PDA

View Full Version : πληροφορίες για Λευκάδα



wild_cat/anima
23/05/2007, 18:28
έχω κανονίσει να παω Λευκαδα πσκ, αν καποιος εχει παει και μπορεί ας μου δώσει πληροφορίες για διαμονή, μερη , φαγητό κλπ κλπ...
λόγω του οτι ο καιρός είναι σχετικά επιφοβος (και γενικότερα μας βολευει υπάρχει ενα πρότζεκτ να μείνουμε αυριο το βραδυ καμμενα βούρλα ή λαμία και παρασκευη πρωι να ανεβουμε μπραλο και από κει ναυπακτο και μετα λευκάδα.
αν είναι καποιος από καμμενα βούρλα ή λαμία και μπορεί να βοηθησει στο που να μεινουμε θα του μαι υπόχρεη .
πόσα χλμ είναι μπραλο -ναυπακτος ?

thanks a lot
υγ: αν είναι καποιος απο το νησί ή από τη γύρω περιοχη, ας ειδοποιησει να πιουμε καφεδακι

crs-k
23/05/2007, 18:35
Μεσω Θεσσαλονικης θα πατε? :eyepop:

:lol: :rotflmao: :lol:




Υπαρχουν μπολικα ταξιδιωτικα, με θεμα την Λευκαδα, ψαξε και θα βρεις... :smilea:






Edit: Μεταφερεται στις "Πληροφοριες"! :wave2:

wild_cat/anima
23/05/2007, 18:36
εγω τα θέλω ετοιμα!
:p

Tropeas
23/05/2007, 20:29
Ψάξε μια λίγο...
τα χουν ξαναπεί τα παιδιά ...;) :wave2:

miraze
24/05/2007, 13:18
Για φαγητό μπορώ να σου πώ μια φανταστική ταβέρνα:

Ακριβώς στην έξοδο της Νικιάνας (ο δρόμος κάνει μια αριστερή ανηφορική στροφή) θα δείς από την πλευρά της θάλασσας μια πινακίδα ταβέρνας με όνομα

"Η Ανάσα του Ζορμπά"

Κατέβα και θα με θυμηθείς......

:wave2:

miraze
24/05/2007, 13:19
Ουπς, όταν λέω έξοδο εννοώ όπως κατεβαίνεις από την πόλη της Λευκάδας προς το Νυδρί.

Α!!! και να ανέβεις να απολαύσεις την θέα από την Παναγία της Φανερωμένης.

Bil
25/05/2007, 14:20
Γεια σου ρε Μιράτζ με τις συμβουλές σου :wave2: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :beer:

kinhsh
26/05/2007, 03:24
Αργησα να το δω ,αλλα ας γραψω μπας και το δεις wildcat εγω σαν Πρεβεζιανος 20 χλμ μακρια απο Λευκαδα που μου αρεσει να πηγαινω. Για μπανιο και καφε μου αρεσει στο χωριο Αγιος Νικητας .Για βραδυ στην πολη της Λευκαδας και στο Νυδρι. Για φαγητο ,δεν εχω ξεχωρισει καποιο μαγαζι , καθε φορα παω σε αλλο. Επισης αλλες πλαζ που μου αρεσουν εκει ειναι στον Πορο στον Μικρο Γυαλο, στο Καθισμα, στις αλλες φημισμενες πλαζ περισσοτερο καλα τις ξερουν οι Αθηναιοι παρα εγω γιατι ειναι πιο μακρια. Στην πολη κοντα στην αστυνομια καμμια 40 μετρα ειναι ενα ζαχαροπλαστειο που το εχει μηχανοβιος μελος του συλλογου Λευκαδας ρωτηστε εκει για χωματινες διαδρομες.

power hornet
26/05/2007, 08:41
για καλο φαγητο το βραδυ κοψιδια σε στυλ περιπου καλυβια ειναι ενα χωριο μετα το νθδρι που ονομαζετε χαραδιατικα πηγαινε εκει και θα με θυμηθεις.