PDA

View Full Version : Προταση προς διαχειριστες



all right
08/06/2007, 08:18
Καλημερα και παλι.Μπορω να ριξω μια ιδεα;Εχω μια αρκετα μεγαλη συλλογη απο mp3 (κυριως 60s-70s-80s)και σκεπτομουν εαν μπορουμε (εαν ειναι νομιμο επι της ουσιας)να κανουμε μεσα απο εδω ανταλλαγη μουσικων κομματιων.Να δημιουργησουμε ενα ας πουμε IMESH MOTO.Eαν αυτο δεν γινεται για διαφορους λογους (νομιμοτητας η τεχνικους)τοτε ας θεωρησετε την προταση μου οτι δνε εγινε ποτε.
Ευχαριστω.....

Nik0s
08/06/2007, 08:19
Και για πες, τι άλλα ?:D

all right
08/06/2007, 08:22
ΟΚ καταλαβα......

dirtbird
08/06/2007, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Και για πες, τι άλλα ?:D

μπορούμε να ανταλάσσουμε και φωτογραφίες... :blush: :blush:

kalesin
08/06/2007, 08:27
Ειναι σιγουρο πως ολοι θα θελαμε να συμπληρωσουμε τις δισκοθηκες μας...

ΟΜΩΣ...


απο τη στιγμη που μιλαμε για ανταλλαγη αρχειων, απο τη στιγμη που γι' αυτη την ανταλλαγη δεν θα πληρωθουν πουθενα τα δικαιωματα των καλλιτεχνων κ των εταιριειων, δεν ειναι δυνατον να γινει

Θα πρεπει το φορουμ να προστατευθει απο τους δικηγορους των εταιρειων/καλλιτεχνων που θα απαιτησουν απο αυτο τα δικαιωματα τους, κ με το δικιο τους θα πρεπει να συμπληρωσω

Απο τη στιγμη που θελεις να μοιραστεις κ να ανταλλαξεις δισκοθηκες, υπαρχει τροπος εκτος φορουμ, σε αλλα site & forums, να προβεις σε αυτη την [παρανομη να σου θυμισω] δραστηριοτητα


:beer:

all right
08/06/2007, 08:31
Κοιτα να δεις .Μια προσπαθεια εκανα να σας βγαλω στην παρανομια αλλα δεν τσιμπατε με τιποτα.Ηθος,σοβαροτητα,εγκρατεια....:D

makis206
08/06/2007, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από all right
Κοιτα να δεις .Μια προσπαθεια εκανα να σας βγαλω στην παρανομια...

Εγώ αφορμή ψάχνω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=41146).

Τιιιιιιιι πρέπει να κάνω ;:D :D

airamhag
08/06/2007, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
Ειναι σιγουρο πως ολοι θα θελαμε να συμπληρωσουμε τις δισκοθηκες μας...

ΟΜΩΣ...


απο τη στιγμη που μιλαμε για ανταλλαγη αρχειων, απο τη στιγμη που γι' αυτη την ανταλλαγη δεν θα πληρωθουν πουθενα τα δικαιωματα των καλλιτεχνων κ των εταιριειων, δεν ειναι δυνατον να γινει

Θα πρεπει το φορουμ να προστατευθει απο τους δικηγορους των εταιρειων/καλλιτεχνων που θα απαιτησουν απο αυτο τα δικαιωματα τους, κ με το δικιο τους θα πρεπει να συμπληρωσω

Απο τη στιγμη που θελεις να μοιραστεις κ να ανταλλαξεις δισκοθηκες, υπαρχει τροπος εκτος φορουμ, σε αλλα site & forums, να προβεις σε αυτη την [παρανομη να σου θυμισω] δραστηριοτητα


:beer:

το να ανταλλασεις δεν ειναι παρανομο.το να πουλας ειναι παρανομο , ή να εχεις στην κατοχη σου υλικο απο αντιγραφες.

airamhag
08/06/2007, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εγώ αφορμή ψάχνω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=41146).

Τιιιιιιιι πρέπει να κάνω ;:D :D

ειπαμε δεν θα αφησουμε να σε πειραξουν αυτες οι κακες γυναικες!εχεις τους φιλους σου εσυ ...:D

kalesin
08/06/2007, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από all right
Κοιτα να δεις .Μια προσπαθεια εκανα να σας βγαλω στην παρανομια αλλα δεν τσιμπατε με τιποτα.Ηθος,σοβαροτητα,εγκρατεια....:D


μα ειναι γνωστο σε ολους οτι ειμαστε τα καλυτερα παιδια εδω μεσα :D


σοβαρα, ηθικα, φρονιμα, εγκρατη, νομιμοτατα σε ολα τους


:D

all right
08/06/2007, 08:38
το να ανταλλασεις δεν ειναι παρανομο.το να πουλας ειναι παρανομο , ή να εχεις στην κατοχη σου υλικο απο αντιγραφες.

Χμμμμ μπαινουμε σε πιο ενδιαφερουσες αποψεις.........Και για να ηρεμησω λιγο το νομικο τμημα να σα; ςπω οτι ολα τα τραγουδια προερχονται απο αγορασμενα cd...

all right
08/06/2007, 08:43
Mιλαμε για περιπου 4000 τραγουδια σε μορφη mp3 με τους τιτλους τους τα σεα και τα μεα τους.Τι αλλο να κανω βρε γαμωτοοοοοοοο

kalesin
08/06/2007, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από all right
το να ανταλλασεις δεν ειναι παρανομο.το να πουλας ειναι παρανομο , ή να εχεις στην κατοχη σου υλικο απο αντιγραφες.

Χμμμμ μπαινουμε σε πιο ενδιαφερουσες αποψεις.........Και για να ηρεμησω λιγο το νομικο τμημα να σα; ςπω οτι ολα τα τραγουδια προερχονται απο αγορασμενα cd...


εννοειται οτι ολα μας τα προγραμματα κ η δισκοθηκη ειναι αγορασμενα original.


Ξερεις τι το κανει παρανομο; το γεγονος οτι μετα την ανταλλαγη, κ οι 2 θα συνεχισουμε να εχουμε στην κατοχη μας το αυθεντικο...

εκτος κ αν εχω καταλαβει κατι λαθος, αλλα δεν νομιζω. Μιλησες για ανταλλαγη μουσικων κομματιων, οχι δισκων.

Το να ανταλλασεις δισκους δεν ειναι παρανομο, για να ανταλλαξεις ομως κομματια, θα πρεπει το κομματι αυτο να ειναι σε ψηφιακη μορφη. Για να το ψηφιοποιησεις, πρεπει να φτιαξεις αντιγραφο ασφαλειας [νομιμο για προσωπικη χρηση, εφοσον εχεις το αυθεντικο].

Δεν μπορεις ομως να πουλησεις, ανταλλαξεις, δανεισεις κτλ αυτο το αντιγραφο η κομματι του





Αρχικά δημιουργήθηκε από all right
Mιλαμε για περιπου 4000 τραγουδια σε μορφη mp3 με τους τιτλους τους τα σεα και τα μεα τους.Τι αλλο να κανω βρε γαμωτοοοοοοοο


αλλα 25-30.000 εχω εγω, με τα σεα κ τα μεα τους....

πολλα μπορεις να κανεις

airamhag
08/06/2007, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από all right
Mιλαμε για περιπου 4000 τραγουδια σε μορφη mp3 με τους τιτλους τους τα σεα και τα μεα τους.Τι αλλο να κανω βρε γαμωτοοοοοοοο

το προβλημα σου ειναι δηλαδη οτι εχεις μαζεψει ενατιο υλικο κ δεν ξερεις με ποιον να το μοιραστεις?:look:

airamhag
08/06/2007, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
εννοειται οτι ολα μας τα προγραμματα κ η δισκοθηκη ειναι αγορασμενα original.


Ξερεις τι το κανει παρανομο; το γεγονος οτι μετα την ανταλλαγη, κ οι 2 θα συνεχισουμε να εχουμε στην κατοχη μας το αυθεντικο...

εκτος κ αν εχω καταλαβει κατι λαθος, αλλα δεν νομιζω. Μιλησες για ανταλλαγη μουσικων κομματιων, οχι δισκων.

Το να ανταλλασεις δισκους δεν ειναι παρανομο, για να ανταλλαξεις ομως κομματια, θα πρεπει το κομματι αυτο να ειναι σε ψηφιακη μορφη. Για να το ψηφιοποιησεις, πρεπει να φτιαξεις αντιγραφο ασφαλειας [νομιμο για προσωπικη χρηση, εφοσον εχεις το αυθεντικο].

Δεν μπορεις ομως να πουλησεις, ανταλλαξεις, δανεισεις κτλ αυτο το αντιγραφο η κομματι του

ααααααα...
τωρα το επιασα...:winka: :D

all right
08/06/2007, 08:50
το προβλημα σου ειναι δηλαδη οτι εχεις μαζεψει ενατιο υλικο κ δεν ξερεις με ποιον να το μοιραστεις?

Mια καλη πραξη θελω να κανω (ε τωρα εαν μου δωσετε και εσεις κανενα κομματι δεν λεω οχι)για την σωτηρια της ψυχης μου.......:cry:

Sotirios
08/06/2007, 11:40
Κάπου έχει πάρει το αυτί μου οτι υπάρχουν χώροι με την εγκατάσταση lan, εσύ πας με το pc σου όπως και όλοι οι πελάτες του "καταστήματος" και μοιράζεστε τα οποιουδήποτε τύπου αρχεία σας mp3 προγράμματα κτλ κτλ. Για ρώτα γενικώς γύρω σου όλο και κάτι θα μάθεις παραπάνω:wave2: