PDA

View Full Version : διαμαρτυρια κραξιμο παραλιακου ΒΑR



filippos_hornet
06/09/2004, 13:16
Δεν ξερω ποσοι γνωριζουν το μπαρ καφε εστιατοριο ΠΙΣΙΝΑ στη ΖΕΑ στο Πειραια.

Αυτο το μαγαζι απαγορευει τα κρανοι μεσα στο μαγαζι (1.000.000... τετραγωνικων).

Τα κρανοι τοποθετουνται χυμα στην εξοδο χωρις αποδειξη ή οτιδηποτε που να σε συνδεει με το κρανος. Κατα την εξοδο σου ή ακομα οι διερχομενοι απο εξω μπορουν να επιλεξουν οποιο κρανος τους αρεσει και να φυγουν.

Οι καραγκιοζηδες που δουλευουν εκει προσπαθουσαν να με πεισουν πως κανενας δεν κλεβει εδω, γιατι εξαλου τι μπορουν να κανουν με ενα κλεμενο κρανος. Δηλαδη εδω οι ανθρωποι ειναι ολοι καλοι και αγιοι. Τους φαινοταν παραξενο που δεν ηθελα να αφησω το κρανος μονο του και για αυτο εγινα γνωστος ως " ο τυπος με το κράνος". :hypnotize
Επισης ειχαν ενα ακομα ατρανταχτο επιχειρημα. Μου λενε λοιπον: "ειδες ποσες μηχανες ειναι εξω; Φαντασου αν ολοι αυτοι φερναν τα κρανοι τους μεσα!!"

Αναρωτηθηκα λοιπον αν η αλμυρα και η κοκα τους εχει κανει κανει τοση ζημια.

Τυχερος επισης που ο παρκαδορος δεν επιχειρησε να μου παρει τη μηχανη και επισης που με αφησαν να μπω γιατι ημουν αχτενιστος.

Λοιπον προτεινω η επομενη συγκεντρωση να γινει στο συγκεκριμενο μαγαζι.
:smokin:

Θάνος
06/09/2004, 13:21
Όσοι δεν χωρέσουν ας πάνε στο egomio στη Γλυφάδα που με τα ίδια επιχειρήματα έχει την ίδια πολιτική...

Δεν πειράζει όμως... την επόμενη φορά που θα σου δείξει τις μηχανές να του πεις:

-Για φαντάσου όλοι αυτοί να μην έμπαιναν και μέσα...

ΟΥΣΤ!

filippos_hornet
06/09/2004, 13:25
λες ακομα να πιστευουν οτι θα δουλεψουν με τους τουριστες;;;;

afrotwin
06/09/2004, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos_hornet
λες ακομα να πιστευουν οτι θα δουλεψουν με τους τουριστες;;;;

ego nomizo oti eprepe na tou pis, kala afou den mporo na to afiso se kapia karekla mesa sto magazi a to forao :rotflmao:
na skasoume ki ali na katsoume sto magazi me ta krani sto kefali ke na ftiaksoume mia gelia atmosfera:rotflmao: na erxete kosmos ke na esthanete asxima ke na fevgi:rotflmao:

ruyjin
06/09/2004, 13:40
ναι ρε παιδεσ,
δε κανονιζουμε να παμε για καφε εκει!!
να σκασουμε ολοι μαζι ομως

χαχαχαχ
να τους κραξουμε και να φυγουμε αν δε μας αφησουν να μπουμε

filippos_hornet
06/09/2004, 13:57
με οτι εξοπλισμο εχουμε ( δερματινα, μποτες...ροπαλα αλυσιδες...)

periklisk
06/09/2004, 16:10
Ντου ρε!

Όποτε το κανονίσετε μου λέτε και μένα! Θα φέρω 2 κράνη μαζί μου!!!!

....και δεν κάνω πλάκα......

RapidShade
06/09/2004, 16:21
Κι εγώ μέσα για το σκηνικό...
άκου ρε τους μαλάκες....

δεν πάμε καλά ρε....!!!

"έπιασε η ψ%λή τους καϊμάκι"
που έλεγε και η συγχωρεμένη η γιαγιά μου!

Τραβάτε ρεεεεεεεε!

idi
06/09/2004, 16:34
ρε δε τους γραφετε καλυτερα στα @@@@@ σας... παμε στο διπλα μαγαζι και να γ@@@@με στις μπυρες και να κανουμε τρελο λογαριασμο..

μετα να περασουμε απ'εξω και να πουμε... αφου δε γουσταρετε μηχανες ηρθαμε διπλα...:beer: :beer: :beer:

A.I.
06/09/2004, 17:00
Πάμε παρέα...ολοι κράνοι...ένας χωρίς...φεύγοντας ζητάει αποζημίωση που του χάσανε το κράνος...να δείς για πότε βάζουν χαρτάκι...:D

George-3-
06/09/2004, 21:58
Ναι ρε παιδες γουσταρω και εγω μεσα....!!! Δηλαδη αν το πεις σε καποιο αρμοδιο φορεα τι θα κανει.....
Με αυτη την πολιτικη σε αποτρεπουν απο το να φορας κρανος κατα την βραδυνη σου εξοδο...!!!!

adam_tsouk
06/09/2004, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego nomizo oti eprepe na tou pis, kala afou den mporo na to afiso se kapia karekla mesa sto magazi a to forao :rotflmao:
na skasoume ki ali na katsoume sto magazi me ta krani sto kefali ke na ftiaksoume mia gelia atmosfera:rotflmao: na erxete kosmos ke na esthanete asxima ke na fevgi:rotflmao:

Αφρο, βρες και τρόπο να πιούμε το πατάκι μας και μέσα!!!

:lol: :lol: :lol:


Γελοίο μέρος έτσι; Καλή φάση να πάμε! Και γενικά έχω πρόβλημα με το που να το αφήνω.... Θα το φοράω!!

Ασε που κόλάς και στις καλύτερες γκόμενες χωρίς να σε βλέπουν! :confused: :hypnotize

:lol: :lol: :lol:

ΝΤΟΥ όλοι!!!!

George-3-
06/09/2004, 22:58
Και ειδικα με φιμε η καθρεπτιζε ζελατινα νιθεις και πιο ανετα....

Boxer
07/09/2004, 08:20
Εχω καλυτερο σχεδιο!!!!

Παω εγω και ο Περι ξεχωριστα.Εγω με ενα κρανος της πλακας και ο Περι με το τελευταιο μοντελο της ARAI αξιας 1000 €. Στην εξοδο αφηνω το δικο μου και φευγω με του Περι. Και μετα ο Περι τσαμπουκαλευεται οτι του φαγανε το κρανος και τους τσιμπαει και 1000 €.

ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

afrotwin
07/09/2004, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Αφρο, βρες και τρόπο να πιούμε το πατάκι μας και μέσα!!!

:lol: :lol: :lol:


Γελοίο μέρος έτσι; Καλή φάση να πάμε! Και γενικά έχω πρόβλημα με το που να το αφήνω.... Θα το φοράω!!

Ασε που κόλάς και στις καλύτερες γκόμενες χωρίς να σε βλέπουν! :confused: :hypnotize

:lol: :lol: :lol:

ΝΤΟΥ όλοι!!!!

ego exo pi tripa sto epano meros tou kranous na vgeni o anapnefstiras gia ton ximona na min 8oloni i zelatina me ton idio tropo mpori na gini tripa 10 xilioston mprosta gia solinaki me xoni outososte na pinonte diafora igra ke na efarmozi ke to tsigaro gia tous kapnistes,to provlima ine oti den exoume vri akoma katalilo dolby suround gia to kranos ke kalo projector ala 8a vroume tin akri me ligi prospa8ia pantos i doriforiki kerea gia to cranos ine etimi ke kani ekpliktiki doulia

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

monstermind
07/09/2004, 08:44
οπ!

μαγκιά!


και πάνω που ξεκίναγα να μαζέψω λεφτά για β' κράνος...



που είναι αυτό το μαγαζάκι να πάω να "προμηθευτώ" ενα κρανάκι καλό... ???

periklisk
07/09/2004, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
Εχω καλυτερο σχεδιο!!!!

Παω εγω και ο Περι ξεχωριστα.Εγω με ενα κρανος της πλακας και ο Περι με το τελευταιο μοντελο της ARAI αξιας 1000 €. Στην εξοδο αφηνω το δικο μου και φευγω με του Περι. Και μετα ο Περι τσαμπουκαλευεται οτι του φαγανε το κρανος και τους τσιμπαει και 1000 €.

ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Σωστός ο Γιάννης!!! Που σαι! :beer: :beer:

melsaltas
07/09/2004, 08:48
ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΟΙ.
ΜΕΕΕΕΕΕΕΕΣΑ!!!!!!!!
ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ.

monstermind
07/09/2004, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
=======
Εχω καλυτερο σχεδιο!!!!

Παω εγω και ο Περι ξεχωριστα.Εγω με ενα κρανος της πλακας και ο Περι με το τελευταιο μοντελο της ARAI αξιας 1000 €. Στην εξοδο αφηνω το δικο μου και φευγω με του Περι. Και μετα ο Περι τσαμπουκαλευεται οτι του φαγανε το κρανος και τους τσιμπαει και 1000 €.

ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
=======

οχι ρε...


να πάτε να νοικιάσετε κανα ολόχρυσο κράνος 100.000 € για μια μερα, για να πιάσετε την καλή...


...

ruyjin
07/09/2004, 10:23
πλακα πλακα δε το κανονιζουμε
να σπασουμε και πλακα!!!!!!!!!

Boxer
07/09/2004, 10:36
Να το κανονισουμε.

αλλα για καλο και για κακο καποιος να σβησει ολο αυτο το post

periklisk
07/09/2004, 10:41
Εγώ παίδες δεν μπορώ σήμερα, την Πέμπτη και το ΣΚ.....

idi
07/09/2004, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Εγώ παίδες δεν μπορώ σήμερα, την Πέμπτη και το ΣΚ.....

εγω Τριτη και Πεμπτη παντα ΔΕ μπορω

cbanthropos
07/09/2004, 11:02
Πλακα πλακα το έχουν μαθει όλοι τώρα και όπου πας σου λένε να το αφησεις...
Καλα που δεν εχω Arai..

Εγω μέσα σε λίγο καιρό βίωσα το ίδιο σκηνικο στο Τασ Μαχαλ(Αλεξανδρας), Ιστιοπλοικο (Πειραιας), Πισινα..

Είμαι μεσα κι εγω για το γέλιο. Και μιας και δε θα μπουμε (ειναι σίγουρο), να καλέσουμε και καναλακι που γουσταρει τελιωμενα ρεπορταζ, να γινει τζογος... :D :D

periklisk
07/09/2004, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
Και μιας και δε θα μπουμε (ειναι σίγουρο), να καλέσουμε και καναλακι που γουσταρει τελιωμενα ρεπορταζ, να γινει τζογος... :D :D

και μιας και δε θα μπούμε φωνάζουμε και ένα περιπολικό για να γελάσουμε άμα λάχει!!!!

filippos_hornet
07/09/2004, 11:13
To ωραιο θα ειναι οταν θα ειναι μεσα στα μαγαζια μονοι τους.

να δουμε τοτε αν τα ποτα θα τα εχουν 9€ και που θα βαζουμε τα κρανοι

ουστττττ βρωμο ψωναρες

RapidShade
07/09/2004, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
και μιας και δε θα μπούμε φωνάζουμε και ένα περιπολικό για να γελάσουμε άμα λάχει!!!!

Δεν έχουν δικαίωμα να μην μας αφήσουν να μπούμε
το ξέρεις;...
Αν φωνάξουμε αστυνομία θα κωλώσουνε τα καριόλια...
Ξαφνικά γίνανε όλοι υπερ-μούρες και δεν μασάνε
και δεν καταδέχονται... ρε ουρτ ρε!

sniper
07/09/2004, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από RapidShade
Δεν έχουν δικαίωμα να μην μας αφήσουν να μπούμε
το ξέρεις;...
Αν φωνάξουμε αστυνομία θα κωλώσουνε τα καριόλια...
Ξαφνικά γίνανε όλοι υπερ-μούρες και δεν μασάνε
και δεν καταδέχονται... ρε ουρτ ρε!


Στο έχω ξαναπεί.... Μίλα καλύτερα και ΜΗΝ ΦΩΝΑΖΕΙΣ!!!!

:wave2:

melsaltas
07/09/2004, 11:17
ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΝΤΟΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΑΒΑΛΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΑΜΙΑ ΤΟΥΣ.
ΝΑ ΔΟΥΝ ΠΟΣΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΤΕΘΙΜΕΝΟΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΣΟΥΝ.
ΝΤΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΒΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!

ruyjin
07/09/2004, 11:36
κανονιστε δουλειες και οριζουμε ημερομηνια!!!!!!!!



νταξ;;;;;;;;;;;;;;
οπως λεει και φιλος μου ο Περι :D

periklisk
07/09/2004, 11:51
νταξ!!!!

Εγώ είπαμε Τετάρτη Παρασκευή μπορώ..... Μετά από βδομάδα!

adam_tsouk
07/09/2004, 12:36
Παιδιά εννοείται πως είμαι μέσα και θα προσπαθήσω να έχω και παρέα αν τα καταφέρω 2-3 μηχανάκια ακόμα για μπούγιο!!
Ένα πρόβλημα μόνο: πειράζει να πεθάνω στα γέλια;;;:confused:

periklisk
07/09/2004, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Παιδιά εννοείται πως είμαι μέσα και θα προσπαθήσω να έχω και παρέα αν τα καταφέρω 2-3 μηχανάκια ακόμα για μπούγιο!!
Ένα πρόβλημα μόνο: πειράζει να πεθάνω στα γέλια;;;:confused:

Εννοείται πως δεν πειράζει!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Traveller
07/09/2004, 20:33
Ama kanonistei peite mou, tha ithela na dw ta moutra tous... alla na eimaste kamia 20ria mixanes. As min mpoume mesa, pame mono kai mono gia na tous ksinisoume> hahhahaa,

anyhow, apla eite me mixani eite xwris den patame ekei kai na thelame,

Take care

cbanthropos
08/09/2004, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Traveller
As min mpoume mesa, pame mono kai mono gia na tous ksinisoume> hahhahaa,


Κοιτα, αμα τους ξυνισουμε, ΔΕΝ πρεπει μετα να μπουμε μεσα. Δεν θελουμε να πιουμε καφε με ροχαλα ετσι δεν ειναι? :yuck:

periklisk
08/09/2004, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
Κοιτα, αμα τους ξυνισουμε, ΔΕΝ πρεπει μετα να μπουμε μεσα. Δεν θελουμε να πιουμε καφε με ροχαλα ετσι δεν ειναι? :yuck:

Ακριβώς έτσι! Θα κάνουμε τη μανούρα και μετά δρόμο!

filippos_hornet
08/09/2004, 09:24
λοιπον παμε ενα βραδακι με πληρη εξοπλισμο (δερματινα, μποτες ...) και κανουμε μπανιο στη πισινα. Για μετα εχει και ντουζιερες.

Και δεν μπορουν να σου πουνε και τιποτα.

A.I.
08/09/2004, 12:48
Παιδιά επειδή είμαι κονούργιος εδώ και δεν γνωρίζω άτομα...να βαράω όσους δεν φοράνε κράνοι?...

adam_tsouk
08/09/2004, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από A.I.
Παιδιά επειδή είμαι κονούργιος εδώ και δεν γνωρίζω άτομα...να βαράω όσους δεν φοράνε κράνοι?...


όχι ρε, είσαι τρελός;;; να φάμε καμιά αδέσποτη επειδή το βγάλαμε να πάρουμε λίγο αέρα;;;:lol:
Άσε που ούτε εγώ ξέρω τα παιδιά. Θα πηγαίνουμε και θα λέμε κάτι συνθηματικό!! πχ. κυβικά μηχανής!!! άμα σου λέει άσχετα ρίχτου!! :lol: :lol: :lol:
Πάντως αν τελικά (λέμε αν) κανονιστεί κάτι καλό θα ήταν να το κανονίσουμε 2-3 μέρες νωρίτερα για να οργανωθούμε και όχι Π-Σ-Κ ακόμα για μπάνιο πάμε (ή έστω τσάρκα)
:wave2: :wave2:

τρελά μπυρόνια στο ΠΙΣΙΝΑ :rotflmao:


:beer: :beer: :beer: :beer:

A.I.
08/09/2004, 15:59
χαχα:rotflmao: χαχα:rotflmao: χαχα:rotflmao:
Oμως "be quick or be dead" νομίζω οτι ο Dickinson εννοεί "μην περιμένεις το παρασύνθημα..." :lol: :lol: ή "ρίχτηνα πριν την φάς" πιο χύμα, :lol:
...αλλά ίσως και "του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ" 100% επιτυχημένη τακτική :cool: :lol: :lol:
Oπως και να 'χει, για καλό και για κακό φοράμε το κράνος και κρατάμε και καρτέλα που θα γράφει τα κυβικά της μηχανής με μεγάλα γράμματα!..
:rotflmao:

adam_tsouk
08/09/2004, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από A.I.
χαχα:rotflmao: χαχα:rotflmao: χαχα:rotflmao:
Oμως "be quick or be dead" νομίζω οτι ο Dickinson εννοεί "μην περιμένεις το παρασύνθημα..." :lol: :lol: ή "ρίχτηνα πριν την φάς" πιο χύμα, :lol:
...αλλά ίσως και "του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ" 100% επιτυχημένη τακτική :cool: :lol: :lol:
Oπως και να 'χει, για καλό και για κακό φοράμε το κράνος και κρατάμε και καρτέλα που θα γράφει τα κυβικά της μηχανής με μεγάλα γράμματα!..
:rotflmao:



Καλή ιδέα είναι επίσης στο χέρι με το οποίο θα βαράς να φοράς και το γάντι από τη μηχανή!:look: :look:

A.I.
09/09/2004, 12:21
Aδελφέ, εισαι σίγουρος για το γάντι?.. :eek: μήπως το χοντρένουμε?..:lol:

adam_tsouk
09/09/2004, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από A.I.
Aδελφέ, εισαι σίγουρος για το γάντι?.. :eek: μήπως το χοντρένουμε?..:lol:




μμμμμμμ....... για να δω...........

ναι δίκιο έχεις, άσ'το χέσ'το το γάντι...:lol: :lol:

filippos_hornet
09/09/2004, 12:32
αυτοι ξεκινησαν;)