PDA

View Full Version : xr125 ή χτ125r?



BROYBIA
29/05/2007, 13:16
Για σας ειναι το 1ο μου ποστ στο μοτο και γραφω με αφορμη 2 bikes που εχω καταληξει.
Ποια τα κατα και ποια τα υπερ της καθε μιας?
Το ξερω οτι δεν πανε βημα και οτι ειναι πιο αργες απο παπια αλλα δεν με ενδιαφερει καθολου.

Ευχαριστω.

flip
29/05/2007, 14:15
Καλωσορησες στην παρεα!

Φιλε αφου εχεις καταληξει σε τατραχρονο 125 δεν θα σου προτεινω τιποτα αλλο αφου ειναι τα καλυτερα στην κατηγορια τους

Εγω προσωπικα θα προτιμουσα το χοντακι καθως εχει καλυτερες επιδοσεις απο το γιαμαχακι
και γιατι το γιαμαχα αν θυμαμαι καλα ειναι κατα ενα 1000αρικο ακριβοτερο

Το χοντα ειναι 12 αλογα πανω σε 115 κιλα ενω το γιαμαχα 10 πανω σε 120 θα μου πεις σιγα την διαφορα.ΟΚ.

Απο θεματα αξιοπιστιας δεν τειθεται θεμα καθως τα ονοματα τους ειναι συνιφασμενα με την λεξη αξιοπιστια

Το χοντα ειναι και πιο ψηλο οποτε μεγαλο δειχνει(και παει πιο ανετα σε ανομαλο δρομο) ενω το ΧΤ φαινεται καπως(αν και ειναι φαρδυτερο το εχει ενας φιλος το προιγουμενο μοντ)

Φιλε οτι και να επιλεξεις να ξερεις πως τα και τα 2 μηχανακια ειναι αψογα
Αντε και καλη επιλογη! :beer: :wave2:

675
29/05/2007, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από flip
Καλωσορησες στην παρεα!

Φιλε αφου εχεις καταληξει σε τατραχρονο 125 δεν θα σου προτεινω τιποτα αλλο αφου ειναι τα καλυτερα στην κατηγορια τους

Εγω προσωπικα θα προτιμουσα το χοντακι καθως εχει καλυτερες επιδοσεις απο το γιαμαχακι
και γιατι το γιαμαχα αν θυμαμαι καλα ειναι κατα ενα 1000αρικο ακριβοτερο

Το χοντα ειναι 12 αλογα πανω σε 115 κιλα ενω το γιαμαχα 10 πανω σε 120 θα μου πεις σιγα την διαφορα.ΟΚ.

Απο θεματα αξιοπιστιας δεν τειθεται θεμα καθως τα ονοματα τους ειναι συνιφασμενα με την λεξη αξιοπιστια

Το χοντα ειναι και πιο ψηλο οποτε μεγαλο δειχνει(και παει πιο ανετα σε ανομαλο δρομο) ενω το ΧΤ φαινεται καπως(αν και ειναι φαρδυτερο το εχει ενας φιλος το προιγουμενο μοντ)

Φιλε οτι και να επιλεξεις να ξερεις πως τα και τα 2 μηχανακια ειναι αψογα
Αντε και καλη επιλογη! :beer: :wave2:


το γιαμαχα εχει και πισω δισκοφρενο:winka:

οσο για τις επιδοσεις μη τις ψαχνεις σ αυτα τα δυο καθως ειναι παρομοιες με αυτες των innova,crypton modenas ...:wave2:

τωρα οσον αφορα την αξιοπιστια τι περιμενεις? και η γιαμαχα με τη μοτοδυναμικη και η χοντα ειναι απολυτα αξιοπιστες δε νομιζω να εχεις καποιο προβλημα...

διαλεξε αυτο που σου αρεσει περισσοτερο:winka:

flip
29/05/2007, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
οσο για τις επιδοσεις μη τις ψαχνεις σ αυτα τα δυο καθως ειναι παρομοιες με αυτες των innova,crypton modenas ...:wave2:


μπα.. δεν νωμιζω και σαν το μοντενας (διχρονο)

xampos
29/05/2007, 19:33
και τη να σταματησεις ρε Ηλια με το πισω δισκοφρενο ? :rotflmao: :rotflmao:

το μπροστα και μονο αρκει για να σταματησει τετοιου ιδιους μηχανακια

BROYBIA
30/05/2007, 07:24
Μιας και ειμαι και 1,93(με μπλε ματια:lol: ) μου αρεσει το χr που ειναι πιο ψηλο.Απο την αλλη ομως το xt εχει ποδιά,σωληνακια υψηλης,οθονη lcd,ααα ειναι και στα ιδια χρηματα με το xr(εκανε εκτωση η Yamaha στα xt 125r και xt125x).
To xt το φοβαμαι γιατι εχω ακουσει για βλαβες στα ηλεκτρονικα του και οτι το μοτερ του το δανιζει μια αλλη εταιρια.
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

flip
30/05/2007, 09:08
μοτερ δεν νωμιζω οτι δανιζεται απο αλλη εταιρια η γιαμαχα τεσπα εδν ξερω

οσο για τα ηλεκτρονικα και εγω το εχω ακουσει το παιδι ομως που το ξερω και το εχει δεν μου χει πει οτι του εχει βγαλει τπτ.

Τιμη ξερεις ποσο εχει? γιατι μια περιοδο το σκεφτομουν και εγω και θυμαμαι που ειχε 4000 μαζι με το dt

BROYBIA
30/05/2007, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από flip
μοτερ δεν νωμιζω οτι δανιζεται απο αλλη εταιρια η γιαμαχα τεσπα εδν ξερω

οσο για τα ηλεκτρονικα και εγω το εχω ακουσει το παιδι ομως που το ξερω και το εχει δεν μου χει πει οτι του εχει βγαλει τπτ.

Τιμη ξερεις ποσο εχει? γιατι μια περιοδο το σκεφτομουν και εγω και θυμαμαι που ειχε 4000 μαζι με το dt

2825€ το 125r και 3100€ το 125χ(sm) πρεπει να τους εχουν μεινει στοκ τα περσινα.

675
30/05/2007, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από flip
μπα.. δεν νωμιζω και σαν το μοντενας (διχρονο)



για 4τ μιλαμε:wave2:

675
30/05/2007, 11:08
ρε συ παρε το χτ ειναι ποιο μοτοσυκλετα...ελαχιστα μεν αλλα ειναι...:wave2:

flip
30/05/2007, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
για 4τ μιλαμε:wave2:

το φανταστικα αλλα βαριουμουν επεξεργασια :ZZZ:

παρε οποιο σου αρεσει μεγαλε! :beer: