PDA

View Full Version : R1 παραεισαγωγης



rizofis
06/06/2007, 18:15
Πε παιδια ξερει κανεις αν το μοντελο Γερμανιας εχει διαφορες απο το Ελληνικο?

argi6argi
07/06/2007, 07:27
Δεν νομίζω. Το κέντρο διανομής για όλη την Ευρώπη είναι η Ολλανδία. Ξέρω οτι υπάρχουν διαφορές με το Αμερικάνικο μοντέλο(ήθελα να φέρω το νέο μοντέλο λόγω του χρώματος-lava red). Υποθέτω οτι θα υπάρχουν διαφορές όσον αφορά τα φανάρια και τη ρύθμισή τους, στην Αγγλία που οδηγούν απο τα αριστερά.

ammon_ra
09/06/2007, 19:42
kai stin rithmisi tou egefalou iparxoun diafores
analoga tin xora pou einai na paei to mixanaki kai tous nimous tis kathe xoras
oi rithmiseis einai diaforetikes
an kaneis anaprogramatismo egefalou einai ola ok!

rizofis
10/06/2007, 15:36
Thanks!
Με ενα power commander γινεται η δουλεια?
Ποσο συγουροι ειστε? Γιατι σχεδον το εχω παρει αποφαση!

ammon_ra
10/06/2007, 20:10
to power comander apo mono tou den kanei tipota
oi xartes pou dinei i dynojet einai asxetoi tis perissoteres fores
milaei genika oxi eidika
kai power comander na baleis an to mixanaki den paei se analiti kafsaerion gia na rithmistei sosta den prokeite na kaneis tipota

Da.Vintage
12/06/2007, 11:09
Παπούτσι απο το τοπο σου και ας ειναι και μπαλωμένο....
Απο αποψη μεταπώλησης και μόνο!

TokTok
04/07/2007, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από rizofis
Πε παιδια ξερει κανεις αν το μοντελο Γερμανιας εχει διαφορες απο το Ελληνικο?


Το δίκο είναι απο Γερμανία. Δεν είδα καμία διαφορά από τα Ελληνικά.

S16
09/07/2007, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Παπούτσι απο το τοπο σου και ας ειναι και μπαλωμένο....
Απο αποψη μεταπώλησης και μόνο!

Ισα ισα το παραεισαγωγης συμφερει απο αποψη μεταπωλησης.
Χανεις πολυ λιγοτερα λεφτα απο οτι με το αντιπροσωπειας.

Εχει παει κανεις να ρωτησει ποσο παιρνουν ανταλλαγη τα μαγαζια ενα μηχανακι...Μια τιμη παιζει ειτε ειναι αντιπροσωπειας ειτε εισαγωγης. Οποτε οσο φθηνοτερα το παρεις καινουργιο τοσο καλυτερα.

Για το θεμα του εγκεφαλου-ρυθμισεων πολλα ακουγονται αλλα ολα στα λογια.
Εχει συγκρινει κανεις το part number του ελληνικου εγκεφαλου με αυτο του γερμανικου και το εχει βρει διαφορετικο;

Υποθεσεις ολοι κανουμε το θεμα ειναι αν εχει κανεις αποδειξεις...:wave2:

Και εγω σκεφτομαι για R1 αλλα το ψαχνω ακομα.:confused:

Da.Vintage
11/07/2007, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από S16
Ισα ισα το παραεισαγωγης συμφερει απο αποψη μεταπωλησης.
Χανεις πολυ λιγοτερα λεφτα απο οτι με το αντιπροσωπειας.


Nαι αλλά αν πάρεις εισαγωγής δε μπορείς να το δώσεις σε ιδιώτη εύκολα!

TokTok
11/07/2007, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Nαι αλλά αν πάρεις εισαγωγής δε μπορείς να το δώσεις σε ιδιώτη εύκολα!

Για πιο λόγο δεν μπορείς να το δώσεις εύκολα? Πέρα άπό το θέμα εγγύησης, όταν περάσουν τα 2 χρόνια δεν υπάρχει διαφορά.

Επιπλέον και εισαγωγής να είναι το μηχανάκι από τη στιγμή που ο κατασκευαστής δίνει εγγύηση είναι υποχρεωμένος ο κάθε επίσημος εισαγωγέας-διανομέας να υποστηρίξει εφόσον το συγκεκριμένο μοντέλο έχει γίνει επίσημα εισαγωγή στη χώρα που είσαι.

Η εγγυήσεις που δίνουν οι καταστευαστές είναι διεθνείς. Το ότι επίσημοι εισαγωγείς λένε τα πράγματα διαφορετικά καταλαβαίνουμε όλοι τους λόγους.

Αν έχεις πρόβλημα, βάζεις ένα δικηγόρο να στείλει μια καταγγελία και τα πράγματα λύνονται πολύ ευκολα.

akis_1
11/07/2007, 23:44
Κωστα εσυ βαλε δικηγορο επιδη ανεβαζει θερμοκρασια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TokTok
11/07/2007, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
Κωστα εσυ βαλε δικηγορο επιδη ανεβαζει θερμοκρασια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Το έχουν κάνει έτσι το μοτερ για το χειμώνα ρε, για το κρύο.:) Τα έχει προβλέψει όλα η
μαμα ΥΑΜΑΗΑ.

akis_1
11/07/2007, 23:53
This is greece not germany:sun:

TokTok
11/07/2007, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
This is greece not germany:sun:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

S16
12/07/2007, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από S16
Και εγω σκεφτομαι για R1 αλλα το ψαχνω ακομα.:confused:

Και ρωταω εγω τωρα...
ποσο μεγαλες ειναι οι διαφορες μεταξυ 06 και 07 ετσι ωστε να παρει καποιος το 07. Μην μου τις πειτε θεωρητικα τις ξερω και εχω διαβασει και αρκετα περιοδικα, στο δρομο πως φαινονται αυτες.

Και για να το θεσω σε πραγματικη βαση...ποσο διαφορετικο ειναι ενα R1 06 απο ενα CBR 1000 05 ετσι ωστε να κανεις αυτη την αλλαγη;
Ξερω οτι σιγουρα αξιζει η αλλαγη αν ειναι να παρεις το R1 07, απλα για το 06 δεν ξερω αν αξιζει.

Τη γνωμη σας...γιατι εχω μεινει χωρις μηχανακι.:bigcry:

TokTok
12/07/2007, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από S16
Και ρωταω εγω τωρα...
ποσο μεγαλες ειναι οι διαφορες μεταξυ 06 και 07 ετσι ωστε να παρει καποιος το 07. Μην μου τις πειτε θεωρητικα τις ξερω και εχω διαβασει και αρκετα περιοδικα, στο δρομο πως φαινονται αυτες.

Και για να το θεσω σε πραγματικη βαση...ποσο διαφορετικο ειναι ενα R1 06 απο ενα CBR 1000 05 ετσι ωστε να κανεις αυτη την αλλαγη;
Ξερω οτι σιγουρα αξιζει η αλλαγη αν ειναι να παρεις το R1 07, απλα για το 06 δεν ξερω αν αξιζει.

Τη γνωμη σας...γιατι εχω μεινει χωρις μηχανακι.:bigcry:


Φίλε εγω που έχω R1 04-05 και εχω ανέβει και σε ΄07, πραγματικά δεν βλέπω λόγο να αλλάξω το μηχανάκι μου.

1ο Επειδή το νέο μοντέλο είναι σε βελτιωμένο σε κάποια σημεία, πχ γεωμετρία, φρένα σαν νορμάλ οδηγός δεν μου λένε τίποτα. Αν ήμουν αγωνιζόμενος φυσικά και θα με ωφελούσαν.

2ο Το ότι το νέο μοντέλο έχει και 5 άλογα παραπάνω επίσης δεν μου λέει. Αυτά που έχω μια χαρά ειναι.

Κάτι ίδιο κατά τη γνώμη μου ισχύει και για τα SUZUKI, αν ήμουν κάτοχος Κ5 ή κ6 σε καμία περίπτωση δεν θα έπαιρνα Κ7.

Αν κάποιος όμως είναι κάτοχος SUZUKI Κ3-Κ4 ή R1 02-03 εκεί μιλάμε για χάσμα σε σχέση με τα μοντέλα του 2007 σε όλους τους τομείς π.χ. πλαίσιο, μοτέρ, αναρτήσεις, φρένα κτλ..

Σίγουρα τα νέα μοντέλα του '07 είναι πιο ολοκληρωμένα σε όλα τα σημεία αλλά κάποιος ο οποίος είναι κάτοχος κάποιου 1000 των τελευταίων 2 χρόνων γνώμη δεν αξίζει να δώσει το μηχανάκι του ακόμα.

argi6argi
12/07/2007, 14:16
Θα συμφωνήσω οτι στον δρόμο δεν θα φανούν οι διαφορές, οπότε και θα ήταν περιττό, για εμένα, να αλλάξει κάποιος μοντέλο του 04-06 για το 07.
Άσε που τα προηγούμενα R1 (04-06) είναι πιο ωραία και έβγαιναν και σε Lava Red.:D :D :D :a01: :a01: :a01:

S16
12/07/2007, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από TokTok
Φίλε εγω που έχω R1 04-05 και εχω ανέβει και σε ΄07, πραγματικά δεν βλέπω λόγο να αλλάξω το μηχανάκι μου.

1ο Επειδή το νέο μοντέλο είναι σε βελτιωμένο σε κάποια σημεία, πχ γεωμετρία, φρένα σαν νορμάλ οδηγός δεν μου λένε τίποτα. Αν ήμουν αγωνιζόμενος φυσικά και θα με ωφελούσαν.

2ο Το ότι το νέο μοντέλο έχει και 5 άλογα παραπάνω επίσης δεν μου λέει. Αυτά που έχω μια χαρά ειναι.

Κάτι ίδιο κατά τη γνώμη μου ισχύει και για τα SUZUKI, αν ήμουν κάτοχος Κ5 ή κ6 σε καμία περίπτωση δεν θα έπαιρνα Κ7.

Αν κάποιος όμως είναι κάτοχος SUZUKI Κ3-Κ4 ή R1 02-03 εκεί μιλάμε για χάσμα σε σχέση με τα μοντέλα του 2007 σε όλους τους τομείς π.χ. πλαίσιο, μοτέρ, αναρτήσεις, φρένα κτλ..

Σίγουρα τα νέα μοντέλα του '07 είναι πιο ολοκληρωμένα σε όλα τα σημεία αλλά κάποιος ο οποίος είναι κάτοχος κάποιου 1000 των τελευταίων 2 χρόνων γνώμη δεν αξίζει να δώσει το μηχανάκι του ακόμα.

Θα συμφωνησω μαζι σου. Το θεμα ειναι οτι το εδωσα το CBR οποτε πρεπει να παρω μηχανακι.
Και εδω κολαει το ειναι το R1 του 06 καλυτερο απο το Cbr του 05 ή δεν αξιζει με τιποτα αυτη η αλλαγη και πρεπει να παω σε R1 του 07;

argi6argi
12/07/2007, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από S16
Θα συμφωνησω μαζι σου. Το θεμα ειναι οτι το εδωσα το CBR οποτε πρεπει να παρω μηχανακι.
Και εδω κολαει το ειναι το R1 του 06 καλυτερο απο το Cbr του 05 ή δεν αξιζει με τιποτα αυτη η αλλαγη και πρεπει να παω σε R1 του 07;
Είναι σίγουρα πιο γρήγορο, σίγουρα δεν είναι πιο φιλικό. Φρένα νομίζω είναι ίδια.

maniak.
12/07/2007, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από S16
Θα συμφωνησω μαζι σου. Το θεμα ειναι οτι το εδωσα το CBR οποτε πρεπει να παρω μηχανακι.
Και εδω κολαει το ειναι το R1 του 06 καλυτερο απο το Cbr του 05 ή δεν αξιζει με τιποτα αυτη η αλλαγη και πρεπει να παω σε R1 του 07;





R1 O7 :D :D :D



:wave2:

maniak.
12/07/2007, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από argi6argi
Είναι σίγουρα πιο γρήγορο, σίγουρα δεν είναι πιο φιλικό. Φρένα νομίζω είναι ίδια.




TA ΙΔΙΑ ΦΡΕΝΑ ΜΕ ΠΟΙΟ :confused: :confused: :confused:



:wave2:


96211

S16
13/07/2007, 07:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από maniak.
TA ΙΔΙΑ ΦΡΕΝΑ ΜΕ ΠΟΙΟ :confused: :confused: :confused:



:wave2:

Με το CBR εννοει οχι το 06 με το 07.

argi6argi
13/07/2007, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από maniak.
TA ΙΔΙΑ ΦΡΕΝΑ ΜΕ ΠΟΙΟ :confused: :confused: :confused:
:wave2:
CBR05 με R1 04-06
και τα δύο φοράνε 4πίστονες Tokico μπροστά και διπίστονα πίσω. Το R1 είχε μεγαλύτερους δίσκους μπροστά 320 αντί 310 του CBR.
Για καλύτερα ρίξε μια ματιά εδώ:
http://www.powersportsnetwork.com/enthusiasts/new_vehicle_compare.asp?vehicle1=23633&year2=2005&mfg2=1&vehicle2=14058&go=Go

S16
13/07/2007, 07:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από argi6argi
CBR05 με R1 04-06
και τα δύο φοράνε 4πίστονες Tokico μπροστά και διπίστονα πίσω.

Εδω εισαι λάθος.
Τα CBR φορανε Tokico εμπρος ενω τα R1 04-06 φορανε suinmoto ή καπως ετσι.

Da.Vintage
13/07/2007, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από S16
Θα συμφωνησω μαζι σου. Το θεμα ειναι οτι το εδωσα το CBR οποτε πρεπει να παρω μηχανακι.
Και εδω κολαει το ειναι το R1 του 06 καλυτερο απο το Cbr του 05 ή δεν αξιζει με τιποτα αυτη η αλλαγη και πρεπει να παω σε R1 του 07;

TEΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ....

Το R1 είναι μακράν καλύτερο...

Αλλά δεν είναι σα παπί μέσα στη πόλη όπως είναι το CBR!

Tα έχω οδηγήσει και τα 2 πολλές φορές!

maniak.
13/07/2007, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από S16
Με το CBR εννοει οχι το 06 με το 07.



ΤΗ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ :confused:



ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΒΑΛΗΣΗΣ R1 ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΙΣΘΗΣΗ ΓΙΑ CBR :smilea:

S16
13/07/2007, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
TEΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ....

Το R1 είναι μακράν καλύτερο...

Αλλά δεν είναι σα παπί μέσα στη πόλη όπως είναι το CBR!

Tα έχω οδηγήσει και τα 2 πολλές φορές!

Δεν το χρησιμοποιω μεσα στην πολη.

Ευχαριστω.:beer:

TokTok
14/07/2007, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από S16
Δεν το χρησιμοποιω μεσα στην πολη.

Ευχαριστω.:beer:


Φίλε μου εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα πήγαινα στο σε μηχανάκι του ΄07. Μην κάνεις λάθος και πάρεις μηχανάκι προηγούμενης χρονιάς γιατί

1ο θα χάσει μεγάλη αξία στο χρόνο δεδομένου ότι έχει αλλάξει το μοντέλο.

2ο θα έχεις ένα μηχανάκι που ήδη κυκλοφορεί κάποια χρόνια.

αυτά απο μένα..

S16
15/07/2007, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από TokTok


1ο θα χάσει μεγάλη αξία στο χρόνο δεδομένου ότι έχει αλλάξει το μοντέλο.

αυτά απο μένα..

Αυτο ειναι σχετικο μιας και το 06 θα αγοραστει μεταχειρο.

Αλλα να πω και εγω την αληθεια δεν μπορω να πεισω τον εαυτο μου να παρει το 06 μιας και υπαρχει το 07 που ειναι βελτιωμενο σε καθε τομεα.

Αρα παω για 07...

R-1nas
17/09/2007, 21:02
O kolitos mou exei to 07.

ta mixanakia mas pane idia akribos. Exoume kanei oles tis dokimes, exoume allaksei odigous kai pane ta idia. Alla ego exo ftiaksei tis eksatmiseis kai ta meigmata.

Ta frena den ksero stin pragmatikotita an stamatane se ligotera metra(07 eksapistones), alla to oti patao tin maneta kai exei kathisterisi kana deuterolepto prin magkosoun kala me tromazei. Ola ta lefta o monodromos... kapoios pou paei se grigorous rithmous tha ksexasei polla problimata me auto to marafeti. i emfanisi einai ypokimeniki.

Kai kati pou ematha mesa apo Yamaha. Epeidei ethesa to erotima, tou oti meno ollandia kai agorazo ekei R1 kai meta erxomai ellada, mou dinoun ola ta xartia opos kai to kartelaki me to pagkosmio service alla kai warranty card, ean pathei kati to mixanaki kai eimai ellada giati den me kalyptei i yamaha? Kai mou apantisan oti den auta pou kanei o sfakianakis kai oloi i alloi den ta kani i Yamaha. Poly apla pas sto 14o athinon lamias stelnoun ena fax kai telos. Oti einai se thema eggyiseis se kalyptoun den pa na einai to R1 apo ton Ari....

DimST
18/09/2007, 09:09
Εφόσον μιλάμε για καινούργιο μηχανάκι και μπορείς να διαθέσεις το ανάλογο ποσό δε βλέπω το λόγο να αγοράσεις 04-06, το καινούργιο είναι σίγουρα καλύτερο. (Αν και απ'οσο έχω διαβάσει υπάρχει θέμα lag στον ψεκασμό με το drive by wire σε συνδιασμό με τις χοάνες δύο σταδίων αλλά απο την άλλη η yamaha ποτέ δε τα πήγαινε καλά με τους ψεκασμούς... :D )

Η ψαλίδα παραεισαγωγής με επίσημης αντιπροσωπίας έκλεισε σε πολύ μεγάλο βαθμό, για 'μένα καλύτερα αγόρασε απο μοτοδυναμική, το ψυχολογικό και μόνο της άμεσης επαφής με τον εδώ επίσημο αντιπρόσωπο αρκεί (αν και δεν είναι μονο αυτό) και σαφέστατα όταν αποφασίσεις να το πουλήσεις το οτι είναι Ελληνικό έχει ένα πλεονέκτημα για τον αγοραστή.

Σχετικά τώρα μ'αυτό που αναφέρθηκε για τα παλιότερα μοντέλα, θεωρω πως τα περισσότερα μηχανάκια μετά το 2000 είναι το λιγότερο αξιόμαχα εφόσων είναι προσεγμένα ή βελτιωμένα εκέι που πρέπει. Μπορούν να σταθούν σε συνθήκες πίστας ή σβέλτης βόλτας δίπλα στα νεότερα. R1 καρμπυρατέρ ή 02/03, gsxr1000k1-4, cbr929/954 παραμένουν κορυφαία μηχανάκια.

Έξω, αντί να αλλάζουν μηχανάκι κάθε 1-2 χρόνια τα βελτιώνουν και τα λυώνουν στην πίστα. Εδώ για τους πολλούς, 3 ετών μηχανάκι είναι πεθαμένο και θέλει αλλαγή... :lol:

:beer: :beer:

giorgiosmc
11/11/2007, 19:51
Εγώ μένω μόνιμα Τσεχία.
Μπορώ να φέρω R6 2008 απο Αμερική με τελικό κόστος (με πινακίδες φόρους ολα κομπλέ) 8850 Ευρώ.
Γιατί να το αγοράσω απο τον Ευρωπαίο αντιπρόσωπο 11200 Ευρώ ???
Αν το πάω στην αντιπροσωπεία δεν θα μου δώσουν εγγύηση ???

Sapadak
11/11/2007, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgiosmc
Εγώ μένω μόνιμα Τσεχία.
Μπορώ να φέρω R6 2008 απο Αμερική με τελικό κόστος (με πινακίδες φόρους ολα κομπλέ) 8850 Ευρώ.
Γιατί να το αγοράσω απο τον Ευρωπαίο αντιπρόσωπο 11200 Ευρώ ???
Αν το πάω στην αντιπροσωπεία δεν θα μου δώσουν εγγύηση ???


Μπορεις να φερεις απο Αμερικη :confused:

Εγκριση τυπου πως παιρνει το μοτορι???

giorgiosmc
12/11/2007, 13:55
Den diabases prosektika.....Meno monima Tsexia.
Teliki timi me pinakides stin Tsexia....
Parola auta...an apofasiso na pouliso -autes tis motosikletes- pou exoun Tsexikous arithous kikloforias kai eggrafa san metaxeirismenes- apo tin Tsexia stin Ellada... kai oi duo xores anikoun stin Europaiki Enosi....pisteveis oti o agorastis stin Ellada tha exei problima...???

An einai pliromeno to FPA stin Tsexia tha to pliroseis kai pali stin Ellada ?
An tis pouliso stin Ellada se Katastima me timologio apo tin etairia mou xoris FPA ?
Ti foro eisagogis tha pliroseis gia eisagogi apo Tsexia se Ellada ?

Sapadak
12/11/2007, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgiosmc
Den diabases prosektika.....Meno monima Tsexia.


Καλα διαβασα

Δεν ειναι θεμα οτι δεν δινουν στην Ελλαδα εγκριση τυπου σε μοτοσυκλετες απο αμερικη.

Ειναι θεμα ΕΕ.




Εφοσον θες να πουλησεις μηχανη απο τσεχια στην ελλαδα σε καταστημα δεν σε νοιαζει τι θα κανει αυτος μετα.

Αν θες να το δωσεις σε ιδιωτη απλα αυτος θα επιβαρυνθει το κοστος εκτελωνισμου και μεταφορας.


Με ΦΠΑ δεν ασχολησε μιας και μιλας για μεταχειρω.

Ο φορος παει αναλογα με το κοστος τιμολογιου/αποδειξεως (ειναι ποσοστο επι της τιμης)

Βεβαια μην κανεις καμια μλκ και βαλεις σε χρονισιο μηχανημα 2000 τιμολογιο :D

ΑΝ θυμαμε καλα ειναι 7% της αξιας.

Απο εκει και περα εχει τροπους που μπορεις να κατεβασεις το τιμολογιο για να πληρωσεις μικρο φορο :cool: αλλα αυτα ισχυουν ΜΟΝΟ για μεταχειρω






Αλλα οντως με προβληματιζει πως μπορεις να το φερεις απο αμερικη χωρις προβλημα :confused:

giorgiosmc
12/11/2007, 14:30
To kanoume gia metaxeiro kai new moto xoris problima Edo toulaxiston.
To endiaferon einai an mporo na tis steilo meta stin GR.

des to Prosopiko minima

GATOYLHS
19/01/2009, 20:47
O μηχανικος μου εχει εδω κ ενα 1χρονο ενα "γερμανικο" r1 μοντελο 99 πραγματικα σε αριστη κατασταση τελειως μαμα και μου το δινει 3500ευρ.θα ηθελα να μου πειτε καποια πραγματα οπως αν ειναι ζημιαρικο,καταναλωσεις κλπ

YamahakiasR1leo
20/01/2009, 17:23
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από GATOYLHS
O μηχανικος μου εχει εδω κ ενα 1χρονο ενα "γερμανικο" r1 μοντελο 99 πραγματικα σε αριστη κατασταση τελειως μαμα και μου το δινει 3500ευρ.θα ηθελα να μου πειτε καποια πραγματα οπως αν ειναι ζημιαρικο,καταναλωσεις κλπ [/QUOTE
Gatoulh Αν το μηχανακι το εψαξες κ ειναι χαρτι οπως λες τσιμπατο αλλα σαν 1000αρι που ειναι εχει την αναλογη καταναλωση κ το αναλογο γκαζι βεβαιως βεβαιως οποτε θελει κ την αναλογη προσοχη.
Εχει πολλη δυναμη απο χαμηλες στροφες σουζαρει για πλακα κ τα σχετικα, σε ταξιδι τωρα αν το πηγαινεις 150-160 χιλιομετρα την ωρα βγαζει γυρο στα 210 χιλιομετρα αυτονομια αν το στιψεις το γκαζι η αυτονομια κανει βουτια στα 150-160 χιλιομετρα.Αυτα σε γενικες γραμμες ελπιζω να βοηθησα.:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

YamahakiasR1leo
20/01/2009, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από argi6argi
CBR05 με R1 04-06
και τα δύο φοράνε 4πίστονες Tokico μπροστά και διπίστονα πίσω. Το R1 είχε μεγαλύτερους δίσκους μπροστά 320 αντί 310 του CBR.
Για καλύτερα ρίξε μια ματιά εδώ:
http://www.powersportsnetwork.com/enthusiasts/new_vehicle_compare.asp?vehicle1=23633&year2=2005&mfg2=1&vehicle2=14058&go=Go


Τα Honda φορανε Tokico τα Yamaha Sumitomo καθως ειναι οι αντιστοιχες θυγατρικες τους