PDA

View Full Version : 4ος Αγώνας Κυπέλλου Trail Ride 2007



Julius
06/06/2007, 07:25
4ος Αγώνας Κυπέλλου Trail Ride 2007

Στο βουνό των Κενταύρων!

Ο 4ος αγώνας για το Κύπελλο Trail Ride και παράλληλα ο 2ος για το Trail Ride Cup 4X4 θα πραγματοποιηθεί στο όμορφο Πήλιο, το Σάββατο 30 Ιουνίου.
Το βουνό των Κενταύρων είναι έτοιμο όπως κάθε χρόνο να μας υποδεχτεί και να μας δροσίσει στις ζέστες του καλοκαιριού, για ένα αξέχαστο Σαββατοκύριακο με μπάνια στη θάλασσα, βραδινό πάρτι στην παραλία και πολλές ακόμη εκπλήξεις! Ο αγώνας γίνεται υπό την Αιγίδα και την συμπαράσταση του Πολιτιστικού και Αθλητικού Οργανισμού του Δήμου Ζαγοράς, του Α.Ο. Κένταυρος και φυσικά του Δήμου.

Η εκκίνηση θα γίνει από το camping του Χορευτού το Σάββατο στις 10:00 το πρωί, και αφού διασχίσουμε την παραλία του Χορευτού θα ανέβουμε να κατακτήσουμε το δροσερό βουνό, ανάμεσα στις μηλιές και στις καστανιές που σκοτεινιάζουν το μέρος! Η διαδρομή θα έχει εντελώς νέα μορφή, με καινούργιους δρόμους και αντίθετη φορά, ενώ οι μοτοσυκλέτες θα ακολουθήσουν διαφορετική διαδρομή από τα αυτοκίνητα, που θα περιλαμβάνει λίγα αλλά φανταστικά στενά και βατά μονοπάτια! Η διαδρομή θα έχει εναλλακτικά περάσματα για κάποια δύσκολα σημεία, ώστε να μπορέσουν να της ευχαριστηθούν μεγάλες μοτοσυκλέτες on-off, αναβάτες με λίγη εμπειρία στο χώμα, αλλά και γυναίκες! Το μήκος της δεν θα ξεπεράσει τα 130 χιλιόμετρα, ενώ θα υπάρχει υποστήριξη (η λεγόμενη) «σκούπα» σε κάθε της δυσκολία. Θα προσπαθήσουμε να κρατήσουμε τα χιλιόμετρα σε μικρό αριθμό, ώστε να τελειώσουμε νωρίς και να απολαύσουμε το μπάνιο και το φαγητό στην παραλία του Χορευτού, αλλά πάνω από όλα για να ετοιμαστούμε για το νυχτερινό Beach Party που θα διοργανώσουμε, με φαί, ποτό και φυσικά μπάνιο, δυνατή μουσική.
Την Κυριακή το παιχνίδι στην παραλία θα συνεχιστεί, ενώ όσοι θέλουν, μπορούν να παρακολουθήσουν τις ειδικές διαδρομές του ασφάλτινου Rally Κένταυρος που θα διεξάγεται στην περιοχή.

Στην Ζαγορά και στο Χορευτό θα υπάρχουν ειδικές τιμές για τα δωμάτια των αγωνιζομένων, για αυτό καλό είναι να προχωρήσουμε γρήγορα στις κρατήσεις και στον προγραμματισμό ώστε να πετύχουμε καλύτερες τιμές.

Θα υπάρχουν όπως πάντα πέντε κατηγορίες συμμετεχόντων, η Pro για τους πλέον έμπειρους αναβάτες και κατόχους αγωνιστικής license, η Enduro για την πλειοψηφία των συμμετεχόντων, οι Βετεράνοι για αναβάτες άνω των 40, η On-Off για βαρύτερες μοτοσυκλέτες μεγάλου κυβισμού, και τέλος η κατηγορία Entry Level για νεοεισερχόμενους αναβάτες στο χωμάτινο χώρο – χορό! Στα αυτοκίνητα, η διαδρομή θα είναι κοινή για όλες τις κατηγορίες, Normal, Open και SUV/Entry Level που θα τρέχουν όμως με διαφορετικές μέσες ωριαίες ταχύτητες!

Ετοιμαστείτε λοιπόν για ένα δροσερό τριήμερο καταμεσής καλοκαιριού, που μπορεί να σημάνει και την έναρξη των διακοπών σας!

Πληροφορίες – συμμετοχές: www.trailride.gr, www.off-road.gr, 6936660300.


Για το Off-Road Team


Δημήτρης Αθανασουλόπουλος

Julius
06/06/2007, 07:27
:)


91636

marios8
10/06/2007, 00:44
Julius μου αρέσει που υπάρχει αυτή η ενημέρωση απο το site μπράβο :beer:

Εγώ θα είμαι εκεί , το ίδιο ελπίζω και για την Τάνια.
Αντε να ξεκουνάμε και οι υπόλοιποι.
Ασε που οι τελευταίες πληροφορίες λένε οτι θα είναι εκεί και ο μέγιστος (δεν λέω τρισμέγιστος για τους γνωστούς λόγους :D ) ΚΑΤΑΝΑΣ :a25: :a25: :a25: :a23: :a23: :wave2:

KaTaNaS
10/06/2007, 00:56
ναι, μάλλον θα έρθω κι εγώ! :D

STOYBI
10/06/2007, 01:06
:beer: :beer: :beer:

:wave2:

marios8
10/06/2007, 01:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
:beer: :beer: :beer:

:wave2:

βλέπω πέφτει ξενύχτι :lol: :rotflmao: :lol: :wave2:

STOYBI
10/06/2007, 01:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
βλέπω πέφτει ξενύχτι :lol: :rotflmao: :lol: :wave2:

Τουλαχιστον να τις πιναμε πραγματικα απο κοντα ρε φιλε.......

Σταυρε--Μαριε !!! Αντε στην υγεια μας !!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

KaTaNaS
10/06/2007, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Τουλαχιστον να τις πιναμε πραγματικα απο κοντα ρε φιλε.......

Σταυρε--Μαριε !!! Αντε στην υγεια μας !!!!!


Γειά μας παίδες! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


το καλοκαιρι ειναι μακρυ Κώστα... θα χωρέσει πολλές μπύρες! :lol:

marios8
10/06/2007, 01:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Γειά μας παίδες! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


το καλοκαιρι ειναι μακρυ Κώστα... θα χωρέσει πολλές μπύρες! :lol:

+ 1 Άντε και απο κοντά :wave2:

STOYBI
10/06/2007, 01:45
Μαριε.........
Οργανωμενο σε θελω !!!! :winka:

Πως το βλεπεις ???


92308

marios8
10/06/2007, 01:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Μαριε.........
Οργανωμενο σε θελω !!!! :winka:

Πως το βλεπεις ???

Aν εξερέσεις το GPS τα άλλα τα έχω όλα :wave2:

marios8
10/06/2007, 01:56
.


92310

STOYBI
10/06/2007, 02:01
Ωραιος βρε φιλε !!! Ειχα δει αυτο το κτμ σε καποιο παλιο ΤΡ και το ειχα προτυπο για αγωνα τετοιου ειδους!!!!

:D

:beer: :beer:

:wave2:

imolt_drz
12/06/2007, 11:13
Καλησπερα παιδες!
Κανας χωρος σε τρει λερ για ντιαρ παιζει?

Μαριε τι εγινε τελικα την Κυριακη πηγες βολτα?
Εγω κλειδια δε βρηκα...προσπαθω τωρα να το βαλω μποστα...
εχω ανοιξει δηλ τη μασκα και προσπαθω να βγαλω ακρη....

marios8
12/06/2007, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από imolt_drz
Καλησπερα παιδες!
Κανας χωρος σε τρει λερ για ντιαρ παιζει?

Μαριε τι εγινε τελικα την Κυριακη πηγες βολτα?
Εγω κλειδια δε βρηκα...προσπαθω τωρα να το βαλω μποστα...
εχω ανοιξει δηλ τη μασκα και προσπαθω να βγαλω ακρη....

Όχι αλλα τελικά το μετάνιωσα γιατί ήταν όλοι οι γνωστοι άγνωστοι :lol: εκει που είχαμε κανονίσει.
Οσο για τρειλερ εδώ δεν πρόκειται να βρείς. Δεν βλέπεις μοναξιές το ποστ :D
Ασε να κοιτάξω και θα σε πάρω τηλ.

Να βάζω μπροστά Drz χωρίς κλειδιά δεν ξερω. Ισως να μας βοηθήσει κανα παλικάρι με περισσότερες γνώσεις στα ηλεκτρικά. Αν δεν γνωρίζεις μην τα πειράζεις γιατί θα τα κάνεις χειρότερα.

Ελπίζω να τα πούμε στο Πήλιο :sun: :sun: :beer: :beer: :wave2:

jasondakar
12/06/2007, 13:48
παντως παιδια για ΤR πρεπει να βοηθαει αρκετα το imo ε? σπαμαρισα?

παντος εγω με απλο μερικο χιλιομετρητη καπου εχανε αυτος η το roadbook δεν ηταν καλα φτιαγμενο

marios8
12/06/2007, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
παντως παιδια για ΤR πρεπει να βοηθαει αρκετα το imo ε? σπαμαρισα?

παντος εγω με απλο μερικο χιλιομετρητη καπου εχανε αυτος η το roadbook δεν ηταν καλα φτιαγμενο

To IMO ναι βοηθάει παρα πολύ. Αλλα δουλειά γινεται και με απλό ποδηλατικό των 15 ευρω.
Με το χιλιομετριτη της μηχανής δεν μπορείς να υπολογίσεις σε ακρίβια 10 μέτρων (τόσο υπολογίζει το ΙΜΟ)
Τα raodbook ειναι (συνηθως) ακριβείας αρκεί να ξέρεις με τι περίμετρο ρόδας έχει μετρήσει ο κατασκευαστής. Σε 21 ζάντα τις περισσότερες φορές η σωστή ρύθμιση είναι με 2205 :beer: :beer: :beer: :wave2:

Nik0s
12/06/2007, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8

Με το χιλιομετριτη της μηχανής δεν μπορείς να υπολογίσεις σε ακρίβια 10 μέτρων (τόσο υπολογίζει το ΙΜΟ)........



με αποτέλεσμα να χάνεσαι στα Rally Raid και να καταλήγεις σε αδιέξοδο με 90% ανηφορική κλίση για να βγεις... :bigcry: :lol:

STOYBI
12/06/2007, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
με αποτέλεσμα να χάνεσαι στα Rally Raid και να καταλήγεις σε αδιέξοδο με 90% ανηφορική κλίση για να βγεις... :bigcry: :lol:

Η να μην βλεπεις με τιποτα το κωλομονοπατακι των 50 cm αμεσως μετα απο το.. "18.7 κανεις δεξια " και να το ψαχνουν και καμμια 10αρια μαζι με εσενα....:winka:

Nik0s
12/06/2007, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Η να μην βλεπεις με τιποτα το κωλομονοπατακι των 50 cm αμεσως μετα απο το.. "18.7 κανεις δεξια " και να το ψαχνουν και καμμια 10αρια μαζι με εσενα....:winka:


Ναι, αυτό το part ήταν ακριβώς πριν το χάσιμο.. . :lol: :rotflmao: :lol:

KaTaNaS
12/06/2007, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
αρκεί να ξέρεις με τι περίμετρο ρόδας έχει μετρήσει ο κατασκευαστής. Σε 21 ζάντα τις περισσότερες φορές η σωστή ρύθμιση είναι με 2205

σωστο... όπως επίσης την πίεση του εμπρος ελαστικού κατα την μέτρηση...

ο doc συνηθως μετράει με 8 λιμπρες :uplate:

KaTaNaS
12/06/2007, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Η να μην βλεπεις με τιποτα το κωλομονοπατακι των 50 cm αμεσως μετα απο το.. "18.7 κανεις δεξια " και να το ψαχνουν και καμμια 10αρια μαζι με εσενα....:winka:

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μιλάμε για ΤΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ σε αγωνες τρελι ραιντ! :lol: :rotflmao: :rotflmao:

marios8
12/06/2007, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
με αποτέλεσμα να χάνεσαι στα Rally Raid και να καταλήγεις σε αδιέξοδο με 90% ανηφορική κλίση για να βγεις... :bigcry: :lol:

Exει όμως και αυτό την χάρη του. :D
Στο τελευταίο σου έλεγε την αντιπυρική σαν άσφαλτο και μετά ακολουθούσε μονοπάτι ενάμιση χιλιόμετρο (που δεν ήταν εύκολο να το τσεκάρεις). Εκει να δεις κόλλημα :hypnotize .
Απο ότι λέει και ο doc (που είναι ένα ζωντανό GPS :lol: ) πολλές φορές θέλει να δουλεύει η διαίσθηση :wacko: :sun:
Μετά όμως απο 20 λεπτά σπρώξιμο και 2 κιλά ελαφρύτερος (απο τον ιδρώτα που έχασες) καλύτερα να μην συναντήσεις αμέσως τον Doc. (για δικό του καλό :lol: ) :wave2:

KaTaNaS
14/06/2007, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road

To Πήλιο είναι μούρλια, βρέχει έχει λάσπες, έχει θάλασσα, έχει τσίπουρα...

Η διαδρομή για τις μοτοσυκλέτες έχει ένα πολύ όμορφο κατηφορικό μονοπάτι για ΟΛΟΥΣ, περίπου 1,5 χιλιόμετρο, κι ένα κολασμένο διαολομονόπατο για τους Pro και όσους άλλους θέλουν...

Τελικά τα μονοπάτια είναι κόλαση εδω πέρα! Όσοι κάνουν το δύσκολο αυτό θα είναι στην κατάταξη μπροστά από όλους τους υπόλοιπους, και θα παίξουν τους χρόνους μεταξύ τους. Γιατί το μονοπάτι αυτό είναι απιπλέον της βασικής διαδρομής, και θα χρειαστεί περίπου από μισή έως μία ώρα για να βγει.

Η διαδρομή για τις μοτοσυκλέτες και τα 4Χ4 είναι κατά 70% ίδια, με μια μικρή διαφοροποίηση στο χαρούμενο -παραδεισένιο μονοπάτι!

Το μήκος της θα είναι 130-140 χλμ για τις μοτοσυκλέτες και καμιά 20ριά παραπάνω για τα αυτοκίνητα!

Γενικώς η διαδρομή θα απλώνεται σε πολύ μικρότερη περιοχή σε σχέση με παλιότερα.

Κάποιοι δρόμοι έχουν στρωθεί καλύτερα, κάποιοι όμως έχουν ξεχαστεί ακόμα καλύτερα- και έχουν γίνει κόλαση!

Πάντα όμως θα κυριαρχεί το πράσινο, τα νερά και η μαγεία του Πηλίου!

Η διαδρομή δεν είναι καθόλου επικίνδυνη, έχει όμορφα περάσματα, δεν έχει δυσκολίες, αλλά γενικώς κάποιοι δρόμοι είναι αργοί και τσαμπουκαλεμένοι με πολλή πέτρα, λούκια, φυλλωσιές...

Φυσικά, στο τέλος θα υπάρχει και η αμμούτσα της παραλίας!!!
(και στην αρχή, και στη αρχή...)

Νεώτερα όταν γυρίσω...


Α! Για το βραδινό beach Party! Φροντίστε για τα ποτά σας! Ο Δήμος φέτος μας αφήνει στην απέξω... Οπότε ο καθένας το μπουκαλάκι του!!!

marios8
14/06/2007, 13:36
Ωχ, ωχ αν λέει ο Doc "κολασμένο διαολομονόπατο" καταλαβαίνεις τι έχει να γίνει. :a53: :a53: :a53:
Και όταν λέει "θα χρειαστεί περίπου από μισή έως μία ώρα για να βγει." θα είμαστε εκεί μέχρι το δεκαπενταύγουστο :lol: :lol: :wave2:

KaTaNaS
18/06/2007, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road


Η διαδρομή ολοκληρώθηκε, και βγήκε στα 135 χιλιόμετρα για τις μοτοσυκλέτες, 140 km για τα αυτοκίνητα.
Η άσφαλτος είναι ελάχιστη, αφαιρέθηκαν κάποια... εύκολα κομμάτια, προστέθηκαν κάποια ακόμη κλειστά και δύσκολα. Είναι κατά 50% καινούργια, ενώ τίποτα δεν θα θυμίζει την παλιότερη, καθώς έχει αλλάξει και η φορά σε πολλά τμήματα!

Γενικώς θα είναι πιο αργή, πιο τεχνική και με αρκετά μικρότερη μέση ωριαία ταχύτητα! Δεν περνάμε σχεδόν καθόλου μέσα από το Χορευτό, την Ζαγορά και το Πουρί! Για ανεφοδιασμό κάτι θα κάνουμε, με μπιτονάκια σε κάποιο σημείο της διαδρομής.

Η κοινή διαδρομή κάπου χωρίζεται για τα 2Τ και τα 4Χ4. Τα 2Τ ακολουθούν ένα καταπληκτικό, πανέμορφο μονοπάτι με ελάχιστες δυσκολίες βατές και ότι πρέπει για άσκηση για όλους! Ένα μονοπάτι - παράδεισος, που σου θυμίζει την ομορφιά του δάσους! Αργότερα, συναντιέται η διαδρομή πάλι με αυτή των 4Χ4 που πηγαίνουν περιφεριακά της συγκεκριμένης περιοχής.

Το Πήλιο συνεχίζει πάντα να είναι πανέμορφο! Καταπράσινο, με τα νερά του, την σκιά του, την δροσιά του, την θάλασσα, την αμμούτσα στην παραλία, την ανάβαση από την Παλιά Μιτζέλα...

Φάγαμε με τον Πύραυλο και μια βρόχα τρελή, γίναμε καραμουσκίδι! Είχαμε κρυφτεί για καμιά ώρα μέσα στις φυλλωσιές του δάσους για να κοπάσει... Μόλις φύγαμε παραπέρα, πάλι ήλιος!
Πολλοί δρόμοι έχουν στρωθεί από το γκρέιντερ και είναι σκέτη οδηγική απόλαυση, ενώ κάποιοι άλλοι έχουν εγκαταληφθεί τελείως, κι έχουν τσαμπουκαλευτεί πολύ, όντας πολύ αργοί και δύσκολοι! Ότι πρέπει δηλαδή!

Για τις μοτοσυκλέτες υπάρχει κι άλλο ένα μονοπάτι που βάλαμε με τον Πύραυλο, συνολικού μήκους 1,5 km, αλλά με τα έμπα - έβγα η διαδρομή μεγαλώνει συνολικά άλλα 4 χιλιόμετρα, που θα κάνουν ΜΟΝΟ όσοι το επιθυμούν από τις κατηγορίες Pro και Enduro! Αυτοί που θα το κάνουν, θα οδηγήσουν περίπου από 30 έως 60 λεπτά παραπάνω! Θα το δηλώσουν από πριν, θα ξεκινήσουν μπροστά από όλους, και στην τελική κατάταξη θα τοποθετηθούν μπροστά από όλους τους υπόλοιπους!

Σας προειδοποιώ:
- Το μονοπάτι είναι ΜΟΝΟ κατηφορικό,
- θα βγει -αναγκαστικά- από όσους μπουν μέσα,
- θα έχει δύο σκούπες -εμένα και τον Πύραυλο- ΜΟΝΟ για ψυχολογική υποστήριξη
- Νερό δεν χρειάζεσται, κυλάει δίπλα σε ρυάκι...
- Είναι ένα παλιό καλντερίμι που καταλήγει μέσα στο Πουρί!
- Είναι η κόλαση προσωποποιημένη, τύφλα νάχει το Red Bull Romaniacs!
- Περισσότερη ώρα είμαστε κάτω από τη μοτοσυκλέτα παρά πάνω της...
- Χρειάζεται καλή φυσική κατάσταση και αρκετές στάσεις για να μην μας γίνει η γλώσσα γραβάτα!
- Το μονοπάτι αυτό, όσοι το "αντέξουν" θα πάμε την Κυριακή πρωί να το κάνουμε ανάβαση με τον φωτογράφο δίπλα μας!!!!

Στον τερματισμό θα δοθεί χρόνος για μπα΄νιο, φαί και ύπνο, για να είμαστε έτοιμοι το βράδυ για χορό, ξανά-φαγητό, Party και ποτό! Φυσικά οι απονομές θα είναι νυχτερινές!!!

KaTaNaS
18/06/2007, 01:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
θα είμαστε εκεί μέχρι το δεκαπενταύγουστο

skepsou to kala an tha mpeis....

ετσι και μπεις εισαι "αλλού" βαθμολογικά!


εχθες στο αττικα πάρτυ στην ανάβυσσο όλοι οι γνωστοι αγνωστοι για αυτο το μονοπατι μιλαγανε!

ίσως να ειναι μια καλή γευση απο ρομανιακς!

ο ντοκ, την έβγαλε ως επι το πληστον ξεκαβαλητος!

σοβαρη ευκαιρεια να ανεβεις σκαλοπατι οδηγικά!

:beer:

:wave2:


και έμαθα και απο Πέτρο, ποιά μονοπάτια κάνατε!

αυτα ειναι πασιγνωστα βρε και απο τα πιο ομορφα, δεν τα ήξερες;


κανε για προπονηση το κατεβασμα κατω απο το τουνελ με το νερό αλλά ανάποδα!


:D

marios8
18/06/2007, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
skepsou to kala an tha mpeis....

ετσι και μπεις εισαι "αλλού" βαθμολογικά!


εχθες στο αττικα πάρτυ στην ανάβυσσο όλοι οι γνωστοι αγνωστοι για αυτο το μονοπατι μιλαγανε!

ίσως να ειναι μια καλή γευση απο ρομανιακς!

ο ντοκ, την έβγαλε ως επι το πληστον ξεκαβαλητος!

σοβαρη ευκαιρεια να ανεβεις σκαλοπατι οδηγικά!

:beer:

:wave2:


και έμαθα και απο Πέτρο, ποιά μονοπάτια κάνατε!

αυτα ειναι πασιγνωστα βρε και απο τα πιο ομορφα, δεν τα ήξερες;


κανε για προπονηση το κατεβασμα κατω απο το τουνελ με το νερό αλλά ανάποδα!


:D


To αν θα μπώ στο μονοπάτι θα εξαρτηθεί απο πολλα.
Κατ αρχάς σε ποιο σημείο της διαδρομής είναι ! Αν είναι στην αρχή της διαδρομής (140 χλμ) και είμαι ξεκούραστος θα μπώ.
Ο Πέτρος με τα 90τοσα κιλάκια θα μπεί σίγουρα. Το xr δεν βοηθάει.
Το πέρασμα απο το τούνελ με την στροφούλα δεν το είχα κάνει αλλα μου άρεσε πολύ :D

:sun: :sun: :sun:

drmel
20/06/2007, 13:09
1. ζέστη
2. θα αργοπορήσεις να φτάσεις, είναι στο τέλος
3. έχει σπρώξιμο πολύ

Είναι δύσκολο και ο καιρός θα το κάνει δυσκολότερο, οι σκούπες δεν θα βοηθήσουν απλά θα σε κοιτάνε.

Θα τα πούμε εκεί.....

marios8
20/06/2007, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από drmel
1. ζέστη
2. θα αργοπορήσεις να φτάσεις, είναι στο τέλος
3. έχει σπρώξιμο πολύ

Είναι δύσκολο και ο καιρός θα το κάνει δυσκολότερο, οι σκούπες δεν θα βοηθήσουν απλά θα σε κοιτάνε.

Θα τα πούμε εκεί.....

:beer: :beer: :wave2:

drmel
20/06/2007, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
:beer: :beer: :wave2:

εγω δεν θα το κάνω!!!!!!!!!!!!!!

marios8
20/06/2007, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από drmel
εγω δεν θα το κάνω!!!!!!!!!!!!!!


drmel έχω ακούσει τόσα τις τελευταίες μέρες για αυτό το μονοπάτι που πραγματικά με έχει προβληματίσει.
Ατομα που είναι χρόνια στο χώρο και λενε οτι δεν θα μπούν :confused:
Κατα 99% ούτε εγώ θα το κάνω.
Αλλα πάντα θα με καίει να μάθω τί θα γινόταν αν εμπαινα :winka: :wave2:

STOYBI
20/06/2007, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
drmel έχω ακούσει τόσα τις τελευταίες μέρες για αυτό το μονοπάτι που πραγματικά με έχει προβληματίσει.
Ατομα που είναι χρόνια στο χώρο και λενε οτι δεν θα μπούν :confused:
Κατα 99% ούτε εγώ θα το κάνω.
Αλλα πάντα θα με καίει να μάθω τί θα γινόταν αν εμπαινα :winka: :wave2:

Μαριε... Θα μπεις και θα το βγαλεις για την παρτυ σου και μονο......

Εκει ειναι η νικη και οχι στο σκαλι ..... :winka:

Προχωρας λιγο --ξεκουραση για να μην καεις ---- και παλι προχωρας λιγο.....

:beer: :beer:

:wave2:

drmel
20/06/2007, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Μαριε... Θα μπεις και θα το βγαλεις για την παρτυ σου και μονο......

Εκει ειναι η νικη και οχι στο σκαλι ..... :winka:

Προχωρας λιγο --ξεκουραση για να μην καεις ---- και παλι προχωρας λιγο.....

:beer: :beer:

:wave2:

είναι καλά να είσαι ο ήρωας του χωρίου αλλά θέλει και σύνεση........
Ο Doc είπε, χρειάζεται να σταθμίσουμε τις δυνατότητες μας και να μην φέρουμε και όλη την διοργάνωση σε απόγνωση.
Το μονοπάτι θα βγεί είτε έτσι είτε αλλιώς, σε πόση ώρα είναι τι θέμα.........

STOYBI
20/06/2007, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από drmel
είναι καλά να είσαι ο ήρωας του χωρίου αλλά θέλει και σύνεση........
Ο Doc είπε, χρειάζεται να σταθμίσουμε τις δυνατότητες μας και να μην φέρουμε και όλη την διοργάνωση σε απόγνωση.
Το μονοπάτι θα βγεί είτε έτσι είτε αλλιώς, σε πόση ώρα είναι τι θέμα.........

Και τοτε.... Για ποιο λογο μπηκε το μονοπατι ???

Μονο για τους ηρωες του χωριου ???

Και ποιοι ειναι αυτοι και με ποια κριτηρια θα μπουν στο μονοπατι ????

Τεσπα... Ο καθενας οπως το βλεπει....

:rolleyes:

marios8
20/06/2007, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI


Προχωρας λιγο --ξεκουραση για να μην καεις ---- και παλι προχωρας λιγο.....


:wave2:

Ρε Κώστα την Δευτέρα πρέπει να πάω για δουλεια και δεν με παίρνει να κάνω πάλι κοπάνα :lol::rotflmao: :lol:


και να σκεφτείς οτι ο αγώνας είναι Σάββατο :D

STOYBI
20/06/2007, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Ρε Κώστα την Δευτέρα πρέπει να πάω για δουλεια και δεν με παίρνει να κάνω πάλι κοπάνα :lol::rotflmao: :lol:


και να σκεφτείς οτι ο αγώνας είναι Σάββατο :D

:beer: :beer:


:wave2:

marios8
20/06/2007, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Και τοτε.... Για ποιο λογο μπηκε το μονοπατι ???

Και ποιοι ειναι αυτοι και με ποια κριτηρια θα μπουν στο μονοπατι ????
:rolleyes:

Μάλλον λογο των ημερών (Red Bull romMANIACS) να μπούμε κάπως στο κλίμα:D

Πέρα απο την πλάκα όταν ο Doc έβγαλε το περισσότερο ποδαράτος, θα είναι όντος αγγούρι.
Σκέψου οτι και στην ανώτερη κατηγορία "Pro" θα είναι προαιρετικό :eyepop:
Επειδή ξέρω τι γίνεται όταν ενα μονοπάτι μπουκώσει (που θα μπουκώσει είναι σίγουρο) δεν νομίζω απο ένα σημείο και ύστερα οτι θα είναι διασκέδαση.
Τελος πάντων το μονοπάτι θα τσεκαριστεί και με την κατάλληλη παρέα :winka: θα το ξαναεπισκεφτούμε.:wacko: :wave2:

Doc Off-Road
20/06/2007, 20:00
Χαιρετε!

Για τις μετρησεις:

Μετραω με σαμπρελα και 16 psi η mousse. Οι μετρησεις τετραπλοτσεκαρονται με το ΙΜΟ
Το λαθος με την ασφαλτο... αντιπυρικη ηταν πατατα... Ηθελα να φαρδυνω νο δρομο, και στο προγραμμα το περασε για ασφαλτο και το μαυρισε... Οι μετρησεις βγαιναν ομως μπαμ!

Για το Πηλιο:

Το μονοπατι ειναι καλντεριμι κατηφορικο με πετρα και στενες στροφες - φουρκετες υπο κλιση, που πρεπει αναγκαστικα να ξεκαβαλησεις, εκτος αν εισαι πολυ ψηλος.
Στο μονοπατι μπηκα με το βαριδι μου, και αργησα. Αν ειχα το WR 250 F θα ειχα ξεμπερδεψει πολυ γρηγοροτερα. Ο Πυραυλος με διχρονο CR 250 προχωρουσε αρκετα γρηγοροτερα μπροστα μου, και ειναι και κοντυτερος. Ειχε ομως το μισο βαρος σε μοτοσυκλετα. Εφαγε και δυο ψιλες, εγω δεν ηθελα να πεσω με τιποτα! Οδηγαω με βραχιονα που κραταει μεγαλο GPS πανω στο τιμονι, πολλα οργανα και RB, γεματα ρεζερβουαρ... Δεν με παιρνει να πεσω. Με το 250 σιγουρα θα ορμαγα περισσοτερο, δεν θα με ενοιαζε να ψιλοπεσω - ακουμπησω κατω.

- καλο θα ηταν να υπαρχει μιζα σε 4Τ! Το ξελιγωμα της μανιβελας οντας κουρασμενος ειναι απαισιο!
- Αν βρεχει, δεν θα μπει...
- Πολλα σημεια ειναι προτιμοτερο να εισαι ξεκαβαλλητος, παρα πανω! Πας πιο σβελτα.
- Στην αρχη εχει ενα ψαρωτικο γκρεμι 10μετρο, για 20 μετρα μηκος, οπου θα σας δενω με μποντριε και καραμπινερ για λογους ασφαλειας.
- Προβληματα στην οργανωση ΔΕΝ θα δημιουργηθουν. Οσοι δεν... θα βγαλουμε τα μηχανακια την Κυριακη. Ολα θα γινουν. Η οργανωση εχει τις υποχρεωσεις που αναλαμβανει. Αλλιως δεν θα το προτεινα το μονοπατι. Το βαζω ξεροντας οτι θα το ακολουθησουν λιγοι, ετσι για να γουσταρουμε.
- Ο φοβος στο μονοπατι ειναι ο εξης: Οσο λιγοτερη η τεχνικη και η εμπειρια, τοσο περισσοτερη η κουραση. Οσο περισοτερη η κουραση, τοσο περισσοτερα τα λαθη. Οσο περισσοτερα τα λαθη, τοσο ξανααυξανεται η κουραση (π.χ. αν σου φυγει λιγο παρακατω στην κατηφοριτσα εκει που πας να στριψεις επιτοπου... σου βγαινει το λαδι να το τραβηξεις οπισθεν για να ξαναμπεις στο πατημα...). Οι παλμοι ανεβαινουν, ο ιδρωτας ποταμι, το εφραγμα ΕΡΧΕΤΑΙ!!!! Χαχαχαχα! Πλακα κανω...
- Οσο η κουραση αυξανεται, τοσο ερχονται οι τουμπιτσες. Τουμπιτσες πανω στα βραχακια = χτυπημενα καρτερ αν λειπουν ποδιες, καπακια, μανετες, ποδια...
- Το μονοπατι βγαινει σε 20' αλλα και σε 60'. Τοσο υπολογιζω και ειναι λογικοτατο σε οσους το επιχειρησουν.

Στο μονοπατι να μπουν:
- οσοι αισθανονται κατ αρχην δυνατοι και γυμνασμενοι. Λογω του οτι ειναι κατηφορικο, παιζει περισσοτερο ρολο η αντοχη και λιγοτερο η τεχνικη.
- οσοι γουσταρουνε - πανω απο ολα!
- οσοι εχουν δοκιμασει την μαζωχαδα αναλογων περασματων
- οσοι ειναι ετοιμοι να βοηθησουν και να βοηθηθουν
(παντα ισχυει ο νομος: βοηθαω τον μπροστινο μου, για να με βοηθησει ο πισω μου)
- οσοι εχουν λιγοτερα απο 450 cc, μιζα, ελαφρυτερα μηχανακια.
- οσοι νομιζουν οτι 130 χλμ δεν τους φτανουν, και θελουν τα 5 παραπανω για να οδηγησουν μια ωρα ακομη
- οσοι θελουν καλες φωτογραφιες
- οσοι ειναι ετοιμοι να ακουνε τις συμβουλες του Πυραυλου και εμενα που θα ειμαστε μεσα.

Το μονοπατι ειναι στην αρχη του αγωνα, μετα απο 30 χιλιομετρα, στο Πουρι.

Οτι θελετε στην διαθεση σας!

Τα λεμε πανω...

Doc Off-Road
20/06/2007, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από drmel
είναι καλά να είσαι ο ήρωας του χωρίου αλλά θέλει και σύνεση........
Ο Doc είπε, χρειάζεται να σταθμίσουμε τις δυνατότητες μας και να μην φέρουμε και όλη την διοργάνωση σε απόγνωση.
Το μονοπάτι θα βγεί είτε έτσι είτε αλλιώς, σε πόση ώρα είναι τι θέμα.........

Σε απογνωση δεν ερχεται η οργανωση. Αλλα αν καποιος δεν "τοχει", δεν υπαρχει λογος να το δοκιμασει στο Πηλιο, για το δικο του καλο!

Στην αναγκη το παραταει και του το βγαζουμε, αλλα θα ειναι εκτος αγωνα!!!!! :bigcry: :bigcry: :bigcry: :cry: :cry:

Doc Off-Road
20/06/2007, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Και τοτε.... Για ποιο λογο μπηκε το μονοπατι ???

Μονο για τους ηρωες του χωριου ???

Και ποιοι ειναι αυτοι και με ποια κριτηρια θα μπουν στο μονοπατι ????

Τεσπα... Ο καθενας οπως το βλεπει....

:rolleyes:

Σωστες ερωτησεις, νομιζω οτι απαντησα!:winka: :)

marios8
21/06/2007, 19:52
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

KaTaNaS
21/06/2007, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
:a013:

marios8
01/07/2007, 17:17
Παίδες το Πήλιο είναι ο παράδεισος του εντουρά :a30:
Μακράν το πιο όμορφο Tail ride .
Τα είχε όλα . Το πρωί φύγαμε με καταρρακτώδη βροχή:eyepop: . Οταν φτάσαμε στον Βόλο κάναμε σάουνα απο την ζέστη :sun: και κατα την επιστροφή κοντά στο χιονοδρομικό είχε μια ομίχλη που δεν έβλεπες την μύτη σου :hypnotize .
Τα μέρη ήταν πραγματικά απίστευτα :wacko: .
Τα του αγώνα όταν ξεπιαστούμε :lol: :rotflmao: :wave2:

Τα παιδιά απο το φόρουμ που πήραμε μέρος (εκτός και αν είναι καποιος που δεν τον γνωρίζω) ήταν εκτός απο μένα η Τάνια , ο drmel, o Mίλτος με το Drz , o Λείψιππος (ή αλλιώς Daniel Elena :D ) και γκες στάρ χωρίς να τρέχει (ακόμα :smilea: ) ο zubitos.
Μπράβο σε όλους :beer: :beer:
Δυστυχώς ο Κατάνας δεν κατάφερε να ανέβει :( . Δεν πειράζει Σταύρο στο επόμενο :wave2:

jasondakar
01/07/2007, 20:46
γμτ φαση ακουγετε

tati
02/07/2007, 08:32
Πραγματικά πανέμορφο το Πήλιο!! Απίστευτες διαδρομές μεσα στο βουνό...
Αυτή η πρωινή βροχή έκανε το βουνό ακόμα πιο όμορφο και διασκεδαστικό μιας και έφτιαξε ενα τεραιν καταπληκτικό:)

είχε απ όλα ο αγώνας.........αμμο,λάσπη, σκόνη-πούδρα, πέτρες, κοτρώνες, χαλίκια,φύλλα:lol:

ψυχολογία πολύ φορτισμένη στην αρχή ειδικά με την εκκίνηση στην άμμο...

τελικά πλάκα είχε, δε θέλει κόπο τρόπο θέλει.........εδώ ταιριάζει αυτό γάντι:lol:

άργησα λίγο να μπώ στο ρυθμό που ήθελα να πηγαίνω, μέχρι να τα βρώ με τον ευατό μου:wacko: μόλις πιάσαμε ενα πολύ καλό ρυθμό με τον συναγωνιστή μου:) βγάζουμε και αυτό το μονοπάτι το πανέμορφο, ενα καλό χάσιμο (που νομίζω οι περισσότεροι χάθηκαν εκεί) και μετά ενα ωραιότατο σκασμένο μπροστινό για το dr :cry:

δε γινόταν αλλιώς κάναμε κάποια χιλιόμετρα και μετά σταματήσαμε να αλλαξουμε σαμπρέλα.
Πρεπει να χάσαμε ενα γεμάτο μισάωρο και παραπάνω μέχρι να γίνει η αλλαγή, κόσμος να μας περνάει μέχρι και τα αμάξια μας έφτασαν:lol:

οργανωμένος όπως πάντα με εργαλεία, τρόμπες, σαμπρέλες, τα πάντα κάναμε την αλλαγή και βουρρρρρρρρρρ........πάλι off the road:D

μπορεί να στεναχωρήθηκα κάπως που εάν δε συνέβαινε αυτό το απρόοπτο θα συνεχίζαμε και θα τερματίζαμε λογικά έτσι όπως το είχαμε σκεφτεί αλλά απο την άλλη αυτή ειναι η μαγεία και του βουνού και των αγώνων, και η μαγεία του εντουρά να προσαρμόζεσαι και να αντιμετωπίζεις το απρόοπτο.

Βέβαια αυτό θελει και την κατάλληλη προετοιμασία, γιατί για παράδειγμα εαν εμενα εγώ απο λάστιχο ακόμα εκεί θα ήμουν γιατι δεν είχα μαζί μου ουτε μια βίδα:lol: :blush: (μονο δυο πρωην σπασμένες μανέτες:lol: )

δρόμο πολύ είχαμε μπροστά μας ακόμα περίπου στη μέση είμασταν ακόμα, συνεχίσαμε με πολύ καλή διάθεση και όρεξη και τερματίσαμε τον αγώνα.
:sun:

βέβαια όπως συνηθίζω........τη τούμπα μου την έφαγα μόλις τερμάτισα (παλι στην αμμο) αφού περασα την αψίδα. Πιάνεται?:rotflmao:



καλή επιστροφή σε όλους που είναι ακόμα πάνω:beer:

dirtbird
02/07/2007, 09:06
Tati , δεν είχε κόντρα το λάστιχο του DR?
Eιδικά εάν είναι μπροστινό, με την κατάλληλη οδήγηση, βγαίνουν ΑΝΕΤΑ 80 χλμ. :confused: :confused:

dirtbird
02/07/2007, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Tati , δεν είχε κόντρα το λάστιχο του DR?
Eιδικά εάν είναι μπροστινό, με την κατάλληλη οδήγηση, βγαίνουν ΑΝΕΤΑ 80 χλμ. :confused: :confused:

... να διευκρινίσω με λάστιχο off-road (που υποθέτω ότι φόραγε):wave2:

tati
02/07/2007, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Tati , δεν είχε κόντρα το λάστιχο του DR?
Eιδικά εάν είναι μπροστινό, με την κατάλληλη οδήγηση, βγαίνουν ΑΝΕΤΑ 80 χλμ. :confused: :confused:

είχε και ειχε ήδη βγάλει αρκετά χιλιόμετρα και το καθυστερούσε αλλά είχε αρχίσει να ξεζαντάρει το λάστιχο..

(ασε καλύτερα που αλλαξαμε γιατί μετά ήρθαν τα κοτρώνια και οι πετρινες ανηφοριές)

marios8
02/07/2007, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
βγαίνουν ΑΝΕΤΑ 80 χλμ. :confused: :confused:


dirtbird αυτά τα συγκεκριμένα χιλιόμετρα δεν εβγαιναν :D .
Μπράβο Τάνια :beer: :wave2:

αχ αυτή η άμμος :a37:

tati
02/07/2007, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
dirtbird αυτά τα συγκεκριμένα χιλιόμετρα δεν εβγαιναν :D .
Μπράβο Τάνια :beer: :wave2:

αχ αυτή η άμμος :a37:



συγχαρητήρια και σε εσένα Μάριε!! δεν ξερω γιατί αλλα είμαι πολύ περήφανη για σένα:lol:

(ισως επειδή ξεκινήσαμε και οι δύο απο το μοτο;) )

ΥΓ o γιός σου είναι κουκλάκι!!:) :)

KaTaNaS
02/07/2007, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
ΥΓ o γιός σου είναι κουκλάκι!!:) :)

βρε θηριο! οικογενειακώς; :beer: :beer: :beer:

μυεις τον μικρο πονηρε ε;:lol:


:wave2: :wave2: :wave2:


μπραβο σας παιδες! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ :beer: :beer: :beer:

marios8
02/07/2007, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
συγχαρητήρια και σε εσένα Μάριε!! δεν ξερω γιατί αλλα είμαι πολύ περήφανη για σένα:lol:

(ισως επειδή ξεκινήσαμε και οι δύο απο το μοτο;) )

ΥΓ o γιός σου είναι κουκλάκι!!:) :)

Σε ευχαριστώ :beer:

Η αλήθεια είναι οτι επειδή γράφουμε και οι 2 στο μοτο κάθε φορά που βλέπω την Τάνια (και τον Κατάνα) αισθάνομαι οτι έχω και έναν δικό μου ανθρωπο :beer: :beer: :wave2:

marios8
02/07/2007, 16:30
Λοιπόν έχουμε και λέμε.
Αυτός ο αγώνας τα είχε όλα. Βροχή- ήλιο – ζέστη – κρύο – λάσπες – ξεραΐλα- ………….

Βροχή λοιπόν το πρωί του Σαββάτου και να προσπαθούμε να περάσουμε το road book κάτω από κάτι τέντες. Σκέτη ταλαιπωρία.
Ευτυχώς έφευγα με το νούμερο 49 οπότε είχα αρκετό χρόνο για να πάρω εκκίνηση.
Πριν ξεκινήσω βλέπω τον Σκίουρο να του έχει βγεί η γλώσσα γραβάτα για να βάλει μπροστά το KDX αλλα αυτό πεισματικά να μην παίρνει.
Τελικά το Kawasaki δεν του έκανε τα χατίρι οπότε αγώνας τέλος :sad:
Με το νούμερο 48 ξεκινάει ο Μίλτος με το DRZ ο οποίος δεν έχει κοντέρ και αποφασίζουμε να πάμε μαζί.

9:46 μεσα στην άμμο παίρνω εκκίνηση. Εδώ να πώ ότι πρώτη φορά οδηγούσα σε άμμο και με δυσκόλεψε ιδιαίτερα . Νομίζω ότι είναι θέμα συνήθειας.
Με το που τελείωνε η παραλία με περίμενε ο Μίλτος και φύγαμε.
Η βροχή έπεφτε δυνατά και τα πρώτα χιλιόμετρα αναγνωριστικά.(γλίτωσα και 1 τουμπίδι σε τσιμεντοφουρκέτα):hypnotize
Αρχίζουμε να πιάνουμε κόσμο .
Όπου μπορούσα γύριζα το κεφάλι πίσω και ο Μίλτος κολλημένος στη ρόδα μου.
Το λασπωμένο τεραίν μέσα στα δάση οξιάς έδινε μια άλλη πινελιά στον αγώνα.
Φτάνουμε(ω) στο πρώτο ΣΕΔ κοιτάω πίσω, πουθενά ο Μίλτος :confused:
Ενημερώνω τα παιδιά του ΣΕΔ και πάνω που πάω να φύγω, ακούω μια φωνη.
« Μάριε πρόσεχε μην τρέχεις, θα πέσεις» Ποιος άλλος ο Ayrton .:smokin: ..................

marios8
02/07/2007, 16:34
………συνεχίζω χωρίς απρόοπτα (αν εξαιρέσουμε αρκετά αγροτικά που συνάντησα) και με τέρμα γκάζι έως το μονοπάτι.
Εκεί βλέπω κολλημένα αρκετά άτομα.
Πάω και εγώ παίρνω θέση και περιμένω να ξεφρακάρει.
2 μηχανές πιο μπροστά βλέπω να περιμένει μια γνωστή φιγούρα.

-Πέτρο εδώ είσαι πουλάκι μου? (Ο ιατροδικαστής) :D

Με τα πολλά βγαίνουμε στο χώμα από διαφορετικές πλευρές και αρχίζω να τον κυνηγώ. Έβλεπα το κολοφάναρο από το ΚΤΜ και έλεγα τώρα θα σε πιάσω.
Με τα πολλά και αφού έχουμε δώσει αρκετές μάχες αγκώνα με αγκώνα του χώνομαι σε μια κατηφορική και του φωνάζω. Καθώς περνάω βλέπω ότι ήταν ένα παιδί με EXC 250 και όχι ο Πέτρος. Προφανώς ο άνθρωπος είχε πάθει πλάκα με έναν άγνωστο παλαβό με ΧR να τον κυνηγαει και να του φωνάζει :blush: .. Ντροπιασμένος συνεχίζω στην σκόνη του Πέτρου και αφού πέτυχα την Τάνια με τον Λευτέρη να έχουν πάθει λάστιχό φτάνουμε στον Βόλο. Εκεί μετά το ΣΕΔ χάνω τον Πέτρο ο οποίος έκανε λάθος σε μια τουλίπα.

Χωρις απρόοπτα στην επιστροφή (εκτός από την ομίχλη στα ψηλά που περισσότερο σε έφτιαχνε παρα σε χάλαγε) και αφου περνάω από καταπληκτικά μέρη η κουραση εχει αρχίσει να κάνει την εμφάνιση της. Καμιά 20 αριά χιλιόμετρα πρίν το τέλος με πιάνει μια κράμπα στο δεξί πόδι (από την πολλή γυμναστική όπως πολύ σωστά μου είπε ο Αλέξης) . Για 5 λεπτά πήγαινα με το δεξί πόδι τεντωμένο.:eyepop:
Ο τερματισμός είναι κοντά και η ψυχολογία μου μεγαλώνει.
Ξαφνικά ακούω από πίσω μου φασαρία. Μέχρι να καταλάβω τι έγινε με περνάει ο Κarka σαν σταματημένο και ξαναστέλνει την ψυχολογία στο σωστό μέρος. :lol:

Το τελευταίο αμμουδερό ήταν μια κόλαση .
Τερματίζω πετάω το μηχανάκι (να είναι καλά ο Σκίουρος που το μάζεψε ) και παραδίδω την κάρτα μου.
Άλλη μια περιπέτεια είχε λάβει τέλος.

Οι στόχοι όπως πάντα γνωστοί
- Να διασκεδάσω
- Να Τερματίσω
- Να μην τραυματιστώ
Βέβαια και το κυπελάκι που χτύπησα για να μου θυμίζει το όμορφο σαββατοκύριακο στο Πήλιο δεν με στεναχώρησε.
Το κλίμα των αγωνιζομένων ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.
Είναι αυτό που μου έχει κάνει την μεγαλύτερη εντύπωση σαν νέος στο χώρο (δυστυχώς μόνο στο χώρο).
Όλοι μια μεγάλη παρέα. Νομίζω ότι αυτό είναι το πιο σημαντικό και όλα τα άλλα έρχονται σε 2η μοίρα
Τέλος ευχαριστώ τον Doc που μας βοήθησε να δούμε το Πήλιο από άλλη οπτική γωνία.


:sun: :sun: :sun:

KaTaNaS
02/07/2007, 17:08
:a18: :a19:


:a32: :a32: :a32:

zubitos
02/07/2007, 17:44
μπράβο στον Μάριο που εάν και στην πρώτη του συμετοχή στην μεγάλη κατηγορία(enduro) δεν μάσησε και ήρθε 6ος.(8ος Γενικης)

Τάνια για σένα τι να πώ......... :a23: :a23: :a23:

ομορφαίνεις το χώρο με την παρουσία σου.

:a18: και στους δύο.

STOYBI
02/07/2007, 18:04
Μπραβο και στους δυο σας παιδια......... :D

:beer: :beer: :beer:


:wave2:

Trickster
02/07/2007, 19:57
;) :a18:

Μπράβο Μάριε και Τάνια!!!

STOYBI
02/07/2007, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
είχε και ειχε ήδη βγάλει αρκετά χιλιόμετρα και το καθυστερούσε αλλά είχε αρχίσει να ξεζαντάρει το λάστιχο..

(ασε καλύτερα που αλλαξαμε γιατί μετά ήρθαν τα κοτρώνια και οι πετρινες ανηφοριές)

Τανια... Σε εκτακτη αναγκη αλλη φορα......

Βοηθα την κοντρα.... :winka:

:beer: :beer:

:wave2:


95043

tati
03/07/2007, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
μπράβο στον Μάριο που εάν και στην πρώτη του συμετοχή στην μεγάλη κατηγορία(enduro) δεν μάσησε και ήρθε 6ος.(8ος Γενικης)

Τάνια για σένα τι να πώ......... :a23: :a23: :a23:

ομορφαίνεις το χώρο με την παρουσία σου.

:a18: και στους δύο.

σε ευχαριστώ παρα πολύ!! γιατί βρε δε μου μίλησες να ξέρω πως είσαι εσύ!!
ποιός ήσουν??:sick: :lol: την επόμενη φορά ε!!

Stoubi!! ευχαριστώ για τη φωτό, το εχω κανει και εγώ αυτό και αν δε κανω λαθος με το mario ειμασταν παλι μετα απο εκείνη τη βόλτα της Ε75 που εμεινα και εγώ απο μπροστινό και το δέσαμε με τα ταϊερ απ!! αλλα΄οπως ειπα πριν προτιμήσαμε να το αλλαξουμε και να χασουμε χρόνο και να ευχαριστηθούμε τη διαδρομή μιας και δε θελαμε να συνεχίσουμε με την "ανάλογη" οδήγηση που θα αναγκαζόμασταν αν ηταν σκασμένο.

marios8
03/07/2007, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
σε ευχαριστώ παρα πολύ!! γιατί βρε δε μου μίλησες να ξέρω πως είσαι εσύ!!
ποιός ήσουν??:sick: :lol: την επόμενη φορά ε!!

αν δε κανω λαθος με το mario ειμασταν παλι μετα απο εκείνη τη βόλτα της Ε75 που εμεινα και εγώ απο μπροστινό και το δέσαμε με τα ταϊερ απ!!

Nαι πέρσι και έκαναν καλή δουλεια τα ταιρ απ. Ηταν και ο Ταχυδρόμος μαζι :beer: :wave2:

Nik0s
03/07/2007, 11:59
Μπράβο ρε παιδιά! :beer: :beer:

Την Παρασκευή ανέβαινα την εθνική προς Λαμία και πέτυχα στην πρώτη BP μετά τα διόδια ένα τζιπάκι με τρέιλερ και 3 μηχανάκια πάνω...

δεν ζήλεψα... :wacko:

καθόλου :alien: :bawl:

Cpt. Haddock
03/07/2007, 12:06
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

marios8
04/07/2007, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Μπράβο ρε παιδιά! :beer: :beer:

Την Παρασκευή ανέβαινα την εθνική προς Λαμία και πέτυχα στην πρώτη BP μετά τα διόδια ένα τζιπάκι με τρέιλερ και 3 μηχανάκια πάνω...

δεν ζήλεψα... :wacko:

καθόλου :alien: :bawl:

Aν το τζιπάκι ήταν Τζιμι και τα μηχανάκια κοκκινο (xr 250r)- πορτοκαλί (exc 200) - πράσινο (kdx 200) επρεπε να κορνάρεις :beer: :beer: :wave2:

Nik0s
04/07/2007, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Aν το τζιπάκι ήταν Τζιμι και τα μηχανάκια κοκκινο (xr 250r)- πορτοκαλί (exc 200) - πράσινο (kdx 200) επρεπε να κορνάρεις :beer: :beer: :wave2:


όχι, ήταν ένα λίγο μεγαλύτερο, πράσινο... τα μηχανάκια δεν πρόλαβα να τα προσέξω πολύ, αλλά όλα φέρανε τον "εξοπλισμό" :winka:

marios8
04/07/2007, 14:19
Aποτελεσματα εδώ

http://www.trailride.gr/images/news/TR/pilio07/2t.pdf

marios8
07/07/2007, 18:42
Αντε να βάλουμε και καμιά φωτο

1. Απίστευτα μέρη.


95745

marios8
07/07/2007, 18:45
2. Και πιο ανοικτά κομμάτια


95746

marios8
07/07/2007, 18:47
3. Χαμός στην παραλία


95747

marios8
07/07/2007, 18:50
4. Και ο τερματισμός


95748

marios8
07/07/2007, 18:54
Κάποιοι είχαν και τις "στιγμές" τους :eyepop: Romaniacs το κάναμε :lol:


95749

jasondakar
07/07/2007, 20:19
1 φωτο απλα ολα τα λεφτα. αχ και εγω ο μλκς πινω καφε:bawl:

Leipsippos
18/07/2007, 11:58
Stamathses kai abgazes fvto sti mesi tou agvna re trele?

Emeiw kaname tsigaro en kinisi (oso mporese dld o Alexis me oli ayth thn petra meta ton Bolo, to timoni douleue yperwries!!)

marios8
18/07/2007, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
Stamathses kai abgazes fvto sti mesi tou agvna re trele?

Emeiw kaname tsigaro en kinisi (oso mporese dld o Alexis me oli ayth thn petra meta ton Bolo, to timoni douleue yperwries!!)

Δεν μιλάω σε Γάλλους :lol: :rotflmao: :lol:

:beer: :beer: :beer: :wave2:

Leipsippos
25/07/2007, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Δεν μιλάω σε Γάλλους :lol: :rotflmao: :lol:

:beer: :beer: :beer: :wave2:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Xaxaxaxaxaxaxa!
Swbinistare!!