PDA

View Full Version : Ρελαντι Update



ledz
07/06/2007, 13:18
Λοιπον, για να μην πολυλογω το CBF 250 μου αδυνατει εδω και κανα χρονο να κρατησει ρελαντι οσο ειναι ζεστο. Το θεμα μπορειτε να το διαβασετε εκτενεστερα εδω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=26475) ...

Πηγα στο Βατιδη (εξουσ. Πατρας) για αλλαγη δισκων συμπλεκτη (στην ανακληση) στα 21000, πριν μια βδομαδα. Τους ειπα να κοιταξουμε και το θεμα του ρελαντι. Αφου τους αφησα να το δουν καλα το μηχανακι (πραγμα που δεν εγινε αλλες 3 φορες στο Βατιδη και στους Παπαγεωργιου και Κουτσουμπο στην Αθηνα - μου ανεβασαν απλα το ρελαντι :confused: - αντιστοιχα), παω που λετε σημερα και μου λενε οτι απο το εργοστασιο εχουν μερικα απο αυτα τα μηχανακια ... ΡΑΓΙΣΜΕΝΗ ΚΕΦΑΛΗ :eyepop: .

Αυταααα

Τωρα θα ειμαι αμηχανος για 20 μερες οπως μου λενε (30 το κανω εγω λογω Σαρακακη) μεχρι να ερθει κεφαλη και βαλβιδες εξαγωγης. Εισαγωγης εχουνε... :lol: :yuck:

Αυτα για το αγαπημενο μας μοντελο της Χοντα... :uplate:

Το ΝΟΥ σας!

Panos82gr
16/06/2007, 17:05
Ποιος εκανε το στρωσιμο στο μηχανακι??

Αν το στρωσιμο δεν εχει γινει σωστα μπορει να το παθεις ευκολα αυτο μετα απο καποια χιλλιομετρα απο οτι γνωριζω.

ledz
16/06/2007, 19:13
Εγω το'κανα και πολυ ευλαβικα μαλιστα. Ειναι το πρωτο μου μηχανακι και ηθελα να μου βγει απροβληματιστο.

Δε μου φαινεται οτι ειχε να κανει με το στρωσιμο. Απλα δεν ειναι η ποιοτητα κατασκευης αυτη που θα περιμενε κανεις (το made in Brazil ειναι με μικρα γραμματα). Πουλιεται και σε 2 μονο χωρες περα απο την Ελλαδα (Βραζιλια, Τουρκια). Θα ειναι απο τα στανταρ προβληματα που εβγαλε το μοντελο κι απλα δεν εγιναν γνωστα μεσα απο τα φορα.

Ή ειναι απο τα στανταρ προβληματα που, ακριβως επειδη δεν εχει να κανει αμεσα με την ασφαλεια του αναβατη, η Μαμα Χοντα θελει να αποσιωπησει... ή εστω η ελληνικη θυγατρικη... ακου εκει "Ετσι δουλευει αυτο το μοτερ" (ατακα μηχανικου εξουσιοδωτημενου) :eek:

latris mixanis
20/07/2007, 16:48
Η άλλη ατάκα που παίζει είναι ότι κάποια βγήκαν με πρόβλημα στο καρπυρατερ αλλά δεν μπορεί να διορθωθεί.. :sick:

Λύση πρώτη: Το πετάς στο γκρεμό ή στη θάλασσα :lol:
Λύση δεύτερη βρίσκεις θύμα να το πουλήσεις(δύσκολο πολύ :( )