PDA

View Full Version : Τουμπιδι Τρελο



Spazz
07/09/2004, 21:00
τα πραγματα ξεκινησαν καπως ετσι.......

ενας φιλος μου πηρε το CRE 250 F πριν λιγες μερες.με το που ξεκιναει η μερα του παει να παρει την πινακιδα που του ειχαν πει απο χθες πως αυριο θα ειναι σιγουρα ετοιμη.τιποτα τζιφος......αυριο παλι του λενε.μετα εκοβε βολτες και κατεβαινοντας απο ενα πεζοδρομιο πεφτει ξαφνικα χωρις να το περιμενει.κοιταει τι πατησε η που......τιποτα.παρε λιγες γρατζουνιτσες(σε enduro men ...se mhxanaki 4 hmervn de)κανονιζουμε μετα να ανεβουμε στην πιστα.ανεβαινουμε κανουμε λιγο και τρωει μια πολυ απαλη τουμπιτσα.στην ουσια αφησε το μηχανακι να ακουμπησει στο πλαι.απολογισμος??μπηκε η γκαζιερα μες το χωμα και κολλησε το γκαζι.δεν ειχε επαναφορα.μετα κανει να ανεβει πανω για να την λυση και να την καθαρισει και γραντζουναει με την μποτα παλι το πισω φτερο.μου λεει.........."ρε μαλακα καποιος με γλωσσοφαγε......ειμαστε και μακρια απο το σπιτι" ......του λεω"ελα ρε ενταξει τα τελευταια ηταν αυτα γκαντεμικα" ..........δεν τον ακουγα πως ηταν ασχημη μερα!!!μπαινω στην πιστα κανω εναν γυρο.......και στον δευτερο στην μεγαλη ελαφρως κατηφορικη ευθεια δεν καταφερνω να στριψω ελαφρως να μπω στην πορεια μου και με καμια 70αρα σκαω σε ενα αναχωμα.πριν σκασω λεω απο μεσα μου "τωρα μαλακα την πουτσισαμε κανονικα!" ....με πεταξε απο την σελα και βρεθηκα μαζι με το μηχανακι γυρω στα 10 μετρα μακρια.κοπανησα με το αριστερο χερι και με το κρανος.ευτυχως φοραγα και επιαγκωνιδες και το μονο που επαθα ειναι λιγος πονος που εχω ακομα στο χερι απο το τρανταγμα και πολλα γδαρσιματα στην κοιλια και μεση.

το μηχανακι το μονο που επαθε ειναι οτι ψιλοκολλαει και εμενα τωρα η γκαζιερα.τιποτα δλδ.το τιμονακι renthal δεν καταλαβε τιποτα.ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!! :p :p :p

την ακουσα και στερεοφωνικα με το κοπανημα του κεφαλιου κατω.

αντε να με ξεπονεσει το χερι να παω την κυριακη βαρυμπομπη που κανονισα με κατι παιδια! :wave2:

RapidShade
07/09/2004, 21:15
Φιλε,

να ηταν τα τελευταία και τα
χειρότερα εύχομαι!

περαστικά και σε σας, και στον
(δικαιολογημένα) πληγωμένο
εγωισμό του φίλου σου. Μην
μασάει πέστου. Πάμε γι άλλα!

xxxristos
10/09/2004, 01:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz

την ακουσα και στερεοφωνικα με το κοπανημα του κεφαλιου κατω.



Φίλε κι εγώ έσκασα κάτω με το σαγόνι αλλά δυστυχώς δε φορούσα κράνος... Καλοκαίρι γαρ και 29 βαθμοί στις 1 το βράδυ!!!
Την άκουσα κι εγώ όχι μόνο στερεοφωνικά αλλά και Dolby θα έλεγα... 18 ράματα στο σαγόνι, 2 σπασμένα δόντια και ρήγμα στη γνάθο, όλα τα νεύρα της μασέλας μου πονάνε, υποφέρω όταν χασμουριέμαι, τρώω σούπες, φρουτόκρεμες και γιαουρτάκια και αναρρωτιέμαι ακόμα πώς το έπαθα...

xxxristos
10/09/2004, 01:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
το μηχανακι το μονο που επαθε ειναι οτι ψιλοκολλαει και εμενα τωρα η γκαζιερα.τιποτα δλδ.το τιμονακι renthal δεν καταλαβε τιποτα.ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!! :p :p :p


Εμένα το τιμονάκι ήταν AFAM και την άκουσε επίσης στερεοφωνικά... Μάλλον θα πάρω renthal τώρα, αφού του έχεις κάνει εσύ crash test...

milaber
10/09/2004, 02:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
την ακουσα και στερεοφωνικα με το κοπανημα του κεφαλιου κατω.


Πολύ γκανετμιά ρε αδερφέ μου!

Όλα μαζεμένα!

:( :( :(

DUKASII
10/09/2004, 08:54
ORE SPAZZZZZZZZZ????:beer: :beer:

PERASTIKA KAI MH MASAS RE..ESY EIPAME EISAI ANIKHTOS APO TETOIA!!:wave2: :wave2:

ruyjin
10/09/2004, 10:35
αν μπορεισ και σηκωνεσαι απο τουμπες με χαμογελο τοτε εισαι ωραιος και ολα ειναι οk.
οταν ειχα το παπι πριν χρονια ειχα φαει μια τετοια (εκτος απο τα κοινα πεσιματα) που την ευχαριστηθηκα.
πηγαινα γυμναστηριο και ειχα βρει μια πλατεια μικρη και τη δευτερη φορα που περασα με κρανος και δερματινο καθως εβγαινα απο τη πλατεια πλαγιαζω, ανοιγω και γκαζι και παρτον κατω!!!
μετρησα 3-4 κοπανηματα του κρανουσ στην ασφαλτο και ισαριθμα κουτρουβαληματα στο πλαϊ
σηκωθηκα, τιναχτηκα, κυριος, πηγα εκανα και γυμναστικουλα και μια χαρα.
τουλαχιστον την ευχαριστηθηκα!!!
:rotflmao:

Spazz
10/09/2004, 17:16
.....εμμμμμμ.......τελικα το χερι δεν την γλυτωσε τοσο ευκολα.την επομενη μερα αφου το χτυπησα με ποναγε αρκετα.λεω τι στο διαολο ?κατι δεν παει καλα εδω.πηγα στο ΚΑΤ και ειχα παθει ρυξη συνδεσμου στον ωμο.τωρα τοπ εχω με αναρτηση(OHLINS) και θα ξαναπαω την τεταρτη να μου ξανακανουν εξετασεις.καλα εγω δεν μασαω δεν μασαω αλλα σπαστικα .....αντε να φτιαξει να ξαναπω χωμα.
σας ειπα οτι παιζει να κανω ανταλλαγη το ΚΤΜ και να παρω ΥΖ?μακαριιιιιιιιιι


πηγα σημερα και εφτιαξα και την γκαζιερα.ειχαν ερθει και λιγο στραβα τα καλαμια αλλα τα ξαναφεραμε.ολα καλαααααα ααα αααααααα ολα καλα θα μου πανε :smilea: