PDA

View Full Version : Αγοράζω Cbf250. Κάνω καλά?



Dark_Son20
12/06/2006, 04:03
μιας και μου φάγανε τον πάπιο μου :sad::sad:
αποφάσισα να γίνω και γω κάτοχος ενός CBF250...
η παραγγελια θα γίνει τρίτη-τεταρτη (το έχω βρει cash 3700 με πινακίδα/σήμα καλά δεν είναι?)

λόγο όμως ότι με τον πάπιο καϊκα άσχημα θέλω να του βάλω και συναγερμό...

τι έχετε να προτείνεται?
πρέπει να προσέξω κάτι άλλο?

latris mixanis
12/06/2006, 05:56
Με το καλό να το πάρεις!
Εκτός του συναγερμού καλό θα είναι να αγοράσεις κάποια κουλούρα ή για το δισκόφρενο.Ο συναγερμός από μόνος του δεν κάνει δουλειά.



:wave2:

Dark_Son20
12/06/2006, 06:00
Thanx φιλε μου

έχω πέταλο και σκέφτομαι για το δισκόφρενο κάτι με "φωνή" ;P μιας και είμαι ξεχασιάρης

αλυσίδα είδα μια τις kryptonite που μου άρεσε αλλα εξωτερικό βάραγε 130 euro...θα δω εδώ ποσο την έχουν

jasper
12/06/2006, 12:57
Με το καλό να το πάρεις. Σε σύγκριση με το παπί είναι η μέρα με τη νύχτα. :)

Πάντως αν σκέφτεσαι να το έχεις μέχρι να μαζέψεις λεφτά για να πάρεις κανονική μηχανή κοίτα και για κανένα μεταχειρισμένο. Έχουν αρχίσει να πωλούνται αρκετά CBF250, τα πιο πολλά είναι ακόμη στην εγγύηση και έχουν λίγα χιλιόμετρα. Στο λέω γιατί την πάτησα και γω και νομίζω αρκετοί άλλoi. Κοίτα στις Αγγελίες του forum, πάρε μια Χρυσή Eυκαιρία ή κανένα περιοδικό με μοτοαγγελίες και θα δεις πολύ υλικό με CBF250.

SnakeMJK
12/06/2006, 15:35
στην agio motors το πήρα 3500 μετρητοίς... για ψάξτο λίγο!

xtx660
12/06/2006, 18:43
Εγω φιλε μου σαν παλιος κατοχος του συγκεκριμενου θα σου ελεγα να μην το παρεις πριν τουλαχιστον λυθουν τα προβληματα που εχει βγαλει, εγω το εδωσα γιατι μου ειχε σπασει τα νευρα ειδικα με την νεκρα και το σβησιμο.Βεβαια αν το γουσταρεις μη ακους κανενα, ωραιο ειναι το Yamaha MT-03 αλλα πιο ακριβο αλλα χωρις προβληματα εχει το κινητηρα του XTR 660 αυτο εχω εγω τελος να ξερεις οτι με δευτερο ατομο δεν τραβαει και πολυ με ενα ομως τελειο

xtx660
12/06/2006, 20:53
ΜΤ-03


51573

Dark_Son20
12/06/2006, 23:56
δυστυχώς φεύγει πολύ εκτος του προϋπολογισμού μου :(

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :) καμια συγκεκριμένη μάρκα για συναγερμό που να αξίζει τα λεφτά του? γύρο στο 250 σκέφτομαι

και κάτι που δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το ρωτήσω...αλλα αν είναι κάνω edit...
ξέρετε μαγαζιά που κάνουν εισαγωγή δικια τους? δεν θέλω τα + και τα - (έλιωσα χτες στο διάβασμα του forum ;P) απλά αν ξέρετε πια μαγαζιά κάνουν

Λεωνίδας
13/06/2006, 00:29
Καλώς ήρθες φίλε!
Συναγερμό να βάλεις αυτόν που προτείνει η Honda (Legos Meta 3) κατά τη γνώμη μου.
Όσο για τα προβληματάκια που έχουν τα CBF 250 ... μερικά έχουν, μερικά όχι. Το "μεγάλο" πρόβλημα του κιβώτιου το λύνουν στην εγγύηση πλέον. Το δικό μου είναι ΟΚ πάντως.
Ζήτα να μπει και ο συναγερμός πάνω από το μαγαζί, εγώ το πήρα 3800 με τέλη / πινακίδα / συναγερμό (Meta Legos 3) και μία Givi top case πριν 5 μήνες.
Παζάρεψέ το αν τα 'χεις cash :winka:

Μήπως να περιμένεις το μοντέλο 2006?

Dark_Son20
13/06/2006, 01:28
το θέμα είναι ποτε έρχεται το 2006 :/ γιατί χωρίς μηχανή την έχω ακούσει :/

Kenai
13/06/2006, 09:27
Emena pera apo to "provlima" tis nekras den exei parousiasei kati allo!to kivotio den mou fanike pote skliro se sigrisi me allon mixanon.oso gia tin nekra me apo to service sta 11.000 (pou mou eirthe 55e)mapinei poli poio eukola kai malon ofeiletai sthn allagi ladion...na tin xareis tin mikri kai na raveis panta sto dromo ta panta.:smokin: ektos apo tous palaioterous cbfades apo sevasmo kai mono:smokin:

Dark_Son20
14/06/2006, 00:08
σήμερα επισκέφτηκα την Agio Motors και το καλύτερο που μπορούσε να κάνει ήταν 3720 για μοντέλο 06 ;) από εκεί από ότι φαίνεται θα το τσιμπήσω γιατί μου άρεσε σαν εξυπηρέτηση

θα προσπαθήσω μπας και μου κάνουν δωράκι ένα tankpad να έρθω στην χαμηλότερη προσφορα που έχω :)

gerodim
14/06/2006, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kenai
apo to service sta 11.000 (pou mou eirthe 55e)


Καλά ρε μλκ στο κεράσανε? (Αντε παρε κανα τηλ να πάμε για καφέ ρεεεεεε)

oulas
27/06/2006, 01:41
Μην παρεις cbf250. Ακριβψ στα ιδια λεφτα εβαλε προσφορα η suzuki το GS500!:wave2:

Dark_Son20
27/06/2006, 02:01
3995 not bad και προσφέρει κάποια πράματα παραπάνω αλλα δυστυχώς δεν μου αρέσει και τόσο έως καθόλου...αντίθετος το cbf έχει σχεδόν ότι θέλω σε εμφάνιση

γούστα είναι αυτά...φυσικά τα 500 είναι δελεαστικά αλλα το να καβαλάω κάτι που δεν μου αρέσει με χαλάει...

την άλλη τεταρτη το παραγγέλνω :) μαύρο 2006 το επόμενο σαββατοκύριακο θα ανεβάσω και καμια photo :D



(επίσης είμαι HONDAκιας :p)

oulas
27/06/2006, 02:14
kalo ine file mu alla psofio mixanaki. tha to barethis poli grigora opos ego, kai tora klegome sin exia. To allo ine sta idia lefta poli pio dinato kai ropato, gia auto sto protina.

Kali agora oti kai na paris

gerodim
27/06/2006, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dark_Son20


(επίσης είμαι HONDAκιας :p) [/B]


Έεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι, έεεεεεεεεεεετσι! :beer:

anf125
02/07/2006, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
kalo ine file mu alla psofio mixanaki. tha to barethis poli grigora opos ego, kai tora klegome sin exia. To allo ine sta idia lefta poli pio dinato kai ropato, gia auto sto protina.

Kali agora oti kai na paris

Όντως πολύ καλή η προσφορά για το GS 500, παρόλο που είναi λίγο ρετρό σχεδίαση. Πάνω που έλεγα να αναβάλω για του χρόνου την αγορά μηχανής (κάτι ευκολοδήγητο και προσιτό) μπήκα σε νέές σκέψεις με την προσφορά της SUZUKI.

npat
17/09/2006, 10:45
Λοιπόν σχεδόν το αποφάσισα. Σε κανα δυό μέρες, παίρνω το CBF250. Καινούριο, μοντέλο 2006 (μαύρη ζαντα). Εδώ μέσα βρήκα δυστυχώς αρκετές αναφορές για προβλήματα και προβληματάκια (σβησίματα, προβλήματα στο κιβώτιο, κ.λπ). Ισχύουν ακόμη? Διορθώθηκαν κάποια από αυτά στο μοντέλο 2006? Είναι πράγματι σοβαρά? Τελικά δηλαδή, κατά την γνώμη σας πάντα, "go" ή "no go" (δηλ. να την πάρω ή όχι?)

Λεωνίδας
17/09/2006, 12:04
Καλημέρα και καλώς ήρθες :D
Κατ'αρχήν είσαι ο πρώτος που ακούω ότι θα πάρει το 2006 μοντέλο!
Στο ζουμί τώρα, τα προβληματικά φαίνεται να είναι αυτά που πουλήθηκαν το 2004.
Εγώ το πήρα αρχές 2006 και έχω μικρό πρόβλημα στο κιβώτιο, το οποίο θα μου φτιάξει είπε το εξουσιοδοτημένο στο επόμενο service.
Σβησίματα κλπ δεν είχα ποτέ.

Το μόνο πρόβλημα κατά τη γνώμη μου είναι ότι το μηχανάκι μπορεί να σου βγει "λίγο" (20 ίπποι μόνο :( ) αλλά αν το θες για πόλη / κοντινές βόλτες θα σε βολέψει μια χαρά.

Σίγουρα με τα ίδια λεφτά βρίσκεις μεταχειρισμένα όλων των ειδών σε πολύ καλή κατάσταση, αλλά αν επιμένεις σε καινούριο... τι να σου πω, go :D

Λεωνίδας
17/09/2006, 12:08
Ξέχασα να σου πω ότι με 1000? ακόμα παίρνεις το ER-5 (http://www.kawasaki.gr/Product.asp?catid=156&productid=25)
500cc 50 ίππους υγρόψυκτο αλλά και αυτό με ταμπούρο πίσω :alien:

paramedic
17/09/2006, 12:12
Καλώς όρισες φίλε μου.
Άν το παίρνεις για να μάθεις να οδηγάς, να το χρησιμοποιείς στην πόλη και για μικρά ταξιδάκια μια χαρά έιναι! Τα προβλήματα διαβάσες πιστευω ποια έιναι. Ουσιαστικά μόνο αυτό με τη νεκρά θα σε προβληματίσει που μπορεί στο δικό σου να έχει ήδη φτιαχτει και οτι αν θέλεις γκάζι θα το βαρεθείς γρήγορα.
Πάντως είναι ένα πολύ καλό μηχανάκι για πρωτάρηδες. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστήμένος. Βέβαια όταν μάθω κάποια πράγματα να τα κάνω καλύτερα θα πάω σε μεγαλύτερο.
Κοίταξες μήπως και για suzuki gs 500? Τελειώνουν βέβαια απο ότι άκουσα τα διαθέσιμα κομμάτια.
Ότι και να πάρεις πάντως να θυμάσαι πάντα σωστό εξοπλισμό(κράνος-μπουφάν-γάντια κλπ) και πάντα όρθιος!
:beer:

gerodim
17/09/2006, 12:25
Επίσης με 1200 ευρώ ακόμα παίρνεις το sv-650 (η suzuki τρελλάθηκε - πηγαίντε www.suzuki.gr στις μηχαΝΈς και δείτε τις νέες τιμές στις ανακοινώσεις).

Πάντως και εγώ που το πήρα τέλος 05 (πολύ τέλος όμως η άδεια βγήκε 29/12/05) αν εξαιρέσουμε το πρόβλημα - σκληρό κιβώτιο που το έλυσα πριν 2 βδομάδες το μηχανάκι δεν έχει κάνει κιχ. Άσε που του πίνω το αίμα εδώ και 12.000 χλμ...

kalant
17/09/2006, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Λοιπόν σχεδόν το αποφάσισα. Σε κανα δυό μέρες, παίρνω το CBF250. Καινούριο, μοντέλο 2006 (μαύρη ζαντα). Εδώ μέσα βρήκα δυστυχώς αρκετές αναφορές για προβλήματα και προβληματάκια (σβησίματα, προβλήματα στο κιβώτιο, κ.λπ). Ισχύουν ακόμη? Διορθώθηκαν κάποια από αυτά στο μοντέλο 2006? Είναι πράγματι σοβαρά? Τελικά δηλαδή, κατά την γνώμη σας πάντα, "go" ή "no go" (δηλ. να την πάρω ή όχι?)

δεν γραφεις αν ειναι πρωτη μηχανη, αλλα και να ειναι θα σου προτεινα να δεις το sv650, εχει πεσει παρα πολυ η τιμη του και νομιζω συμφερει ακομα και αν δεν εχεις τα λεφτα να βαλεις δοσεις...

εχει ωραιο γκαζι και ειναι γ@μ@το εμφανισιακα, θα το ευχαριστηθεις περισσοτεο απο το 250...
βεβαια θα δυσκολευτεις λιγο να την πουλησεις αργοτερα αλλα δεν αγοραζουμε μηχανη για να την πουλησουμε...
επισης δεν θα το βαρεθεις γρηγορα οπως ενα 250...

και gs500 οπως ειπαν προηγουμενοι ειναι καλη περιπτωση...

απο κει και περα αν εχεις καταληξει σε 250 τοτε δεν εχεις και πολλες επιλογες...

Λεωνίδας
17/09/2006, 13:24
Παιδιά GS500 δεν υπάρχει πουθενά... τέλος!
Έψαχνε συνάδελφος την προηγούμενη εβδομάδα, πρέπει να ρώτησε τουλάχιστον 10 μαγαζιά
:wave2:

ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος

npat
17/09/2006, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Καλημέρα και καλώς ήρθες :D
Κατ'αρχήν είσαι ο πρώτος που ακούω ότι θα πάρει το 2006 μοντέλο!

Εσύ φαντάζομαι έχεις το 2005. Σωστά?



Εγώ το πήρα αρχές 2006 και έχω μικρό πρόβλημα στο κιβώτιο, το οποίο θα μου φτιάξει είπε το εξουσιοδοτημένο στο επόμενο service.


Τι πρόβλημα? Δεν σου βρίσκει νεκρά ή μόνο στην αίσθηση?



Το μόνο πρόβλημα κατά τη γνώμη μου είναι ότι το μηχανάκι μπορεί να σου βγει "λίγο" (20 ίπποι μόνο :( ) αλλά αν το θες για πόλη / κοντινές βόλτες θα σε βολέψει μια χαρά.


Βασικά ναι, για την πόλη το θέλω κυρίως. Δεν θα με πειραζε όμως και κανα μικροταξιδάκι... Πιστεύεις ότι γίνεται εντελώς ακατάληλο μόλις περάσεις το Καπανδρίτι?

Λεωνίδας
17/09/2006, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Εσύ φαντάζομαι έχεις το 2005. Σωστά? Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει το μοντέλο 2004 και το μοντέλο 2006 που βγήκε τώρα... εγώ έχω το 2004, απλά μάλλον διόρθωσαν κάποια πράγματα στην πορεία. Υποθέτω το δικό μου κατασκευάστηκε το 2005 (το πήρα Ιανουάριο του 2006).


Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Τι πρόβλημα? Δεν σου βρίσκει νεκρά ή μόνο στην αίσθηση? Είναι σκληρό. Νεκρά βρίσκω. Ο μηχανικός πάντως είπε ότι θα αλλάξουμε καμπάνα για να λυθεί τελείως :)


Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Βασικά ναι, για την πόλη το θέλω κυρίως. Δεν θα με πειραζε όμως και κανα μικροταξιδάκι... Πιστεύεις ότι γίνεται εντελώς ακατάληλο μόλις περάσεις το Καπανδρίτι? Είναι λίγο σπαστικό για εθνική... Πάντως και στην ετήσια βόλτα του moto.gr μια χαρά πήγαμε, και Β. Εύβοια μια χαρά πήγαμε, και ορεινή Κορινθία και άλλοι αλλού... Ε, Θεσσαλονίκη θα το σκεφτείς λίγο να πας :rolleyes:

npat
17/09/2006, 14:55
Κατ' αρχήν ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Έχετε δίκιο: Παρέλειψα εντελώς να μιλήσω για εμένα, και για την χρήση που σκοπεύω να κάνω στη μοτοσυκλέτα.

Λοιπόν, μπορείτε να πείτε ότι είναι περίπου η πρώτη μηχανή που θα αποκτήσω. Ως "παππούς", έχω κι εγώ κάποιες λίγες μοτοσυκλετιστικές εμπειρίες αλλά δεν είχα ποτέ δική μου μηχανή. Είχα κανα δυο παπιά και μια βέσπα. Γύρω στο 92-93 αποφάσισα να γυρίσω την διαφήμιση της Sprite μια δεκαετία νωρίτερα---ξέρετε αυτή που τυπάδες βουτάνε από ένα αγροτικό στην άσφαλτο... μόνο που εγώ τη γύρισα με ένα DT200 (ενός φίλου) και την πόρτα ενός ταξί για βατήρα...

Τώρα στα γεράματα, μισο-για λόγους πρακτικούς, μισο-για γούστο, αποφάσισα να αγοράσω μοτοσυκλέτα (και όχι κανα παπι...) Οπότε η χρήση της μηχανής δεν θα είναι κυρίως dragster. Θα είναι για μετακινήσεις μέσα στην πόλη και γύρω από αυτή, και για κανένα μικρό ταξιδάκι σε επαρχιακούς κυρίως δρόμους (φανταστείτε καμια Εύβοια, καμιά ορεινή ναυπακτία, ήρεμα πράγματα και "εδώ γύρω", άντε και κανα νησί). Οπότε θέλω κατι:

- Απλό το οδήγημά του
- Αξιόπιστο (πολυ βασικό, δεν θέλω να τρέχω συνέχεια στα συνεργεία)
- Με λογικό κόστος συντήρησης.
- Να κινείται άνετα στην πόλη (οι goldwing απορρήπτονται)
- Να μπορεί να ταξιδέξει άνετα με καμιά κατοστάρα και φορτωμένη με ενάμιση άτομο

Λίγο-πολύ αυτά...

kalant
17/09/2006, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Κατ' αρχήν ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Έχετε δίκιο: Παρέλειψα εντελώς να μιλήσω για εμένα, και για την χρήση που σκοπεύω να κάνω στη μοτοσυκλέτα.

Λοιπόν, μπορείτε να πείτε ότι είναι περίπου η πρώτη μηχανή που θα αποκτήσω. Ως "παππούς", έχω κι εγώ κάποιες λίγες μοτοσυκλετιστικές εμπειρίες αλλά δεν είχα ποτέ δική μου μηχανή. Είχα κανα δυο παπιά και μια βέσπα. Γύρω στο 92-93 αποφάσισα να γυρίσω την διαφήμιση της Sprite μια δεκαετία νωρίτερα---ξέρετε αυτή που τυπάδες βουτάνε από ένα αγροτικό στην άσφαλτο... μόνο που εγώ τη γύρισα με ένα DT200 (ενός φίλου) και την πόρτα ενός ταξί για βατήρα...

Τώρα στα γεράματα, μισο-για λόγους πρακτικούς, μισο-για γούστο, αποφάσισα να αγοράσω μοτοσυκλέτα (και όχι κανα παπι...) Οπότε η χρήση της μηχανής δεν θα είναι κυρίως dragster. Θα είναι για μετακινήσεις μέσα στην πόλη και γύρω από αυτή, και για κανένα μικρό ταξιδάκι σε επαρχιακούς κυρίως δρόμους (φανταστείτε καμια Εύβοια, καμιά ορεινή ναυπακτία, ήρεμα πράγματα και "εδώ γύρω", άντε και κανα νησί). Οπότε θέλω κατι:

- Απλό το οδήγημά του
- Αξιόπιστο (πολυ βασικό, δεν θέλω να τρέχω συνέχεια στα συνεργεία)
- Με λογικό κόστος συντήρησης.
- Να κινείται άνετα στην πόλη (οι goldwing απορρήπτονται)
- Να μπορεί να ταξιδέξει άνετα με καμιά κατοστάρα και φορτωμένη με ενάμιση άτομο

Λίγο-πολύ αυτά...

τι τυπο μηχανης θα προτιμουσες?
θες να ειναι καινουρια?
απο λεφτα ποσα μπορεις να διαθεσεις?

εγω θα ημουν μεταξυ τρανσαλπ, v-strom και sv650 ας πουμε, στην θεση σου...
τα βρισκεις μεταχειρισμενα σε αριστη κατασταση μεταξυ 5.000 -5.500?

npat
17/09/2006, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
τι τυπο μηχανης θα προτιμουσες?


Μάλλον κάτι street ΓΕΝΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ, γυμνό ή ημίγυμνο. Σίγουρα όχι enduro, ή supersport, και δεν πολυτρελαίνομαι και για on/off...


θες να ειναι καινουρια?

Θα ένοιωθα πιό σίγουρος για την ποιότητα, οπότε μάλλον ναι... καινούρια.


απο λεφτα ποσα μπορεις να διαθεσεις?

Τα 4Κ του CBF250 είναι πολύ κοντά στο ανώτερο που σκοπεύω να διαθέσω αυτή τη στιγμή... Για κάτι εξαιρετικό άντε να δώσω και κανα πεντακοσάρι παραπάνω, άαααντε και κανα εξακοσάρι.


εγω θα ημουν μεταξυ τρανσαλπ, v-strom

Απορήπτονται ως ογκώδη on/off (γούστα είναι αυτά :)) και επίσης φοβάμαι ότι θα είναι άβολα μέσα στην πόλη


sv650

Αυτό δεν το ξέρω. Θα το κοιτάξω...

Λεωνίδας
17/09/2006, 15:39
ε όχι και SV650 για την πόλη :rolleyes:
επίσης κάνει 5800 το γυμνό, που μπορεί να είναι πολύ καλή τιμή για τις δυνατότητές του, αλλά μάλλον δεν είναι αυτό που θες :wave2:

kalant
17/09/2006, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Μάλλον κάτι street ΓΕΝΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ, γυμνό ή ημίγυμνο. Σίγουρα όχι enduro, ή supersport, και δεν πολυτρελαίνομαι και για on/off...



Θα ένοιωθα πιό σίγουρος για την ποιότητα, οπότε μάλλον ναι... καινούρια.



Τα 4Κ του CBF250 είναι πολύ κοντά στο ανώτερο που σκοπεύω να διαθέσω αυτή τη στιγμή... Για κάτι εξαιρετικό άντε να δώσω και κανα πεντακοσάρι παραπάνω, άαααντε και κανα εξακοσάρι.



Απορήπτονται ως ογκώδη on/off (γούστα είναι αυτά :)) και επίσης φοβάμαι ότι θα είναι άβολα μέσα στην πόλη



Αυτό δεν το ξέρω. Θα το κοιτάξω...

οκ, τωρα ξεκαθαριζει το τοπιο...

απλα δεν ειχες πει ουτε ποσα λεφτα διαθετεις ουτε τι τυπο θα ηθελες, αν και τα τρανσαλπ, v-strom ειναι αρκετα ευκολα στην πολη παρα τον ογκο και τα κιλα τους, βεβαια ειναι μακρια απο τα λεφτα που διαθετεις οπως και το sv που προτεινα...

καλη επιλογη να εχεις και καλη αγορα...

npat
19/09/2006, 21:00
Παιδιά μόλις την παρήγκειλα, από γνωστό κατάστημα της Μηχαλακοπούλου. Honda CBF250, μοντέλο 2006, μαύρο. Θέλει κανά δυο μέρες για τα διαδικαστικά με την χρηματοδότηση και μετά την έχω στα χέρια μου. Δευτέρα το αργότερο απ' οτι υπολογίζω...

Ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Λεωνίδας
20/09/2006, 00:21
άντε και δέλεαρ :beer:

npat
20/09/2006, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
άντε και δέλεαρ
Τ' ειν το δελεαρ?

Λεωνίδας
20/09/2006, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Τ' ειν το δελεαρ? το σημείο συγκέντρωσης του moto.gr :D

δες εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=8065)
:wave2:

npat
20/09/2006, 00:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
το σημείο συγκέντρωσης του moto.gr
Και απ' ότι βλέπω μαζεύεστε κάθε Δευτέρα απόγευμα, σωστα? ΟΚ, αν είμαι ελεύθερος (και έχω πάρει το μηχανάκι) θα έρθω

kostisthegreek
20/09/2006, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Κατ' αρχήν ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Έχετε δίκιο: Παρέλειψα εντελώς να μιλήσω για εμένα, και για την χρήση που σκοπεύω να κάνω στη μοτοσυκλέτα.

Τώρα στα γεράματα, μισο-για λόγους πρακτικούς, μισο-για γούστο, αποφάσισα να αγοράσω μοτοσυκλέτα (και όχι κανα παπι...) Οπότε η χρήση της μηχανής δεν θα είναι κυρίως dragster. Θα είναι για μετακινήσεις μέσα στην πόλη και γύρω από αυτή, και για κανένα μικρό ταξιδάκι σε επαρχιακούς κυρίως δρόμους (φανταστείτε καμια Εύβοια, καμιά ορεινή ναυπακτία, ήρεμα πράγματα και "εδώ γύρω", άντε και κανα νησί). Οπότε θέλω κατι:

- Απλό το οδήγημά του
- Αξιόπιστο (πολυ βασικό, δεν θέλω να τρέχω συνέχεια στα συνεργεία)
- Με λογικό κόστος συντήρησης.
- Να κινείται άνετα στην πόλη (οι goldwing απορρήπτονται)
- Να μπορεί να ταξιδέξει άνετα με καμιά κατοστάρα και φορτωμένη με ενάμιση άτομο

Λίγο-πολύ αυτά...


Σύμφωνα με τα παραπάνω έκανες σωστή επιλογή.
Αντε και καλά χιλιόμετρα!

npat
20/09/2006, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostisthegreek

Αντε και καλά χιλιόμετρα!
Ευχαριστώ, ευχαριστώ!

Με πήραν από το κατάστημα και μου είπαν ότι θα είναι έτοιμη να την παραλάβω την άλλη Τετάρτη ή Πέμπτη... Άντε υπομονή...

gerodim
04/06/2007, 20:47
Καλησπέρα, μετά από μία ατυχία που είχα σκέφτομαι να πάρω κάτι αρκετά μεγαλύτερο. Παράλληλα με αυτό, θέλω και κάτι πιό χρηστικό για καθημερινή χρήση. Για πείτε, το cbf πως σας έχει βγεί τι λέει από κατανάλωση και αξιοπιστία και σε γενικές γραμμές αν μου το προτείνετε....

:p :lol: :p

johnpan
04/06/2007, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
το cbf πως σας έχει βγεί τι λέει από κατανάλωση και αξιοπιστία και σε γενικές γραμμές αν μου το προτείνετε....

:p :lol: :p

αστειάκια για να τρέχουν οι mod? :rotflmao: :rotflmao: :beer:

Λεωνίδας
04/06/2007, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
Καλησπέρα, μετά από μία ατυχία που είχα σκέφτομαι να πάρω κάτι αρκετά μεγαλύτερο. Παράλληλα με αυτό, θέλω και κάτι πιό χρηστικό για καθημερινή χρήση. Για πείτε, το cbf πως σας έχει βγεί τι λέει από κατανάλωση και αξιοπιστία και σε γενικές γραμμές αν μου το προτείνετε....

:p :lol: :p :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


μ' αρέσεις ρε που διασκεδάζεις τη μαλακία που έγινε
ΕΙΣ'ΩΡΑΙΟΣ :beer: :beer:

johnpan
04/06/2007, 22:51
όντως, χαρά στο κουράγιο και την αισιοδοξία σου!! Πάντως εγώ πιστεύω ότι θα την βρεις. :beer: