PDA

View Full Version : r1 tou 03



alfa156
10/06/2007, 17:12
και μιας και ειμαι ετοιμος να προβω σε αγορα μηχανης διοτι το ρ6 που ειχα απεβιωσε,βρηκα ενα ρ1 του 03 με 2400 χιλιομετρα υπεραριστο συμφωνα με τον ιδιοκτητη,θα παω να το δω αυριο,ειναι σε ασημι μαυρο και ειμαι εδω και πολα χρονια καυλωμενος με αυτο το μηχανακι..
αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν οι διαφορες που εχει με το σημερινο ρ1 ειναι αισθητες εκτος απο την ιποδυναμη`που δεν με ενδιαφερει και τοσο,φτανουν και τα 150 που βγαζει και αυτο....
στριβει καθολου?απο αναρτησεις τι λεει?

SPRINT RS
10/06/2007, 21:47
Του 03 με 2400 χμ?
που το πηγενε μονο περιπτερο και στο βενζιναδικο για πλυσιμο?

μια σοβαρη βολτα να πας εχεις κανει 350 χμ για πλακα

ψαχτο καλα

πρεπει να δεις και τι χμ εχει ο εγκεφαλος εκει δεν μπορουν να τα γυριζουν

alfa156
10/06/2007, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPRINT RS
Του 03 με 2400 χμ?
που το πηγενε μονο περιπτερο και στο βενζιναδικο για πλυσιμο?

μια σοβαρη βολτα να πας εχεις κανει 350 χμ για πλακα

ψαχτο καλα

πρεπει να δεις και τι χμ εχει ο εγκεφαλος εκει δεν μπορουν να τα γυριζουν
δεν νομιζω να φαινονται τα κμ στον εγκεφαλο τουλαχιστον σε αυτη την χρονολογια που ειναι η μηχανη..
σε μηχανη μπορει να εκανε τοσα αν το πηρε για μουρη και μετα το φοβηθηκε...

pissaman
10/06/2007, 22:52
Κανένας εγκέφαλος δεν κρατάει τα χλμ μέσα! :nono:

maniak.
11/06/2007, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Κανένας εγκέφαλος δεν κρατάει τα χλμ μέσα! :nono:



:confused: :confused: ΚΑΙ ΤΗ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟΤΕ?????????:look:

maniak.
11/06/2007, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
δεν νομιζω να φαινονται τα κμ στον εγκεφαλο τουλαχιστον σε αυτη την χρονολογια που ειναι η μηχανη..
σε μηχανη μπορει να εκανε τοσα αν το πηρε για μουρη και μετα το φοβηθηκε...



ΤΑ ΧΙΛ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ :nono:


ΑΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ Η ΓΟΥΝΑ ΣΟΥ :bigcry: ΤΗΝ ΦΥΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΥΩΝΗ:evil:

maniak.
11/06/2007, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
και μιας και ειμαι ετοιμος να προβω σε αγορα μηχανης διοτι το ρ6 που ειχα απεβιωσε,βρηκα ενα ρ1 του 03 με 2400 χιλιομετρα υπεραριστο συμφωνα με τον ιδιοκτητη,θα παω να το δω αυριο,ειναι σε ασημι μαυρο και ειμαι εδω και πολα χρονια καυλωμενος με αυτο το μηχανακι..
αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν οι διαφορες που εχει με το σημερινο ρ1 ειναι αισθητες εκτος απο την ιποδυναμη`που δεν με ενδιαφερει και τοσο,φτανουν και τα 150 που βγαζει και αυτο....
στριβει καθολου?απο αναρτησεις τι λεει?


ΤΟ R6 ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΜΟΝΤΕΛΟ ΕΙΝΑΙ??

ΕΓΩ ΕΙΧΑ R6 00 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ R1 07 :smilea:

ΑΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ 07 ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ

ΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΥΡΩ .

ΣΕ ΣΤΗΣΙΜΟ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ SP.

:wave2:

alfa156
12/06/2007, 08:31
αυτο που ειχα ηταν του 03 ψεκαστο,πηγα το ειδα το μηχανακι εχθες και ηταν πραγματικα σαν να το εβγαλες απο την εκθεση....
δεν εχω ξαναδει τοσο καθαρο μηχανακι 4ετιας...2399 εγραφε το κοντερ και εψαχνα να βρω εστω μια γρατζουνιτσα,καμια γδαρμενη βιδα,ιχνος απο ταλαιπωρημενο μερος....τιποτα ομως πουθενα!
μου εφερε την αποδειξη αγορας το παλικαρι για να μου δειξει ποσο το πηρε,το βιβλιο εγγυησης,συναγερμος, γνησιο του εβαλε για να μην χαθει η εγγυηση των ηλεκτρικων τοτε,και τελικη τιμη που το δινει ειναι 8000 και δεν καταιβενει ουτε ευρω....
τι τιμη παιζουν αυτα στην αγορα τωρα?7000-7500 αν δεν κανω λαθος?
α το μηχανακι μου πουληθηκε 3500 τρακαρισμενο,ετσι για την ιστορια...

Da.Vintage
12/06/2007, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από maniak.
ΤΑ ΧΙΛ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ :nono:


ΑΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ Η ΓΟΥΝΑ ΣΟΥ :bigcry: ΤΗΝ ΦΥΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΥΩΝΗ:evil:

Eίπαμε κάποιοι γυρνάνε τα χιλιόμετρα αλλά αυτός ο πόντιος το γ@μησε το θέμα αφού δεν έβελε και (μείον) -2400 πάλια καλά...

απο το 03 κάπου στις 24000 θα έχει όχι 2400 σιγά μην έχει και 240...
κάτι μου βρωμάει!
Αν έχει ανοιχτεί το καπάκι της κεφαλής έχει πάνω απο 20000...

Κατα τα άλλα σα μηχανάκι είναι καλό και όμορφο! αλλά γιατί δεν πάς στο 04 που είναι σαφώς ανώτερο με λίγα παραπάνω ευρά!

maniak.
12/06/2007, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
αυτο που ειχα ηταν του 03 ψεκαστο,πηγα το ειδα το μηχανακι εχθες και ηταν πραγματικα σαν να το εβγαλες απο την εκθεση....
δεν εχω ξαναδει τοσο καθαρο μηχανακι 4ετιας...2399 εγραφε το κοντερ και εψαχνα να βρω εστω μια γρατζουνιτσα,καμια γδαρμενη βιδα,ιχνος απο ταλαιπωρημενο μερος....τιποτα ομως πουθενα!
μου εφερε την αποδειξη αγορας το παλικαρι για να μου δειξει ποσο το πηρε,το βιβλιο εγγυησης,συναγερμος, γνησιο του εβαλε για να μην χαθει η εγγυηση των ηλεκτρικων τοτε,και τελικη τιμη που το δινει ειναι 8000 και δεν καταιβενει ουτε ευρω....
τι τιμη παιζουν αυτα στην αγορα τωρα?7000-7500 αν δεν κανω λαθος?
α το μηχανακι μου πουληθηκε 3500 τρακαρισμενο,ετσι για την ιστορια...


ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΖΗΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΣΕΡΒΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ :wave2:

alfa156
12/06/2007, 10:41
μηπως δεν μιλαω ελληνικα??/
οταν λεω οτι το μηχανακι ειναι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ το εννοω...
δεν μαρεσει να κοροιδευω τον εαυτο μου...
εχει τα μαμισια λαστιχα με την εργοστσιακη ημερομηνια....4502...με τα μπιμπικια πανω..
ολα ειναι καινουτγια στο μηχανακι...δεν τιθεται θεμα καταστασης πλεον αν θα το αγορασω η οχι...τιθεται θεμα οτι 8000 για 03 μου φαινονται καπως,7500 δεν θα το συζηταγα,οπως δεν το συζηταει και ο ιδιοκτητης για κατω απο 8000 προς το παρων τουλαχιστον...

alfa156
12/06/2007, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από maniak.
ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΖΗΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΣΕΡΒΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ :wave2: πρωτο σερβις στο παουερ χαουζ στην δαφνη εχει κανει μονο....
και μια φορα που αλλαξε λαδια μετα απο εκει επειδη περασε 1 χρονος..

SPRINT RS
12/06/2007, 20:06
Θα επανελθω παλι και θα επιμεινω σε αυτο που ειπα για τον εγκεφαλο
το εκανε κολλητος μου σε R1 ΕΒΓΑΖΕ κατα καιρους χιλιαρικακια (γιατι ειχε την δυνατοτητα )
και το μοσχοπουλησε....
αυτος που το πηρε καταευτηχισμενος το μηχανακι τζι τζι
αλλα το ανακαλυψε μετα απο κανα χρονο οταν χρειαστεικε να κανει ρυθμησεις στην χαρτογραφιση πηρε λοιπον τηλ κια ο φιλος μου του του ειπε τι να σου πω ετσι το αγορασα απο καποιους αλλουσ γιατι ηταν και τριτο χερι

μη την ψαχνεις οτι δεν ειναι με ζελατινα δεν ξερεις τι κουβαλαει

και που ξερεις αν δεν εχει φαει χυμα και εχουν αλλαχθει ολα καινουρια και μαμα δεν μπορεις να δεισ και το καλυμπραρισμα δεν φαινεται

τα κοντερ καταγραφουν τα χμ της ροδας πλεον

στον εγκεφαλο μενουν παντα τα χμ το ιδιο ισχυει και στα αυτοκινητα
στο λεω γιατι δουλευω στο χωρο του αυτοκινητου και μετα απο σερβις τα κοντερ κρατα τα χμ του προηγουμενου οχηματος οποτε το φερνει πισω ο πελατης για να μπουν τα πραγματικα

οσο αφορα τα λαστιχα που λες δεν μου λεει κατι μπορει να φυλαξε τα μαμα και να χρησιμοποιουσε αλλα πιο καλα

ελπιζω να μην σου μαυρισα την ψυχη

καλο ψαξιμο :)

pissaman
12/06/2007, 23:06
Οι εγκέφαλοι ΔΕΝ κρατάνε τα χλμ!:nono:

alfa156
13/06/2007, 10:26
κοιτα να δεις για να φαει πτωση το μηχανακι και να εχει παρει πλαισιο σημαινει οτι η μηχανη εφαγε απο καλη πτωση και πανω,με αρκετα μεγαλη ζημεια,που σε καμια περιπτωση καποιος που θελει να πουλησει μετα,δεν την φτιαχνει στην εντελεια...καμια ατελεια θα υπαρχει...καμια μικρογρατζουνιτσα...
υπαρχουν παρα πολλοι λογοι για να δωσει καποιος ενα χιλια ακομα και καινουργιο..και ειδικα στην ηλικα τον 30+