PDA

View Full Version : Vemar ΚΡΑΝΟΣ



Konti
11/06/2007, 09:57
Προτίθεμαι ν'αγοράσω το παρακάτω κράνος (Vemar VSREV 1RS-Replica De Angelis) και θα ήθελα παρακαλώ τα σχόλια σας, το έχει δοκιμάσει κάποιος? Εντυπώσεις?

Είναι πανάλαφρο το άτιμο και πολύ ωραίο!!! Σε μαγαζί το βρήκα 365Ε!

Επίσης ξέρει κάποιος κάνα site για online αγορά? Έψαξα (Τα προτεινόμενα απο εδώ site) άλλα δεν βρήκα κανένα που να διαθέτει την εν λόγω εταιρία!


92551

lampros_fazer
11/06/2007, 22:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
Επίσης ξέρει κάποιος κάνα site για online αγορά? Έψαξα (Τα προτεινόμενα απο εδώ site) άλλα δεν βρήκα κανένα που να διαθέτει την εν λόγω εταιρία!
Vemar έχει το παρακατω μαγαζί αλλά ακριβότερο θα σου βγεί.. :p

http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcycle_parts/content_cat/305

Konti
12/06/2007, 08:46
Μάλιστα περίπου 290,00 ευρώ πάει στο site, σύν τα μεταφορικά να τα 350Ε! Βέβαια στο μαγαζί όλο και κάτι θα κόψει, οπότε μια ή άλλη έρχεται!

Καμιά γνώμη για το συγκεκριμένο κρανάκι δεν έχουμε? Θόρυβο, σταθερότητα στα πολλά χλμ? κλπ.. κλπ...!:D :rolleyes:

antonopc
13/06/2007, 08:40
Φίλε μου αγοράσα ακριβός το ίδιο κράνος πριν 3 μήνες περίπου από τον Ρομποτή στην καλλιρόις (Full Throttle λέγεται το μαγαζί). Βασικά αγόρασα 2 ίδια ένα και για την αραβωνιαστικιά μου και μου κόστισε γύρω στα 350 το καθένα. Πριν το πάρω ημουνά μεταξύ του συγκεκριμένου και του SHOEI XR 1000 αλλα στο τέλος με κέρδισε το VEMAR μιας και μου φάνικε πως έχει αρκετά πιο ποιοτικά υλικά ιδιαίτερα στο εσωτερικό του.

Μετά από 3 μηνες και 4 ταξιδιακια με γυμνο (Ζ750) μπορώ να σου πω με σιγουριά πως το κράνος είναι πολυ σταθερό και αθόρυβο (ειδικα αμα κλεισεις τους αεραγωγους).

Επισής ευτό που μου αρέσει προσωπικά είναι το μικρό του μέγεθος που σε κάνει να νιώθεις πως φοράς καπέλο.

Επειδή ο κολητός μου έχει το XR 1000 και το έχουμε συγκρινεί σε ταξιδί μπορώ να σου πώ ότι δεν μετάνιωσα καθόλου που προτίμισα το VEMAR μιας και οι διαφορές τους είναί πολύ μικρές με τα υπέρ κατα την προσωπική μου άποψη να είναι προς την μεριά του VEMAR αφόυ έχει σαφώς ποιοτικότερο εσωτερικό, το οποίο ειναι πλήρες αποσπόμενο για καθάρισμα, είναι πιο οικονομικό και φυσικά είναι ιδιαίτερο κράνος μιας και δεν το βλέπεις κάθε μέρα σε 10 μηχανές :)

άμα φοράς medium στείλε μου Pm αμε θες να στο δώσω να το δοκιμάσεις πριν κανεις την αγορά σου

Konti
13/06/2007, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonopc
Φίλε μου αγοράσα ακριβός το ίδιο κράνος πριν 3 μήνες περίπου από τον Ρομποτή στην καλλιρόις (Full Throttle λέγεται το μαγαζί). Βασικά αγόρασα 2 ίδια ένα και για την αραβωνιαστικιά μου και μου κόστισε γύρω στα 350 το καθένα. Πριν το πάρω ημουνά μεταξύ του συγκεκριμένου και του SHOEI XR 1000 αλλα στο τέλος με κέρδισε το VEMAR μιας και μου φάνικε πως έχει αρκετά πιο ποιοτικά υλικά ιδιαίτερα στο εσωτερικό του.

Μετά από 3 μηνες και 4 ταξιδιακια με γυμνο (Ζ750) μπορώ να σου πω με σιγουριά πως το κράνος είναι πολυ σταθερό και αθόρυβο (ειδικα αμα κλεισεις τους αεραγωγους).

Επισής ευτό που μου αρέσει προσωπικά είναι το μικρό του μέγεθος που σε κάνει να νιώθεις πως φοράς καπέλο.

Επειδή ο κολητός μου έχει το XR 1000 και το έχουμε συγκρινεί σε ταξιδί μπορώ να σου πώ ότι δεν μετάνιωσα καθόλου που προτίμισα το VEMAR μιας και οι διαφορές τους είναί πολύ μικρές με τα υπέρ κατα την προσωπική μου άποψη να είναι προς την μεριά του VEMAR αφόυ έχει σαφώς ποιοτικότερο εσωτερικό, το οποίο ειναι πλήρες αποσπόμενο για καθάρισμα, είναι πιο οικονομικό και φυσικά είναι ιδιαίτερο κράνος μιας και δεν το βλέπεις κάθε μέρα σε 10 μηχανές :)

άμα φοράς medium στείλε μου Pm αμε θες να στο δώσω να το δοκιμάσεις πριν κανεις την αγορά σου

+++100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

Στον Ρομπότη το είδα κι εγώ και κόλλησα άσχημα! Βέβαια δεν είχε το συγκεκριμένο (είχε το άσπρο) άλλα πιστεύω οτι θα μπορώ να το παραγγείλω σε μαύρο! Πάντως είναι εντάξει ο τύπος εξυπηρετικότατος και φιλικότατος (έχω κάνει αρκετές αγορές απ'το συγκεκριμένο κατάστημα και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος)!

Αυτό πάντως που μ'αρέσει πάρα πολύ (πέρα απο τους χρωματισμούς) είναι όπως λές το μικρό του μέγεθος και φυσικά το βάρος του (είναι πανάλαφρο)! Και απ' οτι έτσι που το περιεργάστικα λίγο είχε πολύ καλή ποιότητα (μπορώ να πώ σε επίπεδα Arai, Shoei Κλπ) που για τα 350ευρώ είναι super! Όχι 500Ε που κοστίζουν τα "άλλα δύο"!

Φίλε ευχαριστώ για την προσφορά (και για τα σχόλια σου) σου άλλα δυστυχώ φοράω "small"!

Λέω να το "χτυπήσω" το κρανάκι -Ελπίζω να μπορεί να μου το φέρει σε μαύρο!:wave2:

antonopc
13/06/2007, 11:36
Εγώ βασικά ψωνίζω σχεδόν παντα από τον ρομποτή από την στιγμή που όπως είπες είναι εξυπηρετικότατοι και φένεται να ξέρουν καλά την δουλειά του

και δεύτερον είμαι από αυτούς που θέλουν να δούν πρώτα τι ακριβώς αγοράζουν και ας το πληρώσω λίγο παραπάνω.....

Και εγώ όταν το πήρα το παρέιγειλε από Θεσ/κη και μου το έφερε το συγκεκριμένο σχέδιο...

(by the way το εχώ και σε small (της αρραβωνιατικιας μου :) )

Πάντως το σίγουρο είναι οτι δεν θα το μετανείωσεις και το σχεδίο πιστεύω πως μαμαει ειδικά όταν το δεις απο κοντά....

Καλη αγορά

Konti
13/06/2007, 12:06
Είναι Super!!! Και πρέπει στο φώς να ψιλο-ιριδίζουν τα γραφικά!

Αφου έπαθα πλάκα με το άσπρο πράσινο κλπ.. φαντάσου μ'αυτό!

Εφ' όσων μπορεί να γίνει έτσι με την παραγγελεία μια χαρα! Αντε κατά το τέλος του μήνα θα πάω να το αγοράσω! Και θα γράψω εντυπώσεις!

Thanks ΦΙΛΕ:wave2:

lampros_fazer
13/06/2007, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Konti
Όχι 500Ε που κοστίζουν τα "άλλα δύο"!
Μπορείς να το πάρεις από 320? (το XR).. :winka:

http://motocard.com/en/articulos/resultados.asp?Seccion=1&Marca=78&categoria=10&filtro=11702&Proviene=3

dimval
02/07/2007, 22:26
to sygekrimeno kranos to eixa kai exw (idio montelo, oxi grafika) kai eixa meinei poly ikanopoiimenos gia ena kranos sxetika agnwsto stin agora. se 8ema anesis kai ylikwn einai poly kalo, isws efamilo twn shoei. sti kakia stigmi apedeikse kai tin "aksia" toy kai etsi twra exei meinei sto rafi me ta simadia tis ptwsis.

trialamp
06/07/2007, 10:49
to vrika me 300
rwta sto
www.bikersplace.gr
h
23210 45423

Konti
06/07/2007, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από trialamp
to vrika me 300
rwta sto
www.bikersplace.gr
h
23210 45423

Στο site έχει μόνο SHOEI, MARUSHIN και IXS!

Δεν είδα VEMAR!

pizzahot
27/07/2007, 15:06
φιλε δεν ξερω αν εχεις παρει ηδη το κρανος εγω εχω το vrr cosmic χωρις τους αεραγωγους και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. πολυ καλη ποιοτητα και μου εκατσε πολυ καλα στο κεφαλι.

pizzahot
27/07/2007, 16:14
φιλε δεν ξερω αν εχεις παρει ηδη το κρανος εγω εχω το vrr cosmic χωρις τους αεραγωγους και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. πολυ καλη ποιοτητα και μου εκατσε πολυ καλα στο κεφαλι.

Konti
24/01/2008, 21:10
Λοιπόν τελικά το πήρα το Vemar VSR 1S8 Replica De Angelis απο λίγο έτσι που πρόλαβα να το βάλω είναι super.....

Σταθερότατο και αρκετά ήσυχο, τουλάχιστον πιο ήσυχο απο το Aeroblade!!!

Πρώτες εντυπώσεις είναι super........

A!!!! Και το πέτυχα σε καλή τιμή 330...

Απο κάτι sites το έβρησκα 260 ευρώ με μεταφορικά πήγενε 290 περίπου!!

Οπότε.....

Το τσίπησα σήμερα και κάνω την χαρά μου χωρίς να περιμένω 10-15 μέρες......


118209

Akatanomastos
24/01/2008, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
kai go to vsr exo se replica perugini omos.

pistevo ekanes kali agora.
kai go eimai apolita ikanopoimenos, theoro oti exei poli kali poiotita kai kali timi gia tin katigoria pou einai.emena mou eixe erthei ligo poio akriva, den ksero mipos diaferoun se kati an ke fenete oloidio.

kalotaksido na einai kai axreiasto!:beer:

Akatanomastos
24/01/2008, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonopc
VEMAR μιας και μου φάνικε πως έχει αρκετά πιο ποιοτικά υλικά ιδιαίτερα στο εσωτερικό του.




+10000