PDA

View Full Version : Ss με κουστούμι....



nikos33ath
13/06/2007, 09:01
Κατεβαινα χθες βραδυ την Αλεξανδρας και ειδα ενα παληκαρι με καποιο SS ( μαλλον cbr) να οδηγει με καλό κουστουμι και περασμενη χιαστη μια ακριβή λαπτοποτσαντα.
Κατα τα αλλα κρανος ,γαντια.
Οσο και αν φαινοταν λιγο παραταιρο κατα καποιο τροπο το χαρηκα!!
Θυμαμαι τα νιατα μου ολοι οσοι ειχαν καποια γρηγορη μηχανη,να κυκλοφορουν με παντοφλιτσα,χωρις κρανος και ολοι να σκεφτονται και να λενε κοιτα τον αλήτη τον μηχανοβιο.
Γιαυτο τον λογο μπραβο στο παληκαρι που σιγουρα θα εκανε πολλους και πολλες να αναθεωρησουν την αποψη να σκεφτονται οτι ολοι οσοι οδηγουν μηχανες και γρηγορες μαλιστα ,οτι ειναι πιτσιρικαδες,αλητες,μηχανοβιοι!!!!!!

super_toto
13/06/2007, 09:34
Από την στιγμή που φόραγε κράνος οκ. Πόσοι από εμάς φοράμε μπουφάν το καλοκαίρι. Βέβαια δεν ξέρω πόσο τον βόλευε και πως θα έδειχνε το κουστούμι αφού κατέβαινε από το ss. Αλλο θέμα αυτό όμως.

nikos33ath
13/06/2007, 11:56
κατι ''ινδιάνους'' με bol'd or με χωνι για εξατμιση,Gpz με kerker,Katana,να κανουν περαντζάδα,ολοι να τους βριζουν ''αλητες μηχανοβιοι''!!,μαναδες να μαζευουν τα παιδια απο το πεζοδρομιο,ατακες να ''παρεις μηχανη,τι αλητης εισαι?''.
Ποσο εχουν αλλαξει τα πραγματα!!!
Και ποσο καλυτερα μπορουμε να τα κανουμε με την εν γενει συμπεριφορα μας!!!

Nik0s
13/06/2007, 12:15
Για να μας κάνει τέτοια εντύπωση πια, οτι κάποιος με κοστούμι και Laptop > άρα πλούσιος, μεγαλοστέλεχος, κακομαθημένος κτλ κτλ, οδηγεί ένα SS με προβλεπόμενο εξοπλισμό, και να το αναγάγουμε σε περιστατικό άξιο αναφοράς, μάλλον ήμαστε πολύ πίσω ακόμα !!!

sergiosm
13/06/2007, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
οτι κάποιος με κοστούμι και Laptop > άρα πλούσιος, μεγαλοστέλεχος, κακομαθημένος κτλ κτλ, οδηγεί ένα SS με προβλεπόμενο εξοπλισμό

Θέλω να πιστεύω ότι το λές ειρωνικά.

Γιατί κατά τα άλλα, η σύνδεση των παραπάνω είναι εντελώς αστήρικτη ...

Nik0s
13/06/2007, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Θέλω να πιστεύω ότι το λές ειρωνικά.

Γιατί κατά τα άλλα, η σύνδεση των παραπάνω είναι εντελώς αστήρικτη ...


Προφανώς.. :rolleyes: Ήθελα να τονίσω τα στερεότυπα και τις ταμπέλες που κουβαλάμε στο ρημάδι το κεφάλι μας.

Nostra
13/06/2007, 12:47
ρε παίδες ...

πολλοί λόγω dress code της δουλειάς τους αναγκάζονται να καβαλάνε τη μηχανή με μόνη προστασία το κράνος και το γαντάκι για να πηγαινοερχονται στη δουλειά τους

κι εγώ κάποιες φορές θα φορεσω κουστούμι βάζοντας όμως στη βαλίτσα το σακάκι και φορωντας το μπουφάν ... άλλοι όμως δεν έχουν βαλίτσα ....

φυσικά δεν είναι κακό να κυκλοφορεί κανείς έτσι... βεβαια αισθανομαι λιγότερο προστατευμένος από όταν φοράω τζιν οπότε και η οδηγηση προσαρμοζεται ανάλογα ...

sergiosm
13/06/2007, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
ρε παίδες ...

πολλοί λόγω dress code της δουλειάς τους αναγκάζονται να καβαλάνε τη μηχανή με μόνη προστασία το κράνος και το γαντάκι για να πηγαινοερχονται στη δουλειά τους



Εγώ λόγω δουλειάς, φοράω καθημερινά κουστούμι.
Έτσι, φοράω μόνο κράνος, μπουφάν και γάντια και το σακάκι πίσω.
Η προστασία όμως των ποδιών απλά δεν υπάρχει. Ό,τι κάνει το μποτάκι (που όμως δεν είναι ειδικό).
Το μόνο καλό είναι ότι δεν βράζω στα πόδια, αλλά από προστασία άστα ...

DUKASII
13/06/2007, 15:01
ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ ΝΤΑΕΝΕΖΕ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΣΕ ΠΛΑΤΗ ΟΜΟΥΣ ΚΤΛ ...
ΚΑΙ ΣΚΑΡΠΙΝΙ ΣΙΝΤΙ..ΜΕ ΧΥΣΤΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ..ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΣΕ ΑΣΤΡΑΓΑΛΟ..

αλλη φαση λεμε..
και γραβατα με δοχειο για νερο για να δροσιζομαι..:rotflmao: :rotflmao:

lampros_fazer
13/06/2007, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ ΝΤΑΕΝΕΖΕ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΣΕ ΠΛΑΤΗ ΟΜΟΥΣ ΚΤΛ ...
ΚΑΙ ΣΚΑΡΠΙΝΙ ΣΙΝΤΙ..ΜΕ ΧΥΣΤΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ..ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΣΕ ΑΣΤΡΑΓΑΛΟ..
:rotflmao: :rotflmao:

odt
13/06/2007, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Για να μας κάνει τέτοια εντύπωση πια, οτι κάποιος με κοστούμι και Laptop > άρα πλούσιος, μεγαλοστέλεχος, κακομαθημένος κτλ κτλ, οδηγεί ένα SS με προβλεπόμενο εξοπλισμό, και να το αναγάγουμε σε περιστατικό άξιο αναφοράς, μάλλον ήμαστε πολύ πίσω ακόμα !!!


Μπα...καμία εντύπωση :a01: :a01:


93078

Da.Vintage
15/06/2007, 14:23
Γαμώ τις φωτό...


Παλιά είχα ένα Husqvarna που είχα παλιά και το έτρεχα enduro. Αυτοκόλλητα επάνω, αριθμοί, χορηγοί, να κάνει σα διαολεμένο και τετοια...

Ξαφνηκά είμαι με το Husqy σε ένα φανάρι στη λενορμαν με κουστούμι επάνω & αγωνιστικό χωμάτινο κράνος με μάσκα και η γραβάτα να ανεμίζει απο τον αέρα...

Οπότε σκάει δίπλα μου Ζητας με κοιτάει με ένα υφος:uplate:
και κουνάει το κεφάλι πάνω κάτω με μία γκριμάτσα και με μία ειρωνία...

Γέλαγε όλο το φανάρι

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ζεύκας
15/06/2007, 14:30
τον έχω δει κ εγώ στην Ιουλιανού(όχι αυτον στη φωτό...)

μαυρο 600rr έχει.ωραίος.κάτι τέτοιοι τύποι έχουν τον σεβασμό μου... :winka:

sober
15/06/2007, 15:32
Εγω πετυχαινω το Σπυρο Φωκα (τον ηθοποιο...:lol: ) με Τρανσαλπ και κουστουμια...παλιοτερα ηταν παντα ακρανος τωρα μαλλον 8α 'φαγε κανα προστιμο και 8α συνετιστηκε....:lol: :lol: :lol: