PDA

View Full Version : ΠΕΡΙ ΤΑΡΙΦΩΝ Ο ΛΟΓΟΣ........



zoropatra
30/05/2007, 04:09
καποιες δουλειες ειναι λιγο περιεργες καποιες ποιο δυσκολες καποιες αλλες επικινδινες
οτι και να ειναι αυτες οι δουλειες αν δεν τις κανεις δεν μπορεις πραγματικα να καταλαβεις τι απο ολα
αυτα ειναι.

καποιες δουλειες εχουν πολυ κοσμο καποιες αλλες λιγοτερο,αν δεν δουλεψεις σε αυτες δεν προκειτε
ποτε να καταλαβεις ποσοι μαλακες κανουν την ιδια δουλεια με εσενα.

Για να ειμαι ποιο συγκεκριμενος θα πω πως πριν κανω την δουλεια του ταριφα και εγω τους εβριζα.
οταν ανεβηκα επανω στο ταξι ειδα τι ειναι αυτη η δουλεια τελικα.......


ΕΙΝΑΙ 12ΩΡΟ=10 ΩΡΕΣ ΟΔΗΓΗΣΗ!!!!!
200-250 ΧΛΜ.ΣΤΗΝ ΒΑΡΔΥΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ (αυτα τα δεδομενα ειναι για την πατρα,στην αθηνα ειναι παραπανω)

ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ!!!!
ΟΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΙ!!!!

γιατι ρε φιλε με την μηχανη πας να κανεις σφηνα απο δεξια?
γιατι κολας απο πισω μου και δεν κρατας μια αποσταση ασφαλειας,για να αποφυγεις την μαλακια μου που θα ξεχασω να βαλω αλαρμ?


γιατι ενω εχω βαλει αλαρμ και σταματαω δεν σκεφτεσαι οτι καποιος θα κατεβει απο το ταξι?και ή θα κορναρεις και θα πεις ''ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΣ'' και δεν φτανει αυτο θα προσπαρασεις απο δεξια.....

ΕΣΥ που κανεις νοημα σε εναν ταριφα να σταματησει γιατι τον βριζεις οταν σταματαει ποιο κατω απο εκει που εισαι εσυ......και οταν μπαινεις μεσα γιατι τον φωναζεις αν σταματησει ποιο κατω απο εκει που του ειπες εσυ?

και ΕΣΥ ο ιδιος γιατι οταν δεν παρεις ταξι και εισαι με το τουτου οταν εχεις καποιον ταριφα μπροστα και σταματαει να παρει επιβατη του κορναρεις?οταν ησουν εσυ επιβατης δεν ηταν μαλακας ο ταριφας?τωρα ειναι?

και επισης γιατι δεν βαζεις λιγο το μυαλο σου να σκεφτει ποσο θελει μια γρια να κατεβει απο το ταξι?

και εσυ μαλακα μηχανοβιε γιατι οταν σου κλεινω τον δρομο ωστε να μην μπορεις να κανεις σφηνα απο δεξια (γιατι ξερω οτι ο πελατης ενω σου λεει εκει θελω,οταν δει κινηση σου λεει δεν πειραζει ασε με εδω και χωρις να κοιταξει ανοιγει την πορτα)με βριζεις και μου λες ''ρε μαλακα ταριφα γιατι μου κλεινεις τον δρομο?

εσυ παλι φιλε ι.χ γιατι πας και παρκαρεις στους χορους που ειναι για να αποβιβαζουν τα ταξι?
δεν ξερεις οτι θα αναγκαστει ο ταριφας ο μαλακας να αποβιβασει με στη μεση του δρομου προκαλονταν μποτιλιαρισμα,και θα εχει τους αλλους ι.χιδες να τον βριζουν εξαιτιας σου χωρις να φταιει αυτος?αλλα τι να κανουμε αυτον βλεπουν οτι φταιει αυτον βριζουν........

εσυ ρε ι.χ παλι γιατι πας και παρκαρεις στην πιατσα και δεν αφηνεις τον μαλακα τον ταριφα να
παρκαρει να κανει την δουλεια του?θα ηθελες να παρω το ταξι και σαν μαλακας που ειμαι να στο βαλω μπροστα στην εισοδο του μαγαζιου σου εμποδιζοντας τους πελατες να μπουν μεσα?


για να μην το κουραζω σε καμια περιπτωση δεν θελω να πω οτι οι ταριφες ειναι αγιοι!!!

απλα να δουμε και κατα ποσο φταιμε εμεις για οσα κανουμε......


σιγουρα υπαρχουν και οι μαλακες αλλα αυτο γινεται σε ολα τα επαγγελματα που υπαρχουν πολλοι ανθρωποι.

ποιο πολλοι ανθρωποι σε ενα επαγγελμα?ποιο πολλοι μαλακες!!!!


και ενα τελευταιο:

καθηστε και σκεφτειτε ποσα λαθη και παρανομιες κανετε καθημερινα εσεις οδηγοντας για 40-50χλμ.




αυτα τα γραφω για να δειτε περιπου τι γινεται και τι τραβαει ενας ανθρωπος μεσα σε εκεινο το μπουρδελο με το καπελο....για 12 ωρες την ημερα.

kaps
30/05/2007, 07:47
:beer:

Pitsakos
30/05/2007, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra

γιατι ενω εχω βαλει αλαρμ και σταματαω δεν σκεφτεσαι οτι καποιος θα κατεβει απο το ταξι?και ή θα κορναρεις και θα πεις ''ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΣ'' και δεν φτανει αυτο θα προσπαρασεις απο δεξια.....




Σε ολα σχεδον εχεις δικιο...αλλα θα σχολιασω μονο αυτο! ΟΤΑΝ ΑΝΑΒΟΥΜΕ ΑΛΑΡΜ δεν σταματαμε οπου βρουμε και οχι μονο για τους ταριφες αλλα γενικος για τους οδηγους κουτιου! Ο κοσμος βγαζει φλας δεξια σταματαει και μετα βαζει αλαρμ! Οχι με 40 χλμ/ωρα αλαρμ και κοψιμο τερμα δεξια! :wave2: :wave2:

super_toto
30/05/2007, 08:02
Σωστά είναι όλα όσα λες αλλά αν ο καθένας στην δουλεία του συμπεριφέρονταν σαν ταξιτζής βρίσκοντας μια σελίδα δικαιολογίες τότε θα πλακωνόμασταν όλοι μεταξύ μας απο το πρωί μέχρι το βράδυ.
Όλες οι δουλειές έχουν τις δυσκολίες τους, το θέμα είναι να παραμένεις επαγγελματίας.

Gandalf dr685sm
30/05/2007, 08:52
Σωστός σε όλα όσα είπες και είναι αντιληπτό το τι περνάνε οι οδηγοί ΤΑΧΙ... αλλά υπάρχει και αντίλογος.


1- Τα alarm τα ανάβουμε πριν σταματήσουμε και όχι όταν κόβουμε το τιμόνι και πάμε αμέσως δεξιά. Πως θα προλάβει να το δεί ο πίσω οδηγός;

2- Ο πελάτης μπορεί να θέλει οτι να είναι... είναι δουλειά του οδηγού να καθορίσει το ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ και πως θα επιβιβάσει τον πελάτη. Είναι και μαλακία δική μας σαν επιβάτες να στεκόμαστε πάνω σε διασταυρώσεις και γενικά σημεία που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΧΗΜΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ. Αν είναι μαλάκας ο πελάτης , ακόμα και μέσα απο το σπίτι του να τον έπαιρνες, πάλι τα ίδια θα έλεγε.
Στο εξωτερικό , υπάρχουν συγκεκριμένα σημεία στάθμευσης-επιβίβασης. Αλλά εδώ σαν γνήσιοι μαλάκες που είμαστε , ούτε 100 μέτρα δεν θέλουμε να περπατήσουμε. Για αυτό έχουμε γίνει σαν καθιστοί ρινόκεροι απο τα κιλά...
Εν τέλει , αν σου κάνει μανούρα... ΠΕΤΑ ΤΟΝ ΕΞΩ... είναι δικαίωμα σου απο την στιγμή που βρίζει. Η καλή συμπεριφορά είναι πάντα αμφίδρομη.

