PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΕΣ!



sniper
01/06/2007, 12:43
ΠΡΟΣΟΧΗ!

Προφανέστατα, άρχισε πάλι ο κύκλος.....

Ήρθαν μάλλον πάλι τα συνεργεία αποκομιδής και μαζεύουν ότι βρούνε.

Τα μάτια σας 1014!

Όταν είμαστε έξω ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ! Και όταν γυρίζουμε σπίτι ΠΑΝΤΑ σε κλειστό γκαράζ!

Όλα τα υπόλοιπα είναι ημίμετρα του κ@λου!

SPORAKIAS
01/06/2007, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ΠΡΟΣΟΧΗ!

Προφανέστατα, άρχισε πάλι ο κύκλος.....

Ήρθαν μάλλον πάλι τα συνεργεία αποκομιδής και μαζεύουν ότι βρούνε.

Τα μάτια σας 1014!

Όταν είμαστε έξω ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ! Και όταν γυρίζουμε σπίτι ΠΑΝΤΑ σε κλειστό γκαράζ!

Όλα τα υπόλοιπα είναι ημίμετρα του κ@λου!

+1

tsofras
01/06/2007, 13:52
ναι συμφωνώ και εγώ , αλλα π.χ. αν πας Αθήνα και την αφήσεις κάπου πως να μην την χάσεις απο τα μάτια σου, και αν δεν έχεις γκαράζ τι κάνεις?



μάλλον την προσευχή σου....

sniper
01/06/2007, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsofras
ναι συμφωνώ και εγώ , αλλα π.χ. αν πας Αθήνα και την αφήσεις κάπου πως να μην την χάσεις απο τα μάτια σου, και αν δεν έχεις γκαράζ τι κάνεις?



μάλλον την προσευχή σου....

Αν δεν την βλέπεις..... ρίξε μια ζαριά.... Oι προσευχές είναι για την σωτηρία της ψυχής. Για την σωτηρία της μηχανής χρειάζονται άλλοι τρόποι!

super_toto
01/06/2007, 14:36
Τι θα γίνει ρε π@ύστη μου με αυτό το θέμα. Κάθε τόσο θα κατεβαίνουν τα κοντέινερ και θα μας τα μαζεύουν?

Θα κάνει τίποτα η αστυνομία επιτέλους ή θα πάρουμε το νόμο στα χέρια μας.

Λες και δεν τους ξερει .

aman17-2
01/06/2007, 15:43
ασφάλεια κλοπής

καλύτερα να χάσεις μερικά ευρώ από το πορτοφόλι παρά 200 χρόνια από την ζωή σου και την ψυχική σου ηρεμία


πόσο κοστίζει στην Ελλάδα?
εδώ πάντως για το 650 bandit 180 euro το χρόνο...
πολλά ναι
αλλά μπροστά στα χιλιάρικα που θα χάσεις τπτ....

SPORAKIAS
01/06/2007, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από aman17-2
εδώ πάντως για το 650 bandit 180 euro το χρόνο...
πολλά ναι
....

πολλα...?!?!?:rolleyes:

πλακα μας κανεις...!!

για καινουριο 636(δλδ μεχρι το 05) 310€ το εξαμηνο....:bigcry:

aman17-2
01/06/2007, 18:31
τα χρήματα που είπα είναι μόνο για την κλοπή

το σύνολο είναι 925 το χρόνο

SPORAKIAS
01/06/2007, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από aman17-2
τα χρήματα που είπα είναι μόνο για την κλοπή

το σύνολο είναι 925 το χρόνο

ετσι πες μας....:winka:

φωτια και εκει τα ασφαλιστρα.....:sick:

castoras
04/06/2007, 10:13
Καλημερα,εμενα για τον παπιο μου βγηκε 150 εξαμηνο με κλοπη,βαλε και 400 εξαμηνο μεικτη για το αμαξι....πολυ κλαμα

arisk
04/06/2007, 12:05
Ρώτησα και εγώ για κλοπή για ένα καινούριο vstrom 650.Η ασφαλιστική ζήτησε 592€ το χρόνο.Κατηγορία bonus malus 2.Φυσικά και δεν την ασφάλισα γιατί το θεωρώ ...καθαρή ληστεία.Προτιμώ να την έχω μπροστά στα μάτια μου και να παίρνω το ρίσκο απώλειας παρά να με νομίζουν για ...αμερικανάκι οι διάφοροι πονηροί των ασφαλιστικών εταιριών.( Για το αυτοκίνητό μου πληρώνω με φωτιά και κλοπή ...460€ το χρόνο(ασφάλιση κλοπής 15.000)).

castoras
04/06/2007, 12:23
Εγω ομως που δεν εχω παρκινγκ ουτε οπτικη επαφη ειτε με το μηχανακι ειτε με το αμαξι και θελω να κοιμαμαι τα βραδια και οχι να ξαγρυπναω οπως το πρωτο βραδι που πηρα το παπι,μου καθετε καλυτερα να τα σκαω παρα να σπαω το στομαχι μου.Δε μου περισευουν αλλα δε θελω και να ρισκαρω

arisk
04/06/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Εγω ομως που δεν εχω παρκινγκ ουτε οπτικη επαφη ειτε με το μηχανακι ειτε με το αμαξι και θελω να κοιμαμαι τα βραδια και οχι να ξαγρυπναω οπως το πρωτο βραδι που πηρα το παπι,μου καθετε καλυτερα να τα σκαω παρα να σπαω το στομαχι μου.Δε μου περισευουν αλλα δε θελω και να ρισκαρω
Συμφωνώ μαζί σου χίλιες φορές.Απλά εγώ έχω κλειστό πάρκινγκ και στο σπίτι και στη δουλειά.Έτσι (πιστέυω οτι) έχω περιορίσει τον κίνδυνο.

fantacid
04/06/2007, 13:33
γμτ γμτ!

το βραδυ ειδα στο ονειρο μου οτι μου το κλεψανε.....


φακ φακ φακ

:a52: :a52: :a52: :a52:

valam
11/06/2007, 18:34
- Κύριοι εδώ και 1 μηνα , ανήκω και εγώ στο club !ΚΛΟΠΕΣ...

- Μου φάγανε το μηχανάκι κάτω άπο το σπίτι μου....
(έλεγα "σιγά μην συβει σε εμένα")

- Δεν έιναι τόσο τα 3 χιλιάρικα που κόστισε το μηχανακι.
(αν και δεν έχω άλλο 3χιλιαρο να το αντικαταστήσω.)

- Είναι το άισθημα ανασφάλειας που σου αφήνει η όλη φάση.
- Είναι το ότι και το καινούργιο LC4 να μου χαρίσουν, δεν θα εισπράττω
την ίδια ευχαρίστηση, όταν το κοιτάζω. Δεν θα με κάνει να χαιδέψω τα πλαστικά του
όπως έκανα στο δικό μου, γιατι του είχα κάνει λιφτινγκ με τα χεράκια μου και
έιχα μοντάρει τα πλαστικά μονος μου.
- Δεν θα ξαναδω ποτέ "μάλλον" την μοναδική σε LC4 ουρα που έιχα "συνθεσει"
με μαμα φτερο LC4, τελικό super comp κομμένο με πριόνι που ίσα που ξεπροβαλε
απο αριστερο number plate (εμοιζε με 2τ), και την πατετνα βάση πινακιδα που ειχα μοντάρει.

.... ουτε μια φωτογραφια δεν το εχα πάρει μετά την μετατροπη ρε γαμωτο ....
.... ρε κλεφτη, αν διαβάζεις στείλε μου έστω μια φοτο με πμ πριν το κόψεις το μηχανακι ....


Αν δείτε πουθενά κανένα τελικό όπως το παρακάτω (σε καλλιτεχνικη απεικόνιση), το δικό θα έιναι....LC4


92657

valam
11/06/2007, 18:53
ΦΤΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΑ ΜΟΙΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΠΙΚΗΔΙΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΜΑΣ.

Πρέπει φίλοι μου να περάσουμε στην αντεπίθεση, γιατι αν περιμένουμε απο τις "αρχες" ....

Έκτος απο κλασσικές προστασίες που χρησημοποιούμε, (κουλουρες μπίλιες, πυλωτή, συναγερμός) ακουσα για πρώτη φορά στο φορουμ για ασφάλεια κλοπής.

Βέβαια τα ποσά που ζητάνε απο μόνα τους είναι κλοπή. Αν πηγαίναμε όμως πολλοί μαζι
σε μια ασφαλιστική μηπως πετυχαίναμε καλύτερες τιμές ?




ΑΛΛΑ μια άλλη μέθοδος με απασχολεί περισσότερο απο τότε που με κάνανε "νοικοκυρη".

Η παρακολουθηση της θέσης του οχήματος μέσω GPS ή GSM. Γνωρίζω ότι υπάρχει χρόνια στην αγορά, αλλα προσφερεται σαν πολυτελή υπηρεσία κυρίως σε αυτοκίνητα με αρκετό μηνιαίο κόστος.
Μηπως τα τελευταία χρόνια που η χρήση του GPS διαδοθηκε και τα κόστη πέσανε τόσο που ενσωματώνεται σε κινητα, υπάρχει και στην αγορά κάποια λύση που να μην απαιτεί μηνιαία συνδρομή. Το έψαξα στο δίκτυο άλλα δεν βρήκα κάτι τέτοιο, ειδικά στην Ελλάδα.

Μήπως κάποιος φίλος έχει κάποια γνώση πάνω στο θέμα....

SPORAKIAS
11/06/2007, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από valam

ΑΛΛΑ μια άλλη μέθοδος με απασχολεί περισσότερο απο τότε που με κάνανε "νοικοκυρη".

Η παρακολουθηση της θέσης του οχήματος μέσω GPS ή GSM. Γνωρίζω ότι υπάρχει χρόνια στην αγορά, αλλα προσφερεται σαν πολυτελή υπηρεσία κυρίως σε αυτοκίνητα με αρκετό μηνιαίο κόστος.
Μηπως τα τελευταία χρόνια που η χρήση του GPS διαδοθηκε και τα κόστη πέσανε τόσο που ενσωματώνεται σε κινητα, υπάρχει και στην αγορά κάποια λύση που να μην απαιτεί μηνιαία συνδρομή. Το έψαξα στο δίκτυο άλλα δεν βρήκα κάτι τέτοιο, ειδικά στην Ελλάδα.

Μήπως κάποιος φίλος έχει κάποια γνώση πάνω στο θέμα....

εχω ρωτησει ακι παει περιπου στα 600€ να στο εγκαταστησουν και μετα αναλογα τη χρηση που κανεις στην καρτα σιμ χρεωνεσε σαν μηνυμα....

:wave2:

paranoid
13/07/2007, 15:59
Η ασφάλεια κλοπής είναι καλή επιλογή και σε γλύτώνει απο το πολύ αγχός (πάντα θα υπάρχει να μην χάσεις την καλή σου!:cry: :cry: )...
Πάντως που το έψαξα μόνο η Interamerican την ασφαλίζει και έχει διαδικασία...Καταρχάς νομίζω πρέπει να είναι καινούρια 2-3 μηνών το πολύ (δεν ειμαι απόλυτα σίγουρος γι'αυτό όμως) και πρέπει να έχεις συναγερμό (απλό) και τους δίνεις φωτογραφίες απο την μηχανή (εγώ είχα και για ντεκόρ ενα τρελλό πιπίνι με σορτσάκι)...!!:hypnotize

Τέλος είναι αρκετά ακριβή. Το εξάμηνο 240€, σε φάση όπου χωρίς κλοπή τα αφάλιστρα κυμάινονται περίπου στα 180€ το χρόνο..!! :uplate:

BlackAdder
14/07/2007, 09:25
Για δείτε εδώ, αν και μπορεί να είναι μόνο για Αμερική...

Lojack (http://www.lojack.com/)

ntinlanden
23/07/2007, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Τι θα γίνει ρε π@ύστη μου με αυτό το θέμα. Κάθε τόσο θα κατεβαίνουν τα κοντέινερ και θα μας τα μαζεύουν?

Θα κάνει τίποτα η αστυνομία επιτέλους ή θα πάρουμε το νόμο στα χέρια μας.

Λες και δεν τους ξερει .


ΑΥΤΟ ΞΑΝΑΠΕΣΤΩ. ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΞΕΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΝ.........................................
:mad: :a018: