PDA

View Full Version : Ολόσωμο φαίρινγ για το FZ6



THEOD
05/09/2004, 13:02
Για τους κατόχους του FZ6 (που έχουν γίνει πολλοί τώρα τελευταία).
Ολόσωμο φαίρινγκ-καρίνα από την Top-line.
Φυσικά βγαίνει και στο ασημί-μαυρο.
Ενδιαφέρον ε ?????


4185

THEOD
05/09/2004, 13:04
Κι άλλη μία...


4186

THEOD
05/09/2004, 13:05
Κι άλλη...


4187

dsalpeas
23/09/2004, 15:16
re paidia ,
poy mporoyme na broyme ayto to olosomo fairing ?
mipos iparxei kai se blue stone ?
poso kostizei ?
(poles erotiseis ee)??

tamis
04/10/2004, 18:16
kai kamia fwtografia apo poio makria na doume an mas aresei theod!!! xereis egw to thelw kolasmena edw kai mines!!

arxaios
18/11/2004, 20:07
377 euro άβαφο, 527 euro βαμμένο από www.bike-design.be


6203

tamis
29/11/2004, 19:24
wraios re si alla esteila email kai me egrapsan sta @@ria tous i mamakes!!! kai sto belgiki email kai sto allo! den stelnoune ellada leei! mono meso katastimatos kai paparies diladi! kai re seis kata poso tha einai swsti i aerodinamiki meta to karfwma ton plastikwn panw stin mixani? kai poso wraia tha deixnei? den brika oute mia foto pou na tin deixnei apo makria gia na mporw na bgalw simperasma!

arxaios
29/11/2004, 20:04
Εμένα μου απάντησαν ότι επειδή στην ελλάδα δεν υπάρχει αντιπρόσωπος, μπορούν να το στείλουν και σε ιδιώτη, αφού προπληρωθεί με ταχυδρομική επιταγή (+ μεταφορικά). Αν μάλιστα το παράγγελνα πριν τις 20/11 θα μου έστελναν δωρεάν και ένα ζευγάρι μανιτάρια που ταιριάζουν με το συγκεκριμμένο Fairing.
Τώρα τι έγινε με σένα δεν ξέρω. Πάντως όταν το παραγγείλω ( προηγήται η αγορά του FAZER αρχές Γενάρη ) θα σου στείλω μήνυμα.

arxaios
29/11/2004, 21:56
Το μήνυμα που μου έστειλαν από Βέλγιο

Hello

There is no dealer in greece , we can however deliver it directly to you ,
unpainted version costs 377 euro , painted version costs 527 euro . We have
the unpainted version on stock and painted version only in bleu . Silver
will take 3 to 4 weeks .
We also offer you free as promotion if you order before the 20th of november
the crash protections which fit with the fairing . They normally cost 75
euro , you now get them for free . The shipping cost will be about 50 euro .

Payment need to be made before we ship by international bank tranfer . We
ship with insurence .

If you want to order please send your email to jerry@bike-design.be he does
the export and recieves a copy of your email



Vriendelijke groeten,

Thomas Vanoutryve


Bike Design
Huivelde 70
9240 Zele
T - 052/45.33.61
F - 052/45.33.71
www.bike-design.be



Και όχι ταχυδρομική επιταγή (Sorry λάθος) αλλά με τραπεζική μεταφορά, δηλαδή κατάθεση σε λογαριασμό.

Καλή τύχη

kostasfazer
30/11/2004, 02:24
Όμορφο, όλα ποιος ο λόγος να ντυθεί το γυμνό? Aν ήταν έτσι να περνάμε r6.:dizzy:

arxaios
02/12/2004, 10:27
Κατ'αρχήν περί ορέξεος κολοκυθόπιτες.!!!!! Κατά δεύτερον δεν παίρνουμε R6 για να μην σπάνε τα νεύρα μας δουλεύοντας το μηχανάκι συνέχεια στα κόκκινα (SS γαρ), αλλά να μπορούμε να κινηθούμε και μέσα στην πόλη και βασικά πέραν του ότι δεν έχουμε τα απαραίτητα ευρώ για τον γράφοντα υπάρχει και το θέμα ότι ετών 38 + παντρεμένος με παιδί + καθηγητής σε λύκειο, το R6 δεν λέει και πολύ, εκτός αν θέλω να μου κολλάνε συνέχεια οι μαθητές για κόντρα, Και επειδή συνήθως χατήρι δεν χαλάω, ας γυρεύουμε την δουλειά μας που λένε..........

arxaios
02/12/2004, 10:34
Και για να μην το ξεχάσω, ακόμα κυκλοφωρώ με την πιστη και αθραυστη XJ600S DIVERSION (12 έτη κλεισμένα) μέχρι την αρχή του 2005 που θα πάρω το FAZER. Αλλά από DIVERSION σε R6 είναι μεγάλη η διαφορά χρηστικότητας. Με το FAZER παλεύεται.........

arxaios
21/12/2004, 13:43
Χαρούλες, χαρούλες !!!!! Από www.delvabikes.be 277,64 άβαφο και 441,25 βαμμένο, περίπου 18 μέρες γιά παράδοση. Πληρωμή με κατάθεση σε λογαριασμό ή μέσω www.paypal.com .

gdevelek
21/12/2004, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Κατ'αρχήν περί ορέξεος κολοκυθόπιτες.!!!!! Κατά δεύτερον δεν παίρνουμε R6 για να μην σπάνε τα νεύρα μας δουλεύοντας το μηχανάκι συνέχεια στα κόκκινα (SS γαρ), ......

Είσαι σίγουρος γι' αυτό; Όλα τα δοκιμαστικά που έχω διαβάσει, αφού ενδιαφέρομαι και 'γω για το μηχανάκι, τονίζουν με απογοήτευση ότι μεταξύ 5000 και 8000 στροφών υπάρχει "κοιλιά" και χρειάζεται κανείς να φτάσει στις 10000 στροφές για να δει την πραγματική απόδοση του κινητήρα. Αυτό φαίνεται ξεκάθαρα σε ένα γράφημα μέτρησης ροπής που είδα πρόσφατα σε τεστ ελληνικού περιοδικού (νομίζω το 0-300).

Δεν θα εκπλαγώ αν, παίρνοντας τη FZ6, διαπιστώσεις πως στις 6000 στροφές έχει χειρότερο τράβηγμα από την Diversion...

Θάνος
21/12/2004, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
Όμορφο, όλα ποιος ο λόγος να ντυθεί το γυμνό? Aν ήταν έτσι να περνάμε r6.:dizzy:

Εμ... έλα ντε... και όχι μόνο το R6 αλλά και οποιοδήποτε φερινγκάτο μηχανάκι.

Παίρνεις γυμνό γιατί είναι....... γυμνό! Και θα το ντύσεις; Θα κρύψεις τον κινητήρα;;; Θα κρύψεις τους λαιμούς της εξάτμισης;;; ΓΙΑΤΙ;;; :confused: Όχι μόνο δείχνει ξένο πάνω στο μηχανάκι, αλλά το ασχημαίνει και του χαλάει την προσωπικότητα.

Φυσικά όπως κάποιος είπε... περί ορέξεως κολοκυθόπιτες... ωστόσο τη γνώμη μας θα την πούμε! :smokin:

idi
21/12/2004, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Είσαι σίγουρος γι' αυτό; Όλα τα δοκιμαστικά που έχω διαβάσει, αφού ενδιαφέρομαι και 'γω για το μηχανάκι, τονίζουν με απογοήτευση ότι μεταξύ 5000 και 8000 στροφών υπάρχει "κοιλιά" και χρειάζεται κανείς να φτάσει στις 10000 στροφές για να δει την πραγματική απόδοση του κινητήρα. Αυτό φαίνεται ξεκάθαρα σε ένα γράφημα μέτρησης ροπής που είδα πρόσφατα σε τεστ ελληνικού περιοδικού (νομίζω το 0-300).

Δεν θα εκπλαγώ αν, παίρνοντας τη FZ6, διαπιστώσεις πως στις 6000 στροφές έχει χειρότερο τράβηγμα από την Diversion...


σας ποναει το Fazeraki ε?

σε διαβεβαιω οτι εχει πολυ καλυτερο τραβηγμα απο οτι νομιζεις...

ναι η πραγματικη αποδοση του κινητηρα ειναι ψηλα

εκει αφηνει πισω ολους τους ανταγωνιστεσ του στα 600cc (hornet κτλ)

και γιατι οχι? ποιος ειπε οτι τα χαμηλοροπα μηχανακια ειναι τα καλυτερα?

αν ηταν ετσι, γιατι δε γουσταρει κανενας σας τα V2? (εγω παλι με τρελα!)

καραμελιτσα εγινε η "τρυπα¨του FZ6

παλι καλα που ο κοσμος ξερει και αγοραζει καργα ...

και στην Ελλαδα και παντου

gdevelek
21/12/2004, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
σας ποναει το Fazeraki ε?

σε διαβεβαιω οτι εχει πολυ καλυτερο τραβηγμα απο οτι νομιζεις...

καραμελιτσα εγινε η "τρυπα¨του FZ6

παλι καλα που ο κοσμος ξερει και αγοραζει καργα ...

και στην Ελλαδα και παντου

Χαλάρωσε καυγατζή. Έγραψα καθαρά παραπάνω ότι ενδιαφέρομαι και γω για το μηχανάκι, συνεπώς δε με "πονάει το Fazeraki".

Ωστόσο διατηρώ ακέραιο το δικαίωμα της τεκμηριωμένης κριτικής.

Ελπίζω να μη μας πεις και πως προτιμάς τα τωρινά από τα προηγούμενα φρένα...

idi
21/12/2004, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Χαλάρωσε καυγατζή. Έγραψα καθαρά παραπάνω ότι ενδιαφέρομαι και γω για το μηχανάκι, συνεπώς δε με "πονάει το Fazeraki". Ωστόσο διατηρώ ακέραιο το δικαίωμα της τεκμηριωμένης κριτικής.Ελπίζω να μη μας πεις και πως προτιμάς τα τωρινά από τα προηγούμενα φρένα...

καυγατζης εγω? :D :D

τεσπα αν δε σ'αρεσει παρε το "νεο" :lol: :lol: :lol: hornet

hornet
21/12/2004, 16:04
Ρε ασχετΙDI μηχανη με V κινητηρα εχεις οδηγησει ;

Αιντε χαιμενε ολο π@π@ριες να σε πιασει κανα μοστρο 620 στον Αι γιαννη το ρωσο με το FZ6 να μη ξερεις απο που να φυγεις....!!!!

Και μετα πηγαινε εσυ με 10000 και 12000 σαν το τρολλευ

idi
21/12/2004, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Ρε ασχετΙDI μηχανη με V κινητηρα εχεις οδηγησει ;

Αιντεχαιμενε ολο π@π@ριες να σε πιασει κανα μοστρο 620 στον Αι γιαννη το ρωσο με το FZ6 να μη ξερεις απο που να φυγεις....!!!!


ΚΑΛΑ Ο ΤΥΠΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΟΣΤΡΟ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΕΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ!!!

δε καταλαβες εγω ΤΑ ΠΑΩ τα V2! εχω οδηγησει SV και ερωτευθηκα και το 749 του life dab αλλα πολυ λιγο (πολεμος αυτο το μηχανακι!!!)

arxaios
21/12/2004, 22:44
Μάγκες μην το γυρίσουμε στις διαμάχες τώρα....... Καλό το V2 και σαφής σεβασμός στα Ducati αλλά........ 1) για μένα το Monstro δεν βλέπεται, σε αντίθεση με όλα τα άλλα της ίδιας εταιρείας 2) και γ@μω το 749, το λατρεύω, το γουστάρω αλλά όχι για καθημερινή μετακίνηση και 3) δεν έχουμε όλοι την βίδα να πληρώνουμε γιά χρυσά τα ανταλλακτικά και τα service στη Ducati, αφού πρώτα περιμένουμε αρκετά για ανταλλακτικά.
Όσο για Hornet και CBF 1) δεν μου αρέσουν οπτικά ενώ το Fazer είναι κουκλί και 2) η YAMAHA είναι αντιπροσωπία με @ρχίδια και όχι @ρχίδια αντιπροσωπία όπως η Honda του γνωστού ακατανόμαστου αντιπρόσωπου!!!!
Και για να μην παρεξηγηθώ σαφώς τα Honda είναι κορυφαία μηχανάκια και εγγυημένα (είχα 3) αλλά ο αντιπρόσωπος είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ !!!!!!!