ και η ορατοτητα ηταν στα 5 μετρα, ενω καθαριζα συνεχως το κρανος με το γαντι μπας κ δω τιποτα....

Η πλακα ηταν οτι φορουσα ενα απλο τζινακι εκεινη την μερα και το καλοκαιρινο μπουφαν της Bering που ειναι διατρητο.. Περιττο να σας πω πως εγινα...
Ειδικα ανεβαινοντας στο βουνο εκει καπου προς Μεγαλοπολη κ Τριπολη, ημουν να με κλαινε οι ρεγγες...
Αυτη την βροχη δεν μπορω να πω οτι την ειχα απολαυσει και τοσο....

Την δευτερη ομως φορα το απολαυσα. Πριν μερικους μηνες και με τον χειμωνα στα ντουζενια του αποφασισα να παω Θεσσαλονικη να βρω κατι καλους φιλους για ΣΚ... Δεν υπηρχε λογος να το κανω... Απλα ηθελα να φυγω.

Και το εκανα. Παροτι το ΣΚ εκεινο η μεγιστη θερμοκρασια δεν ξεπερνουσε τους 10 βαθμους, με σποραδικες καταιγιδες και το κυριοτερο. 8+ μποφορ!
Δυσκολη διαδρομη μεσα στο κρυο και την βροχα, αλλα μου αρεσε παρα πολυ! Η μυρωδια της βροχης πανω στο χωμα και την ασφαλτο ειναι για εμενα κατι το ανεπαναληπτο...
Ολες οι αισθησεις να δουλευουν στο φουλ... Ενοιωθα πραγματικα ζωντανος... :)
Τοτε ηταν που καταλαβα το ποσο μαζοχιστης ειμαι, και αποφασισα να παρω τον Ιταλικο θαλαμο βασανιστηριων σε δυο ροδες! :lol: :lol:

Παντως σοβαρα τωρα, οι δυσκολιες και η αισθηση του κατορθωματος ειναι η μαγεια του μοτοσυκλετισμου.... :wave2:

Respect
20/05/2007, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής

Ολες οι αισθησεις να δουλευουν στο φουλ... Ενοιωθα πραγματικα ζωντανος... :)
Αυτή ακριβώς είναι η ουσία!!!

Αυτό που με κάνει να χαίρομαι ακόμα περισσότερο είναι, πως δεν είμαι ο μόνος τελικά που γουστάρει τέτοια φάση!! Εξεπλάγην δε, όταν διαπίστωσα πως παρόμοιες καταστάσεις αρέσουν και σε μοτοσικλετίστριες. Η γυναίκα μου πρώτη και καλύτερη!!

Παιδιά δοκιμάστε το. Με φουλ εξοπλισμό και χωρίς αδιάβροχο αν είναι καλός. Ακολουθήστε και τις συμβουλές του Vstrommer71 και θα δείτε..

Σίγουρα αυτό που θα *ζήσετε* δε θα έχει καμία σχέση με τυχαίες καταστάσεις, όπου τρώμε καμιά μπόρα με τα τζινάκια εκεί που δε τη περιμένουμε.. :wave2:



*(θέλω να ελπίζω :lol: )

marios8
20/05/2007, 09:44
Είναι θέμα εξοπλισμού.
Η οδήγηση στη βροχή μπορεί να είναι απόλαυση μπορεί να είναι και εφιάλτης :beer: :wave2:

iosif
20/05/2007, 12:53
εγώ ένα δεν μπορώ να καταλάβω
οι επιστήμονες μπορούν τα πάντα
να βρέχει μόνο 3 το βράδυ με έξι το πρωί δεν μπορούν?

SUPERMARIO
20/05/2007, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Εμένα πάλι ρε παιδιά.....η μόνη στιγμή που μού αρέσει η βόλτα με το αυτοκίνητο,είναι βράδυ με βροχή.:blush:

Χωρίς παρέα.Μόνο μουσική.(Και ποτέ από το ραδιόφωνο):)










εεεεε!!!!!....που & που και λιγο super sport fm να σπαει η μονοτονια:D

fantacid
20/05/2007, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Εμένα πάλι ρε παιδιά.....η μόνη στιγμή που μού αρέσει η βόλτα με το αυτοκίνητο,είναι βράδυ με βροχή.:blush:

Χωρίς παρέα.Μόνο μουσική.(Και ποτέ από το ραδιόφωνο):)

ετσι ναι!!!

:wave2:

Respect
20/05/2007, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ετσι ναι!!!

:wave2: Ουυυυ... !

fantacid
20/05/2007, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Ουυυυ... !

κ μπου!

:p

tsoukas77
20/05/2007, 14:35
Η οδηγηση με βροχη,με ομιχλη,αλλα ακομη και με χιονοπτωση ειναι σαφως απολαυστικη και ξεχωριστη εμπειρια.
Προσωπικα ομως,κινουμαι αρκετα κλικ κατω σε ρυθμο,καθως κρινω οτι πολλαπλασιαζεται η επικινδυνοτητα...

b_bong12
20/05/2007, 15:15
χθες πραγματοποιησα το 1ο level του CSS υπο βροχη.Και στον πηγαινε κ στο ελα εφαγα τρελη βροχη.Ειδικα στον γυρισμο.Κ πραγματικα μ'αρεσε οσο κι'αν κρυωνα,οσο νερο κι'αν ειχα αρπαξει.
Συμφωνω με ολους σας οτι ειναι πραγματι μια εμπειρια η οδηγηση υπο βροχη αλλα οπως κ να το κανουμε η ελληνικη ασφαλτος δεν ειναι για τετοια.Τουλαχιστον οι επαρχιακοι δρομοι οπου πραγματικα γλυστρας χωρις να το καταλαβεις.
(γιατι οι δρομοι δεν εχουν ασφαλτο σαν τις Σερρες?? :cry: )

Βεβαια τωρα ποιος καθεται να την ξαναμαναπλυνει τη μοτο

Απο τωρα κ στο εξης κ εγω θα χαμογελαω οταν βρεχει :D

HolyDiver
20/05/2007, 19:34
Χαμογελάω όταν βρέχει γιατί πλένονται οι δρόμοι;)

jasondakar
20/05/2007, 19:52
ειναι πολυ ωραια να εισαι με την μηχανη και να βρεχει. και εγω το γουσταρω αρκετα το μονο που ξενερωνω ειναι αν με πιασει στο δρομο το να σταματαω να βαζω αδιαβροχα αλλιως ειναι απολαυση και ας κοιτανε οι αυτοκινητακιδες παραξενα

zolotas
20/05/2007, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από b_bong12
χθες πραγματοποιησα το 1ο level του CSS υπο βροχη.Και στον πηγαινε κ στο ελα εφαγα τρελη βροχη.Ειδικα στον γυρισμο.Κ πραγματικα μ'αρεσε οσο κι'αν κρυωνα,οσο νερο κι'αν ειχα αρπαξει.


:beer: μια απ τα ιδια και σημερα αλλα στο τελος καναμε ηλιοθεραπεια .........αλλα η πιστα των Σερρων :eek: :beer: .......

H.A.Balafoutre
20/05/2007, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από b_bong12
χ

Βεβαια τωρα ποιος καθεται να την ξαναμαναπλυνει τη μοτο

Άν είδατε σήμερα τον αγώνα στο LeMan, η παραπάνω φράση αποκτά νόημα μόνον με ένα πετσί στο χέρι και το μοτέρι είναι σαν καινούριο.

Στους δρόμους όμως είναι κόλαση. Πολύ βρωμιά λέμε....

Την Παρασκευή κατά τις 15:00 πετάχτηκα Σαλονίκη από Ξάνθη, περί τα 210χλμ, για να κάνω μια έκτακτη παράδοση ενός φακέλου σε συγγενή κι ενώ ο καιρός ήταν καλοκαίρι μέχρι και την γέφυρα του Στρυμώνα μετά πάνω από την Ασπροβάλτα έβλεπα μια συννεφιά και ήλπιζα, μιας και ήμουν μόνον με τα δερμάτινα να μήν έχω παρατράγουδα, παρόλα αυτά ο δρόμος άρχισε να είναι βρεγμένος πάνω στην Εγνατία και για 1 λεπτάκι με έπιασαν κάτι στάλες αλλά πήγαινα άνετα αρκετά σβέλτα χωμένος πίσω από το μικρό φέρινγκ και με τα Metzeler M3 και την καλή άσφαλτο να είναι σε πολύ καλή αρμονία.

Κατηφορίζοντας για τις λίμνες (Βόλβη και Κορώνεια) μετά τη Ρεντίνα, έβλεπα καθαρά μαυρίλα στον ουρανό και είπα "φτού γμτ μέχρι εδώ ήταν". Αλλά όσο πλησίαζα έβλεπα πως η βροχή ήταν πάνω από την Εγνατία, στο βόρειο τμήμα των λιμνών οπότε και η παλιά ενθική οδός ήταν καθαρή στον ουρανό. Έτσι κι έκανα. Η άσφαλτος βέβαια ήταν βρεγμένη αρκετά αλλά και μέτριας ποιότητας οπότε και το σπρέϋ από τα αμάξια σε συνδοιασμό με τα μυγαράκια έφτιαχναν ένα περίεργο κοκτέϊλ συνθηκών. Παρόλα αυτά μπορούσα άνετα να πηγαίνω με 150++χ.α.ω. και με απαλές κινήσεις κατά την οδήγηση να φτάσω για τη διασταύρωση στον Άγιο Βασίλειο που ανηφορίζει για το Πανόραμα.

Εκεί αν και στεγνός ο δρόμος παραλίγο να φύγω 1-2 φορές (εκεί πάντα πάω κότα είτε με αμάξι είτε με μηχανή) διότι η άσφαλτος έχει παραδόσει προ πολλού το πνεύμα της στοιχειώδους πρόσφυσης. Όλα καλά, φτάνω παραδίδω και βούρ για βενζίνη και πίσω για Ξάνθη στο καπάκι.

Στο βενζινάδικο άκουσα κάτι για χαλάζι στο δρόμο για Σέρρας, αλλά εγώ δεν πήγαινα από εκεί.....:D

Με τα πολλά, στην επιστροφή πάλι ήταν βρεγμένος ο δρόμος και με έπιασαν κάτι δυνατές σταγόνες για 2 λεπτάκια περίπου, πιστεύω τα δέρματα δεν θα έχουν πρόβλημα, οπότε και μετά την Ασπροβάλτα πάλι καλοκαιράκι και επιτυχής άφιξη στην Ξάνθη ολίγων αργοπορημένος (450χλμ σε 4+ωρίτσες με 2 τεπόζιτα μπετζίνα) και οι δηλώσεις να περιμένουν βουνό.....

Η βροχή δεν είναι απαραίτητα επικίνδυνη (δεδομένων των συνθηκών πάντα).

Αν έχεις καλό εξοπλισμό να μην βρέχεσαι, αν έχεις τα λάστιχα (και κατεπέκταση τη μηχανή) σε καλή κατάσταση (μάλλον και το 3ο ζευγάρι ελαστικών Metzeler M3 θα είναι, έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος με ελάχιστη υδρολίσθιση στα 190+χ.α.ω. και με επιοικώς μέτρια άσφαλτο δε συζητάμε για εγνατία, απλώς τάπα), απλώς να οδηγάς ντελικάτα και στρωτά και με χαμηλώτερο ρυθμό (είχα συνέχεια στο μυαλό μου τη σκέψη πως δεν υπάρχει περίπτωση να πέσω, απλώς δεν υπάρχει περίπτωση), πιστεύω μπορεί μια τέτοια βόλτα να είναι απόλαυση.

Αρκεί στο τέλος να ξέρεις πως η μοτό θα έχει γίνει λίμπα από τη λασπουριά....

zireous
20/05/2007, 21:00
Εγώ πάντως παρόλο που τα αδιάβροχα τα έχω σπίτι, φεύγω για νυχτερινή βόλτα (μιας και εδώ δε βρέχει ατ δε μόμεντ) μπας πετύχω το σύννεφο στο βουνό -παύλα λέμε.

Εσείς καθίστε και πήχτε. :lol:

Alcarinque
20/05/2007, 21:33
Πήγα Σαλονικα σήμερα απο νότια Χαλκιδική που μένω με το τρελό το 50ράκι μαζί με ένα φίλο μου με 50ράκι πειραμγένο...........Μία ωρα να πάμε και μία να γυρίσουμε μας έπιασε και η βροχή,μνί γιναμε παγώσαμε.........αλλά........το ευχαριστήθήκαμε.

Ταξιδευτής
20/05/2007, 21:43
Kαι εγω σημερα χαμογελουσα καθως εβρεχε στην Εθνικη...

Μετα τον αγωνα MotoGP που ειδα παρεα με τα φιλαρακια Ταχυδρομο και Stavrogin, πεταξα την ιδεα να παμε μια μεχρι Χαλκιδα για χωνευτικο καφεδακι, παρα τον βροχερο καιρο...

Εκεινη την ωρα φαινοταν να ειναι πολυ ωραια ιδεα, μιας και στην Αθηνα δεν εβρεχε. Ανεβαινοντας προς τα διοδια ομως αρχισε να βρεχει ελαφρα και ΞΑΦΝΙΚΑ λιγο πριν τα διοδια αρχισε μια καταρρακτωδη μπορα που μας εκανε να μην μπορουμε να δουμε στα 2 μετρα!

Σταματησα τερμα δεξια στα διοδια στο υποστεγο, και γυρισα και κοιταξα τον Κωστη που ειχε γινει παπι οπως κ εγω! Και εκεινη τη στιγμη χαμογελασαμε και οι δυο με νοημα! ΑΥΤΑ ειναι τα ωραια του μοτοσυκλετισμου...

Τα απροσδοκητα, τα παραξενα, τα αναποδα, αλλα και ωραια... Ολα αυτα που σε κανουν να ΝΟΙΩΘΕΙΣ! Και αυτο στις μερες μας και τους χαλεπους καιρους ειναι οτι πιο πολυτιμο εχουμε!

Οι κουτακηδες μας κοιτουσαν με λυπηση, σκεφτομενοι οτι ταλαιπωρουμαστε... Που να ηξεραν οτι ΑΥΤΟΙ ειναι οι χαμενοι τελικα....

:wave2:

H.A.Balafoutre
20/05/2007, 22:08
Κάτι τρελοί ταξιδιάριδες με 2 V-Stromατα 1000άρια πήγανε πέρυσι τον Αύγουστο στις Άλπεις.

Φορτωμένοι με τριβάλιτσα 2πλοί και άγνωστοι δρόμοι γι'αυτούς. Σε κάποια φάση τους έποιασε βροχή πάνω στα βουνά με τους φιδίσιους δρόμους.

ΕΠΑΘΑΝ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΥΣΗ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ ΥΠΟ ΒΡΟΧΗ.

Ακουμπούσαν μασπιέ στο βρεγμένο.........φρένα στη στροφή και χωρίς abs και πάλι κρατούσε καλύτερα από τον καλύτερο στεγνό ελληνικό δρόμο....

Για να δούμε εμείς πότε θα ευχαριστηθούμε κάτι ανάλογο....

zireous
20/05/2007, 22:42
Έχω κάτι πληροφορίες για το σωτήριον έτος 2675, αλλά μάλλον πρόκειται περί φήμης... :lol:

Netis
20/05/2007, 23:07
egw pali tsantistika afantasta shmera me thn broxh parolo pou maresei kai emena na phgainw bolta me broxa!
eixa rantebou me mia gomena sta katw pathsia kai etsi opws katebena thn pathsiwn me to B.R.P mou me epiase mpora kai fysika egina mesa sta lasponera...kai eixa kai thn gomena na me krazh gia poio logo den agorazw amaksi :mad: eleos!

kiriakost
20/05/2007, 23:27
Δυο ρόδες και βροχή είναι κακός συνδυασμός ..

Το τζάμι στο κράνος θολώνει ... τα γάντια μπαζουν νερά από τις ραφές .... τα αυτοκίνητα τρέχουν στον ανοικτό δρόμο εκτοξεύοντας νερό σαν ψεκαστήρια .... οι νταλίκες με τα φθαρμένα λάστιχα κάνουν κόντρες και πανεύκολα θα σε σκοτώσουν εφόσον γλιστράνε σαν φονικά χέλια ...... ο βλάκας με το αγροτικό θα πεταχτεί χωρίς να κοιτάξει τίποτα , και εσύ χεσμένος στο άγχος προσεύχεσαι να προλάβεις να φρενάρεις on time ....... το νερό σε μορφή σπρέι από τον μπροστινό τροχό απλώνετε στο παντελόνι σου και χώνεται μέχρι και τις κάλτσες σου .

ΑΜΑ είναι να ντυθώ βατραχάνθρωπος για μια βόλτα στην βροχή.. άστο κάθομαι σπίτι και βλέπω τηλεόραση . :lol:

Το υπέρμετρο ρίσκο δεν είναι μαγκιά ..... ειδικά εαν σου αρέσει να ξεχνάς , ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση , εσύ είσαι το αυγό !! και όλοι οι άλλοι, οι πέτρες !!

Nikoskazer2000
20/05/2007, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Σταματησα τερμα δεξια στα διοδια στο υποστεγο, και γυρισα και κοιταξα τον Κωστη που ειχε γινει παπι οπως κ εγω! Και εκεινη τη στιγμη χαμογελασαμε και οι δυο με νοημα! ΑΥΤΑ ειναι τα ωραια του μοτοσυκλετισμου...

Τα απροσδοκητα, τα παραξενα, τα αναποδα, αλλα και ωραια... Ολα αυτα που σε κανουν να ΝΟΙΩΘΕΙΣ! Και αυτο στις μερες μας και τους χαλεπους καιρους ειναι οτι πιο πολυτιμο εχουμε!

Οι κουτακηδες μας κοιτουσαν με λυπηση, σκεφτομενοι οτι ταλαιπωρουμαστε... Που να ηξεραν οτι ΑΥΤΟΙ ειναι οι χαμενοι τελικα....

:wave2:

Έτσι ακριβώς είναι!!!

Βάζεις τον εαυτό σου σε μια πρόκληση και λες "εγω θα σε δαμάσω μηχανή+καιρέ και θα φτάσω εκεί που επιθυμώ" και γυρίζεις πίσω καλύτερος άνθρωπος γεμάτος αυτοπεποίθηση.

Μπράβο ρε Ταξιδευτή, that's the spirit!


:beer: :a23: :a19: :a23: :beer:

stavrogin
21/05/2007, 02:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Έτσι ακριβώς είναι!!!

Βάζεις τον εαυτό σου σε μια πρόκληση και λες "εγω θα σε δαμάσω μηχανή+καιρέ και θα φτάσω εκεί που επιθυμώ" και γυρίζεις πίσω καλύτερος άνθρωπος γεμάτος αυτοπεποίθηση.

Μπράβο ρε Ταξιδευτή, that's the spirit!


:beer: :a23: :a19: :a23: :beer:


Κατσε ρε φιλε γιατι δε τα ειπαμε κι ολα ,φαγαμε τετοια βροχα που φτασαμε μεχρι σειριο και ειπαμε :"ωπα" καλα ειναι ως εδω.Μα να θολωνει η ζελατινα να θολωνει και το γυαλι (μυωπες γαρ):rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Respect
21/05/2007, 05:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Δυο ρόδες και βροχή είναι κακός συνδυασμός ..

Το τζάμι στο κράνος θολώνει ... τα γάντια μπαζουν νερά από τις ραφές .... τα αυτοκίνητα τρέχουν στον ανοικτό δρόμο εκτοξεύοντας νερό σαν ψεκαστήρια .... οι νταλίκες με τα φθαρμένα λάστιχα κάνουν κόντρες και πανεύκολα θα σε σκοτώσουν εφόσον γλιστράνε σαν φονικά χέλια ...... ο βλάκας με το αγροτικό θα πεταχτεί χωρίς να κοιτάξει τίποτα , και εσύ χεσμένος στο άγχος προσεύχεσαι να προλάβεις να φρενάρεις on time ....... το νερό σε μορφή σπρέι από τον μπροστινό τροχό απλώνετε στο παντελόνι σου και χώνεται μέχρι και τις κάλτσες σου .

ΑΜΑ είναι να ντυθώ βατραχάνθρωπος για μια βόλτα στην βροχή.. άστο κάθομαι σπίτι και βλέπω τηλεόραση . :lol:

Το υπέρμετρο ρίσκο δεν είναι μαγκιά ..... ειδικά εαν σου αρέσει να ξεχνάς , ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση , εσύ είσαι το αυγό !! και όλοι οι άλλοι, οι πέτρες !! Κακός συνδυασμός εγώ πιστεύω πως είναι τα ψάρια με τους γίγαντες! :lol:
Υπέρμετρο ρίσκο πιστεύω πως υπάρχει από την πρώτη ηλιόλουστη μέρα που καβάλας μότο ούτως ή άλλως.
Δεν είναι θέμα μαγκιάς. Θέμα κ@ύλας είναι!

Netis
21/05/2007, 09:40
kapoios to kourase to thema me thn bolta sthn broxh!oute me to xaro palebeis oute tipota extreme einai!

ktm640lc4
21/05/2007, 10:21
Kαι εμενα μου αρεσει η οδηγηση με βροχη.

Ποτε δεν με σταματησε η βροχη αν ηθελα να παω καπου. Θυμαμαι μια φαση παλια με το crm250 που ειχα. Ερχομασταν απο αγιο (προκοπι) εγω, ενας φιλος με ενα husqvarna και 2 ducati 748. Απο την ωρα που φυγαμε μεχρι χαλκιδα εριχνε τετοια βροχη που δεν βλεπαμε στα 5 μετρα.

Τετοιο κακο δεν εχω ξαναδει ποτε απο τοτε. Δεν ανοιξαν οι ουρανοι απλα, ειμασταν ''μεσα στους ουρανους''. Τετοιο κακο.

Αλλα οταν φτασαμε χαλκιδα ειμασταν μεσα στο χαμογελο ολοι. Το νερο ειχε φτασει στο κοκκαλο. Αλλα ειχαμε μια περιεργη ευχαριστηση. Ωραια φαση...:wacko:

Βασικα το μονο που φοβαμαι πολυ ομως, ειναι ο συνδιασμος βροχη και αερας. Εκει παω μεν, αλλα με προσοχη 1000 φορες περισσοτερη. Εχω πεσει σε τετοια φαση και μου εχει μεινει μαλλον.

Τωρα που το σκεφτομαι υπαρχει και η περιπτωση να σε χτυπησει κεραυνος στη βροχη. Γιαυτο δεν φευγω ποτε αν ειναι ακριβως απο πανω μου το επικεντρο της. Μαλακια??? Δεν ξερω. Ισως. Ειχε ακουστει και ενα περιστατικο παλια πριν 3-4 χρονια αν θυμαμαι καλα. Τεσπα.

Εθνικη εχω βγει απειρες φορες με βροχη με την μανα μου να με βριζει γιατι δεν περνω το αμαξι να παω. Βραδυ. Εγω και 5 αυτοκινητα ολα και ολα στην εθνικη. Μου αρεσει ομως.

Ισως ειναι ενας τροπος να αισθανομαι ζωντανος (προσωπικα παντα). Ποιος ξερει...

:winka:

Netis
21/05/2007, 11:25
toulaxistwn file mou esy zeis me ton tropo pou saresei :) kaneis ayto pou goustareis kai den se stamatane oi psixales-broxh-karekles :) :D

Respect
21/05/2007, 12:35
20/5/07. Ορεινή Αχαία.


89565

Respect
21/05/2007, 12:37
?


89566

Alcarinque
21/05/2007, 12:38
Νιώθεις ελέυθερος και ανεξάρτητος.Είναι κάτι το φανταστικό και ειδικά όταν φτάσεις στον προορισμό σου νιώθεις μία απίστευτη ικανοποίησει λές και έκανες κάτι το ανεπανάληπτο κάτι το ακατόρθωτο......:rolleyes:

Respect
21/05/2007, 12:39
:wave2:


89569

Da.Vintage
21/05/2007, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Μου αρέσει πάρα πολύ να οδηγώ τη μοτοσικλέτα μου όταν βρέχει!
Ακούγεται σα διαστροφή υποθέτω, αλλά η ιδέα της βόλτας στη βροχή πραγματικά με εξιτάρει. Κάτι τέτοιο με το αυτοκίνητο θα μου προκαλούσε εκνευρισμό και πονοκέφαλο αλλά με τη μηχανή όχι..
Με τη μηχανή το πράγμα είναι τελείως διαφορετικό! Απόλυτη ελευθερία! Εγώ, αυτή και η φύση σε μια περιπέτεια για λίγους! Μια περιπέτεια γεμάτη σκέρτσα!
Συνήθως τα βράδια στις εθνικές όταν βρέχει σπάνια θα δεις μοτοσικλέτες, μόνο κάμποσα μάτια γουρλωμένα, τρομαγμένα και κολλημένα μέσα από παμπρίζ να τα ζαλίζουν φτηνοί μονότονοι υαλοκαθαριστήρες.. και απέναντι τους, πίσω ή και δίπλα τους εγώ!..στη κόντρα!!
Άλλοτε πάλι εντελώς μόνος σε σκοτεινούς και έρημους δρόμους να απολαμβάνω κάθε σταγόνα
που χορεύει μπροστά στα φώτα μου.. στον ρυθμό που προστάζει ο ανακατεμένος ήχος των εξατμίσεών μου μαζί με το θόρυβο των ελαστικών που πατάν τα βρώμικα νερά.. για χλμ. ολόκληρα.. όπως χθες αργά το βράδυ..
Απλά απόλαυση!! :beer:
Ποιός είσαι? ο Vermiulen?

tsoukas77
21/05/2007, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Kαι εμενα μου αρεσει η οδηγηση με βροχη.

Ποτε δεν με σταματησε η βροχη αν ηθελα να παω καπου. Θυμαμαι μια φαση παλια με το crm250 που ειχα. Ερχομασταν απο αγιο (προκοπι) εγω, ενας φιλος με ενα husqvarna και 2 ducati 748. Απο την ωρα που φυγαμε μεχρι χαλκιδα εριχνε τετοια βροχη που δεν βλεπαμε στα 5 μετρα.

Τετοιο κακο δεν εχω ξαναδει ποτε απο τοτε. Δεν ανοιξαν οι ουρανοι απλα, ειμασταν ''μεσα στους ουρανους''. Τετοιο κακο.

Αλλα οταν φτασαμε χαλκιδα ειμασταν μεσα στο χαμογελο ολοι. Το νερο ειχε φτασει στο κοκκαλο. Αλλα ειχαμε μια περιεργη ευχαριστηση. Ωραια φαση...:wacko:

Βασικα το μονο που φοβαμαι πολυ ομως, ειναι ο συνδιασμος βροχη και αερας. Εκει παω μεν, αλλα με προσοχη 1000 φορες περισσοτερη. Εχω πεσει σε τετοια φαση και μου εχει μεινει μαλλον.

Τωρα που το σκεφτομαι υπαρχει και η περιπτωση να σε χτυπησει κεραυνος στη βροχη. Γιαυτο δεν φευγω ποτε αν ειναι ακριβως απο πανω μου το επικεντρο της. Μαλακια??? Δεν ξερω. Ισως. Ειχε ακουστει και ενα περιστατικο παλια πριν 3-4 χρονια αν θυμαμαι καλα. Τεσπα.

Εθνικη εχω βγει απειρες φορες με βροχη με την μανα μου να με βριζει γιατι δεν περνω το αμαξι να παω. Βραδυ. Εγω και 5 αυτοκινητα ολα και ολα στην εθνικη. Μου αρεσει ομως.

Ισως ειναι ενας τροπος να αισθανομαι ζωντανος (προσωπικα παντα). Ποιος ξερει...

:winka:

2 Ducati και δεν εσβησε καμια απο την βροχη;

Respect
21/05/2007, 20:33
Ωχ..

adam_tsouk
21/05/2007, 21:57
ναι ναι...

ωραια ειναι η βροχη...

ειδικα εαν εχεις αποφασισει να πεταχτεις μεχρι βολο.... :rolleyes:


:lol: :lol:

Nikoskazer2000
23/05/2007, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Κατσε ρε φιλε γιατι δε τα ειπαμε κι ολα ,φαγαμε τετοια βροχα που φτασαμε μεχρι σειριο και ειπαμε :"ωπα" καλα ειναι ως εδω.Μα να θολωνει η ζελατινα να θολωνει και το γυαλι (μυωπες γαρ):rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εε καλά δε λεω τώρα να ρίχνει και ποτάμια απ' τον ουρανό γιατί συμφωνώ μαζί σου πως τα πράγματα αλλάζουν απο "πρόκληση" σε "επιβίωση" :o .

Και 'γω 4 φορές εχω βρεθεί σε πολύ δυσχερή κατάσταση με τα καιρικά φαινόμενα σε βαθμό που είπα "δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να φτάσω στον προορισμό μου σώος".

Η τελευταία φορά:

1. 127χλμ (πήγαινε-ελα)
2. Βράδυ
3. Απίστευτη βροχή (απο εκείνο το βράδυ κι' έπειτα έβρεχε για 2 μέρες συνεχόμενα!!! - ξεκωλόθηκε :dizzy: )
4. Πάρα πολύ κρύο (στην πόλη μέσα είδα σε θερμόμετρο 8 βαθμούς, οπότε στην εθνική δεν θέλω να ξέρω)
5. Η ζελατίνα, αν και super anti-fog της Uvex, θαμπωμένη συνέχεια.

Οταν με το καλό έφτασα στο σπίτι η κάθε μπότα έβγαλε μισό νεροπότηρο, το μπουφάν είχε ποτήσει ολόκληρο - το βαλα στην μπανιέρα και το νερό έσταζε τρεχτό και 'γω (μάλλον) με υποθερμία αφού χέρια, πόδια κ.α :lol: "δεν υπήρχαν στη λίστα".

ΡΕ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΜΟΥ ΛΕΜΕ!!!! ΠΑΡΑΛΥΤΑ ΟΛΑ!!! :cry: :eek:

...αλλα απ' την αλλη, νιώθω περήφανος (και λίγο :a31: ) που τα κατάφερα και άντεξα ως το τέλος.