PDA

View Full Version : Δυστυχως...



Pitsakos
22/05/2007, 14:35
Θα ηθελα να σας πω τον πονο μου μιας και θα με καταλαβεται! Στο προφιλ μου γραφω οτι ειμαι απο θεσσαλονικη και σημερα το αλλαξα και το εκανα θεσσαλονικη-Ροδος! Αυτο γιατι σε 25 μερες θα γραφει μονο Ροδος! Ειμαι 6 χρονια φοιτητης εδω πανω (σαν αγγελια ακουγεται ξερεται...) :D και σε λιγο καιρο μετακομιζω εκει γιατι παιρνω πτυχιο (επιτελους!) ! Αυτο που με θλιβει ειναι οτι θα ειμαι κλεισμενος σε ενα νησι πολυ ωραιο μεν αλλα αν θελω να ξεφυγω λιγο απο την καθημερινοτητα,δλδ να παρω την μηχανη μου και να φευγω εκτος οριων! Να μου πεις δεν μπορεις να παρεις καραβι; Τελος παντων! Αν εχετε καμια ιδεα ριχτε την! αν θελετε να σπαμαρετε ελευθερα! Αν θελετε να κοροϊδεψετε...συνιθισμενο τα βουνα στα χιονια:cry: :cry: :bigcry: :bigcry:

sniper
22/05/2007, 14:37
Μείνε Θεσ/νικη τότε...

Pitsakos
22/05/2007, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μείνε Θεσ/νικη τότε...

Ελα ντε που δεν γινεται γιατι εχω μαγαζι εκει κατω!

Cpt. Haddock
22/05/2007, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μείνε Θεσ/νικη τότε...

+955

Εναλλακτικά μπορεις να πηγαινεις στην Τουρκία

(δεν κάνω πλάκα)

:wave2:

dammed_kittin
22/05/2007, 14:49
metaksu mas den einai k mikri i rodos!!!

exeis eksisou polles dunates epiloges
twra ama thes na odigiseis gia polles wres kane gurw gurw to nisi 5-6 fores!!

:wave2:

kalesin
22/05/2007, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pitsakos
Ελα ντε που δεν γινεται γιατι εχω μαγαζι εκει κατω!


ανοιξε το μαγαζι στη θεσ/νικη
:wave2:

Gandalf dr685sm
22/05/2007, 14:55
Η Ρόδος δεν είναι και τόσο μικρό νησί... σίγουρα δεν είναι ηπειρωτικό μέρος χώρας, αλλά αν μη τι άλλο έχει διαδρομές να ξεσκάσεις λίγο. Ε... αν κάποια στιγμή θες και ταξιδάκι.. τόσο η Τουρκία όσο και με κανά express δρομολόγιο φτάνεις και στην ηπειρωτική Ελλάδα.

Άλλωστε μην νομίζεις οτι όλοι πάμε και κάνουμε χιλιόμετρα κάθε βδομάδα...


Gandalf

el_hymador
22/05/2007, 14:57
Πουλα την μηχανη και παρε Jet-ski...οτι ωρα θες θα φευγεις απο το νησι και θα πηγαινεις οπου γουσταρεις!!

...δεν κανω πλακα...

airamhag
22/05/2007, 14:58
αν εχεις μαγαζι στη ροδο τοτε πηγαινε εκει..


γιατι..

ως φοιτητης ειχες αρκετο ελευθερο χρονο σε αντιθεση με καποιον επαγγελματια
αυτο ισχυει κ στην ροδο.

με τη μονη διαφορα , οτι η ποιοτητα ζωης θα ειναι καλυτερη σε ενα νησι.

οταν θα εχεις χρονο θα πηγαινεις μια βολτα ...και τα χιλιομετρα θα σου φαινονται περισσοτερα αφου θα εχεις λιγοτερο χρονο και σπανιοτερα ισως θα απολαμβανεις την πολυτελεια της βολτας.

απλα θα εισαι πιο κοντα..στην πολη θα χρειαζεσαι περισσοτερα χιλιομετρα για να δεις ενα τοπιο...

Pitsakos
22/05/2007, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από dammed_kittin
metaksu mas den einai k mikri i rodos!!!

exeis eksisou polles dunates epiloges
twra ama thes na odigiseis gia polles wres kane gurw gurw to nisi 5-6 fores!!

:wave2:


Δεν ειναι και κακη ιδεα:lol: :lol:

@kalesin

Καλα θα ητανε αλλα ειναι οικογενειακη επιχειριση εκει, αν ηταν στο χερι μου θα την πουλουσα και θα ερχομουν θεσσαλονικη! Ισως οταν ανεξαρτητοποιηθω λιγο περισσοτερο θα κανω ενα βημα! αλλα για τα πρωτα 5 χρονια δεν το βλεπω! Μαλλον θα παω να κανω κανενα solo in africa ή solo in Τουρκια με καραβι :lol:

airamhag
22/05/2007, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador


...δεν κανω πλακα...

:look:








:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dammed_kittin
22/05/2007, 15:01
nomizw oti o el_hymador milaei polu sobara!!!
k ton briskw swsto!!!

katholou kaki idea na to paizeis peiratis tis thalassas!!!

Konti
22/05/2007, 15:06
Τι να πώ κι εγώ που αν επιστρέψω (μακάρι δηλαδή-μακάρι! Ας όψεται η καταραμένη δουλειά) στο νησάκι καταγωγής και γαλούχησης μου κάνω το γύρο σκάρτα σε μια ωρίτσα (και χαλαρά ε? Με 50-60χλμ την ώρα)!!!!

Αλλά ας τα καταφέρω εγώ και καλά να είναι τα πλοία!

Χαλαρά στο νησάκι....

Pitsakos
22/05/2007, 15:08
Αν ειναι τοτε να πουλισω την μηχανη και να παρω ενα σκαφος 20 μετρα να κανω και καμια πειρατεια που και που! Αλλα τωρα που το καλοσκευτομαι αν πουλησω το Μπαντιτ ουτε τα κουπια δεν περνω! Οσο για το τζετ σκι εχω...:D







πλακα κανω!

el_hymador
22/05/2007, 15:11
Ρε σοβαρα μιλαω...αν ημουν σε νησι ενα τετοιο θα το χτυπαγα στα σιγουρα...μιλαμε για τρελο γκαζι, να οδηγας με λυσσα στην θαλασσα και να μην σε νοιαζει αν πεσεις ...

εχει κινητηρα απο R1 αν σε παρηγορει αυτο...:wave2:

dammed_kittin
22/05/2007, 15:11
gia tin pirateia, gia ta koupia, i gia to jet ski
kaneis plaka??? --- i gia ola?

:eyepop: :uplate: :hypnotize :look: :alien:

Pitsakos
22/05/2007, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
Τι να πώ κι εγώ που αν επιστρέψω (μακάρι δηλαδή-μακάρι! Ας όψεται η καταραμένη δουλειά) στο νησάκι καταγωγής και γαλούχησης μου κάνω το γύρο σκάρτα σε μια ωρίτσα (και χαλαρά ε? Με 50-60χλμ την ώρα)!!!!

Αλλά ας τα καταφέρω εγώ και καλά να είναι τα πλοία!

Χαλαρά στο νησάκι....


Ετσι το εχω σκεφτει και εγω χαλαρα...Ελπιζω πως κατι θα βρω...Εχω σκεφτει να γυρισω ολα τα νησια για αρχη!! αλλα απο εκει και περα δεν ξερω...

Pitsakos
22/05/2007, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από dammed_kittin
gia tin pirateia, gia ta koupia, i gia to jet ski
kaneis plaka??? --- i gia ola?

:eyepop: :uplate: :hypnotize :look: :alien:

Για το τζετ σκι :lol:

marios8
22/05/2007, 15:22
Πούλα το μπάντιτ και πάρε enduro.

(δεν κάνω πλάκα) :beer: :wave2:

dammed_kittin
22/05/2007, 15:22
sobara twra opou k na meneis bariesai ton topo sou
den exei simasia an mporeis na kaneis 200xlm i 50000xlm


to thema einai na aksiopoieis oso to dunaton pio euxarista to xrono sou!!!
eite eisai kathe mera spiti eite kathe mera se allo nisi!!!

xampos
22/05/2007, 15:24
μεινε θεσσαλονικη

η ωραιοτερη πολη εβερ :beer: :beer: :beer:

αν παλει δεν μπορεις

και στο νηση ολο και καπου θα βρισκεις να πας

εστω με καραβι

θεληση να υπαρχει :wave2:

Konti
22/05/2007, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pitsakos
Ετσι το εχω σκεφτει και εγω χαλαρα...Ελπιζω πως κατι θα βρω...Εχω σκεφτει να γυρισω ολα τα νησια για αρχη!! αλλα απο εκει και περα δεν ξερω...

Γύρνα στο νησάκι σου, αφού έχεις και έτοιμη δουλειά μια χαρά! Ωραία-κούκλα η Θεσσαλονίκη δε λέω, αλλά άλλο πράμα το νησάκι! Και τι μιλάμε για τη Ρόδο ένα απο τα μεγαλύτερα νησιά! Και τον χειμώνα είναι ακόμα πιο ωραία τα νησιά!

Τι να πούμε κι εμείς με 96 Km² εκ των οποίων ούτε τα μισά δεν κατοικούντε και το πιο μακρινό χωριό είναι 20 λεπτά (σκάρτα)- γύρο στα 15χλμ!

Αν είχα δουλειά εκεί δεν θα το σκεφτόμουν καν θα την έκανα! Έχεις άλλη ποιότητα ζωής!!!

Σκέψου το!!!

johnpan
22/05/2007, 16:20
ένα τζετ σκι και ένα εντούρο χρειάζεσαι φίλε μου

εκδρομικό - εξερευνητικό εντούρο, και ποτέ δεν θα δεις αρκετά για να βαρεθείς!!

Κι αν έχετε και πίστες καρτ -λογικά έχετε- το κάνεις και μοταρ το εντούρο, και γουστάρεις και αγωνιστική οδήγηση σε πίστα!! :beer: :beer:

Άρχοντα σε βρίσκω!! Θεσαλλονίκη και βλακείες!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:


89727

mavroforemenos
22/05/2007, 21:21
Μια χαρά είσαι μην το πεις ούτε του παπά. Οι ωραιότερες διαδρομές -κατ'εμε- είναι σε νησί πάντα με μηχανή, πόσο μάλλον στην Ρόδο που είναι πανέμορφο νησί (το δεύτερο ομορφότερο από αυτά που έχω πάει μετά την Λευκάδα) και μεγάλο. Άσε που θα έχεις καλύτερη ποιότητα ζωής εκεί και πιο χαλάρους ρυθμούς από τις μεγαλουπόλεις. Σε ζηλεύω.

Pitsakos
23/05/2007, 07:11
Καλημερα!!!Ευχαριστω ρε παιδια πραγματικα με εμψυχωσατε!!! ειμαι πολυ συγκινημενος:bawl: :bawl:

tati
23/05/2007, 08:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
[B]



Κι αν έχετε και πίστες καρτ -λογικά έχετε- το κάνεις και μοταρ το εντούρο, και γουστάρεις και αγωνιστική οδήγηση σε πίστα!! :beer: :beer:

]

........και εννοείται πως δεν κάνει πλάκα........

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ;)

Pitsakos
23/05/2007, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
ένα τζετ σκι και ένα εντούρο χρειάζεσαι φίλε μου

εκδρομικό - εξερευνητικό εντούρο, και ποτέ δεν θα δεις αρκετά για να βαρεθείς!!

Κι αν έχετε και πίστες καρτ -λογικά έχετε- το κάνεις και μοταρ το εντούρο, και γουστάρεις και αγωνιστική οδήγηση σε πίστα!! :beer: :beer:

Άρχοντα σε βρίσκω!! Θεσαλλονίκη και βλακείες!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

Το κακο ειναι οτι δεν μου αρεσει η εντουροκατασταση χωρις παρεξηγηση! αλλα εχουμε κατι ωραιους δρομους γισ στροφιλικια! πιστευω πως θα την παλεψω τωρα που τους φτιαξανε!

gian_nykt
23/05/2007, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pitsakos
Αυτο που με θλιβει ειναι οτι θα ειμαι κλεισμενος σε ενα νησι πολυ ωραιο μεν αλλα αν θελω να ξεφυγω λιγο απο την καθημερινοτητα,δλδ να παρω την μηχανη μου και να φευγω εκτος οριων! Να μου πεις δεν μπορεις να παρεις καραβι; Τελος


TELL ME ABOUT IT!!!!!!!!

Ασε, τα ξέρω κι εγώ!


Υπομονή και κάνε καβάτζα σε χρόνο και χρήμα να πέρνεις μια στις τόσες το καράβι να πηγαίνεις Πειραιά ή σε άλλα νησιά να κάνεις το ταξιδάκη σου!

zireous
26/05/2007, 03:07
Αφού έχεις δική σου δουλειά, δεν θα σε πείραζε που και που να μεγαλώνεις το ΣΚ σου κατά μια δυο μέρες... :winka:

johnpan
26/05/2007, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pitsakos
Το κακο ειναι οτι δεν μου αρεσει η εντουροκατασταση χωρις παρεξηγηση! αλλα εχουμε κατι ωραιους δρομους γισ στροφιλικια! πιστευω πως θα την παλεψω τωρα που τους φτιαξανε!

Κοίτα να δεις πόσο εύκολα θα γίνεις εντουράς:

Εκεί που βολτάρεις στο νησί σε στυλ εξερεύνησης, δρόμο παίρνεις - δρόμο αφήνεις, και όταν πέφτεις σε διασταυρώσεις, το σκέφτεσαι λίγο και όπου έχεις την περιέργεια "πού θα με βγάλει" εκεί και πηγαίνεις...

... φαντάσου τώρα αυτή την εικόνα, αλλά:

όπου έχει τσιμεντένο άθλιο δρόμο βάλε ωραίο νωπό πατημένο χωματάκι...
όπου έχει ξερό - σκληρό - συνηθισμένο ελληνικό τοπίο, βάλε δασάκι, με ποταμάκι, κλπ κλπ...

ωραία, έφτιαξες μια εικόνα! Τώρα μάθε ότι σε τέτοια μέρη πηγαίνουν κατά 99% μόνο δρόμοι χωρίς άσφαλτο!!
:wave2: :wave2: :beer: :beer:

johnpan
26/05/2007, 18:12
και δυο εικόνες


90264

johnpan
26/05/2007, 18:13
2


90265

xampos
29/12/2007, 16:40
τελικα που σαι σει :confused: