PDA

View Full Version : Hornet πολη, η ταξίδι-βόλτα



Alchimistis
28/05/2007, 23:41
Ποιοι απο εσάς το χρησιμοποιουν καθημερινα το Hornet στην πολη και στις βόλτες τους και πόσοι μόνο για καμια βόλτα-ταξίδι...
Οσοι το χρησιμοποιούν και πόλη τους εμφάνισε καποιο πρόβλημα?

odt
29/05/2007, 07:37
όπου πάω, πάω με τη μηχανή...Είτε στη δουλειά, είτε για καφέ, είτε ταξίδια...σαν τι πρόβλημα δηλαδίς ?

Alx 84
29/05/2007, 21:15
το μόνο που παρουσιάζει είναι να ψιλομπουκώσει όπως όλα. κατα τ'αλλα μια χαρά.

αν κ αποφεύγω να το κινώ πολύ στην αθήνα...

BILLY FILTH
30/05/2007, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
το μόνο που παρουσιάζει είναι να ψιλομπουκώσει όπως όλα. κατα τ'αλλα μια χαρά.

αν κ αποφεύγω να το κινώ πολύ στην αθήνα...

το μηχανάκι μπουκώνει γιατί είσαι κουλός :rotflmao:

πέρα από την πλάκα ψιλομπουκώνει αλλά μια καλή βόλτα το Σάββατο το επναφέρει στα στάνταρ του :wave2:

nikonian
30/05/2007, 10:07
Το δικό μου που ήταν καλορυθμισμένο, δεν μπούκωνε και τραβούσε θετικά χωρίς σκορτσάρισμα από τις 1.000 σαλ. Με δευτέρα μπορούσε να κινείται με 5χαω και με 120 χαω.
Το μόνο μου πρόβλημα ήταν ότι είχε πολλές λακκούβες στη διαδρομή μου, που πονάνε και ότι τα λάστιχα είναι ακριβά. Κι αυτό το έλυσα βάζοντας μεταχειρισμένα με 75 ευρά το ζεύγος.
Το πρόβλημα της λακκούβας όμως ,... μόνο με ένα on-off λύνεται.

Sabre
30/05/2007, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
Οσοι το χρησιμοποιούν και πόλη τους εμφάνισε καποιο πρόβλημα?

Μάλλον αναφέρεσαι σε άλλες μηχανές!


:lol:

super_toto
30/05/2007, 10:24
Προσωπικά το χρησιμοποιώ μόνο μέσα στην πόλη. Ελάχιστες φορές το έχω πάει εκτός. Το μηχανάκι είναι perfect. Ιδανικότατο για πόλη γιατί έχει όσο γκάζι μπορεί να σου επιτρέψει η πόλη, έχει άνετη θέση οδήγησης και το σημαντικότερο χωράει παντού.

Στα τρία χρόνια που το έχω το μόνο που μου παρουσίασε είναι μια μπαταρία καμένη. Και αυτό λόγω μούφας συναγερμού.

Το μόνο μου παράπονο είναι ότι αν το γκαζώνεις καίει πολύ.

sapila racing
30/05/2007, 12:43
Eγω καβαλάω το 900 κάθε μέρα και δεν εχω κάνένα πρόβλημα, τι πρόβλημα να εχω δηλαδή??

Στα ταξίδια αν είναι πάνω από 300 χλμ βάζω το τζαμάκι που εχω και παω ανετα με 180, αλλιώς πάλι 180 πάω αλλα οχι τόσο άνετα μετα τα πρώτα 200 χλμ.

Η άνεση στην πόλη βελτιώθηκε κατά πολύ (πάρα πολύ) με το Ohlins που εβαλα πίσω, δεν σηκώνομαι πλέον οταν βλέπω σαμάρι/λακούβα :lol:

Α... και δεν μπουκώνει, εχει ψεκασμό :wave2:

Τα λάστιχα ειναι ενα πρόβλημα, αλλά ετσι κι αλλιώς το πάω και στην πίστα καμμιά φορά και ετσι δεν μου φταίει η πόλη η το ταξίδι οταν λειώνουν.


nikonian μεταχειρισμένα λάστιχα δεν βάζω ποτε των ποτών :nono: θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς, ειναι κρίμα να εχεις μια καλή μηχανή και να κάνεις οικονομία στο πιο ζωτικό της σημείο.

sounas
30/05/2007, 16:38
poio poly stin poli kai kanena sk mono vgenoume ektos polis.
ola mia xara alla exei ena poli megalo mionektima exei i poli.
kaiei poly re pedia mesa stin poli
mera para mera sto venzinadiko eimai
me tin timi pou exei kiolas thelei 14euro to gemism

Alchimistis
30/05/2007, 18:00
Οχι παιδια δεν είχα κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό μου απλά αναρωτιόμουν...

Και εγώ τώρα 7,000 εχω κάνει και το κυκλοφορώ κάθε μέρα...

Πόσο πήγε το ohlins:D

Foivos
31/05/2007, 01:27
Καθημερινή χρήση στην πόλη και αρκετές βόλτες τα ΣΚ.
Τα τελευταία 2 λεπτά προσπαθώ να σκεφτώ κάποιο πρόβλημα....μπα τίποτα.

Alchim, παρεπιπτόντος σήμερα είχα πάει να πάρω αναρτήσεις οπότε:
Ohlins = 590 Euros + Πέρασμα
Hyperpro μπροστά = 160.

:wave2:

hornet
31/05/2007, 10:04
72000 xlm σε πολη(το ειχα σαν παπι) και πολλα ταξιδια ...δεν χρειαστηκε ποτε ρυθμιση βαλβιδες

εφαγε δυο τεντωτηρες καδενας και το πισω αμορτισερ (το τελευταιο εγινε γιατι εκανα καμια 50αρια χιλιομετρα χωματοδρομο βαρβαρο)


hornetS μοντελο 2002