PDA

View Full Version : aprilia shiver



nickmonstro
03/06/2007, 18:52
www.apriliashiver.com :winka:

zzr2005
03/06/2007, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
www.apriliashiver.com :winka:

πανέμορφο και αν έρθει στην πολύ προσιτή τιμή που ακούγεται πιστεύω θα βάλει πολλούς σε σκέψεις για αγορά του και θα τραντάξει τον ανταγωνισμό Ζ 750 κτλ

nickmonstro
03/06/2007, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
πανέμορφο και αν έρθει στην πολύ προσιτή τιμή που ακούγεται πιστεύω θα βάλει πολλούς σε σκέψεις για αγορά του και θα τραντάξει τον ανταγωνισμό Ζ 750 κτλ Eιναι η πρωτη φορα που μπηκα σε πειρασμο για να αλλαξω το μονστερ:D

Akefalos
03/06/2007, 19:32
Καλά πάρτε εσείς τη μηχανή και γω θα κρατήσω τις κοπελιές!!Μη νιώθουν και μοναξιά!!

:D :D :D :D

lampros_fazer
04/06/2007, 00:31
Περίπου 8 χιλιάρικα ανεμένεται..

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=31220&perpage=15&pagenumber=3

Φουντώνει κι άλλο η κατηγορία..έρχεται και το νέο Street Triple..

EVI
04/06/2007, 00:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Περίπου 8 χιλιάρικα ανεμένεται..

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=31220&perpage=15&pagenumber=3

Φουντώνει κι άλλο η κατηγορία..έρχεται και το νέο Street Triple..

το σιβερ ειναι πανεμορφο αλλα αυτο το τριπλ ρε παιδι μου μια μασκουλα δε μπορω να το βλεπω σαν τον Ε.Τ. ειναι............:uplate:

AFTER
04/06/2007, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
το σιβερ ειναι πανεμορφο αλλα αυτο το τριπλ ρε παιδι μου μια μασκουλα δε μπορω να το βλεπω σαν τον Ε.Τ. ειναι............:uplate:

Eγω ευχομαι να ειναι ροπατο το μοτερ του shiver καθως και να δουλευουν οπως φαινονται τα φρενα/αναρτησεις

Για το speed triple 675, φοβαμαι πως ο κινητηρας του θα θυμιζει 600 τετρακυλινδρο

EVI
04/06/2007, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Eγω ευχομαι να ειναι ροπατο το μοτερ του shiver καθως και να δουλευουν οπως φαινονται τα φρενα/αναρτησεις

Για το speed triple 675, φοβαμαι πως ο κινητηρας του θα θυμιζει 600 τετρακυλινδρο


According to Triumph’s engineers, the bike’s engine is basically the same as the Daytona 675, but retuned to offer a punchier mid-range.

Power is likely to be down slightly, at around 108bhp.

'
'
'
'


put the power down slowly :rotflmao:

lampros_fazer
04/06/2007, 00:46
@ evi

Το Triple από εμφάνιση είναι από τα μηχανάκια που ή το λατρεύεις ή το μισείς..(εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα.. :lol: )

@ after

Ο 675 παντού ακούω και διαβάζω οτι είναι ξυράφι..Κι αφού όπως λένε το γέμισαν κι άλλο στις μεσαίες.. :look:

Πάντως είμαι πολύ περίεργος και θέλω πολύ να τα οδηγήσω και τα δύο..

EVI
04/06/2007, 00:47
εγω δε πιστευω οτι το απριλια και το τραιμφ μπορουν να χτυπησουν το καβασακι οχι γιατι εχω καβασακι (εξαλου εγω εχω το s :a08: )

αλλα γιατι τα μοντελα προερχοντε απο ευρωπαικες εταιρειες και η μαζα του κοσμου η πλειοψηφια θε ωρει και ως ενα σημειο οχι αδικα τις αντιπρωσοπειες προβληματικες (βλεπε απριλια) συνεργεια πανακριβα και οχι και τοσο εμπιστοσυνης ανταλακτικα πανακριβα και σχεδον καθολου μεταπωληση.................ολα αυτα ειναι καλος η κακος μειον σε 2 πολυ καλα μηχανακια (φαινομενικα μιας και δεν εχουν βγει στο δρομο )


ηδη στο δρομο βλεπω παντου τριγυρω μου το νεο Ζ και το 750 και το 1000............ασε που το παλιο θα πεσει η τιμη του..........



αφηστε το παιδια.........για να πεσει το Ζ θα πρεπει να το χτυπησουν ιαπωνικες (σουζι κλπ)
με οτι αυτο συνεπαγετε...............(οχι ΟΧΙ ΤΟ ΧΟΡΝΕΤ ΔΕ ΧΤΥΠΑ ΤΟ Ζ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ :rotflmao: )
Στα γυμνα παντα (γιατι στα μπικινι εχουμε το τρυπιο πατατοφειζερ ....να μια τρουπα με τα τις 5500ρπμ αχαχαχαχ )

:smokin: (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ):wave2:

AFTER
04/06/2007, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer


Ο 675 παντού ακούω και διαβάζω οτι είναι ξυράφι..Κι αφού όπως λένε το γέμισαν κι άλλο στις μεσαίες.. :look:

Πάντως είμαι πολύ περίεργος και θέλω πολύ να τα οδηγήσω και τα δύο..

Eγω πιστευω οτι ειναι marketing αυτα τα περι αλλης χαρτογραφισης ή αλλαγη στον ψεκασμο κτλ.
Οτι ειναι να δωσει ενα μοτερ θα το δωσει
Αλλα δημιουργουν τον χαρακτηρα ενος μοτερ,- διαμετροςχδιαδρομη, εκκεντροφοροι κτλ
Απο ανθρωπο που το εχει, γνωριζω οτι δεν ειναι και τοσο ροπατο οσο λενε

Και εγω εννοειται οτι θελω να τα οδηγησω:D

el_hymador
04/06/2007, 01:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
εγω δε πιστευω οτι το απριλια και το τραιμφ μπορουν να χτυπησουν το καβασακι οχι γιατι εχω καβασακι (εξαλου εγω εχω το s :a08: )

αλλα γιατι τα μοντελα προερχοντε απο ευρωπαικες εταιρειες και η μαζα του κοσμου η πλειοψηφια θε ωρει και ως ενα σημειο οχι αδικα τις αντιπρωσοπειες προβληματικες (βλεπε απριλια) συνεργεια πανακριβα και οχι και τοσο εμπιστοσυνης ανταλακτικα πανακριβα και σχεδον καθολου μεταπωληση.................ολα αυτα ειναι καλος η κακος μειον σε 2 πολυ καλα μηχανακια (φαινομενικα μιας και δεν εχουν βγει στο δρομο )


ηδη στο δρομο βλεπω παντου τριγυρω μου το νεο Ζ και το 750 και το 1000............ασε που το παλιο θα πεσει η τιμη του..........



αφηστε το παιδια.........για να πεσει το Ζ θα πρεπει να το χτυπησουν ιαπωνικες (σουζι κλπ)
με οτι αυτο συνεπαγετε...............(οχι ΟΧΙ ΤΟ ΧΟΡΝΕΤ ΔΕ ΧΤΥΠΑ ΤΟ Ζ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ :rotflmao: )
Στα γυμνα παντα (γιατι στα μπικινι εχουμε το τρυπιο πατατοφειζερ ....να μια τρουπα με τα τις 5500ρπμ αχαχαχαχ )

:smokin: (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ):wave2:

μιλας για την δικη μας αγορα....βασικα Aprilia, Triumph και Kawasaki μας εχουν ολιγον τι χεσμενους...ειχαν μια σκασιλα να δουν αν θα πουλησει το μηχανακι τους στην χωρα του παπιου...σιγα μην τους ενδιαφερει το Ελληνικο αγοραστικο κοινο....ss θα βγαζαν μονο τοτε και τερατο on-off με hi-tech μπιχλιμπιδια.

lampros_fazer
04/06/2007, 01:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
εγω δε πιστευω οτι το απριλια και το τραιμφ μπορουν να χτυπησουν το καβασακι οχι γιατι εχω καβασακι (εξαλου εγω εχω το s :a08: )

αλλα γιατι τα μοντελα προερχοντε απο ευρωπαικες εταιρειες και η μαζα του κοσμου η πλειοψηφια θε ωρει και ως ενα σημειο οχι αδικα τις αντιπρωσοπειες προβληματικες (βλεπε απριλια) συνεργεια πανακριβα και οχι και τοσο εμπιστοσυνης ανταλακτικα πανακριβα και σχεδον καθολου μεταπωληση.................ολα αυτα ειναι καλος η κακος μειον σε 2 πολυ καλα μηχανακια (φαινομενικα μιας και δεν εχουν βγει στο δρομο )

Δεν είπε κανείς οτι θα ξεπεράσουν το Ζ στις πωλήσεις..Ο ανταγωνισμός γίνεται μεγαλύτερος,κι αυτό μόνο καλό είναι..Και ο υποψήφιος αγοραστής έχει περισσότερες επιλογές και οι εταιρίες θα προσπαθούν να βελτιώσουν τα μηχανάκια τους (και τις τιμές)..

Πριν μερικά χρόνια υπήρχαν σχεδόν μόνο το Hornet το Monster και το SV..Τώρα,Z,Monster,Hornet,Fazer,Shiver,GSR,Triple (άντε βάλε και το SV για να μη γκρινιάζει ο Κρούκης :lol: )

H KTM μένει να βγάλει κανα μικρό δικύλινδρο SDuke.. :lol:

Στο τελευταίο που λες δε συμφωνώ και τόσο..Δεν έχω πάρε δώσε με τις αντιπροσωπίες αυτές για να ξέρω πως ακριβώς έχουν τα πράγματα,αλλά πχ του srx6 αυτά που παράγγειλε του ήρθαν σε έξι μέρες,και το Τουόνο ας πούμε δε νομίζω να υστερεί σε μεταπώληση..

:wave2:

EVI
04/06/2007, 01:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
μιλας για την δικη μας αγορα....βασικα Aprilia, Triumph και Kawasaki μας εχουν ολιγον τι χεσμενους...ειχαν μια σκασιλα να δουν αν θα πουλησει το μηχανακι τους στην χωρα του παπιου...σιγα μην τους ενδιαφερει το Ελληνικο αγοραστικο κοινο....ss θα βγαζαν μονο τοτε και τερατο on-off με hi-tech μπιχλιμπιδια.


σωστο και αυτο 100%


κοιτα στην γαλλια ας πουμε πια ειναι πρωτα στις πωλησεις

οχι δεν ειναι τα ινοβα παιδια ουτε τα τι ντι εμ :smokin:

EVI
04/06/2007, 01:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Δεν είπε κανείς οτι θα ξεπεράσουν το Ζ στις πωλήσεις..Ο ανταγωνισμός γίνεται μεγαλύτερος,κι αυτό μόνο καλό είναι..Και ο υποψήφιος αγοραστής έχει περισσότερες επιλογές και οι εταιρίες θα προσπαθούν να βελτιώσουν τα μηχανάκια τους (και τις τιμές)..

Πριν μερικά χρόνια υπήρχαν σχεδόν μόνο το Hornet το Monster και το SV..Τώρα,Z,Monster,Hornet,Fazer,Shiver,GSR,Triple (άντε βάλε και το SV για να μη γκρινιάζει ο Κρούκης :lol: )

H KTM μένει να βγάλει κανα μικρό δικύλινδρο SDuke.. :lol:

Στο τελευταίο που λες δε συμφωνώ και τόσο..Δεν έχω πάρε δώσε με τις αντιπροσωπίες αυτές για να ξέρω πως ακριβώς έχουν τα πράγματα,αλλά πχ του srx6 αυτά που παράγγειλε του ήρθαν σε έξι μέρες,και το Τουόνο ας πούμε δε νομίζω να υστερεί σε μεταπώληση..

:wave2:


σωστα ! αλλα γιατι δε βλεπεις τουονο γυρω σου?

και μιλαμε οτι το μηχανακι ΣΚΟΤΩΝΕΙ ετσι?(το ξερεις) σε ολα του..................

ειπαμε

η πλειοψηφια η μαζα εχει αυτο στο κεφαλι της............το εγραψα, ειναι σαν αυτο που λεμε καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα?

με πιανς? τα ιδια λεμε
:ninja: :ninja:

lampros_fazer
04/06/2007, 01:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
σωστα ! αλλα γιατι δε βλεπεις τουονο γυρω σου?

και μιλαμε οτι το μηχανακι ΣΚΟΤΩΝΕΙ ετσι?(το ξερεις) σε ολα του..................

ειπαμε

η πλειοψηφια η μαζα εχει αυτο στο κεφαλι της...
Γιατί πάνε και πέρνουν Ζ για να τους μείνουν ρέστα και να βάλουν δυο ελευθερες για να τους κοιτάνε όλοι..:rotflmao:

Τuono βλέπω συνέχεια γύρω μου,η αντιπροσωπία είναι κοντά μου.. :p :lol:

Αυτό που λες,πλειοψηφία-μαζα..Μεγάλο κοματι είναι (σχεδόν εντελώς) απληροφόρητοι..Ζ βλέπουν γύρω τους,Ζ πάνε και παίρνουν (σε καμια πε΄ριπτωση δεν υπονοώ κάτι για το μηχανάκι),άργησαν 10 μέρες τα φλας στην Απριλια,πάει κλείσιμο η εταιρία..:rotflmao:

(το Τουόνο έχει και ένα χιλαρικο σχεδόν πάνω..)

AFTER
04/06/2007, 01:34
Παιδια μην μπερδευετε την Ελληνικη αγορα, που ειναι μια αγορα μερικων χιλιαδων αναβατων
Ουτε μια σκατουλα της στατιστικης δεν ειμαστε
Δεν θα μας βρειτε ουτε καν στα δεν ξερω/δεν απαντω
Ουτε στα ''λοιπα κρατη''

Αγοραζουμε με βαση ''μα το πηρε και ο μπαμπης, ο αραβωνιαστικος της Σουλας(Γεια σουυυυυ Σουυυυυλααααααα)''

Οσοι project leaders εχουν ερθει στην Ελλαδα, εχουν πει ''μα καλα, γιατι περνετε διαφορετικες μηχανες απο on-off?''

Μιλαμε για μια αγορα, που ανθιζει με αγορες τον Μαιο και ριχνει τα φυλλα του με πωλησεις τον Σεπτεμβριο
Οσοι καταλαβαν.....

gcrook
04/06/2007, 11:23
Ψηνομαι ασχημα.
Τι Ζ750 και σαχλαμαρες.
Σαφως ανωτερο μηχανακι ξεφευγει απο την φθηνια και την λογικη "ημιμετρου" της κατηγοριας.

idi
04/06/2007, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ψηνομαι ασχημα.
Τι Ζ750 και σαχλαμαρες.
Σαφως ανωτερο μηχανακι ξεφευγει απο την φθηνια και την λογικη "ημιμετρου" της κατηγοριας.

γερνας αλλα μυαλο δε βαζεις!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
04/06/2007, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ψηνομαι ασχημα.
Τι Ζ750 και σαχλαμαρες.
Σαφως ανωτερο μηχανακι ξεφευγει απο την φθηνια και την λογικη "ημιμετρου" της κατηγοριας.

ΡΠΜ όλοι κρυφοαπριλιανοί είσαστε.... :rotflmao: :rotflmao:

idi
04/06/2007, 12:13
και μιας και ειπαμε για “φτήνιες”... FYI το νεο Ζ750 εχει ρυθμιζόμενο USD .....

Aggelos_SV
04/06/2007, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
ΡΠΜ όλοι κρυφοαπριλιανοί είσαστε.... :rotflmao: :rotflmao:

Όσο κρυφόπουστας είναι και ο Λ.Γαβαλάς:lol: :lol: :lol:

Είπαμε.....ΘΕΛΩ TUONOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Να χα και κάνα φράγκο....:sad: