PDA

View Full Version : Suicidal κανείς ????



Anritsu
25/05/2007, 17:37
Από το soundmag.gr

" Oι Suicidal Tendencies δε φοβήθηκαν ποτέ τις δημόσιες αντιπαραθέσεις. Το συγκρότημα σχηματίστηκε στην Καλιφόρνια στις αρχές της δεκαετίας του `80 και ο ήχος τους σημάδεψε μια ολόκληρη γενιά συγκροτημάτων όντας το απόλυτο κράμα του speed, skate, punk, thrash με ήχο δυναμίτη, στίχους μανιφέστο και ροή λόγου που θα έκανε επίδοξους ράπερ να κλείνουν τα μικρόφωνα τους. Ο ηγέτης του σχήματος, Mike Muir δημιούργησε ολόκληρη σχολή οπαδών όντας από τις πιο δημοφιλείς φυσιογνωμίες του MTV Headbangers` Ball.

To συγκρότημα-κολεκτίβα άνοιξε το δρόμο για συγκροτήματα όπως οι Linkin Park, Limp Bizkit, Korn, Rage Against The Machine πορευόμενοι παράλληλα με τoυς... Metallica για να κάνουμε τους συσχετισμούς - αναγνωρίζοντας ότι ο νυν μπασίστας τους Robert Trujillo, προέρχεται από τους ST.

Tο πιο γνωστό τραγούδι τους - ύμνος είναι το "Institutionalized," που φιλοξενείται σε video games αλλά "`έπαιξε" και βασικό ρόλο στην cult ταινία Repo Man με τον Emilio Estevez καθώς και σε ένα επεισόδιο της τηλεοπτικής σειράς Miami Vice (στην οποία η μπάντα έκανε μια guest εμφάνιση). Ηταν όμως το άλμπουμ «Lights, Camera, Revolution» που κυκλοφόρησε το 1990, έγινε χρυσό στις ΗΠΑ και με το συγκλονιστικό video για το κομμάτι «You Can`t Bring Me Down» τους χάρισε την αιωνιότητα.

Στα τέλη της δεκαετίας του 1990 ο Muir επανασυγκρότησε τους Suicidal Tendencies και κυκλοφόρησε το «Freedumb» και το «Free Your Soul and Save My Mind». Η μπάντα συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία της .....To συγκρότημα - πώρωση βρίσκει επιτέλους το "δρόμο" για τις συναυλιακές σκηνές στην Ελλάδα... 3-2-1 ACTION!! Ετοιμαστείτε για πραγματική δράση με τους Suicidal Tendencies! To Σάββατο 26/5/07 η μπάντα θα επισκεφθεί την Αθήνα όπου θα εμφανισθεί στo GAGARIN205 "

Ελα σας εχω και σετλιστ

01-You Can't Bring Me Down
02-Trip At The Brain
03-War Inside My Head
04-Subliminal
05-Monopoly On Sorrow
06-Send Me Your Money
07-We Are Family
08-Possessed To Skate
09-Cyco Vision
10-I Saw Your Mommy
11-How Will I Laugh Tomorrow ?
12-Won't Fall In Love Today
13-Lovely
14-Pledge Your Allegiance
Encore :
15-I Want More
16-Cyco

Εισιτήριο 28 εβρουλακια μόνο !

Μέχρι στιγμής εχουνε φύγει κάπου 460 τεμάχια !





ΕΛΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ

:beer: :beer:

Anritsu
25/05/2007, 17:40
Ξεχασά την φωτό !!!!


90186

kachius
25/05/2007, 18:28
ωραίο το playlist!

Θα είναι αυτό όντως;


Εκτός από τον Trujillo που ως γνωστόν λείπει...
έχω ακούσει ότι την έχει κάνει και ο rocky απ'τις κιθάρες και ότι παίζουν
πιο "punk" τώρα πια (όπως στους πρώτους δίσκους...)

Έχεις ιδέα κατά πόσο καλά θα αποδοθούν τα εποχής rocky τραγούδια;

Είναι γαμάτοι πάντως...
:beer: :beer: :beer:

Anritsu
25/05/2007, 18:39
Αν ξέρεις γαλλικά η μπορεισς να βρεις κανένα να μας κανει μετάφραση εδώ (http://heavymusic.free.fr/heavymusic2/concert%20review/stparis07/stparis07.php) έχει εντυπώσεις απο το λαίβ τους στο Παρίσι στις 19 Απριλίου .Φαντάζομαι καλά πράματα θα λέει .Απο κει πήρα και το σετλιστ , οπότε φαντάζομαι θα έχει μεγάλη δόση αλήθειας .






:beer: :rotflmao:


90196

slacker
25/05/2007, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Ελα σας εχω και σετλιστ

01-You Can't Bring Me Down
02-Trip At The Brain
03-War Inside My Head
04-Subliminal
05-Monopoly On Sorrow
06-Send Me Your Money
07-We Are Family
08-Possessed To Skate
09-Cyco Vision
10-I Saw Your Mommy
11-How Will I Laugh Tomorrow ?
12-Won't Fall In Love Today
13-Lovely
14-Pledge Your Allegiance
Encore :
15-I Want More
16-Cyco


Που είναι το "Institutionalized"? :a41:






:lol: :wave2: :beer:

sober
25/05/2007, 19:08
Εισητηρια 8α παρετε απο κει???:confused:

Anritsu
25/05/2007, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Εισητηρια 8α παρετε απο κει???:confused:

Εγω ψώνισα αλλά φαντάζομαι πως θα έχει και ταμείο κανονικά .Νομίζω πως το γκαγκαριν παίρνει κάνα χιλιάρικο λαό . Θα πας ???



Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Που είναι το "Institutionalized"? :a41:



:lol: :wave2: :beer:

Ελα ντε ... πιστεύω πως αν μπήξουμε τις φωνές δεν θα το αρνηθούν

παρτο εδώ αν και το ντούμπλαζ δεν είναι και πολύ επιτυχημένο

http://www.youtube.com/watch?v=sXGFEazA174&mode=related&search=

Fireball400
25/05/2007, 21:54
Μακάρι να μην είχα πολλά έξοδα τελευταία...ίσως...

Anritsu
26/05/2007, 01:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dammed_kittin
se olo to site thes metafrasi??? :uplate: :hypnotize :eyepop:


Τσου , μόνο το ρεζουμέ , αν είναι σε φόρμα οι Σουισαινταλ και ότι άλλο έχετε ευχαρίστησης .

:wave2:

sober
26/05/2007, 01:40
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
[B]Εγω ψώνισα αλλά φαντάζομαι πως θα έχει και ταμείο κανονικά .Νομίζω πως το γκαγκαριν παίρνει κάνα χιλιάρικο λαό . Θα πας ???




Το σκεφτομαι σοβαρα..:D

Anritsu
26/05/2007, 23:39
Το πάρτι ξεκίνησε με το "You can't bring me down " και τελείωσε με 2ο encore το "Institutionalized"
Ακούστηκε ολο το σετ λιστ πάνω κάτω που υπάρχει στο αρχικοί ποστ εκτός και μέσα στο πανικό έχασα κάνα κομμάτι. Στο τέλος του βασικού set o Mike Muir ανέβασε λαό επάνω στην σκηνή και έγινε το ελα να δεις . Καλός ήχος , πολύ ιδρώτας και φοβερή διάθεση από το γκρουπ που αναγνώρισε πως κακώς για 17 χρόνια δεν είχαν περάσει από τα μέρη μας .

Τα καλά νέα για όσους δεν μπόρεσαν να έρθουν στο λαιβ είναι πως βγάζουν καινούριο δίσκο και του χρόνου θα ξανάρθουν .Ακολουθούν οι καλύτερες φωτο που μπόρεσα να βγάλω μέσα στην
σχιζοφρενία

Παμε τώρα για James και Motorhead :a23:


90293

Anritsu
26/05/2007, 23:41
Mike Muir


90294

Anritsu
26/05/2007, 23:42
Dean Pleasants


90295

Anritsu
26/05/2007, 23:44
Mike Muir & Ron Brunner Jr

και τέλος ....


90296

sober
27/05/2007, 02:44
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


Αντε...ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


:bawl: :bawl: :bawl:

dez
29/05/2007, 09:29
pledge your allegiance :D


90478

Loudovikos
29/05/2007, 09:45
Axxxxxxx ακομα πονάω!!!!!

Περίμενα αυτην την συναυλία 15 χρόνια τώρα και μπορώ να πω
οτι αν και είχα μερικες επιφυλάξεις για το εαν θα ειναι καλη ο Muir
εξακολουθεί να τα σπάει!!


:a016: :a016:

dez
29/05/2007, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Loudovikos
Axxxxxxx ακομα πονάω!!!!!

Περίμενα αυτην την συναυλία 15 χρόνια τώρα και μπορώ να πω
οτι αν και είχα μερικες επιφυλάξεις για το εαν θα ειναι καλη ο Muir
εξακολουθεί να τα σπάει!!


:a016: :a016:
:beer:
εγω τους περιμενα απο το 89 και παρολο που το pit ηταν αρκετα φιλικο ... κι εγω ποναω ακομα :D

Anritsu
29/05/2007, 17:18
ΕΛΑ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΛΕΜΕΝ

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ . ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΓΡΑΦΕ . ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΝΕ ΤΟ ΓΙΟΥΤΟΥΜΠ ????



ΛΙΝΚ1 ΑΙΝΤ ΓΚΟΝΑ ΤΑΙΚ ΙΤ ΕΝΙΜΟΡΕ (http://www.youtube.com/watch?v=gp9H3amnJw8)



ΣΑΜΠΛΙΜΙΝΑΛ ΛΙΝΚ 2 (ΕΔΩ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΞΥΛΟ) (http://www.youtube.com/watch?v=oo1tWTo9g9I)

:rotflmao: :sick:


90571

sober
29/05/2007, 17:46
Μπραβο ρε!!Τουλαχιστο να δουμε τι χασαμε να μην το ξανακανουμε..

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Zid
30/05/2007, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
:beer:
εγω τους περιμενα απο το 89 και παρολο που το pit ηταν αρκετα φιλικο ... κι εγω ποναω ακομα :D Χμμ καλά ήταν δε λέω από πλευράς συναυλιακής παρουσίας !!!... αλλά ρε γαμώτο να βλέπω ένα group που γούσταρα πριν 10 -15 χρόνια και να βλέπω το Μuir σαν μπαλόνι!! αγνώριστο!! .. ένιωσα σαν οπαδός των deep purple ... παναγιά μου!!!!Ελπίζω να μην ξανα έρθουν και να μείνω με την ανάμνηση μιας καλής συναυλίας που έπρεπε να είχα δεί στο λύκειο... :(

Anritsu
30/05/2007, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Χμμ καλά ήταν δε λέω από πλευράς συναυλιακής παρουσίας !!!... αλλά ρε γαμώτο να βλέπω ένα group που γούσταρα πριν 10 -15 χρόνια και να βλέπω το Μuir σαν μπαλόνι!! αγνώριστο!! .. ένιωσα σαν οπαδός των deep purple ... παναγιά μου!!!!Ελπίζω να μην ξανα έρθουν και να μείνω με την ανάμνηση μιας καλής συναυλίας που έπρεπε να είχα δεί στο λύκειο... :(


Περνάνε τα χρονιά φίλος . Απο φυσική κατάσταση καλά τον είδα όμως τον μιχαλάκι


:beer:

Zid
30/05/2007, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Περνάνε τα χρονιά φίλος . Απο φυσική κατάσταση καλά τον είδα όμως τον μιχαλάκι


:beer: Ήταν σίγουρα ο ίδιος χαχαχαχ:rotflmao: :rotflmao: :p :p

:beer: :beer:

dez
31/05/2007, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Χμμ καλά ήταν δε λέω από πλευράς συναυλιακής παρουσίας !!!... αλλά ρε γαμώτο να βλέπω ένα group που γούσταρα πριν 10 -15 χρόνια και να βλέπω το Μuir σαν μπαλόνι!! αγνώριστο!! .. ένιωσα σαν οπαδός των deep purple ... παναγιά μου!!!!Ελπίζω να μην ξανα έρθουν και να μείνω με την ανάμνηση μιας καλής συναυλίας που έπρεπε να είχα δεί στο λύκειο... :(
ασε ρε, ειχα κι εγω πολλες τετοιες ανησυχιες πριν παω στη συναυλια...σε σημειο που αργησα τοσο ωστε να χασω το 1ο 20λεπτο :D . Ομως, ξερεις τι? Μου "ακουστηκαν" και "φανηκαν" "μεσα στην εποχη", δεν ηταν καρικατουρες. Παντως, οντως εχει στρογγυλεψει λιγο ο mike :rotflmao:

Anritsu
31/05/2007, 21:50
MOUA


90893

Zid
01/06/2007, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
ασε ρε, ειχα κι εγω πολλες τετοιες ανησυχιες πριν παω στη συναυλια...σε σημειο που αργησα τοσο ωστε να χασω το 1ο 20λεπτο :D . Ομως, ξερεις τι? Μου "ακουστηκαν" και "φανηκαν" "μεσα στην εποχη", δεν ηταν καρικατουρες. Παντως, οντως εχει στρογγυλεψει λιγο ο mike :rotflmao: Dez ειλικρινα έχω ανάμεικτα συναισθήματα!!!... πάντως μερικά group αν δε τα δεις στην ώρα τους ... μετά ξινίζουν :yuck: :yuck:
Βέβαια για να πω την αλήθεια στους Madness δε θα με χαλάσει καθόλου που θα είναι 50 χρονών ,γιατί σίγoυρα άλλο το είδος της μουσικής (σαν το παλιό καλό κράσι κάτι:lol: ) για να δούμε φέτος... :smilea:

dez
01/06/2007, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Dez ειλικρινα έχω ανάμεικτα συναισθήματα!!!... πάντως μερικά group αν δε τα δεις στην ώρα τους ... μετά ξινίζουν :yuck: :yuck:
Βέβαια για να πω την αλήθεια στους Madness δε θα με χαλάσει καθόλου που θα είναι 50 χρονών ,γιατί σίγoυρα άλλο το είδος της μουσικής (σαν το παλιό καλό κράσι κάτι:lol: ) για να δούμε φέτος... :smilea:
ναι ρε, οι madness ειναι τσιρκο ομως :lol: ... απο το 92 και μετα ολο "comebacks" κανουν :lol:

dez
01/06/2007, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
MOUA
ρε συ, μπας και την εχεις σε καλυτερη αναλυση (μαλλον ειναι απο καποιο site ε?) ?
βρηκα τον κολλητο μου αλλα οχι εμενα :D

Loudovikos
01/06/2007, 12:34
:wave2: :wave2:


90997

Anritsu
01/06/2007, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
ρε συ, μπας και την εχεις σε καλυτερη αναλυση (μαλλον ειναι απο καποιο site ε?) ?
βρηκα τον κολλητο μου αλλα οχι εμενα :D


Distixws oxi . Kai afth apo to avopolis.gr einai .

:wave2: