PDA

View Full Version : Service και radio arvyla



Σελίδες : [1] 2

Ταξιδευτής
08/06/2007, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Νικόλα όταν με το καλό φτάσεις στα 20.000χλμ. και το πας για service...

ξαναέλα να το πεις αυτό...

:lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :a022:

Λοιπον, με αφορμη το θεμα για το σερβις του CBF και επειδη εχω βαρεθει να ακουω ενα σωρο τρελα για τα Ιταλικα και τα πανακριβα σερβις τους, νομιζω οτι για την ιστορια και μονο θα πρεπει να βαλω τα πραγματα στη θεση τους! :rolleyes:

Εχω ειλικρινα σιχαθει να ακουω για το οτι σπανε, χαλανε, ειναι συνεχεια στα σερβις, τα σερβις ειναι δρακουλες κ πινουν αιματακι κ χιλια δυο! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!

Εχθες το πηγα για το πρωτο σερβις των 1000 χλμ.
Αλλαγη λαδιων (4 λιτρα συνθετικου λαδιου Shell Advance 4 Ultra)
Αλλαγη φιλτρου λαδιου
Αλλαγη φιλτρου βενζινης
Ανταλλακτικη φλατζα φιλτρου βενζινης
Καθαρισμος δευτερευοντος φιλτρου λαδιου
Ελεγχος ιμαντες (πρεπει να λυθει η μιση μοτο για αυτο)
Ρυθμιση μειγματος μεσω του PDA
Καυσαναλυση
Ρυθμιση αναρτησης (sag) για το βαρος μου
Ελεγχος/καθαρισμος/λαδωμα αλυσιδας

Τιμη: 140 ευρω

Ενταξει, μπορει να ειναι αρκετα, ΑΛΛΑ δεν νομιζω οτι για χιλιαρα superbike Ducati ειναι ΤΟΣΟ πολλα πια!
Τα λαδια κανουν απο μονα τους 65 ευρω.
Το φιλτρο λαδιου αλλο ενα 10αρικο (ΠΟΣΟ να κανει πια; )
Το φιλτρο βενζινης + φλατζα 25

Ε στα 40 ευρω εργασιας κολλαμε πια; Ελεος!

Η μηχανη ειναι ΤΕΛΕΙΑ -ειλικρινα μια χαρα! Παροτι την εχω ταλαιπωρησει μεσα στο κεντρο (και με την κουλαμαρα μου) αυτη Κυρια! ;)

Απο εδω κ περα τα κλασσικα: λαδακια καθε 4-5 χιλ χλμ, κ μετα τα αναλωσιμα.... Τακακια, λαστιχα, κλπ.

Σερβις Α στις 10000 χλμ 250 ευρω περιπου (και αν υπαρχουν αναλωσιμα που πρεπει να αλλαχθουν... λογικο)

Σερβις Β στις 20000 χλμ γυρω στα 350 ευρω.

Αν σκεφτει κανεις οτι τα 10000 χλμ θα του παρει ενα 6μηνο λογικα για να γραψει, τοτε το κοστος των 250-350 ευρω ΔΕΝ ειναι και τοοοοσο πια τραγικο! Στην τελικη, εδω δινεις 200+ ευρω για το σερβις ενος μικρομεσαιου ιαπωνικου οπως το CBF στα 24 χιλ χλμ, και δεν θα δωσεις ενα κατοσταρικο παραπανω για ενα dreambike?

Για να σας ακουσω τωρα λοιπον! ;) :rolleyes:

makis206
08/06/2007, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Για να σας ακουσω τωρα λοιπον! ;) :rolleyes:

Απλά..

Στο φέρανε μαλακά επειδή ήταν η πρώτη φορά :evil:


:lol: :rotflmao: :lol:

byron
08/06/2007, 10:46
Νίκο με την ευκαιρία, να πω κάτι που αφορά τις τιμές ανταλλακτικών του Tuono. Εκτός της ουράς που ήταν ακριβούτσικη (190) τα υπόλοιπα που χρειάστηκα ήταν αρκετά φθηνά. πχ πίσω φλας κομπλέ 17? και πεντάλ φρένου (4 κομμάτια γιατί είναι ρυθμιζόμενο) 35? :rolleyes:

Φίλος με tuono, είχε μια κακή στιγμή καθώς μια κυρία ξεπαρκαρωντας, του το έριξε. Εκανα εγώ την παραγγελία, για να τον εξυπηρετήσω.

Ψυγείο νερού 301? :rolleyes: (φθηνό μΕ φαίνεται)
Τελικό εξάτμισης 460?. (δεν αξίζει να βάλει μεν, αλλά για σύγκριση το τελικό του SH300 έχει 560:eyepop: )



:wave2:

Cpt. Haddock
08/06/2007, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Για να σας ακουσω τωρα λοιπον! ;) :rolleyes:

Τι να ακούσεις ρε Νίκο...


Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Αν σκεφτει κανεις οτι τα 10000 χλμ θα του παρει ενα 6μηνο λογικα για να γραψει

6 μήνες / 10,000 = 1700 το μήνα...

Αν τα θεωρείς πολλά, τι να σου πω :sick:



Και κάτι πιο γενικό, για όλους μας... Έχουμε καταντήσει να θεωρούμε "λογικό" ένα ποσό των 350 ευρώ = 120,000 δρχ...

Μετα ας μην παραξενευόμαστε που δε μας φτάνουν τα χρήματα :sad:

dirtbird
08/06/2007, 10:59
Shell σε Ducati?... :confused: :(

edit: το σχόλιο δεν είναι για να σε αγχώσω, απλά εγώ δεν θα τα έβαζα..... γενικά σε μοτό.

Ταξιδευτής
08/06/2007, 11:01
Ρε συ Cpt, για μισο λεπτο: ΚΑΠΟΤΕ οι 120,000 δρχ ειχαν αξια, οπως και το 1960 οι 200 δρχ ηταν μισθος.

Τωρα ομως ρε συ ΑΥΤΑ τα λεφτα ΔΕΝ εχουν αυτη την αξια που ειχαν. Ας μην τρελλαινομαστε! Ο πληθωρισμος αλλαζει τις τιμες και τις αξιες. :rolleyes:

Επισης 1700 χλμ το μηνα ειναι λιγα ρε συ; Το καλοκαιρι θα κανεις πιο πολλα τον μηνα διακοπων ισως, το χειμωνα ομως οχι....
Εξαλλου οποιος εχει την οικονομικη δυνατοτητα για ταξιδια συνεχως (βενζινες και μονο φτανουν!), εχει και την οικονομικη ανεση να καλυψει και ενα σερβις πιο συχνα....

Οσο για το κοστος σαν κοστος, το ανεφερα μονο και μονο για να το συγκρινω με πιο γηινα μηχανακια οπως το CBF, που ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ εχει διαφορα στο σερβις 100 ευρω!

Δεν μπορω να ακουω αλλο λοιπον περι ακριβων σερβις στις Ducati και λοιπα. Ας καταρριψουμε επιτελους αυτους τους μυθους! Ειναι αμαρτια υπεροχες μηχανες να αμαυρωνονται απο το μακρυ κ το κοντο του καθενα πικραμενου... :mad: (Μακη μου αυτο ΔΕΝ πηγαινε για εσενα, ουτε για κανεναν αλλον!) :wave2:

makis206
08/06/2007, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Δεν μπορω να ακουω αλλο λοιπον περι ακριβων σερβις στις Ducati και λοιπα. Ας καταρριψουμε επιτελους αυτους τους μυθους! Ειναι αμαρτια υπεροχες μηχανες να αμαυρωνονται απο το μακρυ κ το κοντο του καθενα πικραμενου... :mad: (Μακη μου αυτο ΔΕΝ πηγαινε για εσενα, ουτε για κανεναν αλλον!) :wave2:

Νικόλα μου εγώ προσωπικά δεν χαλιέμαι με κανένα μηχανάκι, το καθένα έχει τα δικά του ανεξαρτήτως εταιρίας, αυτό είναι το μόνο σίγουρο κι απο'κεί και πέρα "γυαλός" που λένε στο χωριό μου τις Καλάθενες :lol:

Ειλικρινά όμως μ'αρέσει πάρα πολύ όταν σε μία παρέα ξεκινάμε τα γνωστά περί Ιταλικών, Ιαπωνέζικων, Γερμανικών και τα λοιπά.:lol:

Οι περισσότεροι σίγουρα γνωρίζουμε ότι πρόκειται για μύθους πλέον στο μεγαλύτερο ποσοστό τουλάχιστον, για μένα αυτός που πιστεύει 100% σ'αυτές τις θεωρίες έχει μείνει απλά κολλημένος σε κάποια χρόνια του παρελθόντος που και πάλι, τίποτα δεν ήταν απόλυτο.

Αλλά πάντα γελάω όταν αρχίζει μια συζήτηση να παίρνει τέτοια τροπή, μπορεί λίγο να χαλαστώ άμα μπουν μέσα ισχυρογνώμονες κι απόλυτοι στα πιστεύω τους αλλά στην τελική κι αυτοί χαβαλέ έχουν :winka: :lol:

Τα Γιαπωνέζικα γαμάνε όμως :evil:

:lol: :beer: :lol:

Xrider
08/06/2007, 11:32
Στο επομενο θα δεις την γλυκα..αυτο ηταν για να ρηξεις μια ματια αν ολα οκ και να αλλαξεις το λαδακι....
Οταν θα κανεις βαλβιδες και ιμαντες+λαδια+φρενα+οτι αλλο χρειαστει η τιμη δεν θα ειναι η ιδια.
Τι μηχανη εχεις και πρεπει να λυθει η μηχανη για να τσεκαρεις ιμαντες :confused:
στο συνεργειο εχουν ενα οργανακι που μετραει συχνοτητα και τελος,τα καπακια μονο βγαινουν,που ειναι ενα σηκωμα στο τεποζιτο και δυο καπακια βγαλσημο.

zephyr1
08/06/2007, 11:42
To service απλα τζαμπα.

Οσο για την αξια των χρηματων, εχτες πηρα μια μεριδα πατατες 1,70 περικαλω δλδ 587 δρχ.
Ποσα κιλα πατατες περναμε?:(

idi
08/06/2007, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
:lol: :lol: :lol: :a022:

Λοιπον, με αφορμη το θεμα για το σερβις του CBF και επειδη εχω βαρεθει να ακουω ενα σωρο τρελα για τα Ιταλικα και τα πανακριβα σερβις τους, νομιζω οτι για την ιστορια και μονο θα πρεπει να βαλω τα πραγματα στη θεση τους! :rolleyes:

Εχω ειλικρινα σιχαθει να ακουω για το οτι σπανε, χαλανε, ειναι συνεχεια στα σερβις, τα σερβις ειναι δρακουλες κ πινουν αιματακι κ χιλια δυο! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!

Εχθες το πηγα για το πρωτο σερβις των 1000 χλμ.
Αλλαγη λαδιων (4 λιτρα συνθετικου λαδιου Shell Advance 4 Ultra)
Αλλαγη φιλτρου λαδιου
Αλλαγη φιλτρου βενζινης
Ανταλλακτικη φλατζα φιλτρου βενζινης
Καθαρισμος δευτερευοντος φιλτρου λαδιου
Ελεγχος ιμαντες (πρεπει να λυθει η μιση μοτο για αυτο)
Ρυθμιση μειγματος μεσω του PDA
Καυσαναλυση
Ρυθμιση αναρτησης (sag) για το βαρος μου
Ελεγχος/καθαρισμος/λαδωμα αλυσιδας

Τιμη: 140 ευρω

Ενταξει, μπορει να ειναι αρκετα, ΑΛΛΑ δεν νομιζω οτι για χιλιαρα superbike Ducati ειναι ΤΟΣΟ πολλα πια!
Τα λαδια κανουν απο μονα τους 65 ευρω.
Το φιλτρο λαδιου αλλο ενα 10αρικο (ΠΟΣΟ να κανει πια; )
Το φιλτρο βενζινης + φλατζα 25

Ε στα 40 ευρω εργασιας κολλαμε πια; Ελεος!

Η μηχανη ειναι ΤΕΛΕΙΑ -ειλικρινα μια χαρα! Παροτι την εχω ταλαιπωρησει μεσα στο κεντρο (και με την κουλαμαρα μου) αυτη Κυρια! ;)

Απο εδω κ περα τα κλασσικα: λαδακια καθε 4-5 χιλ χλμ, κ μετα τα αναλωσιμα.... Τακακια, λαστιχα, κλπ.

Σερβις Α στις 10000 χλμ 250 ευρω περιπου (και αν υπαρχουν αναλωσιμα που πρεπει να αλλαχθουν... λογικο)

Σερβις Β στις 20000 χλμ γυρω στα 350 ευρω.

Αν σκεφτει κανεις οτι τα 10000 χλμ θα του παρει ενα 6μηνο λογικα για να γραψει, τοτε το κοστος των 250-350 ευρω ΔΕΝ ειναι και τοοοοσο πια τραγικο! Στην τελικη, εδω δινεις 200+ ευρω για το σερβις ενος μικρομεσαιου ιαπωνικου οπως το CBF στα 24 χιλ χλμ, και δεν θα δωσεις ενα κατοσταρικο παραπανω για ενα dreambike?

Για να σας ακουσω τωρα λοιπον! ;) :rolleyes:

WTF!!! Ποσα εδωσες στο σερβις των 1000(!!!) χλμ για το Ζ σου?

ξερεις ποσο εχει ο ιμαντας (10,000 χλμ...)??????? μια μανετα????

Ταξιδευτής
08/06/2007, 12:39
Ρε συ Idi, για να καταλαβω δηλαδη, ΤΙ συγκρινεις τωρα; Το ενα ειναι ενα τιμιο, αλλα παμφθηνο 4κυλινδρο 750αρι μηχανακι με περιεφερειακα απο κουτες ενω το αλλο ειναι ενα σπανιοτατο, συλλεκτικο χιλιαρι V2 Superbike!

Οσο και να λατρευω παντα το Ζετακι, ειναι μια ΦΤΗΝΗ μηχανη (ποσο μαλλον το 750)... Το πλαισιο ενος Ζ ειναι σαν ζελε σε σχεση με το 999, για να μην μιλησω για αναρτησεις, φρενα, ΨΑΛΙΔΙΑ κλπ κλπ κλπ. (και αν νομιζεις οτι ειμαι υπερβολικος δεν εχεις οδηγησει 999)...

Οσο δουλεια εχει πεσει στο πισω ψαλιδι της 999 δεν εχει ολο το Ζ! Ελεος!

Στο Ζ εκανα μονος μου αλλαγες λαδιων/φιλτρων κλπ, πολυ απλα διοτι την εγγυηση την ειχα γραμμενη στα @@ μου! Και παλι ομως, μου κοστιζε μια 50αρα (40 ευρω το λαδι + 10 ευρω το φιλτρο) ΧΩΡΙΣ φιλτρο βενζινης και εργασια (που στο αλλο αναγκαστικα θα πληρωσεις).

Αν το πηγαινα στο γνωστο συνεργειο στα παιδια το κοστος ηταν γυρω στα 80 ευρω για ολο αυτο.

Και λεω τωρα: ειναι ΤΟΣΟ αδικαιολογητα τα κοστη μιας Ducati πια;

Και στην τελικη λεμε για τα Γιαπωνεζικα οτι ειναι φτηνα κλπ! Ναι ε;
Η Kawa που μου ζηταγε 510 ευρω για την μπροστινη ζαντα ΜΟΝΗ της, και 750 ευρω καλαμια/μποτες ειναι φτηνη;;!; Η μηπως ψαχνει για μ@λ@κες τελικα;;

Στην τελικη να κοστισουν 1000 ευρω τα χρυσα 48αρια πιρουνια της Showa της 999 μου θα το καταλαβω ΠΟΛΥ καλυτερα απο τα 750 ευρω της kawa...
:mad:

GIXXERAKIAS
08/06/2007, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Shell σε Ducati?... :confused: :(

edit: το σχόλιο δεν είναι για να σε αγχώσω, απλά εγώ δεν θα τα έβαζα..... γενικά σε μοτό. +10000000 ουτε στο σκουτερ δεν θα τα εβαζα!!Ποσο μαλον στην GSXR μου!:eyepop: :eyepop: Να τους πηγαινεις τα λαδια εσυ(τα ιδια λεφτα θα σου παει αν τα περνεις απο εξω και καλυτερα λαδακια)πχ Castrol or Motul:winka:

KaTaNaS
08/06/2007, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
4 λιτρα συνθετικου λαδιου Shell Advance 4 Ultra


agorina καλά είσαι; :wave2:

για ρώτα αν εχεις πρόβλημα με άλλα λαδάκια, όσων αφορά την εγγύηση...

και ψαξου με κάτι καλύτερο!

την shell την βάζουν συνηθως διοτη εχει κανει συμβαση η ελληνμοτο σε συνεργασια με την κτμ , και την εχουν σε ολα τα συνεργεια!

μάθε ποιο ταιριαζει καλυτερα στον κινητηρα και τρεχα Λαμπριανιδη!

Motul 300V ? :wacko:



:wave2:

dirtbird
08/06/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS

την shell την βάζουν συνηθως διοτη εχει κανει συμβαση η ελληνμοτο


και η kawasaki.... :winka: :rotflmao: :rotflmao:

Ταξιδευτής
08/06/2007, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
agorina καλά είσαι; :wave2:

για ρώτα αν εχεις πρόβλημα με άλλα λαδάκια, όσων αφορά την εγγύηση...

και ψαξου με κάτι καλύτερο!

την shell την βάζουν συνηθως διοτη εχει κανει συμβαση η ελληνμοτο σε συνεργασια με την κτμ , και την εχουν σε ολα τα συνεργεια!

μάθε ποιο ταιριαζει καλυτερα στον κινητηρα και τρεχα Λαμπριανιδη!

Motul 300V ? :wacko:



:wave2:

Ελα ρε Σταυρε, μια χαρα ειμαι φιλε! Μλκια μου, τοσο καιρο λεω να περασω να σε δω κ το εχω αφησει... :alien: Θα επανορθωσω ομως! :beer:

Οσο για τα λαδια, δεν νομιζω οτι τα βαζουν λογω συμβασης της ελληνμοτο φιλε -εκτος και αν πια η ελληνμοτο μπορει να ελεγξει τι γραφεται στο owner's manual του κατασκευαστη!!!! :rolleyes:

Τοσο το δικο μου οσο και ολα τα νεα Ducati που εχω δει, εχουν επανω αυτοκολλητο της Shell advance ultra 4 κολλημενο στο καπακι του συμπλεκτη (που μαλλον μπηκε εκει απο το εργοστασιο).

Eξαλλου για να τα προτεινει η Ducati στο Owner's manual, δεν μπορει να ειναι μαπα! Προφανως εχουν κανει καποια συμβαση απο το εργοστασιο με τη Shell, αλλα και παλι... :wave2:

Παντως, αν μπορω να βαλω αλλα λαδια στην επομενη αλλαγη θα το κανω! Λαμπριανιδης rulez λεμεεεε!!!! :D


92014

dirtbird
08/06/2007, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής


Οσο και να λατρευω παντα το Ζετακι, ειναι μια ΦΤΗΝΗ μηχανη (ποσο μαλλον το 750)... Το πλαισιο ενος Ζ ειναι σαν ζελε σε σχεση με το 999, για να μην μιλησω για αναρτησεις, φρενα, ΨΑΛΙΔΙΑ κλπ κλπ κλπ. (και αν νομιζεις οτι ειμαι υπερβολικος δεν εχεις οδηγησει 999)...

Οσο δουλεια εχει πεσει στο πισω ψαλιδι της 999 δεν εχει ολο το Ζ! Ελεος!


Τα παραπάνω (πρωτογενώς) ουδεμία σχέση έχουν με την τιμή εργατώρας ή την κοστολόγηση των ανταλλακτικών.

Στην πράξη όμως οι τιμές (κυρίως όμως στα τετράτροχα) καθορίζονται ΚΑΙ από τη σύνθεση του αγοραστικού κοινού μίας μάρκας και την γενική παραδοχή για το εάν είναι 'ακριβή' ή 'φτηνή'.

KaTaNaS
08/06/2007, 13:31
ok! έτσι και η κτμ, αναγραφει παντού στα μανιουαλ του 2001 shell ...

μετα ειχε παντου ΜΟΤΟREX...


εξαρταται απο την εκάστωτε συμβαση!

ψαξε απο τα ξενα φορα που ψαχνεις την καλυτερη λιπανση για την μοτο σου!



όσο για τον καφε, σε 2 εβδομαδες καλοπουλα!:beer:

Ταξιδευτής
08/06/2007, 13:39
;) :a013:

idi
08/06/2007, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Τα παραπάνω (πρωτογενώς) ουδεμία σχέση έχουν με την τιμή εργατώρας ή την κοστολόγηση των ανταλλακτικών.

Στην πράξη όμως οι τιμές (κυρίως όμως στα τετράτροχα) καθορίζονται ΚΑΙ από τη σύνθεση του αγοραστικού κοινού μίας μάρκας και την γενική παραδοχή για το εάν είναι 'ακριβή' ή 'φτηνή'.

+1

το ποστ σου ελεγε για "καλη" τιμη για πρωτο σερβις στο 999 (WTF!!!!)

Και σου λεω ... ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ????

οτι στα 1000 θελει ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ εμενα δε μου λεει κατι....

βασικα ειναι λαθος απο την αρχη ο συλλογισμος σου αρα τσαμπα συγκρινεις το Ζ750 που ειναι απο ολες τις πλευρες πιο ολοκληρωμενο μηχανακι απο το 999 σου (που θελει στα 1000 χλμ το σερβις που θελει το δικο μου στα 24,000 χλμ... :lol: )

δε τα λεω να το υποβιβασω (αλλωστε ειμαι FAN...) αλλα ο λογος που ΠΟΤΕ δε θα παρω ducati ειναι ο λογος για τον οποιο εκανες το ποστ σου! ;)

bartlal
08/06/2007, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
(που θελει στα 1000 χλμ το σερβις που θελει το δικο μου στα 24,000 χλμ... :lol: )


βρε καμενε, ειναι το ΠΡΩΤΟ σερβις που γινεται σε ολες τις μηχανες στα 1000 χλμ!!!


:lol: :lol: :lol:

idi
08/06/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
βρε καμενε, ειναι το ΠΡΩΤΟ σερβις που γινεται σε ολες τις μηχανες στα 1000 χλμ!!!


:lol: :lol: :lol:

ναι ε.... εμενα μου αλλαξαν τα λαδια και εφυγα ... εσφηξε και κατι βιδες.... κοστος 45 ευρα!:lol:

KaTaNaS
08/06/2007, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
βρε καμενε, ειναι το ΠΡΩΤΟ σερβις που γινεται σε ολες τις μηχανες στα 1000 χλμ!!!

στα 1000 χιλιομετρα των Ζ το σερβις λέει: Περάστε απο ενα βενζινάδικο και ξαναγεμίστε! :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bartlal
08/06/2007, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
στα 1000 χιλιομετρα των Ζ το σερβις λέει: Περάστε απο ενα βενζινάδικο και ξαναγεμίστε! :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ναι, καλα τα λες, αλλα πες και τι αλλο γραφει παρακατω το μανιουαλ:

στα 1000 χιλιομετρα των Ζ το σερβις λέει: Περάστε απο ενα βενζινάδικο και ξαναγεμίστε, και στη συνεχεια βαλτε του φωτια, θα πιασει σιγουρα με γεματο ντεποζιτο! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
08/06/2007, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
....

by the way , what r u going to aquist now dear bartLoL ? :lol:

bartlal
08/06/2007, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
by the way , what r u going to aquist now dear bartLoL ? :lol:

aquist = ?

ι suppose you mean acquire... :D

i am thinking of trying an AT, the 750cc one, not the 650cc! :smilea:

dirtbird
08/06/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal


i am thinking of trying an AT, the 750cc one, not the 650cc! :smilea:

...how unpredictable.... :rolleyes: :rolleyes: :D

bartlal
08/06/2007, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
...how unpredictable.... :rolleyes: :rolleyes: :D

για να γλιτωσω γυαλοχαρτα στα ψαλιδια! :D :smilea: :D

KaTaNaS
08/06/2007, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
aquist = ?

ι suppose you mean acquire... :D

i am thinking of trying an AT, the 750cc one, not the 650cc! :smilea:


το μπέρδεψα με το aquistare=αποκτώ που ειναι ιταλικά! :D

υπάρχει τρανσαλπ 750;

dirtbird
08/06/2007, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS


υπάρχει τρανσαλπ 750;

όχι.

Twin Africa υπάρχει :rotflmao: :rotflmao:

stradas
08/06/2007, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ναι, καλα τα λες, αλλα πες και τι αλλο γραφει παρακατω το μανιουαλ:

στα 1000 χιλιομετρα των Ζ το σερβις λέει: Περάστε απο ενα βενζινάδικο και ξαναγεμίστε, και στη συνεχεια βαλτε του φωτια, θα πιασει σιγουρα με γεματο ντεποζιτο! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stradas
08/06/2007, 14:39
Το γιατι πηγε η κουβεντα στο να συγκρινουμε το κοστος συντηρησης ενος 999 με ενα Ζ750, δεν το καταλαβα...

Τι ειναι, συγκρισιμα μηχανακια;;;

bartlal
08/06/2007, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
το μπέρδεψα με το aquistare=αποκτώ που ειναι ιταλικά! :D

υπάρχει τρανσαλπ 750;

οκ, το επιασα απλα ειπα μηπως εχανα κατι! :winka:

δεν υπαρχει, και δεν νομιζω να φτιαξουν ΤΑ 750! :smilea:

bartlal
08/06/2007, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
όχι.

Twin Africa υπάρχει :rotflmao: :rotflmao:

και θα υπαρχει! :evil:

lamoun
08/06/2007, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε απο srx6
πεντάλ φρένου (4 κομμάτια γιατί είναι ρυθμιζόμενο) 35?

XAXAXAXA!

Ρε εδώ μου ζητούσαν 52? για τη μανέτα του φρένου, μονοκόμματη!! :eyepop:
Και μιλάμε για Σουζούκα GS500!!

15$ από το Αμέρικα :smokin:

Ίσως συμφέρει μια παραγγελία από έξω, και μετά ορίστε κύριε τα ανταλλακτικά, ή μήπως υπάρχει πρόβλημα να αρνηθεί το service;; :confused:

Ά και κάτι άλλο τα εργατικά όσο είσαι εντός εγγύησης δεν είναι δωρεάν? εμένα αυτό μου είπαν στο πρώτο service;;

dirtbird
08/06/2007, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
για να γλιτωσω γυαλοχαρτα στα ψαλιδια! :D :smilea: :D

I know its sad but at the end....


92035

Ταξιδευτής
08/06/2007, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
τσαμπα συγκρινεις το Ζ750 που ειναι απο ολες τις πλευρες πιο ολοκληρωμενο μηχανακι απο το 999 σου

:rolleyes: Ε, μετα απο αυτο εγω παω πασο... Που να πιασουμε να λεμε και για το Ζ 1000 ε;;; :rolleyes:

Οσο για το τι χρειαζεται στο πρωτο σερβις, τα μονα που ειναι απαραιτητα ειναι λαδια/φιλτρο, ελεγχος ιμαντες.
Ολα τα αλλα ειναι πραγματα που ζητησα ΕΓΩ να γινουν! :wave2:

ΕΠΙΣΗΣ, αν με 45 ευρω λαδια κλπ εσυ εισαι οκ στο μηχανακι σου τι να πω; Ειχε κ ο θειος μου ενα ΜΖ καποτε κ με 15 ευρω εκανε τη δουλεια του. Εκαστος στο ειδος του! :winka:

Και ξαναλεω: συγκρινοντας τα κοστη για 1ο σερβις που ΞΕΡΟΥΜΕ απο αλλα πιο καθημερινα μηχανακια -γιατι καποιοι ΔΕΝ θελουν να μας πουνε ποσο πληρωσαν ενα επισημο 1ο σερβις στο Z τους- και βλεποντας τιμες που κυμαινονται στα 100 ευρω, θεωρω οτι 140 για την 999 δεν ειναι τραγικα!

Απο την αλλη δεν μπορει να παιρνεις μια μηχανη 19,000 ευρω και να θες να τη συντηρεις με τσοφλια φυστικιων!

Βλεποντας πλεον απο πρωτο χερι τα κοστη, εχω να πω σε ΟΣΟΥΣ ενδιαφερονται για Ducati οτι ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΛΟΓΙΚΑ!

ΥΓ. Idi δεν σε ειδα να αναφερεις κατι για ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑWΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΓΑΝΕ 750 ΕΥΡΩ ΤΑ ΠΙΡΟΥΝΙΑ, K 250 ΤΗ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΑ!!!! :mad:

idi
08/06/2007, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
:rolleyes: Ε, μετα απο αυτο εγω παω πασο..... :rolleyes:

δε ξερω αν θες να παίξουμε με τις λεξεις... αλλα ειναι η αλήθεια!
ουτε καλυτερο ουτε τουμπανεστερο σημαίνει το ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ... το 999 ειναι ΕΙΔΙΚΟ μηχανάκι... τεσπα δε νομίζω να χρειάζεται περισσότερη εξήγηση.

dessert
08/06/2007, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
.... αρα τσαμπα συγκρινεις το Ζ750 που ειναι απο ολες τις πλευρες πιο ολοκληρωμενο μηχανακι απο το 999 σου (που θελει στα 1000 χλμ το σερβις που θελει το δικο μου στα 24,000 χλμ...

Ρε idi.. ... .... Το γάμησες εντελώς....

Στείλε μου πμ απο ποίον κουβα τρώς σκατά, να φάω και εγώ για να σε καταλάβω.... Ρε την χάσατε την μπάλα... Κρίμα... Αλλά σε παρακαλώ στείλε μου πμ θέλω να ολοκληρωθώ σαν άνθρωπας.........

bartlal
08/06/2007, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
I know its sad but at the end....

χαου τρου δατ ιζ σαντ 4 U !


:evil: :evil: :evil:



:smokin:


92038

Nostra
08/06/2007, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Ρε idi.. ... .... Το γάμησες εντελώς....

Στείλε μου πμ απο ποίον κουβα τρώς σκατά, να φάω και εγώ για να σε καταλάβω.... Ρε την χάσατε την μπάλα... Κρίμα... Αλλά σε παρακαλώ στείλε μου πμ θέλω να ολοκληρωθώ σαν άνθωπας.........



:a014: :a014: :a014: :a014: :a014: :a014:

dirtbird
08/06/2007, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
χαου τρου δατ ιζ σαντ 4 U !


:evil: :evil: :evil:



:smokin:

για συνέχισε, για συνέχισε.... :smokin:

και άμα δε σε σενιάρω με 3 φιλοζωικές ΚΑΙ την Λουκά να μου τρυπήσεις την μύτη.... :lol: :bigcry: :lol:

sniper
08/06/2007, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
.......

Στην τελικη να κοστισουν 1000 ευρω τα χρυσα 48αρια πιρουνια της Showa της 999 μου θα το καταλαβω ΠΟΛΥ καλυτερα απο τα 750 ευρω της kawa...
:mad:

Πόσο κάνουν; :confused:

lampros_fazer
08/06/2007, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Για να σας ακουσω τωρα λοιπον! ;) :rolleyes:
Είναι φτηνά δλδ για να καταλάβω..; :look:

140? το σέρβις στα 1000χλμ..;; :eek: :eek:

Κανα 100ρικο στοιχίζει το σέρβις του fazer 1000 στα 10.000..!

Αλλά μου φαίνεται και 500? να σου ζητούσαν,λογικό θα φαινόταν..αφού πρόκειται για 'συλλεκτικό V2 χιλιάρι superbike/dreambike'..

byron
08/06/2007, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πόσο κάνουν; :confused:

Ασε μη το ψάχνεις..... Του 954 οι ξύστρες είναι αδαμάντινες. :wave2:

lampros_fazer
08/06/2007, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Τελικό εξάτμισης 460?. (δεν αξίζει να βάλει μεν, αλλά για σύγκριση το τελικό του SH300 έχει 560:eyepop: )
Θες καλύτερο..;Του δικού μου ('03) έχει 700κάτι.. :a53: :D (μια χαρά μας βόλεψε όμως..:a01: )

sniper
08/06/2007, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Ασε μη το ψάχνεις..... Του 954 οι ξύστρες είναι αδαμάντινες. :wave2:

Πολύ λίγα με φάνηκαν...... :rolleyes:

idi
08/06/2007, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Ρε idi.. ... .... Το γάμησες εντελώς....

Στείλε μου πμ απο ποίον κουβα τρώς σκατά, να φάω και εγώ για να σε καταλάβω.... Ρε την χάσατε την μπάλα... Κρίμα... Αλλά σε παρακαλώ στείλε μου πμ θέλω να ολοκληρωθώ σαν άνθρωπας.........

αλλο ενα κουλαδι πηρε ducati και επιασες το παπα απο τα αρχιδια? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
08/06/2007, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πολύ λίγα με φάνηκαν...... :rolleyes:

Νορμαλ τιμή είναι. Απλά του 954 είναι εξωφρενικα ακριβά. :wave2:

dessert
08/06/2007, 15:25
Παίδες, είναι γεγονός οτι στα service παίρνουν κωλαράκι. Εμείς τι πρέπει να κάνουμε. Να πάρουμε Z750(idi)..... ????? Δεν το καταλαβαίνω...:confused: Το παλικάρι ζητάει απόψεις για βοήθεια, τον βοηθάμε έτσι;;;???:confused:


Και στην τελική αυτή γουστάρει γι αυτήν τα έσκασε... Να τη δώσει επειδή το εμπόριο και οι πολλοί πάνε αλλού;;;????













Α!Τα διαλα...

bartlal
08/06/2007, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
για συνέχισε, για συνέχισε.... :smokin:

και άμα δε σε σενιάρω με 3 φιλοζωικές ΚΑΙ την Λουκά να μου τρυπήσεις την μύτη.... :lol: :bigcry: :lol:

δεν πα' να φερεις και τον γνωστο, αγκαζέ με την Λουκα...


εγω στο εταξα! :evil: :evil: :evil:


92040

BUSA MAKIS
08/06/2007, 15:31
΄Οταν έχεις να δώσεις 20.000 ευρώ για μοτοσυκλέτα δεν νομίζω να σε πειράξει να δώσεις και κάτι παραπάνω για το service της.

dessert
08/06/2007, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
αλλο ενα κουλαδι πηρε ducati και επιασες το παπα απο τα αρχιδια? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Παλικάρι μου δεν ξέρω τις συνήθειές σου, αλλά δεν έπιασα κανένα απο πουθενά. Είναι ντροπή να μου συγκρίσεις το z με το θρύλο των μοτοσυκλετών. Το αν ο τύπος είναι κουλάδι δεν το ξέρεις, πέρα αν τον γνωρίζεις προσωπικά. Η απάντησή σου είναι ντροπή προς τον εαυτό σου, γιατί αν δεν υπήρχε η Ducati, εσύ τώρα δεν θα είχες z750. Σε παρακαλώ κοίτα να οδηγήσεις πρώτα 999 και μετά να φέρεις και άποψη...





Φιλικά πάντα, και μην τα γαμάς Ο Λ Α ...

ntinlanden
08/06/2007, 15:35
ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ S4R 2007 (ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ 999 TESTASTRETTA) ΜΕ ΤΗ "ΜΕΙΟΜΕΝΗ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗ DUCATI 2007" EKTOΣ ΑΠΟ ΤΑ 2000 Km ΜΑΚΡΥΤΕΡΑ SERVICE (ANTI ΓΙΑ 10000 ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ 12000) ?

dessert
08/06/2007, 15:36
Τ Ι Π Ο Τ Α ! ! !

idi
08/06/2007, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
α τα αλλα ειναι πραγματα που ζητησα ΕΓΩ να γινουν! :wave2:

ΕΠΙΣΗΣ, αν με 45 ευρω λαδια κλπ εσυ εισαι οκ στο μηχανακι σου τι να πω; Ειχε κ ο θειος μου ενα ΜΖ καποτε κ με 15 ευρω εκανε τη δουλεια του. Εκαστος στο ειδος του! :winka:

Και ξαναλεω: συγκρινοντας τα κοστη για 1ο σερβις που ΞΕΡΟΥΜΕ απο αλλα πιο καθημερινα μηχανακια -γιατι καποιοι ΔΕΝ θελουν να μας πουνε ποσο πληρωσαν ενα επισημο 1ο σερβις στο Z τους- και βλεποντας τιμες που κυμαινονται στα 100 ευρω, θεωρω οτι 140 για την 999 δεν ειναι τραγικα!

Απο την αλλη δεν μπορει να παιρνεις μια μηχανη 19,000 ευρω και να θες να τη συντηρεις με τσοφλια φυστικιων!

Βλεποντας πλεον απο πρωτο χερι τα κοστη, εχω να πω σε ΟΣΟΥΣ ενδιαφερονται για Ducati οτι ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΛΟΓΙΚΑ!

ΥΓ. Idi δεν σε ειδα να αναφερεις κατι για ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑWΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΓΑΝΕ 750 ΕΥΡΩ ΤΑ ΠΙΡΟΥΝΙΑ, K 250 ΤΗ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΑ!!!! :mad:

τα 750 ευρω για τα μπροστινα και τα 250 η δισκοπλακα του Ζ750 ειναι ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ και τα δικα σου εισαι σιγουρος οτι εχουν οσο νομιζεις? με ΦΠΑ κτλ???? μη ξεχνας οτι εχω κολλητο με 749 μπορει να μην ειμαι τοσο ασχετος οσο νομιζεις.... μια μανετα εκανε 120 ευρω απο οτι θυμαμαι.... τι να πω παραπανω....

και ποτε δε συγκρινα το Ζ750 με το 999 σε ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ+ΦΡΕΝΑ+ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ (αν οπως ειπα ειναι πιο ολοκληρωμενη μηχανη το Ζ750....) και θα σου πω οτι εχω καβαλησει τα μηχανακια αυτα 2 χρονια πριν απο εσενα και κατι ξερω...

το θεμα ειναι οτι ανοιγεις ποστ και γραφεις ΕΔΩΣΑ ταδε ΠΟΣΟ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ... τι περιμενεις να σου πω???? μπραβο μεγαλε μας επιασες κοτσους???

ολα τα παραπανω τα γραφω φιλικοτατα απλα ετσι ειναι το στυλ μου δεν εχω σκοπο να σε προσβαλω αλλα δε μπορω να διαβαζω οτι να ναι και να μη γραφω τιποτα!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

ntinlanden
08/06/2007, 15:39
ΤΟ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ, ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΩΡΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ Η ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΛΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 2000Κm ?

idi
08/06/2007, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Παλικάρι μου δεν ξέρω τις συνήθειές σου, αλλά δεν έπιασα κανένα απο πουθενά. Είναι ντροπή να μου συγκρίσεις το z με το θρύλο των μοτοσυκλετών. Το αν ο τύπος είναι κουλάδι δεν το ξέρεις, πέρα αν τον γνωρίζεις προσωπικά. Η απάντησή σου είναι ντροπή προς τον εαυτό σου, γιατί αν δεν υπήρχε η Ducati, εσύ τώρα δεν θα είχες z750. Σε παρακαλώ κοίτα να οδηγήσεις πρώτα 999 και μετά να φέρεις και άποψη...
Φιλικά πάντα, και μην τα γαμάς Ο Λ Α ...

δε μας χεζεις ρε Νταλαρα sorry Που ειπαμε κατιτίς για το θεικο υπερμηχανημα σου αλλα σαλτα και κανε καμια γαργαρα και μιλα ομορφα! ειπα ξεκαθαρα κατι που ειναι αλήθεια..

Αμα δε σου αρεσει ΞΥΔΑΚΙ .+_

ισως σε κανει να χαλαρώσεις λιγο το γεγονος οτι ειμαι ducatisti ... και ισως εχω καβαλησει 999 πριν απο εσενα (το 749 ΣΙΓΟΥΡΑ)

αλλα δεν ειμαι ΘΥΜΑ, να πληρώνω στα 1000 χλμ 180 ευρω σέρβις και θα ειμαι και ευχαριστημένος!

αντε πολυ εγραψα και εδω... παω σε αλλο καβγά τωρα! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
08/06/2007, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
(αν οπως ειπα ειναι πιο ολοκληρωμενη μηχανη το Ζ750....)

Ti θα πει ρε idi «ολοκληρωμένη» :confused: Οτι κάνει τα πάντα σε μέτριο βαθμό; Με την ίδια λογική και το GS500 είναι πιο ολοκληρωμένη μοτοσυκλέττα απ΄το K7.

SS πήρε ο άνθρωπος. Τι να συγκρίνει με το Ζ ;

dessert
08/06/2007, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
...
και ποτε δε συγκρινα το Ζ750 με το 999 σε ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ+ΦΡΕΝΑ+ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ (αν οπως ειπα ειναι πιο ολοκληρωμενη μηχανη το Ζ750....) και θα σου πω οτι εχω καβαλησει τα μηχανακια αυτα 2 χρονια πριν απο εσενα και κατι ξερω...

Ιντάκο, όταν καταλάβεις γιατί ο τρίτος σου κύλινδρος μαλώνει με το διωστήρα, να μου πέις. Μόνο κάποιος μωρός θα σύγκρινε το 750......... ... .... . με την 999. Αν συνεχίζεις να πιστεύεις οτι το z ειναι ολοκληρωμένο, είσαι άξιος της μοίρας σου.



Πρίν απο λίγο τουμπανιάζαμε 1 R1 03 με ένα φίλο....... Του κάναμε ο,τι μπορούσαμε, αλλά δεν το βαφτίσαμε 999... Είστε μακριά απο την αίσθηση που δίνουν τέτοια μοτόρια... Δεν πειράζει πείτε την μαλακία σας... Δεν σας ακολουθώ.... Δεν με ξέρετε...........

Ταξιδευτής
08/06/2007, 15:47
Παιδια, ηρεμια! Δεν υπαρχει λογος να χαλιομαστε!
Μια κουβεντα ανοιξα για ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟ ΔΙΑΛΟΓΟ και ΟΧΙ να σκοτωθουμε!

Αγαπαω ΟΛΕΣ τις μηχανες, τοσο το λατρεμενο μου Ζετακι οσο και την Ντιβα. Απο εκει και περα, ουτε ζητησα βοηθεια σε κατι. Απλα ανεφερα οτι τελικα τα κοστη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΟΣΟ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ!

Λαμπρο, ΕΚΕΙ θελω να καταληξω: οτι εσενα πηραν 100, ενω εμενα 140! Και ρωταω: ΔΕΝ αξιζει 40 ευρω διαφορα το ενα μηχανακι απο το αλλο;

Και στην τελικη το ρεζουμε ειναι το εξης: πολλοι θελουν να παρουν Ducati αλλα με τα οσα γελοια ακουγονται ΔΕΝ το κανουν κ μενουν με το παραπονο. Εγω με αυτο το thread ηθελα να βαλω λιγο τα πραγματα στην σωστη τους διασταση.



Αρχικά δημιουργήθηκε από BUSA MAKIS
΄Οταν έχεις να δώσεις 20.000 ευρώ για μοτοσυκλέτα δεν νομίζω να σε πειράξει να δώσεις και κάτι παραπάνω για το service της.

+999 ΕΤΣΙ ρε Μακη! :wave2:

ntinlanden
08/06/2007, 15:50
ΤΕΛΙΚΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕ ΜΟΝΤΕΛΟ 2007 -ΤΟ S4R ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ?

Ταξιδευτής
08/06/2007, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
το θεμα ειναι οτι ανοιγεις ποστ και γραφεις ΕΔΩΣΑ ταδε ΠΟΣΟ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ... τι περιμενεις να σου πω???? μπραβο μεγαλε μας επιασες κοτσους???

ολα τα παραπανω τα γραφω φιλικοτατα απλα ετσι ειναι το στυλ μου δεν εχω σκοπο να σε προσβαλω αλλα δε μπορω να διαβαζω οτι να ναι και να μη γραφω τιποτα!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

Γιωργη το ξερεις οτι δεν σε παρεξηγω ρε φιλαρακι, αλλα οπως θα ειδες κ πιο πανω, ΑΛΛΟ ηταν το σκεπτικο μου γραφοντας το thread.
Ηθελα να κανω μια διευκρινηση σχετικα με το θεμα κοστους κ Ducati, γιατι καποιος ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ, και ΟΧΙ για να πω οτι εγω ειμαι μαγκας κλπ...
Αφου με ξερεις ρε! θα καθομουν εγω να το παιζω καπως κ καλα; :beer:

@Ντινλαντεν: Φιλε, το S4R 06 με του 07 δεν εχουν ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ διαφορα. Οι ιδιοι κωδικοι ειναι, τα ιδια ανταλλακτικα, ολα ιδια.

Το ΜΟΝΟ που αλλαξε στα 07 μοντελα ειναι οτι η Ducati σου λεει σερβις καθε 12000 χλμ πλεον.

Εγω ειχα ηδη 1200 το προηγουμενο ΣΚ κ ρωτησα το συνεργειο (εξουσιοδοτημενος, εμπιστος κ με μεγαλη εμπειρια στα Duc), αν μπορουσα να κανω καμια βολτα το ΣΚ κ μου ειπε οτι δεν υπηρχε κανενα προβλημα.

Την Τεταρτη που πηγα για το σερβις η μηχανη ειχε αισιως 1800 χλμ. Δεν ειπα οτι χαιρομαι για αυτο, αλλα δεν παθαινει κ τιποτα.... :wave2:

lampros_fazer
08/06/2007, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Λαμπρο, ΕΚΕΙ θελω να καταληξω: οτι εσενα πηραν 100, ενω εμενα 140! Και ρωταω: ΔΕΝ αξιζει 40 ευρω διαφορα το ενα μηχανακι απο το αλλο;

Δεν κατάλαβες καλά..μιλάω για σέρβις στα 10.000 χλμ..!
Οπότε έχουμε 100? το ένα και 250? το άλλο..

(τα 140 για σέρβις 1000 χλμ τα θεωρώ εξωφρενικό ποσό..)

lamoun
08/06/2007, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε απο srx6
Με την ίδια λογική και το GS500 είναι πιο ολοκληρωμένη μοτοσυκλέττα απ΄το K7

:a25: :a25: :a25:

dirtbird
08/06/2007, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
δεν πα' να φερεις και τον γνωστο, αγκαζέ με την Λουκα...


εγω στο εταξα! :evil: :evil: :evil:

not my best effort, but anyway... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


92051

thePrince
08/06/2007, 16:11
Ρε παίδες, από πότε το κόστος του 1ου / 2ου / 18ου service αποτελεί κριτήριο για την «αξία» μιας μοτοσυκλέτας; Κριτήριο για την αγορά της ναι. Αλλά να λέμε ότι το τάδε μηχανάκι είναι χειρότερο από το δικό μας (το δικό μας πάντα, έτσι, γιατί άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου...) επειδή το service του είναι ακριβότερο;

bartlal
08/06/2007, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
not my best effort, but anyway... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


τι (μ@λ@κια εφτιαξε ο ανθρωπΑς!!!!) :lol: :lol:

idi
08/06/2007, 16:29
ρε μαγκες σας έλειψε η διαμάχη με τους Ζηταδες ε??

ακούσατε το μαγικο γράμμα ΖΗΤΑ και αμεσως να γινει νταβαντουρι ε? Παραδεχθείτε το! Η φυγη των Ζαδων απο το φορουμ σας εχει αφησει ενα τεραστιο κενο ετσι δεν ειναι?

χαχαχα μου έλειψε και εμένα !

ε λοιπόν ακουστε

το 999 ειναι ενα άβολο, σκληρό, απολυτό, σκηροπυρινικο, ιδιαίτερα ευαίσθητο μηχανάκι (αναξιόπιστο στη δικη μου γλώσσα εσεις πειτε το οπως θελετε... ), κακοσχεδιασμενο εργονομικά, πανάκριβο σε αγορα και συντήρηση και δεν κανει τιποτα καλα εκτος απο ενα πραμα... ΠΙΣΤΑ .+_

το Ζ750 δε κανει τίποτα ιδιαίτερα κάλα... αλλα τα κανει όλα... δε νομιζω να εχει κανεις αντίρρηση σε αυτο? και ειναι ευκολο, ΦΤΗΝΟ σε αγορα και σχετικα φτηνο σε συντήρηση και αξιοπιστο

ακομα και απο αεροδυναμική καλυψη... ειναι χαλια το 999... δε μπορεις να κρυφτεις με τιποτα απο τα στοιχεια της φυσης πισω απο τη ζελατινα του... εκτός αν εισαι 45 κιλα...

αυτο σημαίνει στη δικη μου γλώσσα ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ... αυτο που δεν ειναι ενα ΕΙΔΙΚΟ μηχανακι οπως το 999...

τωρα πως αυτο πρεπει να με κανει να απολογούμαι οτι συγκρινω το Ζ με το 999 ... δε μπορω να καταλαβω... εκτος και αν υπαρχει γραμμή που λεει οτι τα ακριβα μηχανακια δεν εχουν αντίπαλο και δε πρεπει να λεμε τιποτα αρνητικο για αυτά... (χεστηκα BTW...)

και συνεχίζω ωστε να παει στις διαμαχες ... με το γράμμα που σας κανει ανω-κατω

Ζ Ζ ΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ ΖΖΖΖΖΖΖzzzzzzzzzzzzZZZZZZZZZZZZzzzzzzzzzzzzzzzzzzz


Βαράτε ! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
08/06/2007, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:a27: :a27: :a27:

idi
08/06/2007, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από thePrince
Ρε παίδες, από πότε το κόστος του 1ου / 2ου / 18ου service αποτελεί κριτήριο για την «αξία» μιας μοτοσυκλέτας; Κριτήριο για την αγορά της ναι. Αλλά να λέμε ότι το τάδε μηχανάκι είναι χειρότερο από το δικό μας (το δικό μας πάντα, έτσι, γιατί άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου...) επειδή το service του είναι ακριβότερο;

ποιος μιλησε για καλύτερο ή χειρότερο? ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΠΟΣΤ σε αυτο απαντησαμε!

bartlal
08/06/2007, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ρε μαγκες σας έλειψε η διαμάχη με τους Ζηταδες ε??

ακούσατε το μαγικο γράμμα ΖΗΤΑ και αμεσως να γινει νταβαντουρι ε? Παραδεχθείτε το! Η φυγη των Ζαδων απο το φορουμ σας εχει αφησει ενα τεραστιο κενο ετσι δεν ειναι?


:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

μαλλον για ανεκδοτα το βλεπω, οχι για διαμαχες! \


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


92052

idi
08/06/2007, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

μαλλον για ανεκδοτα το βλεπω, οχι για διαμαχες! \


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

δατσς γουατ αι αμ τοκινγικ αμπαουτ!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
08/06/2007, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Παραδεχθείτε το! Η φυγη των Ζαδων απο το φορουμ σας εχει αφησει ενα τεραστιο κενο ετσι δεν ειναι?


:rotflmao: :rotflmao:
Βρε idi.... Δεν έφυγαν οι Ζαδες απ΄το φόρουμ.......:a13:

Απ΄τα Ζ έφυγαν :lol: :lol:

:beer:

idi
08/06/2007, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
:rotflmao: :rotflmao:
Βρε idi.... Δεν έφυγαν οι Ζαδες απ΄το φόρουμ.......:a13:

Απ΄τα Ζ έφυγαν :lol: :lol:

:beer:

και που να πανε? τελευταιο γραμμα ειναι! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
08/06/2007, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
και που να πανε? τελευταιο γραμμα ειναι! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ανέβηκαν κλίμακα....

Κ1200, 999, RSV κλπ, κλπ

:beer:

thePrince
08/06/2007, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ποιος μιλησε για καλυτερο ή χεειροτερο? ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΠΟΣΤ σε αυτο απαντησαμε!
Υποστηρίζεις πως το Z είναι πιο ολοκληρωμένο μηχανάκι από το 999. Αυτό στη γλώσσα μου σημαίνει πως υποστηρίζεις ότι το Ζ είναι καλύτερο από το 999. Κάνεις λάθος. Ο τίτλος -και το πρώτο ποστ- υποστηρίζει πως το service του 999, αλλά και των Ducati γενικότερα, δεν είναι τόσο ακριβό όσο ακούγεται ότι είναι. Εσύ πιστεύεις ότι το service είναι πολύ ακριβό. Ωραία, κι εγώ το ίδιο πιστεύω. Αλλά να πάμε όλοι να πάρουμε Ζ επειδή έχει φθηνότερο service?

dirtbird
08/06/2007, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal


τι (μ@λ@κια εφτιαξε ο ανθρωπΑς!!!!) :lol: :lol:


γιατί?:confused: :confused:


σε χαλάει? (έχει χάσει και κάτι κιλάκια)...:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

idi
08/06/2007, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από thePrince
Υποστηρίζεις πως το Z είναι πιο ολοκληρωμένο μηχανάκι από το 999. Αυτό στη γλώσσα μου σημαίνει πως υποστηρίζεις ότι το Ζ είναι καλύτερο από το 999.

ενταξυ δε μπορουν να τα καταλαβουν ολα μερικοι... το αφηνω εδω οποιος καταλαβε καταλαβε...

idi
08/06/2007, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Ανέβηκαν κλίμακα....

Κ1200, 999, RSV κλπ, κλπ

:beer:

για καθε ενα που την εκανε πηραμε 10 μεταγραφες :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ταξιδευτής
08/06/2007, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
το 999 ειναι ενα άβολο, σκληρό, απολυτό, σκηροπυρινικο, ιδιαίτερα ευαίσθητο μηχανάκι (αναξιόπιστο στη δικη μου γλώσσα εσεις πειτε το οπως θελετε... ), κακοσχεδιασμενο εργονομικά, πανάκριβο σε αγορα και συντήρηση και δεν κανει τιποτα καλα εκτος απο ενα πραμα... ΠΙΣΤΑ .+_

ακομα και απο αεροδυναμική καλυψη... ειναι χαλια το 999... δε μπορεις να κρυφτεις με τιποτα απο τα στοιχεια της φυσης πισω απο τη ζελατινα του... εκτός αν εισαι 45 κιλα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Γιωργο το ξερω οτι δεν υπαρχει πιθανοτητα να σε πεισω για το αντιθετο (και ουτε με ενδιαφερει κιολας) αλλα, πρεπει να το πω αυτο: πως γινεται εισαι ΤΟΣΟ απολυτος και να λες τελεια και παυλα σε κατι που δεν εχεις ιδεα;

Εχεις ζησει με την μηχανη αυτη; Την εχεις ΚΑΝ οδηγησει; Και αν ναι, με μια βολτα εβγαλες νομο, παει και τελειωσε;

Εγω την ΕΧΩ την μηχανη καθημερινα και ζω μαζι της, κατι που εσυ δεν νομιζω οτι μπορεις να ισχυριστεις.

Αβολο; Ναι.

Εργονομικα δυσκολο; Σχετικο αυτο. Καποιος αγυμναστος η κατοχος naked/On-off κλπ θα ποναει μετα αν οδηγησει την 999, καποιος συνηθισμενος σε SS οχι.

Σκληρο; Οχι. Σε πληροφορω οτι στους Ελληνικους χαλια δρομους ειναι ανετοτατο -το Ζ μου μπροστα του ηταν κουτσουρο!

Απολυτο και σκληροπυρηνικο γιατι; Επειδη τα ορια του ειναι τοσο ψηλα που ΔΕΝ τα φτανει καποιος σε δημοσιο δρομο (η και πιστα) η μηχανη συγχωρει, ενημερωνει,προειδοποιει και επιτρεπει διορθωσεις που ουτε ΚΑΝ μπορεις να φανταστεις.

Εκει που με το Ζ χαροπαλευα με το τιμονι να κοσκινιζει, και ολη τη μηχανη να ειναι στο οριο του ζω-πεθαινω, με την 999 μπαινω στα ΙΔΙΑ χιλιομετρα και πολυ απλα ουτε που συγκινειται. Η σταθεροτητα και η αμεσοτητα της ειναι κατι το απεριγραπτο, και αυτο ειναι διοτι τα ορια της ειναι τοσο ψηλα που "σε κανει μαγκα". Αυτο σου ακουγεται σκληροπυρηνικο και απολυτο;
Πως θα με διαψευσεις; Απο τα οσα σου ειπαν οι φιλοι σου;

Ευαισθητο, αναξιοπιστο, αυτα δεν θα μπω καν στον κοπο να τα σχολιασω. Για αλλη μια φορα στο λεω: κρινεις απο ΔΙΚΙΑ σου εμπειρια, η τα οσα σου ΕΙΠΕ ο ταδε η ο δεινα;

Και κατι ακομα: κατοχος Ζ δεν δικαιουται να μιλαει για αεροδυναμικη καλυψη. Και για την ιστορια το 999 εχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ αεροδυναμικη καλυψη σε οποιαδηποτε ταχυτητα (και ΔΕΝ ειμαι 45 κιλα)... :wave2:

alximistis
08/06/2007, 18:24
Τελικά εγώ δεν κατάλαβα! Η διαμάχη είναι για την τιμή και τα σέρβις-ανταλλακτικά ανάμεσα στην Ducati και στα υπόλοιπα μοτόρια ή αν το 999 είναι καλύτερο και οικονομικότερο από το Ζ; Για να ξέρουμε τι λέμε.
Εγώ πάντως ως τρίτος... δεν έχω πεισθεί από κανέναν. Ούτε πως είναι υπερβολικά πιο ακριβό ούτε ότι είναι πιο λίγο.
Συγκεκριμένες απαντήσεις και παραδείγματα κανείς;
Για να μαθαίνουμε κι εμείς οι άσχετοι... :)

Ταξιδευτής
08/06/2007, 18:33
:rolleyes: Βρε συ Στελακο, αφου ξερεις οτι απαξ κ ποσταρει ο Idi σε thread αυτοματως μετατρεπεται σε Ζ uber alles και Ζ vs. everything! :rolleyes:

To θεμα ειναι τα κοστη στα Ducati, και οπως και στο πρωτο ποστ απλα παρεθεσα το ποσο μου κοστισε (140 ευρω), και το οτι το βρηκα -σχετικα- λογικο.

Ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του. I was just trying to help. :wave2:

KaTaNaS
08/06/2007, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
και το οτι το βρηκα -σχετικα- λογικο.


+ 1
μια χαρά είναι! :wave2:

nickmonstro
08/06/2007, 20:09
Λοιπον να πω και εγω την μαλακια μου!:lol:

Πιστευω οτι η σηζητηση ξεφυγε(το καταλαβατε φανταζομαι).Ξεκινησε ο Νικολας να μας πει την γνωμη του για το κοστος συντηρησης της μοτο του και τελικα καταληξαμε να συγκρινουμε το Ζ750 με το 999!!!!(για αυτο μας καραγουσταρω στο μοτο:lol: )

Μιλαμε για εντελως διαφορετικα μηχανακια,ουτε καν στην ιδια κατηγορια!!!Το Ζ ειναι ενα παρα πολυ καλο γυμνο και τιμιο μηχανακι,τα κανει ΟΛΑ ενω το 999 ειναι ιδιαιτερο μηχανακι το οποιο δεν τα κανει ολα αλλα συγκεκιμενα πραγματα!!!!

Τωρα περι ομορφια κτλ αυτα ειναι γουστα!Εγω το 999 το γουσταρω τρελα και αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα και δεν ημουν κουλομαριας σιγουρα θα το επερνα!!!

τεσπα

ΒΤW Νικολα δεν σου ευχηθηκα!Αν και δεν σε γνωριζω σου ευχομαι να το ευχαριστηθεις ρε φιλε το εργαλειο σου!!!!!!Σε ζηλευω με την καλη εννοια!!!

υ.γ.1.τι χρωμα ειναι η ντουντουκα?

υ.γ.2ειδατε οτι και εγω εμεινα εντος θεματος,δεν μπορειτε να πειτε!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bartlal
11/06/2007, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
.....

καλα ρε συ, απο ολοκληρο θρεντ, ΑΥΤΑ ειδες μονο?

ΟΛΟΚΛΗΡΗ συζητηΞη κανω με τον dirtbird, και το ματι σου επεφτε σε Ζ και ντουντουκατιτις???


:mad: :mad: :mad: :mad:






:sad:

Ταξιδευτής
11/06/2007, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
καλα ρε συ, απο ολοκληρο θρεντ, ΑΥΤΑ ειδες μονο?

ΟΛΟΚΛΗΡΗ συζητηΞη κανω με τον dirtbird, και το ματι σου επεφτε σε Ζ και ντουντουκατιτις???


:mad: :mad: :mad: :mad:


:sad:

ΞΟΥ! ΞΟΥ ρε παλιοspammerακια! :mad: :lol:
Πωπωπω! Μα τι ειναι αυτοι οι spammerακηδες! Δεν τους ξεφορτωνεσαι με τιποτα! Σαν τις κατσαριδες ενα πραμα! :lol: :lol:

ΥΓ. Νικολα, η 999 ειναι μαυρη... :smokin:

Xrider
11/06/2007, 11:54
Poso tin pires?
Knrgia i mtxrsmn?
Meta tis 6000rpm kolasi e?

alximistis
11/06/2007, 12:39
ρε ντουκατάκια. Ολόκληρη ερώτιξις έχω κάνει να ούμε για το μούλτι το 1000αρι! Τι μόνο στα εύκολα απαντάτε; :)
Κάντε την καλή κι απαντήστε στα περί σέρβις κ.λπ. που σας ρωτάω εκεί. Βοήθεια χριστιανοί (και μη)... :)

bartlal
11/06/2007, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
ΞΟΥ! ΞΟΥ ρε παλιοspammerακια! :mad: :lol:
Πωπωπω! Μα τι ειναι αυτοι οι spammerακηδες! Δεν τους ξεφορτωνεσαι με τιποτα! Σαν τις κατσαριδες ενα πραμα! :lol: :lol:



ο dirtbird ειναι σπαμεροκατσαριδας, οχι εγω! :blush: :winka: :blush:






:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alximistis
11/06/2007, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ο dirtbird ειναι σπαμεροκατσαριδας, οχι εγω! :blush: :winka: :blush:






:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ναι εσύ πας πίσω! Χαμένε!!!

bartlal
11/06/2007, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Ναι εσύ πας πίσω! Χαμένε!!!

ναι ρε, εγω παω πισω! χεσμενε!!!! :mad: :mad:







:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alximistis
11/06/2007, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ναι ρε, εγω παω πισω! χεσμενε!!!! :mad: :mad:







:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Όχι και χεσμένος!!!! Πεσμένος ναι! :D

bartlal
11/06/2007, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Όχι και χεσμένος!!!! Πεσμένος ναι! :D

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

δηλαδης δεν εχεις χεσει απο τοτε που εχεις πεσει?

:eek: :eek: :eek:







:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alximistis
11/06/2007, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

δηλαδης δεν εχεις χεσει απο τοτε που εχεις πεσει?

:eek: :eek: :eek:







:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Πως! Μόλις πριν 10 λεπτά. Αλλά... όχι πάνω μου!!! Εσύ συνηθίζεις να... χέζεσαι;;;
ΟΥ να χαθείς παλιοανώμαλε! Βλαμμένε! Βρωμιάρη!!! Παλιοσκατιάρη!!! Δεν ξαναπλησιάζω ούτε εσένα ούτε την Άφρικα σου (που ΘΑ πάρεις)... :)

idi
11/06/2007, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Γιωργο το ξερω οτι δεν υπαρχει πιθανοτητα να σε πεισω για το αντιθετο (και ουτε με ενδιαφερει κιολας) αλλα, πρεπει να το πω αυτο: πως γινεται εισαι ΤΟΣΟ απολυτος και να λες τελεια και παυλα σε κατι που δεν εχεις ιδεα;

Εχεις ζησει με την μηχανη αυτη; Την εχεις ΚΑΝ οδηγησει; Και αν ναι, με μια βολτα εβγαλες νομο, παει και τελειωσε;

Εγω την ΕΧΩ την μηχανη καθημερινα και ζω μαζι της, κατι που εσυ δεν νομιζω οτι μπορεις να ισχυριστεις.

Αβολο; Ναι.

Εργονομικα δυσκολο; Σχετικο αυτο. Καποιος αγυμναστος η κατοχος naked/On-off κλπ θα ποναει μετα αν οδηγησει την 999, καποιος συνηθισμενος σε SS οχι.

Σκληρο; Οχι. Σε πληροφορω οτι στους Ελληνικους χαλια δρομους ειναι ανετοτατο -το Ζ μου μπροστα του ηταν κουτσουρο!

Απολυτο και σκληροπυρηνικο γιατι; Επειδη τα ορια του ειναι τοσο ψηλα που ΔΕΝ τα φτανει καποιος σε δημοσιο δρομο (η και πιστα) η μηχανη συγχωρει, ενημερωνει,προειδοποιει και επιτρεπει διορθωσεις που ουτε ΚΑΝ μπορεις να φανταστεις.

Εκει που με το Ζ χαροπαλευα με το τιμονι να κοσκινιζει, και ολη τη μηχανη να ειναι στο οριο του ζω-πεθαινω, με την 999 μπαινω στα ΙΔΙΑ χιλιομετρα και πολυ απλα ουτε που συγκινειται. Η σταθεροτητα και η αμεσοτητα της ειναι κατι το απεριγραπτο, και αυτο ειναι διοτι τα ορια της ειναι τοσο ψηλα που "σε κανει μαγκα". Αυτο σου ακουγεται σκληροπυρηνικο και απολυτο;
Πως θα με διαψευσεις; Απο τα οσα σου ειπαν οι φιλοι σου;

Ευαισθητο, αναξιοπιστο, αυτα δεν θα μπω καν στον κοπο να τα σχολιασω. Για αλλη μια φορα στο λεω: κρινεις απο ΔΙΚΙΑ σου εμπειρια, η τα οσα σου ΕΙΠΕ ο ταδε η ο δεινα;

Και κατι ακομα: κατοχος Ζ δεν δικαιουται να μιλαει για αεροδυναμικη καλυψη. Και για την ιστορια το 999 εχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ αεροδυναμικη καλυψη σε οποιαδηποτε ταχυτητα (και ΔΕΝ ειμαι 45 κιλα)... :wave2:

μαλλον δε διαβασες το προηγούμενο μηνυμα μου ... και αυτα που λες ειναι ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ και δε θελω να συνεχίσω.... σιγα μη πρεπει να αγορασω 999 για να πω οτι ειναι αβολο και απολυτο κτλ.... καπου εχεις χασει το μετρο λογο υποκειμενικότητας, ερωτα πως να το πω...

δε μπορει να υπαρχει αλλος ανθρωπος στο πλανιτη που λεει οτι ενα 999 ειναι πιο μαλακο απο Ζ750... (:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ) γελαει ο κοσμος με αυτα που λες.... σορυ!!!!!!!

ασε που ποτε δε το συγκρίνω απλα στα ματια σου οποιος λεει "το 999 ειναι απολυτο" ακουγεται σαν "το 999 δεν ειναι καλο" και αυτο ειναι ενα τεράστιο κενο στην αντίληψη σου και οχι λαθος δηλωσεις απο εμενα

για το αξιόπιστο ή μη... εχω φιλο κατοχο 749....

bartlal
11/06/2007, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Πως! Μόλις πριν 10 λεπτά. Αλλά... όχι πάνω μου!!! Εσύ συνηθίζεις να... χέζεσαι;;;
ΟΥ να χαθείς παλιοανώμαλε! Βλαμμένε! Βρωμιάρη!!! Παλιοσκατιάρη!!! Δεν ξαναπλησιάζω ούτε εσένα ούτε την Άφρικα σου (που ΘΑ πάρεις)... :)

:a48: :a48: :a48: :a48: :a48:

πες με κι αλλα, πες με κι αλλα να με φτιαξεις! :rolleyes:







:lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
11/06/2007, 13:55
ρε παπάρες (Στέλιο και Μπαρτ)

Έλεος :sick:

bartlal
11/06/2007, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ρε παπάρες (Στέλιο και Μπαρτ)

Έλεος :sick:


:a27:

alximistis
11/06/2007, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ρε παπάρες (Στέλιο και Μπαρτ)

Έλεος :sick:


Καλά ντε... :)

nickmonstro
11/06/2007, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
καλα ρε συ, απο ολοκληρο θρεντ, ΑΥΤΑ ειδες μονο?

ΟΛΟΚΛΗΡΗ συζητηΞη κανω με τον dirtbird, και το ματι σου επεφτε σε Ζ και ντουντουκατιτις???


:mad: :mad: :mad: :mad:






:sad: ΦΦΦΦΦΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤ ΤΤ!!!!!

Το νου σου εσυ να γινεις καλα να παμε καμια βολτουλα!!!!! :rotflmao:

:wave2: