PDA

View Full Version : Wanna be ducatista ψάχνεται...



turbanthropos
05/06/2007, 20:53
Καλησπέρα σας!Είμαι νέος στο forum,και αν έκανα topic σε λάθος σημείο,συγγνώμη,αλλάνομίζω ότι πρέπει να το κάνω εδώ,στην grande familia των ducatisti:)
Είμαι στα 23 και έχω μια κάσα 4τροχη,που με ευχαριστεί όποτε το ζητήσω,αλλά από παλιά είχα τον πόθο να έχω μια μηχανή...
Η αίσθηση ελευθερίας που προσφέρει δν συγκρίνεται...
Στο θέμα μας.Όταν πάρω μηχανή,θα είναι Ducati.Δεν το συζητάω.Δεν την θέλω για να τρέχω-έχω το αμάξι γι'αυτό άλλοστε-αλλά για ταξιδάκια και μετακινήσεις όταν το επιτρέπει ο καιρός.
Σκέφτομαι για το Monster.Έχω ερωτευτεί το μονόμπρατσο,αλλά εκεί φεύγουμε σε τιμή...
Τι θα μου προτείνατε μέχρι 5.000(όχι παραπάνω,γιατί θα έχω να αγοράσω και εξοπλισμό).
600?620?695?
Επίσεις έχω την δυνατότητα να φέρω από Γερμανία,χωρίς τελωνείο.Έχω δει μερικές M750...Τι λεν αυτές?
Α!Και κάτι τελευταίο:Εκτώς του S2R 800,όλα τα άλλα είναι ξηροκάμπανα,ε?
Ευχαριστώ εκ'των προτέρων και ζητώ συγγνώμη για το μακροσκελές μου post:blush: :blush:

dessert
05/06/2007, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από turbanthropos
Καλησπέρα σας!Είμαι νέος στο forum,και αν έκανα topic σε λάθος σημείο,συγγνώμη,αλλάνομίζω ότι πρέπει να το κάνω εδώ,στην grande familia των ducatisti:)
Είμαι στα 23 και έχω μια κάσα 4τροχη,που με ευχαριστεί όποτε το ζητήσω,αλλά από παλιά είχα τον πόθο να έχω μια μηχανή...
Η αίσθηση ελευθερίας που προσφέρει δν συγκρίνεται...
Στο θέμα μας.Όταν πάρω μηχανή,θα είναι Ducati.Δεν το συζητάω.Δεν την θέλω για να τρέχω-έχω το αμάξι γι'αυτό άλλοστε-αλλά για ταξιδάκια και μετακινήσεις όταν το επιτρέπει ο καιρός.
Σκέφτομαι για το Monster.Έχω ερωτευτεί το μονόμπρατσο,αλλά εκεί φεύγουμε σε τιμή...
Τι θα μου προτείνατε μέχρι 5.000(όχι παραπάνω,γιατί θα έχω να αγοράσω και εξοπλισμό).
600?620?695?
Επίσεις έχω την δυνατότητα να φέρω από Γερμανία,χωρίς τελωνείο.Έχω δει μερικές M750...Τι λεν αυτές?
Α!Και κάτι τελευταίο:Εκτώς του S2R 800,όλα τα άλλα είναι ξηροκάμπανα,ε?
Ευχαριστώ εκ'των προτέρων και ζητώ συγγνώμη για το μακροσκελές μου post:blush: :blush:


Λίγο ποιό κάτω έχει post ένα παλουκάρι με ίδιο θέμα. Ρίξε μια ματιά.

Καλώς ήλθες!!!

Αντες τσάκω!!!

:beer: :beer:

turbanthropos
05/06/2007, 22:39
Ευχαριστώ για την απάντηση;)
Τα διάβασα,αλλά ρωτάω με τα χρήματα που θα διαθέσω,ποιό θα ήταν το ιδανικότερο για εμένα(χωρίς εμπειρία σε μεγάλες μηχανές).
Με τα λεφτά που εδώ πέρνω ένα 620,από έξω βρίσκω το 750...Διαφορές?
Να τραβάει λίγο και όταν έιναι δικάβαλο:cool:

dessert
05/06/2007, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από turbanthropos
Ευχαριστώ για την απάντηση;)
Τα διάβασα,αλλά ρωτάω με τα χρήματα που θα διαθέσω,ποιό θα ήταν το ιδανικότερο για εμένα(χωρίς εμπειρία σε μεγάλες μηχανές).
Με τα λεφτά που εδώ πέρνω ένα 620,από έξω βρίσκω το 750...Διαφορές?
Να τραβάει λίγο και όταν έιναι δικάβαλο:cool:

Το 620 είναι σαφώς πιο ενδιαφέρον απο το 750 μιας και έχει injection.Αν βρήκες 800 αλλάζει το θέμα. Μην φοβάσαι τραβάει. Καμιά τέσσερις(τσε βάλε) φορές πιο πολύ απο την κούτα σου. Οπότε καλά είσαι...
:beer: :beer:

nickmonstro
06/06/2007, 00:43
Mια παρατηρηση μονο!Αν καταλαβα καλα θες να κανεις ταξιδακια δικαβαλος?Αν ειναι κοντινα καλως,για πιο μακρινα ομως η πισω θεση θα κουρασει αρκετα τον συνεπιβατη σου.Τουλαχιστον ετσι ισχυριζεται το ετερον ημιση μου!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Με το καλο να το παρεις παντως και καλως ηρθες!!!!:wave2:

turbanthropos
06/06/2007, 00:58
Έχω αναρωτηθεί πολλές φορές για τι χρήση θα την θέλω....
Την θέλω για όταν είναι καλός o καιρός!(5+ Celsius :D )....Από Απρίλη-Οκτώβρη
Είναι απίστευτη η αίσθηση όταν οδηγάς ένα δίτροχο σε μια ωραία διαδρομη!(ειδικά αν είναι και Ducati)
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!
Άρα κατευθήνομαι προς 620i.e. Τώρα που σας βρήκα,θα τα λέμε πιο συχνα.:beer:

turbanthropos
06/06/2007, 02:47
A!Kαι κάτι άλλο!Ξέρω ότι το s2r 800 έχει υγρό συμπλέκτη...
Ποιά monster έχουν ξηροκάμπανο?Ε,ιεροσυλία να μην ακούγεται το κροτάλισμα....:D

stradas
06/06/2007, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από turbanthropos
A!Kαι κάτι άλλο!Ξέρω ότι το s2r 800 έχει υγρό συμπλέκτη...
Ποιά monster έχουν ξηροκάμπανο?Ε,ιεροσυλία να μην ακούγεται το κροτάλισμα....:D

Τα παλια 900 και τα 1000. Οχι τα 1100.

nickmonstro
06/06/2007, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από stradas
Τα παλια 900 και τα 1000. Οχι τα 1100. Υπαρχεο monster 1100?:confused:

stradas
06/06/2007, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
Υπαρχεο monster 1100?:confused:

Οχι monster 1100 δεν υπαρχει.

Γενικα για τα μοτερ μιλαγα.

nickmonstro
06/06/2007, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από stradas
Οχι monster 1100 δεν υπαρχει.

Γενικα για τα μοτερ μιλαγα. Ok!!!:a013:

NikosRR
06/06/2007, 23:13
Για τη δουλειά που το θέλεις φίλε μου είναι απίστευτο μηχανάκι...να το πάρεις και να τα πούμε σε βόλτα!