PDA

View Full Version : Παράπονο...



nikou
07/09/2004, 16:43
..........Έγινα μέλος σ'αυτό το forum μετά την πρώτη μου βόλτα που έτυχε να πάω με μερικούς από εσας τον Μάρτιο που μας πέρασε... Κι έγινα μέλος γιατί είχα περάσει όμορφα και μου άρεσε η ιδέα να ξανατύχει να ξαναπάω...
...Αλλά απ'οτι βλέπω.. θα είναι λίγο δύσκολο να ξανασυμβεί..:(
....Έχετε αρχίσει και διαχωρίζετε τις μηχανές σε κατηγορίες... και σχεδιάζετε εκδρομές μόνο για εσάς τους "μεγάλους".. Κι εμείς που είμαστε "μικροί"???
....Εντάξει.. αναγνωρίζω το γεγονός ότι είναι κουραστικό να συνταξιδεύετε με μικρού κυβισμού μηχανές και για εσάς και για τις μοτ/τες σας.
...Αλλά από την άλλη θεωρώ ότι μπορούμε να κανονίζουμε και εκδρομές πιο "κοντινές" που να μπορούμε να ακολουθήσουμε κι εμείς οι "μικροί" με διαφορετικό ίσως τρόπο(σας φέρνω σαν παράδειγμα τον Πόρο.. μια χαρά δεν ήταν???)! :look:
...Και θα ήταν εύλογη η απάντησή σας: και γιατί δεν μαζευόσαστε εσείς οι "μικροί" να κάνετε τα δικά σας χωρίς να "πρήζετε" και τους άλλους???
...Κι αυτό γίνεται... αλλά είμαστε λίγοι!!(τουλάχιστον από τα παιδιά που ξέρω εγώ..):sad:
...Κι εγώ προσωπικά θέλω να κάνω εκδρομές και με πολλούς άλλους από εσας που συμπαθώ... οδηγώντας την ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ και όχι μόνο συνοδηγός κάποιου άλλου ....
....Αυτό ήταν το παράπονό μου... έτσι απλά...
Ευχαριστώ που με διαβάσατε!
:)
:wave2:

crs-k
07/09/2004, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikou
..........Έγινα μέλος σ'αυτό το forum μετά την πρώτη μου βόλτα που έτυχε να πάω με μερικούς από εσας τον Μάρτιο που μας πέρασε... Κι έγινα μέλος γιατί είχα περάσει όμορφα και μου άρεσε η ιδέα να ξανατύχει να ξαναπάω...
...Αλλά απ'οτι βλέπω.. θα είναι λίγο δύσκολο να ξανασυμβεί..:(
....Έχετε αρχίσει και διαχωρίζετε τις μηχανές σε κατηγορίες... και σχεδιάζετε εκδρομές μόνο για εσάς τους "μεγάλους".. Κι εμείς που είμαστε "μικροί"???
....Εντάξει.. αναγνωρίζω το γεγονός ότι είναι κουραστικό να συνταξιδεύετε με μικρού κυβισμού μηχανές και για εσάς και για τις μοτ/τες σας.
...Αλλά από την άλλη θεωρώ ότι μπορούμε να κανονίζουμε και εκδρομές πιο "κοντινές" που να μπορούμε να ακολουθήσουμε κι εμείς οι "μικροί" με διαφορετικό ίσως τρόπο(σας φέρνω σαν παράδειγμα τον Πόρο.. μια χαρά δεν ήταν???)! :look:
...Και θα ήταν εύλογη η απάντησή σας: και γιατί δεν μαζευόσαστε εσείς οι "μικροί" να κάνετε τα δικά σας χωρίς να "πρήζετε" και τους άλλους???
...Κι αυτό γίνεται... αλλά είμαστε λίγοι!!(τουλάχιστον από τα παιδιά που ξέρω εγώ..):sad:
...Κι εγώ προσωπικά θέλω να κάνω εκδρομές και με πολλούς άλλους από εσας που συμπαθώ... οδηγώντας την ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ και όχι μόνο συνοδηγός κάποιου άλλου ....
....Αυτό ήταν το παράπονό μου... έτσι απλά...
Ευχαριστώ που με διαβάσατε!
:)
:wave2:

Οποτε θες Νικακι !

Αφηνουμε τον Βρωμιαρη και παιρνουμε τον κ.Αφρο και παμε Ευβοια! :lol:

nikou
07/09/2004, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Οποτε θες Νικακι !

Αφηνουμε τον Βρωμιαρη και παιρνουμε τον κ.Αφρο και παμε Ευβοια! :lol:

:look: :look: :look:
Ευχαριστώ Χρήστο για την κατανόηση...:wave2:

ruyjin
07/09/2004, 17:02
εμεις το εχουμε κανονισει παντως

σωστα!!!!!!

;) :wave2:

nikou
07/09/2004, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
εμεις το εχουμε κανονισει παντως

σωστα!!!!!!

;) :wave2:

Σωστά!!!!!:D
:wave2:

sniper
07/09/2004, 17:09
Αμάν ρε παραπονιάρικο.........

Θα πάμε... έτσι κι αλλιώς προβλέπεται ζεστός και ΣΤΕΓΝΟΣ χειμώνας - όπως ακριβώς σου αρέσει :winka: οπότε θα πάμε....

Απλά έπεσες πάνω στις άδειες....... άσε που εσύ κάνεις 970+ χλμ απροβλημάτιστα πάνω στο δικό σου μηχανακίδιον..... :wave2:

:smokin:

nikou
07/09/2004, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αμάν ρε παραπονιάρικο.........

Θα πάμε... έτσι κι αλλιώς προβλέπεται ζεστός και ΣΤΕΓΝΟΣ χειμώνας - όπως ακριβώς σου αρέσει :winka: οπότε θα πάμε....

Απλά έπεσες πάνω στις άδειες....... άσε που εσύ κάνεις 970+ χλμ απροβλημάτιστα πάνω στο δικό σου μηχανακίδιον..... :wave2:

:smokin:

Έτσι έτσι!!!
Αλλά δεν αναφέρεις πουθενά σε πόσες ώρες...... :look: :look:
:wave2:

idi
07/09/2004, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikou
..........Έγινα μέλος σ'αυτό το forum μετά την πρώτη μου βόλτα που έτυχε να πάω με μερικούς από εσας τον Μάρτιο που μας πέρασε... Κι έγινα μέλος γιατί είχα περάσει όμορφα και μου άρεσε η ιδέα να ξανατύχει να ξαναπάω...
...Αλλά απ'οτι βλέπω.. θα είναι λίγο δύσκολο να ξανασυμβεί..:(
....Έχετε αρχίσει και διαχωρίζετε τις μηχανές σε κατηγορίες... και σχεδιάζετε εκδρομές μόνο για εσάς τους "μεγάλους".. Κι εμείς που είμαστε "μικροί"???
....Εντάξει.. αναγνωρίζω το γεγονός ότι είναι κουραστικό να συνταξιδεύετε με μικρού κυβισμού μηχανές και για εσάς και για τις μοτ/τες σας.
...Αλλά από την άλλη θεωρώ ότι μπορούμε να κανονίζουμε και εκδρομές πιο "κοντινές" που να μπορούμε να ακολουθήσουμε κι εμείς οι "μικροί" με διαφορετικό ίσως τρόπο(σας φέρνω σαν παράδειγμα τον Πόρο.. μια χαρά δεν ήταν???)! :look:
...Και θα ήταν εύλογη η απάντησή σας: και γιατί δεν μαζευόσαστε εσείς οι "μικροί" να κάνετε τα δικά σας χωρίς να "πρήζετε" και τους άλλους???
...Κι αυτό γίνεται... αλλά είμαστε λίγοι!!(τουλάχιστον από τα παιδιά που ξέρω εγώ..):sad:
...Κι εγώ προσωπικά θέλω να κάνω εκδρομές και με πολλούς άλλους από εσας που συμπαθώ... οδηγώντας την ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ και όχι μόνο συνοδηγός κάποιου άλλου ....
....Αυτό ήταν το παράπονό μου... έτσι απλά...
Ευχαριστώ που με διαβάσατε!
:)
:wave2:

εχεις δικιο Νικη αλλα και εσυ στην εκδρομη στην Αρβανιστα ΔΕΝ ΗΡΘΕΣ και ηταν ακριβως ετσι οπως τη θελεις..:wave2:

nikou
07/09/2004, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εχεις δικιο Νικη αλλα και εσυ στην εκδρομη στην Αρβανιστα ΔΕΝ ΗΡΘΕΣ και ηταν ακριβως ετσι οπως τη θελεις..:wave2:
Εντάξει ρε Γιώργο, δεν μπορούσα τότε... θα μου το χτυπάς συνέχεια????
:D :D :wave2:

Dirty_Gas
07/09/2004, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εχεις δικιο Νικη αλλα και εσυ στην εκδρομη στην Αρβανιτσα ΔΕΝ ΗΡΘΕΣ και ηταν ακριβως ετσι οπως τη θελεις..:wave2:

Έχει δίκιο ο idi. Έχασες. Δε πειράζει όμως, κάτι θα κανονιστεί, και σύντομα ελπίζω...

:wave2: :wave2: :sun: :sun: :wave2: :wave2:

idi
07/09/2004, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikou
Εντάξει ρε Γιώργο, δεν μπορούσα τότε... θα μου το χτυπάς συνέχεια????
:D :D :wave2:

ναι θα το πλερωσεις ακριβα αυτο...:lol: :lol: :lol:
δε θα το ξεχασω ΠΟΤΕ :dizzy:

που θα μου πας...:lol: :lol: :lol: :bigcry: :lol: :lol:

nimbus
07/09/2004, 17:48
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΙΚΗ ΜΟΥ:wave2:
ΣΥΜΦΩΝ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗς...
ΘΕΛΟΝΤΑς ΚΑΙ ΜΗ, ΔΕΝ ¨ΚΟΛΛΑΜΕ¨ΟΛΟΙ, ΑΝ ΜΗΝ ΤΙ ΑΛΛΟ.
ΚΑΠΟΙΟΙ, ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΕΝΤΟΥΡΑΚΙΑ ΤΟΥς ΔΙΧΩς ΑΛΛΟΥς. ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΛΙ, ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΤΟΝ ΕΣΩ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥς. ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΠΙΛΟΓΩΝ.
ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ ALL TOGETHER ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ, ΟΠΩς ΣΤΟΝ ΠΟΡΟ ΦΙΛΕΝΑΔΑ:winka: ΟΠΩς ΚΑΙ ΙΠΠΟΚΑΜΠΟ. ΘΥΜΑΣΑΙ?
ΣΕ ΠΕΘΥΜΗΣΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ
:sun:

monstermind
07/09/2004, 17:50
παιδιά... με το μπαρδόν...

άν αυτό ήταν "μπιχτή" για το ποστ που έχω κανει να πω τα εξής...


δεν πιστεύω οτι γενικώς υπάρχει τέτοα αντιμετώπιση από τους "μεγαλου" συμφορουμήτες...

στην εκδρομή εκείνη στο πόρο (αν μιλάμε για την ίδια) αν θυμάσαι εγώ -με cbr600- πήγα με το πλοίο με τους "αργους" και κανενα προβλημα δεν είχα...


λέγοντας super sport εκδρομή, βγάζω και "μεγάλους" όπως XX και Hayabusa και zx12 κτλ... που όπως και άλλα "μεγάλα" μη sport μηχανάκια μπορούν πολύ άνετα να κάνουν τη διαδρομή... (duke, tdm, africa, bmw κτλ), οπότε δεν πρόκειται περι διαχωρισμού μεγέθους.

για όνομα του θεού, μη με κάνετε να νιώθω τύψεις επειδή για δύο μέρες θέλω να ταξιδεύω με μηχανάκια ίδια με το δικό μου... δεν
ειναι σνόμπ...

και όπως είπα και σε πμ από μια κοπέλα στο bikenet που έχει ax-1 δικάβαλο... (εγώ ζήτησα μονοκάβαλους-άντρες super sport, πράγμα που σημαίνει οτι είναι απίθανο να έρθει) το σπίτι δεν πρόκειται να πέσει, ούτε η εύβοια να βυθιστεί... εκεί θα είναι να περιμένει την επόμενη εκδρομή, που δεν θα έχει περιορισμούς...

αυτά.

Μικρή Λουλού
07/09/2004, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Οποτε θες Νικακι !

Αφηνουμε τον Βρωμιαρη και παιρνουμε τον κ.Αφρο και παμε Ευβοια! :lol:


ΝΑΙ ,Ε ????
Ο ΒΡΩΜΙΑΡΗΣ ΣΑΣ ΦΤΑΙΕΙ , Ε ???

ΝΙΚΑΚΙ , Ε ???

ΚΑΙ ΣΥ ΚΥΡΑ-ΝΙΚΗ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ , Ε ???

ΚΑΛΑΑΑ...............


:smokin:

nikou
07/09/2004, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
παιδιά... με το μπαρδόν...

άν αυτό ήταν "μπιχτή" για το ποστ που έχω κανει να πω τα εξής...


δεν πιστεύω οτι γενικώς υπάρχει τέτοα αντιμετώπιση από τους "μεγαλου" συμφορουμήτες...

στην εκδρομή εκείνη στο πόρο (αν μιλάμε για την ίδια) αν θυμάσαι εγώ -με cbr600- πήγα με το πλοίο με τους "αργους" και κανενα προβλημα δεν είχα...


λέγοντας super sport εκδρομή, βγάζω και "μεγάλους" όπως XX και Hayabusa και zx12 κτλ... που όπως και άλλα "μεγάλα" μη sport μηχανάκια μπορούν πολύ άνετα να κάνουν τη διαδρομή... (duke, tdm, africa, bmw κτλ), οπότε δεν πρόκειται περι διαχωρισμού μεγέθους.

για όνομα του θεού, μη με κάνετε να νιώθω τύψεις επειδή για δύο μέρες θέλω να ταξιδεύω με μηχανάκια ίδια με το δικό μου... δεν
ειναι σνόμπ...

και όπως είπα και σε πμ από μια κοπέλα στο bikenet που έχει ax-1 δικάβαλο... (εγώ ζήτησα μονοκάβαλους-άντρες super sport, πράγμα που σημαίνει οτι είναι απίθανο να έρθει) το σπίτι δεν πρόκειται να πέσει, ούτε η εύβοια να βυθιστεί... εκεί θα είναι να περιμένει την επόμενη εκδρομή, που δεν θα έχει περιορισμούς...

αυτά.
Όχι Μαρίνο, αυτά που έγραψα ΗΤΑΝ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΜΠΙΧΤΗ!!!!! Και σε καταλαβαίνω απόλυτα, και δεν είσαι καθόλου "σνόμπ". Και θυμάμαι πολύ καλά ότι ήσουν στον Πόρο με την cbr και θυμάμαι επίσης ότι την έβαλες και στο χώμα:D
Αυτά που έγραψα ήταν απλά σκέψεις και θέλω δικά μου και δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με το δικό σου post!!!!!!!!:nono:
Και μην με κάνεις εσύ τώρα να νοιώθω τύψεις για αυτά που έγραψα εγώ!!! :)
:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

nikou
07/09/2004, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΙΚΗ ΜΟΥ:wave2:
ΣΥΜΦΩΝ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΕΞΗς...
ΘΕΛΟΝΤΑς ΚΑΙ ΜΗ, ΔΕΝ ¨ΚΟΛΛΑΜΕ¨ΟΛΟΙ, ΑΝ ΜΗΝ ΤΙ ΑΛΛΟ.
ΚΑΠΟΙΟΙ, ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΕΝΤΟΥΡΑΚΙΑ ΤΟΥς ΔΙΧΩς ΑΛΛΟΥς. ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΛΙ, ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΤΟΝ ΕΣΩ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥς. ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΠΙΛΟΓΩΝ.
ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ ALL TOGETHER ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ, ΟΠΩς ΣΤΟΝ ΠΟΡΟ ΦΙΛΕΝΑΔΑ:winka: ΟΠΩς ΚΑΙ ΙΠΠΟΚΑΜΠΟ. ΘΥΜΑΣΑΙ?
ΣΕ ΠΕΘΥΜΗΣΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ
:sun:
Nimbusaki..... μήπως πρέπει επιτέλους κι εμείς να πάρουμε κάτι σε ποιο μεγάλο?????

Μοτοσυκλέτα εννοώ... :D :D
Και γιατί δεσποινίς μου δεν έρχεστε πια στις συναντήσεις μας???? :mad:
:wave2: :sun:

nikou
07/09/2004, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΝΑΙ ,Ε ????
Ο ΒΡΩΜΙΑΡΗΣ ΣΑΣ ΦΤΑΙΕΙ , Ε ???

ΝΙΚΑΚΙ , Ε ???

ΚΑΙ ΣΥ ΚΥΡΑ-ΝΙΚΗ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ , Ε ???

ΚΑΛΑΑΑ...............


:smokin:
Βρε κουτό.................. ειρωνικά το έγραψα......... :look: :D

crs-k
07/09/2004, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΝΑΙ ,Ε ????
Ο ΒΡΩΜΙΑΡΗΣ ΣΑΣ ΦΤΑΙΕΙ , Ε ???

ΝΙΚΑΚΙ , Ε ???

ΚΑΙ ΣΥ ΚΥΡΑ-ΝΙΚΗ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ , Ε ???

ΚΑΛΑΑΑ...............


:smokin:

Αμεσως ο ζηλιαρης φανηκε !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
07/09/2004, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikou
Βρε κουτό.................. ειρωνικά το έγραψα......... :look: :D


Το ακουσα αυτο !!! :mad:

Ωστε ετσι εεε ??? :mad:

nikou
07/09/2004, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dirty_Gas
Έχει δίκιο ο idi. Έχασες. Δε πειράζει όμως, κάτι θα κανονιστεί, και σύντομα ελπίζω...

:wave2: :wave2: :sun: :sun: :wave2: :wave2:
Σταμάτα να μας κοιτάς μ'αυτό το μάτι...!!!:D :D

nikou
07/09/2004, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Το ακουσα αυτο !!! :mad:

Ωστε ετσι εεε ??? :mad:
Ρε Χρήστο ... έπρεπε να του πω κάτι για να μην παραπονιέται..:p

Dirty_Gas
07/09/2004, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikou
Σταμάτα να μας κοιτάς μ'αυτό το μάτι...!!!:D :D

Σας αρέσει; Δεν είναι περίεργη η αίσθηση; Σαν κάποιος να σας παρακολουθεί;;;


Ε, έτσι είναι_-_-_-_-_ Σας παρακολουθώ εγώ...


:evil: :smokin: :evil:

idi
07/09/2004, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dirty_Gas
Σας αρέσει; Δεν είναι περίεργη η αίσθηση; Σαν κάποιος να σας παρακολουθεί;;;


Ε, έτσι είναι_-_-_-_-_ Σας παρακολουθώ εγώ...


:evil: :smokin: :evil:

κωστακηηηηη

βλεπεις το δακτυλο μου τωρα? :lol: :lol: :lol: :lol:

nikou
07/09/2004, 21:53
Με αυτό το post που έγραψα, ήθελα απλά να πω ότι θα μου άρεσε να ξανακάνω εκδρομές με πολλούς από εσάς, και το παράπονο έιναι ότι ίσως σε μερικές από αυτές δεν θα μπορώ να ακολουθήσω λόγω μικρού κυβισμού του μηχανακίου μου και το βρίσκω απόλυτα λογικό!!!
Αυτό μόνο και χωρίς να εννοώ κάτι άλλο. Ίσως μερικές φράσεις μου να μην είναι σωστά διατυπωμένες και ίσως να παρεξηγηθώ από κάποιους... αλλά δεν πειράζει...
Ήταν απλά μια αναζήτηση-σκέψη-προβληματισμός...
Αυτά. :smilea:

:wave2:

idi
07/09/2004, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikou
Με αυτό το post που έγραψα, ήθελα απλά να πω ότι θα μου άρεσε να ξανακάνω εκδρομές με πολλούς από εσάς, και το παράπονο έιναι ότι ίσως σε μερικές από αυτές δεν θα μπορώ να ακολουθήσω λόγω μικρού κυβισμού του μηχανακίου μου και το βρίσκω απόλυτα λογικό!!!
Αυτό μόνο και χωρίς να εννοώ κάτι άλλο. Ίσως μερικές φράσεις μου να μην είναι σωστά διατυπωμένες και ίσως να παρεξηγηθώ από κάποιους... αλλά δεν πειράζει...
Ήταν απλά μια αναζήτηση-σκέψη-προβληματισμός...
Αυτά. :smilea:

:wave2:

Νικη καλα να ειμαστε και θα παμε τις εκδρομες που θελεις...

αν υπαρχει κατι να μας χαλασε στο ποστ σου ηταν τα κοκκινα γραμματα...:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

periklisk
08/09/2004, 00:45
Έλα να κανονίσουμε και καμιά κοντινή βόλτα για να έρθουν και τα μικρότερα μηχανάκια!!!!

..... όπως εκείνη η αργή βόλτα.........:winka:

crs-k
08/09/2004, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikou
Ρε Χρήστο ... έπρεπε να του πω κάτι για να μην παραπονιέται..:p


Αααααα!

Καλα τοτε! :cool:

Μικρή Λουλού
08/09/2004, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikou
Με αυτό το post που έγραψα, ήθελα απλά να πω ότι θα μου άρεσε να ξανακάνω εκδρομές με πολλούς από εσάς, και το παράπονο έιναι ότι ίσως σε μερικές από αυτές δεν θα μπορώ να ακολουθήσω λόγω μικρού κυβισμού του μηχανακίου μου και το βρίσκω απόλυτα λογικό!!!
Αυτό μόνο και χωρίς να εννοώ κάτι άλλο. Ίσως μερικές φράσεις μου να μην είναι σωστά διατυπωμένες και ίσως να παρεξηγηθώ από κάποιους... αλλά δεν πειράζει...
Ήταν απλά μια αναζήτηση-σκέψη-προβληματισμός...
Αυτά. :smilea:

:wave2:





ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΛΕΣ ΠΕΡΙΚΑΛΩ...

ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ,ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ,ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ....:lol:

GyPsy
08/09/2004, 09:46
Κατ'αρχην ναι πρεπει να παρεις
καινουργια μοτο,οχι για να ερχεσαι στις βολτες
(που εγω δεν παω:lol: )
αλλα ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ......

ΜΕΓΑΛΩΣΕΣ ΠΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.....
ΑΙΝΤΕ....:rotflmao: :lol:

ruyjin
08/09/2004, 10:56
ναι αγργη βολτα
και ο Περι θα ρθει με το παπι!!!!!!!!!!


:rotflmao: :rotflmao:

idi
08/09/2004, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
ναι αγργη βολτα
και ο Περι θα ρθει με το παπι!!!!!!!!!!
:rotflmao: :rotflmao:



:uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate:

να πατε!!!!

το βρωμοπαπο του περι δε παει πανω απο 50!!!!

απο το κεντρο μεχρι το σπιτι βεντιαλτερ δουλευε στο Ζ

periklisk
08/09/2004, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
ναι αγργη βολτα
και ο Περι θα ρθει με το παπι!!!!!!!!!!


:rotflmao: :rotflmao:

Λίγα με το παπί μου γιατί έτσι και το τουρμπίσω θα με ψάχνετε!:dizzy: :look: :sick:


:lol:

hornet
08/09/2004, 12:03
Νικιτσα οι απαντησεις δωθηκαν εν μερει απο διαφορους και διαφορες αλλα δεν γινονται ορισμενα πραγματα και τελικα απο μονη σου το καταλαβες.

Για μερικους αν οχι τους περισσοτερους η βολτα ειναι για να ξεδωσεις,να πας με φιλους να τρεξεις,να πας μακρυα να δεις μερη που δεν εχεις δει να νιωσεις οτι εχεις αποσταση απο το τερατουργημα που μενεις.
Τωρα το παραπονο (γυναικεια γκρινια λεγεται αλλα ενταξει να το λεμε κυριλε) ειναι φυσικο και επομενο και εγω καποτε λογω αλλων καταστασεων ειχα ενα παπι το οποιο δεν μπορουσε να παει πουθενα και οι κολλητοι μου πηγαιναν βολτες και ταξιδια εξω ενα φεγγαρι και εγω δεν μπορουσα να παω πουθενα λογω κυβικων!
Φρικαρα εβαλα τον κωλο μου κατω και πηρα κατι μεγαλυτερο για να ικανοποιησω εκεινο που μου ελειπε.
Τελικα εκει ειναι το ζουμι η μηχανες ειναι ωρες ωρες πολυχρηστικες αλλα υπαρχουν στιγμες που ειναι μοναδικες και δεν σου δινουν περιθωρια να κανεις κατι αλλο
Εν τελει ρε νικη θα σου αρεσε να πηγαινεις εσυ μπροστα και πισω να σε ακολουθανε 20 θηρια βγαζοντας καπνους η να παμε μια βολτα και να πουμε θα παμε ας πουμε στη λειβαδια εμεις παμε και ελατε εσεις πισω και εμεις να εχουμε πιει καφε να εχουμε καπνισει 20 τσιγαρα και οταν ερθετε εμεις να φευγουμε (ολα αυτα δεν εχουν καμια δοση ειρωνειας η εμπαιγμου στα μικρα κυβικα,απλα ειναι αληθεια)
Αυτο που δεν καταλαβαινουν μερικοι εδω μεσα ειναι οτι ενας ακλονητα κοινος παραγοντας που μας δενει εδω μεσα,
που μας εδωσε την δυνατοτητα να γνωριστουμε να κανουμε παρεες να πινουμε μπυρες και οτι αλλο κανουμε ειναι η μοτοσυκλεττα και η αγαπη μας για αυτη
Αλλα μας δινει επισης δυνατοτητες φυγης απο το κατεστημενο μας που μονο αυτη ξερει να το κανει:

Αλλος τη βρισκει να πηγαινει με 250 στην υλικη και να νιωθει το μοριο του (βαλτε εσεις το αντιστοιχο γυναικειο σημειο που κανει την ιδια δουλεια) να μεγαλωνει μαζι με τη πιθανοτητα να ξεφυγει απο την πορεια του και να τον μαζευουν με τις λαβιδες

Αλλος τη βρισκει με τα κακοτραχαλα να χανεται σε ορεινους δρομους να ρωταει βοσκους απο που να παει και αν δεν εχει φαει τρεις χουφτες χωμα και λασπη δεν γυρναει σπιτι ικανοποιημενος

Αλλος καβαλαει τη μηχανη και αν δεν κανει 800 χλμ που να φτασει σε σημειο να ποναμε μερη του σωματος του την ωρα που οδηγαει η ακομα ακομα ο πονος αυτος να τον δυσκολευει να οδηγησει και οταν τελικα με τα πολλα φτασει στο σπιτι να κλεινει τα ματια και να βλεπει ασφαλτο και λουριδες να τρεχουν μπροστα του δεν εχει καταφερει τιποτα

Κλεινοντας θα πω κατι κανενας δεν μας φταει αν εμεις δεν παρουμε μια αποφαση που θα κανει την ζωη μας καλυτερη εστω και αν αυτο κρινεται αδοκιμο,καθομαστε σκεφτομαστε και αποφασιζουμε.
Μην βγαινουμε και λεμε τι ωραια που ηταν καποτε που πηγαμε εκει και καναμε αυτα και τωρα εσεις την ειδατε αλλιως και μας εχετε στην απεξω και εισαστε μεγαλοι (αφεθηκε εδω μια υποψια σνομπ!)
Εσεις νικη εχετε το καρπουζι αλλα εσεις εχετε και το μαχαιρι οπως το χαμε καποτε και εμεις,το ερωτημα ειναι τι θα κανετε;

Και αν θες να σου απαντησω για τον πορο εγω σαν Σταθης δεν το ευχαριστηθηκα για λογους που φυσικα δεν εχουν να κανουν με την παρεα.Ειπα οτι εγω τη μηχανη τη βλεπω καπως και αν κανονιζω εκδρομη μικρου μηκους θα ειναι καθαρα για λογους τερψης δικης σας και οχι δικης μου.

Νικη σκεψου και αποφασισε δεν σε εχω για ανθρωπο που σκυβει το κεφαλι και γκρινιαζει αλλα για δυναμικο ανθρωπο που παιρνει αποφασεις και ζει μαζι τους

Αυτα νικιτσα
Σταθης

nimbus
08/09/2004, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikou
Nimbusaki..... μήπως πρέπει επιτέλους κι εμείς να πάρουμε κάτι σε ποιο μεγάλο?????

Μοτοσυκλέτα εννοώ... :D :D
Και γιατί δεσποινίς μου δεν έρχεστε πια στις συναντήσεις μας???? :mad:
:wave2: :sun:

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ!
ΔΕΝ ΕΡΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟ, ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΥΟ ΔΟΥΛΕΙΕς. ΤΡΕΧΩΩΩΩ ΔΙΑΡΚΩς.:D
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ, ΛΕΙΑΝ ΣΥΝΤΟΜΩς ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΤΙΤΙς, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΙς?
ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΣ ΝΑ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΟΥΜΕ:sun:

nimbus
08/09/2004, 13:19
BY THE WAY ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΘΗ:beer:

BIKENEST
08/09/2004, 13:42
κοπελια πως σε λενε ξεχασα?? ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!! Ο καθενας που περνει πρα πρα!!!!!!!!
θελει και νταντεμα!!!!!!!!!!!!!:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

afrotwin
08/09/2004, 14:25
tora 8asa vgalo ta matia gia na ma8ete
prosopiki apopsi ola osa 8a po ke apomakrin8ite giati 8a gine p0yt@n@ ke afto to post

lipon meta apo empiria mou se elaxistes voltes me to moto apofasisa oti telika den leei na pigenis volta me stretadika otan exis mega on-of ke oxi mega scooter tipou varadero ke v-strom
ego dinopa8isa stin teleftea volta sto leonidio giati anagkastika na fao oli tin friki ton stretadon ke na trexo san trelos me to africa ke opote me kouraze i epi8etiki odigisi na meno piso ke otan ta eperna sto kranio na pigeno tsita se strofilikia i oxi ke to apotelesma na ine pame volta gia na treksoume stis ef8ies kirios giati ke i pio poli pou to pezoune grigori ke odigi itan xestides ke mou pernane tis strofes me xalaro gkazaki se simio an exoun ton 8eo tous na kolono apo piso me to africa ke na kovo ke epano stin strofi giati exoun katsi epano stin grami strofis ta poulakia mou ke pane san kotoules gia voski me nevro omos:rotflmao:
tespa to ti savoura odigiki kiklofori panos se aftes tis stretadikes mixanes den legete se periptosis omos pou pigene me tin grigori tetrtada mprosta itan kati pou ekana parasiromenos apo tous alous ke den mou arese ka8olou den goustaro idika na exo tin gineka apo piso ke na odigao etsi to africa oute glistrage oute kindinepsa ka8olou opos parapone8ikan meriki ala aftin tin friki tou lisame kirios stis ef8ies giati imaste foveri odigi....:lol: den tin goustaro prosopiki apopsi ipame ola afta. gia afto i epomenes voltes 8a ine mono me on-of ke taksidia se normal taxitites xoris friki,sigoura telikiasma opou mas perni ala na vlepoume ke tin diadromi ke oxi friki ftanoume me xilia stin tsita o kafes stin tsita to fagito ke stin tsita i epistrofi ke ti orea pou perasame
malakies paparia mentoles ka8olou orea den perasame mia friki perasame ena tsitoma ke i odiki apolafsi itan san xesimo se stratiotiki poria an ginete kati tetio:lol:
tora oson afora ta legomena tis nikis lisi den nomizo oti iparxi giati ke i vraditita exi ta oria tis as kanoun omada me mikra kivika ke as pane opou 8elouneden ginete na taksidevoun mikra me megala mazi ke mia ora noritera na figoun ta mikra sto dromo 8a ta prosperasoun i megales moto. ego 8elo na kopsete kouventes tipou ratsismos ke ala tetia giati i mixanes mas exoun ales filosofies ke otan prokite na vre8oume gia kafe den iparxi provlima ala se taksidi 8eloume alous ri8mous den mporo na taksidevo me ena kawa 1200 otan i proti tou ine teliki diki mou gia afto ke den ksanapao me stretades volta ke min akouo saxlamares tou tipou den trexoune ta on of ta africa giati apo oti fenete eno apolamvanoume tin odigisi tin taxitita tin exoume xesmeni ki afto simveni sinidita den mas etixe lipon komeni i saxlamara ke idika apo megalous odigous ke grigorous tis ef8ias
:rotflmao:
telika ligo ine to kimeno se sxesi me ala ala sas lipi8ika
:rotflmao:

idi
08/09/2004, 14:31
leo i leksis "friki" kai "tsita" einai to fetix soy????????

:lol: :lol: :lol: :lol:

Θάνος
08/09/2004, 15:20
Νομίζω πως όλα γίνονται, αρκεί να γίνονται με μέτρο... Δεν θα ήταν δυνατόν να μιλάμε καθημερινά με τα ίδια πρόσωπα σε ένα μοτοσυκλετιστικό forum και να μην πάμε έστω μία εκδρομή όλοι μαζί. Ούτε όμως και το αντίθετο.

Το σωστό είναι να πηγαίνουν παρόμοιες μηχανές εκδρομές για να το ευχαριστιούνται όλοι και ακόμα καλύτερα να γνωρίζονται και μεταξύ τους ώστε να υπάρχει και η απαραίτητη εμπιστοσύνη στην παρέα.

Με αυτή την έννοια λοιπόν νομίζω ότι η εκδρομή στο Λεωνίδιο ήταν αναγνωριστική και χρήσιμη, έστω και αν δεν ικανοποίησε τα γούστα όλων.

Εγώ καλά πέρασα όμως... :D

nikou
08/09/2004, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Αυτα νικιτσα
Σταθης
Με κάλυψες πλήρως Σταθάκο!
:wave2:

nikou
08/09/2004, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από BIKENEST
κοπελια πως σε λενε ξεχασα?? ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!! Ο καθενας που περνει πρα πρα!!!!!!!!
θελει και νταντεμα!!!!!!!!!!!!!:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

Αν και έχω πει ότι δεν θέλω να σου ξαναμιλήσω.... δεν ζητάω ντάντεμα από κανέναν... και ευτυχώς που δεν είμαστε όλοι ίδιοι, γιατί τότε θα ήταν όλα πολύ βαρετά... ΦΙΛΕ Επαμινώνδα !:wave2:

hornet
08/09/2004, 16:09
Ρε λεωνιδα τι σχεση εχουν ολα αυτα που γραφεις με αυτα που εγραψα εγω σε προσωπικο επιπεδο με τη νικη.
Εσυ το κατεληξες σε διαμαχη ονοφ με στριταδικα και αφου μας εσουρες τα εξαμαξης μας ειπες και κοτες διοτι σου κοβαμε τις στροφες και γενικοτερα οτι παμε μονο σε ευθεια και αλλες τετοιες παπαριες και δικαιολογιες του κωλου.
Το αν δεν θες να πας εκδρομη ξανα μαζι μας ειναι δικαιωμα σου αλλα μην μας το τονιζεις κιολας δεν χρειαζεται δεν θα βαλουμε και την γατα μας να κλαψει
Διαβασε τι ειπε η κοπελα και μετα διαβασε τι εγραψες εσυ!
Τι να πω μπορεις να μην πεταγεσαι οπουδηποτε και να εχεις αποψη για το οτιδηποτε γιατι δεν το καταφερνεις!
Με την εννοια μεγαλα σε συγκριση με το ΝΧ της νικης ειναι και τα ΤΑ και τα αφρικα και τα διαφορα στριτ,supersport κλπ

Αλλα γιατι επιτεθηκες σε ανθρωπους που δεν εχουν καμια σχεση και πηγαν εκδρομη οπως πηγαν αυτο ειλικρινα δεν το καταλαβα και ουτε προκειται να το καταλαβω

Τελωςπαντων αυτα και να σαι καλα

afrotwin
08/09/2004, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Ρε λεωνιδα τι σχεση εχουν ολα αυτα που γραφεις με αυτα που εγραψα εγω σε προσωπικο επιπεδο με τη νικη.
Εσυ το κατεληξες σε διαμαχη ονοφ με στριταδικα και αφου μας εσουρες τα εξαμαξης μας ειπες και κοτες διοτι σου κοβαμε τις στροφες και γενικοτερα οτι παμε μονο σε ευθεια και αλλες τετοιες παπαριες και δικαιολογιες του κωλου.
Το αν δεν θες να πας εκδρομη ξανα μαζι μας ειναι δικαιωμα σου αλλα μην μας το τονιζεις κιολας δεν χρειαζεται δεν θα βαλουμε και την γατα μας να κλαψει
Διαβασε τι ειπε η κοπελα και μετα διαβασε τι εγραψες εσυ!
Τι να πω μπορεις να μην πεταγεσαι οπουδηποτε και να εχεις αποψη για το οτιδηποτε γιατι δεν το καταφερνεις!
Με την εννοια μεγαλα σε συγκριση με το ΝΧ της νικης ειναι και τα ΤΑ και τα αφρικα και τα διαφορα στριτ,supersport κλπ

Αλλα γιατι επιτεθηκες σε ανθρωπους που δεν εχουν καμια σχεση και πηγαν εκδρομη οπως πηγαν αυτο ειλικρινα δεν το καταλαβα και ουτε προκειται να το καταλαβω

Τελωςπαντων αυτα και να σαι καλα

esi den xriazete na katalavis tipota ke anaferome ke sto 8ema tis nikis,to 8ema ine na diavasoun kapioi mia diaforetiki apopsi apo mia ali optiki gonia se oti afora tis voltes gia na min lene diafora perierga gia tixon diaxorismous pou mpori na ginoun ke ama ginoun sto melon metaksi diaforetikon mixanon pou telika iparxi provlima se afto to komati siniparksis.ke esi sta8i 8a 8imase tin istoria atomou pou egkatelipse tin volta ke girise spiti tou giati plako8ikate oloi sto treksimo,afto ine aksio episimansis. ke eki pou 8elo na katalikso me ola afta ine na min akouo vlakies gia to oti den mporo i den 8elo na akolou8iso opos ke meriki aloi voltes se afto to stil ke ksero pos meriki apo8arinonte sto na er8oun se mia volta gia afto ton logo ke 8elo na tous po oti den ine oloi etsi ke oti mporoume na kanonisoume voltes alou ifous me pio xalarous ri8mous.ke den 8elo na apo8arinonte apo sxolia merikon pou 8avoun afton ton tropo odigisis voltas simperiforas
ke aformi gia ola afta itan ke to parapono tis nikis mias ke anaferete se voltes me diaforetikes mixanes
ta ipolipa ine xarin goustou

:wave2:

periklisk
08/09/2004, 16:29
Έχω την εντύπωση πως το έχουμε πάει λίγο αλλού το θέμα. Ρε συ Λεωνίδα πότε πιέστηκε κάποιος σε βόλτα να πάει γρήγορα και πότε πιέστηκε κάποιος σε βόλτα να πάει αργά?

Αυτό που λέμε κάθε φορά (διορθώστε με αν κάνω λάθος) είναι "πάμε ο καθένας όπως θέλει και μπορεί αρκεί να υπάρχει τρόπος συνεννοήσης για τα σημεία που πρέπει να στρίψουμε κλπ".

Από εκεί και πέρα ο καθένας ακολουθεί το ρυθμό που του αρέσει και τον βολεύει και τελείωσε. Έτσι και αλλιώς σε αυτές τις αποστάσεις η διαφορά ταχύτητας στην Εθνική δεν δημιουργεί και πάρα πολλά προβλήματα.....

Τώρα αν σε κάποιον δεν αρέσει ο ρυθμός (είτε γρήγορος είτε αργός) που ακολουθούν οι άλλοι αυτό είναι ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

illuminatios
08/09/2004, 16:32
Χμ....
Παράπονα η παλιανθρώπισα......

Όπως διαπίστωσες .... το μηχανάκι σου (και όλα τα αντίστοιχα) μπορεί να κάνει μεγάλες βόλτες.
Εσύ μπορείς??? (και ο κάθε εσύ)
Αν μπορείς τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.
Αν μπορείς αλλά γουστάρεις και το παρε'ί'στικο στο δρόμο ,τοτες.... το θέμα θέλει συζήτηση...


:beer:

DUKASII
08/09/2004, 16:34
NA PHGENETE OLOI BOLTES...


ALA MONOI SAS!

OTAN XEKINAS NA PAS BOLTA TO KANEIS GIA TH PARTH SOY KAI MONO! ANTE..ANTE LEO KAI GIA TH MOTOSYKLETA SOY!

APO KEI KAI PERA OTIDHPOTE DIAFORETIKO PROKYPSEI APO AYTO POY THES NA KANEIS... SE XALAEI..SOY TH DINEI..TOY TH DINEIS PISO ..STH XANADINEI..KAI SPAZESE![KAMIA SXESH ME TON SPAZZ..APLH SYNONIMIA]

OPOTE..NA MAZEYOSASTE SE ENA SHMEIO..NA LETE POY THA PAEI O KATHENAS..KAI META ....NA THLEFONIESTE TO BRADY NA AFHGHSTE TIS BOLTES SAS!

afrotwin
08/09/2004, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Έχω την εντύπωση πως το έχουμε πάει λίγο αλλού το θέμα. Ρε συ Λεωνίδα πότε πιέστηκε κάποιος σε βόλτα να πάει γρήγορα και πότε πιέστηκε κάποιος σε βόλτα να πάει αργά?

Αυτό που λέμε κάθε φορά (διορθώστε με αν κάνω λάθος) είναι "πάμε ο καθένας όπως θέλει και μπορεί αρκεί να υπάρχει τρόπος συνεννοήσης για τα σημεία που πρέπει να στρίψουμε κλπ".

Από εκεί και πέρα ο καθένας ακολουθεί το ρυθμό που του αρέσει και τον βολεύει και τελείωσε. Έτσι και αλλιώς σε αυτές τις αποστάσεις η διαφορά ταχύτητας στην Εθνική δεν δημιουργεί και πάρα πολλά προβλήματα.....

Τώρα αν σε κάποιον δεν αρέσει ο ρυθμός (είτε γρήγορος είτε αργός) που ακολουθούν οι άλλοι αυτό είναι ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

orea an mporis na pisis kapion oti pate volta oli mazi ke den pirazi pou ine monos tou 20 xiliomtra piso tote na sou po exis dikio:rotflmao: :rotflmao:
an itane etsi opos ta les den 8a ipirxe to parapono tis nikis oute i gkrinia i dikia mou.ke tin apopsi pame oli mazi ke 8a sas perimenoume sto tade simio ine ligo koufo:lol:
kane ena gkalop na dis pios to goustari ke pios oxi

hornet
08/09/2004, 16:37
Κοιτα να δεις λεωνιδα κανενας δεν διαχωρισε κανενα εδω και δυο χρονια εδω μεσα Εγω οταν λεω παω βολτα και ανακοινωνω επισημα οτι θα παω βολτα δεν λεω δεν ερχεσαι εσυ και εσυ και εσυ.ι.Και επισης και το ξανατονιζω οτι σε μια βολτα με διαφορετικα μηχανακια δεν μπορουν να πανε ολοι το ιδιο και γιαυτο αλλοι φευγουν πιο μπροστα και αλλοι μενουν πιο πισω.εδω δεν σχολικο να παμε μαντρωμενοι καπου και η δασκαλα μπροστα.

XTMPAM
08/09/2004, 16:44
ΟΤΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΕΥΒΟΙΑ ΓΙΑ ΛΟΥΚΟΥΜΑΔΕΣ ΒΑΡΙΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!ΜΑ ΚΑΛΑ ΣΒΗΣΤΟΣ ΛΕΩ ΠΑΕΙ?ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΥΙΣΚΥ ΝΑ ΩΡΙΜΑΣΕΙ ΕΝΑ ΠΡΑΜΑ!!!
ΑΡΑ ΕΝ ΜΕΡΗ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ!!!

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΣΠΥΡΟ!!Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ!!!:wave2: ::rotflmao:

periklisk
08/09/2004, 16:44
απάντησε ο Στάθης για μένα.....

Εκ των πραγμάτων είναι έτσι.... και για να μην παρεξηγηθούμε εγώ τουλάχιστον δεν έχω πρόβλημα να έρθει ο οποιοσδήποτε στις βόλτες αρκεί να ζαλίζει τον ένα και τον άλλο "πως πας έτσι κτλ".....

Ξαναλέω πως όταν είμαστε διαφορετικές μηχανές και το σημαντικότερο έχουμε διαφορετικό στυλ οδήγησης αυτές οι διαφορές στο δρόμο συμβαίνουν.....

και σε τελική ανάλυση αν σε κάποιον δεν αρέσει αυτό είναι δικαίωμά του....

hornet
08/09/2004, 16:45
Αυτες οι ιστοριες μου θυμιζουν οργανωμενες λεσχες και οποιος τραβαει ζορια γενικοτερα και θελει να παει ετσι εκδρομη στην πρωτη σελιδα του moto.gr υπαρχουν λινκς για να κανει αιτηση για μελος.
Φυσικα και οποιος θελει να παει οργανωμενα στελνει πμ σε αλλους τους κρεμαει και ενα κουδουνακι για να μην τους χανει στο δρομο παιρνει και δυο γκεκες και κανει δουλεια!

ruyjin
08/09/2004, 16:47
το ποστ αυτο αν δε κανω λαθος εγινε με αφορμη το ποστ του Μαρινου(monstermind).
Ετσι οπως καταληξε η κουβεντα τελικα ο Μαρινος ξηγηθηκε αψογα... και τι εννοω
αν το προβλημα με τις εκδρομες(που εγω δεν εχω λαβει μερος ακομα) ειναι πως καποιοι εξαφανιζονται, στη συγκεκριμενη εκδρομη ο Μαρινος ειπε ποια θα ειναι η φυση της εξ αρχης.
οτι δηλαδη θα ειναι για ss. Και αν δειτε κι εγω οσο κι αν μου αρεσε η ιδεα, περα του οικονομικου, θα ηθελα να παω, αλλα αν μενω πισω δε θα περασω ουτε εγω καλα, και θα δημιουργησω και προβλημα στην παρεα.

Παραδειγμα αν κανονιζανε εντουραδες εκδρομη στα βουνα τι θα καναμε εμεις, θα τους λεγαμε πατε απο ασφαλτο για να μαζευτουνε και τα street!

Παντως επειδη θελουμε να λεγομαστε και παρεα, χωρις διαχωρισμους μοτο, καλο θα ηταν ανα διαστηματα να κονονιζουμε μια πιο κοντινη, πιο ηρεμη διαδρομη για να ερχονται ολοι.

αυτα........:wave2:

idi
08/09/2004, 16:47
ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΡΕ? ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ... ΒΑΡΕΘΗΚΑ

afrotwin
08/09/2004, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Κοιτα να δεις λεωνιδα κανενας δεν διαχωρισε κανενα εδω και δυο χρονια εδω μεσα Εγω οταν λεω παω βολτα και ανακοινωνω επισημα οτι θα παω βολτα δεν λεω δεν ερχεσαι εσυ και εσυ και εσυ.ι.Και επισης και το ξανατονιζω οτι σε μια βολτα με διαφορετικα μηχανακια δεν μπορουν να πανε ολοι το ιδιο και γιαυτο αλλοι φευγουν πιο μπροστα και αλλοι μενουν πιο πισω.εδω δεν σχολικο να παμε μαντρωμενοι καπου και η δασκαλα μπροστα.

to katalavame kirie sta8i min mas to tonizete
xestikate esis pate volta diaxorismous den kanete ke opios 8eli as er8i.an siniditopioisis afta pou les kanis ke gamo tous diaxorismous ke ine san na les kita ego 8a ime 20 xiliometra mprosta ala pame mazi:lol:
empasi periptosi meriki lene koroideftika gia aftous pou pane arga,kakos to kanoun giati ektos apo mena as poume pou tipota den me provlimatizi iparxoun ke ali pou ta pernoun asxima.opos ta piran asxima ke me aftous pou mpikan sto africaniko meting ke egrafan malakies,ke den katalavenan oti den tis elegan mono se emena me ton opio exoun proigoumena kaloproereta vevea ala i ali den to vlepoun etsi ke pareksigiounte ke aftos ine enas logos pou i sinantisi me emas tous africanous 8a ine mia apotixia ke epidi merika apo osa kanoume den ine sosta alo toso gia mena o tropos aftos ekdromis den ine sostos .ke xestike to simpan ti leo ego opos xestike ke ti lete esis den exo na po tipota alo
exete sindiasi tin ekdromi pou ine kati sigketrotiko ke silogiko me to paradosiako sas ksekavloma gia taxitita den ginete afto.

ke sta8i otan pigenis tetiou idous voltes na to anakinonis pao na ksekavloso erxete kanis?
oxi pame ekdromi i volta oli mazi otan katalavis tin diafora ta ksanaleme

an exo la8os den me endiaferi etsi to vlepo

periklisk
08/09/2004, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΡΕ? ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ... ΒΑΡΕΘΗΚΑ

Ρε βλάκα τι φωνάζεις? Την μια δεν μπορείς, την άλλη δεν μπορείς μας έχεις ζαλίσει τα ούμπαλα! Άντε απογεματιάτικα....

ruyjin
08/09/2004, 17:01
IDΙ ο γκρινιας
και σου ειπα να προσεχεις τις κακες παρεες ρε Γιωργο.
Αλλος ειναι ο γκρινιαρης, κολησες κι εσυ!!!!!!!!


:D μπουχαχα :rotflmao:

nikou
08/09/2004, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
esi den xriazete na katalavis tipota ke anaferome ke sto 8ema tis nikis,to 8ema ine na diavasoun kapioi mia diaforetiki apopsi apo mia ali optiki gonia se oti afora tis voltes gia na min lene diafora perierga gia tixon diaxorismous pou mpori na ginoun ke ama ginoun sto melon metaksi diaforetikon mixanon pou telika iparxi provlima se afto to komati siniparksis.
:wave2:
Αυτοί οι "διαχωρισμοί' είναι λογικό να γίνονται κάποιες φορές, και εγώ δεν το είπα ειρωνικά και ξαναλέω ότι το καταλαβαίνω απόλυτα.
Εγώ ρε παιδιά είπα απλά ότι θα ήθελα να ξανακάνω εκδρομές μαζί σας... αυτό και τίποτα παραπάνω!!
Και είναι απόλυτα φυσιολογικό να μην μπορώ να ακολουθήσω σε μερικές!! Δεν είμαι τρελλή!!
Ίσως να έγραψα το post σε λάθος στιγμή, όταν είχαν ήδη γραφτεί κάποια άλλα post για εκδρομές..
Αυτά.
:wave2:
:wave2:

periklisk
08/09/2004, 18:02
Καλά έκανες και το έβαλες το ποστ..... Ήταν μια καλή αφορμή να πει όποιος ήθελε τη γνώμη του!!!!

:wave2: :wave2: :wave2:

ruyjin
08/09/2004, 18:12
νικη για τις 24-25 του μηνου τι λες;;;;;;
την κανω παιδες...
καλο απογευμα

nikou
08/09/2004, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
το ποστ αυτο αν δε κανω λαθος εγινε με αφορμη το ποστ του Μαρινου(monstermind).
wave2:
Κάνεις λάθος Νάσο, αυτό το post δεν έχει κάμια απολύτως σχέση με αυτό του Μαρίνου!!
:)
25 ε???? Θα το κανονίσουμε!!

nikou
08/09/2004, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από illuminatios
Χμ....
Παράπονα η παλιανθρώπισα......

Όπως διαπίστωσες .... το μηχανάκι σου (και όλα τα αντίστοιχα) μπορεί να κάνει μεγάλες βόλτες.
Εσύ μπορείς??? (και ο κάθε εσύ)
Αν μπορείς τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.
Αν μπορείς αλλά γουστάρεις και το παρε'ί'στικο στο δρόμο ,τοτες.... το θέμα θέλει συζήτηση...


:beer:
Ακριβώς γι'αυτό το λόγο έιπα να το συζητήσω κι εγώ...
:wave2:

Θάνος
08/09/2004, 18:37
Έχει τύχει να πάω και με αυτοκίνητα εκδρομή απλά και μόνο για να είμαστε μαζί στον τελικό προορισμό. Ωραία περάσαμε και ίσως το ξανακάνουμε.. Αλλά στην εκδρομή αυτή η μοτοσυκλέτα είχε αποκλειστικά το ρόλο του μεταφορικού μέσου...

Αν θέλω να ευχαριστηθώ τη διαδρομή ή θα πάω μόνος μου ή με μηχανές που θα μπορώ να μοιραστώ τη διαδρομή.

Γιατί αυτή είναι η διαφορά όταν δεν πηγαίνεις μόνος σου... μοιράζεσαι... και έτσι έχει περισσότερη ομορφιά!

Δεν χρειάζεται πολλή φιλολογία το θέμα...

hornet
09/09/2004, 11:57
Λεωνιδα αυτο που λες το κανω εδω και πολυ καιρο απλα εσυ δεν το εχεις παρει χαμπαρι.Οταν εγω θελω να ξεκ@υλ!σω σε βολτα στελνω pm σε συγκεκριμενους (παρα πολυ!) οτι παιδια θα παμε εκει και θα ειναι πολεμικη (κοινως πολυ γρηγορη βολτα) αρα τσαμπα μας κατηγορεις.Οι ρυθμοι οταν παμε βολτα ολοι μαζι πιστεψε με ειναι πολυ αργοι σε σχεση με τετοιες βολτες.
Απλα ακομα μια φορα λες για να λες χωρις να ξερεις πραγματα και καταστασεις
Επισης στο λεωνιδιο πηγαινα βεντιλατερ λογω αργης οδηγησης για να ταιριαξουν οι ρυθμοι ολων μας ας μην ξεχναμε οτι ειχα το περικλη και το φιλιππο που καθε λιγο πεταγονταν μπροστα και σε μερικα σημεια με εφτανε ο θοδωρακος με το ΤΑ.Και αν θυμασαι παλι στο λεωνιδιο εγω εφτασα τελευταιος στα διοδια γιατι περιμενα εναν που ειχε ξεμεινει πισω και εσεις ολοι ειχατε φυγει μπροστα.Και αν νομιζεις οτι ειναι ευκολο να εχεις στο νου σου 30+ μηχανες σε ποιο σημειο βρισκεται ο καθενας και να πηγαινεις με τετοιο ρυθμο για να ειναι ευχαριστημενοι ολοι και οι αργοι και οι γρηγοροι πιστεψε με δεν ειναι ευκολο.
Ολα αυτα τα γραφω για να μην δημιουργουνται εντυπωσεις οτι οταν κανονιζεται εκδρομη moto.gr (προσεξε moto.gr δεν ηταν η βολτα στην Β.Ευβοια μην τα μπερδευεις) εγω φευγω και τους παραταω ολους πισω μου και δεν με ενδιαφερει τιποτα.

Λαθος πολυ μεγαλο!
Αυτα
Trip master και αυτο δεν αλλαζει με τιποτα!!

Julius
09/09/2004, 12:08
Re min lete paparies, pote pigame ekdromh os moto.gr kai skorpistikame?

periklisk
09/09/2004, 12:23
Για τη συγκεκριμένη βόλτα έτσι ακριβώς έγινε!
Εμένα μου την είχε βαρέσει και ήθελα στην εθνική να το πάω μαλλιοκούβαρα το 400αράκι και δεν την είπα σε κανέναν, ούτε είχα την απαίτηση να ακολουθεί κάποιος το ρυθμό μου.....

το ότι έψαχνα τον κόσμο ήταν δική μου μ@λ@κι@.....

Γιώργο δεν θυμάμαι ποτέ να σκορπιστούμε......

Στάθης δε Τριπ μάστερ!

GyPsy
09/09/2004, 12:55
Δηλαδη οι εκδράμμενοι ειμαστε
προβατα που θελουμε τσομπανη?

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!

hornet
09/09/2004, 13:01
καθε αλλο κωστη

afrotwin
09/09/2004, 13:33
den me niazi ti lete ego ektono8ika

mou efige i psixi me ta kolo bridgestone pou exi to africa na fountaro tin gineka mou se kamia strofi na minoun ta pedakia mas xoris gonis

ke genikos pate na koureveste
mono me on of apo edo ke mpros
kagoures e kagoures

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

XTMPAM
09/09/2004, 13:36
ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ ΝΑ ΛΕΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΜΑΛΑ%&^ΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΑΘΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΣΗΚΩΣΕΙ!!!

ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ!!!

ΟΚ?ΑΝΤΙΛΑΒΟΥ?ΑΙΝΤΕ ΤΣΟΦΛΙΑ!!!!

afrotwin
09/09/2004, 16:46
:nono: :nono: :nono: :nono:


4344