PDA

View Full Version : Μας πήρε το ποτάμι



stefanos
27/05/2007, 08:01
Αν ανοίξετε την TV θα καταλάβετε τι εννοώ.
Χαθήκαν οι ανθρωποι ενώ πήγαν να κάνουν την πλάκα τους στην φύση και να περάσουν καλά.
Και τώρα στα κανάλια θα εμφανιστούν οι "ειδικοί" πάλι και θα αρχίσουν οι κατηγόριες και το κυνήγι των υπευθύνων.
Πραγματικά έχω βαρεθεί τους ειδικούς που βγαίνουν να προειδοποιήσουν αφού γίνει το κακό.

THEOD
27/05/2007, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Πραγματικά έχω βαρεθεί τους ειδικούς που βγαίνουν να προειδοποιήσουν αφού γίνει το κακό.

Ξέρεις πόσο εύκολο είναι να είσαι "μετά Χριστό Προφήτης" ??? :yuck: :yuck: :yuck:

stefanos
27/05/2007, 09:02
Εγώ αν ήμουν "ειδικός" πάντως θα ένοιωθα λίγο συνυπεύθυνος για τον χαμό των ανθρώπων, η τουλάχιστον θα έκλεινα το στόμα μου.

XR_125L
27/05/2007, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Αν ανοίξετε την TV θα καταλάβετε τι εννοώ.
Χαθήκαν οι ανθρωποι ενώ πήγαν να κάνουν την πλάκα τους στην φύση και να περάσουν καλά.
Και τώρα στα κανάλια θα εμφανιστούν οι "ειδικοί" πάλι και θα αρχίσουν οι κατηγόριες και το κυνήγι των υπευθύνων.
Πραγματικά έχω βαρεθεί τους ειδικούς που βγαίνουν να προειδοποιήσουν αφού γίνει το κακό.

τι απαιχθει :confused: :confused:

Respect
27/05/2007, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από XR_125L
τι απαιχθει :confused: :confused: Καμιά μαλακία θα έγινε πάλι.. :o

alximistis
27/05/2007, 10:03
Ένα τραγικό δυστύχημα είναι παιδιά τίποτε άλλο! Δεν ξέρω τι έχετε μάθει αλλά οι νεκροί είναι τουλάχιστον 3 ωςτώρα. Απόλυτα σίγουρο.
Όσο για το τι έγινε το πιο πιθανό είναιότι ξαφνικά έσκασε χείμαρος με λάσπη χώμα και νερό και τους παρέσυρε.
Αυτά... συμβαίνουν τι να κάνουμε... ελπίζω να βρεθούν όσο περισσότεροι γίνεται ζωντανοί.

Respect
27/05/2007, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Ένα τραγικό δυστύχημα είναι παιδιά τίποτε άλλο! Δεν ξέρω τι έχετε μάθει αλλά οι νεκροί είναι τουλάχιστον 3 ωςτώρα. Απόλυτα σίγουρο.
Όσο για το τι έγινε το πιο πιθανό είναιότι ξαφνικά έσκασε χείμαρος με λάσπη χώμα και νερό και τους παρέσυρε.
Αυτά... συμβαίνουν τι να κάνουμε... ελπίζω να βρεθούν όσο περισσότεροι γίνεται ζωντανοί. Έτσι χάθηκε και ο φίλος μου ο Μπονέλης στο Φονιά στη Σαμοθράκη το 2002 όταν είχαμε πάει για το φεστιβάλ. Μέσα σε 2 λεπτά και πολύ λέω. Βρέθηκε μετά από 20 ημέρες ύστερα από άλλη κατεβασιά.. :sad:

stefanos
27/05/2007, 10:11
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=804960&lngDtrID=244

alximistis
27/05/2007, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Έτσι χάθηκε και ο φίλος μου ο Μπονέλης στο Φονιά στη Σαμοθράκη το 2002 όταν είχαμε πάει για το φεστιβάλ. Μέσα σε 2 λεπτά και πολύ λέω. Βρέθηκε μετά από 20 ημέρες ύστερα από άλλη κατεβασιά.. :sad:


Φιλαράκι!!! Ήμουνα κι εγώ! Και τα τρία χρόνια στο φεστιβάλ.
Ο φίλος σου ήταν από αυτούς που είχαν κατασκηνώσει μέσα στο φονιά;

Respect
27/05/2007, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Φιλαράκι!!! Ήμουνα κι εγώ! Και τα τρία χρόνια στο φεστιβάλ.
Ο φίλος σου ήταν από αυτούς που είχαν κατασκηνώσει μέσα στο φονιά; Δυστυχώς ναι. Ήταν στη προτελευταία βάθρα. Τον ψάχναμε 10 ημέρες με την ομάδα διάσωσης και τίποτα. Χώρια η τοπική αστυνομία που ήθελε με το ζόρι να βρει δολοφόνο..

alximistis
27/05/2007, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Δυστυχώς ναι. Ήταν στη προτελευταία βάθρα. Τον ψάχναμε 10 ημέρες με την ομάδα διάσωσης και τίποτα. Χώρια η τοπική αστυνομία που ήθελε με το ζόρι να βρει δολοφόνο..


Λυπάμαι. Είχε χαθεί κόσμος εκείνες τις χρονιές.

675
27/05/2007, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Εγώ αν ήμουν "ειδικός" πάντως θα ένοιωθα λίγο συνυπεύθυνος για τον χαμό των ανθρώπων, η τουλάχιστον θα έκλεινα το στόμα μου.

+1


υπαρχουν και οι σωστοι ειδικοι τους οποιους δεν δειχνει η τηλεοραση...


τα παιδια ηταν απλα ατυχα...

και ο senna στην πιστα ατυχος ηταν κι εφυγε δεν εφταιγε η ferrari...:rolleyes:

αν καποιος ειναι παθιασμενος να κανει κατι και να ξερει τον κυνδινο θα το κανει...:winka:

Respect
27/05/2007, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Λυπάμαι. Είχε χαθεί κόσμος εκείνες τις χρονιές. Νομίζω πως αργότερα την ίδια χρονιά έγινε και άλλο περιστατικό εκεί.

Το πρόβλημα με τους χείμαρρους είναι ό,τι ενώ τα πράγματα από κάτω μπορεί να φαίνονται εντάξει στην ουσία μπορεί τέρμα πάνω στο βουνό (κάπου 1200 υψόμετρο αν θυμάμαι καλά το συγκεκριμένο) να ρίξει τα κέρατα του και να το μάθεις όταν θα είναι πολύ αργά πλέον.. :sick:

island
27/05/2007, 11:00
senna και ferrari ? :uplate:


Πραγματικά έχω βαρεθεί τους ειδικούς που βγαίνουν να προειδοποιήσουν αφού γίνει το κακό.

εκτός απο την τηλεόραση βγαίνουν και στα forum (δεν το λέω γι αυτόν που το έγραψε αυτό)

X_NR750
27/05/2007, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
+1
και ο senna στην πιστα ατυχος ηταν κι εφυγε δεν εφταιγε η ferrari...:rolleyes:



Βλασφημε

στην πυρα :smokin:

675
27/05/2007, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Βλασφημε

στην πυρα :smokin:

:a024:

hidefnick
27/05/2007, 11:31
Πάντως πρέπει κάποια στιγμή να μάθουμε σε αυτή τη χώρα ότι πρώτα μελετάμε κάτι και μετά πάμε και χωνόμαστε. Τα λάθη στη φύση είναι πολλές φορές μοιραία, ενώ θα μπορούσαν να είχαν αποφευχθεί με αστείο τρόπο.

Δεν ξέρω τι δυνατότητες, εμπειρία και κατάρτιση είχαν τα παιδιά που έφυγαν, αλλά παίζει πολύ μόδα με την φύση τα τελευταία χρόνια, χωρίς να μελετάει κανείς κινδύνους και τρόπους αντιμετώπισης.

Δηλαδή τι πιο φυσικό από φουσκωμένα νερά όταν έχεο γ@μηθεί στην βροχή τις τελευταίες μέρες?

Οσο για τους "ειδικούς" ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ.

saratoga
27/05/2007, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
[BΔηλαδή τι πιο φυσικό από φουσκωμένα νερά όταν έχεο γ@μηθεί στην βροχή τις τελευταίες μέρες?

Οσο για τους "ειδικούς" ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ. [/B]

:a24: :a24: :a24: ....???

hidefnick
27/05/2007, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από saratoga
:a24: :a24: :a24: ....???

Δηλαδή?

vangelis 64
27/05/2007, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr


Οσο για τους "ειδικούς" ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ.


Η πιο σωστή κουβέντα.:beer: :beer: :beer:

Αν κλείσουμε την τηλεόραση για 2-3 μήνες,θ' αλλάξει ο κόσμος!

Δεν είναι ενημέρωση αυτό ρε παιδιά......Σύφιλη είναι.:(

lampros_fazer
27/05/2007, 12:52
Ο ξαδερφός μου είναι εκεί από χτες το βράδυ,συμμετέχει στις έρευνες (διασώστης ΕΜΑΚ)..Πραγματικά δύσκολη επιχείρηση..

675
27/05/2007, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Ο ξαδερφός μου είναι εκεί από χτες το βράδυ,συμμετέχει στις έρευνες (διασώστης ΕΜΑΚ)..Πραγματικά δύσκολη επιχείρηση..


μακαρι να τους βρουνε τα παλικαρια...

:sad:


καλη δυναμη στον ξαδερφο σου!:wave2:

DrIoannis
27/05/2007, 13:01
Μόλις άκουσα ότι δεν φορούσαν προστατευτικό εξοπλισμό.Ούτε κράνη,ούτε σωσίβια:(

stefanos
27/05/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Μόλις άκουσα ότι δεν φορούσαν προστατευτικό εξοπλισμό.Ούτε κράνη,ούτε σωσίβια:(

Μα για περπάτημα πηγαίναν οι άνθρωποι.

Respect
27/05/2007, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Η πιο σωστή κουβέντα.:beer: :beer: :beer:

Αν κλείσουμε την τηλεόραση για 2-3 μήνες,θ' αλλάξει ο κόσμος!

Δεν είναι ενημέρωση αυτό ρε παιδιά......Σύφιλη είναι.:( +1000 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=32411/)

vangelis 64
27/05/2007, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
+1000 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=32411/)

Respect! :beer: :beer:

Nikoskazer2000
28/05/2007, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Η πιο σωστή κουβέντα.:beer: :beer: :beer:

Αν κλείσουμε την τηλεόραση για 2-3 μήνες,θ' αλλάξει ο κόσμος!

Δεν είναι ενημέρωση αυτό ρε παιδιά......Σύφιλη είναι.:(

Ναι ρε Βαγγέλη. Έτσι είναι τα πράγματα: Μπουρδέλο έχει καταντήσει η TV εδω και πολλλλλάααα χρόνια.

Γι' αυτό και 'γω δεν παρακολουθώ ΚΑΘΟΛΟΥ σχεδόν. Άντε κανα dvd το πολύ...

Ταξιδευτής
28/05/2007, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Η πιο σωστή κουβέντα.:beer: :beer: :beer:

Αν κλείσουμε την τηλεόραση για 2-3 μήνες,θ' αλλάξει ο κόσμος!

Δεν είναι ενημέρωση αυτό ρε παιδιά......Σύφιλη είναι.:(

+1 Να γιασει το στομα σου βρε Βαγγελη! Και εγω μαζι σου. Τοσα χρονια λεω "δεν μπορει, εχουμε φτασει στο αμην. ΠΟΥ θα παει; Δεν θα κανει το μπαμ;" και μια ζωη τα ιδια και τα ιδια...

Κριμα για τα παιδια που χαθηκαν, αλλα ειμαστε λαος φυτων... Και με την κλασσικη νοοτροπια "ασε-ρε-σε-μενα-θα-συμβει-αυτο;-εγω-ξερω" :mad: :mad:

dirtbird
28/05/2007, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Βλασφημε

στην πυρα :smokin:

+1000 αλλά όχι κατευθείαν...

να το 'φχαριστηθούμε πρώτα :evil: :evil:

stefanos
28/05/2007, 11:45
δεν νομίζω οτι είμαστε φυτά.
Φταίει που ζούμε μακριά απο την φύση σε ένα χώρο που διαμορφώσαμε εμείς οι ίδιοι.
Βλέπουμε βροχή και το μυαλό μας πάει σε αυτοκίνητα που τα παίρνει το ρέμα οχι σε κατολισθήσεις και κύματα σε ρέματα.
Κανένας δεν βλέπει την φύση σαν κίνδυνο αλλά σαν περιπέτεια.
Και πάντα υπερτιμάμε τις δυνάμεις μας.
Μέχρι να βρεθείς με χαλασμένο μηχανάκι στο βουνό μόνος σου και να μην πιάνει το κινητό.
Το θέμα βέβαια είναι να μην δεχτείς κανα χαστούκι όπως οι άνθρωποι εκεί στο ποτάμι, η να μην φας κανα κεραυνό στο κεφάλι, η σου την πέσει καμιά αρκούδα.
Δεν υπάρχει η ανάλογη σοβαρότητα νομίζω, και η σωστή παιδεία.

crs-k
28/05/2007, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
......................
Κανένας δεν βλέπει την φύση σαν κίνδυνο αλλά σαν περιπέτεια.
Και πάντα υπερτιμάμε τις δυνάμεις μας.
Μέχρι να βρεθείς με χαλασμένο μηχανάκι στο βουνό μόνος σου και να μην πιάνει το κινητό.
Το θέμα βέβαια είναι να μην δεχτείς κανα χαστούκι όπως οι άνθρωποι εκεί στο ποτάμι, η να μην φας κανα κεραυνό στο κεφάλι, η σου την πέσει καμιά αρκούδα.
Δεν υπάρχει η ανάλογη σοβαρότητα νομίζω, και η σωστή παιδεία.


Οσοι αγαπανε την φυση και θελουν ν' ασχολουνται μ' αυτην, πρεπει σιγουρα να ΜΗΝ την φοβουνται, αλλα να την σεβονται !!! :winka:

Νομιζω οτι αυτο τα περιεχει ΟΛΑ και ΔΕΝ χρειαζεται παραπανω αναλυση... :rolleyes:

dirtbird
28/05/2007, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos

Μέχρι να βρεθείς με χαλασμένο μηχανάκι στο βουνό μόνος σου και να μην πιάνει το κινητό.


Έχεις κάποια προσωπική εμπειρία να καταθέσεις?:evil: :evil:

να΄λεγες τουλάχιστον 'να σου κολλήσει η εξωλέμβια στην βάρκα έξω από τον Σαιν Τζώρτζη, να το τρώγαμε... :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

stefanos
28/05/2007, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Έχεις κάποια προσωπική εμπειρία να καταθέσεις?:evil: :evil:

να΄λεγες τουλάχιστον 'να σου κολλήσει η εξωλέμβια στην βάρκα έξω από τον Σαιν Τζώρτζη, να το τρώγαμε... :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

Ωσαν κουτσόβλαχος αυτά τα πράγματα είναι γραμμένα στο dna μου.
Απο την άλλη δεν έχει κολήσει τίποτα δικό μου.
Και τέλος δεν θέλω να αρχίσω να λέω προσωπικές εμπειρίες απο βουνά για να μην ψαρώσεις.

dirtbird
28/05/2007, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Ωσαν κουτσόβλαχος αυτά τα πράγματα είναι γραμμένα στο dna μου.
Απο την άλλη δεν έχει κολήσει τίποτα δικό μου.
Και τέλος δεν θέλω να αρχίσω να λέω προσωπικές εμπειρίες απο βουνά για να μην ψαρώσεις.

Για πες, για πες.....

Εδώ ασχολείσαι με μοντέρνα δίχρονα, στα βουνά θα κολώσεις? :winka:

crs-k
28/05/2007, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
...


Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
...



Εδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος ή εμενα μΕ φαινεται ετσι? :rolleyes: :confused:


:lol: :rotflmao: :lol:

dirtbird
28/05/2007, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος ή εμενα μΕ φαινεται ετσι? :rolleyes: :confused:


:lol: :rotflmao: :lol:

γκαρσόν... λεκιάστηκα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=40284&perpage=20&pagenumber=2) :mad: :mad: