PDA

View Full Version : Τι τράβαγα....



dgritis
12/06/2007, 12:41
Από το 2000 περίπου και μέχρι πριν από 1 μήνα περίπου ήμουν κάτοχος ενός bandit 400.. Το είχα αγοράσει κοψοχρονιά που λέμε και ήταν το δεύτερο μηχανάκι στην κατοχή μου μετά από ένα Rebel 250 όπου έκανα και τα πρώτα μου μαθήματα.. Οι συμβουλές του Γιώργη ήταν πολύτιμες. Στα χέρια του (δεν ήθελε να ανεβαίνει επάνω αλλά δεν είχε και ρόδα τότε) το μηχανάκι πέταγε... Οι μαρσπιέδες ξύναν άσφαλτο και όλο το μηχανάκι να χορεύει ταγκό στα πέταλα με μπροστινά και πισινά να γλιστράν πάνω στην άσφαλτο σε ρυθμούς που αυτός επέβαλε. Μέγας τιμονάς..! (Δεν ξανανέβηκα)

Μετά από τα μαθήματα του Γιώργη σαν άρχισε να γλυκοχαράζει και αισθανόμουν ότι κάτι έκανα.. Βουρ.. για τον γύρο της Πελλοπνήσου για ένα ΣΒΚ με τον γαμπρό μου ο οποίος τα είχε τα κιλάκια του και με τα πισινά μας να (αλληλο)πιάνονται υποχρεούμαστε σε αναγκαστικές στάσεις κάθε 100 χλμ. Η δικιά μου η θέση ψιλοκαλή ήταν αυτουνού όμως ήταν λες και καθόταν σε πλάκα τσιμέντου..

Με το δε bandit έκανα πολλά χλμ και τα περισσότερα ταξίδια.. Το πιο μακρυνό ήταν Πάργα-Σύβοτα και από εκεί Ναύπλιο και μετά Αθήνα. Στο Ναύπλιο πεταγόμουν αρκετά συχνά καθώς και Τρίπολη.. Τα δύο τελευταία χρόνια όμως αυτό που συνέβαινε στην πρώην καλή μου ήταν ανεξήγητο. Με το που «μύριζε» βροχή ή μάλλον τι λέω.. με το που έβλεπε άλλα οχήματα να βρέχονται την έπιανε λόξυγκας και με άφηνε... «Μάστορα.. έτσι και έτσι με το μηχανάκι..» και μου απαντούσε με σιγουριά «Μην στεναχωριέσαι... Ξέρω τι είναι ...» και έξυνε την κεφαλή του... Σκηνικό επαναλαμβανόμενο δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές... Είχε την πλάκα του...

Τα μηχανάκια μεταχειρισμένα ήταν... Οι γυναίκες.. και αυτές μεταχειρισμένες ήταν... Τι είναι πιο πιθανόν.. Να καταφέρω να αγοράσω μία ολοκαινούρια μοτό ή να καταφέρω να βρώ μία ολοκαίνουρια αμεταχείριστη γυναίκα; Για την γυναίκα θα ψάχνω... θα ψάχνω και μπορεί να μην την βρώ.. οπότε η μεταχειρισμένη γυναίκα είναι δεδομένο...! Ε... δεν δικαιούμαι λοιπόν κάτι καινούριο...;

Εδώ και μιάμιση εβδομάδα λοιπόν είμαι ένας ευτυχής κάτοχος ενός ολοκαίνουριου μαύρου Hornet..... Καλά μου χλμ και πάντα όρθιος..!
:wave2:

Sabre
12/06/2007, 13:32
Τσίμπα :beer: για τα καλοτάξιδα!
Καλώς ήρθες στην hornetoφαμίλια! η σφιγκοφωλιά καλύτερα? :lol:

Nostra
12/06/2007, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dgritis
Εδώ και μιάμιση εβδομάδα λοιπόν είμαι ένας ευτυχής κάτοχος ενός ολοκαίνουριου μαύρου Hornet..... Καλά μου χλμ και πάντα όρθιος..!
:wave2:


να είσαι υγιής και συνετός οδηγός...

καλοτάξιδη...

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

SF
12/06/2007, 13:55
Καλοτάξιδος ρε συνάδελφε!!!!!!!!!!!!! :beer: :beer:

dgritis
12/06/2007, 14:33
Ευχαριστώ παληκάρια μου... :rotflmao:

odt
12/06/2007, 16:49
Πάντα όρθιος!!!!Με γεια το μοτόρι!!!!:beer: