PDA

View Full Version : Νταλίκα με Κόκκινο



Draculas-GR
26/05/2007, 23:53
Ρ 100-50

Αυτή είναι η πινακίδα κυκλοφορίας, της νταλίκας με το ρυμουλκούμενο, που πέρασε με κόκκινο τα φανάρια της Νέας εισόδου, στην Καλαμάτα την Πέμπτη 24-5 το απόγευμα.

ο ξεφτιλισμένος πλησιάζοντας στα φανάρια, είδε το πορτοκαλί, έκοψε (σχεδόν σταμάτησε) τον πιάνει το κόκκινο, και μετά απο 3-4 δευτερόλεπτα, αποφάσισε οτι θα περάσει, στρίβοντας αριστερά, απο την μεσαία λωρίδα μάλιστα η οποία είναι μόνο για να συνεχίσεις ευθεία!

Να ήξερα και το όνομα του μπάσταρδου, το πατρώνυμο, το ΑΦΜ, τον αριθμό ταυτότητας, και την διεύθυνση του, να είστε σίγουροι οτι θα τα έδινα. το μόνο παραπάνω που ξέρω γι'αυτόν είναι η οικογενειακή του κατάσταση: Γ@μ&#*$νος
η ειρωνεία?
300m μετά τα συγκεκριμένα φανάρια (στην κατεύθυνση που έστριψε ο μπάσταρδος) είναι η Αστυνομική διεύθυνση ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ!
προφανώς ήταν πολύ απασχολημένα τα παιδιά να κυνηγάνε αλήτες μηχανόβιους..

Δεν συνεχίζω γιατί θα με κόψετε..

Απλά το είχα και απορία ρε παιδιά, όταν βλέπουμε κάποιον να κάνει τέτοιες μαλακίες στον δρόμο, ή να προκαλεί ατύχημα, γιατί να μην δίνουμε τα στοιχεία του? γιατί να μην παίρνουμε την τροχαία επιτόπου, να του κόψει τον κώλο?

kiriakost
27/05/2007, 00:19
Ερώτηση ... εσύ φιλαράκι δέέεεεν πέρασες ποτέεεεεεε με κόκκινο ... ?

Ειπα να μην απαντήσω στο θέμα , αλλά βαρέθηκα τέτοια θέματα , του στυλ " ριξτε το ανάθεμα" ... έτσι , κουβέντα να γίνεται ..

Κινητό έχεις φίλε μου ??? Σταθερό ??? ε πάρε την τροχαία τηλέφωνο και πέστα .

Akefalos
27/05/2007, 00:52
Και αντι να το λες σε μας γιατί δεν πήρες εκείνη τη στιγμή την αστυνομία να της το πεις?Και να δώσεις σε αυτούς τις πινακίδες?

Draculas-GR
27/05/2007, 01:19
1. Εχω περάσει οριακά με κόκκινο, (οταν πέρναγα κάτω απο το φανάρι άλλαζε απο πορτοκαλί σε κόκκινο) και οχι μία φορά..
ΠΟΤΕ όμως ΕΓΩ δεν εχω περάσει κόκκινο που έχει ανάψει περισότερο απο 1-2δευτερόλεπτα.

2. Ξέρεις η απάντησή τους ποιά είναι? θα το ερευνήσουμε!

3. Εγω δεν οδηγάω όχημα 15 μέτρων και 20 τόνων!

kiriakost
27/05/2007, 02:06
Αντε καλά ... δες αυτό το βιντεακι , να κανείς λίγο κέφι .

http://www.youtube.com/watch?v=jqK7CFkzhbw

caesarsk
27/05/2007, 08:41
Δυστυχώς φίλε Kyriakost όταν δεν δουν το συμβάν οι ίδιοι δεν μπορούν να κάνουν τιποτα!!!

Στην Εθνική οδό στο ύψος της Λαμίας (Μαλιακός) είδα ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ, να βγαίνει στην Ε.Ο από το αντίθετο ρεύμα στο δικό μου παραβιάζοντας διπλή γραμμή (σκέψου ένα τέρας κάθετα στην Ε.Ο, και σκέψου μετά και μοτοσυκλέτα). 1 χλμ ποιο κάτω βλέπω περιπολικό, σταματάω και τους ενημερώνω και δυστυχώς το μόνο που μπορούσαν να κάνουν ήταν να τον σταματήσουν και να του κάνουν μια επίπληξη!!!!!

kiriakost
27/05/2007, 12:13
φίλε caesarsk ..

Ο ρολος μας ως πολίτες ειναι συγκεκριμένος στα θέματα αναφοράς οδικών συμβάντων .
Σίγουρα και εμένα μου σηκώνετε η τρίχα, στην εικόνα και μόνο ενός τέτοιου περιστατικού.

Ομως από την άλλη , εγώ παίζω τον ρόλο μου σωστά .
Για παράδειγμα ... πηγαίνοντας κατά της έξι τα χαράματα να πάρω το λεωφορείο μου για να πάω στην δουλειά ...( ως επιβάτης . )

Διαπιστώνω οτι ένα αυτοκίνητο βρίσκετε μπροστά στο φανάρι , και ο οδηγός εχει χάσει τις αισθήσεις του ... παίρνω το κινητό μου .... πληκτρολογώ το νούμερο 100 ... Δηλώνω το όνομα μου ... και αναφέρω το συμβάν ..

Τοσο απλό ήταν ... από εκεί και πέρα είναι ευθύνη άλλου να αντιμετωπιστεί το πρόβλημα.

Δεν ασχολούμαι με ποιον τρόπο θα μου μιλήσει ο αστυνομικός στο τηλέφωνο !! ( Ειρωνεία ? ενδιαφέρων ? αστειευόμενος ? ) Δεν με νοιάζει ... εγώ έκανα την αναφορά μου ως υπεύθυνος πολίτης, και όποιος θέλει ας την αξιοποιήσει .

Η επίπληξη ... σίγουρα τον σοκάρισε , και σταμάτησε τα καφριλίκια του, για αρκετή ώρα ... αρα έκανες καλό και βοήθησες να μην κινδυνεύσουν άλλοι συμπολίτες σου στην διάρκεια εκείνης της ημέρας από τον αναφερόμενο οδηγό.

Ο πόλεμος είναι διαρκείς , και οι μάχες κερδίζονται μέρα με την ημέρα :)

caesarsk
27/05/2007, 14:07
Αρα διαφωνούμε ότι συμφωνούμε!!!


Οκ...σόρρυ αν δεν κατάλαβα το προηγούμενό σου μήνυμα!

Respect
27/05/2007, 14:28
Eγώ από την άλλη θα σας δείξω σαν νταλικέρης την άλλη όψη.


Πριν από το Αγρίνιο κλούβα με ΜΑΤ προσπερνά παράνομα εμένα και 2 ακόμα νταλίκες.


90328

kiriakost
27/05/2007, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Αρα διαφωνούμε ότι συμφωνούμε!!!


Οκ...σόρρυ αν δεν κατάλαβα το προηγούμενό σου μήνυμα!


μάλλον γενικά κατάλαβες λάθος .... δεν διαφωνούμε ... ούτε συμφωνούμε ...την πραγματικότητα περιγράφουμε, ο καθένας από την σκοπιά του . :)

LsKostas
28/05/2007, 10:59
Ερώτηση ... εσύ φιλαράκι δέέεεεν πέρασες ποτέεεεεεε με κόκκινο ... ?


Δηλ. ειναι λογικη ειναι αυτη????
ΝΤΑΛΙΚΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΑΦΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΠΡΩΤΑ:uplate: ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΕΤΕ Σ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ???(ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ)

:evil:


Το μονο κακο ειναι οτι δεν το ειπε αμεσως στην αστυνομια.ΤΟ ΜΟΝΟ:mad:

dracula την επομενη φορα καταγγελια ΑΜΕΣΩΣ και μην φοβασαι...
ψοφανε οι τροχαιοι για κατι τετοια...

Λεωνίδας
28/05/2007, 11:04
Σήμερα 5 παρά 5 το πρωί...
Στημένος επί της Ελ.Βενιζέλου στη Νέα Σμύρνη για να μπω αριστερά στην Αιγαίου.
Το φανάρι κόκκινο και εκνευριστικά αργό.
Έρχεται από πίσω μου άδειο λεωφορείο (όχι υπηρεσιακό, όχι εκτός υπηρεσίας). Το σκέφτεται, κάνει ένα μικρούλη ελιγμό και με προσπερνάει φεύγοντας με κόκκινο ΑΕΡΑ.
ΟΚ έχει κάποια ορατότητα αλλά ρε φίλε έχεις ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ!!! Εγώ με τη μηχανή και δεν περνάω ποτέ.

Τι είν' τούτοι :confused: :confused: :confused:

ΥΓ Σκέφτηκα να τον κυνηγήσω να του ρίξω κανένα μπινελίκι ή/και να πάρω την τροχαία αλλά μέχρι ν' ανάψει το πράσινο (επιτέλους) είχε εξαφανιστεί :mad:

ktm640lc4
29/05/2007, 15:47
Aν δεν μπει στο κεφαλι του καθενα οτι ΔΕΝ περναμε με κοκκινο δεν γινεται τιποτα.

Ειναι δυνατον η τροχαια να ειναι παντου;;;; Οχι. Ο υπευθυνος πολιτης πραττει αναλογως.

Αν πρεπει, για να δουλεψουμε σωστα μεσα σε μια κοινωνια να εχουμε εναν απο πανω μας με βουρδουλα να μας βαραει τοτε ειμαστε αξιοι της τυχης μας......

TROOPER
02/06/2007, 11:58
700 ευρα !!!!!!

τωρα καταλαβατε γιατι χρειαζονται τετοια μετρα???????

:wave2:

Respect
02/06/2007, 20:42
Δε διαφωνώ σε καμία περίπτωση σχετικά με τα κόκκινα κλπ.
Αλλά από την άλλη παρατηρώ, πως όλοι κάνετε το κινέζο σε σχέση με το μπατσάδικο που περνά χύμα 3 νταλίκες με διπλή γραμμή στο δρόμο!

Τι;