PDA

View Full Version : Extreme Trackday ΚΥΡΙΑΚΗ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ



Σελίδες : [1] 2

s.zafeiropoulos
01/06/2007, 12:17
Με την δυνατή παρουσία της Ducati θα διεξαχθούν οι ελεύθερες δοκιμές μοτοσικλετών στο Αυτοκινητοδρόμιο Μεγάρων την Κυριακή 10 Ιουνίου.
Η πίστα θα ανοίξει στις 08:30 το πρωί και θα διατίθεται σε ιδιώτες αναβάτες κάθε επιπέδου έως τις 16:00 το μεσημέρι.
Μετά τις 16:00 η πίστα θα ανοίξει μόνο για αγωνιζόμενους.
Στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο για τους Ducatisti θα παραβρίσκεται ο έλληνας πολυπρωταθλητής Γιάννης Μπούστας όσο και ο τεχνικός υπεύθυνος της εταιρίας και αγωνιζόμενος Στέλιος Χριστοδούλου. Και οι δύο θα μπορούν να προσφέρουν χρήσιμες οδηγικές αλλά και τεχνικές συμβουλές στους Ducatisti.
Η συμμετοχή θα είναι δωρεάν για τους κατόχους 1098 και 1098S ενώ στον χώρο θα παρευρίσκεται και το φορτηγό της Pirellι-Metzeler για πλήρες σέρβις ελαστικών.
Για πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής επικοινωνήστε στα 210-6810376, 6972-233094 και 6974-470197

Θάνος
08/06/2007, 15:51
Γιατί μέχρι τις 4.00 οι ιδιώτες;;;

Πάνε και τα trackday της Κυριακής...

gcrook
08/06/2007, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Γιατί μέχρι τις 4.00 οι ιδιώτες;;;

Πάνε και τα trackday της Κυριακής...

Κλασσικη τακτικη Θανου...

Ξενερωνει τον κοσμακη για να γυρναει μονος του:rotflmao:

kostom
08/06/2007, 21:05
Άρα ρε Θάνο περισσότερα sessions για τους ιδιώτες...

Αμάν αυτή η γκρίνια...Γεροντοκόρες καταντήσατε:rotflmao: :rotflmao:

gcrook
08/06/2007, 21:06
Ταυτοχρονο μπινελικωμα δεν ματαξαναεγινε:look: :eek: :look:

Θάνος
08/06/2007, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Κλασσικη τακτικη Θανου...

Ξενερωνει τον κοσμακη για να γυρναει μονος του:rotflmao:

Εγώ φταίω ρε που σου στέλνω πιμις..

div400
08/06/2007, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Εγώ φταίω ρε που σου στέλνω πιμις..

με τον εναν λαδωνει το μηχανακι...
απο τον αλλον λαμβανει πιμις...

ααχχχχχ...η θητεια δεν ειναι πια αυτο ηταν καποτε (2003).....:D :rolleyes:

θα σας δω την κυριακη ή μονος μου θα γυριζω...
(γυρω γυρω απο το sv να βρω απο που χανει λαδια):D

gcrook
08/06/2007, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Εγώ φταίω ρε που σου στέλνω πιμις..

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Αφου εχεις προτερο ανεντιμο βιο ρε ανεκδιηγητε.(μη με κανεις να ψαχνω περσινα θρεντς) :D

































Ειναι ωραιο να εισαι ρουφιανος τελικα.:rotflmao: :D




















Υ.Γ Μητσε Κυριακη sexoleme me camera on:rotflmao: :wave2:

stako
10/06/2007, 06:41
Εκεί θα είμαι, αν έρθει κανείς που δεν τον ξέρω ας πει ένα γειά! :beer:

m1ke
11/06/2007, 00:43
Απίστευτα καφριλίκια σήμερα από τους πρωταγωνιστές του πρωταθλήματος. Μπούστας, Πολίτης, Πιεράκος και άλλοι από τις δύο ομάδες πλακώθηκαν στα μπουνίδια στην έξοδο της Κ9. Και σαν να μην έφτανε αυτό ο Χριστοδούλου πάνω στην αναμπουμπούλα άρπαξε το Hypermotard έφυγε πύραυλος μέσα στο πάρκινγ και έσκασε πάνω σε ένα παλικάρι που έφευγε με τη μηχανή του. Τραυματίστηκε ο ίδιος και οι δύο μηχανές έγιναν μπ@ρδέλο.:(

nikmak3
11/06/2007, 00:57
τι λες τωρα;καμια φοτο παιζει;:wave2: :wave2:

Nikoskazer2000
11/06/2007, 00:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Απίστευτα καφριλίκια σήμερα από τους πρωταγωνιστές του πρωταθλήματος. Μπούστας, Πολίτης, Πιεράκος και άλλοι από τις δύο ομάδες πλακώθηκαν στα μπουνίδια στην έξοδο της Κ9. Και σαν να μην έφτανε αυτό ο Χριστοδούλου πάνω στην αναμπουμπούλα άρπαξε το Hypermotard έφυγε πύραυλος μέσα στο πάρκινγ και έσκασε πάνω σε ένα παλικάρι που έφευγε με τη μηχανή του. Τραυματίστηκε ο ίδιος και οι δύο μηχανές έγιναν μπ@ρδέλο.:(


Εεεε οχι ρε φούστη μου!!!!!

:lol: :bigcry: :lol: :bigcry: :lol: :bigcry: :lol:

Ούτε στα έργα δεν γίνονται αυτά. :a029:
Τι καραγκιώζηδες...

Da.Vintage
11/06/2007, 06:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Απίστευτα καφριλίκια σήμερα από τους πρωταγωνιστές του πρωταθλήματος. Μπούστας, Πολίτης, Πιεράκος και άλλοι από τις δύο ομάδες πλακώθηκαν στα μπουνίδια στην έξοδο της Κ9. Και σαν να μην έφτανε αυτό ο Χριστοδούλου πάνω στην αναμπουμπούλα άρπαξε το Hypermotard έφυγε πύραυλος μέσα στο πάρκινγ και έσκασε πάνω σε ένα παλικάρι που έφευγε με τη μηχανή του. Τραυματίστηκε ο ίδιος και οι δύο μηχανές έγιναν μπ@ρδέλο.:(

Τί ώρα έγινε αυτό?
Εγώ κατα τις 1,30 περίπου έφυγα και δεν είδα τίποτις!

Da.Vintage
11/06/2007, 06:51
Είχαμε καμία 10-12 πτώσεις εχτές...

Να ναι καλά τα παιδιά!

Έφαγε μία καλή ένα fazer (νομίζω) στη Κ10
Άλλη μία καλή ένα BUSA με ένα άλλο στο τέλος της ευθείας
Και έπεσε και ο Νίκος ένας φίλος πολύ καλό τιμόνι με ένα 675...:(

Κρίμα...
Περαστικά!

Da.Vintage
11/06/2007, 06:52
Kαμία φωτό με κανένα κίτρινο R1 έχει κανένας?
Γιατί δεν έχω ούτε μία!:(

Da.Vintage
11/06/2007, 07:05
Ά ξέχασα ευχαριστώ ένα παλικάρι νομίζω νε TUONO και σίτα πάνω απο το κολοφάναρο που στη κ6 στο τέλος της ευθείας ερχόμουν με πάρα πολλά ντιφτάροτας για πάνω απο 30 μέτα και έκοψε λίγο να με αφήσει γιατί αλλοιώς θα είχαμε κάνει διαστάυρωση aprillia- Yamaha...


To πως το έσωσα εκεί δε ξέρω μάλλον εκεί μέσα μας βοηθάει και ο Θεός ώρες ώρες!
Τελικά το motocross είναι μεγάλη σχολή και βοηθάει και στα ss



Και πάλι ευχαριστώ και συγνώμη αν σου χάλασα τη γραμμή...

stako
11/06/2007, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Απίστευτα καφριλίκια σήμερα από τους πρωταγωνιστές του πρωταθλήματος. Μπούστας, Πολίτης, Πιεράκος και άλλοι από τις δύο ομάδες πλακώθηκαν στα μπουνίδια στην έξοδο της Κ9. Και σαν να μην έφτανε αυτό ο Χριστοδούλου πάνω στην αναμπουμπούλα άρπαξε το Hypermotard έφυγε πύραυλος μέσα στο πάρκινγ και έσκασε πάνω σε ένα παλικάρι που έφευγε με τη μηχανή του. Τραυματίστηκε ο ίδιος και οι δύο μηχανές έγιναν μπ@ρδέλο.:(

Τι λέτε τώρα??? Άντε να πω τα μπουνίδια να τύχει, στο δεύτερο τι έγινε? Πήρε το μηχανάκι να φτάσει εκεί γρήγορα και έπεσε στον άλλο κατά λάθος ή το έκανε επίτηδες???

m1ke
11/06/2007, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Τι λέτε τώρα??? Άντε να πω τα μπουνίδια να τύχει, στο δεύτερο τι έγινε? Πήρε το μηχανάκι να φτάσει εκεί γρήγορα και έπεσε στον άλλο κατά λάθος ή το έκανε επίτηδες???

Όχι δεν το έκανε επίτηδες, αλλά έφυγε μέσα στο πάρκινγκ τέρμα γκάζι :rolleyes: και φορούσε παντελονάκι και μπλουζάκι. Έγινε κ@λος. :(

pocahondas
11/06/2007, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Απίστευτα καφριλίκια σήμερα από τους πρωταγωνιστές του πρωταθλήματος. Μπούστας, Πολίτης, Πιεράκος και άλλοι από τις δύο ομάδες πλακώθηκαν στα μπουνίδια στην έξοδο της Κ9. Και σαν να μην έφτανε αυτό ο Χριστοδούλου πάνω στην αναμπουμπούλα άρπαξε το Hypermotard έφυγε πύραυλος μέσα στο πάρκινγ και έσκασε πάνω σε ένα παλικάρι που έφευγε με τη μηχανή του. Τραυματίστηκε ο ίδιος και οι δύο μηχανές έγιναν μπ@ρδέλο.:(


έλεος... :eek: μα τί βλάκες... μπουάχαχαχχχχχχ.. :lol: :lol: :lol:

stako
11/06/2007, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Όχι δεν το έκανε επίτηδες, αλλά έφυγε μέσα στο πάρκινγκ τέρμα γκάζι :rolleyes: και φορούσε παντελονάκι και μπλουζάκι. Έγινε κ@λος. :(

Μάλιστα...... Περαστικά του βέβαια καταρχάς αλλά κατά δεύτερον ελπίζω να αποζημιώσει και το παιδί που χτύπησε από το πουθενά...

sniper
11/06/2007, 12:14
Κατάντια, το φελέκι μου μέσα!!! :mad:

Da.Vintage
11/06/2007, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κατάντια, το φελέκι μου μέσα!!! :mad:

Δε λες τίποτα...


Τα κορυφαία που είδα....


ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ!

1)Ενας τύπος ήθελε να κάνει προσπέραση στην Κ8-Κ9 και έβγαλε φλάς!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:



2)Και δύο τύποι μπροστά στη μικρή ευθεία στα πίτς ανάμεσα σε Κ9-Κ10 πήγαιναν με 5 και είχαν πιάσει κουβέντα:eek: ....

Φαντάζομαι και το διάλογο:

- Ρε μ@λ@κα τι θα κάνουμε το βράδυ?
- Δεν ξέρω τις άλλες τις πήρες τηλέφωνο?

3) Ένας τύπος με Ντιουκιάτι 998 ή κάτι τέτοιο να πάει σα τη κότα να φρεναρει να ανοιγει-να κλείνει τη γραμμή του, 5-6 απο πίσω να τον μπινελικώνουν, και να μην έχει κανένας τα κότσια να τον προσπεράσει γιατί ήταν απολύτος απρόβλεπτος!!!!
:rotflmao:

sniper
11/06/2007, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
[B]....../B]


Αυτά είναι Τrack Days!!!!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Μπούρδα Καραβάγκο το φελέκι σου!!! :a31:

pocahondas
11/06/2007, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan


1)Ενας τύπος ήθελε να κάνει προσπέραση στην Κ8-Κ9 και έβγαλε φλάς!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:






:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

GIXXERAKIAS
11/06/2007, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Kαμία φωτό με κανένα κίτρινο R1 έχει κανένας?
Γιατί δεν έχω ούτε μία!:( Eγω εχω αλλα ειναι του GM σου κανει???:D :D :lol: :lol:


Υσ.Γμτ ολα τα καλυτερα χανω ρε φουστη μου!!:sad: :sad: Επεσε ξυλο στα μεγαρα και το χασα!!ΦΤΟΥΥ!!!:mad: :mad: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
11/06/2007, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τι γελάς ρε; Εσυ δεν ήσουν; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pocahondas
11/06/2007, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
τι γελάς ρε; Εσυ δεν ήσουν; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ρε ουυυυυυυυυυυυυυυυυστττττττττ..:a37: :a26:

sniper
11/06/2007, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
ρε ουυυυυυυυυυυυυυυυυστττττττττ..:a37: :a26:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πάλι καλά που δεν κόρναρε κιόλας!!!! :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

pocahondas
11/06/2007, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Eγω εχω αλλα ειναι του GM σου κανει???:D :D :lol: :lol:


Υσ.Γμτ ολα τα καλυτερα χανω ρε φουστη μου!!:sad: :sad: Επεσε ξυλο στα μεγαρα και το χασα!!ΦΤΟΥΥ!!!:mad: :mad: :rotflmao: :rotflmao:

ναι ρε γμτ.. κι εγώ στενοχωρήθηκα που το έχασα... τέτοιες γελοιότητες δεν γίνοντα και κάθε μέρα...:smokin: :cool:

stako
11/06/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Δε λες τίποτα...


Τα κορυφαία που είδα....


ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ!

1)Ενας τύπος ήθελε να κάνει προσπέραση στην Κ8-Κ9 και έβγαλε φλάς!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:



2)Και δύο τύποι μπροστά στη μικρή ευθεία στα πίτς ανάμεσα σε Κ9-Κ10 πήγαιναν με 5 και είχαν πιάσει κουβέντα:eek: ....

Φαντάζομαι και το διάλογο:

- Ρε μ@λ@κα τι θα κάνουμε το βράδυ?
- Δεν ξέρω τις άλλες τις πήρες τηλέφωνο?

3) Ένας τύπος με Ντιουκιάτι 998 ή κάτι τέτοιο να πάει σα τη κότα να φρεναρει να ανοιγει-να κλείνει τη γραμμή του, 5-6 απο πίσω να τον μπινελικώνουν, και να μην έχει κανένας τα κότσια να τον προσπεράσει γιατί ήταν απολύτος απρόβλεπτος!!!!
:rotflmao:

Χτες πήγα Μέγαρα για να μπω μαζί με ένα φίλο αλλά δεν μπήκα. Έπρεπε να είχαμε κλείσει θέση και εμείς το αποφασίσαμε το Σάββατο το βράδυ να πάμε. Προηγήθηκε ένας μαραθώνιος το Σάββατο για να ετοιμαστεί η μηχανή (λάστιχα, σωληνάκια υψηλής, πολυεστερικά, ρεζερβουάρ) και δεν ήξερα αν θα προλάβαινα οπότε δεν είχα κλείσει. Τέσπα, τελικά πήγαμε από τις 9 παρά, δεν μπήκαμε γιατί περιμέναμε μέχρι τις 10:30 να "ανοίξουν" θέσεις απο ρεζερβέ που δεν ήρθαν. Μέχρι εκείνη την ώρα όμως είχαν ήδη δημιουργηθεί 4 γκρουπάκια (άρα θα μπαίναμε ανα μιαμιση ώρα περίπου...). Μας είχε βαρέσει και η ζέστη και είπαμε άστο καλύτερα.

Δεν ξέρω ρε παιδιά, πέρσι τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα... Από όσα παιδιά γνώρισα μέσα στα Μέγαρα (άσχετα από φόρουμ) όλοι ήταν σοβαροί, κανείς δεν ήταν κάγκουρας (ξέρετε τι εννοώ), και γενικά υπήρχε ένα επίπεδο. Χτες πραγματικά έπρεπε να είμαι με μια hidden camera να γράφω στιχομυθίες από τους γύρω...... Και τι δεν ακούγαμε, τι για ρεκόρ ανάβασης σε Άγιο, τι για εξατμίσεις που σκάνε και στο ρελαντί και άρα έχει superbike ο τύπος, τι ΑΚΥΡΕΣ συμβουλές για τρόπο οδήγησης στην πίστα........

Δε ξέρω, νομίζω έχει γίνει ΠΟΛΥ της μόδας το "track day" και πλέον και ο κάγκουρας δεν μπορεί να λείπει από το "event" γιατί "θα μείνει πίσω"..... Βασικά να μπει κι αυτός, μπας και γλιτώσουμε καμιά ζωή από τα Λιμανάκια αλλά πρέπει να γίνει κάτι να μην έχουμε τέτοια σκηνικά όπως αυτά που περιγράφει ο Titan.

Γιατί σε λίγο καιρό είμαι σίγουρος ότι θα δούμε ανάλογη περίπτωση όπως με τα παιδιά που πνίγηκαν στο ποτάμι πριν λίγες μέρες και μετά τους "υπεύθυνους" των "εταιρειών extreme sports" να λένε δεν υπάρχει νομοθετικό πλαίσιο κτλ κτλ κτλ......

pocahondas
11/06/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πάλι καλά που δεν κόρναρε κιόλας!!!! :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

κακώς.. μισές δουλειές κάνει..:a52:

latris mixanis
11/06/2007, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Δε λες τίποτα...

Τα κορυφαία που είδα....

ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ!

1)Ενας τύπος ήθελε να κάνει προσπέραση στην Κ8-Κ9 και έβγαλε φλάς!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

2)Και δύο τύποι μπροστά στη μικρή ευθεία στα πίτς ανάμεσα σε Κ9-Κ10 πήγαιναν με 5 και είχαν πιάσει κουβέντα:eek: ....

Φαντάζομαι και το διάλογο:

- Ρε μ@λ@κα τι θα κάνουμε το βράδυ?
- Δεν ξέρω τις άλλες τις πήρες τηλέφωνο?

3) Ένας τύπος με Ντιουκιάτι 998 ή κάτι τέτοιο να πάει σα τη κότα να φρεναρει να ανοιγει-να κλείνει τη γραμμή του, 5-6 απο πίσω να τον μπινελικώνουν, και να μην έχει κανένας τα κότσια να τον προσπεράσει γιατί ήταν απολύτος απρόβλεπτος!!!!
:rotflmao:

:a13: :a05: :evil:

Tropeas
11/06/2007, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Είχαμε καμία 10-12 πτώσεις εχτές...

Να ναι καλά τα παιδιά!

Έφαγε μία καλή ένα fazer (νομίζω) στη Κ10
Άλλη μία καλή ένα BUSA με ένα άλλο στο τέλος της ευθείας
Και έπεσε και ο Νίκος ένας φίλος πολύ καλό τιμόνι με ένα 675...:(

Κρίμα...
Περαστικά!
φτάσαν τα ΕΚΑΒ???:a13: :a29:

sniper
11/06/2007, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
φτάσαν τα ΕΚΑΒ???:a13: :a29:

Κι εσένα τι σε νοιάζει ρε Λάμπρο;

Δεν πας και το ξέρουμε.... Αυτοί που πάνε παίρνουν τα ρίσκα τους...

Κι επειδή σε ξέρω, αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι χαιρεκακία το σχόλιό σου.... απλά νομίζω ότι πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να γράψεις κάτι.....

Tropeas
11/06/2007, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κι εσένα τι σε νοιάζει ρε Λάμπρο;

Δεν πας και το ξέρουμε.... Αυτοί που πάνε παίρνουν τα ρίσκα τους...

Κι επειδή σε ξέρω, αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι χαιρεκακία το σχόλιό σου.... απλά νομίζω ότι πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να γράψεις κάτι.....
υποτίθεται ότι "νοιάζομαι" και "φωνάζω" για το μέλλον του αθλήματος και την πρόοδο των συνθηκών διεξαγωγής...
αλλά αφού ΔΕΝ οι ίδιοι.,.. (που συμπεριλαμβάνομαι και εγώ σε αυτούς πολλές φορές)
και αφού και εσύ δεν με έχεις καταλάβει και ρωτάς γιατί με νοιάζει...
άστα...
:sad:

sniper
11/06/2007, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
υποτίθεται ότι "νοιάζομαι" και "φωνάζω" για το μέλλον του αθλήματος και την πρόοδο των συνθηκών διεξαγωγής...
αλλά αφού ΔΕΝ οι ίδιοι.,.. (που συμπεριλαμβάνομαι και εγώ σε αυτούς πολλές φορές)
και αφού και εσύ δεν με έχεις καταλάβει και ρωτάς γιατί με νοιάζει...
άστα...
:sad:

εδώ φωνάζουν και πολλοί αγωνιζόμενοι ρε Λάμπρο και τους γράφουν στα @@ τους..... Εμείς νομίζεις θα έχουμε καλυτερη τύχη;

Πάντως, απο αυτά που διαβάζουμε, το χθεσινό ήταν από τα χειρότερα TD..... Φευ :rolleyes:

byron
11/06/2007, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
υποτίθεται ότι "νοιάζομαι" και "φωνάζω" για το μέλλον του αθλήματος και την πρόοδο των συνθηκών διεξαγωγής...
αλλά αφού ΔΕΝ οι ίδιοι.,.. (που συμπεριλαμβάνομαι και εγώ σε αυτούς πολλές φορές)
και αφού και εσύ δεν με έχεις καταλάβει και ρωτάς γιατί με νοιάζει...
άστα...
:sad:

Ρε Λάμπρο, δεν ρώτησες αν χτύπησε κάποιος. Ρωτησες αν έφθασαν τα ασθενοφόρα. Ξέρεις αν υπήρχαν τραυματισμοί;

Tropeas
11/06/2007, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Ρε Λάμπρο, δεν ρώτησες αν χτύπησε κάποιος. Ρωτησες αν έφθασαν τα ασθενοφόρα. Ξέρεις αν υπήρχαν τραυματισμοί;
Βύρωνα έτσι και αλλιώς το σχόλειο μου ήταν για να φανεί όχι αν φτάσαν "ποσοτικά" τα ασθενοφόρα αλλά "ποιοτικά"...
και εξηγούμαι γιατί μάλλον δεν το μετέφερα καλά:
Τελικά ήταν μακράν το πιο κακό TD για εσας μόνο επειδή ο πολιτισμός - γνώσεις - παιδεία των "εν πίστα" ήταν μηδενικός ? και γίναν όλα τα παραπάνω?
ή μήπως δεν καλυπτόντουσαν ΚΑΙ οι αναγκαίες συνθήκες απο πολιτισμένους και εκπαιδευμένους ανθρώπους για συνειδητοποιημένους ανθρώπους που πέρνουν το ρισκο και γνωρίζουν όμως ότι η έκταση του θα είναι περιορισμένη...???

με λίγα λόγια , χαλάμε και την ποιότητα των "εντός" αφού δεν μας ενδιαφέρει η παρεχόμενη υπηρεσία σοβαρά παρα μόνο σαν "κάβλα"...
σαν να λέμε "η κότα έκανε το αβγό ή το αβγό την κότα" ???:confused:

byron
11/06/2007, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Βύρωνα έτσι και αλλιώς το σχόλειο μου ήταν για να φανεί όχι αν φτάσαν "ποσοτικά" τα ασθενοφόρα αλλά "ποιοτικά"...
και εξηγούμαι γιατί μάλλον δεν το μετέφερα καλά:
Τελικά ήταν μακράν το πιο κακό TD για εσας μόνο επειδή ο πολιτισμός - γνώσεις - παιδεία των "εν πίστα" ήταν μηδενικός ? και γίναν όλα τα παραπάνω?
ή μήπως δεν καλυπτόντουσαν ΚΑΙ οι αναγκαίες συνθήκες απο πολιτισμένους και εκπαιδευμένους ανθρώπους για συνειδητοποιημένους ανθρώπους που πέρνουν το ρισκο και γνωρίζουν όμως ότι η έκταση του θα είναι περιορισμένη...???

με λίγα λόγια , χαλάμε και την ποιότητα των "εντός" αφού δεν μας ενδιαφέρει η παρεχόμενη υπηρεσία σοβαρά παρα μόνο σαν "κάβλα"...
σαν να λέμε "η κότα έκανε το αβγό ή το αβγό την κότα" ???:confused:

Βρε Λάμπρο τι λες;;; :confused:
Αν ο πολιτισμός-γνώσεις-παιδεία των αναβατών είναι χαμηλο, δεν το ξέρει κανείς. Μπορεί εχθές να πήγαν όσοι είχαν τα βιβλία του Code μέσα στο μπουφάν και να έπεσαν επειδή δεν τους βγήκε το νέο κολπάκι, μπορεί να πήγαν 5-10-15 αρχάριοι που έπεσαν .........έτσι.
Τι να γίνει δλδ; Να υποβάλλει ο κάθε διοργανωτής τους συμμετέχοντες σε IQ test, και ψυχογράφημα;

Το θέμα είναι αν η κακή οργάνωση κλπ ευθύνεται για πρόκληση ατυχήματος. Το ότι έπεσαν 15 άτομα από δικό τους λάθος (αυτό κατάλαβα) τι φταίει ο ζαφειρόπουλος. ;
Επίσης τι φταίει αν πλακωθηκαν στις μπουνιές, ή αν καποιοι έτρεχαν μέσα στο πάρκινγκ.

Δεν υποστηρίζω κανέναν, αλλα είχε κανείς ατύχημα, εξαιτίας της ¨κακής¨διοργάνωσης; Αν ναι, τότε να τα χώσουμε, αλλιώς τι λέμε;

Οκ δεν είναι donighton, τα Μέγαρα αλλά δεν είναι και κρεματόριο όπως παρουσιάζετε την εικόνα. Κάποιος που δεν έχει πάει ποτέ, δεν πρόκειται να πατήσει με όσα ακούει. Και αυτό είναι λάθος να συμβεί φίλε.

petani
11/06/2007, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Απίστευτα καφριλίκια σήμερα από τους πρωταγωνιστές του πρωταθλήματος. Μπούστας, Πολίτης, Πιεράκος και άλλοι από τις δύο ομάδες πλακώθηκαν στα μπουνίδια στην έξοδο της Κ9. Και σαν να μην έφτανε αυτό ο Χριστοδούλου πάνω στην αναμπουμπούλα άρπαξε το Hypermotard έφυγε πύραυλος μέσα στο πάρκινγ και έσκασε πάνω σε ένα παλικάρι που έφευγε με τη μηχανή του. Τραυματίστηκε ο ίδιος και οι δύο μηχανές έγιναν μπ@ρδέλο.:(


Εδω ειναι η ουσια ..... κατα την ταπεινη μου γνωμη ...... και οχι ποιος κορναρε-αναψε φλας .......
..... ας τους κραξουμε ολοι μαζι με το να μην παει κανενας στον επομενο αγωνα ...... να δειξουν τις οδηγηκες τους ικανονητες στους ανθρωπους της ομαδας τους και τους κολλητους τους .....

ΚΡΙΜΑ ....."Κυριοι" ....... αυτο ειναι το καλο παραδειγμα που ειδαν καποιοι φιλοι που εκατσαν να δουνε τις δικιμες σας ...... ????? ........ και παλι ΚΡΙΜΑ .............γιατι δεν προσαρμοζετε και μια βαση για δικανο πανω στο τεποζιτο ??????............. "μπαμ" και κατω ....... ουτε μπουνιες ουτε κλωτσιες ......... "ομορφα" και "ησυχα".............δεν φτανει ωρε παληκαρια να γυρνατε στο 00:57
και στο 01:01 .......... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ...............

stako
11/06/2007, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από petani
Εδω ειναι η ουσια ..... κατα την ταπεινη μου γνωμη ...... και οχι ποιος κορναρε-αναψε φλας .......
..... ας τους κραξουμε ολοι μαζι με το να μην παει κανενας στον επομενο αγωνα ...... να δειξουν τις οδηγηκες τους ικανονητες στους ανθρωπους της ομαδας τους και τους κολλητους τους .....

ΚΡΙΜΑ ....."Κυριοι" ....... αυτο ειναι το καλο παραδειγμα που ειδαν καποιοι φιλοι που εκατσαν να δουνε τις δικιμες σας ...... ????? ........ και παλι ΚΡΙΜΑ .............γιατι δεν προσαρμοζετε και μια βαση για δικανο πανω στο τεποζιτο ??????............. "μπαμ" και κατω ....... ουτε μπουνιες ουτε κλωτσιες ......... "ομορφα" και "ησυχα".............δεν φτανει ωρε παληκαρια να γυρνατε στο 00:57
και στο 01:01 .......... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ...............

Πάντως και ο Rossi με τον Biaggi είχαν παίξει μπουνιές λίγο πριν μια απονομή στο βάθρο......

Θα μου πεις τι σχέση έχει αυτό?

Θέλω να πω ότι αυτά συμβαίνουν. Πχ πόσες φορές έχετε δει μπουνίδια μεταξύ αθλητών σε αγωνιστικό χώρο στο μπάσκετ, στο ποδόσφαιρο κτλ?

G M
11/06/2007, 18:49
Oι μπουνιες οπως εμαθα επεσαν απο καποια χαζη παρεξηγηση δεν ημουν εκει για να ξερω περισσοτερα......:(

Σε οτι αφορα το χθεσινο track ειχα την εντυπωση οτι μετα απο τοσα που εγιναν προσφατα θα υπηρχαν λιγοτερες συμμετοχες αλλα οπως φαινεται εκανα λαθος.

Το να μπαινουν δεκαδες "πρωην" ασχετοι στην πιστα δεν ειναι κακο γιατι αλλιως θα τους βλεπαμε στους δρομους να προκαλουν την τυχη τους.

Για τις πολλες πτωσεις πιστευω φταιει και η διοργανωση για 2 λογους : Δεν ξεχωρισε αυστηρα τα group και δεν εκανε διορθωσεις και φυσικα εβαλε πολυ κοσμο μαζι (30 μηχανακια ειναι παρα πολλα).
Στην πρωτη περιπτωση θα επρεπε να υπηρχε κριτης και να αλλαζε group σε οποιον εβλεπε να "σερνεται" στο γρηγορo group ή οποιον εβλεπε να παει σφαιρα στο αργο. Ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτερες πτωσεις βγηκαν απο το αγχος, μπερδεμα αργων/γρηγορων στο ιδιο group και φυσικα στην πιεση να τρεξεις μεσα σε τοσο κοσμο.
Δυστυχως λυση στο προβλημα δεν υπαρχει παρα μονο να μαθουν ολοι οι οδηγοι τους κανονες της πιστας και να συμμορφωθουν αναλογα. Σε πολλες περιπτωσεις ομως μεχρι να συμβει αυτο θα εχουν προηγηθει αρκετες πτωσεις αλλα καλυτερα στα Μεγαρα που στις 12 πτωσεις αμφιβαλλω εαν οι μισες απο αυτες χρειαστηκαν Ιατρικη περιλθαψη. Εαν αυτες οι 12 πτωσεις ηταν στο δρομο σκεφτειτε τι θα συζητουσαμε τωρα...

Tropeas
11/06/2007, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
Σε οτι αφορα το χθεσινο track ειχα την εντυπωση οτι μετα απο τοσα που εγιναν προσφατα θα υπηρχαν λιγοτερες συμμετοχες αλλα οπως φαινεται εκανα λαθος.
δεν νομίζω ότι θα γίνει κάτι τέτοιο ποτέ όσο και χοντρά πράγματα να συμβούν...


Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
Το να μπαινουν δεκαδες "πρωην" ασχετοι στην πιστα δεν ειναι κακο γιατι αλλιως θα τους βλεπαμε στους δρομους να προκαλουν την τυχη τους.
δεν έχεις άδικο όμως καλό είναι και μέσα όταν την προκαλούν να μην επικίνδυνοι για τους υπόλοιπους και μιας και αυτοί πιθανώς να μην ξέρουν,
η διοργάνωση να είναι πραγματικά ΕΚΕΙ όχι να τους κάνει "ντα" αλλά να τους συνετίσει και να τους εξηγήσει τους κανόνες...


Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
Για τις πολλες πτωσεις πιστευω φταιει και η διοργανωση για 2 λογους : Δεν ξεχωρισε αυστηρα τα group και δεν εκανε διορθωσεις και φυσικα εβαλε πολυ κοσμο μαζι (30 μηχανακια ειναι παρα πολλα).
Ακριβώς... δηλαδή... "μπάζα"... (υπόψην δεν τα έχω με κανέναν οργανωτή προσωπικά και έχω μπει σχεδόν σε όλους)


Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
Στην πρωτη περιπτωση θα επρεπε να υπηρχε κριτης και να αλλαζε group σε οποιον εβλεπε να "σερνεται" στο γρηγορo group ή οποιον εβλεπε να παει σφαιρα στο αργο. Ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτερες πτωσεις βγηκαν απο το αγχος, μπερδεμα αργων/γρηγορων στο ιδιο group και φυσικα στην πιεση να τρεξεις μεσα σε τοσο κοσμο.
ακριβώς ! η μαύρη σημαία σηκώνεται και για να βγει κάποιος απο γκρουπ που δεν είναι στις δυνατότητές του ή το αντίθετο...


Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
Δυστυχως λυση στο προβλημα δεν υπαρχει παρα μονο να μαθουν ολοι οι οδηγοι τους κανονες της πιστας και να συμμορφωθουν αναλογα. Σε πολλες περιπτωσεις ομως μεχρι να συμβει αυτο θα εχουν προηγηθει αρκετες πτωσεις αλλα καλυτερα στα Μεγαρα που στις 12 πτωσεις αμφιβαλλω εαν οι μισες απο αυτες χρειαστηκαν Ιατρικη περιλθαψη. Εαν αυτες οι 12 πτωσεις ηταν στο δρομο σκεφτειτε τι θα συζητουσαμε τωρα...
Για να μάθουν οι οδηγοί τους κανόνες τις πίστας και το πότε είναι σωστοί και πότε όχι,
θα πρέπει να τους ξέρουν οι κριτές , ο αλυτάρχες και η ελεγκτική επιτροπή
που υποτίθετε γνωρίζει τα χρονοδιαγράμματα και τις αλλαγές θέσεων απο τους κριτές που θα έπρεπε να έχουν επικοινωνία συνεχώς με τον αλητάρχη κλπ κλπ...

όμως τα παραπάνω σίγουρα θα σας φαίνονται ουτοπικά,
όμως είναι ο κανονισμός λειτουργείας που ισχύει ... ή μάλλον που θα έπρεπε να ισχύει...

Χαίρομαι γιατί ο G M παραπάνω έχει αποτυπώσει μια εικόνα πολύ πιο παραστατική και μια αποψη πολυ πιο πραγματική!

NikosRR
11/06/2007, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Όχι δεν το έκανε επίτηδες, αλλά έφυγε μέσα στο πάρκινγκ τέρμα γκάζι :rolleyes: και φορούσε παντελονάκι και μπλουζάκι. Έγινε κ@λος. :(
Απλά θα ξαναβγούνε στην επόμενη έκθεση ή σε κάποια άλλη έκθεση και θα μιλάνε για κράνη και άλλες τέτοιες παπ...ες λες και...κάγκουρες...αι μερικοί

nktR
11/06/2007, 22:28
EXTREME FAPING DAY ΚΥΡΙΑΚΗ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ....:a31: :a55:

ΜΕΓΑΡΙΣΙΟΥΣ :a48:

md6teo
12/06/2007, 01:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Είχαμε καμία 10-12 πτώσεις εχτές...

Να ναι καλά τα παιδιά!

Έφαγε μία καλή ένα fazer (νομίζω) στη Κ10
Άλλη μία καλή ένα BUSA με ένα άλλο στο τέλος της ευθείας
Και έπεσε και ο Νίκος ένας φίλος πολύ καλό τιμόνι με ένα 675...:(

Κρίμα...
Περαστικά!

ρε παιδιά πανικός έγινε στα Μέγαρα ξέρει κατ'αρχή κανένας γιατί παίζανε Παναγίες ο Πιερράκος με τον Μπούστα; η μαλα@#α είναι που πέσανε οι άλλοι βασικά, άσε που ο Νίκος είχε πέσει και το πρωί, και σαν να μην έφτανε αυτό τον πέταξε και ο Χριστοδούλου μετά με το Hypermotard!!anyway, αφού είναι καλά όλοι .. αλλά είναι πράγματα αυτά.. μέσα σε ένα δίλεπτο έγινε ο ΠΑΝΙΚΟΣ!! :eek:
[άσχετο: έχει κανένας καμία fwto έχω ένα 675 ανθρακί και θέλω να τις δείξω σε κάτι φίλους, οι κουφάλες δε με πιστεύουν ότι ξύνω...χεχεεχε :D ]

G M
12/06/2007, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από md6teo
ρε παιδιά πανικός έγινε στα Μέγαρα ξέρει κατ'αρχή κανένας γιατί παίζανε Παναγίες ο Πιερράκος με τον Μπούστα;

Aν και δεν εχει μεγαλη σημασια, οπως εμαθα ο Μπουστας εκανε πλακα στον Πολιτη εντος πιστας (του εκανε νοηματα, χειρονομιες κλπ) και ο Πιερρακος τους παρακολουθουσε εκτος πιστας (team manager του Πολιτη) δεν καταλαβε οτι ηταν πλακα μεταξυ των 2 οδηγων και μολις κατεβηκε ο Μπουστας απο το μηχανακι του τραβηξε μια δυνατη στο κρανος και μετα αρχισαν τα σπρωξιματα. Παρεξηγηση δηλαδη χωρις -οπως φαινεται- σοβαρο λογο.
Αυτα συμβαινουν και οσο γνωριζω, τα περισσοτερα παιδια ειναι φιλοι και γνωριζονται χρονια, και τετοια περιστατικα δεν αντιπροσωπευουν το γενικο κλιμα του αθληματος....

Da.Vintage
12/06/2007, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πάλι καλά που δεν κόρναρε κιόλας!!!! :lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

Toυ έπεξε τα φώτα όμως!

Da.Vintage
12/06/2007, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Βασικά να μπει κι αυτός, μπας και γλιτώσουμε καμιά ζωή από τα Λιμανάκια αλλά πρέπει να γίνει κάτι να μην έχουμε τέτοια σκηνικά όπως αυτά που περιγράφει ο Titan.

Γιατί σε λίγο καιρό είμαι σίγουρος ότι θα δούμε ανάλογη περίπτωση όπως με τα παιδιά που πνίγηκαν στο ποτάμι πριν λίγες μέρες και μετά τους "υπεύθυνους" των "εταιρειών extreme sports" να λένε δεν υπάρχει νομοθετικό πλαίσιο κτλ κτλ κτλ......

σε αυτό έχεις πολύ δίκιο!

Da.Vintage
12/06/2007, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
φτάσαν τα ΕΚΑΒ???:a13: :a29:

Ψάχνανε τους οδηγούς αλλά αργήσαν να τους βρούν 3 φορές ανακοινώσεις

"Ο οδηγός του ασθενοφόρου στην εξοδο των πιτς ΤΩΡΑ"!!!

Da.Vintage
12/06/2007, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από G M

Για τις πολλες πτωσεις πιστευω φταιει και η διοργανωση για 2 λογους : Δεν ξεχωρισε αυστηρα τα group και δεν εκανε διορθωσεις και φυσικα εβαλε πολυ κοσμο μαζι (30 μηχανακια ειναι παρα πολλα).
Στην πρωτη περιπτωση θα επρεπε να υπηρχε κριτης και να αλλαζε group σε οποιον εβλεπε να "σερνεται" στο γρηγορo group ή οποιον εβλεπε να παει σφαιρα στο αργο. Ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτερες πτωσεις βγηκαν απο το αγχος, μπερδεμα αργων/γρηγορων στο ιδιο group και φυσικα στην πιεση να τρεξεις μεσα σε τοσο κοσμο.
Δυστυχως λυση στο προβλημα δεν υπαρχει παρα μονο να μαθουν ολοι οι οδηγοι τους κανονες της πιστας και να συμμορφωθουν αναλογα. Σε πολλες περιπτωσεις ομως μεχρι να συμβει αυτο θα εχουν προηγηθει αρκετες πτωσεις αλλα καλυτερα στα Μεγαρα που στις 12 πτωσεις αμφιβαλλω εαν οι μισες απο αυτες χρειαστηκαν Ιατρικη περιλθαψη. Εαν αυτες οι 12 πτωσεις ηταν στο δρομο σκεφτειτε τι θα συζητουσαμε τωρα...

Γιώργο είχε γίνει κόλαση φίλε...

Ακυρωνόταν θέση στους αρχάριους για παράδειγμα και την δίνανε σε αγωνιζόμενους ή πολύ προχωρημένους! Και να βλέπεις 10 μηχανακια στη σειρά τρενάκι στην Κ8-Κ9 και ένας τυπος με σπόνσορες και racing 600 να τους περνάει απο όπου μπορεί! πολύ γέλιο...ή για κλάματα!:eyepop: :lol:

G M
12/06/2007, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Γιώργο είχε γίνει κόλαση φίλε...

Ακυρωνόταν θέση στους αρχάριους για παράδειγμα και την δίνανε σε αγωνιζόμενους ή πολύ προχωρημένους! Και να βλέπεις 10 μηχανακια στη σειρά τρενάκι στην Κ8-Κ9 και ένας τυπος με σπόνσορες και racing 600 να τους περνάει απο όπου μπορεί! πολύ γέλιο...ή για κλάματα!:eyepop: :lol:

Δηλαδη εγινε το εντελως αντιθετο απο οτι επρεπε......:uplate:
Δεν φταιει βεβαια μονο ο υπευθυνος του trackday αλλα και ο προχωρημενος/αγωνιζομενος που θα επρεπε να σκεφτει οτι σε ενα group αργων θα αντιμετωπισει πολλα προβληματα.

Πριν λιγους μηνες ειχα πτωση απο τετοια περιπτωση.......

san1000
12/06/2007, 12:52
Θα σας περιγράψω κι εγώ που ήμουν την Κυριακή από τις 8,00 έως τις 18,00 αυτά που είδα στο συγκεκριμένο track day.

1) Υπήρχαν 2 νοσοκομειακά και ένας γιατρός ( που παρείχαν άψογα τις υπηρεσίες τους όπου χρειάστηκε)
2) Επίσης υπήρχαν 6 κριτές (Κ1, Κ4, Κ5, Κ6, Κ8 και Κ9) καθώς και μια έμπειρη αλυτάρχης.
3) Η πίστα ήταν καθαρή και δεν υπήρξε σε κανένα σημείο της πρόβλημα.
4) Υπήρχαν 4 γκρουπ ιδιωτών (γαλάζιο πολύ γρήγοροι, λευκό και πράσινο έμπειροι, κίτρινο αρχάριοι στους οποιους έγινε και σχετική ενημέρωση). Κάποια ανομοιογένεια στηα γκρουπ πάντα θα υπάρχει γιατί είναι αδύνατο να είναι όλοι οι οδηγοί στους ίδιους χρόνους. Προσωπικά αντιμετώπισα αργούς η γρήγορους με η χωρίς καλές γραμμές με όσο μπορώ περισσότερη σοβαρότητα.
5) Όσοι βρεθήκαμε εκεί από το πρωί 8,30 μέχρι 17,00 μπήκαμε 5 φορές σε γκρουπ που στην αρχή και στο τέλος της ημέρας είχαν 15-20 άτομα και στη μέση για 2 μόνο session 25-30 άτομα. Υπηρξε και ενα διαλειμμα 15,00-15,50 για να ξεκουραστουν οι κριτες και να δουμε λίγο GP.
6) Σε καμία περίπτωση δεν υπήρξαν 12 πτώσεις. Σίγουρα υπήρξε ένας τραυματισμός ενός ιδιώτη (hayabusa που έπεσε μπροστά μου λόγω υπερβολικού γκαζιού στη έξοδο της Κ5) και ενός αγωνιζόμενου φίλου στην Κ1. Αυτα όμως συμβαινουν στη πίστα.
7) Το δυσάρεστο γεγονός με πρωταγωνιστές τον Κο Μπούστα και τον Κο Πιεράκο σε καμία περίπτωση δεν εμπλέκει τον διοργανωτή... δυστυχώς αυτά συμβαίνουν σε όλα τα αθλήματα.
8) Επίσης το ατύχημα με τον Κο Χριστοδουλου και τον Νίκο το χαρακτηρίζω ατυχές και πάλι σε καμιά περίπτωση δεν μπορεί να βαραίνει τον διοργανωτή.

Ήταν ένα track day με κάποια δυσάρεστα γεγονότα για τα οποία δεν ευθύνεται ο διοργανωτής και που βεβαια δεν θα με αποτρεψουν να ξαναπαω σε δικό του event.

Προσωπικά πέρασα πολύ καλά στο track day του κου Ζαφειρόπουλου όπως περνάω το ίδιο καλά σε αυτά του 0-300 και ευχαριστώ και τους 2 διοργανωτές που προσπαθούν πάντα να γίνονται καλύτεροι για να μας παρέχουν αυτή την extreme διασκέδαση.

sniper
12/06/2007, 12:58
Tώρα μπερδεύτηκα..... τελικά ήταν καλά ή ΓΤΠ; :confused:

Μάλλον καλά ήταν - Θενξ Αλεξάνδρα για την πληροφόρηση! :wave2:

stako
12/06/2007, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Tώρα μπερδεύτηκα..... τελικά ήταν καλά ή ΓΤΠ; :confused:

Μάλλον καλά ήταν - Θενξ Αλεξάνδρα για την πληροφόρηση! :wave2:

Αν είναι καλά να είσαι 10 ώρες στην πίστα (όπως λέει η san1000) και να μπαίνεις 5 φορές (δλδ κάθε 2 ώρες) τότε..............ΠΑΣΟ!!!!!!!!

:sick: :sick: :sick:

road spirit
12/06/2007, 13:12
όντως, η τελευταια περιγραφή δείχνει ενα καλο trackday.
Για το σημείο 4) να πω ότι έχω μπει σε 3 trackdays του Ζαφ και στα 3 ειχε μαζεψει το γκρουπ των αρχαριων και τους εκανε ενημερωση για την ασφαλεια και το πως οφειλουμε να κινουμαστε στη πιστα. Σωστός.
Για τα σημεια 7) και 8) πράγματι δεν νομιζω οτι εχουν καμια σχεση με τον όποιο διοργανωτη, και δεν πρέπει να τα μπλέκουμε με το trakday.

Θάνος
12/06/2007, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Αν είναι καλά να είσαι 10 ώρες στην πίστα (όπως λέει η san1000) και να μπαίνεις 5 φορές (δλδ κάθε 2 ώρες) τότε..............ΠΑΣΟ!!!!!!!!

:sick: :sick: :sick:

Αφού μέχρι τις 4.00 έμπαιναν οι ιδιώτες... άρα είναι περίπου 8.00 ώρες (ε; καλά δεν μετράω; ). Υποθέτω ότι μετά χάζευε τους αγωνιζόμενους.

Εμένα με χαλάει το "μέχρι τις 16.00". Παλιότερα στα trackdays της Κυριακής ήξερες ότι αν πας κατά τις 3.00 και μέχρι τη λήξη θα γυρίζεις εσύ και άλλοι 10 το πολύ. Μπορεί να πλήρωνες τα ίδια λεφτά, να μην έμπαινες τόσες πολλές φορές, αλλά τουλάχιστον το φχαριστιόσουνα! Αυτό ήταν ένα πολύ καλό κίνητρο για να στολιστώ και να πάω.

Τώρα πια μ'αυτά και μ'αυτά προτίμησα να πάω στη γνωστή Επίδαυρο να πιω τον καφέ μου στο Στορκ... όπου βέβαια οι ρυθμοί είναι τουριστικοί, αλλά έτσι όπως πάει, εκεί θα το γυρίσω πάλι...

stako
12/06/2007, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Αφού μέχρι τις 4.00 έμπαιναν οι ιδιώτες... άρα είναι περίπου 8.00 ώρες (ε; καλά δεν μετράω; ). Υποθέτω ότι μετά χάζευε τους αγωνιζόμενους.


Έστω, κάθε μιάμιση ώρα... (όπως το είχα υπολογίσει στο πρώτο ποστ μου)

G M
12/06/2007, 14:16
Το να μπαινεις καθε 1,5 ωρα στην πιστα ειναι υπερβολικο για τα δικα μου μέτρα - εαν η πιστα ειχε χωρο να κατσεις ομορφα & ωραια κατι θα γινοταν. Σε καποια trackdays πολεμας να βρεις καρεκλα να κατσεις, και ο μονος λογος που βρισκεις ειναι επειδη μερικοι ειναι μεσα στην πιστα......:p

Θυμαμαι παλαιοτερα οτι ο μεσος ορος αναμονης ηταν 45 λεπτα :sick: τωρα ανεβηκαμε στην 1,5 ωρα και μαλλον αυξανεται. Οταν φτασουμε τις 2 ωρες θα επιστρεφουμε Αθηνα για να προλαβουμε και μια ωρα υπνακο :lol: και μετα επιστρεφουμε......

Ακομη καλυτερα να βρουμε μια ωραια στριφτερη διαδρομη στην ευρυτερη περιοχη να ξεμουδιαζουμε οσο περιμενουμε.......:beer:

san1000
12/06/2007, 22:01
Πράγματι έκατσα μεχρι 18.00 για να χαζέψω τους αγωνιζόμενους.

Ο χρόνος αναμονής ήταν 1 ώρα και είκοσι λεπτά... αρκετός δεν λέω αλλά ηταν επιλογή μου αφού ηταν Κυριακή. Έγινε ετσι φαντάζομαι, γιατι ο κόσμος ήταν αρκετός και να σας θυμίσω την γκρίνια μας οταν μέναμε απ εξω στα track days της Κυριακής?
Τις Τετάρτες τα γκρούπ είναι 3!

Και να θυμίσω επίσης? ο κόσμος που πάει πίστα έχει αυξηθεί υπερβολικά τον τελευταίο χρόνο .............. και καλύτερα, γιατί στους δρόμους μας κάθε μέρα θρηνούμε πολλούς.

Tropeas
12/06/2007, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
Και να θυμίσω επίσης? ο κόσμος που πάει πίστα έχει αυξηθεί υπερβολικά τον τελευταίο χρόνο .............. και καλύτερα, γιατί στους δρόμους μας κάθε μέρα θρηνούμε πολλούς.
Μακάρι οι μισοί απο αυτούς που έχουν μπει πίστα να καταλαβαίνουν τους κινδύνους έξω και να οδηγάνε τουριστικά και αμυντικά...

Da.Vintage
13/06/2007, 07:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Αν είναι καλά να είσαι 10 ώρες στην πίστα (όπως λέει η san1000) και να μπαίνεις 5 φορές (δλδ κάθε 2 ώρες) τότε..............ΠΑΣΟ!!!!!!!!

:sick: :sick: :sick:

SOSTOST!

Da.Vintage
13/06/2007, 07:57
Kαι εμένα με χαλάει αυτό το 16:00...

Άν θέλουν να το αφήσουν έτσι να ρίξουν την τιμή στα 40ευρά!

stako
13/06/2007, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
Πράγματι έκατσα μεχρι 18.00 για να χαζέψω τους αγωνιζόμενους.

Ο χρόνος αναμονής ήταν 1 ώρα και είκοσι λεπτά... αρκετός δεν λέω αλλά ηταν επιλογή μου αφού ηταν Κυριακή. Έγινε ετσι φαντάζομαι, γιατι ο κόσμος ήταν αρκετός και να σας θυμίσω την γκρίνια μας οταν μέναμε απ εξω στα track days της Κυριακής?
Τις Τετάρτες τα γκρούπ είναι 3!

Και να θυμίσω επίσης? ο κόσμος που πάει πίστα έχει αυξηθεί υπερβολικά τον τελευταίο χρόνο .............. και καλύτερα, γιατί στους δρόμους μας κάθε μέρα θρηνούμε πολλούς.

Τα γκρουπ είναι άρπα κόλλα. Εξαρτάται από το πόσοι θα πάνε. Τις Τετάρτες είναι 3 γιατί δεν πάνε πολλοί.

Του χρόνου θα είναι 5 τις Κυριακές, εδώ είμαστε και θα το δείτε.

Da.Vintage
13/06/2007, 08:29
Pώς γίνεται να μειώνεται με την πάροδο του χρόνου η ώρα μέσα στη πίστα και να αυξάνεται το ποσό!

Da.Vintage
13/06/2007, 08:40
ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΡΕ ΔΕ ΤΡΑΒΗΞΕ ΚΑΝΕΙΣ?


92973

Da.Vintage
13/06/2007, 08:42
θα ανεβάσω εγώ οτι έβαλαν κατι φίλοι...
ψιλά πραγματα...
1


92974

Da.Vintage
13/06/2007, 08:42
2


92975

Da.Vintage
13/06/2007, 08:43
3


92976

Da.Vintage
13/06/2007, 08:44
4 starting grid


92977

Da.Vintage
13/06/2007, 08:45
5 pole position


92978

Da.Vintage
13/06/2007, 08:46
6 paizoume


92979

Da.Vintage
13/06/2007, 08:47
7 me


92980

Da.Vintage
13/06/2007, 08:48
8


92981

Da.Vintage
13/06/2007, 08:49
9


92982

Da.Vintage
13/06/2007, 08:59
10 καποιες απο επαγ.φωτογράφο


92983

Da.Vintage
13/06/2007, 09:00
11


92984

Da.Vintage
13/06/2007, 09:01
12


92985

Da.Vintage
13/06/2007, 09:02
13


92986

Da.Vintage
13/06/2007, 09:03
14


92987

Da.Vintage
13/06/2007, 09:05
15


92988

Da.Vintage
13/06/2007, 09:06
16


92989

Da.Vintage
13/06/2007, 09:08
Οι τελευταίες 7 σε 1024

http://img246.imageshack.us/img246/1696/wal11024xw6.jpg (http://imageshack.us)

http://img519.imageshack.us/img519/520/wal21024ut0.jpg (http://imageshack.us)

http://img525.imageshack.us/img525/2206/wal31024hq6.jpg (http://imageshack.us)

http://img379.imageshack.us/img379/5082/wal41024yh7.jpg (http://imageshack.us)

http://img105.imageshack.us/img105/5111/wal51024pt1.jpg (http://imageshack.us)

http://img105.imageshack.us/img105/9004/wal61024cv5.jpg (http://imageshack.us)

http://img242.imageshack.us/img242/1003/wal71024ug9.jpg (http://imageshack.us)

Da.Vintage
13/06/2007, 09:09
Α... ξεχασα... DRIVEN


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


92990

Da.Vintage
13/06/2007, 11:58
Κανένας άλλος δεν έχει φωτό να ποστάρει?

Αντε ντε!

vassilis88
13/06/2007, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Α... ξεχασα... DRIVEN

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ωραιες φωτος!

Da.Vintage
13/06/2007, 12:13
Και χωρίς λόγια!


93001

G M
13/06/2007, 15:55
Souper το εργαλειο Γιωργο.....:)

Και η οδηγηση σου αστερι ;)

H photo με το Duc που παει ορθιος και εσυ ταπα ειναι χαρακτηριστικο παραδειγμα διαφορετικων οδηγων στο ιδιο group......;) ;)

lampros_fazer
13/06/2007, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
16
Ο Τιτάνας και ο Hopkins λέμε.. :p

Ωραίος.. :a013:

Tropeas
13/06/2007, 16:29
:a23: :a23: :a23: όλες οι φωτό είναι τέλειες!!!

SPORAKIAS
13/06/2007, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
:a23: :a23: :a23: όλες οι φωτό είναι τέλειες!!!

+636....:beer:

Da.Vintage
14/06/2007, 08:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
Souper το εργαλειο Γιωργο.....:)

Και η οδηγηση σου αστερι ;)

H photo με το Duc που παει ορθιος και εσυ ταπα ειναι χαρακτηριστικο παραδειγμα διαφορετικων οδηγων στο ιδιο group......;) ;)

Nα σαι καλά ρε Τζοτρτζ!

Da.Vintage
14/06/2007, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Ο Τιτάνας και ο Hopkins λέμε.. :p

Ωραίος.. :a013:

Pε σείς με κάνετε και ντρέπομαι!:blush:

Da.Vintage
14/06/2007, 08:03
Eυχαριστώ όλους σας...
Μετράει πολύ η γνώμη σας...:smilea: :a10:

makis206
14/06/2007, 08:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Eυχαριστώ όλους σας...
Μετράει πολύ η γνώμη σας...:smilea: :a10:

Και το R1 είναι καύλα να συμπληρώσω !:p :p

:lol: :beer: :beer:

petani
14/06/2007, 08:20
Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ σε ολους σας ....... μακαρι αυτα να τα δουν και να τα εκτιμησουν οι εμπλεκομενοι και οι διαπλεκομενοι του χωρου και να γινουν φωτεινο παραδειγμα για ΟΛΟΥΣ
Και δεν εννοω τις ικανοτητες του καθενος αλλα την ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ και το ΗΘΟΣ .............

Και παλι ΜΠΡΑΒΟ ..... ΜΠΡΑΒΟ ....... ΜΠΡΑΒΟ .......:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Da.Vintage
14/06/2007, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Και το R1 είναι καύλα να συμπληρώσω !:p :p

:lol: :beer: :beer:

Thankz m8!

Da.Vintage
14/06/2007, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από petani
Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ σε ολους σας ....... μακαρι αυτα να τα δουν και να τα εκτιμησουν οι εμπλεκομενοι και οι διαπλεκομενοι του χωρου και να γινουν φωτεινο παραδειγμα για ΟΛΟΥΣ
Και δεν εννοω τις ικανοτητες του καθενος αλλα την ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ και το ΗΘΟΣ .............

Και παλι ΜΠΡΑΒΟ ..... ΜΠΡΑΒΟ ....... ΜΠΡΑΒΟ .......:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Σωστός μακάρι περισσότεροι και εξοπλισμένοι στις πίστες παρά χαμένα παλικάρια στο δρόμο!

Αν και θα μαζεύει πολύ κόσμο το track day και θα γίνεται χαμός!:(
Αλλά προκειμένου να βγούν πιο ικανοι και συνειδητοποιημένοι στο δρόμο χαλάλι;)



Μήπως θα έπρεπε να γίνονται και trackdays μονο για αρχάριους?
και πιο προσιτά για να έχει προσέλευση?

stako
14/06/2007, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Thankz m8!

Όντως είναι πολύ όμορφο το R1 σου!

Απορία το έχω πως το έφτιαξες το κοστούμι έτσι...! Ειδικά τι παίζει με το φως μπροστά! Ίσως να είναι καλύτερα να τα πούμε από κοντά σε κάποιο άλλο TD...:wave2: :wave2: :wave2:

Da.Vintage
14/06/2007, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Όντως είναι πολύ όμορφο το R1 σου!

Απορία το έχω πως το έφτιαξες το κοστούμι έτσι...! Ειδικά τι παίζει με το φως μπροστά! Ίσως να είναι καλύτερα να τα πούμε από κοντά σε κάποιο άλλο TD...:wave2: :wave2: :wave2:

Στείλε πμ και γαι καφέ...
Αμα περιμένουμε track day για να βρεθούμε....:wave2: