PDA

View Full Version : απριλια



EVI
09/06/2007, 14:51
καλησπερα σας!


μου δημιουργηθικε μια ιδεα στο μυαλο δε ξερω κατα ποσο ειναι εφικτη ξερω οτι εχει ξανασυζητηθει αλλα θα ηθελα να εκφρασω την γνωμη μου


γιατι δεν ανοιγετε εαν και εφοσον γινετε και υπαρχει χρονος ενα section στα μοντελα για την απριλια?

ειδικα για το rs υπαρχουν εκατονταδες ποστ τα περισσοτερα τα ιδια και τα ιδια

αν υπηρχε αυτο το θεμα (απριλια γενικα) θα μπαιναν εκει η θα τους λεγαμε να μπαινουν εκει και θα καθαριζε το γενικο φορουμ απο τις ιδιες και ιδιες ερωτησεις.



αυτο

:beer: :beer:

kiriakost
09/06/2007, 19:38
Θα κάνεις λιγο υπομονή να έρθει η πρωταπριλιά .. τότε γιορτάζουν οι απρίλια :lol:


Και εγώ έλαβα μια υπόσχεση οτι θα μας έκαναν ένα θέμα "Honda AX-1 -NX250",
στα μοντέλα , αλλά δεν βλέπω φως . :(

powerphot
09/06/2007, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
καλησπερα σας!
μου δημιουργηθικε μια ιδεα στο μυαλο δε ξερω κατα ποσο ειναι εφικτη ξερω οτι εχει ξανασυζητηθει αλλα θα ηθελα να εκφρασω την γνωμη μου
γιατι δεν ανοιγετε εαν και εφοσον γινετε και υπαρχει χρονος ενα section στα μοντελα για την απριλια?
ειδικα για το rs υπαρχουν εκατονταδες ποστ τα περισσοτερα τα ιδια και τα ιδια
αν υπηρχε αυτο το θεμα (απριλια γενικα) θα μπαιναν εκει η θα τους λεγαμε να μπαινουν εκει και θα καθαριζε το γενικο φορουμ απο τις ιδιες και ιδιες ερωτησεις.
αυτο
:beer: :beer:

Evi εχει ξανά συζητηθεί αυτό KAI γενι-κώς, KAI ειδικώς, KAI ΠΜ-κώς, KAI με Admin και monds, και μετά τις συζητήσεις το θέμα κατέληξε «εκατέρωθεν» στο ότι:
Το ApriliBikers καλύπτει όλη την γκάμα των μοντέλων Aprilia σε ότι αφορά την αγορά, συντήρηση, επισκευή, after markets parts κι όχι μόνο.
Βάζοντας λοιπόν ένα «section» Aprilia στα μοντέλα θα μπορούσε να θεωρηθεί από κάποιους ανταγωνιστικό με το ApriliaBikers.
Εμείς βέβαια που ασχολούμαστε με το ApriliaBikers σε καμιά περίπτωση δεν θα είχαμε πρόβλημα με μια τέτοια ενότητα στο moto.gr
Για ότι λοιπόν απασχολεί κάποιον με το θέμα Aprilia θα βρει ΕΔΩ! (http://www.apriliabikers.gr/) (σχεδόν τα πάντα). Τουλάχιστον προς το παρόν μέχρι κι αν κάποια στιγμή προστεθεί τελικά στο moto.gr ένα «section» με αυτή την θεματολογία.

Τώρα, αν αυτό μερικοί το πάρουν σαν διαφήμιση πρόβλημά τους (αστεία και σοβαρά), άλλωστε στο ApriliaBikers δεν πουλάμε τίποτα, δεν αγοράζουμε τίποτα, δεν προσδοκούμε τίποτα άλλο εκτός από το να δουλεύουμε και να συντηρούμε σωστά τις Aprilia που έχουμε με ότι συνεπάγεται αυτό.
Και στην τελική προσωπικά εγώ το moto.gr δεν το αλλάζω με τίποτα.
Αυτά!:wave2:

lampros_fazer
09/06/2007, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Evi εχει ξανά συζητηθεί αυτό KAI γενι-κώς, KAI ειδικώς, KAI ΠΜ-κώς, KAI με Admin και monds, και μετά τις συζητήσεις το θέμα κατέληξε «εκατέρωθεν» στο ότι:
Το ApriliBikers καλύπτει όλη την γκάμα των μοντέλων Aprilia σε ότι αφορά την αγορά, συντήρηση, επισκευή, after markets parts κι όχι μόνο.
Βάζοντας λοιπόν ένα «section» Aprilia στα μοντέλα θα μπορούσε να θεωρηθεί από κάποιους ανταγωνιστικό με το ApriliaBikers.

Και τι είναι τα φόρα,τίποτα ΑΕ να ανταγωνίζονται ποιός θα φάει μερίδιο απ'τον άλλον..; :lol:

'Κουφή' μου φαίνεται η εξήγηση,δλδ η κατηγορία των fazer ανταγωνίζεται το φόρουμ του fazer club ή αυτή των bmw το αντίστοιχο(α) φόρουμ..; :confused:

Τα παραπάνω δεν πάνε προσωπικά σε σένα..

EVI
09/06/2007, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Evi εχει ξανά συζητηθεί αυτό KAI γενι-κώς, KAI ειδικώς, KAI ΠΜ-κώς, KAI με Admin και monds, και μετά τις συζητήσεις το θέμα κατέληξε «εκατέρωθεν» στο ότι:
Το ApriliBikers καλύπτει όλη την γκάμα των μοντέλων Aprilia σε ότι αφορά την αγορά, συντήρηση, επισκευή, after markets parts κι όχι μόνο.
Βάζοντας λοιπόν ένα «section» Aprilia στα μοντέλα θα μπορούσε να θεωρηθεί από κάποιους ανταγωνιστικό με το ApriliaBikers.
Εμείς βέβαια που ασχολούμαστε με το ApriliaBikers σε καμιά περίπτωση δεν θα είχαμε πρόβλημα με μια τέτοια ενότητα στο moto.gr
Για ότι λοιπόν απασχολεί κάποιον με το θέμα Aprilia θα βρει ΕΔΩ! (http://www.apriliabikers.gr/) (σχεδόν τα πάντα). Τουλάχιστον προς το παρόν μέχρι κι αν κάποια στιγμή προστεθεί τελικά στο moto.gr ένα «section» με αυτή την θεματολογία.

Τώρα, αν αυτό μερικοί το πάρουν σαν διαφήμιση πρόβλημά τους (αστεία και σοβαρά), άλλωστε στο ApriliaBikers δεν πουλάμε τίποτα, δεν αγοράζουμε τίποτα, δεν προσδοκούμε τίποτα άλλο εκτός από το να δουλεύουμε και να συντηρούμε σωστά τις Aprilia που έχουμε με ότι συνεπάγεται αυτό.
Και στην τελική προσωπικά εγώ το moto.gr δεν το αλλάζω με τίποτα.
Αυτά!:wave2:




οκ καλος! (αν και λιγο χαζο να σου πω διοτι να ξυλωσουν και τα καβασακια τοτε γιατι εχουμε και μεις φορουμ για τα πρασινα)


ξερω τι καλη δουλεια γινετε στο απριλια μπαικερς :beer: :beer: :beer:



τες πα καταλαβα το νοημα και δεν γνωριζα οτι εχει παιχτει συζητηση για αυτο οπωτε με συνγχωρεις :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

powerphot
09/06/2007, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
οκ καλος! (αν και λιγο χαζο να σου πω διοτι να ξυλωσουν και τα καβασακια τοτε γιατι εχουμε και μεις φορουμ για τα πρασινα)

τες πα καταλαβα το νοημα και δεν γνωριζα οτι εχει παιχτει συζητηση για αυτο οπωτε με συνγχωρεις :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Απλά η ενότητα kawasaki (όπως και πολλά αλλα μοντέλα) προϋπήρχαν στο μοτο πριν γίνει το site kawasakibikers. Aprilia ενότητα δεν υπήρχε ποτέ αυτή είναι η μικρή διαφορά
Δεν υπάρχει λόγος για συγνώμες, σιγά:lol: :wave2:

fantacid
09/06/2007, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Και τι είναι τα φόρα,τίποτα ΑΕ να ανταγωνίζονται ποιός θα φάει μερίδιο απ'τον άλλον..; :lol:

'Κουφή' μου φαίνεται η εξήγηση,δλδ η κατηγορία των fazer ανταγωνίζεται το φόρουμ του fazer club ή αυτή των bmw το αντίστοιχο(α) φόρουμ..; :confused:

Τα παραπάνω δεν πάνε προσωπικά σε σένα..


+1000000


με εβγαλες απο το κοπο του ταιπινγκ!
ακριβως αυτο ηθελα να γραψω!!!

powerphot
09/06/2007, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Και τι είναι τα φόρα,τίποτα ΑΕ να ανταγωνίζονται ποιός θα φάει μερίδιο απ'τον άλλον..; :lol:

'Κουφή' μου φαίνεται η εξήγηση,δλδ η κατηγορία των fazer ανταγωνίζεται το φόρουμ του fazer club ή αυτή των bmw το αντίστοιχο(α) φόρουμ..; :confused:

Τα παραπάνω δεν πάνε προσωπικά σε σένα..
Όχι δεν εννοούσα αυτό, "τρόπος του λέγειν" ειναι, εννοούσα ότι σε όλες τις ενότητες πχ fazer, vsrtom, kawasaki, Honda, suzuki (ακόμα και το sv:lol: ) υπάρχουν αμέτρητες πληροφοριες για όποιον θέλει κάτι να βρει..
Για Απριλια δεν υπήρχε ποτέ τίποτα, κι ότι υπήρχε ήταν "ψιχουλα".
Ποιός ο λόγος "τωρα" να φτιαχτεί μια τέτοια ενοτητα?
Και για να ξεκαθαρίσω την θέση μου δεν μιλάω εκ μέρους του μοτο, απλά έκανα γνωστη κάποια συζήτηση που νομίζω απαντά σε συγκεκριμένη απορία.:wave2:

fantacid
09/06/2007, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot

Ποιός ο λόγος "τωρα" να φτιαχτεί μια τέτοια ενοτητα?



για να υπραρχει μια ταξη στο μοτο.γρ χωρις επαναλαμβανομενα θρεντς κ για να βοηθουντε οι απριλια μπαικερς που εχουν ενα ηδη λυμενο προβλημα σε παλιοτερο θρεντ!!

εναλακτικα εαν νομιζεις οτι το apriliabikers.gr ειναι μονοδρομος, να βαλουμε ενα spoiler με redirecr στο apriliabikers.gr να παιδευονται οι χρηστες απριλια!

powerphot
09/06/2007, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
για να υπραρχει μια ταξη στο μοτο.γρ χωρις επαναλαμβανομενα θρεντς κ για να βοηθουντε οι απριλια μπαικερς που εχουν ενα ηδη λυμενο προβλημα σε παλιοτερο θρεντ!!

εναλακτικα εαν νομιζεις οτι το apriliabikers.gr ειναι μονοδρομος, να βαλουμε ενα spoiler με redirecr στο apriliabikers.gr να παιδευονται οι χρηστες απριλια!
Δεν κατάλαβα το σκεπτικό που περιγράφεις. Το τι νομίζω για το ApriliaBikers είναι δικό μου θέμα.
Δεν είναι όμως δικό μου θέμα το αν θα γίνει η όχι ενότητα "Aprilia" στο "μοτο.γρ"!

EVI
10/06/2007, 00:14
καλα powrephot ερχομε στο απριλια μπαικερς να μουρμουρισω που μπουκωσε το rs προς λιμνη τσιβλου και τερμα γκαζι πηγαινε με 27 χαω!! :rotflmao: σοβαρα ! :rotflmao: και μετα ειχα τους αλλους να με λενε κουλαδι :lol: και δε μπορουσα να τους πω τιποτα :lol: κατι ψελλιζα εχε χαρη αν ειχα το Ζ αλλα δεν επιανε:lol: :wave2:

powerphot
10/06/2007, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
καλα powrephot ερχομε στο απριλια μπαικερς να μουρμουρισω που μπουκωσε το rs προς λιμνη τσιβλου και τερμα γκαζι πηγαινε με 27 χαω!! :rotflmao: σοβαρα ! :rotflmao: και μετα ειχα τους αλλους να με λενε κουλαδι :lol: και δε μπορουσα να τους πω τιποτα :lol: κατι ψελλιζα εχε χαρη αν ειχα το Ζ αλλα δεν επιανε:lol: :wave2:
Απ' ότι διαβάζω αυτά που γράφουν τα παιδια που έχουν RS στο ApriliaBikers έχει μια ιδιαιτερότητα και στο στρώσιμο του, αλλά και στην χρήση του.
Το πιο συμαντικό έιναι ότι λογο που δεν έχει βεντιλατέρ, πχ το πας χαμηλά και "ανάψει" ειδικα αν είναι αστρωτο, τοτε το έχασες το παιχνίδι.
Εσύ τι έπαθες, το μπούκωσες όπως την άλλη φορά που μου έλεγες?

EVI
10/06/2007, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Απ' ότι διαβάζω αυτά που γράφουν τα παιδια που έχουν RS στο ApriliaBikers έχει μια ιδιαιτερότητα και στο στρώσιμο του, αλλά και στην χρήση του.
Το πιο συμαντικό έιναι ότι λογο που δεν έχει βεντιλατέρ, πχ το πας χαμηλά και "ανάψει" ειδικα αν είναι αστρωτο, τοτε το έχασες το παιχνίδι.
Εσύ τι έπαθες, το μπούκωσες όπως την άλλη φορά που μου έλεγες?


ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ! ακριβως οπως τα λες

απο ακρατα και μετα εχει στροφιλικη αλλου κλειστο αλλου οχι μερικες ειναι τυφλες οι στροφες και ο δρομος στενος οπωτε δε πας τον πατο σου σε καποια στιγμη ειχα μπροστα μου πουλμαν και πηγαινε αργααα αργααα (καλα εκανε) αλλα δε χωραγα να το περασω...........πηγαινα για αρκετη ωρα με λιγα .........αναψε.......και τελειωσε εκει.........ειναι υψηλοστροφα πισταδορικα μηχανακια και δυσκολα αλλα ειναι πανεμορφα και πολυ δυνατα οταν δουλευουν σωστα........:beer:


το θεμα ιεναι οτι επεζα με συμπλεκτη επεζα με ταχυτητες ΤΙΠΟΤΑ αχαχαχαχ τερμα γκαζι 27 ελεγε το κοντερ :rotflmao:


το αφησα εκει μεσα στο βουνο στο πουθενα κατα τεταρτο και ξαναξεκινησα με ξερογκαζιες και εχει ο Θεος........ενταξη πηγε και με 80! αφου τοση ωρα να στιβω με 27 τα 80 μου φανηκαν διαστιμικα :rotflmao:



δε φταιει το μηχανακι ρε πλακα κανω...δεν ειναι φτιαχμενο για τετοια ειναι για να παιζεις στην πιστα !


:beer: :beer: :beer: :beer:

OzZzZzY
10/06/2007, 02:04
δυστυχως δεν υπαρχει στα μοντελα section για τα xt που ναι πλημμυρισμενος ο κοσμος κ εχουν για αλλα πολυ πιο σπανια μοντελα..σε λιγο θα δουμε κ καμια beneli tornado δηλαδης :rolleyes:

675
10/06/2007, 08:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Θα κάνεις λιγο υπομονή να έρθει η πρωταπριλιά .. τότε γιορτάζουν οι απρίλια :lol:





:rotflmao: :rotflmao:


οσο για την προταση της εβης συμφωνω απολυτα....

εγω ολο τον καιρο που ποσταρω θυμαμαι τον εαυτο σε τουλαχιστον 10 συζητησεις για ρς125 που να ρωτανε τα ιδια...:winka: :wave2:

gcrook
10/06/2007, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Όχι δεν εννοούσα αυτό, "τρόπος του λέγειν" ειναι, εννοούσα ότι σε όλες τις ενότητες πχ fazer, vsrtom, kawasaki, Honda, suzuki (ακόμα και το sv:lol: )

:wave2: :beer:

Ενω τα subforums για TDM και ZZR που πετρα να σηκωσεις στην Ελλαδα θα βρεις και ενα
απο κατω, ξεσκιζονται στην κινηση καθημερινα.:winka:

anf125
10/06/2007, 12:35
Έχουν κάποια βάση τα περί apriliabikers κλπ, ώστόσο για λόγους τάξης και ισονομίας θα μπορούσε να υπάρχει και κατηγορία Aprilia... Δε μιλάμε για συγκεκριμένα μοντέλα, αλλά για όλα μαζί της εταιρίας, όπως για τα Ducati π.χ. Από κει και πέρα μπορεί να υπάρχουν μοντέλα όπως ΧΤ που να είναι πιο εμπορικά από όλες τις μηχανές της Aprilia μαζί, αλλά η Yamaha και η honda έχουν ήδη πολλά μοντέλα... δεν είναι το ίδιο.

powerphot
10/06/2007, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
.............ώστόσο για λόγους τάξης και ισονομίας θα μπορούσε να υπάρχει και κατηγορία Aprilia... Δε μιλάμε για συγκεκριμένα μοντέλα, αλλά για όλα μαζί της εταιρίας, όπως για τα Ducati π.χ. ................
Συμφωνώ με αυτό!:wave2: