PDA

View Full Version : Μαγικός ζωμός???



Aggelos_SV
27/05/2007, 21:02
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς στην μοτοσυκλέτα του αυτά ? (Αντιτριβικό και βελτιωτικά καυσίμων ) (http://www.motorkote.gr/)

Είχα δει τα διαφημιστικά στην πρόσφατη έκθεση και θα ήθελα να μου πείτε αν έχει δει κανείς αποτέλεσμα.
Κάπου αναφέρεται αύξηση ιπποδύναμης 17%.Πιστεύω ότι αυτό είναι πολύυυυυ μεγάλη υπερβολή.

zireous
27/05/2007, 22:38
Το είχα βάλει στο ονοφάκι όταν το πήρα (αφού έβγαλα κάμποσο λάδι παραπανίσιο που είχανε βάλει οι ξύπνιοι του σέρβις, και έκανα ένα κάρο μαζέματα). Το 17% είναι αισιόδοξο, αργότερα που το δούλευα κάθε μέρα και δε ξανάβαλα, τίποτα δεν άλλαξε.


Άμα κάθεται το μηχανάκι καιρό συχνά, προτείνω να ψάξεις για κάνα συγκριτικό για stabilizers έξω πρώτα -για να μή σαπίζει η βενζίνη κυρίως, καθώς και τον όρο 'Winterize' σε σάιτ συντήρησης μοτοσυκλέτας (πχ πάτα στην υπογραφή μου για μερικά).

Aggelos_SV
27/05/2007, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous


Άμα κάθεται το μηχανάκι καιρό συχνά, προτείνω να ψάξεις για κάνα συγκριτικό για stabilizers έξω πρώτα -για να μή σαπίζει η βενζίνη κυρίως, καθώς και τον όρο 'Winterize' σε σάιτ συντήρησης μοτοσυκλέτας (πχ πάτα στην υπογραφή μου για μερικά).

To μέγιστο που θα ''κάτσει '' το μηχανάκι δεν είναι πάνω από 2 μέρες,αλλά....

....τί σχέση έχει αυτό που λες με τα βελτιωτικά καυσίμου και το αντιτριβικό???:confused:

zireous
28/05/2007, 00:46
Έχω χρησιμοποιήσει καί το εν λόγω βελτιωτικό βενζίνης, καί το βελτιωτικό λαδιών, η παραπάνω απάντηση αφορά το βελτιωτικό βενζίνης.


Άμα κάτσει καιρό, έχει (καθαρίζει το κινητήρα υποτίθεται, άμα διαβάσεις τη διαφήμιση, το 17% είναι παραμύθα).

Άμα ψάξεις και άλλο ανάλογο ποστ, θα διαβάσεις και άλλα -όπως πχ ότι εγώ βλέπω σαν καλύτερη λύση καλύτερα συνθετικά λάδια, παρά βελτιωτικά με αμφίβολα (και χωρίς συγκριτικά τεστ κλπ) αποτελέσματα.

nikos force
28/05/2007, 08:33
panw se tetoia proionta den exw apopsi epeidi eimai arketa xazobiolis wste na me parei h mpala kai na min teleiwsw pote ta peiramata. to mono pou exw diapistwsei o idios einai enas filos ebaze sto 2t motocross tou ena enisxitiko oktaniwn ths bardall...exw thn entypwsh oti kati ekane...gia times opws 17% den to sizitame...alla kati eniwthes pio analafro kai ksepetagmeno