PDA

View Full Version : χμμ βρε λες να αλαξω κατηγορια????



nikostz9
06/06/2007, 15:45
λοιπον παιδια εχω το v-strom to 650 απτο 2004 απτα πρωτα που βγηκαν μια χαρα μηχανακι ολα καλα και δεν εχω κανενα παραπονο.
το μοναδικο του μειονεκτημα ειναι το βαρος του και ο ογκος του μεσα στη πολη για εμενα τουλαχιστον που το θελω περισοτερο για τη πολη και οχι για ταξιδια κλπ.

στο θεμα μας χτες ειχα κλεισει ραντεβουδακι για service στο μηχανακι,παω λοιπον το αφηνω και λεω δε παω να χαζεψω και λιγο τι βιτρινα του καταστηματος να δω κανα καινουργιο μηχανακι.
:nono:

μπανιζω που λετε το καινουργιο ktm 690 sm ktm 690 sm στο καταμαυρο χρωματακι με τα περτικαλι αυτοκολητα.
πω-πω λεω ωραιο φενεται αυτο και ελαφρι μηχανακι πολης λεω.
και ποσο κανει ρωταω-8900 μου λενε. ψιλοτσιμπιμενο μου φανηκε :(
μαλιστα μου λενε το εχουμαι και για testdrive αν θελεται :D ε εκανα και γω τη μαλακια και το οδηγησα.
καταρχας επαθα πλακα με το ποσο ελαφρυ ειναι και τα φρενα του.υπαρχει τεραστια διαφορα να ξεκαβαλισεις το v-strom και να καβαλησεις το ktm σου φενεται σα ποδηλατακι ενα πραμα.
στην αρχη το γκαζωσα λιγακι αλλα οχι τρελα πραγματα γιατι φοβομουν μη γινει καμια στραβη.ασε που 1-2ρα το μηχανακι δε παλευεται η θα σπινιαρει η θα παει να σηκωσει το μπροστα τροχο του.

συγχωρηστε με αλλα δεν ειχα ξανα επαφη με τεοιου τυπου μηχανακια (sm)

λοιπον το θεμα τωρα ειναι οτι τωρα σκεφτομαι να δωσω το στρομ και να παρω το ktm.
επειδη ακουγονται διαφορα για τα ktm (σπανε χαλανε κλπ) και επειδη εγω το θελω για να πηγαινω
και καμια βολτουλα μακρυνη δικαβαλος (οχι τρελα πραγματα στη κρητη μενω).

τη λετε και εσεις? αξιζει μια τετοια αλλαγη κατηγοριας? για τη βαβουρα της πολης και επαρχιακο δρομο?








ΥΓ.το ξερω οτι σε πολλους δεν αρεσει το μηχανακι της ktm ειδικα απο μπροστα.
γουστα ειναι αυτα και εμενα μαρεσει.


:wave2:


91691

xanoutas
06/06/2007, 16:59
Πιστεύω ότι για μέσα στην πόλη βολεύει καλύερα το ΚΤΜ , αλλά αν θέλεις να πας κάποιο ταξίδι, θα δεις διαφορά από την απουσία του δεύτερου κυλίνδρου. Σου μιλάω ως τωρινός κάτοχος v-Strom και πρώην κάτοχος μονοκύλινδρου Πήγασου.

nasos7
07/06/2007, 14:30
proton to ktm den sigrinete me to v storm to opio ine poli kalo ala oxi sto sxetika ipio mhxanaki den ine gia thn poli oute ine podilataki ine apo ta pio dinata sm sta kibikatou exi gamates epidoseis kai to kalitero tou filo ine oi epitaxinshs ama thes kati dinato na ksekablonhs ine oti prepei ala an thes na koubalas tsades pedia gineka pano kathe toso h na pigeneis soupermarket den kanei (^_^) exi kai polous kradasmous kai tha sou gamisei th mesh ine gia kolpakia opos ipes exi thn tash na padilikonei se kathe anhgma tou gaziou kai ine gia na kaneis sm benodas sliding stis strofes ala epidi fenete oti exis kablosh ego sou leo nato pareis tha koliseis mazi tou kaitha ftiaxths ade bre kaloriziko nane A kai ine panemorfooo:smokin:

DUKASII
07/06/2007, 14:41
TO MHXANAKI ποΥ ΘΕΣ ΦΙΛΕ ΣΚΑΒΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.
ΚΡΑΔΑΣΜΟΙ ΑΠΟΥΖΙΑΖΟΥΝ..ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ ΠΑΕΙ ΧΑΛΑΡΑ ΜΕ 14-160 (ΟΣΟ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ..)

ΕΧΕΙ 59 ΑΛΟΓΑ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΠΟΔΗΛΑΤΟ.
ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ...

απο αξιοπιστια δε γνωρίζουμε τιποτα να πουμε μιας και ειναι καινουριο μοτερ.



εγω στη Κρήτη που μένεις θα το αγοραζα χωρίς δευτερη κουβεντα και πολύ σκεψη.


αφου το κανες και βολτα εχεις παρει το μικρόβιο τωρα..

nasos7
07/06/2007, 16:49
mia xara ta les ala emena ixan moudiasei ta paparia mou otan katebika:hypnotize ...

nikostz9
07/06/2007, 17:00
ευχαριστω για τις απαντησεις-γνωσεις σας παιδια.
αν υπαρχει και καποιος που εχει αγορασει 690 ας πει και αυτος τη γνωμη του.
εχω μερικες ερωτησεις ακομα αν γνωριζει κανεις.
το μηχανακι βγαζει ας πουμε μια 2ωρη συνεχομενη βολτα δικαβαλο σε επαρχιακο δρομο η δε κανει καθολου για τετοια πραγματα (χανια-παλαιοχωρα/σουγια για οσους ξερουν)?
τι τελικη εχει περιπου?απο καταναλωση σε σχεση με το v-strom?
η τιμη του τωρα ειναι στα 8900 ευρω παιζει να υπαρχει καμια πτωση τιμης συντομα?

ακουω και αλλες γνωμες.



















makis206 που εισαι ρε να μου πεις και συ τι λες :confused: :confused: :confused: :confused::confused:

:wave2:

DUKASII
08/06/2007, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikostz9
ευχαριστω για τις απαντησεις-γνωσεις σας παιδια.
αν υπαρχει και καποιος που εχει αγορασει 690 ας πει και αυτος τη γνωμη του.
εχω μερικες ερωτησεις ακομα αν γνωριζει κανεις.
το μηχανακι βγαζει ας πουμε μια 2ωρη συνεχομενη βολτα δικαβαλο σε επαρχιακο δρομο η δε κανει καθολου για τετοια πραγματα (χανια-παλαιοχωρα/σουγια για οσους ξερουν)?
τι τελικη εχει περιπου?απο καταναλωση σε σχεση με το v-strom?
η τιμη του τωρα ειναι στα 8900 ευρω παιζει να υπαρχει καμια πτωση τιμης συντομα?

ακουω και αλλες γνωμες.



















makis206 που εισαι ρε να μου πεις και συ τι λες :confused: :confused: :confused: :confused::confused:

:wave2: το μηχανακι σε επαρχιακο δρομο ειναι στο στοιχειο του φιλε.
τελικη εχει 194 χιλ (0-300 τωρα στα περιπτερα...)
επισης αν εχεις μετρητα..ανεβα εδω Αθήνα και γύρνα ολα τα κατεμομαγαζα και ρωτα τους ΟΛΟΥΣ ποσα σου κοβουν σε μετρητα.
εγω (γγια αλλο ποσο ομως..) ειχα καταφέρει να μου κοψουν 900 ε.

nasos7
08/06/2007, 08:52
mia xara pai se eparxiako dromo kai sikonei aneta 2 ores dikabalo den tha exis tetia problhmata se katanalosh ine sigoura pio akribo apo vstorm opos kai sto sinergio ... ala ego pistebo oti tha sou aresh exi ales dinatothtes

makis206
08/06/2007, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikostz9
makis206 που εισαι ρε να μου πεις και συ τι λες :confused::confused:
:wave2:

Νικόλα όπως στα είπανε και τα παιδιά !

Όταν τό'βλεπα στις φωτό δεν μου άρεσε καθόλου, το είδα όμως στο δρόμο και ήταν πολύ πιο συμπαθητικό εμφανησιακά.

Πάρ'το λέω εγώ, θα κάνεις το "Χανιά-Σούγια" απόλαυση !

Και τώρα με το καινούργιο οδόστρωμα ;;

Ρε μήπως να τ'αλλάξω κι εγώ ;:eyepop:

:lol: :beer: :beer: :lol:

DUKASII
08/06/2007, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos7
mia xara pai se eparxiako dromo kai sikonei aneta 2 ores dikabalo den tha exis tetia problhmata se katanalosh ine sigoura pio akribo apo vstorm opos kai sto sinergio ... ala ego pistebo oti tha sou aresh exi ales dinatothtes σε καταναλωση και συνεργειο πιο ακριβο το μονοκυλινδρο απο το v-2??
μπας τα μπερδευεις λιγο?

nikostz9
11/06/2007, 14:11
τι ισχυει τελικα με τη κατανανωση θα καιει περισοτερο απτο στρομ η οχι?.σε λογικα πλαισια εννοω οχι φουλ γκαζια και τετοια...
τα service το γνωριζω οτι θα ειναι περισσοτερα στο ktm αλλα θα ειναι και ακριβοτερα?:confused: