PDA

View Full Version : Sbk Silverstone Race 1



vlassos
28/05/2007, 11:47
Ξέρει κανένας ποιός κάνει τις περιγραφές του SBK (στα ελληνικά εννοώ)στο eurosport 2?
Δεν ξέρω αν είδατε το χθεσινό 27/5, είχε πολύ βροχή Baylis-Haga-Corser έκαναν ένα τρίο οδήγησαν καταπληκτικά και τερμάτισαν με αυτή τη σειρά σε μία πίστα γεμάτη νερό. Ο φοβερός εκφωνητής είχε κολλήσει στον καταπληκτικό Toseland που έπεσε και από 18ος τερμάτισε 8ος ότι έλεγε ήταν για τον φοβερό toseland τίποτα άλλο δεν του έκανε εντύπωση. Δε λέω όλοι έχουμε τις συμπάθειες μας άλλά όταν κάνεις περιγραφή οφείλεις αν μη τι άλλο να είσαι αντικειμενικός και οι τρεις πρώτοι οδήγησαν πραγματικά άψογα σε μια κόλαση και στο τέλος έριξαν και γύρο στο φοβερό toseland 50'' στον τέταρτο Rolfo.
Επανάληψη σήμερα 28/5 17:00 απο eurosport2

Runner Ducati
28/05/2007, 12:54
δεν ξερω, εγω το ειδα στο europsort αυτο που πιανουμε στην tv με την απλη κεραια, και δεν ειχε ελληνικη περιγραφη, εγγλεζοι κατευθειαν... πολυ αγωνιωδης αγωνας... φοβεροι οι Bayliss-Haga και Corser, με τον Bayliss ατρομητο οπως παντα... ο Toseland πολυ καλα πηγε μετα την πτωση και ανεβηκε θεσεις, βεβαια επεσαν σχεδον οι μισοι μπροστα του...

πολυ ωραιος αγωνα, οπως παντα αλλωστε στα SBK...

:beer:

H.A.Balafoutre
29/05/2007, 10:11
Το ότι βγήκε το 1098 πρώτο στα Stock sport μέσα στην βροχή δεν λέτε τίποτα.....

Πάντως πολύ βροχή και μάλιστα σε μια πίστα που δεν έχει καλή απορροή των υδάτων.

Διακόψανε τον 2ο αγώνα στα χιλιάρια, τους έφτασε το θέαμα στον 1ο. Οι άτιμοι πήγαιναν πολύ τάπα στο βρεγμένο, αλλά για το κράτημα σε πίστα στο βρεγμένο μπορούν να μας πουν όσοι πήραν μέρος στο CSS στα Σέρρας. Αυτοί ξέρουν. Όσο για τον Toseland, αδικία, αλλά μέσα στο παιχνίδι είναι και οι πτώσεις. Τυχερός μέσα στην ατυχία του που δεν έπαθε τίποτα σοβαρό η μηχανή και μπόρεσε να διεκδικήσει τις χαμένες θέσεις.

Στα εξακόσια βγάλανε κόκκινη σημαία στον 23ο γύρο από τους 28 και το γυφτάκι δεν έτρεξε αφού μπορούσε άνετα να μην ρισκάρει πτώση ή τραυματισμό με τη διαφορά που έχει. Ο περυσινός πρωταθλητής Charpentier, έπρεπε να μπει για να μαζέψει κάνα ποντάκι αλλά φέτος είναι περιέργως πως μια απογοήτευση.

Τα αγγλάκια περίμενανα αυτόν το αγώνα και ξενέρωσαν με τον καιρό, μαζί μ'αυτούς κι εγώ.