PDA

View Full Version : Mitsubishi EVO-8 VS Husqvarna



Σελίδες : [1] 2 3 4

OrEsTiS82
08/06/2007, 15:39
Σε μια γειτονια που συχναζω ειναι κατι 18χρονοι τρελλαμενοι με τα EVO, και αρχισαν να λενε για τα Evo οτι ειναι γρηγορα (ειναι οντως) και τετοια και αρχισαν τα πειραγματα με μενα, τους λεω εδω ειναι το μηχανακι παρκαρισμενο απεναντι,οποτε θελετε φωναξτε τον να τα βαλουμε (γιατι δεν ειμαι καμια κοτα),δεν κανω κοντρες γιατι δεν πηρα για αυτο το σκοπο το μηχανακι αλλα με προκαλεσαν πανω στην κουβεντα και στο πειραγμα και δεχθηκα, τις επομενες μερες περιμενω να δεχθει και το παιδι με το EVO-8 για να τα βαλουμε στην κηφισίας.
Στα φαναρια για πλακα οπως εσεις παιζω καμια φορα, αλλα δεν εχω προβλημα με τα αυτοκινητα, δεν εχω ανοιξει με Evo ποτε, ειναι γαματο αυτοκινητο περιπου 300 αλογα και η 8η εκδοση του εχει πολυ εξελιγμενη 4κινηση.
Αν ξεκινησουμε μαζι και παρω μια καλη διαφορα μετα δυσκολα να την μαζεψει, αμα φυγουμε απο την αρχη μαζι πιστευω μετα θα με κανει ρομπα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΥΓ: Μην αρχισετε μερικοι τα πειραγματα δεν ειμαι γρηγορος ουτε κοντρακιας,πιστευω για ολους ειναι προκληση να τα βαλουν με ενα τοσο δυνατο αυτοκινητο.


92046

Nostra
08/06/2007, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
τις επομενες μερες περιμενω να δεχθει και το παιδι με το EVO-8 για να τα βαλουμε στην κηφισίας.



να μας πεις πότε να κατσουμε σπιτια μας.... :mad: :rolleyes: :mad: :rolleyes:

vassilis88
08/06/2007, 15:42
μαμα θα ειναι αυτος?

γιατι εχουν τη ταση να βελτιωνονται..:rolleyes:

Akefalos
08/06/2007, 15:42
To θέμα είναι και τι απόσταση θα κάνετε φίλε μου.Γιατί στο ξεκίνημα μπορεί να φύγεις πιο γρήγορα.Αλλά όταν ανεβάσει το evo στροφές...κλάφτα...Δεν έχεις και κανα τούμπανο ss...

OrEsTiS82
08/06/2007, 15:44
Δεν γινεται να πω ποτε θα γινει γιατι θα με περιμενουν 2-3 περιπολικα και με τον νεο ΚΟΚ για τις αυτοσχεδιες κοντρες ειναι πολλα $$$ το προστιμο και για αυτο δεν προκειται να σταματησω.

Η αποσταση δεν θα ειναι μεγαλη, το ξερω οτι αμα τα βαλουμε σε μεγαλη αποσταση θα με μαζεψει πολυ ευκολα.
Δεν ξερω αμα ειναι μαμά, απο οτι ακουω ειναι δυνατο αλλα και μάμα να το εχει παλι γαμαει!
Αν δεχθει και να χασω θα υπαρξει videaki.

Nostra
08/06/2007, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Δεν γινεται να πω ποτε θα γινει γιατι θα με περιμενουν 2-3 περιπολικα και με τον νεο ΚΟΚ για τις αυτοσχεδιες κοντρες ειναι πολλα $$$ το προστιμο και για αυτο δεν προκειται να σταματησω.

να πατε αλλου τοτε!

απο την κησισιας κυκλοφορουν συγγενεις και φιλοι μου....

Nostra
08/06/2007, 15:46
άσε που μετά τα 200 μετρα θα φας φουτσα

OrEsTiS82
08/06/2007, 15:48
Παιζει ρολο και ο οδηγος, αμα δε ξερει να το ανοιγει καλα και του φυγω δε ξερω αμα προλαβει να με μαζεψει.
Εγω θα παω με ρεζερβα να ειμαι ελαφρυς.
Αμα ειχα R1 θα τον ειχα ανετα πιστευω :D

dukeandthecity
08/06/2007, 15:48
πριν ακουσεις τα αντερα σου για τις κοντρες που ετοιμάζεις να ρωτήσω κάτι ?



1)ον καμερα θα παίζει ?????


2)ον Shhhhh....The Beast is Sleeping (HUSQVARNA TE610 SM) δεν είναι σλόγκαν της ΚΤΜ ?:lol: :lol:

OrEsTiS82
08/06/2007, 15:50
Θα υπαρχουν 2 ατομα με καμερα απο την δικη μου πλευρα,απο το Evo δε ξερω αμα βαλει καμερα, ναι της KTM ειναι.
Επειδη θα μου την μπουν πολλα ατομα παρακατω εχω να πω οτι 1-2 φαναρια θα ανοιξουμε, δεν θα παμε την κηφισιας ολη με 200 ωστε να σκοτωσουμε κοσμο.

Nostra
08/06/2007, 15:51
:a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018:


δε το πιστευω!

το συζηταμε κιολας:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

dukeandthecity
08/06/2007, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Θα υπαρχουν 2 ατομα με καμερα απο την δικη μου πλευρα,

να σου στείλω και εναν δικό μου με fzr 600 να κατσει δίπλα ?

OrEsTiS82
08/06/2007, 15:55
LoooooooL!!!

:rotflmao: :beer: :beer:

vassilis88
08/06/2007, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Παιζει ρολο και ο οδηγος, αμα δε ξερει να το ανοιγει καλα και του φυγω δε ξερω αμα προλαβει να με μαζεψει.
Εγω θα παω με ρεζερβα να ειμαι ελαφρυς.
Αμα ειχα R1 θα τον ειχα ανετα πιστευω :D

με ρενα δν ασχολεισαι με ταπεινα εβολουσιον:D

dukeandthecity
08/06/2007, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
:beer: :beer:

αντε παλικάρι μου πιάσε :beer: :beer: και ασε τις κόντρες σε δημόσιους δρόμους.

turbanthropos
08/06/2007, 15:57
Πόσο κάνει η μηχανή σου 0-400?
Αν το Evo είναι νορμάλ,το πολύ εξάτμιση-φίλτρο....μέχρι τα 400 ίσως τον έχεις.
Το Evo ξεκινάει τάπα,αλλά!Ο μαμά δίσκος καπούτ μετά από 6-7 σκληρές εκκινήσεις;)
Εγώ σην είπα την αδυναμία.Στο χέρι σου είναι να το εκμεταλευτείς αν μπορείς:)
Επίσης,αν ξεκινήσει με λίγες στροφές (4000-4.500) θα κρεμάσει ελαφρώς στο ξεκίνημα,λόγο υπρε-πρόσφυσης.Εκμεταλεύσου και αυτό.
Πάντως,μην πάτε πάνω από 400m.
Φιλικά,
Νίκος

KaTaNaS
08/06/2007, 15:58
oresti ti to thes to EVO?


εδω σε κερνανε τσαϊ τα 640! :D

Nik0s
08/06/2007, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από turbanthropos

Το Evo ξεκινάει τάπα,αλλά!Ο μαμά δίσκος καπούτ μετά από 6-7 σκληρές εκκινήσεις;)
Εγώ σην είπα την αδυναμία.Στο χέρι σου είναι να το εκμεταλευτείς αν μπορείς:)



Οπότε κάνε οτι ξεκινάς 6-7 φορές και καλά, άστον να φεύγει και βρες μια δικαιολογία, ας πούμε οτι είχε πατήσει ο τροχός σου μια τσίχλα και δεν ξεκολλούσε... στην 8η θα τον πάρεις.

:bawl: :bawl: :bawl:

super_toto
08/06/2007, 16:04
Πάτε καλά ρε :a21:

Τι την περάσατε την Κηφισίας, τσιφλίκι σας?

Λυπαμαι για την πάρτη σου ρε OrEsTiS82 και για όσους το συζητάτε σαν να μην τρέχει τίποτα.

T.R.E
08/06/2007, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Θα υπαρχουν 2 ατομα με καμερα απο την δικη μου πλευρα,απο το Evo δε ξερω αμα βαλει καμερα, ναι της KTM ειναι.
Επειδη θα μου την μπουν πολλα ατομα παρακατω εχω να πω οτι 1-2 φαναρια θα ανοιξουμε, δεν θα παμε την κηφισιας ολη με 200 ωστε να σκοτωσουμε κοσμο.

Απο προσωπικη εμπειρια θα σου πω 2 πραγματα...

Φιλος με ΚΤΜ 660 SMC ψιλογαργαλημενο στηνεται με EVO 8 400-450 HP για 350 μετρα περιπου...

Υπολογιζει οτι θα ξεκινησει νωριτερα απο το EVO και οτι προλαβει να μαζεψει το αυτοκινητο...και γινεται ακριβως το αντιθετο,το EVO καθεται κατω και φευγει μια καροτσα μπροστα και μετα το μαζευει το ΚΤΜ και ειναι 1-2 μηχανακια μπροστα στο τελος...

Αλλα οπως ειπε και καποιος πιο πανω,εχουν την ταση να βελτιωνονται και ασχημα κιολας...Αν φοραει και τιποτα semi-slicks ισως να μην προλαβεις να το μαζεψεις...Εξαρταται και τι αλογα παιζει το EVO...

Kαψε λιγο το λαστιχο σου αν η ασφαλτος δεν ειναι καλη και πηγαινε και παρατηρησε και τα φαναρια που θα στηθειται ωστε να ξερεις ποτε αναβουν και να μπορεσεις να συγχρονιστεις μαζι τους...Το ποιος θα φυγει πρωτος παιζει τεραστιο ρολο σε τετοιες αποστασεις...Στησου μονος σου και κανε δοκιμαστικες εκκινησεις να δεις πως αντιδραει το μηχανακι σου εκει που θα στηθειται...Η λεπτομερεια πιστευω θα κρινει την κοντρα αν το EVO δεν εχει ξεφυγει σε ιπποδυναμη...:wave2:

PortisHead
08/06/2007, 16:27
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Απο την αρχή ως το τέλος ....θα βλέπεις μόνο τις μπούκες του EVO.
Ουτε 400 ουτε 200 μετρα.....αντε το πολύ μια καροτσα.


:wave2:

KaTaNaS
08/06/2007, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Kαψε λιγο το λαστιχο σου αν η ασφαλτος δεν ειναι καλη και πηγαινε και παρατηρησε και τα φαναρια που θα στηθειται ωστε να ξερεις ποτε αναβουν και να μπορεσεις να συγχρονιστεις μαζι τους...Το ποιος θα φυγει πρωτος παιζει τεραστιο ρολο σε τετοιες αποστασεις...Στησου μονος σου και κανε δοκιμαστικες εκκινησεις να δεις πως αντιδραει το μηχανακι σου εκει που θα στηθειται...Η λεπτομερεια πιστευω θα κρινει την κοντρα αν το EVO δεν εχει ξεφυγει σε ιπποδυναμη...


μιλάμε για επαγγελματισμό! :a24:

dimzab
08/06/2007, 16:51
Κανα στοιχηματάκι θα βάλετε??

Τι απόδοση δίνετε στο να σκοτώσετε κάποιον??!!!

T.R.E
08/06/2007, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
μιλάμε για επαγγελματισμό! :a24:

Προς τι η ειρωνια δεν σε καταλαβαινω...:a7: :a7:

jasondakar
08/06/2007, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
μιλάμε για επαγγελματισμό! :a24:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
08/06/2007, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Προς τι η ειρωνια δεν σε καταλαβαινω...:a7: :a7:

omorfa ayta pou egrapses

alla an katalabes kala, ξεσηκωνεις καποιον ανίδεο να κανει κοντρα σε δημοσιο δρομο!

ειδα πρόσφατα μια εκπομπή στο tv magic όπου έδιχναν αγωνες dragster με ότι έχει ο καθένας!

ας πάει εκεί ο Ορέστης!


άλλωστε παραείναι κουλάτζα για να χρησιμοποιησει την μοτοσυκλετα του με τον τροπο για τον οποιο κατασκευαστηκε! για να στρίψει δηλαδή!

για μενα μαγκας ειναι οποιος περνει την στολη του και τις μποτουλες του και γραφει γυρολόγια!

T.R.E
08/06/2007, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
omorfa ayta pou egrapses
alla an katalabes kala, ξεσηκωνεις καποιον ανίδεο να κανει κοντρα σε δημοσιο δρομο!
ειδα πρόσφατα μια εκπομπή στο tv magic όπου έδιχναν αγωνες dragster με ότι έχει ο καθένας!
ας πάει εκεί ο Ορέστης!
άλλωστε παραείναι κουλάτζα για να χρησιμοποιησει την μοτοσυκλετα του με τον τροπο για τον οποιο κατασκευαστηκε! για να στρίψει δηλαδή!
για μενα μαγκας ειναι οποιος περνει την στολη του και τις μποτουλες του και γραφει γυρολόγια!

Mαλλον εσυ δεν καταλαβες καλα...Δεν ξεσηκωσα κανεναν,ειπε οτι εχει κανονισει κοντρα και απλα του ειπα μερικα πραγματακια που ισως τον βοηθησουν...Ομορφα ειναι τα RWYB αλλα δεν εχει καθε μερα και ο Οrestis ειναι αρκετα μεγαλος ωστε να αποφασιζει για τον ευατο του...


Το αν ειναι κουλαντζα ή οχι δεν νομιζω να σου πεφτει λογος ουτε εμενα,προβλημα του...Οπως επισης δεν με ενδιαφερει ποιον θεωρεις εσυ μαγκα και ποιον φλωρο,ο καθενας με τις αποψεις του...

KaTaNaS
08/06/2007, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Mαλλον εσυ δεν καταλαβες καλα...Δεν ξεσηκωσα κανεναν,ειπε οτι εχει κανονισει κοντρα και απλα του ειπα μερικα πραγματακια που ισως τον βοηθησουν...Ομορφα ειναι τα RWYB αλλα δεν εχει καθε μερα και ο Οrestis ειναι αρκετα μεγαλος ωστε να αποφασιζει για τον ευατο του...


Το αν ειναι κουλαντζα ή οχι δεν νομιζω να σου πεφτει λογος ουτε εμενα,προβλημα του...Οπως επισης δεν με ενδιαφερει ποιον θεωρεις εσυ μαγκα και ποιον φλωρο,ο καθενας με τις αποψεις του...


διαβαζεις εναν πιτσιρικά που γράφει πως δεν το εχει ξανακάνει! και ενω βλεπεις πώς πολλοί προσπαθούν να τον αποτρεψουν , μας λες 2 εξυπνάδες για να εκκινησει πιο γρηγορα!

με σμ μπορεις να μπεις κάθε μέρα σε πίστα καρτ...

και κανενας ορεστης δεν ειναι ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΣ που να ειναι υπευθυνος για όλους τους γύρω του (βλέπε πεζούς, πιδιά, παραπλευρα οχηματα)

περι κουλίασης πάλι δεν έπιασες το νόημα!

στην ευθεια όλοι πάνε, στα πιστακια φαινεται η τεχνική!


αν σε εναν χωρο που συζηταμε για τις μοτο δεν προσπαθουμ για το καλύτερο τοτε ειμαστε αξιοι της γαμημενης μοιρας μας!

T.R.E
08/06/2007, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
διαβαζεις εναν πιτσιρικά που γράφει πως δεν το εχει ξανακάνει! και ενω βλεπεις πώς πολλοί προσπαθούν να τον αποτρεψουν , μας λες 2 εξυπνάδες για να εκκινησει πιο γρηγορα!

με σμ μπορεις να μπεις κάθε μέρα σε πίστα καρτ...

και κανενας ορεστης δεν ειναι ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΣ που να ειναι υπευθυνος για όλους τους γύρω του (βλέπε πεζούς, πιδιά, παραπλευρα οχηματα)

περι κουλίασης πάλι δεν έπιασες το νόημα!

στην ευθεια όλοι πάνε, στα πιστακια φαινεται η τεχνική!


αν σε εναν χωρο που συζηταμε για τις μοτο δεν προσπαθουμ για το καλύτερο τοτε ειμαστε αξιοι της γαμημενης μοιρας μας!

Bασικα αν εχει την πραγματικη ηλικια στο προφιλ του,τοτε ειμαστε ισια και οποτε δεν βλεπω κανενα πιτσιρικα...Επισης 2-3 ειναι αυτοι που προσπαθουν να τον αποτρεψουν,και η κηφισιας δεν ειναι παρκο για μικρα παιδακια ειδικα κατα τις 1 το βραδυ,παραπλευρα οχηματα οταν ξεκινας μπροστα στο φαναρι δεν υπαρχουν και ασε που παιζει και νησιδα που δεν περνας απεναντι στα πιο βορεια...Οποτε κοψτε την καραμελα περι ασφαλειας,πολυ σπανια γινεται μαλακια απο στησιμο σε φαναρι...

Τι κολλημα ειναι αυτο οταν καποιος ποσταρει για κοντρες να μπαινουν 2-3 εξυπνακηδες και να του λενε για πιστες κτλ δεν μπορω να το καταλαβω...

KaTaNaS
08/06/2007, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Οποτε κοψτε την καραμελα περι ασφαλειας,πολυ σπανια γινεται μαλακια απο στησιμο σε φαναρι...

Τι κολλημα ειναι αυτο οταν καποιος ποσταρει για κοντρες να μπαινουν 2-3 εξυπνακηδες και να του λενε για πιστες κτλ δεν μπορω να το καταλαβω...


re file jereis me poion milas?

με τον πρώτο κάγκουρα της πόλης να πούμε!

στα φανάρια πάντα πρώτος και με σούζα!

να τρέχουν οι γριες να μη τις προλάβω!

με βλέπεις να κάθομαι και να ανοίγω θρεντάκια να ζητάω γνώμες και να διαφημιζομαι;



η καραμελα ειναι η εξής: "ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΓΥΡΕΥΟΝΤΑΣ"


και το κόλλημα που λές φίλε μου είναι ενα ολόκληρο σκαλοπάτι στην μοτοσυκλετιστικη παιδεια μας!

θα μας επιτρεψεται επιτέλους να ανεβάσουμε επίπεδο;


ποιο το νόημα μιας άτυπης ηλίθιας κόντρας σε ενα φαναρι;

η εκριση αδρεναλίνης και μόνο... δεν αξίζει ρε παιδιά, δεν αξίζει!

οσο για την ηλικία φιλαρακι... δεν παιζει κανεναν ρόλο...

SPORAKIAS
08/06/2007, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
re file jereis me poion milas?

με τον πρώτο κάγκουρα της πόλης να πούμε!




ουστ παλιοκαγκουρα.....:yuck:



















































:lol: :smokin: :lol:

BUSA MAKIS
08/06/2007, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Παιζει ρολο και ο οδηγος, αμα δε ξερει να το ανοιγει καλα και του φυγω δε ξερω αμα προλαβει να με μαζεψει.
Εγω θα παω με ρεζερβα να ειμαι ελαφρυς.
Αμα ειχα R1 θα τον ειχα ανετα πιστευω :D

Σ' αυτό το αυτοκίνητο δεν χρειάζεται να κάνει και πολλά ο οδηγός.
Απλά βάζει 1η ανεβάζει τέρμα τις στροφές στο μοτέρ του και μετά στο GO απλά αφήνει τον συμπλέκτη απότομα και λόγω τετρακίνησης θα εκσφενδονιστεί μπροστά και θα βλέπεις πως θα σου φεύγει. :wave2: :wave2:

T.R.E
08/06/2007, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
re file jereis me poion milas?

με τον πρώτο κάγκουρα της πόλης να πούμε!
στα φανάρια πάντα πρώτος και με σούζα!
να τρέχουν οι γριες να μη τις προλάβω!
με βλέπεις να κάθομαι και να ανοίγω θρεντάκια να ζητάω γνώμες και να διαφημιζομαι;
η καραμελα ειναι η εξής: "ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΓΥΡΕΥΟΝΤΑΣ"
και το κόλλημα που λές φίλε μου είναι ενα ολόκληρο σκαλοπάτι στην μοτοσυκλετιστικη παιδεια μας!
θα μας επιτρεψεται επιτέλους να ανεβάσουμε επίπεδο;

ποιο το νόημα μιας άτυπης ηλίθιας κόντρας σ ενα φαναρι;
η εκριση αδρεναλίνης και μόνο... δεν αξίζει ρε παιδιά, δεν αξίζει!
οσο για την ηλικία φιλαρακι... δεν παιζει κανεναν ρόλο...

Δεν νομιζω να υπαρχει χωρα στον κοσμο που να μην γινονται "ανοιγματα" στους δρομους ασχετως μοτοσυκλετιστικης παιδειας...

Το νοημα της ατυπης κοντρας μην περιμενεις να στο πω εγω...Η σ'αρεσει η δεν σ'αρεσει,και ποσος με ενδιαφερει αν εισαι 1ος καγκουρας της πολης κτλ...Αυτα περι επιπεδου τα εχουμε ξαναπει...

OrEsTiS82
08/06/2007, 20:19
Φιλικες κοντρες στα φαναρια κανουμε καθημερινα ολοι μας, με προκαλεσαν κατι πιτσιρικαδες να τα παμε και εγω δεν ειμαι δειλος να μην παω, και ας χασω, δεν με νοιαζει ετσι και αλλιως εκεινος πιστευω ειναι το φαβορι και θα εχει το αγχος.
Απο οτι εμαθα βαζει κοντρες ο συγκεκριμενος,και επειδη δεν ειμαι χαζος να πω που ακριβως θα γινει (ξερω οτι διαβαζουν καποιοι απο την Αστυνομια και θα την κανουμε αλλου που δε θα εχει κοσμο καθολου,και ωρα που θα κοιμουνται ολοι).
Δεν νομιζω να ειναι καγκουρια να ανοιγεις με ενα αυτοκινητο σαν το Evo 8 ,300 αλογων περιπου.

dirtbird
08/06/2007, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από BUSA MAKIS
Σ' αυτό το αυτοκίνητο δεν χρειάζεται να κάνει και πολλά ο οδηγός.
Απλά βάζει 1η ανεβάζει τέρμα τις στροφές στο μοτέρ του και μετά στο GO απλά αφήνει τον συμπλέκτη απότομα και λόγω τετρακίνησης θα εκσφενδονιστεί μπροστά και θα βλέπεις πως θα σου φεύγει. :wave2: :wave2:

Μάκη, εάν πάρεις (ή έχεις) τέτοιο, μην παραλείψεις να το κάνεις.

Φώναξε μας μόνο να βλέπουμε... :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

OrEsTiS82
08/06/2007, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Πάτε καλά ρε :a21:

Τι την περάσατε την Κηφισίας, τσιφλίκι σας?

Λυπαμαι για την πάρτη σου ρε OrEsTiS82 και για όσους το συζητάτε σαν να μην τρέχει τίποτα.

Σε ενα φαναρι να καθησουμε πεζοι στην κηφισιας θα δεις οτι το 90% των αυτοκινητων και των μηχανων δεν τηρουν το οριο ταχυτητας, ειναι εγκλημα να ανοιξει σε ενα φαναρι ενα evo με μια μηχανη???

KaTaNaS
08/06/2007, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
με προκαλεσαν κατι πιτσιρικαδες να τα παμε και εγω δεν ειμαι δειλος να μην παω, και ας χασω

καλά... εσυ εισαι πιο μικρός και απο τους πιτσιρικάδες!



κάνετε οτι νομίζετε! :sad:

KaTaNaS
08/06/2007, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Δεν νομιζω να υπαρχει χωρα στον κοσμο που να μην γινονται "ανοιγματα" στους δρομους ασχετως μοτοσυκλετιστικης παιδειας...

θα ήταν μια καλή παγκόσμια αρχή το λοιπόν! Τι λές;

KaTaNaS
08/06/2007, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
ειναι εγκλημα να ανοιξει σε ενα φαναρι ενα evo με μια μηχανη???

να σε ρωτησω;

αν το κανεις, θα το κανεις για σένα έτσι;

εδω μέσα στο φόρουμ γιατί το αναφερεις; Ζητάς υποστηριξη; αναζητάς προβολή; τι;

OrEsTiS82
08/06/2007, 20:35
Εδω και ημερες ελεγα να το γραψω η οχι, τελικα το εγραψα γιατι ηξερα οτι θα διαβασω καποιες χρησιμες συμβουλες απο μερικα ατομα οπως και διαβασα.
Το ανοιγμα θα το κανω ετσι για την πλακα μου,αν θα βαλουν στοιχημα μερικοι δε με νοιαζει.

super_toto
08/06/2007, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Bασικα αν εχει την πραγματικη ηλικια στο προφιλ του,τοτε ειμαστε ισια και οποτε δεν βλεπω κανενα πιτσιρικα...Επισης 2-3 ειναι αυτοι που προσπαθουν να τον αποτρεψουν,και η κηφισιας δεν ειναι παρκο για μικρα παιδακια ειδικα κατα τις 1 το βραδυ,παραπλευρα οχηματα οταν ξεκινας μπροστα στο φαναρι δεν υπαρχουν και ασε που παιζει και νησιδα που δεν περνας απεναντι στα πιο βορεια...Οποτε κοψτε την καραμελα περι ασφαλειας,πολυ σπανια γινεται μαλακια απο στησιμο σε φαναρι...

Τι κολλημα ειναι αυτο οταν καποιος ποσταρει για κοντρες να μπαινουν 2-3 εξυπνακηδες και να του λενε για πιστες κτλ δεν μπορω να το καταλαβω...

Αν και νομίζω ότι σπαταλάω τα λόγια μου θα σου πώ τα εξής.

Στη 1 το βράδυ φίλε μου όταν ένας κάγκουρας με Husqvarna έχει σκυλιάσει να περάσει ένα κάγκουρα με EVO, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα καταλήξουμε σε ταχύτητες 150+. Ο ανθρωπάκος που θα βρίσκεται προπορευόμενος μπροστά από μαρσιποφόρα, και κινήται με 60 το μόνο που θα προλάβει να δεί στο καθρέπτη του είναι 3 φωτάκια πολύ πολύ μακριά. Επομένως και λωρίδα θα αλλάξει και στο πορτοκαλί θα σταματήσει χωρίς να περιμένει ότι τα φωτάκια ζυγίζουν ενάμισι τόνο και σε 3 δευτερόλεπτα θα είναι πίσω του.

Το ίδιο θα κάνει και ο πεζός που θέλει να περάσει την διάβαση.

Μου έχει τύχει να ανεβαίνω την Κηφισίας στις 3 το βράδυ, με περίπου 80χλμ, στην μεσαία λωρίδα και χωρίς να το καταλάβω να με προσπερνάνε από δεξιά και αριστερά ενα πορσικό και μια BMW σε κόντρα.

Από την ταραχή μου λίγο έλειψε να χάσω το τιμόνι.

Για αυτό εκτός και άν έχετε τον τρόπο να κλείσετε την Κηφισίας, καθίστε στα αυγά σας, γιατί δεν σας φταιμε σε τίποτα.

super_toto
08/06/2007, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Σε ενα φαναρι να καθησουμε πεζοι στην κηφισιας θα δεις οτι το 90% των αυτοκινητων και των μηχανων δεν τηρουν το οριο ταχυτητας, ειναι εγκλημα να ανοιξει σε ενα φαναρι ενα evo με μια μηχανη???

Άλλο να τρέχεις και άλλο να κοντράρεις

dirtbird
08/06/2007, 20:43
Pantos oti kai ne lete to GSXR1000K7 einai pio grigoto apo ola....:bigcry: :bigcry: :bigcry:

T.R.E
08/06/2007, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
θα ήταν μια καλή παγκόσμια αρχή το λοιπόν! Τι λές;


Λεω οτι θελω να ειμαι παγκοσμιος τελευταιος σ'αυτο το θεμα...:D :D :D

OrEsTiS82
08/06/2007, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Αν και νομίζω ότι σπαταλάω τα λόγια μου θα σου πώ τα εξής.

Στη 1 το βράδυ φίλε μου όταν ένας κάγκουρας με Husqvarna έχει σκυλιάσει να περάσει ένα κάγκουρα με EVO, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα καταλήξουμε σε ταχύτητες 150+. Ο ανθρωπάκος που θα βρίσκεται προπορευόμενος μπροστά από μαρσιποφόρα, και κινήται με 60 το μόνο που θα προλάβει να δεί στο καθρέπτη του είναι 3 φωτάκια πολύ πολύ μακριά. Επομένως και λωρίδα θα αλλάξει και στο πορτοκαλί θα σταματήσει χωρίς να περιμένει ότι τα φωτάκια ζυγίζουν ενάμισι τόνο και σε 3 δευτερόλεπτα θα είναι πίσω του.

Το ίδιο θα κάνει και ο πεζός που θέλει να περάσει την διάβαση.

Μου έχει τύχει να ανεβαίνω την Κηφισίας στις 3 το βράδυ, με περίπου 80χλμ, στην μεσαία λωρίδα και χωρίς να το καταλάβω να με προσπερνάνε από δεξιά και αριστερά ενα πορσικό και μια BMW σε κόντρα.

Από την ταραχή μου λίγο έλειψε να χάσω το τιμόνι.

Για αυτό εκτός και άν έχετε τον τρόπο να κλείσετε την Κηφισίας, καθίστε στα αυγά σας, γιατί δεν σας φταιμε σε τίποτα.


Συμφωνω μαζι σου το εχω παθει και εγω να πηγαινω με 120 και να με προσπερνανε με ταχυτητα που δεν προλαβα να δω τι μαρκα ηταν τα αυτοκινητα (ημουν και εγω με αυτοκ), για αυτο και θα γινει σε ωρα που θα κοιμαστε ολοι.

KaTaNaS
08/06/2007, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Λεω οτι θελω να ειμαι παγκοσμιος τελευταιος σ'αυτο το θεμα...:D :D :D

με τετοια μυαλα που κουβαλαμε καλυτερα να καβαλησουμε τα βουνα!

super_toto
08/06/2007, 20:51
@ OrEsTiS82

Ευχαριστούμε.
Κοίτα μην κοιμηθείς κι εσύ μιά και καλή.

T.R.E
08/06/2007, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Αν και νομίζω ότι σπαταλάω τα λόγια μου θα σου πώ τα εξής.

Στη 1 το βράδυ φίλε μου όταν ένας κάγκουρας με Husqvarna έχει σκυλιάσει να περάσει ένα κάγκουρα με EVO, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα καταλήξουμε σε ταχύτητες 150+. Ο ανθρωπάκος που θα βρίσκεται προπορευόμενος μπροστά από μαρσιποφόρα, και κινήται με 60 το μόνο που θα προλάβει να δεί στο καθρέπτη του είναι 3 φωτάκια πολύ πολύ μακριά. Επομένως και λωρίδα θα αλλάξει και στο πορτοκαλί θα σταματήσει χωρίς να περιμένει ότι τα φωτάκια ζυγίζουν ενάμισι τόνο και σε 3 δευτερόλεπτα θα είναι πίσω του.

Το ίδιο θα κάνει και ο πεζός που θέλει να περάσει την διάβαση.

Μου έχει τύχει να ανεβαίνω την Κηφισίας στις 3 το βράδυ, με περίπου 80χλμ, στην μεσαία λωρίδα και χωρίς να το καταλάβω να με προσπερνάνε από δεξιά και αριστερά ενα πορσικό και μια BMW σε κόντρα.

Από την ταραχή μου λίγο έλειψε να χάσω το τιμόνι.

Για αυτό εκτός και άν έχετε τον τρόπο να κλείσετε την Κηφισίας, καθίστε στα αυγά σας, γιατί δεν σας φταιμε σε τίποτα.

Δεμ ξερω αν θεωρεις το να λες την αποψη σου σε καποιον που διαφωνεις για κατι χασιμο χρονου,αλλα θα σου πω το εξης:

Μπορεις ανετα να βρεις κενο δρομο απο φαναρι σε φαναρι αν το θελησεις...Και 150+ στιγμιαια και μετα φρενα δεν ειναι και δα το τοσο κατι σπουδαιο...

Απλα λεω να μην ξεφτιλιζουμε με το θεμα της ασφαλειας,γιατι και εμενα μου φταινε χιλια δυο που βλεπω καθε μερα στους δρομους αλλα δεν κραζω ολο τον κοσμο...

T.R.E
08/06/2007, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
με τετοια μυαλα που κουβαλαμε καλυτερα να καβαλησουμε τα βουνα!

Σε βουνο μενω,κατεβαινω στην χωρα μονο για προμηθειες και ξανανεβαινω...:cry: :cry: :cry:

super_toto
08/06/2007, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
και εμενα μου φταινε χιλια δυο που βλεπω καθε μερα στους δρομους αλλα δεν κραζω ολο τον κοσμο...

Δηλαδή ποιά είναι αυτά που σου φταίνε και ειναι χειρότερα από κόντρα σε δημόσιο δρόμο?

KaTaNaS
08/06/2007, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Δεμ ξερω αν θεωρεις το να λες την αποψη σου σε καποιον που διαφωνεις για κατι χασιμο χρονου

μαλλον εννοει πως εισαστε αμετακίνητοι! άρα τσαμπα η προσπάθεια να σας μεταπείσει!


και το θεμα της ασφάλειας που συνεπαγεται το θέμα της "ζωής" άρα το υπέρτατο αγαθό δεν ξεφτυλίζεται όσα κι αν λέμε!

KaTaNaS
08/06/2007, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Δηλαδή ποιά είναι αυτά που σου φταίνε και ειναι χειρότερα από κόντρα σε δημόσιο δρόμο?

τα σκιουράκια που πεταγονται στον δρόμο! Ημαρτων με αυτα τα σκιουρακια....

και μετα μας την λένε εμας για τις κοντριτσες μας! :lol:

super_toto
08/06/2007, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
τα σκιουράκια που πεταγονται στον δρόμο! Ημαρτων με αυτα τα σκιουρακια....

και μετα μας την λένε εμας για τις κοντριτσες μας! :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

STOYBI
08/06/2007, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
τα σκιουράκια που πεταγονται στον δρόμο! Ημαρτων με αυτα τα σκιουρακια....

και μετα μας την λένε εμας για τις κοντριτσες μας! :lol:

Βρε Σταυρο δεν τιθετε καν θεμα κοντρας.... Τζαμπα κουραζεσε να γραφεις .....:winka:

T.R.E
08/06/2007, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Δηλαδή ποιά είναι αυτά που σου φταίνε και ειναι χειρότερα από κόντρα σε δημόσιο δρόμο?

Απο που να πιασουμε και που να τελειωσουμε...

Η μηπως αν αρχισω ας πουμε,να κραζω στο μοτο.gr π.χ για τα ματια της γατας στις λεωφορειολωριδες,τους υπερηλικες οδηγους με σαπακια και αντακλαστικα ιπποποταμου,τους πεζους που περνανε τους δρομους οπου τους καβλωσει (τους δικαιολογω σε καποιο βαθμο),τους ταξιτζηδες που σταματανε με την υποψια νευματος απο πελατη,τους χαλια δρομους που τους στρωνουν και ξαναγινονται γυαλι σε 2 μηνες και και και θα γινει τιποτα???
Θα αλλαξω κανενος τα μυαλα η θα βελτιωθει η κατασταση...Σαφως και απο δω μεσα πολυ δυσκολα θα μου αλλαξεις γνωμη γιατι οτι κανω το κανω συνειδητα και οχι γιατι δεν ξερω τι μου συμβαινει γυρω μου....

KaTaNaS
08/06/2007, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Βρε Σταυρο δεν τιθετε καν θεμα κοντρας.... Τζαμπα κουραζεσε να γραφεις .....:winka:

κώστα σκέφτομαι... πώς αν όλα αυτα τα ταλέντα. με ολη αυτη την δίψα για αδρεναλινη έμπαιναν στο χωρο του εντουρο, θα είμασταν σε γαμώτα αθλητικά επίπεδα λέμε!


αλλά είπαμε, κι αυτό (το να εκτονώνεσαι αθλητικά) χρειάζεται παιδεία!

OrEsTiS82
08/06/2007, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Απο που να πιασουμε και που να τελειωσουμε...

Η μηπως αν αρχισω ας πουμε,να κραζω στο μοτο.gr π.χ για τα ματια της γατας στις λεωφορειολωριδες,τους υπερηλικες οδηγους με σαπακια και αντακλαστικα ιπποποταμου,τους πεζους που περνανε τους δρομους οπου τους καβλωσει (τους δικαιολογω σε καποιο βαθμο),τους ταξιτζηδες που σταματανε με την υποψια νευματος απο πελατη,τους χαλια δρομους που τους στρωνουν και ξαναγινονται γυαλι σε 2 μηνες και και και θα γινει τιποτα???
Θα αλλαξω κανενος τα μυαλα η θα βελτιωθει η κατασταση...Σαφως και απο δω μεσα πολυ δυσκολα θα μου αλλαξεις γνωμη γιατι οτι κανω το κανω συνειδητα και οχι γιατι δεν ξερω τι μου συμβαινει γυρω μου....

Ετσι! πες τα!
:beer:
;)

ktm640lc4
08/06/2007, 22:19
Να καμνω μια ερωτησης;;;;

Ειναι αναγκη να τα βαλετε στην κηφισιας;;;; Ειναι τρομερα επικινδυνο.
Υπαρχουν ερημα μερη που θα ειστε εσυ και ο τυπος μονοι σας χωρις κινδυνο για σας και τους αλλους.

Να σας πω οτι δεν κανει, ειναι λαθος και λοιπα δεν θα το κανω. Αν θελετε ξερω οτι θα το κανετε. Απλα πατε καπου που να μην υπαρχει κανεις.

Και κατι αλλο, εχω οδηγησει (ενος μηχανικου φιλου του πατερα μου) ενα EVO, makkinen edition, ακομα θυμαμαι την επιταχυνση. Δεν θα μπορουσα να φανταστω ποτε οτι μπορουν να ανοιξουν ετσι τα αυτοκινητα.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλικα παντα.




:wave2:

OrEsTiS82
08/06/2007, 23:19
Σωστος, δεν θα παμε κηφισίας γιατι ηδη θα μας εχουν διαβασει καποιοι που δεν πρεπει και θα περιμενουν,υπαρχουν πολλοι δρομοι για να παμε την βολτα μας.

KaTaNaS
08/06/2007, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Σωστος, δεν θα παμε κηφισίας γιατι ηδη θα μας εχουν διαβασει καποιοι που δεν πρεπει και θα περιμενουν

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao:

OrEsTiS82
08/06/2007, 23:24
Φερτε το πριονιιιιιιιι !
LOOOOOOL!


92128

T.R.E
08/06/2007, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Σωστος, δεν θα παμε κηφισίας γιατι ηδη θα μας εχουν διαβασει καποιοι που δεν πρεπει και θα περιμενουν,υπαρχουν πολλοι δρομοι για να παμε την βολτα μας.

Πολυ conspiracy theory ρε παιδι μου...Αμα ψαρωνανε οι μπατσοι απ'αυτα που γραφονται στα φορουμ κλαφτα τοτε...:lol: :lol:

Lupo
09/06/2007, 00:21
Μακρυά από τέτοια οχήματα, μην σε παρασύρει κανένα ωστικό κύμα. Υπερβολική και άγρια δύναμη.

Μακρυά από δημόσιους δρόμους για τέτοιες χαζομάρες. Είτε είναι στενάκι , είτε λεωφόρος. Κυκλοφορεί κόσμος.



:wave2:

nikos force
09/06/2007, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
με σμ μπορεις να μπεις κάθε μέρα σε πίστα καρτ...



gia pes mou dyo kart pistes pou mporeis na mpeis kathe mera???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????

OzZzZzY
09/06/2007, 13:05
niko δεν του δανειζεις το husaberg μηπως κ εχει περισσοτερες ελπιδες να τον περασει :D :D ?

nikos force
09/06/2007, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
niko δεν του δανειζεις το husaberg μηπως κ εχει περισσοτερες ελπιδες να τον περασει :D :D ? sta 200-300m oxi apla tha ton perasei...tha ton kanei na klaei ta 50.000 pou edwse gai to car-o tou

hidefnick
09/06/2007, 13:37
Μήπως πρέπει να σφαχτεί γόνατο το Thredaki? Λέω Μήπως?

KaTaNaS
09/06/2007, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
gia pes mou dyo kart pistes pou mporeis na mpeis kathe mera?

ασπροπυργο και λουτσα!

φχαριστημένος;

T.R.E
09/06/2007, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ασπροπυργο και λουτσα!

φχαριστημένος;

Αυτες ομως δεν εχουν χωματινο κομματι οπως οι πραγματικες πιστες Supermoto..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

nikos force
09/06/2007, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ασπροπυργο και λουτσα!

φχαριστημένος; de paizei kamia apo tis dyo...thlefwnaki mia mera prin kai annnn tha se afisoun ...kai apo septembrio MONO deyteres kai ANNN den einai poly fortwmeno to programma ... that's not why i'm not happy... kamia fora min leme oti theloume kai oti nomizoume kai oti thimomaste...kathimerina allazoun ta dedomena sxedon panta KATA tis mixanis ...kai an isxisoun ayta pou akougontai na deis ti wraia pou tha mas bgazoun ksines tis entourades kai pros barypompi...

OrEsTiS82
09/06/2007, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
sta 200-300m oxi apla tha ton perasei...tha ton kanei na klaei ta 50.000 pou edwse gai to car-o tou

Νίκο τετοια να διαβαζω να ανεβαινω ψυχολογικα! λοοοολ!
Εχω βαλει κατι φιλους να μαθουν πληροφοριες για το αυτοκ. αυτο που εμαθα ειναι οτι κανει κοντρες και το εχει ψιλοσκισει,εγω θελω να ξερω ποσα αλογα ειναι περιπου,μην ειναι καμια 400αρια και ξαφνικα οταν ανοιξουμε τον βλεπω συνεχεια διπλα μου και δεν προλαβω να του παρω καποια διαφορα και την μαζεψει. LOoooooooooooL!
Πιστευω θα παιξει ρολο η εκκινηση, αμα του φυγω δυσκολα θα με μαζεψει, αμα φυγει καλα και δε παρω την διαφορα μπορει και να με κανει ρομπα.

ΥΓ: Το Husaberg δε θα προλαβαινε να το δει ο οδηγος του Evo,ειναι παναλαφρο και πολυ δυνατο

KaTaNaS
09/06/2007, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
...thlefwnaki mia mera prin kai annnn tha se afisoun ...kai apo septembrio MONO deyteres kai ANNN den einai poly fortwmeno to programma ... that's not why i'm not happy...



dhladh esy theleis μια πίστα ρεζερβέ 24H το εικοσιτετραωρο;

λύσεις υπάρχουν ΕΑΝ θέλετε!

και στην τελική δεν μπορείς να προπονηθεις πουθενα αλλού τοσο καλά όσο σε μια πίστα...

αν εχεις μπει θα το ξέρεις!


όλα τα λοιπά είναι ιστορίες... για αγρίους

marios8
09/06/2007, 19:05
Ρε Σταυρο χάνεις τα λόγια σου.
Οι γρήγοροι φαίνονται στους αγώνες και ΜΟΝΟ εκει.
Επιτέλους ρίξτε τσεκούρι στο Thred. Είναι λυπηρό να διαβάζουμε το 2007 τέτοια πράγματα :wave2:

OrEsTiS82
09/06/2007, 20:01
Γρηγορους και καλους οδηγους βλεπω καθημερινα στην Κηφισίας, δε μπορουν ολοι να δινουν λεφτα για να τρεχουν σε αγωνες ουτε ολοι εχουν χορηγους να τους τα σκανε,στον μηχανοκινητο αθλητισμο ειμαστε για γελια και θα ειμαστε για πολυ ακομα.
Δεν πιστευω με τιποτα οτι δεν ανοιγετε καποιοι που λετε να μην τρεχουμε, ειδατε ποτε κανενα R1 να πηγαινει με 70-80 χιλιομετρα στην κηφισιας; παντα πρωτοι φευγουν και καλα κανουν τα παιδια.
Οσοι εχουν δυνατο μηχανακι ειτε ειναι SM ειτε Supersport η οτιδηποτε αλλο το πατανε στις λεωφορους.

T.R.E
09/06/2007, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Ρε Σταυρο χάνεις τα λόγια σου.
Οι γρήγοροι φαίνονται στους αγώνες και ΜΟΝΟ εκει.
Επιτέλους ρίξτε τσεκούρι στο Thred. Είναι λυπηρό να διαβάζουμε το 2007 τέτοια πράγματα :wave2:

Αυτα που διαβαζεις ειναι η καθημερινιτητα φιλε μου...Και σιγουρα ειναι πιο ομορφα και εχει και περισοτερη σχεση με την μοτοσυκλετα απο καποια αλλα πιο "σοβαρα" θρεντακια...

FestoNero
09/06/2007, 20:37
Δε πατε να τα στησετε σε κανενα μαραθωνα που εχει κατι φρεσκοστρωμενες δρομαρες με καγκελακι στα πλαγια..
Ερημια, ευθειες και βλεπεις περιπολικο καθε 2-3 μερες...
:a13:
Μονο προσεχτε μη πετυχετε κανενα αλογο!
:lol:

Ναι ρε, βαζω κοντρες με το ibiza υπαρχει κανενα προβλημα;
Τις προαλλες εριξα 2 κολωνες σε ενα jog..
:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

OrEsTiS82
09/06/2007, 20:38
.


92265

OrEsTiS82
09/06/2007, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Δε πατε να τα στησετε σε κανενα μαραθωνα που εχει κατι φρεσκοστρωμενες δρομαρες με καγκελακι στα πλαγια..
Ερημια, ευθειες και βλεπεις περιπολικο καθε 2-3 μερες...
:a13:
Μονο προσεχτε μη πετυχετε κανενα αλογο!
:lol:

Ναι ρε, βαζω κοντρες με το ibiza υπαρχει κανενα προβλημα;
Τις προαλλες εριξα 2 κολωνες σε ενα jog..
:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Σιγα μην τρεχουμε μεχρι εκει για να ανοιξουμε ετσι για πλακα, το μερος που θα γινει η βολτα μας θα παραμεινει μυστικο μεχρι την επομενη ημερα,αμα τελικα δεχθει να ερθει το Evo θα σας πω το αποτελεσμα και θα ανεβει και videaki (μετα απο επεξεργασια στις πινακιδες).


92266

marios8
09/06/2007, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Αυτα που διαβαζεις ειναι η καθημερινιτητα φιλε μου..........


Ναι δυστυχώς. Υπάρχει μεγάλη ελλειψη παιδείας. :sad:

marios8
09/06/2007, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Γρηγορους και καλους οδηγους βλεπω καθημερινα στην Κηφισίας.........


:lol: :rotflmao: :lol:
Να είσαι καλά και είχα τις μαυρες μου. :lol: :rotflmao: :lol:
Μπας σε καλό σου :lol: :rotflmao:

AFTER
09/06/2007, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
:lol: :rotflmao: :lol:
Να είσαι καλά και είχα τις μαυρες μου. :lol: :rotflmao: :lol:
Μπας σε καλό σου :lol: :rotflmao:

Γιατι ρε?
Εχω δει και εγω κατι γληγορους στις 9 η ωρα το πρωι
Τρεχουν με καπου.....5χλμ/ω μεση ταχυτητα
Σε εχουν χτυπησει ποτε με 5χλμ/ω?
.....ειδες? :rolleyes:


Για το σοβαρο της υποθεσης τωρα, και εφοσον μιλαμε για ''ελεγχομενο περιβαλλον'' :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Μεχρι τα 140 θα εισαι μπροστα(πολυ), αλλα αν εχει ακομα ευθεια μεγαλη, τοτε καποια στιγμη τα φωτα απο πισω, θα αρχισουν να μεγαλωνουν σε πολυ ανησυχητικο βαθμο, με αποτελεμσα να σε περασει και με μεγαλη μαλιστα ταχυτητα(φορα ζελατινα μαυρη για να μην φαινονται τα κοκκινα μαγουλα σου)
Ολα αυτα μετα τα πρωτα 400 μετρα

Οχι δεν τρεχω σε dragster
:D

ronin1
09/06/2007, 22:05
άλλη μία ...ατελέιωτη συζήτηση,

περί μοτοσυκλετιστικής παιδείας,

περί καγκουρέων κτλ κτλ κτλ....

κ η ζωη συνεχίζεται...

:a014:

nikos force
09/06/2007, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
dhladh esy theleis μια πίστα ρεζερβέ 24H το εικοσιτετραωρο;

λύσεις υπάρχουν ΕΑΝ θέλετε!

και στην τελική δεν μπορείς να προπονηθεις πουθενα αλλού τοσο καλά όσο σε μια πίστα...

αν εχεις μπει θα το ξέρεις!


όλα τα λοιπά είναι ιστορίες... για αγρίους ekana parathesi sto KATHE MERA...kai otan then tha yparxoun pistes,giati me ton rythmo pou pame den tha yparxoun,ti tha leme...??????? kai oxi den the 24-7 pista. thelw na exw to dikaiwma kai me opoies paraxwriseis xreiazetai na kanw na exw thn eykairia na mpw se mia pista 1-2 fores thn ebdomada...paralogos eimai e????? to kserw...

KaTaNaS
09/06/2007, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
ekana parathesi sto KATHE MERA...kai otan then tha yparxoun pistes,giati me ton rythmo pou pame den tha yparxoun,ti tha leme...??????? kai oxi den the 24-7 pista. thelw na exw to dikaiwma kai me opoies paraxwriseis xreiazetai na kanw na exw thn eykairia na mpw se mia pista 1-2 fores thn ebdomada...paralogos eimai e????? to kserw...

kala ΕΠΕΙΔΗ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΗΛΙΘΙΟΥΣ

στο καλό και καλή τυχη!

και με τα επιπεδα μυαλα που κουβαλατε εσεις κλεινετε τις πιστες και δεν ανοιγετε επιπλεον αλλες!

σας βαρεθηκα...

εισαστε αξεστοι και δεν εχετε ιχνος οδηγικης παιδειας!

παρετουμαι του χωρου σας!

OrEsTiS82
09/06/2007, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
:lol: :rotflmao: :lol:
Να είσαι καλά και είχα τις μαυρες μου. :lol: :rotflmao: :lol:
Μπας σε καλό σου :lol: :rotflmao:

Αν ειχες μηχανη μεγαλυτερη απο 250 κυβικα που διαθετεις τωρα, υποθετικα ας πουμε XR-650,LC4,610,SMC, κανενα Husab. θα καταλαβαινες οτι αυτες οι μηχανες δεν πανε ηρεμα, ειναι κατασκευασμενες για να ανοιγεις το γκαζι,δεν λεω να κανεις αγωνα αλλα να κινεισαι με γρηγορους ρυθμους (και μονο που ακους τα μοτερ τους καυλωνεις),αμα παρεις βολτα ενα μηχανακι σαν αυτα που σου εγραψα και το πηγαινεις με 2α-3η ταχ. και το πηγαινεις συνεχως ηρεμα και κυριλε ειναι σαν να εχεις μια μουν@ρ@ γκομενα διπλα σου και να μην την ξεσκιζεις στον π..τσ.
Οσο για μερικους ψευτοκουλτουριαδες που μας λενε καγκουρες επειδη θα τρεξουμε σε ενα φαναρι με evo εχω να τους πω οτι με αυτη την λογικη ολοι ειναι καγκουρες οσοι εχουν KTM,Husab.Husq,CRF,WRF, και κυκλοφορουν στον δρομο (και τα σκανε) γιατι δεν τα αγορασαν ουτε να πηγαινουν για ψωνια ουτε για να πανε στα νησια το καλοκαιρι, τα πηραν για να τα σκιζουν γιατι ειναι κατασκευασμενα για αυτο τον λογο.

OrEsTiS82
09/06/2007, 23:13
KATANA εισαι καλο παιδι, μη βριζεις!!!
:beer:

kalesin
09/06/2007, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Αν ειχες μηχανη μεγαλυτερη απο 250 κυβικα που διαθετεις τωρα, υποθετικα ας πουμε XR-650,LC4,610,SMC, κανενα Husab. θα καταλαβαινες οτι αυτες οι μηχανες δεν πανε ηρεμα, ειναι κατασκευασμενες για να ανοιγεις το γκαζι,δεν λεω να κανεις αγωνα αλλα να κινεισαι με γρηγορους ρυθμους (και μονο που ακους τα μοτερ τους καυλωνεις),αμα παρεις βολτα ενα μηχανακι σαν αυτα που σου εγραψα και το πηγαινεις με 2α-3η ταχ. και το πηγαινεις συνεχως ηρεμα και κυριλε ειναι σαν να εχεις μια μουν@ρ@ γκομενα διπλα σου και να μην την ξεσκιζεις στον π..τσ.
Οσο για μερικους ψευτοκουλτουριαδες που μας λενε καγκουρες επειδη θα τρεξουμε σε ενα φαναρι με evo εχω να τους πω οτι με αυτη την λογικη ολοι ειναι καγκουρες οσοι εχουν KTM,Husab.Husq,CRF,WRF, και κυκλοφορουν στον δρομο (και τα σκανε) γιατι δεν τα αγορασαν ουτε να πηγαινουν για ψωνια ουτε για να πανε στα νησια το καλοκαιρι, τα πηραν για να τα σκιζουν γιατι ειναι κατασκευασμενα για αυτο τον λογο.


για τον μαριο8 ολα αυτα ε;

οκ...


:wave2:

dirtbird
09/06/2007, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
KATANA εισαι καλο παιδι, μη βριζεις!!!
:beer:

Ορέστη..

κι εσύ είσαι καλό παιδί, πρέπει να κάνεις όμως μια προσπάθεια να καταλάβεις αυτά που σου λένε κάποιοι.

Σίγουρα, δεν τα λένε από κακία.
Κι ούτε το θέμα είναι να το 'παίξεις' (ή παίξουμε) politically correct.
:beer: :wave2:

T.R.E
09/06/2007, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird

Σίγουρα, δεν τα λένε από κακία.
Κι ούτε το θέμα είναι να το 'παίξεις' (ή παίξουμε) politically correct.
:beer: :wave2:

Οχι,το λενε απο χομπι...Το θεμα ειναι οτι απ'το πολυ "παιξιμο" καποιοι εχουν φτασει να το πιστευουν κιολας...:rolleyes: :rolleyes:

marios8
10/06/2007, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Αν ειχες μηχανη μεγαλυτερη απο 250 κυβικα που διαθετεις τωρα, υποθετικα ας πουμε XR-650,LC4,610,SMC, κανενα Husab. θα καταλαβαινες οτι αυτες οι μηχανες δεν πανε ηρεμα, ειναι κατασκευασμενες για να ανοιγεις το γκαζι,δεν λεω να κανεις αγωνα αλλα να κινεισαι με γρηγορους ρυθμους (και μονο που ακους τα μοτερ τους καυλωνεις),αμα παρεις βολτα ενα μηχανακι σαν αυτα που σου εγραψα και το πηγαινεις με 2α-3η ταχ. και το πηγαινεις συνεχως ηρεμα και κυριλε ειναι σαν να εχεις μια μουν@ρ@ γκομενα διπλα σου και να μην την ξεσκιζεις στον π..τσ.
Οσο για μερικους ψευτοκουλτουριαδες που μας λενε καγκουρες επειδη θα τρεξουμε σε ενα φαναρι με evo εχω να τους πω οτι με αυτη την λογικη ολοι ειναι καγκουρες οσοι εχουν KTM,Husab.Husq,CRF,WRF, και κυκλοφορουν στον δρομο (και τα σκανε) γιατι δεν τα αγορασαν ουτε να πηγαινουν για ψωνια ουτε για να πανε στα νησια το καλοκαιρι, τα πηραν για να τα σκιζουν γιατι ειναι κατασκευασμενα για αυτο τον λογο.

Πρόσεχε γιατί μερικές φορές τα φαινόμενα απατούν.
Ισως μερικές φορές θα έπρεπε να ακούς κάποιους που έχουν κάνει καποια πράγματα περισσότερα απο σενα.
Αυτό που με πειράζει περισσότερο είναι οτι αφου την πάτησες μια φορά με τον STOUBI (o οποιος είναι κλάσεις ανώτερος απο μένα ) εξακολουθείς να κάνεις τα ίδια λάθη.
Αυτό δεν είναι γνώρισμα σοφού άνδρα.
Ο Κατάνας έχει δίκιο. Το επίπεδο στο site δυστυχώς έχει πέσει πολύ. Και λέω δυστυχώς επειδη σε αυτό το site έχουμε αφιερώσει ένα κομμάτι της ψυχής μας.

Φίλε OrEsTiS82 αυτό είναι για σένα. Αν θές να το πετύχεις ξέχνα την Κηφισίας :wave2:


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=39828&perpage=15&pagenumber=4

PortisHead
10/06/2007, 00:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Απο που να πιασουμε και που να τελειωσουμε...
για τα ματια της γατας στις λεωφορειολωριδες,τους υπερηλικες οδηγους με σαπακια και αντακλαστικα ιπποποταμου,τους πεζους που περνανε τους δρομους οπου τους καβλωσει (τους δικαιολογω σε καποιο βαθμο),τους ταξιτζηδες που σταματανε με την υποψια νευματος απο πελατη,τους χαλια δρομους που τους στρωνουν και ξαναγινονται γυαλι σε 2 μηνες και και και θα γινει τιποτα???


Απο τη στιγμή που εισαι κιεσύ παραβάτης του νόμου (βλέπε κοντρες σε δημόσιους δρόμους) δεν εχεις δικαίωμα να σε ενοχλουνε ολα αυτά.
Γιατι κάποιος άλλος σε όλα τα παραπάνω θα προσθετε και τον κινδυνο που διατρέχουν άλλοι απο τετοιες κόντρες.
Απλά βάζεις κιεσυ το λιθαράκι σου να διαιωνίζεται μια τέτοια κατάσταση.

Katanas ? ? ?
Τι ασχολείσαι και τι πας να αποδειξης ? Το αυτονόητο ?

Ειχα την εντύπωση οτι στα forums...όλοι όσοι γράφουν, ειναι συνειδητοποιημένοι μοτοσυκλετιστες και αρωγοί της σωστής μοτοσυκλετιστικής παιδείας.
Βλέπω όμως πως ειναι πολλοι ακομα (δεν μιλαω μονο για την συγκεκριμένη περιπτωση) που έχουν μείνει/κολλήσει στη δεκαετια του 80 και στο..."Καμικάζι αγάπη μου"

Τεσπα......ο καθενος ειναι ελευθερος να κανει οτι γουστάρει.....απλά να μην ξεχνάει οτι η ελευθερία του σταματάει εκει που ξεκινάει του άλλου.

:beer:
:wave2:

Nikoskazer2000
10/06/2007, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
διαβαζεις εναν πιτσιρικά που γράφει πως δεν το εχει ξανακάνει! και ενω βλεπεις πώς πολλοί προσπαθούν να τον αποτρεψουν , μας λες 2 εξυπνάδες για να εκκινησει πιο γρηγορα!

με σμ μπορεις να μπεις κάθε μέρα σε πίστα καρτ...

και κανενας ορεστης δεν ειναι ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΣ που να ειναι υπευθυνος για όλους τους γύρω του (βλέπε πεζούς, πιδιά, παραπλευρα οχηματα)

περι κουλίασης πάλι δεν έπιασες το νόημα!

στην ευθεια όλοι πάνε, στα πιστακια φαινεται η τεχνική!


αν σε εναν χωρο που συζηταμε για τις μοτο δεν προσπαθουμ για το καλύτερο τοτε ειμαστε αξιοι της γαμημενης μοιρας μας!



+10000000000000

Πες τα ρε Σταύρο!

:a013: :a012:

Nikoskazer2000
10/06/2007, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
re file jereis me poion milas?

με τον πρώτο κάγκουρα της πόλης να πούμε!

στα φανάρια πάντα πρώτος και με σούζα!

να τρέχουν οι γριες να μη τις προλάβω!



:eyepop:


...............









Ε να και κάτι που δεν περίμενα ΠΟΤΕ να διαβάσω! :hypnotize

Nikoskazer2000
10/06/2007, 01:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Άλλο να τρέχεις και άλλο να κοντράρεις

Σωστό...αν και είναι "λεπτή η γραμμή" μεταξύ αυτών των δύο.

KaTaNaS
10/06/2007, 02:39
και μια τελευταια παρεμβολή μου στο θέμα...

ορέστη βρήκα κάτι που ίσως σε γοητεύσει!

κρήτη!

http://www.proactionracing.gr/index.php?id=149


ο T.R.E που το γνωριζε θα μπορουσε να το ειχε ποσταρει νωριτερα

marios8
10/06/2007, 02:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
και μια τελευταια παρεμβολή μου στο θέμα...

ορέστη βρήκα κάτι που ίσως σε γοητεύσει!

κρήτη!

http://www.proactionracing.gr/index.php?id=149


ο T.R.E που το γνωριζε θα μπορουσε να το ειχε ποσταρει νωριτερα

Oρέστη αν πιστεύεις οτι κάτι μπορείς να κάνεις , κάντω σωστά.
Δεν στο λέω με ειρωνικό ύφος άλλα με πραγματικό ενδιαφέρον.
Δεν μπορώ να βλέπω νέα παιδιά να γεμίζουν το ΚΑΤ :( :wave2:

T.R.E
10/06/2007, 02:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
και μια τελευταια παρεμβολή μου στο θέμα...
Ορέστη βρήκα κάτι που ίσως σε γοητεύσει!
κρήτη!
http://www.proactionracing.gr/index.php?id=149
ο T.R.E που το γνωριζε θα μπορουσε να το ειχε ποσταρει νωριτερα

Πολυ θα ηθελα να ειμαι εκει αυριο αλλα δυστηχως δεν μπορω,υποχρεωσεις...Και ειμαι μονο 2 ωρες μακρια...:cry: :cry: :cry:

nikos force
10/06/2007, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
kala ΕΠΕΙΔΗ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΗΛΙΘΙΟΥΣ

στο καλό και καλή τυχη!

και με τα επιπεδα μυαλα που κουβαλατε εσεις κλεινετε τις πιστες και δεν ανοιγετε επιπλεον αλλες!

σας βαρεθηκα...

εισαστε αξεστοι και δεν εχετε ιχνος οδηγικης παιδειας!

παρετουμαι του χωρου σας! για αρχη αξεστο θεωρω το να βριζεις καποιον,με οσο λεπτο τροπο και αν το κανεις , ο οποιος ουτε σε εβρισε ουτε σε ειρωνευτηκε . θαρρω οτι οντως ισως να στερουμε οχι μονο μοτοσυκλετιστικης αλλα γενικοτερης παιδιας εν συγκριση με συνομιλικους απο τα ξενα... απλα αδυνατω να πιστεψω οτι εφοσων στερουμαι εγω παιδειας σαν νεος 24 χρονων καποιοι αλλοι ισως κατα δεκαετιες μεγαλυτεροι οι οποιοι μεγαλωσαν στο ιδιο και ισως ακομα πιο ‘’αξεστο’’ περιβαλλον με εμενα ,δε στερουνται επισης παιδειας ...για να μην συγχεουμε εννοιες ...παιδιας στερουμαστε οι πλειοψηφια εδω μεσα...απλα υπαρχουν αυτοι που ‘’παθανε και μαθανε’’ και αυτοι που ανεφερε ο κυριος dirtbird σαν politically correct... αυτο σε καμια περιπτωση δεν ειναι παιδια...δε ειναι φυση δυνατον να αυτοαναφερεσαι σαν ο μεγας καγκουρας και απο τη μια στιγμη στην αλλη να εγινες ο καρπος ενος συστηματος που καλλιεργει την παιδια. Οσον αφορα τις πιστες ,ισως να ειμαστε οντως εμεις που κλεινουμε τις πιστες ...που δινουμε εικοσαευρα(προς το παρον) για να κανουμε 10 γυρους καθε 60λεπτα χωρις κανενα μετρο προληψης (που διαβαζωντας σε αλλα ποστ θεωρειται πολυ σημαντικο)και λαμβανοντας υποψη τους ορους του καθε ιδιοκτητη πιστας ...τελος παντων επειδη μακρυγορησα το θεμα μου ειναι οτι θα προτιμουσα να διαβασω ενα ποστ που αποτρεπει καποιον απο το οτιδηποτε χρησειμοποιωντας επειχηρηματα και εκφρασεις του στυλ ‘’ ρε παπαρα αν του φυγει λιγο το ενο του αλλουνου θα σε κανει κιμα’’ η ‘’ ρε μαλακα αν φας ενα καπακι μπορει να πηγαινεις μονιμα στις δυο ροδες ‘’ παρα τις παπαρολογιες που εκφραζουν μερικοι λες και λενε το δελτιο ειδησεων...

sergiosm
10/06/2007, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
να μας πεις πότε να κατσουμε σπιτια μας.... :mad: :rolleyes: :mad: :rolleyes:


+ 100000...

dirtbird
10/06/2007, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
...εφερε ο κυριος dirtbird σαν politically correct.....

Tι σου'χω κάνει ρε Νίκο και με βρίζεις? :)