PDA

View Full Version : ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ????



drois
23/05/2007, 09:45
GUYS ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΝΩΜΟΥΛΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ.ΣΚΟΠΕΥΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ.ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΙΔΟΥΣ....

DUCATI MULTISTRADA 1100 S ( ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ)
KTM ADVENTURE 990 ( TOY KOYTIOY)
BMW R 1200 GS ADVENTURE (ΜΕΤΑΧΕΙΡΑ)

ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΣΚΑΣΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ.ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ '' ΠΑΙΧΝΙΔΙ''.....


Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ
ΚΑΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΕΤΕ.....:lol:

zubitos
23/05/2007, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από drois
GUYS ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΝΩΜΟΥΛΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ.ΣΚΟΠΕΥΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ.ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΙΔΟΥΣ....

DUCATI MULTISTRADA 1100 S ( ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ)
KTM ADVENTURE 990 ( TOY KOYTIOY)
BMW R 1200 GS ADVENTURE (ΜΕΤΑΧΕΙΡΑ)

ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΣΚΑΣΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ.ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ '' ΠΑΙΧΝΙΔΙ''.....


Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ
ΚΑΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΕΤΕ.....:lol:

Και τα τρια ειναι πολύ ωραία μηχανάκια,οπότε παίξτο α-μπε-μπα-μπλομ και όποιο βγεί πάρε :wave2:

rsp
23/05/2007, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από drois


1.DUCATI MULTISTRADA 1100 S ( ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ)
2.KTM ADVENTURE 990 ( TOY KOYTIOY)
3.BMW R 1200 GS ADVENTURE (ΜΕΤΑΧΕΙΡΑ)



1 μονο ασφαλτο, καταπληκτικο στο στροφιλικι, ευελικτο στην πολη, κουραστικο στο ταξιδι
2 Το καλυτερο στο χωμα απο τα 3, μονιμο χαμογελο στα χειλη απο τα παιχνιδια, απλα καλο στα ταξιδια, ευκολο στη πολη αν μαζεψεις τις βιδες κατω απο το τιμονι
3 Καλο στο χωμα, το καλυτερο στα ταξιδια, δυσκολο στην πολη, παιχνοδια με αξονα δεν τα προτεινω...


:wave2:

drois
23/05/2007, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
1 μονο ασφαλτο, καταπληκτικο στο στροφιλικι, ευελικτο στην πολη, κουραστικο στο ταξιδι
2 Το καλυτερο στο χωμα απο τα 3, μονιμο χαμογελο στα χειλη απο τα παιχνιδια, απλα καλο στα ταξιδια, ευκολο στη πολη αν μαζεψεις τις βιδες κατω απο το τιμονι
3 Καλο στο χωμα, το καλυτερο στα ταξιδια, δυσκολο στην πολη, παιχνοδια με αξονα δεν τα προτεινω...


:wave2:

ΠΙΟ ΖΗΜΙΑΡΙΚΟ ..... ? :rotflmao:

OzZzZzY
23/05/2007, 10:53
ολα :lol: :lol:

rsp
23/05/2007, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από drois
ΠΙΟ ΖΗΜΙΑΡΙΚΟ ..... ? :rotflmao:


Εχω το ΚΤΜ 990 δεν εχει βγαλει τιποτα, ειχα το 950 δεν ειχε βγαλει τιποτα, ο γαμπρος μου εχει το BMW εκτος απο χαζα προβληματακια (φλοτερ) δεν εχει βγαλει κατι. Για το Μουλτι δεν ξερω..!

OldMan
23/05/2007, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
αν μαζεψεις τις βιδες κατω απο το τιμονι
"Κόντρες" λέγονται, μελισσούλα μου ...:blush:

Και καλό θα ήταν να ΜΗΝ τις "μαζέψει" γιατί αν του φύγει το τιμόνι με αρκετά χ.α.ω, η βουτιά με τα μάτια στην άσφαλτο (ή στο χώμα) έιναι εξασφαλισμένη !!! :smokin:

dirtbird
23/05/2007, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
"Κόντρες" λέγονται, μελισσούλα μου ...:blush:

Και καλό θα ήταν να ΜΗΝ τις "μαζέψει" γιατί αν του φύγει το τιμόνι με αρκετά χ.α.ω, η βουτιά με τα μάτια στην άσφαλτο (ή στο χώμα) έιναι εξασφαλισμένη !!! :smokin:

Για να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι...

Τα στοπ της πλάκας (του πηρουνιού), που ρυθμίζουν το μέγιστο κόψιμο (γωνία) του τιμονιού, εννοείτε?

(αν κατάλαβα σωστά, τότε για αυτό ευθύνεται ο old.... αλλά κόντρες δεν έχω ακούσει να τα λένε)

:confused: :confused:

Cpt. Haddock
23/05/2007, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από drois
DUCATI MULTISTRADA 1100 S ( ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ)
KTM ADVENTURE 990 ( TOY KOYTIOY)
BMW R 1200 GS ADVENTURE (ΜΕΤΑΧΕΙΡΑ)

Εγώ καλύτερα να μην πω τη γνώμη μου...

:smokin:


89876

tifoefs
23/05/2007, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εγώ καλύτερα να μην πω τη γνώμη μου...

:smokin:

Εσυ κατεληξες ενυπογραφα στις ροζ ταξιαρχιες !!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

rsp
23/05/2007, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
"Κόντρες" λέγονται, μελισσούλα μου ...:blush:

Και καλό θα ήταν να ΜΗΝ τις "μαζέψει" γιατί αν του φύγει το τιμόνι με αρκετά χ.α.ω, η βουτιά με τα μάτια στην άσφαλτο (ή στο χώμα) έιναι εξασφαλισμένη !!! :smokin:

Μελισσοκομε μου το κοβεις να πηγαινει με παρα πολλα στο χωμα ο φιλος μας..:ninja:

Κοιτα τις επιλογες του...:alien:

Και μαζεμενες οι κοντρες ή οπως αλλιως θελετε δεν κανει καμια διαφορα αν αρχισει τα χαστουκια στο τιμονι...

Στο χωμα αν τις ανοιξεις τερμα το καταλαβαινω, αλλιως....:confused:


Με σεβασμο στις γνωσεις παντα, αμφισβητω κ.Καρνταση

drois
23/05/2007, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εγώ καλύτερα να μην πω τη γνώμη μου...

:smokin:

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΩ..

ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ GUYS ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ....:eek:

Cpt. Haddock
23/05/2007, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από drois
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΩ..

:wave2: :wave2: :wave2:


89894

GST
23/05/2007, 12:22
και το μουλτι μετα απο 47.000χλμ δεν εχει βγαλει κατι ..κατι ψιλα καλυφθηκαν απο εγγυηση και τα καινουργια δεν τα εχουν...εγω βεβαια εχω το 1000 για το 1100 δεν ξερω πλην του οτι δεν ειναι ξηροκαμπανο οποτε λιγοτερα εξοδα και λιγοτερος θορυβος ..τωρα αυτο καλο η κακο παιζει με το χαρακτηρα:lol: και για το κτμ και για το μουλτι η συντηρηση ειναι απαιτητικη και δαπανηρη ..για το μπεμβε δεν ξερω ουτε θελω να μαθω:rotflmao: τωρα για χωμα το μουλτι ε δε νομιζω .......παντως προσωπικη αποψη και τα 3 ειναι διαφορετικα μηχανακια για διαφορετικους ανθρωπους....διαλεγεις τι θελεις να κανεις και παιρνεις!!! καλη αγορα:wave2:

OldMan
23/05/2007, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Για να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι...
Τα στοπ της πλάκας (του πηρουνιού), που ρυθμίζουν το μέγιστο κόψιμο (γωνία) του τιμονιού, εννοείτε?
(αν κατάλαβα σωστά, τότε για αυτό ευθύνεται ο old....)
Σωστά κατάλαβες, αλλά γιατί ευθύνομαι εγώ που κατάλαβες ????:confused:

OldMan
23/05/2007, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Με σεβασμο στις γνωσεις παντα, αμφισβητω κ.Καρνταση
Ρε δεν γαμιέσαι να βγάλεις και όνομα ...!!!! :D :mad: :D

(και να ανοίξεις ικανοποιητικά, ώστε να μπορέσεις να βάλεις εκεί τον σεβασμό σου...) :smokin:

dirtbird
23/05/2007, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Σωστά κατάλαβες, αλλά γιατί ευθύνομαι εγώ που κατάλαβες ????:confused:

Γιατί το αρχικό 'οι βίδες κάτω από το τιμόνι' δεν μου'λεγε πολλά..:confused:

OldMan
23/05/2007, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Γιατί το αρχικό 'οι βίδες κάτω από το τιμόνι' δεν μου'λεγε πολλά..:confused:
Μπορεί να είχε μεταβλητό offset ...:winka:

dirtbird
23/05/2007, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μπορεί να είχε μεταβλητό offset ...:winka:

... ή έστω ρυθμιζόμενα καβαλέττα ... :look:


Το 'μάζεμα' όμως?

Da.Vintage
23/05/2007, 12:46
Αφού κουτάς απο ευρώπη μεριά...
το καινούριο Tiger 1050 το έχεις σκεφτεί?
Γρήγορο και στριφτερό!

Μετά θα μάζευα κάτι ακόμα και θα πήγαινα για την Μπέμπα καινούρια!

Αν αυτό δε σου κάνει...

Αν κυκλοφορεις μόνο άσφαλτο Μultistrada
Aν κυκλοφορείς και χώμα τότε ΚΤΜ 990


Η κατι έχω ακούσει για ΤDM 1000...


Eλπίζω να σε.... μπέρδεψα!

rsp
23/05/2007, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε δεν γαμιέσαι να βγάλεις και όνομα ...!!!! :D :mad: :D

(και να ανοίξεις ικανοποιητικά, ώστε να μπορέσεις να βάλεις εκεί τον σεβασμό σου...) :smokin:


Nα σε πω φιλαρακι....ξυπνησες λαθος σημερα...Αει στα διαλια που κολλησαε στην ονομασια, λες και θα κανει διαφορα η γαμοβιδα-γαμοστοπ-γαμοκοντρα...:lol: :lol: :lol:


Τι να την σφιξεις, τι να την ανοιξεις η διαφορα στην οδηγηση πλην της πολης (σφιγγουμε για να κοβει το τιμονι) ητε στην αμμο( ανοιγουμε για να κρατα κανα μποσικο) δεν εχει αλλη σημασια..

Αντε μπραβο γερο Καρτνταση:smokin:

OldMan
23/05/2007, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
....ξυπνησες λαθος σημερα...
Θα ξυπνούσα άμα κοιμόμουνα...:D

el_hymador
23/05/2007, 18:50
Το KTM ειναι αντικειμενικα το πληρεστερο απ΄ολα

Το Multi στριβει καλυτερα απο τα υπολοιπα
Το BMW ταξιδευει καλυτερα απο τα υπολοιπα

αν σε ενδιαφερει παρα πολυ καποιο απο τα παραπανω πεδια, επενδυσε σε αυτο.

Αν οχι παρε το 990.


...και δες και το νεο Tiger 1050, παρτο μια βολτιτσα...εγω επαθα την πλακα μου παντως
:wave2:

rsp
23/05/2007, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Θα ξυπνούσα άμα κοιμόμουνα...:D


Για ρωτα και κανα αλλο....:cry:

Κοιμαμαι οσο μου επιτρεπουν....:hypnotize

Και στα υπολοιπα υποθετω οτι η σιωπη σου ειναι η επιβραβευση μου...:wave2:

Zid
23/05/2007, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από drois
GUYS ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΝΩΜΟΥΛΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ.ΣΚΟΠΕΥΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ.ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΙΔΟΥΣ....

DUCATI MULTISTRADA 1100 S ( ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ)
KTM ADVENTURE 990 ( TOY KOYTIOY)
BMW R 1200 GS ADVENTURE (ΜΕΤΑΧΕΙΡΑ)

ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΣΚΑΣΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ.ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ '' ΠΑΙΧΝΙΔΙ''.....


Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ
ΚΑΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΕΤΕ.....:lol: Τώρα τι μηχανάκι έχεις???:look:

panavour
23/05/2007, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από drois
GUYS ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΝΩΜΟΥΛΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ.ΣΚΟΠΕΥΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ.ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΙΔΟΥΣ....

DUCATI MULTISTRADA 1100 S ( ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ)
KTM ADVENTURE 990 ( TOY KOYTIOY)
BMW R 1200 GS ADVENTURE (ΜΕΤΑΧΕΙΡΑ)

ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΑ ΣΚΑΣΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ.ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ '' ΠΑΙΧΝΙΔΙ''.....


Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ
ΚΑΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΕΤΕ.....:lol:


ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΩΡΑ
ΤΟ ΝΤΟΥΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΕ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙ ΑΛΛΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ
ΤΟ ΚΤΜ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΠΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΧΩΜΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ
ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙ ΝΤΟΥΚΑΤΙ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ΑΝΤ/ΚΑ .ΠΟΛΥ ΨΗΛΟ ΕΠΙΣΗΣ.ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΤΩ?
ΤΟ ΒΜW ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ (ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΤΑΙ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΑΛΛΙΩΣ ΣΠΑΕΙ-ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΟ-)ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΜΑ ΓΙΑ ΑΝ/ΚΑ ΣΕΡΒΙΣ ΑΝ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ.

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΚΑΤΑ ΙΑΠΩΝΙΑ ΜΕΡΙΑ Π.Χ ΤDM 900 NA EXEIS TO ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΗΣΥΧΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΕΥΘΥΜΟ

ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΜΑΣΤΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΣΕΡΒΙΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ-CB 500-
TA AΡXIKA -KTM-? ΣΗΜΑΙΝΕΙ- ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΤΟΥ ΜΑΣΤΟΡΑ-

rsp
23/05/2007, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΩΡΑ
ΤΟ ΝΤΟΥΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΕ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙ ΑΛΛΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ
ΤΟ ΚΤΜ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΠΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΧΩΜΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ
ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙ ΝΤΟΥΚΑΤΙ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ΑΝΤ/ΚΑ .ΠΟΛΥ ΨΗΛΟ ΕΠΙΣΗΣ.ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΤΩ?
ΤΟ ΒΜW ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ (ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΤΑΙ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΑΛΛΙΩΣ ΣΠΑΕΙ-ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΟ-)ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΜΑ ΓΙΑ ΑΝ/ΚΑ ΣΕΡΒΙΣ ΑΝ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ.

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΚΑΤΑ ΙΑΠΩΝΙΑ ΜΕΡΙΑ Π.Χ ΤDM 900 NA EXEIS TO ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΗΣΥΧΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΕΥΘΥΜΟ

ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΜΑΣΤΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΣΕΡΒΙΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ-CB 500-
TA AΡXIKA -KTM-? ΣΗΜΑΙΝΕΙ- ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΤΟΥ ΜΑΣΤΟΡΑ-

Φανταζομαι οτι μιλα η μεγαλη σου εμπειρια στα συγκεκριμενα μηχανακια...
Ο μαστορακος σου δε, πρεπει να εχει φτιαξει πολλα ΚΤΜ....

Ελεος....
Καθε Τεταρτη Μαστορα
Καθε Τριτη Μαστορα
Κολλητο Του Μαστορα
Και Τωρα Μπαμ

panavour
23/05/2007, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Φανταζομαι οτι μιλα η μεγαλη σου εμπειρια στα συγκεκριμενα μηχανακια...
Ο μαστορακος σου δε, πρεπει να εχει φτιαξει πολλα ΚΤΜ....

Ελεος....
Καθε Τεταρτη Μαστορα
Καθε Τριτη Μαστορα
Κολλητο Του Μαστορα
Και Τωρα Μπαμ

Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ.ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΠΑΡΚΕΙ (ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ)ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ (ΓΙΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ FORUM)
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΣΤΟΡΑΚΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΑΙΟΣ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 70 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ 1966 ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΠΑΛΑΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΑΙΕΣ ΜΟΤΟΣΣΥΚΛΕΤΤΕΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?

rsp
24/05/2007, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ.ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΠΑΡΚΕΙ (ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ)ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ (ΓΙΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ FORUM)
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΣΤΟΡΑΚΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΑΙΟΣ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 70 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ 1966 ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΠΑΛΑΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΑΙΕΣ ΜΟΤΟΣΣΥΚΛΕΤΤΕΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?

Συμφωνω οτι δεν μπορουμε να εχουμε εμπειρια απο ολα τα μηχανακια ΑΡΑ μιλαμε για αυτα που εχουμε....Σου λεει κατι??

Ο Μαστορακος σου λογικο ειναι να ειναι αστερι στα απλα μηχανακια οπως το πολυ ομορφο cb σου και λογικο να τα χανει οταν βλεπει κατι διαφορετικο...

Το γεγονος ομως οτι εχει κολλημενο μυαλο, δειχνει οτι καλα κανει και μενει στα απλα και στα παλαια μηχανακια..

Και κατι ακομα, τωρα τελευταια βλεπω αυτο το τιτλο "αγωνιζομενος" να παιζει συχνα....σημαινει κατι? Ετρεξε 5-55 αγωνες και εγινες ειδικος στο να φτιαχνει μηχανακια καλυτερα απο αλο μαστορα που δεν εχει τρεξει?

:wave2:

lampros_fazer
24/05/2007, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από drois
DUCATI MULTISTRADA 1100 S ( ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ)
KTM ADVENTURE 990 ( TOY KOYTIOY)
BMW R 1200 GS ADVENTURE (ΜΕΤΑΧΕΙΡΑ)
Tι 'ιδιαίτερες' απαιτήσεις έχεις και σκέφτεσαι το adventure (GS)..;

panavour
24/05/2007, 00:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Συμφωνω οτι δεν μπορουμε να εχουμε εμπειρια απο ολα τα μηχανακια ΑΡΑ μιλαμε για αυτα που εχουμε....Σου λεει κατι??

Ο Μαστορακος σου λογικο ειναι να ειναι αστερι στα απλα μηχανακια οπως το πολυ ομορφο cb σου και λογικο να τα χανει οταν βλεπει κατι διαφορετικο...

Το γεγονος ομως οτι εχει κολλημενο μυαλο, δειχνει οτι καλα κανει και μενει στα απλα και στα παλαια μηχανακια..

Και κατι ακομα, τωρα τελευταια βλεπω αυτο το τιτλο "αγωνιζομενος" να παιζει συχνα....σημαινει κατι? Ετρεξε 5-55 αγωνες και εγινες ειδικος στο να φτιαχνει μηχανακια καλυτερα απο αλο μαστορα που δεν εχει τρεξει?

:wave2:


ΑΠΟ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΣΥΝΕΙΡΜΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΜΟΝΟ
CB KAI OTI TA XANEI ME TA ΥΠΟΛΟΙΠΑ.?ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΠΑΛΑΙΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ
ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΜΟΤΟΣΣΥΚΛΕΤΤΕΣ.Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΤΜ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ
ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΜΕ ΧΑΖΟΒΛΑΒΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΕΣ ΒΛΑΒΕΣ ΠOΥ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝΤΑΙ
ΣΕ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΠΙΟ
ΠΡΙΝ.ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΜΑΖΙ.ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΑΣ ΑΤΟΜΙΚΑ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΗ ΕΜΠΡΟΣ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΥΡΩ ΜΑΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΑΡΠΑΖΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ.Η ΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΤΜ
ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ΧΙΟΥΜΟΡ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΚΤΜ ΕΞ ΑΛΛΟΥ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΗΜΟΥΝ FAN ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΣΥΚΛΕΤΤΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ (ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΑ LAVERDA)ΟΜΩΣ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ ΚΑΙ ΕΥΧΡΗΣΤΙΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΙΑΠΩΝΙΚΑ.ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΥΤΟΥ ΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ ΤΩΝ ΠΩΛΗΣΕΩΝ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΜΑ ΔΕΙΣ ΣΕ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΣΑ ΚΤΜ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΘΑ ΔΕΙΣ
ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΝΑΛΟΓΕΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΑΝ ΜΕΡΙΔΙΟ ΑΓΟΡΑΣ
ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΑΝ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΙΜΗ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗΣ(ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΠΛΗΝ ΒΜW)

lampros_fazer
24/05/2007, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour

Γράφε με μικρά,ζαλιστήκαμε..:D

rsp
24/05/2007, 01:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
ΑΠΟ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΣΥΝΕΙΡΜΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΜΟΝΟ
CB KAI OTI TA XANEI ME TA ΥΠΟΛΟΙΠΑ.?ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΠΑΛΑΙΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ
ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΜΟΤΟΣΣΥΚΛΕΤΤΕΣ.Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΤΜ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ
ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΜΕ ΧΑΖΟΒΛΑΒΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΕΣ ΒΛΑΒΕΣ ΠOΥ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝΤΑΙ
ΣΕ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΠΙΟ
ΠΡΙΝ.ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΜΑΖΙ.ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΥΖΗΤΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΑΣ ΑΤΟΜΙΚΑ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΗ ΕΜΠΡΟΣ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΥΡΩ ΜΑΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΑΡΠΑΖΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ.Η ΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΤΜ
ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ΧΙΟΥΜΟΡ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΚΤΜ ΕΞ ΑΛΛΟΥ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΗΜΟΥΝ FAN ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΣΥΚΛΕΤΤΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ (ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΑ LAVERDA)ΟΜΩΣ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ ΚΑΙ ΕΥΧΡΗΣΤΙΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΙΑΠΩΝΙΚΑ.ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΥΤΟΥ ΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ ΤΩΝ ΠΩΛΗΣΕΩΝ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΜΑ ΔΕΙΣ ΣΕ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΣΑ ΚΤΜ ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΘΑ ΔΕΙΣ
ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΝΑΛΟΓΕΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΑΝ ΜΕΡΙΔΙΟ ΑΓΟΡΑΣ
ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΑΝ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΙΜΗ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗΣ(ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΠΛΗΝ ΒΜW)

Φιλε μου δεν αρπαζομαι με το να βριζεις τα ΚΤΜ, στα αρχιδια μου εχω αλλαξει 15 μηχανακια, τα 2 ηταν ΚΤΜ...Απλα εχω κουραστει να ακουω τα ιδια και τα ιδια...Οτι σου ειπα το εκανα γιατι κανοντας την πλακιτσα σου σε ενα νεο παιδι που ρωταει για αγορα, τον επιρεαζεις λαθος..Δεν ειδα καπου να του λες οτι κανεις πλακα..Ναι την Λαβερντα την ξερω μεγαλε δασκαλε μου, υπεροχο γαι την εποχη του!

Να σου λυσω την απορια με τις αγγελιες για τα ΚΤΜ: Ανακαλυπτουν οτι τους πεφτει ψηλο, οτι ειναι πολυ αποτομο, οτι τρεμει στα πολλα το τιμονι, οτι κανει πολυ θορυβο...Οτι καποιος τους ειπε τι σημαινει ΚΤΜ (Καθε Τριτη και λοιπα...)
Καταλαβες τωρα γιατι ?

Δεν με νοιαζει ιδιαιτερα η τιμη μεταπωλησης της μοτοσυκλετας, την εχω για να τη χαιρομαι οχι για επενδυση!

Να εισαι καλα και πριν φορτωσεις σκεψου ξανα τι σου ειπα περι πλακας στο συγκεκριμενο ποστακι!

GATHAN
24/05/2007, 06:18
to 1200 adventure είναι εκτός συναγωνισμού. Μία κλάση μόνο του.
Βασικό είναι δε ότι δεν πέφτει η αξία του μέσα σε 6 μήνες.
Αν δεν σε φτάνουν τα χρήματα, σκέψου ένα απο τα άλλα δύο. :beer:

dirtbird
24/05/2007, 07:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από GATHAN
to 1200 adventure είναι εκτός συναγωνισμού. Μία κλάση μόνο του.
:beer:

Προφανώς αφού έχει πιάσει όλο τον χώρο :rolleyes:

dirtbird
24/05/2007, 07:53
Στην κλάση του.....:D

Da.Vintage
24/05/2007, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Προφανώς αφού έχει πιάσει όλο τον χώρο :rolleyes:


:lol: :rotflmao: :lol:


To adventure δεν είναι η ακριβή έκδοση?

Πάρε το "απλό" 1200 GS