PDA

View Full Version : Hayabusa 2008



Σελίδες : [1] 2 3

reinmeister
12/06/2007, 13:37
θα παρουσιαστει στο las vegas τελη ιουνιου και θα εχει τα εξης...

1)περιπου 1330 κυβικα...

2)ιδιο σκελετο...

3)βαλβιδες τιτανιου...

4)ιδιο συστημα case vents με το 1000...

5)dual injectors...επισης οπως το 1000...

6)συστημα τριων χαρτων στην ecu οπως το 1000...

7)διπλες εξατμισεις που μοιαζουν με του 1000...

8) μεγαλο ασχημο κωλο....

9)αλλο κουστουμι...

και.....

10) 200 στροφαλο....

παλι θα παρουμε το κυπελλο.....:beer: :beer: :beer:

reinmeister
12/06/2007, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
για να μαζεύετε τα λάδια? :confused:

γιατι μπερδευεσαι αγορι μου?
σουζουκι θα ναι...ουτε καβασακι ουτε ντουκατι...

το κυπελλο θα χρησιμοποιηθει για να μαζευουμε τα δακρυα σας μετα απο καθε κερασμα πρασινου τσαγιου...

Nostra
12/06/2007, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
γιατι μπερδευεσαι αγορι μου?
σουζουκι θα ναι...ουτε καβασακι ουτε ντουκατι...

το κυπελλο θα χρησιμοποιηθει για να μαζευουμε τα δακρυα σας μετα απο καθε κερασμα πρασινου τσαγιου...

είπα μπας και προλάβω να το σβήσω πριν απαντήσεις μιας και είμαστε σε κατηγορία "Νέα" και όχι στις γενικές... αλλά με πρόλαβες i guess... :D


για την ιστορία αν καταλήξουνε να έχει ακόμα πιο άσχημο κώλο από την (τότε) προκάτοχό της θα είναι πολύ μ@λ@κία στο μάτι (για κάποιους τουλάχιστον)

επίσης ίσως με τέτοιου είδους ανακοινώσεις να "πιεστεί" η honda να κάνει κάτι και αυτή με το ΧΧ ...


:wave2: :wave2:

DUKASII
12/06/2007, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra


επίσης ίσως με τέτοιου είδους ανακοινώσεις να "πιεστεί" η honda να κάνει κάτι και αυτή με το ΧΧ ...


:wave2: :wave2: ετοιμαζει αντεπιθεση ακουσα..με


κατι νεα γαματα αυτοκολλητα...και καινουρια χρωματα..:rotflmao: :lol: :rotflmao:

Stabak
12/06/2007, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ετοιμαζει αντεπιθεση ακουσα..με
κατι νεα γαματα αυτοκολλητα...και καινουρια χρωματα..:rotflmao: :lol: :rotflmao:
:rotflmao: ξερουμε ξερουμε..... το κυπαρισσί λέει θα βγαζει 130 ροδατα......:lol:

dirtbird
12/06/2007, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
θα παρουσιαστει στο las vegas τελη ιουνιου και θα εχει τα εξης...



3)βαλβιδες τιτανιου...



Που σημαίνει ότι εάν σκοπεύεις να της κάνεις τα ελάχιστα από αυτά που συνηθίζεις, καλό είναι να αρχίσεις ΤΩΡΑ την επικοινωνία με τον γνωστό (που έχω ξεχάσεις το όνομα του:lol: ) προμηθευτή βαλβίδων τιτανίου απ'τις United Stakes of America :winka:

T.R.E
12/06/2007, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
θα παρουσιαστει στο las vegas τελη ιουνιου και θα εχει τα εξης...


10) 200 στροφαλο....

παλι θα παρουμε το κυπελλο.....:beer: :beer: :beer:


200 στροφαλο οπως το ΖΧ14 η 200 κανονικα?

reinmeister
12/06/2007, 15:03
ροδα καμια 170-175 και πολλα θα του ειναι...

αυτη την στιγμη στην αμερικη σκοτωνονται κι εχουν λιωσει στο στοιχημα αναφορικα με το πως θα ειναι το μηχανακι...αυτα που εγραψα στην αρχη ειναι αυτα που μαλλον θα ισχυσουν...πληροφοριες εκ των εσω...τωρα το ποσο "εσω" ειναι θα φανει μολις παρουσιαστει...ηδη εδω και καιρο τεσταρεται εκει...

εγω βρωμοπουλε δεν εχω προβλημα...ειμαι στο στρωσιμο 180 ροδα(190 dynojet) και τελειωμενος θα ειμαι πανω απο 190...οποτε δεν αγχωμαι απο νορμαλ μηχανακια....:lol:

κι αυτο μεχρι του χρονου...οπως το υπολογιζω,τοτε θα ειμαι πανω απο 220 οποτε ας βγαλουν οτι γουσταρουν...

αναφορικα με το θεμα εμφανισης τα πραγματα ειναι περιπλοκα...παροτι το εχω και μου αρεσει πολυ δεν μπορω να πω οτι μπορει να χαρακτηριστει ομορφο... αγριο ναι,γοτθικο ναι,βαπορι ναι αλλα ομορφο....μμμμμ....δυσκολα...

το θεμα ειναι οτι ειναι μια απ τις πιο ολοκληρωμενες street που κυκλοφορουν αυτη την στιγμη και η αντικαταστατης θα πρεπει να ειναι στην χειροτερη περιπτωση τουλαχιστον στα ιδια επιπεδα...κατι τραγικα δυσκολο...ευχομαι να μην τα κανει μανταρα η σουζουκι...ειδωμεν λιαν συντομως....

p.s. nostra φτιαξε μια καλη διαμαχη αναφορικα με τα μπουσα 12,14 κλπ. να ριξουμε κανα μπινελικι να μπει καλα το καλοκαιρι....:beer: :beer:

byron
12/06/2007, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
p.s. nostra φτιαξε μια καλη διαμαχη αναφορικα με τα μπουσα 12,14 κλπ. να ριξουμε κανα μπινελικι να μπει καλα το καλοκαιρι....:beer: :beer:

Δεν χρειάζεται να την φτιάξει ο nostra.

Μόλις σε πάρουν χαμπαρι οι καγκουρο-hunters του φόρουμ (οι οποίοι πληθαίνουν μερα μερα) την έχεις π@υτσίσει.....:D

Ακου 200+ άλογα σε δημόσιο δρόμο......:mad:

T.R.E
12/06/2007, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Δεν χρειάζεται να την φτιάξει ο nostra.

Μόλις σε πάρουν χαμπαρι οι καγκουρο-hunters του φόρουμ (οι οποίοι πληθαίνουν μερα μερα) την έχεις π@υτσίσει.....:D

Ακου 200+ άλογα σε δημόσιο δρόμο......:mad:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

reinmeister
12/06/2007, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Δεν χρειάζεται να την φτιάξει ο nostra.

Μόλις σε πάρουν χαμπαρι οι καγκουρο-hunters του φόρουμ (οι οποίοι πληθαίνουν μερα μερα) την έχεις π@υτσίσει.....:D

Ακου 200+ άλογα σε δημόσιο δρόμο......:mad:

εχεις δικιο βυρωνα...το ξερω οτι απλως ειναι ενα αξιοπρεπες νουμερο αλλα σιγουρα οχι καλο...γι αυτο μιλαω για 220+ στην πορεια....αλλα κι εσυ αμεσως να μου το τριψεις στα μουτρα...φιλοι σου λεει μετα...:rotflmao: :rotflmao:

byron
12/06/2007, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
φιλοι σου λεει μετα...:rotflmao: :rotflmao:

Το φελέκι μου γαμώ. :mad:

Δεν μπορώ να σε βλέπω να διασύρεσαι έτσι ρε φίλε...... :sad:

Πονάει η καρδιά μου....


:beer: :beer:

reinmeister
12/06/2007, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Το φελέκι μου γαμώ. :mad:

Δεν μπορώ να σε βλέπω να διασύρεσαι έτσι ρε φίλε...... :sad:

Πονάει η καρδιά μου....


:beer: :beer:

ασε με σου λεω εχω ξεφτυλιστει...δεν μπορω για κανενα λογω να ανοιξω πανω απο 310-315 οριακα...εχει ψιλοχαλαρωσει το κρανος και βγαζει εκει εναν απιστευτο κραδασμο σε βαθμο που δεν μπορω να εστιασω...πανω στα καλυτερα της 5ης γαμωτο...10 κατι...κι εχω και 6η...ευτυχως δεν με εχει δει κανας γνωστος να με παρει στο ψιλο....:sad:

idi
12/06/2007, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister

παλι θα παρουμε το κυπελλο.....:beer: :beer: :beer:

οκ ΟΤΑΝ με το καλο παρετε κυπελο θα μεινει κανα χρονακι για την kawa να παρει εκ νεου τη θεση της με νεο μοντελο... αυτη που ειναι τωρα 2 χρονια ...στη κορυφη... χωρις απαντηση...

πολυ αργει η suzuki ... οπως και στους δρομους ετσι και στη παρουσιαση των νεων μοντελων :evil:

T.R.E
12/06/2007, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
οκ ΟΤΑΝ με το καλο παρετε κυπελο θα μεινει κανα χρονακι για την kawa να παρει εκ νεου τη θεση της με νεο μοντελο... αυτη που ειναι τωρα 2 χρονια ...στη κορυφη... χωρις απαντηση...

πολυ αργει η suzuki ... οπως και στους δρομους ετσι και στη παρουσιαση των νεων μοντελων :evil:

Με τι ειναι στην κορυφη ακριβως???

Με το ΖΧ14? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Καλο και αυτο...

Το πιο δυνατο μοτερ που φτιαχτηκε ποτε....:rotflmao: 195 ιπποι στροφαλο....:rotflmao:

167 ροδα με το ζορι....:rotflmao:

Το ρεζιλικι....Τα 12αρια καλυτερα ειναι...

lampros_fazer
12/06/2007, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
4)ιδιο συστημα case vents με το 1000...

Αυτό τί είναι..; :look:

reinmeister
12/06/2007, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Αυτό τί είναι..; :look:

τρυπες στο κατω μερος των κυλινδρων που λειτουργουν ως εξισσοροποιητες πιεσης μεταξυ των κυλινδρων ετσι ωστε νε μειωθουν οι απωλειες που προκυπτουν λογω πιεσης η υποπιεσης αντιστοιχα μεσω της ανοδικης η καθοδικης κινησης των εμβολων κατα την διαρκεια των φασεων λειτουργιας...

με απλα λογια...οταν κατεβαινουν τα 1 και 4(εμβολα) ανεβαινουν τα 2 και 3(σωπα!)...κατεβαινοντας τα 1 και 4 σπρωχνουν τον αερα που βρισκεται στο κατω μερος τους κι αυτος στην συνεχεια περναει μεσα απο τις τρυπες και βοηθαει τα 2 και 3 να ανεβουν ευκολοτερα...και τ'αναπαλλιν...

p.s...και ξαναλεω...ανοιξτε διαμαχη να σας τα χωσω οπως ακριβως προβλεπεται...:beer:

dirtbird
12/06/2007, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister

p.s...και ξαναλεω...ανοιξτε διαμαχη να σας τα χωσω οπως ακριβως προβλεπεται...:beer:

πριτς (άσε που παραδέχτηκες ότι ούτε ήταν ούτε πρόκειται να γίνει όμορφο) :smokin:

ps:πάντως σε αυτό που σου έγραψα, μου απάντησες για το μηχανάκι που έχεις...
ΟΧΙ για αυτό που πρόκειται να πάρεις :D :lol: :lol:

reinmeister
12/06/2007, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
πριτς (άσε που παραδέχτηκες ότι ούτε ήταν ούτε πρόκειται να γίνει όμορφο) :smokin:

ps:πάντως σε αυτό που σου έγραψα, μου απάντησες για το μηχανάκι που έχεις...
ΟΧΙ για αυτό που πρόκειται να πάρεις :D :lol: :lol:

θα μεινω πιστος στην επιλογη μου...:rotflmao: :rotflmao:

lampros_fazer
13/06/2007, 01:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
τρυπες στο κατω μερος των κυλινδρων...
Aχά..Σε άλλα μηχανάκια υπάρχει αυτό..; (εκτός του 1000 Κ7)

dirtbird
13/06/2007, 05:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Aχά..Σε άλλα μηχανάκια υπάρχει αυτό..; (εκτός του 1000 Κ7)

Νομίζω ότι το έχουν και τα μονοκύλινδρα mxτης Suzuki :confused:

reinmeister
13/06/2007, 09:00
το χουν τα Κ απο το 2003 και μετα...φανταζομαι και αλλα...

Danielos
18/06/2007, 18:32
Να και μια Foto επιτέλους πιο σοβαρή από τις προηγούμενες...........


93556

veagle
18/06/2007, 18:44
.


93557

Stabak
18/06/2007, 19:14
ηχεία είναι αυτα εκει πισω στην ουρα? subwoofer? αχαχαχαχχαχαχαχαχ

ρειν για σενα παει αυτο! αχαχαχχα

reinmeister
19/06/2007, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
ηχεία είναι αυτα εκει πισω στην ουρα? subwoofer? αχαχαχαχχαχαχαχαχ

ρειν για σενα παει αυτο! αχαχαχχα

χεχε...συγνωμη φιλαρακι...εσυ δεν εισαι ο χρηστος-ντεν εκω μηχανακι εγκω πλεον καρντια μου-?
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

reinmeister
25/06/2007, 09:40
εσκασε η πρωτη...για να δουμε...τρεις μερες ακομα μεχρι την επισημη παρουσιαση...


94324

Stabak
25/06/2007, 09:53
φινιστρίνι βλεπω στα πλαϊνά ή μου φαίνεται?

Κατευθείαν απο τους ντόκους της mitsubishi marine technologies :lol:

byron
25/06/2007, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
φινιστρίνι βλεπω στα πλαϊνά ή μου φαίνεται?

Σωστός....... μόνο που είναι φιμέ, για να μην διακρίνονται οι VIP επιβάτες. :D

reinmeister
25/06/2007, 10:01
απ οτι φαινεται μαλλον χεστηκαν να κανουν δραστικες αλλαγες στην εμφανιση...

Stabak
25/06/2007, 10:06
το μονο κακό που βλέπω αισθησιακά είναι ότι ο όγκος με τον κοκοβιό στην ουρα παραμένει... είναι κριμα πολύ για το μηχανάκι αυτή η ουρά....

reinmeister
27/06/2007, 08:49
αυτο ειναι...


94566

T.R.E
27/06/2007, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
αυτο ειναι...

Ωραιο ειναι,δεν ειναι κακο...Εχουμε καμια πιο φωτεινη απ'το πισω μερος?

reinmeister
27/06/2007, 09:09
η συγκεκριμενη φοτο ειναι απο το βιβλιο παραγγελιων της σουζουκι που δωθηκε στους dealers στην συναντηση που γινεται απο χθες το βραδυ δικη μας ωρα στο λας βεγκας...ειναι η πρωτη και μοναδικη που μεχρι στιγμης εχει δει τα φωτα της δημοσιοτητας...κατα την διαρκεια της ημερας φανταζομαι οτι θα εχω κι αλλες πληροφοριες και ισως και live photo...

Stabak
27/06/2007, 09:14
μ*υν@ρ@ einai, τουλάχιστον το μπροστα... φαινεται και λίγο λεπτούλι ή μου φαινεται;

Τεσπα, ενα καλυτερο κοκοβιο.... και πιάνουμε δουλειά... :smokin:

reinmeister
27/06/2007, 09:23
λενε 20 lbs ελαφρυτερο μαλλον...κανα 9αρι κιλα δηλαδη...θα μαθουμε σε μερικες ωρες ολα τα στοιχεια...

εμφανισιακα ακολουθησαν την πεπατημενη και καλα εκαναν...απλα το πηγαν προς 1000 μερια ως προς το κοφτερο του πραγματος...

T.R.E
27/06/2007, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
λενε 20 lbs ελαφρυτερο μαλλον...κανα 9αρι κιλα δηλαδη...θα μαθουμε σε μερικες ωρες ολα τα στοιχεια...

Απο λιμπρες καλα παει...Απο λιμπροποδα???:D :D :a13: :a13:

makis206
27/06/2007, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
το μονο κακό που βλέπω αισθησιακά είναι ότι ο όγκος με τον κοκοβιό στην ουρα παραμένει... είναι κριμα πολύ για το μηχανάκι αυτή η ουρά....

Συμφωνώ !

Και να πεις ότι στη Σουζούκι δεν ξέρουν από ωραίους κwλους..

Στο σύνολο δείχνει ωραιότερο το νέο Haya πάντως

:beer:

kalesin
27/06/2007, 09:32
Ουτε εμενα μου αρεσει ο κωλος, αλλα ολη φιλοσοφια κ το under the table marketing της εταιρειας αυτος ο κωλος ειναι...


μετα απο τοσα χρονια δεν εχω αποφασισει αν μου αρεσει η οχι το μηχανακι

:sick:

Sapadak
27/06/2007, 09:52
Βρε τους κεραταδες

Σηριαλ το καναν






Δωστε φωτο στο λαο
(και ημερ/νια παραδοσης) :beer:

DimST
27/06/2007, 12:51
Οι αλλαγές στην εμφάνιση είναι πολύ λιγότερες απ'ότι θα περίμενε κανείς για το (επιτέλους) ριζικά νέο μπούσα.
Οκ πετυχημένο το παλιό ... αλλά περίμενα κάτι καλύτερο, κάτι διαφορετικό χωρίς όμως να μπορώ όμως να προσδιορίσω ακριβώς τι. Οι αλλαγές που έχει η φώτο είναι απλά οι αναμενόμενες...
Το μηχανάκι όταν παρουσιάστηκε το 99 ήταν πολλά χρόνια μπροστά σε σχεδίαση σε σχέση με τα μηχανάκια του τότε, αυτό εδώ δεν μου δείχνει να έχει τέτοια στοιχεία...

Ας έρθουν οι καλύτερες φώτο και βλέπουμε.


:beer: :beer:

BILL VUZAS
27/06/2007, 13:30
Δεν αλλαζεις ευκολα μια πετυχημενη συνταγη.Το προηγουμε μοντελο ειναι ηδη 9 χρονια στους δρομους ,και ακομη πουλαει.Οποτε το νεο ακολουθει με λιγες αισθητικες και φανταζομαι τις απαραιτητες εσωτερικες αλλαγες.Δεν μπορουσαν να φανταστουν οι ιθυνοντες της εταιριας πριν 9 χρονια οτι το χαγια θα κρατησει τοσα χρονια.
Μην περιμενεται λοιπον μεγαλες αλλαγες.
Εδω που τα λεμε ειναι λουκουμι!!!.


94600

BUSA MAKIS
27/06/2007, 14:06
Ένα facelifting κάνανε ή κάνω λάθος;;;;
Να δούμε και επιδόσεις και άλλες φωτογραφίες και τα λέμε πάλι.
Δεν έχω ενθουσιαστεί πάντως. :wave2: :wave2:

gixxerpap
27/06/2007, 14:23
εγω παντως κατι τετοιο ηλπιζα οτι θα κανανε!!! περιορισμενες αλλαγες αισθητικα (γιατι παντα μου αρεσε το busa) και πιο εκτεταμενες αλλαγες σε μοτερ, φρενα, αναρτησεις κτλ κτλ, ωστε να γινει ενα συγχρονο μηχανακι!!!

νομιζω οτι πλεον ξερω ποια θα ειναι η επομενη μηχανη μου!!! που δινουμε παραγγελιες ρε παιδια???:a30: :a30: :a30:

BUSA MAKIS
27/06/2007, 14:32
Το ότι θα πουλήσει τρελά δεν το συζητώ καθόλου.

Ξέρω από Γερμανία φανατικούς HAYABUSαίους που περιμένουν πως και πως το νεο μοντέλο.
Η KAWASAKI είναι η χαμένη και η HONDA προς το παρών τουλάχιστον.

Η αλήθεια είναι πως πλέον υπάρχουν φανατικοί HAYABUSA και HONDA XX οδηγοί που δεν αλλάζουν σε αυτή την κατηγορία μάρκα. Γι΄αυτό και το ZZR1400 δεν πήγε καλά.

T.R.E
27/06/2007, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από BUSA MAKIS

Η αλήθεια είναι πως πλέον υπάρχουν φανατικοί HAYABUSA και HONDA XX οδηγοί που δεν αλλάζουν σε αυτή την κατηγορία μάρκα. Γι΄αυτό και το ZZR1400 δεν πήγε καλά.

Kαι οχι μονο γι'αυτο αλλα ειναι αλλη κουβεντα...Αντε υπομονη μεχρι το βραδυ να δουμε τι θα δουμε...:smokin:

gixxerpap
27/06/2007, 15:48
τι εγινε ρε παιδια, εχουμε κανα νεο??? μ' εχει φαει η αγωνια απο το πρωι....:smilea:

BILL VUZAS
28/06/2007, 08:02
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ!


94702

BILL VUZAS
28/06/2007, 08:03
ΑΥΤΟ


94704

alex14
28/06/2007, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ!

:a23: :a23:

BILL VUZAS
28/06/2007, 08:43
http://www.media.suzuki.com/mc/index.php?modelid=10&model_year=08

reinmeister
28/06/2007, 08:58
ολα τα χρωματα και specifications...

http://www.media.suzuki.com/mc/photos.php?modelid=10&dir=hb1300&catid=1071&model=GSX1300RK8&model_year=08

reinmeister
28/06/2007, 09:00
και info απο το press kit...

New
Redesigned instrument cluster now features four analog meters for speedometer, tachometer, fuel gauge and water temperature with a new S-DMS mode indicator, gear position indicator and adjustable engine rpm indicator.

New Engine
New 1340cc, DOHC liquid-cooled engine with 16-valves, Twin Swirl Combustion Chambers provides 11% higher performance and smoother operation
New Suzuki SDTV fuel injection system with dual injectors per cylinder and ram air intake with large volume airbox
New S-DMS (Suzuki Drive Mode Selector) allows the rider to choose from three different engine settings depending on riding conditions or rider preferences
New lightweight titanium intake and exhaust valves with narrow 14 degree valve angle for high combustion chamber efficiency
New lightweight aluminum alloy pistons feature a revised shape and a higher compression ratio of 12.5:1 for maximum performance in all conditions.
SCEM (Suzuki Composite Electro-chemical Material) plated cylinders minimize cylinder size and improve heat dissipation and new hydraulic cam chain tensioner for reduced mechanical noise
New ventilation holes at the cylinder skirt for reduced pumping losses and increased performance
High efficiency curved radiator now features dual electric fans controlled by the ECM for increased cooling capacity. Oil cooler now has 10 rows cores for increased heat dissipation.
New large volume 4-2-1-2 exhaust system with a large capacity catalyzer, dual triangular canisters and closed loop system that meets Euro 3 and Tier 2 regulations
New Shot-peened chrome-moly steel connecting rods for maximum durability
Ion plating treatment utilizing PVD (physical vapor deposit) method is applied to piston rings providing a smoother surface treatment for increased durability, reduced friction loss and reduced oil consumption
Slick shifting 6 speed transmission working in conjunction with an innovative back torque limiting clutch for smooth and controlled downshifts

New Chassis
All new aggressive aerodynamic fairing design with low drag coefficient retains it's signature Hayabusa look and features an updated, muscular look to work with the new more powerful engine and updated chassis
New fully adjustable inverted front fork featuring DLC coated inner tubes for minimal friction resistance and outstanding suspension performance over a variety of riding conditions.
Fully adjustable rear shock absorber with a 43mm piston and 14mm rod diameter
Lightweight and rigid twin-spar aluminum frame minimizes weight while maintaining high torsional strength
New bridged aluminum alloy swingarm features a new cross-sectional shape for increased rigidity and to cope with improved rear tire grip and increased engine output
New radial-mount front brake calipers for maximum braking performance and allows for smaller 310mm front brake rotors resulting in reduced unsprung weight and improved handling
Lightweight single piston rear brake caliper working in conjunction with a new larger 260mm rear brake disc
Newly designed wheels mounted with high performance Bridgestone BT-015 tires for unmatched handling and control
Passenger seat and rear subframe are lowered for improved passenger comfort
Fuel tank height is lowered to allow riders helmet to tuck in and windscreen height is increased for improved wind protection and optimum aerodynamic efficiency with the rider in place.
Newly designed vertically stacked twin headlights provide increased light intensity, improved light distribution and match the elegant flow of the new Hayabusa styling.
LED taillight utilizes a double lens structure with a clear inner lens and a red outer lens for maximum visibility and a high quality finish

alex14
28/06/2007, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ολα τα χρωματα και specifications...

http://www.media.suzuki.com/mc/photos.php?modelid=10&dir=hb1300&catid=1071&model=GSX1300RK8&model_year=08

Για αλογατα δεν κανει λογο και ανησυχω :D

:beer:

:wave2:

BILL VUZAS
28/06/2007, 09:04
+11%.
195.ΙΠΠΟΙ.

DimST
28/06/2007, 09:10
Τελικά οι ιάπωνες πρέπει να το είχαν πολύ άγχος να αλλάξουν το μπούσα... :lol: :lol: δομικά είναι ακριβώς ίδιο (ίδιο πλαίσιο, μεταξόνιο), πιθανότατα και στήσιμο. Άντε να δούμε και τι θα πούν και αυτοί που το οδήγησαν... Ανακοινώσιμο βάρος πάντως είναι +3 κιλά.. το μοτεράκι με 12,5:1 συμπίεση αφήνει υποσχέσεις... τρέμε zzr

reinmeister
28/06/2007, 09:12
και μια live απο las vegas...

εμενα δεν μ'αρεσει...ειδικα ο κωλος μου φαινεται ελεϊνος....


94707

reinmeister
28/06/2007, 09:20
τελικα η φωτο που εβαλα χθες ηταν the real deal...:cool: :cool:

αντε να δουμε τι ψαρια πιανει...ποσο πισω θα ειναι απο το δικο μου....:rotflmao: :rotflmao: τωρα που ειναι πρωτο σταδιο βεβαια το δικο μου και ισως εχει καποια τυχη...:beer: :beer:

p.s.αχρηστοι...τα προβληματα υπερθερμανσης που ειχαν στις δοκιμες τελικα τα αντιμετωπισαν με δυο βεντιλατερ....εγω με ενα ειμαι και ειναι μια χαρα...:rotflmao:

reinmeister
28/06/2007, 09:23
p.s.2.

που στο διαολο βιδωνει το φαιρινγ με το μουτρο????????

dirtbird
28/06/2007, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
και μια live απο las vegas...

εμενα δεν μ'αρεσει...ειδικα ο κωλος μου φαινεται ελεϊνος....

Δεν αφήνεις το ξεκάρφωμα λέμεεεε.... :lol: :lol: :lol:

Εμένα πάντως η μαυροπορτοκάλω μΕ αρέσει (και αυτό το λέω πρώτη φορά για Haya).


Tα γυαλιστερά στο ρεζερβουάρ να υποθέσω ότι είναι προστατευτικά λόγω της έκθεσης ή αμερικανιά?
έχεις καλύτερη φωτό με ανάλυση? :confused:

dirtbird
28/06/2007, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS
+11%.
195.ΙΠΠΟΙ.

Αυτό είναι ελαφρώς διφορούμενο (το spec sheet μπορεί να εννοεί την ικανότητα αναπνοής, όχι απαραίτητα και την ιπποδύναμη - Twin Swirl Combustion Chambers provides 11% higher performance and smoother operation).

Επίσης για τα φρένα δεν γίνεται σαφής αναφορά στον αριθμό των εμβόλων (και δεν μπορώ να αποφασίσω από τη φωτό εάν είναι 4 ή 6), ούτε για το εάν φοράει τρόμπα της προκοπής (:D ) :winka:

BILL VUZAS
28/06/2007, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
τελικα η φωτο που εβαλα χθες ηταν the real deal...:cool: :cool:

αντε να δουμε τι ψαρια πιανει...ποσο πισω θα ειναι απο το δικο μου....:rotflmao: :rotflmao: τωρα που ειναι πρωτο σταδιο βεβαια το δικο μου και ισως εχει καποια τυχη...:beer: :beer:

p.s.αχρηστοι...τα προβληματα υπερθερμανσης που ειχαν στις δοκιμες τελικα τα αντιμετωπισαν με δυο βεντιλατερ....εγω με ενα ειμαι και ειναι μια χαρα...:rotflmao:
Ζηλιαρη!
Οσο και να ανεβασεις τα αλογα,.....θα λες οτι εχεις το ΠΑΛΙΟ μοντελο.:D (χε,χε,χε..)

BILL VUZAS
28/06/2007, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Αυτό είναι ελαφρώς διφορούμενο (το spec sheet μπορεί να εννοεί την ικανότητα αναπνοής, όχι απαραίτητα και την ιπποδύναμη - Twin Swirl Combustion Chambers provides 11% higher performance and smoother operation).

Επίσης για τα φρένα δεν γίνεται σαφής αναφορά στον αριθμό των εμβόλων (και δεν μπορώ να αποφασίσω από τη φωτό εάν είναι 4 ή 6), ούτε για το εάν φοράει τρόμπα της προκοπής (:D ) :winka:
Εχει 195 αλογατα και 2 εμβολα στα φρενα.(φενεταιστην φωτο,οχι τα αλογα)

dirtbird
28/06/2007, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS
Εχει 195 αλογατα και 2 εμβολα στα φρενα.(φενεταιστην φωτο,οχι τα αλογα)


Πόοοοοοοοσα έμβολα? :winka: :winka: :winka:
spare time for 'repairs' ;) ;)

BILL VUZAS
28/06/2007, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Πόοοοοοοοσα έμβολα? :winka: :winka: :winka:
spare time for 'repairs' ;) ;)
Λασπερε τυπε συγνωμιν,τετραεμβολο.

reinmeister
28/06/2007, 09:48
τετραεμβολες ακτινικες εχει και σιγουρα θα εχει και ακτινικη τρομπα...τωρα με 220 κιλα και 310μμ δισκους θα πεσουν πολλα γελια οταν αρχισουν οι στρεβλωσεις...εδω 320 φοραει το παλιο και στα ζορια ιδρωναν...τα αλογα ειπαν οτι ειναι 198 ονομαστικα...δηλαδη 170-175 ροδα χοντρικα...λογω βαλβιδων τιτανιου σιγουρα θα ανεβαζει και καμια χιλιαδα παραπανω στροφες...(11500-11800)...

καλυτερη αναλυση δυστυχως δεν εχω φιλε ...τα νικελς ειναι κλασσικο αμερικανικο κιτς...οτι λαμπει ειναι χρυσος κιετς...

περιμενω να το δω απο κοντα...τα μπουσα ανεκαθεν ηταν πολυ δυσκολα μηχανακια αναφορικα με τον χαρακτηρισμο τους εμφανισιακα...

οχι ρε ...δεν ζηλευω...το δικο μου ειναι πιο ομορφο....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
28/06/2007, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS
Λασπερε τυπε συγνωμιν,τετραεμβολο.


Tο επόμενο ερώτημα λοιπόν είναι..........
























































στο χώμα ΠΩΣ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=21731&perpage=20&pagenumber=3) πάει? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

κάπως έτσι πέφτει ο κόσμος στα ναρκωτικά και τα ποτά... :D

dirtbird
28/06/2007, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
p.s.2.

που στο διαολο βιδωνει το φαιρινγ με το μουτρο????????


Την πρώτη την βρήκαμε.....


94710

dirtbird
28/06/2007, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS
Λασπερε τυπε συγνωμιν,τετραεμβολο.

Όντως, φαίνεται καθαρά στην μεγάλη φωτό που κατέβασα (όχι ότι έχω δει 6πίστονες ακτινικές....):beer:

dirtbird
28/06/2007, 10:25
Βέβαια είνα να αναρωτιέσαι γιατί το B King φοράει παρόμοιες αλλα Nissin....


94711

reinmeister
28/06/2007, 11:59
Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ!!!!!!!!


94720

BILL VUZAS
28/06/2007, 12:04
Πραγματι δειχνει μεγαλη μαλακια η ουρα.Τα χαλαει ολα ο μαυρος λασπωτηρας κατω απο την ουρα.Σκεψου ομως χωρις αυτο το μαυρο πλαστικο,που σχεδον ολοι θα βγαλουμε?
Θ'ΕΛΕΓΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!

reinmeister
28/06/2007, 12:16
ειλικρινα δεν ξερω φιλε αν δεν το δω απο κοντα...οπως ειπα και πριν ανεκαθεν τα μπουσα ηθελαν ενα διαστημα να προσαρμοστει το ματι...:rolleyes: παντως για την ωρα η ουρα μου φαινεται απλως εμετικη...οτι το μηχανακι θα ειναι κορυφη ειναι γνωστο απο τωρα... σιγουρα θα βγαλει και καποια παιδικα προβληματα αλλα θα λατρευτει οπως και το παλιο...

p.s.μου την σπαει που εβαλαν τριβιδη κατω τιμονοπλακα στο b-king και το μπουσα μενει με την παλια που ειναι απλως για πεταμα...

Stabak
28/06/2007, 13:08
mπαγκαζιέρα ειναι ρε παιδιά, τι σου ειναι ο έλληνας, αμεσως να κραξει....:mad:

Stabak
28/06/2007, 13:11
Παντως αν κρινω απο την κλιση εφαρμογής του κοκό, παρτε προικισμένες γυναικες μονο βόλτα!!!

Nostra
28/06/2007, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ!!!!!!!!


ετσι οπως ειναι η ουρά...έτσι και της βάλουν clip on πανω από τα φλας....

γίνεται γυμνό μηχανάκι street....

οπότε ανάλογα τι θέλεις να κανεις καβαλάς είτε κανονικά είτε ανάποδα... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

BILL VUZAS
28/06/2007, 13:18
Προς τσοπερια μερια μου φαινεται το πισω μερος,λετε να υπερισχυσαν οι γνωμες απο την αλλη πλευρα του ατλαντικου?

dynogix
28/06/2007, 13:47
This is Hayabusaaaaaaaaa!

Πάντως και το Κ7 όταν πρωτοδημοσιεύθηκαν φωτογραφίες όλοι το κράζαμε ...Αλλά όταν το είδαμε από κοντά πάθαμε πλάκα:eek: Πιστεύω το ίδιο θα συμβεί και με αυτό...Πάντως ο κώλος του πρέπει να είναι ψαρωτικός!!! :a66:

Ταξιδευτής
28/06/2007, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ!!!!!!!!

:eyepop: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:


ΟΟΟΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕΕΕΕΕ!!!!!! :yuck: :yuck: :yuck:

Μιλαμε μου θυμιζει κατι παλιες Βεσπες και κατι τσοπεροειδη!

Τι να βγαλεις φτερα κ πλαστικα απο εκει;;
Παιρνει με ΔΙΑΦΟΡΑ το βραβειο της αθλιοτερης ουρας EVER! :yuck:

Η Suzuki το εκανε το θαυμα της! Πηρε μια μηχανη οροσημο που, αν και χοντρουλα, ηταν αρκετα συμπαθητικη (in a zoumpourloudiko kind of way) και την Σπατανοποιησε οσο δεν παει!
Χ-Α-Λ-Ι! (Για να μην πω οτι βλεπω να χοντρυνε κι αλλο!)

Διπλα της το τωρινο μοντελο ειναι η Πενταμορφη!
Προβλεπω να μπαινουν αγγελιες του στυλ "πωλειται haya k6 με την "καλη" ουρα...." :lol: :lol: :lol:

gcrook
28/06/2007, 14:35
Οπως τα περισσοτερα μηχανακια, αν δεν τα δεις απο κοντα, δυσκολα μπορεις να εκφερεις γνωμη.:wave2:

BUSA MAKIS
28/06/2007, 14:44
Χμμ. Δεν ξέρω, περιμένω να την δω από κοντά πρώτα.

reinmeister
28/06/2007, 15:53
.


94736

reinmeister
28/06/2007, 15:55
..


94737

reinmeister
28/06/2007, 15:56
...


94738

reinmeister
28/06/2007, 15:58
....


94739

reinmeister
28/06/2007, 16:01
.....


94740

idi
28/06/2007, 16:08
καλα οχι οτι το προηγουμενο busa ηταν ομορφο.... αλλα αυτο το πραμα ειναι ΚΙΤΣ μονο αυτο και τελλος :D

http://i127.photobucket.com/albums/p144/Tybalt71/062707_18511.jpg

BILL VUZAS
28/06/2007, 18:37
ΔΕΙΤΕ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ "ΠΕΡΙΕΡΓΗΣ" ΟΥΡΑΣ.ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.


94750

BILL VUZAS
28/06/2007, 18:57
ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ,ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ.

reinmeister
29/06/2007, 10:46
δυο νεα...

οι προκαταβολες για το νεο μπουσα εχουν ηδη ξεπερασει τις συνολικες πωλησεις του zx-14 στην αμερικη...:rotflmao: :rotflmao:

η APE ηδη εχει αρχισει να δεχεται προπαραγγελιες για μπλοκ 84 mm(1441cc)...(εχει ξεχωριστο μπλοκ και το νεο)...

θα γινει της επι χρημασι εκδιδομενης γυναικος το σιδηρουν κιγκλιδωμα...:beer: :beer:

BUSA MAKIS
29/06/2007, 11:34
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
[B]δυο νεα...

οι προκαταβολες για το νεο μπουσα εχουν ηδη ξεπερασει τις συνολικες πωλησεις του zx-14 στην αμερικη...:rotflmao: :rotflmao:

QUOTE]


Αναμενώμενο φίλε.

Και στην Ευρώπη θα γίνει το ίδιο. :wave2:

reinmeister
29/06/2007, 14:16
το πορτοκαλι μαυρο αναμενεται να τσουλησει αμερικη σεπτεμβρη-0κτωβρη και τα αλλα δυο κανα μηνα μετα...

BUSA MAKIS
29/06/2007, 14:32
Το μπλέ με τις χρυσαφή ζάντες είναι όλα τα λεφτά.

reinmeister
30/06/2007, 01:45
και βιντεακι απο την παρουσιαση του μπουσα στο λας βεγκας...

ανοιξτε το λινκ ,scroll down και μετα πατηστε "see the video"...

καλη ορεξη...:beer: :beer:

p.s. ο τυπος που σχολιαζει ειναι πιο ασχετος κι απο την δικια μου αλλα δειτε το για την εικονα...

http://www.cycleworld.com/article.asp?section_id=3&article_id=385

reinmeister
04/07/2007, 12:40
μονο για ευρωπη...ετσι λενε για την ωρα...


95360

byron
04/07/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
μονο για ευρωπη

Εν κακό.....:D


95366

BILL VUZAS
04/07/2007, 13:15
Ειναι που ειναι μικρο....γιαυτο το βαψαν ασπρο για να φαινεται βρε αδερφε!!.

gcrook
04/07/2007, 13:17
:rotflmao:

BILL VUZAS
04/07/2007, 13:58
Αντε και μια στριφτερη φωτο για τους απιστους με τα SS.


95381

BILL VUZAS
04/07/2007, 15:25
!


95406