3- Για να χωρέσει μηχανή να κάνει σφήνα απο δεξιά σημαίνει οτι το όχημα-ΤΑΧΙ έχει σταματήσει στην μέση του δρόμου!!! Δεν νομίζω οτι κανένας νοήμων άνθρωπος θα πέρναγε απο 10-20 cm απόσταση απο το πεζοδρόμιο με σφήνα. Άρα κάπου το ΄ΤΑΧΙ δεν έχει σταματήσει σωστά.

4- Απο την στιγμή που ανεβαίνει ηλικιωμένος σε όχημα ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να περιμένουμε μέχρι και να κλείσει η πόρτα. Αυτά τα καφριλίκια με κόρνες κτλ... είναι για κάτι ΒΛΑΧΑΡΟΥΣ που κατέβηκαν απο τα Γκράβαρα και νομίζουν οτι τους ανήκει ο δρόμος. Το ίδιο θα έκαναν και με έγκυο που θα διέσχιζε τον δρόμο αλλά και σε γυναίκα με παιδί σε καροτσάκι... Τόσο μαλάκες είναι.

Προσωπικά με το Ι.Χ. είχα μπλοκάρει στενό επίτηδες επί 3 λεπτά καθώς μου κόρναρε κάποιος επειδή σταμάτησα να περάσει καροτσάκι με παιδάκι. Πήγε να ζητήσει και τα ρέστα, αλλά μόλις βγήκα έξω, άλλαξε γνώμη , έκανε όπισθεν και έφυγε... τσογλάνια λέμε.


Πως το λένε να δείς... αν δεν με σέβεσαι , θα με φοβάσαι....(τάδε έφη Active member).


Με λίγα λόγια. Ο σεβασμός και η καλή συμπεριφορά στον δρόμο είναι δικαίωμα και ευθύνη. Είναι αμφίδρομα. Είναι κάτι που για να το διεκδικήσουμε πρέπει να το εφαρμόζουμε και οι ίδιοι. Οπότε καλό είναι να κάνει ο καθείς τον δικό του απολογισμό πρώτα.



Gandalf

perastikos
30/05/2007, 11:22
Όλο το πράγμα συνοψίζεται σε μία φράση:

"Μαλάκες υπάρχουν παντού!" Ανεξάρτητα από επάγγελμα ή μέσο μεταφοράς...

zoropatra
30/05/2007, 12:07
βλεπω οτι μερικοι παρεξηγηθηκαν....

και ξαναλεω αυτα δεν τα εγραψα για να βγαλω λαδι τους ταριφες....
τα εγραψα απλα για να πω και απο την μερια των ταριφων τι παιζει......

Gandalf dr685sm οταν λεω προσπερασμα απο δεξια και στην μεση του δρομου να μην ειμαι
υπαρχουν καποιοι αναβατες που κανουν τα παντα για να περασουν κυριως παπια!!!!

παντως για εμενα οι ποιο επικινδινοι οδηγοι μετα τους ταριφες ειναι οι ντελιβεραδες-κουριερ!!!!!

δεν ξερεις ποτε απο που θα σου ερθει....δεν ξερω αλλα πιστευω οτι αυτους δεν τους πιανει ο κ.ο.κ περι
μονοδρομου στοπ κτλ.

αλλα και αυτοι τα κανουν λογω πιεσης απο τους εργοδοτες......

GIXXERAKIAS
30/05/2007, 13:01
Δυστηχως οι κουριερ-ντελιβεραδες δεν τα κανουν επειδη δεχονται πιεση απο τους εργοδοτες τους,το κανουν μπας και βγαλουν κανα μπουρμπουαρ αν φτασουν οσο τοπ δυνατον νωριτερα αυτο που μεταφερουν,ειτε φαγητο ειτε δεματα με οτιδηποτε χρησιμο για αυτον που τα παραγγελνει.:wave2:

jen
30/05/2007, 19:06
Gandalf said "Για να χωρέσει μηχανή να κάνει σφήνα απο δεξιά σημαίνει οτι το όχημα-ΤΑΧΙ έχει σταματήσει στην μέση του δρόμου!!! Δεν νομίζω οτι κανένας νοήμων άνθρωπος θα πέρναγε απο 10-20 cm απόσταση απο το πεζοδρόμιο με σφήνα. Άρα κάπου το ΄ΤΑΧΙ δεν έχει σταματήσει σωστά."

+ 1000 αν και υπάρχουν και οι ηλίθιοι..

perastikos said " Όλο το πράγμα συνοψίζεται σε μία φράση:

"Μαλάκες υπάρχουν παντού!" Ανεξάρτητα από επάγγελμα ή μέσο μεταφοράς... "

+ 10000

Παίρνω πολύ συχνά ταξί τους τελευταίους μήνες (ελπίζω να σταματήσω σε καμια εβδομάδα... :) )
Περπατάω περίπου 300 μέτρα προκειμένου να υπάρχει χώρος - εσοχή του δρόμου - να σταματήσει το ταξί χωρίς να σκοτώσει κανέναν. Σε ποσοστό 95% δεν μπαίνουν ούτε κατ' ελάχιστο στην εσοχή και σταματούν στην μέση. Εννοείται ότι δεν τους σταματάω όταν βλέπω ότι σε κοντινή απόσταση ακολουθεί μηχανάκι... :rolleyes:
Δεν θα μιλήσω για τα υπόλοιπα που κάνουν... τί ποσά μου έχουν ζητήσει κάποιοι που φυσικά δεν τα πήραν αλλά και μόνο η καφρίλα τους...
ΑΛΛΑ έχω πετύχει και άψογους επαγγελματίες :a23:
Ειχα πετύχει ταρίφα που άναβε φλας σε κάθε αλλαγή κατεύθυνσης... όταν το σχολίασα μου απάντησε... έχω αδερφό που οδηγεί μηχανή.... ;)

AFTER
30/05/2007, 23:22
Οπως εγραψε καποιος πιο πανω, λαλακες υπαρχουν παντου

Απλα στους ταριφες το ποσοστο ειναι μεγαλυτερο απο αλλα επαγγελματα


Καπου ας πουμε στο.....99%


:rolleyes:

Tropeas
31/05/2007, 00:45
Γεια σου αγαπημένε μας ταρίφα!!!
άλλος είχε το παρατσούκλι, άλλος θα το πάρει....:p ;)
Θανάση όλα αυτά λογικά... και τα γνωρίζουμε στον δρόμο όμως εκει εξω δεν είμαστε μόνο εμείς αλλά και άλλοι που απλά ΔΕΝ....:rolleyes:

Xrider
31/05/2007, 09:17
Κολλητος μου φιλος πτυχιουχος και μετα απο πολλες δουλεις ασχετες με οτι εκανε προηγουμενος κατεληξε ταριφας.
Πριν γινει ταριφας -ειναι λιγο νευρικος σαν ατομο και στην οδηγηση- ελεγε επι λεξη
-Κοιτα τον μαλακα τον ταριφα παει να με κλεισει...ρε αντε σφυξου...

Αφου εγινε ταριφας
-Κοιτα ρε τον μαλακα,δεν βλεπει οτι σταματαω..που παει να χωθει....

Οταν τελειωνει απο ταριφας
-Κοιτα τον μαλακα τον ταριφα παει να με κλεισει...ρε αντε σφυξου...

Τουλαχιστον ειναι κιτρινοι και τους βλεπεις...εγω απο κλασσικη μαλακια ταριφα στην Κηφισιας στο παρα 1 και θα ειχα περασει απο το πισω τζαμι στο μπροστα...ενω κατεβαινα δεξια λωριδα για να μπω στο ΟΑΚΑ αυτος εκοψε απο εντελως αριστερα...εντελως δεξια και κοκαλωσε μπροστα μου για να παρει πελατι....το πως σταματησα το RGV πανω στον προφυλακτηρα του :confused:
Οταν τον πλαγιασα απο το σοκ που ειχα φαει δεν τον εβρυσα καν και του λεω>
Καλα ρε φλας δεν βγαζεις?
Απαντηση ταριφα
Συγγνωμη ρε φιλε.
Γυρησα σπιτι με 40χλμ..μου εκοψε 40 χρονια απο την ζωη μου...Ημουνα και χωρις κρανος..

Cpt. Haddock
31/05/2007, 09:38
Όταν δεν οδηγούσα μηχανή, μου την έσπαγαν οι επιβαίνοντες σε δίκυκλο που ήθελαν να χωθούν παντού (ενδόμυχα μάλλον ζήλευα που εγώ έπηζα στην κινηση)

Όταν άφησα το 4τροχο για το 2τροχο μου τη σπανε οι ΙΧδες που δεν αφήνουν ικανό χώρο να περάσεις

Ο Θανάσης (aka Zoropatra) σίγουρα θα είχε βρίσει τους ταρίφες (όπως όλοι μας) όταν είχε μονο τη μηχανή.

Τώρα υπάρχουν και μ@λ@κες μηχανόβιοι.

Δεν έχει άδικο, σίγουρα.


Αλλα τελικά...

"Truth is a point of view, Anakin"
Senator Palpatine, The revenge of the Sith


:wave2: :beer:

zoropatra
31/05/2007, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Όταν δεν οδηγούσα μηχανή, μου την έσπαγαν οι επιβαίνοντες σε δίκυκλο που ήθελαν να χωθούν παντού (ενδόμυχα μάλλον ζήλευα που εγώ έπηζα στην κινηση)

Όταν άφησα το 4τροχο για το 2τροχο μου τη σπανε οι ΙΧδες που δεν αφήνουν ικανό χώρο να περάσεις

Ο Θανάσης (aka Zoropatra) σίγουρα θα είχε βρίσει τους ταρίφες (όπως όλοι μας) όταν είχε μονο τη μηχανή.

Τώρα υπάρχουν και μ@λ@κες μηχανόβιοι.

Δεν έχει άδικο, σίγουρα.


Αλλα τελικά...

"Truth is a point of view, Anakin"
Senator Palpatine, The revenge of the Sith


:wave2: :beer:


γιατι ρε σου ειπε κανεις οτι δεν τους βριζω ακομα?

με πολλους δεν μιλαω καν!!!!!

zoropatra
31/05/2007, 09:54
μεχρι και εκτως δικτυου πηγαν να με βγαλουν επειδη ειπα σε εναν ταριφα στο αερα:

"ρε συναδελφε κανε λιγο δεξια να αποβιβασεις εχεις μπλοκαρει ολη την κινηση"

και τοτε πεταχτηκε η κοπελα που κανει κεντρο και μου λεει αυτα δεν μας ενδιαφερουν!!!!

zoropatra
31/05/2007, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

3- Για να χωρέσει μηχανή να κάνει σφήνα απο δεξιά σημαίνει οτι το όχημα-ΤΑΧΙ έχει σταματήσει στην μέση του δρόμου!!! Δεν νομίζω οτι κανένας νοήμων άνθρωπος θα πέρναγε απο 10-20 cm απόσταση απο το πεζοδρόμιο με σφήνα. Άρα κάπου το ΄ΤΑΧΙ δεν έχει σταματήσει σωστά.



κανεις λαθος μεγαλο.......

εδω σε ενα μονοδρομο οταν το τουτου ειναι στην μεση χωρανε και απο δεξια και απο αριστερα να

περασουν μοτο.....ετσι για να δεις τι θελω να πω σημερα θα προσπαθησω να βγαλω καμια φωτο

για να δεις.

mystique
31/05/2007, 15:31
trelopatrinaki zoro osoi ta kanoun afta de ta kanoun mono sta taxi alla padou
min paidevesai tsaba me foto...

kali arxi!

:beer: :wave2:

melenia
31/05/2007, 18:57
η αλήθεια είναι κάπου στη μέση για το ποιός έχει
δίκιο και ποιός άδικο....
γεγονός όμως είναι οτι ειδικά εδώ στην Αθήνα οι ταρίφες
έχουν αναπτύξει μια συγκεκριμένη νοοτροπία (για να μην
παρεξηγηθώ οι περισσότεροι από αυτούς, γιατί σίγουρα
υπάρχουν και φωτεινά παραδείγματα)
κι αυτή η νοοτροπία δεν έχει ούτε ηλικία ούτε και φυλή...
λες και όταν δίνουν εξετάσεις για ταξί και το πάρουν
μαζί τους δίνουν κι ένα εγχειρίδιο με οδηγίες συμπεριφοράς
και οδήγησης....
και το κακό είναι οτι οι περισσότεροι παραπονιούνται πως
δεν βγάζουν κι οτι είναι σκέτη ταλαιπωρία....κι οτι όλα συμβαίνουν
γι'αυτό το λόγο....
γι'αυτό κάνουν σφήνες κι ακροβατικά θα έλεγα όταν δουν πελάτη...
παίρνουν διπλές και τριπλές ταρίφες και στα μεγάλα κέφια τετραπλές...
και μάλιστα χωρίς να ρωτήσουν τον αρχικό πελάτη....
καταφέρνουν σχεδόν πάντα να βρίσκουν την μεγαλύτερη διαδρομή για
να σε πανε στον προορισμό σου... σχεδόν ποτέ δεν έχουν ρέστα κι είσαι
πάντα υποχρεωμένος να έχεις ψιλά αλλιώς σε κατεβάζουν(υπαρχουν και
τέτοιοι...)
και βέβαια υπάρχει και οι κατηγορία αυτών που κυκλοφορούν για
γαμπροί....με πολλές επεκτάσεις...
αυτών που σε βρίζουν γιατί δεν ξέρεις ακριβώς τη διαδρομή...
αυτών που θεωρούν αυτονόητο να μην σου δώσουν το 1ευρώ ρέστα
γιατί είναι ψιλά...
αυτών που ενώ έχουν σημαία και καπέλο αναμένα(άρα διαθέσιμοι)
διαλέγουν αν τους αρέσει ο προόρισμός σου...
αυτών που έχουν κάνει το ταξί τεκέ κι εσύ πρέπει να το ανεχτείς...
αυτών που μυρίζουν λές και έχουν να κάνουν ένα χρόνο μπανιο...
αυτών που πρέπει να ακούς την ιστορία της ζωής τους....
κι υπάρχουν κι άλλοι πολλοί....

sotpag
31/05/2007, 19:37
ρε παλι εχεις καψει τα μπουζοκαλωδια:confused: :confused:



αν δεν μπορεις ρε φιλε αλλαξε δουλεια.

και ο λαγος ειναι απλος οι αλλοι ειναι "μαλακες"

εσυ το διαλεξες και πρεπει να εισαι σωστος, εσυ πρεπει να φυλας τον αλλο και οχι ο αλλος εσενα

ασχετα με το αν γινετε το αντιθετο και αλλα πολλα που θα στα πω απο κοντα, αν και δεν θα τα καταλαβεις....



και κατι βασικο , μην μπερδευεις τους μοτοσικλετιστες με τον καθε ασχετο που περνει μια μηχανη


τα λεμε Θαναση αν ερθεις για κανενα καφε:wave2: :wave2:

zireous
31/05/2007, 20:10
Πού' σαι zoropatra, άμα έχεις κάνα κονέ στο ΣΑΤΑ, ψήστους να μοιράσουνε κάνα τέτοιο φυλλάδιο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=39849), που ξέρεις μπορεί να τη γλυτώσει κανένας πιτσιρικά ξόφαλτσα (χλωμό, αλλά μπορεί)...


Πολλή υπομονή σου εύχομαι στο επάγελμα που διάλεξες...

AFTER
31/05/2007, 23:11
Εγω θελω σχολιο για τον Καμπουρακη
Αν ημουν Ιαπων ταξιτζης, και ειχα τον Καμπουρακη αρχισαμουραϊ, θα εκανα ΧΑΡΑΚΙΡΙ!!!

zoropatra
03/06/2007, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
ρε παλι εχεις καψει τα μπουζοκαλωδια:confused: :confused:



αν δεν μπορεις ρε φιλε αλλαξε δουλεια.



ρε παπαρα ειπα εγω οτι εχω προβλημα με την δουλεια αυτη?

απλα ειπα και πως ειναι τα πραγματα απο την μερια των ταριφων!!!!!

αλλα απο τοι καταλαβαινω οι ταριφες της πατρας δεν εχουν καμια σχεση με αυτους της αθηνας!!!!

AFTER
03/06/2007, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra


αλλα απο τοι καταλαβαινω οι ταριφες της πατρας δεν εχουν καμια σχεση με αυτους της αθηνας!!!!

Παντου στον κοσμο οι ιδιοι ειναι(6 χρονια Ιταλια γαρ)
Δεν θελω να προσβαλω την δουλεια σου, αλλα και να μην εισαι σε κανει το επαγγελμα ετσι

Vstrommer71
03/06/2007, 14:24
Επισης να ΜΗΝ ξεχναμε οτι ο ευαγης κλαδος των Ταξιτζηδων (προτεινω να μετονομαστουν σε κοτζαμπασηδες των ελληνικων δρομων) ΕΞΑΙΡΕΘΗΚΕ στον νεο ΚΟΚ απο την υποχρεωση να φορουν ζωνη ασφαλειας επειδη λεει...κανουνε συχνες στασεις:lol:
Ερωτησουλες τινες...
1)Σε ποια Ευρωπαϊκη χωρα ΔΕΝ φορουν οι ταξιτζηδες ζωνη ασφαλειας?
2)Αμα τρακαρουν το ταξι εχουν καμμμια διαβεβαιωση απο τα Θεια οτι δεν θα τρακαρουν με το παρμπριζ?
3)Κι εγω κανω συχνες στασεις επειδη μοιραζω φαγητο.Να μην φοραω κρανος δηλαδη?
Α,ξεχασα.Εγω ΔΕΝ εχω αναιδεις Μπαντουρακηδες να γυρνανε στα Υπουργεια και να απειλουνε για το συναφι τους.
Καλα το καταλαβατε.Ειμαστε ολοι ισοι απεναντι στον Νομο(απλα καποιο ειναι πιο...ισιοι απο καποιους αλλους):bawl:

SPORAKIAS
03/06/2007, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Επισης να ΜΗΝ ξεχναμε οτι ο ευαγης κλαδος των Ταξιτζηδων (προτεινω να μετονομαστουν σε κοτζαμπασηδες των ελληνικων δρομων) ΕΞΑΙΡΕΘΗΚΕ στον νεο ΚΟΚ απο την υποχρεωση να φορουν ζωνη ασφαλειας επειδη λεει...κανουνε συχνες στασεις:lol:

σοβαρα...?!?!? :sick:


Καλα το καταλαβατε.Ειμαστε ολοι ισοι απεναντι στον Νομο(απλα καποιο ειναι πιο...ισιοι απο καποιους αλλους):bawl:

+636.. :yuck:

sotpag
04/06/2007, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
..........

αλλα απο τοι καταλαβαινω οι ταριφες της πατρας δεν εχουν καμια σχεση με αυτους της αθηνας!!!!



ναι της Αθηνας εχουν και ενα λόγω παραπάνω με το ζόρι που τραβούν :rotflmao: