PDA

View Full Version : λαστιχα για sf



nightstalker
21/05/2007, 12:31
καλησπερα

είμαι μεταξύ pirelli sport demon και michelin pilot active. Γενικά ειμαι υπερ της michelin που τα θεωρω πιο μαλακα αλλα η εμπειρία μου περιορίζεται στα αυτοκίνητα. Το θέμα είναι οτι η michelin το συγκεκριμένο το δίνει πιο πολυ για διαρκεια και χαμηλή τιμή αντιθέτως με την pirelli

Sabre
21/05/2007, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
καλησπερα

είμαι μεταξύ pirelli sport demon και michelin pilot active. Γενικά ειμαι υπερ της michelin που τα θεωρω πιο μαλακα αλλα η εμπειρία μου περιορίζεται στα αυτοκίνητα. Το θέμα είναι οτι η michelin το συγκεκριμένο το δίνει πιο πολυ για διαρκεια και χαμηλή τιμή αντιθέτως με την pirelli

Για κοίτα και προς battlax της bridgestone μεριά.... Είχα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος όταν τα φόραγα στο Sf μου (rip)

odt
22/05/2007, 08:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
καλησπερα

είμαι μεταξύ pirelli sport demon και michelin pilot active. Γενικά ειμαι υπερ της michelin που τα θεωρω πιο μαλακα αλλα η εμπειρία μου περιορίζεται στα αυτοκίνητα. Το θέμα είναι οτι η michelin το συγκεκριμένο το δίνει πιο πολυ για διαρκεια και χαμηλή τιμή αντιθέτως με την pirelli

Έμένα, τα sport demon μου φαινόταν πως ήθελαν πολληηηηηηηηηηηηηη ώρα για να ζεσταθούν, ενώ όσοι οδηγούσαν τη μηχανή, μου έλεγαν " θες λάστιχο πίσω έτσι;" Δεν πρόλαβα να τα χαρώ πολύ :(

nightstalker
22/05/2007, 12:35
Παρουσιάστηκε πρόβλημα. Δεν υπάρχει 140 μόνο 150 ,τι λέτε????

SF
22/05/2007, 14:31
Για CB400 εγώ ανεπιφύλακτα λέω ΚΑΛΥΤΕΡΑ 150 απο 140.

nightstalker
22/05/2007, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Για CB400 εγώ ανεπιφύλακτα λέω ΚΑΛΥΤΕΡΑ 150 απο 140.

ναι αλλά PIRELLI ή MICHELIN???

odt
22/05/2007, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
ναι αλλά PIRELLI ή MICHELIN???

Να ζει κανείς ή να μη ζει???

nightstalker
22/05/2007, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Έμένα, τα sport demon μου φαινόταν πως ήθελαν πολληηηηηηηηηηηηηη ώρα για να ζεσταθούν, ενώ όσοι οδηγούσαν τη μηχανή, μου έλεγαν " θες λάστιχο πίσω έτσι;" Δεν πρόλαβα να τα χαρώ πολύ :(


η πιρέλι και ο μηχανικός τα παρουσιάζουν για μαλακά:D
τι εννοείς δεν προλαβες νατα χαρείς?

gdevelek
22/05/2007, 20:30
Eixa batlax και δεν μου άρεσαν καθόλου, καθόλου κράτημα

έβαλα sportdemon, σαφώς καλύτερα

επίσης ο λαστιχάς μου είπε "με συμφέρει να βάλεις 150, αλλά ΜΗΝ το κάνεις, θα κάνεις λάθος, το παίρνει θεωρητικά η ζάντα, αλλά θα σε προβληματίσει, το βλεπω από άτομα που το κάνουν και μετά παραπονιούνται"

nightstalker
23/05/2007, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Eixa batlax και δεν μου άρεσαν καθόλου, καθόλου κράτημα

έβαλα sportdemon, σαφώς καλύτερα

επίσης ο λαστιχάς μου είπε "με συμφέρει να βάλεις 150, αλλά ΜΗΝ το κάνεις, θα κάνεις λάθος, το παίρνει θεωρητικά η ζάντα, αλλά θα σε προβληματίσει, το βλεπω από άτομα που το κάνουν και μετά παραπονιούνται"

δεν βρισκω 140, αλλα ετσι κι αλλιως τωρα φοράω τετράγωνο batlax απο τον προηγουμενο ιδιοκτήτη, δεν βλέπω να έχω επιλογή. Παρασκευή κανόνισα για 150 sportdemon

iosif
23/05/2007, 12:46
δηλαδή τα μέτζελερ σας πέφτουν λίγα??????

nightstalker
23/05/2007, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
δηλαδή τα μέτζελερ σας πέφτουν λίγα??????

το συγκεκριμένο σε metzeler ερχοταν με διαφορετικο δεικτη ταχυτητας εμπρος πισω και ακουω φημες οτι μετα τον πρωτο χρονο ξεραινονται...

iosif
23/05/2007, 17:45
εγώ τα φοράω 3 χρόνια και είναι άψογα! 110-140