PDA

View Full Version : Πρώτη διαδρομή Ορεινή Αρκαδία!!!Βοήθεια!



mihalis81
25/05/2007, 11:22
Γειά σας.
Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε αυτή την ενότητα και είμαι πάρα πολύ χαρούμενος.
Ετοιμάζομαι για να πάω το πρώτο ταξίδι μου με μηχανή και μπορώ να πώ ότι είμαι πολύ ενθουσιασμένος.
Προορισμός Ορεινή Αρκαδία (μην νομίζετε ότι θα πάω και μακριά):confused: !!!!
θα ήθελα αν δεν σας κάνει κόπο και κάποιος απο εσάς έχει πάει και έχει την εμπειρία να μου πεί κανένα μέρος για διαμονή, επίσκεψη...και ότι άλλο αξίζει να κάνει εκεί.
Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!!!
:beer: :beer:

VANDA
25/05/2007, 11:26
Καλό δρόμο! :D

links (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=19328&highlight=%E1%F1%EA%E1%E4%DF%E1)

siraxanz
26/05/2007, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από mihalis81
Γειά σας.
Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε αυτή την ενότητα και είμαι πάρα πολύ χαρούμενος.
Ετοιμάζομαι για να πάω το πρώτο ταξίδι μου με μηχανή και μπορώ να πώ ότι είμαι πολύ ενθουσιασμένος.
Προορισμός Ορεινή Αρκαδία (μην νομίζετε ότι θα πάω και μακριά):confused: !!!!
θα ήθελα αν δεν σας κάνει κόπο και κάποιος απο εσάς έχει πάει και έχει την εμπειρία να μου πεί κανένα μέρος για διαμονή, επίσκεψη...και ότι άλλο αξίζει να κάνει εκεί.
Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!!!
:beer: :beer:

Καλό ταξίδι να έχεις,
όπου να πας στην Αρκαδία είναι ωραία.

Έτσι γιά να σε βοηθήσω θα σου δώσω μιά ιδέα διαδρομής:) Δεν είναι απαραίτητο να κάνεις αυτό, απλά πάρε μιά ιδέα.

Από Αθήνα μεσω εθνικής οδού προς Τρίπολη,
Μετά τα διόδια Νεστάνης δεξιά διασταύρωση πρός Λεβίδι κλπ βγαίνεις
Συνεχίζεις πρός Λεβίδι, Βλαχέρνα, Βυτίνα
Μετά την Βυτίνα δεξιά διασταύρωση προς Μαγούλιανα, Βαλτεσινίκο.
Από Βαλτεσινίκο επιστροφή στον κεντρικό δρόμο και πορεία προς Δυτικά με προορισμό Δημητσάνα(πινακίδες)
Από Δημητσάνα προς Στεμνίτσα
Από Στεμνίτσα προς Ελληνικό, Μεγαλόπολη
Από Μεγαλόπολη, Καρύταινα και επιστροφή Μεγαλόπολη,
Από Μεγαλόπολη μπορείς να γυρίσεις Τρίπολη η αν έχεις χρόνο να πας Αγία Θεοδώρα.
Γυρνάς με κατεύθυνση Τρίπολη και επιστρέφεις.

Όλα τα μέρη που σου ανέφερα έχουν παροχές γιά διαμονή διατροφή καφέ κλπ , καθώς και αξιοθέατα γιά περισσότερα στο επόμενο ταξίδι:wave2: