PDA

View Full Version : Isde Serres 2008



KaTaNaS
06/06/2007, 13:21
INTERNATIONAL SIX DAYS ENDURO SERRES 2008




ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ (http://www.off-road.gr/article999.html)


91673

KaTaNaS
06/06/2007, 13:22
ένα ρίγος και μια θλίψη με διακατέχει...

θα προλάβουμε άραγε Stou?

fantacid
06/06/2007, 13:37
πως κ πως περιμενουμε!!!

:a8: :a8: :a8:

STOYBI
06/06/2007, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ένα ρίγος και μια θλίψη με διακατέχει...

θα προλάβουμε άραγε Stou?

Ετοιμοι θα ειμαστε ρε....:D

Εσυ με καινουργιο μηχανακι και εγω με καινουργιο διαζυγιο !! :D

Αλλα θα ειμαστε ετοιμοι !!!!!

:a10:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

byron
06/06/2007, 15:10
May the force be with both of you

:beer:

zubitos
15/06/2007, 23:43
δεν το συζητώ,θα παίξει αδειούλα τον Σεπτέμβρη του 2008 και θα παρακολουθήσω ως θεατής και τις 6 ημέρες.

Υ.Γ ωραίο το video της παρουσίασης του αγώνα.

Υ.Γ 2 τι σώσημο έκανε το άτομο στο 1:08 του video :a53: :a53: :a53:

marios8
20/06/2007, 19:02
Aυτά δεν χάνονται. :beer: :beer: :beer: :wave2:

slacker
28/01/2008, 10:40
ISDE 2008 Στις Σέρρες οι ''Ολυμπιακοί'' της μοτοσικλέτας


Τους αγώνες, που θα πραγματοποιηθούν στο αυτοκινητοδρόμιο Σερρών και στις πλαγιές του Λαϊλιά, αναμένεται να παρακολουθήσουν περί τους 15.000 θεατές

Της Σοφίας Χριστοφορίδου

Για πρώτη φορά η Ελλάδα φιλοξενεί μια κορυφαία διοργάνωση του μηχανοκίνητου αθλητισμού. Πρόκειται για το διεθνή αγώνα International Six Days Enduro -ISDE, που ανέλαβε να διοργανώσει η Λέσχη Αυτοκινήτου Μοτοσικλέτας Σερρών, σε συνεργασία με το δήμο και τη νομαρχία και θα πραγματοποιηθεί 1-6 Σεπτεμβρίου. Η οργανωτική επιτροπή χαρακτηρίζει τους αγώνες "ολυμπιάδα του μηχανοκίνητου αθλητισμού"


"Πρόκειται για ένα τεράστιο αθλητικό γεγονός, με αναπτυξιακές διαστάσεις για το νομό Σερρών. Προσδοκούμε ότι η μεγάλη προβολή των Σερρών, λόγω των αγώνων, θα δώσει μεγάλη ώθηση και στον τουρισμό", ανέφερε στη "ΜτΚ" ο νομάρχης Σερρών Στέφανος Φωτιάδης, προσθέτοντας: "Ο νομός Σερρών θα είναι για το 2008 η πρωτεύουσα του μηχανοκίνητου αθλητισμού".

ΤΑ ΚΕΡΔΗ

Συνολικά 2.500 αθλητές, μηχανικοί, μέλη των ομάδων, κριτές, δημοσιογράφοι και παράγοντες του μηχανοκίνητου αθλητισμού θα βρεθούν για δύο εβδομάδες στις Σέρρες. Τους αγώνες, που θα πραγματοποιηθούν στο αυτοκινητοδρόμιο Σερρών και στις πλαγιές του Λαϊλιά, αναμένεται να παρακολουθήσουν περί τους 15.000 θεατές. Λόγω της εύκολης πρόσβασης από την Ευρώπη, όπου εντοπίζεται και ο βασικός πυρήνας του αθλήματος, αναμένονται πολλοί τουρίστες από το εξωτερικό για τις έξι μέρες που διαρκούν οι αγώνες. Ήδη υπάρχουν κρατήσεις από την Ολλανδία και τη Νέα Ζηλανδία, ενώ μεγάλος αριθμός θεατών αναμένεται και από την Ιταλία, η ομάδα της οποίας αναδείχθηκε πρωταθλήτρια στην περσινή διοργάνωση.
Η πόλη που φιλοξενεί τον αγώνα, πέρα από το κέρδος της διεθνούς προβολής, έχει και άλλα σημαντικά οφέλη. Για παράδειγμα, στην πόλη της Νέας Ζηλανδίας, όπου διεξήχθη το ISDE του 2006, ο συνολικός τζίρος που σημειώθηκε κατά το δεκαπενθήμερο του αγώνα ήταν 15 εκατ. δολάρια, σύμφωνα με τις εκτιμήσεις των τοπικών αρχών. Δεδομένου ότι ο νομός Σερρών διαθέτει 2.000 κλίνες και άρα μόλις που καλύπτεται το σύνολο των συμμετεχόντων στους αγώνες, οι περισσότεροι από τους θεατές θα πρέπει επιλέξουν είτε το κάμπιγκ του Λαϊλιά και της Ασπροβάλτας είτε το δωμάτιο ενός ξενοδοχείου στους γειτονικούς νομούς Θεσσαλονίκης, Δράμας και Κιλκίς ή ακόμη και στη Βουλγαρία.

Ο ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗΣ

Την οργάνωση αυτού του διεθνούς αθλητικού γεγονότος ανέλαβε η Λέσχη Αυτοκινήτου Μοτοσικλέτας Σερρών (ΛΑΜΣ). Δεν είναι η πρώτη φορά που η Λέσχη αναλαμβάνει μια μεγάλη διοργάνωση. Ήδη, με την ευθύνη της πραγματοποιήθηκαν στις Σέρρες οι αγώνες του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Enduro, του Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Supermotard, καθώς και πλήθος αγώνων εθνικών πρωταθλημάτων κάθε είδους αγώνων, ταχύτητας, enduro, supermotard κ.ά. Επιπλέον, το επιτελείο της έχει από το 2006 την ευθύνη για τη χρονομέτρηση όλων τα αγώνων του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Enduro.

Ως προς την ετοιμότητα για τη διοργάνωση των αγώνων, αυτή θα κριθεί κατά την έναρξη, σημειώνει στη "ΜτΚ" ο πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής και πρόεδρος της ΛΑΜΣ Χρήστος Κωσταντινίδης. "Μην ξεχνάτε ότι για τους Ολυμπιακούς μέχρι και την τελευταία μέρα γίνονταν έργα. Εμείς έχουμε ετοιμότητα σε μεγάλο βαθμό. Τα κτιριακά του αυτοκινητοδρομίου Σερρών, από όπου θα ξεκινάει κάθε μέρα ο αγώνας, θα είναι έτοιμα το Μάρτιο. Η υπόγεια οδός, που περνά κάτω από τη σιδηροδρομική γραμμή και οδηγεί στο αυτοκινητοδρόμιο, ολοκληρώνεται εντός των ημερών. Απομένει η ασφαλτόστρωση του δρόμου προς τον Λαϊλιά, έργο για το οποίο υπάρχει ανάδοχος, και κάποιες πολύ μικρές παρεμβάσεις".

ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΙΟ

Ο χώρος που θα ξεκινήσει και θα τελειώσει ο αγώνας είναι το Αυτοκινητοδρόμιο Σερρών. Πρόκειται για τη μοναδική πίστα τέτοιου είδους στην Ελλάδα. Λειτουργεί εδώ και δέκα χρόνια και ως δημοτική επιχείρηση αποτελεί πρότυπο, καθώς είναι από τις ελάχιστες πανελλαδικά που δεν επιχορηγείται από το δήμο και είναι κερδοφόρα. "Είμαστε κλεισμένοι για όλα τα Σαββατοκύριακα του 2008. Αν υπήρχε δυνατότητα, θα μπορούσαμε να είχαμε κρατήσεις και για όλο το 2009", σημειώνει μιλώντας στη "ΜτΚ" ο Δημήτρης Σωτηριάδης, αντιδήμαρχος Σερρών και διευθύνων σύμβουλος του αυτοκινητοδρομίου. Δεν είναι όμως μόνο οι ιδιώτες αλλά και ομάδες από την Ελλάδα και όλη την Ευρώπη που χρησιμοποιούν την πίστα. Μάλιστα, μέχρι να γίνει η πίστα της Κωνσταντινούπολης, εδώ γινόταν το πρωτάθλημα των ομάδων της Τουρκίας.

Όσο για το ISDE, ο αντιδήμαρχος δηλώνει: "Εμείς βάλαμε τον πήχη πολύ ψηλά. Θα διοργανώσουμε τους καλύτερους αγώνες και φιλοδοξούμε οι επισκέπτες που θα έρθουν από όλο τον κόσμο να μείνουν απόλυτα ικανοποιημένοι".


Μόνο οι αθλητές θα είναι 450 από 35 χώρες

Το International Six Days Enduro διοργανώνεται από το 1913 και είναι μία από τις μακροβιότερες διοργανώσεις του μηχανοκίνητου αθλητισμού. Με τον αγώνα αντοχής κλείνει κάθε χρόνο το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Enduro. Στον αγώνα 1.500 χιλιομέτρων συμμετέχουν οι πρωταγωνιστές του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος με τη "φανέλα" των εθνικών ομάδων, προσδίδοντας ιδιαίτερη βαρύτητα στο θεσμό. Παράλληλα, στον αγώνα συμμετέχουν και μεμονωμένοι οδηγοί, πάντα όμως υπό τη σημαία της χώρας τους.

Το ISDE διοργανώνεται κάθε χρόνο σε διαφορετική χώρα. Πριν από τέσσερα χρόνια η Ελλάδα ανέλαβε τον αγώνα -για πρώτη φορά στην ιστορία της διοργάνωσης- αφήνοντας πίσω της την Πορτογαλία και τη Γερμανία, που ήταν επίσης υποψήφιες. Το 2007 ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στη Χιλή, όπου έδωσαν το παρών και εκπρόσωποι της οργανωτικής επιτροπής από τις Σέρρες.
Στη διοργάνωση των Σερρών, που θα πραγματοποιηθεί από την 1η ως την 6η Σεπτεμβρίου του 2008, συμμετέχουν 450 αθλητές από 35 χώρες. Πρόκειται για την πολυπληθέστερη και πλέον απαιτητική διοργάνωση που έχει πραγματοποιηθεί ποτέ στην ιστορία του μηχανοκίνητου αθλητισμού στη χώρα μας. Μάλιστα, όπως σημειώνει ο πρόεδρος της Λέσχης Αυτοκινήτου Μοτοσικλέτας Σερρών, ο αριθμός των αθλητών θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερος, αλλά περιορίστηκε για να μπορέσει η περιοχή να καλύψει τις ανάγκες φιλοξενίας.

Ιαν 27, 2008

http://www.makthes.gr/index.php?name=News&file=article&sid=11952

H.A.Balafoutre
28/01/2008, 13:47
Εγώ ήδη έχω δηλώσει εθελοντής για όπου με χρειαστούνε εδώ κι ένα μήνα.

Πανικός θα γίνει.....:beer:

MikeG
28/01/2008, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Εγώ ήδη έχω δηλώσει εθελοντής για όπου με χρειαστούνε εδώ κι ένα μήνα.

Πανικός θα γίνει.....:beer:

Φίλε για πες... Πληροφορίες..? Που δηλώνουμε?
ψήνομαι!!!!!:smokin:

Cpt. Haddock
28/01/2008, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
"Πρόκειται για ένα τεράστιο αθλητικό γεγονός, με αναπτυξιακές διαστάσεις για το νομό Σερρών. Προσδοκούμε ότι η μεγάλη προβολή των Σερρών, λόγω των αγώνων, θα δώσει μεγάλη ώθηση και στον τουρισμό", ανέφερε στη "ΜτΚ" ο νομάρχης Σερρών Στέφανος Φωτιάδης, προσθέτοντας: "Ο νομός Σερρών θα είναι για το 2008 η πρωτεύουσα του μηχανοκίνητου αθλητισμού".

:rolleyes:


Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Η πόλη που φιλοξενεί τον αγώνα, πέρα από το κέρδος της διεθνούς προβολής, έχει και άλλα σημαντικά οφέλη. Για παράδειγμα, στην πόλη της Νέας Ζηλανδίας, όπου διεξήχθη το ISDE του 2006, ο συνολικός τζίρος που σημειώθηκε κατά το δεκαπενθήμερο του αγώνα ήταν 15 εκατ. δολάρια, σύμφωνα με τις εκτιμήσεις των τοπικών αρχών. Δεδομένου ότι ο νομός Σερρών διαθέτει 2.000 κλίνες και άρα μόλις που καλύπτεται το σύνολο των συμμετεχόντων στους αγώνες, οι περισσότεροι από τους θεατές θα πρέπει επιλέξουν είτε το κάμπιγκ του Λαϊλιά και της Ασπροβάλτας είτε το δωμάτιο ενός ξενοδοχείου στους γειτονικούς νομούς Θεσσαλονίκης, Δράμας και Κιλκίς ή ακόμη και στη Βουλγαρία.

:rolleyes: :rolleyes:


Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Δεν είναι όμως μόνο οι ιδιώτες αλλά και ομάδες από την Ελλάδα και όλη την Ευρώπη που χρησιμοποιούν την πίστα. Μάλιστα, μέχρι να γίνει η πίστα της Κωνσταντινούπολης, εδώ γινόταν το πρωτάθλημα των ομάδων της Τουρκίας.

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

H.A.Balafoutre
28/01/2008, 14:04
Στο επίσημο site της διοργάνωσης.

Εδώ:http://www.mos.org.gr/mos/index.php?option=com_performs&formid=1

MikeG
28/01/2008, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Στο επίσημο site της διοργάνωσης.

Εδώ:http://www.mos.org.gr/mos/index.php?option=com_performs&formid=1

Ευχαριστώ! :wave2:

byron
28/01/2008, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:



:rolleyes: :rolleyes:



:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Πολύ περισυλλογή έχει πέσει βρε φίλε.....:rolleyes:

Τι σε προβληματίζει ; :rolleyes: :rolleyes:

dirtbird
28/01/2008, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πολύ περισυλλογή έχει πέσει βρε φίλε.....:rolleyes:

Τι σε προβληματίζει ; :rolleyes: :rolleyes:


πάνε οι good ole' days που στο ISDE τρέχαν με Triumph και BSA...:( :rolleyes:

Cpt. Haddock
28/01/2008, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πολύ περισυλλογή έχει πέσει βρε φίλε.....:rolleyes:

Τι σε προβληματίζει ; :rolleyes: :rolleyes:

Η "ξυλινη" γλώσσα των δημαρχίδιδων και λοιπών παρατρεχαμενων...

"αναπτυξιακή διαστάσεις", "πολλαπλά οφέλη", "διεθνής προβολή", "τουριστική ώθηση" μεγαλοστομίες "οι Σέρρες παγκόσμια πρωτεύουσα του μηχανοκίνητου αθλητισμού" και άλλα τέτοια...

συν το οτι "εδώ γινόταν το πρωτάθλημα της Τουρκίας" αντί να λέμε οτι αυτοί έκαναν πίστα και ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΠΛΕΟΝ :mad:


αλλά τεσπα, δεν εχουν σχέση με το αντικέιμενο :wave2:

(σπαμ δηλαδή :lol: )

dirtbird
28/01/2008, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

συν το οτι "εδώ γινόταν το πρωτάθλημα της Τουρκίας" αντί να λέμε οτι αυτοί έκαναν πίστα και ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΠΛΕΟΝ :mad:



δε μπορώ........άλλο.......

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

H.A.Balafoutre
28/01/2008, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Η "ξυλινη" γλώσσα των δημαρχίδιδων και λοιπών παρατρεχαμενων...

"αναπτυξιακή διαστάσεις", "πολλαπλά οφέλη", "διεθνής προβολή", "τουριστική ώθηση" μεγαλοστομίες "οι Σέρρες παγκόσμια πρωτεύουσα του μηχανοκίνητου αθλητισμού" και άλλα τέτοια...

συν το οτι "εδώ γινόταν το πρωτάθλημα της Τουρκίας" αντί να λέμε οτι αυτοί έκαναν πίστα και ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΠΛΕΟΝ :mad:


αλλά τεσπα, δεν εχουν σχέση με το αντικέιμενο :wave2:

(σπαμ δηλαδή :lol: )

Σε βρίσκω λάθος. Είναι από τις σπάνιες περιπτώσεις όπου υπάρχει μια σύμπνοια απόψεων και στόχων (edit: μεταξύ πολιτικών και ιδιωτών) και ναί ας πάρει ο καθένας το μερίδιο επιτυχίας που του αναλογεί.

Ίσως και να το ξέρεις αλλά όταν ο νην δήμαρχος έχτισε την πίστα, ο λαός τον ληδορούσε διότι εδώ δεν έχουμε δρόμους και χτίζεις για τους κοντράκηδες πίστα....μετά από 4 χρόνια και γεμάτες τσέπες τον ξαναέβγαλαν δήμαρχο.

Και πίστα έχουμε στην Ελλάδα στις Σέρρες. Τα γυφτάκια ας κάνουν ότι θέλουν να τα λουστούν.

byron
28/01/2008, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Η "ξυλινη" γλώσσα των δημαρχίδιδων και λοιπών παρατρεχαμενων...

"αναπτυξιακή διαστάσεις", "πολλαπλά οφέλη", "διεθνής προβολή", "τουριστική ώθηση" μεγαλοστομίες "οι Σέρρες παγκόσμια πρωτεύουσα του μηχανοκίνητου αθλητισμού" και άλλα τέτοια...

συν το οτι "εδώ γινόταν το πρωτάθλημα της Τουρκίας" αντί να λέμε οτι αυτοί έκαναν πίστα και ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΠΛΕΟΝ :mad:


αλλά τεσπα, δεν εχουν σχέση με το αντικέιμενο :wave2:

(σπαμ δηλαδή :lol: )

Αααα σπάμ δλδ. Λέω κι εγώ...:uplate:

Ασχετα με τι λές εσύ ή εγώ ή οποιοσδήποτε οι άνθρωποι στις Σέρρες έχουν κάνει υποδειγματική δουλειά και στην χρήση και στην προβολή και στην οικονομική εκμετάλλευση της πίστας τους, ιδίως αν λάβεις υπ΄όψη σου την μηδενική εμπειρία που είχαν σε κάτι τέτοιο.

Τα έμμεσα οικονομικά οφέλη λόγω της πίστας όλα αυτά τα χρόνια, υπολογίζονται σε 20 μύρια ?. Νοτ μπαντ....:D

Και σίγουρα πολύ καλύτερα απ΄τα αποτελέσματα των Τούρκων που έχωσαν 300 μύρια για την πίστα και τους την πήρε ο Eκlestone για ένα κομμάτι ψωμί. Η μοναδική πίστα που έχουν και μπορούν να χρησιμοποιήσουν οι Τούρκοι είναι μια αντρίστοιχη των Μεγάρων, στη Σμύρνη. :wave2:

MikeG
28/01/2008, 14:19
Μόλις δήλωσα & εγώ συμμετοχή ως εθελοντής.
Ελπίζω να βρίσκομαι εκεί!


edit : H.A Balafoute. Σου ήρθε κάποιο email επιβεβαίωσης ή κάτι άλλο, αφότου δήλωσες για εθελοντής?

:beer: :beer: :wave2:

H.A.Balafoutre
28/01/2008, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Μόλις δήλωσα & εγώ συμμετοχή ως εθελοντής.
Ελπίζω να βρίσκομαι εκεί!


edit : H.A Balafoute. Σου ήρθε κάποιο email επιβεβαίωσης ή κάτι άλλο, αφότου δήλωσες για εθελοντής?

:beer: :beer: :wave2:

Όχι, διότι ακόμη δεν έκλεισε η περίοδος υποβολής των αιτήσεων. Έχω την εντύπωση πως θα λήξει κατά το τέλος Φεβρουαρίου. Οπότε από αρχές Μαρτίου και βλέπουμε.

MikeG
28/01/2008, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Όχι, διότι ακόμη δεν έκλεισε η περίοδος υποβολής των αιτήσεων. Έχω την εντύπωση πως θα λήξει κατά το τέλος Φεβρουαρίου. Οπότε από αρχές Μαρτίου και βλέπουμε.

Απλά το ρωτάω για να επιβεβαιώσω αν η αίτηση μου έχει πάει κανονικά. :smilea:

H.A.Balafoutre
28/01/2008, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Απλά το ρωτάω για να επιβεβαιώσω αν η αίτηση μου έχει πάει κανονικά. :smilea:


Βασικά δεν με απασχολεί και πολύ αν πήγε ή όχι η αίτηση....τώρα είμαι χαλαρά....ξέρω όμως ότι όταν έρθει η ώρα θα είμαι τσίτα τα γκάζια εκεί που πρέπει.....

MikeG
28/01/2008, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Βασικά δεν με απασχολεί και πολύ αν πήγε ή όχι η αίτηση....τώρα είμαι χαλαρά....ξέρω όμως ότι όταν έρθει η ώρα θα είμαι τσίτα τα γκάζια εκεί που πρέπει.....

Επειδή πραγματικά θέλω να πάω ως εθελοντής, θα καραγουστάρω. Τέλος πάντων.
Ίσως πάρω ένα τηλεφωνάκι :wave2:

H.A.Balafoutre
28/01/2008, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Επειδή πραγματικά θέλω να πάω ως εθελοντής, θα καραγουστάρω. Τέλος πάντων.
Ίσως πάρω ένα τηλεφωνάκι :wave2:


Εγώ περιμένω 2 πράγματα.

1) Πότε θα ξαδειάσω από χρόνο να πάω για μαθήματα του ερυθρού σταυρού, πέρα του ότι το θέλω εδώ κι ένα χρόνο, αλλά έχω την εντύπωση πως δεν φτάνουν "τέτοιοι" εθελοντές, οπότε και μάλλον υπάρχει περισσότερη ανάγκη για εθελοντές με βασικές γνώσεις πρώτων βοηθειών.

2) Επειδή με το Fazerάκι δεν την παλεύω στο χώμα....να δω πως θα μπορέσω να αγοράσω κι ένα χωματερό WR......F.....να το έχω μαζί μου εκεί στα βουνά μπας και χρειαστεί.....

Στο κάτω κάτω ότι και να γίνει μια φωνή απόσταση είμαι στην Ξάνθη από τα Σέρρας.

nantin
29/01/2008, 20:29
ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΗ ΑΠΡΙΛΙΟΥ .ΔΗΛΩΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟ ΟΧΗΜΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΘΕΣΜΟΥ ΤΟ DOMINATOR TO ΒΛΕΠΩ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΓΚΑΣ ΓΚΑΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΕΤΡΑΧΡΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΛΙΣΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΑ .ΑΝ ΘΑ ΕΠΙΛΕΓΩ ΓΙΑ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΥΑΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΛΕΓΩ ΗΔΗ ΕΧΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΟΤΙ ΑΡΧΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΕΙΡΕΣ ΚΑΣΕΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΛΑΠΤΟΠΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΙΝΤΕΡΝΕςΤ ΚΑΦΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΥΛΙΚΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΣΥΜΕΤΕΧΟΥΝ :rotflmao: :rotflmao:

Doc Off-Road
01/02/2008, 12:25
Παιδιά, αφού μαζευτούς όλες οι αιτήσεις θα γίνει η εκκαθάριση και η επιλογή.

Όλοι οι καλοί χωράνε! Με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο, εθελοντές ή θεατές, θα είμαστε όλοι εκεί!

Βασικές θέσεις που χρειάζονται κάλυψη:

Επάνδωρη ενός ΣΕΧ (περίπου 6-7 έμπειρα άτομα)

MikeG
19/02/2008, 18:57
Greek Promo Video (http://youtube.com/watch?v=94pZM4Rexho)

Doc Off-Road
19/02/2008, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Στο επίσημο site της διοργάνωσης.

Εδώ:http://www.mos.org.gr/mos/index.php?option=com_performs&formid=1

Με συγχωρείτε, αλλά ΔΕΝ είναι αυτό το επίσημο site της οργάνωσης, ούτε η λέσχη (ΜΟΣ) που το διοργανώνει.

Είναι η ΛΑΜΣ και έχει σελίδα την www.lams.gr, ενώ η επίσημη σελίδα του αγώνα και της οργάνωσης είναι η

www.isde.gr
και η
www.isde2008.gr

H.A.Balafoutre
20/02/2008, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road
Με συγχωρείτε, αλλά ΔΕΝ είναι αυτό το επίσημο site της οργάνωσης, ούτε η λέσχη (ΜΟΣ) που το διοργανώνει.

Είναι η ΛΑΜΣ και έχει σελίδα την www.lams.gr, ενώ η επίσημη σελίδα του αγώνα και της οργάνωσης είναι η

www.isde.gr
και η
www.isde2008.gr

Η αλήθεια είναι πως υπάρχει ένα μπέρδεμα, ούτε τα νούμερα των τηλεφώνων είναι ίδια...αλλά δεν είναι κάτι για το οποίο υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Αντιθέτως μια τέτοιας έκτασης διοργάνωση, με καθολική σύμπνοια απόψεων στις Σέρρες επι του οργανωτικού, καλό είναι όσες πύλες επικοινωνίας υπάρχουν τόσο καλύτερα.

Άλλωστε οι πληροφορίες που ζητάνε είναι περίπου οι ίδιες που ζητάνε στο λίνκ που παρέθεσα. Επίσης δεν ξέρω αν χρονικά στο εν λόγω site που αναφέρεις ήταν διαθέσιμη η φόρμα εθελοντή την ίδια χρονική στιγμή που παρουσίασα εγώ την δικιά μου, ή εκτελούσαν κάποια εξυπηρέτηση μέχρι να ετοιμαστεί η κύρια.

Θα το δω αύριο αν είναι να στείλω αυτή που παρέθεσες με fax ή αν χρειαστεί να κάνω και κάνα τηλεφωνάκι για να ξέρω αν η πρώτη μου αίτηση ισχύει.

Καλά έκανες πάντως και το έψαξες, εκτός αν ξέρεις κάτι περισσότερο?

EDIT: Πήρα τηλέφωνο και είναι αυτό που σας είπα παραπάνω, όλα δουλεύουν για τον ίδιο σκοπό. Είτε στείλετε τη μια φόρμα είτε την άλλη είναι ένα και το αυτό.

Doc Off-Road
20/02/2008, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Η αλήθεια είναι πως υπάρχει ένα μπέρδεμα, ούτε τα νούμερα των τηλεφώνων είναι ίδια...αλλά δεν είναι κάτι για το οποίο υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Αντιθέτως μια τέτοιας έκτασης διοργάνωση, με καθολική σύμπνοια απόψεων στις Σέρρες επι του οργανωτικού, καλό είναι όσες πύλες επικοινωνίας υπάρχουν τόσο καλύτερα.

Άλλωστε οι πληροφορίες που ζητάνε είναι περίπου οι ίδιες που ζητάνε στο λίνκ που παρέθεσα. Επίσης δεν ξέρω αν χρονικά στο εν λόγω site που αναφέρεις ήταν διαθέσιμη η φόρμα εθελοντή την ίδια χρονική στιγμή που παρουσίασα εγώ την δικιά μου, ή εκτελούσαν κάποια εξυπηρέτηση μέχρι να ετοιμαστεί η κύρια.

Θα το δω αύριο αν είναι να στείλω αυτή που παρέθεσες με fax ή αν χρειαστεί να κάνω και κάνα τηλεφωνάκι για να ξέρω αν η πρώτη μου αίτηση ισχύει.

Καλά έκανες πάντως και το έψαξες, εκτός αν ξέρεις κάτι περισσότερο?

EDIT: Πήρα τηλέφωνο και είναι αυτό που σας είπα παραπάνω, όλα δουλεύουν για τον ίδιο σκοπό. Είτε στείλετε τη μια φόρμα είτε την άλλη είναι ένα και το αυτό.

Σαφώς και όλοι δουλεύουμε για τον σκοπό και υπάρχει σύμπνοια συνολική!
Δεν τίθεται πρόβλημα, απλώς επισήμανση κάνω.
Οι φόρμες ήταν εξ αρχής στο βασικό site της οργάνωσης που παρέθεσα, και πρώτο χρονικά.
Η φόρμα σου ισχύει.
Δεν το έψαξα... απλώς είμαι μέλος της οργανωτικής επιτροπής.:winka:

H.A.Balafoutre
20/02/2008, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Doc Off-Road
Σαφώς και όλοι δουλεύουμε για τον σκοπό και υπάρχει σύμπνοια συνολική!
Δεν τίθεται πρόβλημα, απλώς επισήμανση κάνω.
Οι φόρμες ήταν εξ αρχής στο βασικό site της οργάνωσης που παρέθεσα, και πρώτο χρονικά.
Η φόρμα σου ισχύει.
Δεν το έψαξα... απλώς είμαι μέλος της οργανωτικής επιτροπής.:winka:

Καλά κατάλαβα....anyway, αναμένουμε οδηγίες.:beer: