PDA

View Full Version : ανταλλακτικα για zzr 250cc '93??



gponiris
23/05/2007, 02:10
καλησπερα παιδες.πρωταρης οπως βλεπετε θα σας ζαλισω με μερικες ερωτησεις ασχετοσυνης..
εχω μια zzr 250 μοντελο '93 και προ 5μερων με τρακαραν.ευτυχως δεν επαθα τιποτα,αλλα η καρδια μου ραγισε οταν ειδα το μοναδικο τροπο μετακινησης μου ξαπλωμενη στην ασφαλτο.μην τα πολυλογω,το παω σε ενα συνεργειο της γειτονιας και μου ειπαν οτι η ασφαλειες δεν πληρωνουν ολο το ποσο για την καλυψη της επισκευης και οτι θα πρεπει να βρω καποια 'εξυπνη' ιδεα ωστε να ανεβασω την τιμη επισκευης,ωστε να επωφεληθω,ειδαλλως πληρωνω μερος του κοστους απο την τσεπη μου.εδω ανυσηχω γιατι εχω μεγαλες οικονομικες δυσκολιες αυτη την περιοδο και το μονο που με εσωζε(απο θεμα μετακινησης κ δουλειας) ηταν η μηχανη.
προσωπικα ειμαι τυπος που δεν γνωριζει απο μηχανες και δεν εχω κανενα ατομο να με συμβουλεψει περι του θεματος.ζηταω λοιπον τη βοηθεια σας.γνωριζετε καμια μαντρα στην αθηνα με τρακαρισμενες μηχανες ή καποιο μαγαζι,ωστε να προμηθευτω καποια ανταλλακτικα σπασμενα?θα σας ημουν ευγνωμων..

gponiris
30/08/2007, 14:50
θελω να βαλω αλυσιδα και μπρος-πισω γραναζια στη μηχανη για να την κυκλοφορω,γιατι την χρειαζομαι.ομως πιστευω οτι ο μηχανικος με 'χτυπαει' στην τιμη.μου ειπε 170ε.πολλα δεν ειναι?και για να φτιαξω την αριστερη μπροστινη μπουκαλα 50ε.επειδη δεν ξερω πολλα απο τιμες μπορειτε να με καθοδηγησετε?θα σας ημουν ευγνωμων..

apav
30/08/2007, 15:34
Η τιμή για την αλυσίδα και τα γρανάζια είναι φυσιολογική εάν σου βάλει κάποιο αξιοπρεπές σύνολο. Η επισκεύη της μπουκάλας δεν είναι κάτι στάνταρ και μόνο εάν συγκρίνεις με κάποιον άλλο μάστορα θα μάθεις πόσο θα πρέπει να πληρώσεις. :wave2:

byron
30/08/2007, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gponiris
.γνωριζετε καμια μαντρα στην αθηνα με τρακαρισμενες μηχανες ή καποιο μαγαζι,ωστε να προμηθευτω καποια ανταλλακτικα σπασμενα?θα σας ημουν ευγνωμων..

Για κοίτα εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=399071#post399071) μήπως βρείς τα κομμάτια που θέλεις.


:wave2:

gponiris
31/08/2007, 01:51
Εχω μεινει εκπληκτος!Τοσα μαγαζια υπαρχουν και δεν το ηξερα καθολου.obey you my friend :eyepop: :sun: