PDA

View Full Version : Αφιερωμενο στους καγκουρες του forum και μη...



Ταξιδευτής
10/06/2007, 21:14
Ξερετε ποιοι ειστε... Δεν εισαστε Rossi, και δεν θα γινετε! Και πριν να ειναι αργα ΒΑΛΤΕ ΜΥΑΛΟ... :mad:

http://www.livevideo.com/video/Maxxi/E737D6A3377A4C66A864957B8E39BE3E/requiem-for-a-biker.aspx

ΥΓ. Εξαιρετικα αφιερωμενο στον ανοητο καγκουρα της Σαββατιατικης βολτας....

fantacid
10/06/2007, 21:21
double posting alert


δεν κακο ομως!

:wave2:

T.R.E
10/06/2007, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Ξερετε ποιοι ειστε... Δεν εισαστε Rossi, και δεν θα γινετε! Και πριν να ειναι αργα ΒΑΛΤΕ ΜΥΑΛΟ... :mad:

http://www.livevideo.com/video/Maxxi/E737D6A3377A4C66A864957B8E39BE3E/requiem-for-a-biker.aspx

ΥΓ. Εξαιρετικα αφιερωμενο στον ανοητο καγκουρα της Σαββατιατικης βολτας....

Οι φωτογραφιες απ'τα χερια και τα ποδια μου ειναι πολυ πιο σοκαριστικες απ'αυτα...Προσπαθησε περισσοτερο,βαλε κατι απο rotten ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ....:lol: :lol: :lol: :wave2:

Y.Γ...εξαιρετικα αφιερωμενο σε εσενα...:rotflmao: :rotflmao: :lol: :wave2:

http://www.youtube.com/watch?v=SFmxvZaPuqg

Ταξιδευτής
10/06/2007, 21:25
I hurt myself today
To see if I still feel
I focus on the pain
The only thing that's real
The needle tears a hole
The old familiar sting
Try to kill it all away
But I remember everything

What have I become?
My sweetest friend
Everyone I know
Goes away in the end
You could have it all
My empire of dirt
I will let you down
I will make you hurt

I wear this crown of thorns
Upon my liar's chair
Full of broken thoughts
I cannot repair
Beneath the stain of time
The feeling disappears
You are someone else
I am still right here

What have I become?
My sweetest friend
Everyone I know
Goes away in the end

:a47:

nikostz9
10/06/2007, 21:37
το βιντεο κραταει πολυ ωρα(12') αλλα αξιζει να το δειτε ολοι...

fantacid
10/06/2007, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Οι φωτογραφιες απ'τα χερια και τα ποδια μου ειναι πολυ πιο σοκαριστικες απ'αυτα...Προσπαθησε περισσοτερο,βαλε κατι απο rotten ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ....:lol: :lol: :lol: :wave2:

Y.Γ...εξαιρετικα αφιερωμενο σε εσενα...:rotflmao: :rotflmao: :lol: :wave2:

http://www.youtube.com/watch?v=SFmxvZaPuqg


facken holy gaguring!!!


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Akefalos
10/06/2007, 22:07
Πωπω μου σηκώθηκε η τρίχα!!
:a53: :a53:

Σε πολλά απο αυτά θα μπορούσα να είμαι εγώ ή κάποιος γνωστός μου...

Ωστόσο δε νομίζω να απευθύνεται σε κάγκουρες.ίσα ισα που τα περισσότερα ατυχήματα ήταν απο πετάγματα αυτοκινήτων με κόκκινο,απότομες αλλαγές πορείας και στρίψιμο χωρίς προειδοποίηση.
Απλά ήθελε να δείξει πόσο ευάλωτοι είμαστε και οτι κανείς δε μας υπολογίζει όταν καβαλάμε τους 2 τροχούς...

Γιάυτό χρειάζεται διπλή προσοχή.Και δυστυχώς πολλοί απο μας έχουν την άποψη οτι αφού περνάω με πράσινο και έχω προτεραιότητα δεν κόβω καν.Ας προσεχουν οι άλλοι.Και αν με χτυπήσει και κανένας θα με πληρώνει...Μάλλον σε αυτούς απευθύνεται περισσότερο το βιντεάκι...:rolleyes:

kiriakost
10/06/2007, 22:10
One moment please !! WHAT IS καγκουρες :)

IS IT ATHENS BLA BLA , is it from other town !! :lol:

In central Greece we do not use that word !!

fantacid
10/06/2007, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
One moment please !! WHAT IS καγκουρες :)

IS IT ATHENS BLA BLA , is it from other town !! :lol:

In central Greece we do not use that word !!


plaka kaneis!!!!

xampos
10/06/2007, 23:07
το εχω στην υπογραφη μου εδω και καιρο

:sick:

kiriakost
10/06/2007, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
το εχω στην υπογραφη μου εδω και καιρο

:sick:

Στην υπογραφή σου είναι ένα βίντεο , με μοτοσυκλέτες Street μεγάλων κυβικών ( σκοτώστρες δηλαδή ) , και τα άσχημα επακόλουθα τους .

Τι δουλειά έχουν τα μακαρόνια με τα άχυρα , δεν μπορώ να το καταλάβω.

Ταξιδευτής
10/06/2007, 23:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Πωπω μου σηκώθηκε η τρίχα!!
:a53: :a53:

Σε πολλά απο αυτά θα μπορούσα να είμαι εγώ ή κάποιος γνωστός μου...

Ωστόσο δε νομίζω να απευθύνεται σε κάγκουρες.ίσα ισα που τα περισσότερα ατυχήματα ήταν απο πετάγματα αυτοκινήτων με κόκκινο,απότομες αλλαγές πορείας και στρίψιμο χωρίς προειδοποίηση.
Απλά ήθελε να δείξει πόσο ευάλωτοι είμαστε και οτι κανείς δε μας υπολογίζει όταν καβαλάμε τους 2 τροχούς...

Γιάυτό χρειάζεται διπλή προσοχή.Και δυστυχώς πολλοί απο μας έχουν την άποψη οτι αφού περνάω με πράσινο και έχω προτεραιότητα δεν κόβω καν.Ας προσεχουν οι άλλοι.Και αν με χτυπήσει και κανένας θα με πληρώνει...Μάλλον σε αυτούς απευθύνεται περισσότερο το βιντεάκι...:rolleyes:

Φιλε Ακεφαλε, αν προσεξεις σε δευτερη αναγνωση το βιντεο απευθυνεται ΚΥΡΙΩΣ σε ολους οσους νομιζουν οτι εχουν Gold Card απο τον Αγιο Πετρο και πιστευουν οτι ΔΕΝ θα συμβει αυτο σε αυτους "γιατι ΞΕΡΟΥΝ".
Μπορει πολλα απο τα ατυχηματα να ηταν απο εμπλοκες με αυτοκινητα (και να εφταιγαν αυτα), αλλα ενας λογος ΠΑΡΑΠΑΝΩ να ειμαστε λιγο ΠΙΟ προσεκτικοι στους δρομους ρε πστη μου! :mad:

ΕΙΔΙΚΑ οι λεγομενοι "καγκουρες" που νομιζουν οτι δεν θα παθουν ποτε τιποτα, θα πρεπει να δουν αυτο το βιντεο λοιπον... :(
Αν εστω και ΕΝΑΣ σωθει για να γινει σωστος ανθρωπος στο μελλον, τοτε θα αξιζε το thread αυτο...

Akefalos
10/06/2007, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Φιλε Ακεφαλε, αν προσεξεις σε δευτερη αναγνωση το βιντεο απευθυνεται ΚΥΡΙΩΣ σε ολους οσους νομιζουν οτι εχουν Gold Card απο τον Αγιο Πετρο και πιστευουν οτι ΔΕΝ θα συμβει αυτο σε αυτους "γιατι ΞΕΡΟΥΝ".
Μπορει πολλα απο τα ατυχηματα να ηταν απο εμπλοκες με αυτοκινητα (και να εφταιγαν αυτα), αλλα ενας λογος ΠΑΡΑΠΑΝΩ να ειμαστε λιγο ΠΙΟ προσεκτικοι στους δρομους ρε πστη μου! :mad:

ΕΙΔΙΚΑ οι λεγομενοι "καγκουρες" που νομιζουν οτι δεν θα παθουν ποτε τιποτα, θα πρεπει να δουν αυτο το βιντεο λοιπον... :(
Αν εστω και ΕΝΑΣ σωθει για να γινει σωστος ανθρωπος στο μελλον, τοτε θα αξιζε το thread αυτο...


Ok κατάλαβα πως το εννοείς.Ουσιαστικά πάντως το ίδιο λέμε.Και στοπ να έχει ο άλλος καλύτερα να κόψουμε εμείς αφού έχουμε μηχανή.Και να παραχωρόυμε και καμιά προτεραιότητα και ας προηγούμαστε.Σώζει ζωές...Δε μας προσέχουν που δε μας προσέχουν οι άλλοι ας προσέχουμε εμείς τουλάχιστον λίγο περισσότερο...

Εγώ πάντως άυριο πρωί θα πάω χεσμένος στη δουλειά μετά απο αυτό το βιντεάκι.
Μου έπεσε βαρύ.
Σκέτο ψυχοπλάκωμα.
Ειδικά σε ένα σημείο που πάει να βγει απο παράδρομο η μηχανή στον κυρίως δρόμο και όπως είναι πλαγιασμένη φεύγει σέρνοντας κ'αθετα στον δρόμο και το επερχόμενο αυτοκίνητο περνάει πάνω απο μηχανή και αναβάτη...:( :( :(

Nikoskazer2000
11/06/2007, 00:01
Νίκο σωστό σε βρίσκω στην προσπάθεια σου να περάσεις το μύνημα οτι πρέπει να προσέχουμε ολοι μας γιατί οτι κι' αν φοράμε και οτι κι' αν καβαλάμε είμαστε ΕΥΘΡΑΥΣΤΟΙ! :a18:


...αλλα ο τίτλος δεν πιστεύω οτι αντιπροσωπεύει μόνο τους κάγκουρες. Ειδικά αυτοί είναι που δε θα φορέσουν ποτέ προστατευτικό εξοπλισμό, ούτε θα πάρουν στα σοβαρά το παραπάνω βίντεο.

Να πω κάτι που εχω postάρει και συμβουλεύσει ενίοτε πολλούς: ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΚΟΥΤΣΟΣ, ΚΟΥΛΟΣ, ΠΑΡΑΛΥΤΟΣ, Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΤΑ ΡΑΔΙΚΙΑ ΑΝΑΠΟΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΥΑΛΟ (πάντως κάτι μου λέει πως στο τελευταίο και να θέλεις δε θα μπορείς). ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΦΙΛΟ Η ΓΝΩΣΤΟ ΝΑ ΠΛΗΡΗ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΤΗΣΤΕΙΣ!


Πάντως και πάλι :a18:

Nikoskazer2000
11/06/2007, 00:08
Οταν θα βλέπετε αυτό σκεφτείτε πόσους αγαπημένους άφησε πίσω του...:sad:


92507

T.R.E
11/06/2007, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Οταν θα βλέπετε αυτό σκεφτείτε πόσους αγαπημένους άφησε πίσω του...:sad:


Ηταν η πρωτη σκεψη που μου ηρθε στο μυαλο...:a18: :a18: :a19: :a19: :a20: :a20:

Ταξιδευτής
11/06/2007, 00:20
ΤRE εισαι τελειως ακυρος ρε αγορακι μου... :(
Κανε μια χαρη στον εαυτο σου και απλα μαθε να σιωπας μικρε... Σεβασου τουλαχιστον ολους οσους υπηρξαν πριν απο εσενα και χαθηκαν... :mad: Ελεος πια... :mad:

T.R.E
11/06/2007, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
ΤRE εισαι τελειως ακυρος ρε αγορακι μου... :(
Κανε μια χαρη στον εαυτο σου και απλα μαθε να σιωπας μικρε... Σεβασου τουλαχιστον ολους οσους υπηρξαν πριν απο εσενα και χαθηκαν... :mad: Ελεος πια... :mad:

Δεν κανω χαρες σε κανεναν...Πριν μιλησεις για σεβασμο,κανε εσυ μια χαρη σ'αυτους που χαθηκαν και μην τους χρησιμοποιεις ως παραδειγμα για να περασεις το οτι ειναι αυτο που θες να περασεις...

Και αλλη φορα αν δεν θες να ποσταρω,να μην με ξαναναφερεις στα ποστ σου...δεν νομιζω να ασχοληθηκα μαζι σου αλλη φορα...:wave2:

Nikoskazer2000
11/06/2007, 01:03
Ο καθένας ήθελε να πει αυτά που ήθελε να πει.
Δεν υπάρχει λόγος να μαλώνετε .+-

OzZzZzY
11/06/2007, 01:24
μην τσακωνεστε :rolleyes:


επισης ταξιδευτη γιατι το αποκλειεις καποιος να γινει rossi? :smokin:

Nikoskazer2000
11/06/2007, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
μην τσακωνεστε :rolleyes:


επισης ταξιδευτη γιατι το αποκλειεις καποιος να γινει rossi? :smokin:

Γιατί τύποι σαν αυτόν που έχει στην αρχή και στο τέλος του βίντεο μάλλον πως με την ετοιμόλογη χούφτα που έχουν δε θα προλάβουν να προπονηθούν αρκετά για να γίνουν Rossi στη θέση του Rossi. :uplate:

Ταξιδευτής
11/06/2007, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Δεν κανω χαρες σε κανεναν...Πριν μιλησεις για σεβασμο,κανε εσυ μια χαρη σ'αυτους που χαθηκαν και μην τους χρησιμοποιεις ως παραδειγμα για να περασεις το οτι ειναι αυτο που θες να περασεις...

Και αλλη φορα αν δεν θες να ποσταρω,να μην με ξαναναφερεις στα ποστ σου...δεν νομιζω να ασχοληθηκα μαζι σου αλλη φορα...:wave2:

Το παραδειγμα υπαρχει ΜΠΑΣ και καποιοι ανεγκεφαλοι βαλουν μυαλο -στο εξωτερικο γινονται συνεχως καμπανιες με τετοια βιντεο για να ξυπνησουν συνειδησεις.
Αλλα οπως βλεπω τσαμπα καιει η λαμπα...

Δεν θα ασχοληθω αλλο. Οταν εκει που θα πηγαινεις (εσυ κ οποιοσδηποτε αλλος με αυτη τη λογικη) ταπα σε δημοσιο δρομο θα βγει το φορτηγο θα ειναι αργα.
Ολοι ειμαστε υπευθυνοι για τις επιλογες μας. Καλο σκοτωμα. :mad:

Cpt. Haddock
11/06/2007, 09:13
ρε Νικόλα..

Μπας και σε χαλάνε οι βόλτες;

:sick:

Cool λίγο

:wave2:

makis206
11/06/2007, 10:21
Βασικά πιστεύω ότι ο Νικόλας έχει κουραστεί να βλέπει γύρω του αναβάτες που πηγαίνουν σαν να βρίσκονται μονίμως σε μια πίστα και ίσως νιώθει ότι κανείς τους δεν αντιλαμβάνεται τον κίνδυνο που πάντοτε καραδοκεί.

Θέλοντας να επισημάνει το πόσο πρέπει όλοι να προσέχουμε το κάθε δευτερόλεπτο που ζούμε πάνω στις μηχανές μας, ίσως κι απ'τον πόνο που του έχουν προκαλέσει αυτές οι εικόνες να έγινε λίγο επιθετικός, εγώ δεν τον κατακρίνω, αντιθέτως συμμερίζομαι απόλυτα την αγανάκτησή του !

Και χαίρομαι που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που κάνουν στην άκρη τη γλύκα της ψυχής τους για να δείξουν με τον άσχημο τρόπο το πόσο ενδιαφέρονται για τον συνάνθρωπο !

Αφού με τη γλύκα ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ !

Ας καταλάβουμε τουλάχιστον κατιτίς όταν βλέπουμε την απόγνωση κάποιου συνανθρώπου, για το καλό μας επιμένει και φωνάζει !

:beer:

makis206
11/06/2007, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Δεν κανω χαρες σε κανεναν...Πριν μιλησεις για σεβασμο,κανε εσυ μια χαρη σ'αυτους που χαθηκαν και μην τους χρησιμοποιεις ως παραδειγμα για να περασεις το οτι ειναι αυτο που θες να περασεις...

Δυστυχώς Νίκο φίλε μου (δεν είπα φίλε μου Νίκο):lol: εκεί πρέπει να φτάνουμε μπας και βάλουμε μυαλό..

Μέχρι και η τροχαία χρησιμοποιεί αυτά τα μακάβρια νούμερα για να μας αφυπνίσει..

Λίγο μυαλό χρειάζεται πάνω στη μοτοσυκλέτα που ούτως ή άλλως μας κρατάει πάνω της σε ένα ακροβατικό έτοιμο να μας προσθέσει στα θλιβερά νούμερα..

Ακραίο ακούγεται αλλά δεν είναι, σκέψου το.:winka:

Και κάντε ότι μπορείτε για να είμαστε όλοι καλά ρε φίλε

:beer:

T.R.E
11/06/2007, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής

Ολοι ειμαστε υπευθυνοι για τις επιλογες μας. Καλο σκοτωμα. :mad:


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :wave2:

T.R.E
11/06/2007, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δυστυχώς Νίκο φίλε μου (δεν είπα φίλε μου Νίκο):lol: εκεί πρέπει να φτάνουμε μπας και βάλουμε μυαλό..
Μέχρι και η τροχαία χρησιμοποιεί αυτά τα μακάβρια νούμερα για να μας αφυπνίσει..

Και κάντε ότι μπορείτε για να είμαστε όλοι καλά ρε φίλε

:beer:

Απλα εχω αντιθετη αποψη...Δεν νομιζω τα μακαβρια νουμερα να πτοησουν κανεναν,ειναι απλως αριθμοι...

Α,και την εχω δει και την αλλη πλευρα...Δεν παω πλεον εν αγνοια μου...Anyway...:beer: :beer:

makis206
11/06/2007, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Δεν παω πλεον εν αγνοια μου...:beer: :beer:

Αυτό μετράει !

Απλώς θυμήσου ότι υπάρχουν και κάποιοι που δύυυυσκολα καταλαβαίνουν..:winka:

:beer: :beer:

sniper
11/06/2007, 10:58
Όποιος καβαλάει μηχανή ξέρει οτι κινδυνεύει και παίρνει τα μέτρα και τα ρίσκα του.

Κι όλοι μας βγαίνουμε για βόλτες και πάμε άλλωτε τουριστικά κι άλλωτε πιο γρήγορα ανάλογα την διάθεση, τις συνθήκες κλπ....


Αλλά αν ξαναδώ τέτοια ΜΑΛΑΚΙΑ βίντεο και σχόλια θα το κόψω όλο το thread!!!!

Όποιος φοβάται να βγει στο δρόμο ας παίζει στο PS2 :mad:

T.R.E
11/06/2007, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αυτό μετράει !

Απλώς θυμήσου ότι υπάρχουν και κάποιοι που δύυυυσκολα καταλαβαίνουν..:winka:

:beer: :beer:

Nαι απλα πιστευω οτι με το να προσβαλεις καποιον και να του λες "καλο σκοτωμα" και ελπιζω να μη σε τραβαω απ'τα @ρχιδια καμια μερα απο καμια κολωνα να ξεκολλησεις,το μονο που καταφερνεις ειναι να τον πεισμωνεις περισσοτερο...

Δεν λεω για μενα προσωπικα,το εχω ξεπερασει το σταδιο αυτο...

hornet
11/06/2007, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Το παραδειγμα υπαρχει ΜΠΑΣ και καποιοι ανεγκεφαλοι βαλουν μυαλο -στο εξωτερικο γινονται συνεχως καμπανιες με τετοια βιντεο για να ξυπνησουν συνειδησεις.
Αλλα οπως βλεπω τσαμπα καιει η λαμπα...

Δεν θα ασχοληθω αλλο. Οταν εκει που θα πηγαινεις (εσυ κ οποιοσδηποτε αλλος με αυτη τη λογικη) ταπα σε δημοσιο δρομο θα βγει το φορτηγο θα ειναι αργα.
Ολοι ειμαστε υπευθυνοι για τις επιλογες μας. Καλο σκοτωμα. :mad:

αν και η κεντρικη ιδεα σου ειναι σωστη...το φερσιμο σου και οι πραξεις σου ειναι τελειως λαθος

καταρχην δεν μπορεις να ευχεσαι σε συναδελφους σου μοτοσυκλεττιστες καλο...(ουτε να το γραψω δεν θελω!!)

Στο βιντεο που ειδα ενα κομματι του εχει αξια εκει με το ducati πολυ ωραιο σποτακι και εξυπνο κατα τα αλλα η προσσεγιση σου ειναι λαθος

H.A.Balafoutre
11/06/2007, 14:54
Εγώ πάλι θα προτιμήσω να μιλήσει το βιντεάκι για μένα διότι αυτό καταθέτει όχι μόνον την αισιόδοξη πλευρά αλλά και γιατί μας δίχνει και τις υποχρεώσεις μας για ΕΜΑΣ σε πολύ απλά πράγματα καθημερινά.

Ας μην τα τραγικοποιούμε όλα διότι και αρκετές θρησκείες τον σκοταδισμό τον έχουν ψωμοτύρι....εεεε μην κάνουμε τα ίδια και εδώ και μάλιστα σε αντίθεση με τις θρησκείες να μην ξέρουμε το γιατί....και στο κάτω κάτω όπως είπε και ο sniper (και άλλοι βέβαια μέσες άκρες) υπάρχουν και τα PS2-3 XBOX κτλ κτλ.

http://www.youtube.com/watch?v=mvsnGQchHn0

sniper
11/06/2007, 15:10
Εγώ ούτε βίντεο θα βάλω, ούτε μουσικές υποκρούσεις ουτε τίποτα.

Απλά θα πω ότι κάποτε βλέπαμε βιντεάκια που πηγαίναν τα παλικάρια ζω-πεθαίνω και το βλέπαμε ξανά και ξανά... και βλέπουμε και Isle of man και λέγαμε ότι "Τι παρανοικοί που είναι" αλλά μέσα μας θα θέλαμε να είμαστε στην θέση τους.....

Και τώρα που πήραμε τα σούπερ ντούπερ μηχανάκια με τα 200 άλογα και τα διαστημικά πλαίσια, αναρτήσεις φρένα κλπ τα βάλαμε στο γκαράζ και φωνάζουμε προσοχή και μην τρέχετε.....

Να πάρουμε ένα αυτοκίνητο να απολαμβάνουμε με ασφάλεια τις βόλτες μας... ή ένα παπί.... :rolleyes:

H.A.Balafoutre
11/06/2007, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ ούτε βίντεο θα βάλω, ούτε μουσικές υποκρούσεις ουτε τίποτα.

Απλά θα πω ότι κάποτε βλέπαμε βιντεάκια που πηγαίναν τα παλικάρια ζω-πεθαίνω και το βλέπαμε ξανά και ξανά... και βλέπουμε και Isle of man και λέγαμε ότι "Τι παρανοικοί που είναι" αλλά μέσα μας θα θέλαμε να είμαστε στην θέση τους.....

Και τώρα που πήραμε τα σούπερ ντούπερ μηχανάκια με τα 200 άλογα και τα διαστημικά πλαίσια, αναρτήσεις φρένα κλπ τα βάλαμε στο γκαράζ και φωνάζουμε προσοχή και μην τρέχετε.....

Να πάρουμε ένα αυτοκίνητο να απολαμβάνουμε με ασφάλεια τις βόλτες μας ... ή ένα παπί.... :rolleyes:


Μην το λες.....στο δίπλα forum δεν έκανε ένα παιδί, θέμα περίπου αντίστοιχο με ατυχήματα και έβγαλε κάτι βιντεάκια από το youtube, ε μόνον σε ένα είχε μηχανή και πάλι δεν έφταιγε ο μοτοσικλετιστής.

Τα τροχαία με αυτοκίνητα είναι χειρότερα και περισσότερα λόγω στατιστικής και λόγω του ότι λειτουργούν αλαζωνικά στο θέμα της ασφάλειας. Και μιλάμε για περιπτώσεις που δεν φεύγει μόνον ένας από την οικογένεια...αλλά όλη η οικογένεια. Και φυσικά με παπί 2 φορές έχω καρφωθεί με το κεφάλι στην πόρτα, ντάξει χωρίς κράνος μλκια, σε αμάξι διότι πολύ απλά παραβίασαν το στοπ ή την προταιρεότητα αλλά λόγω της εντός ορίων κ.ο.κ. ταχύτητάς μου δεν έπαθα τίποτα.

sniper
11/06/2007, 15:31
Πρόσεξε... όταν η βόλτα είναι βόλτα τουριστάδικη και χαλαρή, ή περίπτωση να γίνει μαλακία είναι πολύ μικρή.... και το αποδεικνύουν τα χιλιάδες χλμ βόλτας που έχουν γίνει απο μέλη του Moto κι όχι μόνο και δεν άνοιξε μύτη....

Όταν πας όμως πολεμική, τότε ΟΛΑ είναι πιθανά..... ΑΛΛΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ! Δεν το επιδειώκεις αλλά το γνωρίζεις. Όταν το γνωρίζεις, τότε όταν ο άλλος σου λέει "πρόσεχε" (και δεν είναι η μάνα/πατέρας/αδερφή/γυναικα/ κλπ).... ε τότε είναι σε άλλον πλανήτη..... και δεν το κατέχει το άθλημα.

Ταξιδευτής
11/06/2007, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
καταρχην δεν μπορεις να ευχεσαι σε συναδελφους σου μοτοσυκλεττιστες καλο...(ουτε να το γραψω δεν θελω!!)


Σταθη, τετοια ατομα δεν τα θεωρω συναδελφους μου μοτοσυκλετιστες.
Αν αυτο με κανει κοτα ενω αυτους αληθινους μοτοσυκλετιστες/πιλοτους/χεραδες, τοτε ας ειναι ετσι.

Σνιπ, μου ειναι παγερα αδιαφορο αν θεωρεις το βιντεο μ@λ@κια η οχι και αν θα το κοψεις.

ΥΓ1. Οταν θα κανετε "πολεμικη" βολτα (ποτε δεν χωνεψα τον ορο αυτο) και πεσετε επανω μου που -εστω λογω κουλαμαρας- παω αργα και χαλαρα, τοτε ΣΙΓΟΥΡΑ να ειστε ετοιμοι για ολα μετα... :mad:

ΥΓ2. ΔΕΝ το κατεχω το ..."αθλημα" και δεν εχω καμια διαθεση να το κατεχω σε δημοσιο δρομο ποτε.

stavrogin
11/06/2007, 15:46
Και γω θα διαφωνησω με το φιλο μου τον Νικο.
Και γω στη βολτα ημουνα και νταξει 18 χρονια,καμια 40αρια τουμπες κατι καταλαβαινω.
Δε ξερω αν ο τυπος πηγαινε γρηγοροτερα απο οτι μπορουσε να ειναι ασφαλης ,δε ξερω αν ηταν λιγο επιδειξιας ή οχι.Για μενα δεν ηταν.

Η ουσια ειναι οτι ηξερε τον δρομο με κλειστα ματια.Τον εχει κανει αργα για δουλεια 500 φορες και γρηγορα με μηχανακια αλλες 50.Ηταν μπροστα μας εδειχνε τις στροφες αν ηταν 90μοιρων ή 180ο ,ηξερε για κακο οδοστρωμα επικυνδινη στροφη ή πιθανα χωματα ή νερα κι εκει μας εκανε σημα να κοτεψουμε.Οσο οδηγουσε εμενα και τον Νικο πηγαινε μαζι μας ενω ειναι δεδομενο οτι μπορουσε να παει πολυ πιο γρηγορα.Το μηχανακι του ηταν πολυ καλο Ρ1 07' πολυ καλα λαστιχα.40 χρονων τωρα τι να αποδειξει;
Εγω καλα περασα και αμα γουσταρει το παλικαρι να πηγαινει γρηγορα ειναι δικο του θεμα ,δε μου φανηκε αμυαλος ή ανευθηνος.

Βρε Νικο να σεβαστω την αποψη σου ,αλλα ...κατι μου λειπει.Να ακουσω εναν ανθρωπο που εχει καποια χρονια εμπειρια καλη και κακη που εχει αναπτυξει ικανοτητα που ξερει την μηχανη του ,που μπορει να την παει ,κι εχω να μαθω απ'αυτον αλλα ρε γαμωτο πολλοι εδω μεσα με δυο χρονια εμπειρια νομιζουν οτι το κατεχουν το αθλημα και δινουν συμβουλες.
Δεν ειναι ετσι 18 χρονια μετα ,πολλα δε ξερω ,τι διαολο με ουρανια φωτιση τα μαθατε ολα σε δυο χρονια;

Φιλικα... αλλα διαφωνω.

sniper
11/06/2007, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Σταθη, τετοια ατομα δεν τα θεωρω συναδελφους μου μοτοσυκλετιστες.
Αν αυτο με κανει κοτα ενω αυτους αληθινους μοτοσυκλετιστες/πιλοτους/χεραδες, τοτε ας ειναι ετσι.

Σνιπ, μου ειναι παγερα αδιαφορο αν θεωρεις το βιντεο μ@λ@κια η οχι και αν θα το κοψεις.

ΥΓ1. Οταν θα κανετε "πολεμικη" βολτα (ποτε δεν χωνεψα τον ορο αυτο) και πεσετε επανω μου που -εστω λογω κουλαμαρας- παω αργα και χαλαρα, τοτε ΣΙΓΟΥΡΑ να ειστε ετοιμοι για ολα μετα... :mad:

ΥΓ2. ΔΕΝ το κατεχω το ..."αθλημα" και δεν εχω καμια διαθεση να το κατεχω σε δημοσιο δρομο ποτε.


Νίκο..... Ξέρεις τι γίνεται όταν πέσει κάποιος πάνω σου με +100 χλμ; Δεν μένει τίποτα....

Μάλλον δεν εχεις χάσει φίλο από ατύχημα μηχανή και βάζεις τέτοια βιντεάκια... ουτε έχεις πέσει με 200 χλμ να δεις πως είναι η ζωή να περνάει μπροστά απο τα μάτια σου και μετά να μην θυμάσαι τίποτα, να κοιτάς σαν τον ηλίθιο, να σου μιλανε και να μην ακούς....



Χαλάρωσε λιγο.... δεν την είπα σε εσένα προσωπικά αλλά στο ύφος σου την στιγμή που εγραφες το ποστ...Αλλά δυστυχώς βλέπω ότι συνεχίζεις να πιστεύεις τα ίδια....

Όπως λέει κι ο Stavrogin.... Διαφωνώ.... Αυτό που για κάποιον είναι νορμάλ, μπορεί για εσένα κι εμένα να είναι εξωπραγματικό.... Αλλά αν δεν κατέχουμε κάτι, ας μην λέμε την άποψή μας γιατί θα εκτεθούμε.

EVI
11/06/2007, 16:07
καλε τι μιλατε για εμπειρια? εδω εμπειροι οδηγοι ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΑΚΕΡΑ και την πατανε την κακια στιγμη.
τι εμπειρια δλδ? στα ποσα χρονια μπορουμε να μιλαμε? εγω πχ ειμαι στα 5 ποσα θελω ακομη για να εχω αποψη?

προσοχη ομως..γιατι το λεω αυτο

γιατι εγω εχω κανει ΠΧ 40000 χλμ σε 5 χρονια

ενω ο ΠΧ sniper εκανε στα 5 δικα μου χρονια (μιας που οδηγει πολυ περισσοτερο και τον εφερα σαν παραδειγμα γιατι ξερει απο μηχανες) εκανε 100000 χλμ


εγω και ο νικος επειδη ειμαστε πχ 5 χρονια εχουμε τις ιδιες εμπειριες? για μενα οχι!


τα χιλιομετρα ΓΙΑ ΜΕΝΑ δινουν εμπειριες και ΟΧΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ


αν κανω λαθος διωρθοστε με (το εχω 1000 δες φορες οσων αφορα την μοτοσυκλετα θελω ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ)


:beer:

lamogio
11/06/2007, 16:12
shit...

θέλω λίγη ώρα βα συνέλθω...
δε μπορώ να πάρω το μηχανάκι να σπίτι.

:sad:

EVI
11/06/2007, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamogio
shit...

θέλω λίγη ώρα βα συνέλθω...
δε μπορώ να πάρω το μηχανάκι να σπίτι.

:sad:


εισαι λιγο υπερβολικος νομιζω..............οταν καβαλησες μηχανη και καθε που το κανεις αυτο ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δε σκευτικες τετοιες εικονες?


ειναι στην καθημερινοτιτα του μοτοσυκλετιστη αυτο :sad: :sad: :sad:

nelson
11/06/2007, 16:21
γεια χαρά φίλοι/φίλες

το σχeτικό link καταχωρήθηκε στα favorites και στάλθηκε σε όλους (σχεδόν) τους γνωστούς, μοτοσυκλετιστές ή μη... θα το βλέπω ξανά και ξανά σε τακτά χρονικά διαστήματα

κατα καιρούς έχω δει και διαβάσει διάφορα, αλλά αυτό με σόκαρε πραγματικά...

υπόσχομαι, όχι σε σας, αλλά σε μένα, την μάνα μου, τον πατέρα μου, την κοπέλα μου ...
οτι όχι μόνο κομένες οι μ@λ@κίες αλλά σαν κότα και με extra προσοχή πάντα!

όσοι με θεωρείται υπερβολικό μη μπείτε στη διαδικασία να απαντήσετε...

πάντα όρθιοι παίδες!!!

stavrogin
11/06/2007, 16:21
Evi δε διαφωνω. Εχω περισσοτερα χρονια στη μηχανη απο το Rossi αλλα ειναι κατι τις πιο εμπειρος απο μενα.Αλλα νταξει πιστεψε και τα πολλα χρονια εχουν σημασια .Ολοι μπορει να την πατησουμε ...φτου ...χτυπα ξυλο...μακρια, αλλα αλλο 50000χλμ κι αλλο 300000 και 500000χλμ.

EVI
11/06/2007, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Evi δε διαφωνω. Εχω περισσοτερα χρονια στη μηχανη απο το Rossi αλλα ειναι κατι τις πιο εμπειρος απο μενα.Αλλα νταξει πιστεψε και τα πολλα χρονια εχουν σημασια .Ολοι μπορει να την πατησουμε ...φτου ...χτυπα ξυλο...μακρια, αλλα αλλο 50000χλμ κι αλλο 300000 και 500000χλμ.


ναι ναι αλλα ο ροσι ομως δε τρεχει με μηχανη 200 ιππων στην Αθηνα ............αλλα μεσα σε ΙΔΑΝΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ και ο γιατρος του δε θα τον δει μετα απο 2 ωρες απο την πτωση του αλλα σε 2 δευτερα..

και εσυ αν ειχες τις υποδομες του ροσι θα ησουν καλυτερος :beer: :beer:



καταλαβαινεις πως τα λεω ε? δε σου παω κοντρα απλα οτι και να κανουμε οσα χρονια χλμ κλπ κλπ παντα υπαρχει κινδυνος

stavrogin
11/06/2007, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ναι ναι αλλα ο ροσι ομως δε τρεχει με μηχανη 200 ιππων στην Αθηνα ............αλλα μεσα σε ΙΔΑΝΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ και ο γιατρος του δε θα τον δει μετα απο 2 ωρες απο την πτωση του αλλα σε 2 δευτερα..

και εσυ αν ειχες τις υποδομες του ροσι θα ησουν καλυτερος :beer: :beer:



καταλαβαινεις πως τα λεω ε? δε σου παω κοντρα απλα οτι και να κανουμε οσα χρονια χλμ κλπ κλπ παντα υπαρχει κινδυνος

Ο γιατρος του:confused:
Μα νομιζα οτι ειναι ο ιδιος γιατρος!!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
11/06/2007, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ναι ναι αλλα ο ροσι ομως δε τρεχει με μηχανη 200 ιππων στην Αθηνα ............αλλα μεσα σε ΙΔΑΝΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ και ο γιατρος του δε θα τον δει μετα απο 2 ωρες απο την πτωση του αλλα σε 2 δευτερα..

και εσυ αν ειχες τις υποδομες του ροσι θα ησουν καλυτερος :beer: :beer:



καταλαβαινεις πως τα λεω ε? δε σου παω κοντρα απλα οτι και να κανουμε οσα χρονια χλμ κλπ κλπ παντα υπαρχει κινδυνος

Ρε συ Ευη.... Ποιος λέει να πηγαίνεις με 200 στην Αθήνα;

Το να χρησιμοποιείς τον εγκέφαλό σου είναι αυτονόητο.... Το θέμα "βόλτα" θίξαμε.... ή μήπως κανένας απο εμάς που λέμε προσέξτε το ένα και το άλλο δεν έχουμε κάνει μ@λ@κίες και δεν πάθαμε κάτι απο καθαρή τύχη;

Εδώ κάποιοι βγάζανε τις πεταλούδες απο το Ζ τους για να πάει καλύτερα..... μήπως το βάζανε κάθε μέρα στην πίστα; :winka:

EVI
11/06/2007, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ρε συ Ευη.... Ποιος λέει να πηγαίνεις με 200 στην Αθήνα;

Το να χρησιμοποιείς τον εγκέφαλό σου είναι αυτονόητο.... Το θέμα "βόλτα" θίξαμε.... ή μήπως κανένας απο εμάς που λέμε προσέξτε το ένα και το άλλο δεν έχουμε κάνει μ@λ@κίες και δεν πάθαμε κάτι απο καθαρή τύχη;

Εδώ κάποιοι βγάζανε τις πεταλούδες απο το Ζ τους για να πάει καλύτερα..... μήπως το βάζανε κάθε μέρα στην πίστα; :winka:

σωστα! δεν διαφωνω με κανενα σας εγω εθιξα μονο το θεμα εμπειριας αν μετρατε με τα χρονια η με κατι αλλο.............

μονο αυτο


και φυσικα θεωρω γελοιο να εξελισουμε μηχανες που ειναι ΗΔΗ περαν των δυνατοτητων μας (μιλαω για απειρους σαν και μενα ας πουμε )



btw ουτε μισο ιππο δε βγαζουμε απο τις πεταλουδες ψεμα κυριες και κυριοι




:rotflmao: :rotflmao:

stavrogin
11/06/2007, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ρε συ Ευη.... Ποιος λέει να πηγαίνεις με 200 στην Αθήνα;

Το να χρησιμοποιείς τον εγκέφαλό σου είναι αυτονόητο.... Το θέμα "βόλτα" θίξαμε.... ή μήπως κανένας απο εμάς που λέμε προσέξτε το ένα και το άλλο δεν έχουμε κάνει μ@λ@κίες και δεν πάθαμε κάτι απο καθαρή τύχη;

Εδώ κάποιοι βγάζανε τις πεταλούδες απο το Ζ τους για να πάει καλύτερα..... μήπως το βάζανε κάθε μέρα στην πίστα; :winka:

Δε φταιω εγω ο Νικος μου την εβγαλε
Οχι ρε γαμωτο... παω να την ξαναβαλω τη πεταλουδα πριν με παρουνε χαμπαρι

EVI
11/06/2007, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Ο γιατρος του:confused:
Μα νομιζα οτι ειναι ο ιδιος γιατρος!!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


αντε ρε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :smokin: :alien:

gixxerpap
11/06/2007, 16:42
αυτο που ξερω εγω ειναι οτι καποιοι, εχετε τη μανια να μας γαματε τη διαθεση, και την ορεξη για οδηγηση......


αει στο διαολο πια με τα κωλοβιντεο......

lamogio
11/06/2007, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
εισαι λιγο υπερβολικος νομιζω..............οταν καβαλησες μηχανη και καθε που το κανεις αυτο ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δε σκευτικες τετοιες εικονες?


Nαι ρε EVI, έχεις δίκιο, είμαι υπερβολικός.

Σε καμμιά-δυό μέρες θα το ‘χω ξεχάσει το βιντεάκι και θα ξαναπηγαίνω όπως πήγαινα με το μοτοσακό, αλλά…

Σκέφτομαι ότι είμαι τόσο κωλόφαρδος στη ζωή μου που με προβληματίζει καμμιά φορά.
Σκέφτομαι τις μύρριες μαλακίες που έχω κάνει (όπως και οι περισσότεροι από δω μέσα φαντάζομαι) τόσα χρόνια με τα μηχανάκια κι απορώ που ζω ακόμη.
Και είναι τόσςο πολλές και χοντρές μαλακίες που κάποτε είπα «ε, αφού τη γλύτωσα απ’ αυτά, δε θα πάω από μηχανάκι ποτέ μου».

Σκέφτομαι τους δυό φίλους που ‘χω χάσει, χωρίς να φταίνε αλλά δεν έχει σημασία, που αν περιγράψω τον τρόπο που «έφυγαν» θα αλλάξει γνώμη ακόμη κι ο sniper.

Σκέφτομαι γιατί με πονάνε και τα δυό (σπασμένα) πόδια μου όταν αλλάζει ο καιρός και λέω να προσέχω περισσότερο.

Και τελικά σκέφτομαι ότι το μόνο που με έκανε λίγο πιο προσεκτικό στους δρόμους είναι η μικρή μου κόρη που με περιμένει κάθε βράδυ, τίποτε άλλο.

Καμμία συμβουλή και κανένα βίντεο δε θα μπορούσε να μου το κάνει αυτό, τουλάχιστον όχι για περισσότερο από 1 – 2 μέρες.

Παρ’ όλα αυτά, δε σκέφτομαι να παρατήσω τα μοτοσακά, παρά μόνο όταν δε θα μπορώ πια να σταθώ πάνω τους.

Επίσης παρ’ όλα αυτά, δε βρίσκω τίποτε κακό στο βίντεο ούτε στο πώς το παρουσίασε ο φίλος.
Απεναντίας, με φαίνεται καλό να βλέπει κανείς καθημερινά, αν μπορεί.

Και μην ξεχνάμε, είναι ένα βίντεο με ελάχιστες περι-πτώσεις.
Αυτά που γίνονται καθημερινά και δεν καταγράφονται πουθενά είναι αμέτρητα και, πολλές φορές, πιο σοκαριστικά.
:wave2:

Ταξιδευτής
11/06/2007, 17:31
Νικο, μην βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα φιλε... Εχω χασει καποιον δικο μου (και ΔΕΝ ηταν καποιος φιλος) απο μηχανη, αλλα αυτο δεν αφορα κανεναν.

Στην πιστα ειχα ΗΔΗ πληρωσει για να μπω, και οχι στα τυφλα κανοντας TD, αλλα στο σχολειο του 0-300, αλλα γνωριζεις ΠΟΛΥ καλα τους λογους που δεν μπορεσα να παω Νικολα.

Κωστη, οδηγαω 2 χρονια και συγκριτικα με εσενα που οδηγας 18 και τον Sniper και τους περισσοτερους εδω ειμαι πανασχετος. Δεν ερχομαι να το παιξω μαγκας, ουτε σωτηρας, ουτε ακριβοδικαιος.

Για το συγκεκριμενο ατομο που ΤΟΣΟ συμπαθησες, ισως να μην ειδες τον λογο που εγω ημουν στραβωμενος μαζι του, και συγκεκριμενα τις χαροντικες σφηνες στην εθνικη απο τερμα αριστερα σε τερμα δεξια, ΞΥΣΙΜΟ μαρσπιε πισω απο τα φορτηγα/αυτοκινητα και παλι αριστερα, κοκ, η που περνουσε με 250+ ξυστα διπλα μας στην Κορινθου-Πατρων, η ισως και τις σουζες μπροστα μου στο στροφιλικι προς Καλαβρυτα...

Το βιντεο το εβαλα γιατι το ειδα, και θεωρησα οτι καλο ειναι να ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ οτι με τη μεγαλη δυναμη ερχεται και μεγαλη ευθυνη. Η μηχανη ειναι ΟΠΛΟ και καλυτερα να μην προκαλουμε την τυχη μας.

Ισως τελικα ενα SS να εχει φτιαχτει για να οδηγειται *μονο* τεζα παντου και παντα, οποτε το δικο μου σαφως και χαραμιζεται μαζι μου γιατι ειμαι ΘΕΟΚΟΥΛΟΣ και αργος σαν σαλιγκαρι και μου αρεσει να πηγαινω και καμια σχετικα χαλαρη βολτιτσα... (Που να πω οτι την επομενη βδομαδα θα του βαλω πανω σαμαρια κ θα παω ταξιδακι με αυτο, ε; )...

Οποιος χαλαστηκε απο το βιντεο καλα θα κανει την επομενη φορα να σκεφτει λιγο παραπανω οτι την κ@βλ@ της στιγμης μπορει να την πληρωνουμε μια ολοκληρη ζωη.
Απο εκει και περα, δεν θα ξαναπω τιποτα απολυτως -εκτεθηκα αρκετα νομιζω. Ολοι κανουμε/ετε τις επιλογες μας/σας και ζουμε με αυτες.

stavrogin
11/06/2007, 17:54
Οκ ...αναδιατυπωση.
Επικηνδινο ειναι να καβαλας μηχανη γενικα και το επικηνδινο ειναι σχετικο
Τον ειδα κι εγω αλλα το οδηγημα του καθενος μπορει να φαινεται αργο ή γρηγορο για καποιον αλλο.
Μπορει να πηγαινεις μαλιοκουβαρα και στην πραγματικοτητα να διατρεχεις λιγοτερο κινδυνο απο το να πηγαινεις πχ με 40 λιγο χαλαρος δεξια. Παραδοξο αλλα και τα νουμερα αυτο λενε.
Κι ας εχει το βιντεακι μεγαλες μηχανες ,...
...παρον εχω υπαρξει σε καμια δεκαρια ατυχηματα ,ολα ηταν με μικρα μηχανακια και λιγα χιλιομετρα.

Ποσοι παθοντες απο δω μεσα την επαθαν κανοντας καγκουριες με ss και ποσοι την πατησαν στην πολη με λιγα;Και συ ο ιδιος...:wave2:

H.A.Balafoutre
11/06/2007, 18:54
Μετά από αρκετές φτυαριές αμμοχάλικο τελικά ο καρβουνιάρης πήρε εμπρός.......τώρα κατάλαβα περί τίνως πρόκειται.

Τέσπα.

Απλώς όταν τον μαζεύεις (εύχομαι ποτέ να μην βρεθείς σε τέτοια φάση) δείξου άντρας.

Αυτός απλώς έκανε ότι έκανε και μέχρι εκεί πήγε. (και εύχομαι ποτέ κανείς)

Δεκτή η αντίρρησή σου, το έχω ζήσει κι εγώ προσωπικά με παρέα που κάποιοι έστριβαν και κάποιοι άλλοι στράβωναν....συμβαίνει. Αλλά εγώ κατάλαβα το γενικό του θέματος και απάντησα. Εν μέρη συμφωνώ μαζί σου εν μέρη διαφωνώ (ούτε καν στη διατύπωση των όσων έγραψες) επι της ουσίας.

Cpt. Haddock
12/06/2007, 09:14
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Σαμάρια στο Ducati 999 :bawl: :bawl: :bawl:

Γιατί ρε Νίκο; :sick:






Επι του θέματος...

α) Τι σε νοιάζει εσένα πως πήγαινε αυτός;

β) Ήταν λάθος ΟΛΟΣ ο τρόπος που το έθιξες το ζήτημα, απο τον τίτλο, απο το βίντεο, απο τα γραφόμενα ("καλό σκότωμα" :sick: )

γ) Τέλος ήταν λάθος που τα έγραψες όλα αυτά για κάποιον που ΔΕΝ τον ξέρεις (άρα και δεν ξέρεις τις ικανότητές του) και - κυρίως - είναι εκτός φόρουμ άρα δεν μπορεί να απαντήσει.

Ξαναλέω: Χαλάρωσε λίγο :wave2:

T.R.E
12/06/2007, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Σταθη, τετοια ατομα δεν τα θεωρω συναδελφους μου μοτοσυκλετιστες.
Αν αυτο με κανει κοτα ενω αυτους αληθινους μοτοσυκλετιστες/πιλοτους/χεραδες, τοτε ας ειναι ετσι.


Δεν νομιζω να σε ειπε κανενας κοτα,ουτε να αυτο προβληθηκε ως χερας κτλ... μοναδικος που ονοματισες-χαρακτηρισες-ευχηθηκες αν δεν το εχεις καταλαβει στην κουβεντα αυτη εισαι εσυ...Αν εσυ θεωρεις τον εαυτο σου περισσοτερο μοτοσυκλετιστη απο καποιον αλλο δικαιωμα σου,αλλα το να του ευχεσαι να πεθανει για αυτο ακριβως το λογο ειναι αστειο τουλαχιστον...

Ταξιδευτής
12/06/2007, 09:55
Ηλια, λαθος η διατυπωση μου αλλα μεγαλυτερο λαθος δικο του που πηγε να με σκοτωσει στην εθνικη, και μαλιστα ΔΥΟ φορες! :mad:

Απο τη στιγμη που καποιος απειλει την σωματικη μου ακεραιοτητα, τοτε εχω ΚΑΘΕ δικαιωμα να με νοιαζει πως παει στο δρομο! ΤΟΣΟ παραλογος ειμαι πια;

Η διατυπωση μου ηταν αποτελεσμα οργης και αγανακτησης. Συγνωμη προς ολους, αλλα δεν μπορει κανεις να περιμενει λεπτοτητα και αβροτητα σε τετοια κατασταση.

Οσα εγραψα τελος ειχαν απλα ΑΦΟΡΜΗ αυτο τον τυπο -αφορουν πολλους που βλεπω στο δρομο.


Και κατι ακομα γιατι δεν αντεχω αλλο να μου το βαρας: ΝΑΙ ΡΕ ΗΛΙΑ! ΣΑΜΑΡΙΑ ΣΤΟ 999!
Θες να ξερεις γιατι;;;;;; ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ! :mad: :mad:

Δεν ηξερα να το παρω να το εχω σε βιτρινα στο σαλονι μου!!!!!! :mad: Δηλαδη τι; Εδωσα 20 χιλιαρικα για να το εχω για μια πιστα κ μια μεχρι Ροσσο η Επιδαυρο και πισω;;

Στην τελικη ΤΙ θα παθει; Θα του πεσουν βαρια, η μηπως υπαρχει καπου κανενας κανονας που να λεει οτι οποιος παρει Superbike ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να βαζει ενα σαμαρι η να κανει ταξιδια;; Μηπως θα του χαλασω το Image; Οχι, για να ΞΕΡΩ δηλαδη!!! :mad:

Cpt. Haddock
12/06/2007, 10:00
καλά...

το "χαλάρωσε" μάλλον πάει στο βρόντο δυστυχώς... :sad:

Βάλε τα σαμάρια και σου εύχομαι να τα χαρείς :wave2:

sniper
12/06/2007, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
.....


Εξακολουθείς να μην θες να καταλάβεις κάτι!

Τα όρια του καθενός δεν τα γνωρίζουμε! Αυτό που εσένα σε αγχώνει (ας πουμε να ξύνεις πίσω απο φορτηγό) μπορεί ο άλλος να το κάνει με ευκολία και να σκέφτεται τι φαγητό του ετοιμάζει η γυναικα του σπίτι του!

Αντιλαμβανόμαστε ότι το όλο κείμενο το έγραψες σε φάση "οργής" αλλά.... χαλάρωσε

stavrogin
12/06/2007, 13:16
Το πως χρεισημοποιει ο καθε ενας το μηχανακι του δεν ειναι δικο μας θεμα.Τι σημασια εχει αν ενα ss εχει σαμαρια ή οχι.Ουτε το πρωτο ειναι ουτε το τελευταιο.Το θεμα ειναι να περνας καλα.Νταξει ο Νικος θελει το 999 για βολτες ,εγω εχω το Ζ σα παπι της πολης ... δε βαριεσε αμα περναμε καλα... ...περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.
Η σχεση με το μηχανακι χτιζεται, αλλωτε θα σε βολταρει κι αλλωτε θα σε πηγαινει ταπα.Το ενα δεν ανερει το αλλο.Ας χαλαρωσουμε ολοι.Δεν εχει νοημα να λεμε στον αλλον τι να κανει με το μηχανακι του.
Η μηχανη ειναι και αντικειμενο λατρειας.Αλλωτε αγοραζουμε με την καρδια,αλλωτε με την τσεπη κι αλλωτε με την λογικη.Δεν υπαρχουν κανονες οτι γουσταρουμε κανουμε.:wave2:

TROOPER
12/06/2007, 16:05
2 αποριες ρε νικο...

1.αφου πηγε να σε σκοτωσει 2 φορες και εισασταν παρεα και εξοργιστικες τοσο που του ευχεσαι καλο σκοτωμα...γιατι δεν σταματησες καπου να του μιλησεις,πλακωθειτε...whatever παρα αφοτου γυρισες και ειχε περασει ωρα (αρα καταλαγιασε και ο θυμος εστω και λιγο) μπηκες τοσο μπουνια εδω???

2.φαντασου τι θα παθαινες αν ησουνα ανθοπωλης στη 3πολη και σου κατεβαζε τη τζαμαρια 1 μηχανακι.if u know what i mean........

στο λεμε ολοι..........κουλαρε.

T.R.E
12/06/2007, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
2 αποριες ρε νικο...

1.αφου πηγε να σε σκοτωσει 2 φορες και εισασταν παρεα και εξοργιστικες τοσο που του ευχεσαι καλο σκοτωμα..

Νομιζω οτι αυτο το ευχηθηκε σε μενα,τουλαχιστον σε εμενα εκανε παραθεση ....

Ταξιδευτής
12/06/2007, 16:29
Σε κανεναν δεν ηθελα να ευχηθω να σκοτωθει, και ηταν λαθος μου, και για αυτο ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ζητω συγνωμη.

Απο την αλλη, ο λογος που φουντωσα ετσι Γιωργη ηταν οτι το επομενο πρωι ειδα στο γειτονικο μας φορουμ τον χαμο ενος ΦΙΛΟΥ, την τοσο μα ΤΟΣΟ τραγικη περιγραφη της κηδειας, και στο καπακι εκεινο το βιντεο που ποσταρα κ εδω κ.... Πολυ θελει να φτασει ενας ανθρωπος στο αμην;; :(

TROOPER
13/06/2007, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Σε κανεναν δεν ηθελα να ευχηθω να σκοτωθει, και ηταν λαθος μου, και για αυτο ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ζητω συγνωμη.

Απο την αλλη, ο λογος που φουντωσα ετσι Γιωργη ηταν οτι το επομενο πρωι ειδα στο γειτονικο μας φορουμ τον χαμο ενος ΦΙΛΟΥ, την τοσο μα ΤΟΣΟ τραγικη περιγραφη της κηδειας, και στο καπακι εκεινο το βιντεο που ποσταρα κ εδω κ.... Πολυ θελει να φτασει ενας ανθρωπος στο αμην;; :(

φιλαρακι θα σου πω κατι και να το θυμασαι απο τη στιγμη που θα το διαβασεις μεχρι την ωρα που θα σταματησεις να καβαλας για οποιονδηποτε λογο:ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ-ΦΙΛΟΥΣ ΑΚΟΜΑ.ΣΥΜΒΙΒΑΣΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟ!!!

αυτη η μυρωδια του χαρου μας εξιταρει και χαιρομαστε ακομα πιο πολυ οταν αποφευγουμε το δρεπανι του.την πιο ωραια ευχη μου την εδωσε καποτε ενας καρδιακος φιλος μου.ειχα γενεθλια και μου ειχε ευχηθει χρονια καλα και εναν γρηγορο θανατο !!!!!!καθε ΜΑ ΚΑΘΕ φορα που καβαλαω για ενα πραγμα παρακαλω....να ειναι γρηγορο !!!!!!!

αυτα σου τα ειπα για να ξερεις τι να περιμενεις.ειναι στο παιχνιδι και αν σπας, απλα το χανεις!

ελπιζω να ηρεμησες και να δεις με λιγο κριτικη σκεψη αυτα που σου εγραψα.

:a56: FOR ME

Ταξιδευτής
13/06/2007, 09:13
+999

Ετσι ειναι ακριβως φιλαρακι Γιωργο και το ξερω... Καθε μερα που καβαλαμε τον τυπο με τα Μαυρα τον εχουμε να μας κοιταει απο κοντα.... :(

:a56: και για μενα... Παιδια, προσεξτε εκει εξω.... :a47:

byron
13/06/2007, 10:09
Ταξιδευτή & Trooper έλεος.....
Αν νιώθετε πραγματικά έτσι.... Αν σε κάθε βόλτα είσαστε με την ψυχή στο στόμα.... Αν βλέπετε διαόλους και τριβόλους στην πλάτη σας.

Αφήστε τις μηχανές. Η μοτοσυκλέττα ΔΕΝ είναι αυτό που έχετε στο μυαλό σας. Δεν μπορείς να λες πως αγαπάς κάτι, όταν ταυτόχρονα το θεωρείς αντικείμενο πρόκλησης δυστυχίας.

Κάντε ότι μπορείτε να κάνετε πρώτα για τον εαυτό σας, και ύστερα μοιραστήτε τις όποιες εμπειρίες σας που θα μπορούσαν να βοηθήσουν τους άλλους να γίνουν καλύτεροι οδηγοί.
Πάντως το να μπαίνουν videaκια με σκοτωμούς και αναπηρίες, ως «ύλη» για την απόκτηση συνείδησης, με βρίσκει απόλυτα αντίθετο.

DUKASII
13/06/2007, 10:19
ρε σεις...ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΕΤΣΙ?????

πω πω..με βγαλατε απο το σκοταδισμο λεμε...
και νιωθα τοσο ασφαλης τοσο καιρο...:bawl: :bawl:

TROOPER
13/06/2007, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Ταξιδευτή & Trooper έλεος.....
Αν νιώθετε πραγματικά έτσι.... Αν σε κάθε βόλτα είσαστε με την ψυχή στο στόμα.... Αν βλέπετε διαόλους και τριβόλους στην πλάτη σας.

Αφήστε τις μηχανές. Η μοτοσυκλέττα ΔΕΝ είναι αυτό που έχετε στο μυαλό σας. Δεν μπορείς να λες πως αγαπάς κάτι, όταν ταυτόχρονα το θεωρείς αντικείμενο πρόκλησης δυστυχίας.

Κάντε ότι μπορείτε να κάνετε πρώτα για τον εαυτό σας, και ύστερα μοιραστήτε τις όποιες εμπειρίες σας που θα μπορούσαν να βοηθήσουν τους άλλους να γίνουν καλύτεροι οδηγοί.
Πάντως το να μπαίνουν videaκια με σκοτωμούς και αναπηρίες, ως «ύλη» για την απόκτηση συνείδησης, με βρίσκει απόλυτα αντίθετο.

σου τα πα και στο τηλ βυρωνα...δεν ειμαι ποτε αγχωμενος στη μηχανη μου και εχουμε παει και μαζι βολτα αν θυμασαι...απλα το αυτονοητο ειπα που απλως εχω μια εντυπωση οτι ο νικος δεν το εχει συνειδητοποιησει...διαβασε ολο το θρεντ και ισως αντιληφθεις το γιατι εγραψα αυτα που εγραψα οπως τα εγραψα...

:wave2:

TROOPER
13/06/2007, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ρε σεις...ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΕΤΣΙ?????

πω πω..με βγαλατε απο το σκοταδισμο λεμε...
και νιωθα τοσο ασφαλης τοσο καιρο...:bawl: :bawl:

δουκα το λεω και παραπανω το αυτονοητο δεν ειναι αυτονοητο σε ολους τελικα...:wave2:

byron
13/06/2007, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
σου τα πα και στο τηλ

:winka: νταξ. τα είπαμε. Μπορεί να σε πήρε και εσένα η μπάλα :lol:

EVI
13/06/2007, 13:34
ο τρουπερ ειναι λιγο σκληρος σε αυτα τα θεματα χωρις να εχει αδικο.ειναι και το επαγγελμα του τετοιο που ΠΡΕΠΕΙ να ειναι πιο σκληρος.............τον ξερω καλα ειναι μαλακας αλλα ειναι μεγαλη ψυχη μπορει να λεει να λεει καφριλες αλλα στα δυσκολα ειναι εκει.


























(ενταξη τα 20 ευρω μου τα δινεις αυριο) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
13/06/2007, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
.............τον ξερω καλα ειναι μαλακας .....


Και γαύρος είναι :lol: :lol:

EVI
13/06/2007, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Και γαύρος είναι :lol: :lol:


καλο ειναι αυτο :smokin: :lol:

zireous
13/06/2007, 21:33
Πάντως καί ο Ταξιδευτής και ο TRE είναι άκυροι. Παραθέτω δύο παραδείγματα.

Από τη μία, άμα εγώ κατουριέμαι (ναί ρε παίζει, έχετε κάνα πρόβλημα; ) και σε άδειο δρόμο κόψω όταν σε δω και σε περάσω διακριτικά μεν, αλλά με κάμμια 150άρα δε -και αφήνοντας περιθώρια κάργα φταίω, και είμαι αρχι-κάγκουρας; :lol:

Άσε τον άλλο που έβαλε τους γιούς του κάγκουρα σε βίντεο να παίζουν με ξεφούσκωτα λάστιχα και 5χαω -δηλαδής ρε TRE έτσι το πας και σύ, ή θα ήθελες, άσε που φοράγανε όλοι κράνη και δέρματα (έχεις δει στην Ελλάδα τί φοράνε); :lol:


Με όσα και να πηγαίνετε το πρόβλημα είναι οι άλλοι που θα συναντήσετε (άν όλα τα υπόλοιπα είναι ελεγχόμενα, που δεν είναι).


Όπως έλεγε και ένα sig παλιότερα:

Προσέχουμε για να τρέχουμε.

Ταξιδευτής
14/06/2007, 10:46
Zir, τα αυτονοητα βρε φιλε:

1. Σεβασμος στον εαυτο μας
2. Σεβασμος προς τους αλλους

ΥΓ. Περνωντας διακριτικα, βλεποντας και κοβοντας τοτε δεν βλεπω που θα ηταν το προβλημα... :wave2:

ΥΓ2. Ολα καλα. :wave2:

zireous
17/06/2007, 03:07
Για να δεις και την άλλη πλευρά του θέματος, υπάρχουν πολλοί που όταν βγάζω φλας (η ακούνε το στροφόμετρο μου από μακρυά να πέφτει ενώ κόβω νωρίς για να μη τρομάξουν -μιλάμε για ερημιές όχι αστεία), βλέπωντας τι οδηγάω, προσπαθούν να κόψουν κι άλλο χαλώντας το ρυθμό τους, άλλοι βγάζουν φλας.

Εγώ συνεχίζω να ειδοποιώ άπαντες πριν τους προσπεράσω -και με μια μικρή κόρνα πρώτα άμα τους δω να κοιμούνται όρθιοι.

Αυτούς που έρχονται σφήνες (μαλακία τους, αλλά τους συνηθίζεις), συνήθως τους βλέπω στους καθρέφτες μου εγκαίρως και κάνω στην άκρη, ή δε κουνάω ρούπι μέχρι να δω που σκατά θέλουνε να πάνε (ούτε ξέρουν συνήθως) -τα στροφιλίκια άστα, μόνος μου είμαι εκεί.


Τώρα άν για κάθε κλείσιμο που έχω φάει (συνήθως από κουτιά) έριχνα και ένα καντήλι, μάλλον θα ήμουν προμηθευτής σε εκκλησιαστικά είδη... :a05:



Από την άλλη, πολλοί βλέπουν μια ιταλίδα σα τη δικιά σου και θέλουν να λένε ότι τη πέρασαν, οπότε αναλόγως αποφασίζεις και πράττεις.

(εγώ τους έχω πάντως, ξέρεις τί) :rotflmao:

T.R.E
17/06/2007, 03:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Πάντως καί ο Ταξιδευτής και ο TRE είναι άκυροι. Παραθέτω δύο παραδείγματα.

Άσε τον άλλο που έβαλε τους γιούς του κάγκουρα σε βίντεο να παίζουν με ξεφούσκωτα λάστιχα και 5χαω -δηλαδής ρε TRE έτσι το πας και σύ, ή θα ήθελες, άσε που φοράγανε όλοι κράνη και δέρματα (έχεις δει στην Ελλάδα τί φοράνε); :lol:

Nαι γιατι,αμα μπορουσα να εχω ενα stunt bike για να μαθαινω,πλακα θα ειχε...Σε καθε μεγαλη διασταυρωση ( Μεσογειων-Κατεχακη ας πουμε) θα εβγαινα στην μεση και θα εκανα γυρω με μηδεν χιλιομετρα...Το τι μουτζα θα μαζευα δεν λεγεται...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Αλλα σε καμια περιπτωση δεν παω ετσι γιατι απλα δεν μπορω...:bigcry: :bigcry:



ΥΓ: Ευχομαι σε ολους οτι ευχονται για μενα...:beer: :beer:

zireous
17/06/2007, 22:07
Η λύση είναι trial, για τον απλό λόγο ότι λόγω πηξίματος, μόνο πάνω σε καπώ μπορείς να κάνεις κάνα stunt... :lol:

T.R.E
17/06/2007, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Η λύση είναι trial, για τον απλό λόγο ότι λόγω πηξίματος, μόνο πάνω σε καπώ μπορείς να κάνεις κάνα stunt... :lol:

Ντεν μενω στο Αθηνα καρντια μου...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

zireous
19/06/2007, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Ντεν μενω στο Αθηνα καρντια μου...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:


Ούτε στην Ιαπωνία για να αναφέρεις την κατε-χάκι... :rolleyes: